BEZOEKT SPORT en GCiespijn LUCHTVAART ZATERDAG 6 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 GEMENGDE SPORTVEREENIGINGEN Schrijven van Z. H. E. Mgr. Aengenent. Z. H. E. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, publiceert in „St. Bavo" het vol gend schrijven: In aansluiting aan hetgeen reeds door Ons ia bepaald betreffende z.g. amusementsvereeni- gingen als tooneel-, dans- en reisvereenigingen, welke volgens het oordeel van den zeereerw. Pastoor der parochie of bij interparochieele vereenigingen van den hoogeerw. Deken der plaats, het praedicaat R.K. mogen dragen en waarover door de geestelijkheid ter plaatse eenig toezicht wordt gehouden (More-Solitc, 10 April 1930 VI), verklaren Wij bij dezen dat onder dergelijke veeenigingen ook moeten ge rekend worden de gemengde sportvereenigingen (zooals lawn-tennis, korfbal en handbalspel), wanneer tot de oprichting daarvan uitslui tend voor Katholieken moet worden over gegaan. Wanneer deze gemengde clubs ontstaan uit door Ons erkende R.K. Sportvereenigingen, moeten zij zich hiervan afscheiden en op bo vengenoemde voorwaarde zelfstandig bestaan. t J. D. J. AENGENENT, Bisschop van Haarlem. Haarlem, 1 Juni 1931 VOETBAL R.-K. FEDERATIE. Overzicht. Morgen ban in de competitie om het Federatie-kampioenschap de beslissing val len, indien R.-K. T. V. V. er in slaagt in Beek van Caesar te winnen. Dat is natuur lijk zeer wel mogelijk, temeer wijl de Til- burgenaars zoo in alle opzichten verre uit steken boven de overige mededingers in deze competitie. Wanneer die beslissing gevallen is zou men gevoegelijk de overige wedstrijden kunnen laten vervallen't wordt tijd, dat er rust komt. Verder wordt morgen nog gespeeld H. M. S.—D. H. L. morgenmiddag den LEIOEN 1—W1 Terrein H; Aanvang 2. he Straatweg 5öi>ö R.-K. S. V. „Leiden". Degradatiewedstrijd „Leiden" IWil helmus I. A.s. Zondag zullen onze spelers uitkomen tegen Wilhelmus I van Voorburg op eigen terrein, te half drie. Een wedstrijd waarin het zal spannen. Zullen de onzen winnen? Wij wachten af. Dat de roodzwarten hun best zullen doen, betwijfelen wij niet. Het moet ook, want het zou jammer wezen, als het eerste een klas lager moet gaan spelen. Individueel zijn alle spelers hun plaats volkomen waard: Daarom jongens, zit er op, van begin tot het eind. Neem den wed strijd niet te licht op, want het gaat er om en Wilhelmus zal heusch niet onder zich laten om ook zijn best te doen en daardoor te promiveeren. Leid en-spelers - en supporters vergezelt het elftal a.s. Zondag. Geeft hun kracht door uwe belangstelling. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Federatie-kampioenschap. Caesar—R.K.TV.V.D.H.L. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging D. 0. S. Morgen komen alle drie de D. O. S.-elf tallen in het veld, zoodat het een drukke dag belooft te worden. Om half twee speelt D. O. S. II voor de nederlaag tegen H. B. C. III. Om 3 uur komt D. O. S. I in het veld tegen de eenïg- ste le klasser die voor de nederlaag heeft ingeschreven, nl. H. B. C. II. Dit zal aan pakken zijn voor de D. O. S.-menschen. De Junioren gaan hun geluk beproeven te Alphen aan den Rijn, waar zij om 1 uur tegen de A. B. Junioren spelen. Junioren-competitie District Leiden. Programma voor Zondag a.s.: A f d e e 1 i n g A. S. J. C. I—O. V. V. I; Leiden I—Alph. Boys I. Afdeeling B. Lisse II—A. S. C. Ij S. N. A. I—Meer burg II; V. V. B. II—Meerburg I (op het Meerburgterrein). KON. NED. VOETBALBOND. Vriendschappelijke wedstrijd te Alphen. Morgen ontvangt Alphen I de Rotterdam- sche 3e klasse The Rising-Hope op vriend schappelijk bezoek. Naar we vernemen be schikken de Rotterdammers over een zeer goede ploeg en daar Afphen den laatsten tijd in uitstekenden vorm blijkt, mag een spannen de strijd tegemoet worden gezien. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap van Nederland. P.S.V.Ajax; VelocitasGo Ahead. Promotie-competitie. AFDEELING II. FortunaE.D.O. 5815 AFDEELING III. Robur et VelocitasRigtersbeek. AFDEELING IV. Roermond—Bleyerheide; Dongen—Wil helm ina. AFDEELING V. F.V.C.W.V.V. (Beslissingswedstrijd te Assen). KORFBAL BELGIE—HOLLAND De negende ontmoeting. Te Antwerpen zal morgen voor de 9de maal het Nederlandsch korfbal-team in het krijt treden tegen het vertegenwoordigend twaalftal van België. Deze wedstrijd valt samen m^t het 10-jarig bestaan van den Belgischen Korfbal Bond. De Korfbalbeweging in België, door Neder- landsche propaganda op de been gebracht, is gestaag groeiende. Doch het gaat langzaam. In het Vlaamsch sprekende deel gaat het goed, doch in Wallonië wil men het spel niet goed aan. Ook hier speelt de blijkbaar niet den weg te ruimen tegenstelling VlamingWaal een belemmerende rol. Het zal dan ook nog lang duren, voordat het Belgische spel zich tot de hoogte van het Nederlandsche zal hebben op gewerkt. Intusschen gaan onze zuidelijke buren voort elk jaar welgemoed en op bewonderenswaar dig sympathieke wijze hun nederlagen in ont vangst te nemen. Maar zij zijn dankbare leer lingen! Het verdedigend spel hebben zij al aardig onder de knie en ook bun veldspel stijgt in gehalte. Doch het moeilijkste in het korf- balspel, het aanvallen, is bij hen nog steeds de zwakke stee. Verder dan één tegenpunt wisten zij het dan ook nog nooit te brengen. Op dat gebied moeten zij nog veel leeren. De geschiedenis van den korfbalkamp tus- schen Nederland en België is niet groot. In 1923 werd- een aanvang gemaakt. Ter wille van de propaganda werd 3 jaren achter een te Antwerpen gespeeld, waarbij Neder land slechts een uit 2e klassers samengesteld team in het veld bracht. Met resp. 71, 31, en 51 werd gewonnen. In 1926 ging de N. K. B. er toe over zijn sterkste team samen te stellen. Voor bet eerst werd toen in ons land gespeeld, waar op het A.F.C.-terrein te Amsterdam met 80 werd gewonnen De resultaten van de latere ontmoetingen 1927 Antwerpen: NederlandBelgië 61 1928 Den Haag: NederlandBelgië 100 1929 Antwerpen: Nederland—België 6—1 1930 Den Haag: NederlandBelgië 71 Verleden jaar op Houtrust te Den Haag speelde het Belgische twaalftal gedurende de eerste helft een kranige partij, waardoor de ruststand slechts 21 voor Nederland was. In de 2e helft was de tegenstand veel minder groot. De onzen wonnen tenslotte met 71. Hieronder volgen nog de vertegenwoordi gende twaalftallen: Nederland: Aanval: dames G. Voorden- berg en L. Smits: heeren- G. de Meij (aan voerder). G. Seits (allen Deetos). Midden: dames D. Richel en H. Klamer (beiden Het Zuiden), heeren: B. Dorsman (Het Zuiden), A. Hendriksen (Olympia). Verdediging: dames M Versluys't Hart (D.T.V.), T. Hendriksen (Olympia), heeren: A. Madsen, J. Madsen (D. T.V.). Reserves: dames: A. Vaandrager Het Zui den), D. v. Dijk—Vijfwinkel (Velox), heeren: L Looy (Het Zuiden), G. Meijer (D.V.D.). België. Aanval: dames J. Pellis en A. Hoyeberghs; heeren: K. Zielens en J. de Smet. Midden: dames J. de Ravet en O. Kennis, hee ren: A. Janssens (aanvoerder), F. Peeters. Verd. dames: E. v. d. Reek en J. Welvis; hee ren L. Dalving en P. Erauw. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Het programma voor a.s. Zondag luidt als volgt: Internationaal. Antwerpen: BelgiëNederland. Promotie en degradatie. W. I. N. H.: Sportief—D.D.V. Z.-HRozenburgFluks. Zilveren Korf. Eendracht—H.S.V. (waarschijnlijk te Leiden). CRICKET Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse. H.D.V.S.—Haarlem; V.O.C.—H.C.C. I; P. W.—R. en W.; V.R.A.—A.C.C.HCC'. II—V.V.V. Overgangsklasse. H.H.C.C.—H.C.C. Ill j R. en W. II— Hilv. B. C; R.C.H.—Ajax (L.); Kampong V.R.A. II. Tweede klasse. H.B.S.ExcelsiorSparta L.C.C. WATERPOLO Wedstrijden te Alphen. Het programma der polo-wedstrijden te Al phen a. d. Rijn voor de 3de klasse N. Z. B. luidt: Woensdag 8 uur: Alphensch Zwembad: A.Z.C. I—De V.E.S.J. I. (Naarden); A.Z.C. T*B.T.S, I. (Boskoop. LAWN-TENNIS Wedstrijden te Noordwijk. De Leidsche Studenten Lawntennis-vereeni- ging heeft op de banen van de Noordwijksche Sportvereeniging tenniswedstrijden georgani seerd, waarvoor de animo bijzonder groot blijkt te zijn. In het heeren enkelspel b.v. hebben een vijftigtal deelnemers ingeschreven, w.o, ook Timmer, oud-minister Kan e.a. Ook het dames enkelspel is goed bezet. De eerste dag bracht uitstekend tennisweer, zoodat er vrij veel gspeeld kon worden. Hieronder volgen de uitslagen: Heeren enkelspel, eerste ronde: H. Groenen dijk sl. D. Pel 60, 64; E. Brandsma sl. J. J. Meijer 63, 62; F. van Dompseler sl. W. H. A. Mazel 63, 62; Que Keng Lead si I. J. Havelaar 62, 62; N. Schut sl J. A. F. Buys 61, 62; M. Binnendijk sl. T. P Lucas 60, 61; G. Broekhuyzen sl. jhr. E. Teixeira de Mattos 46, 61, 86; W. H. Dingemans sl. F. Besancon 62, 60; W. We ber sl. A. P. J. Modderman 61; 61; M. Wösten w.o.; H. E. Lefrandt sl. D. Moltzer van Gulick 6—1; 6—3; mr. J. B. Kan sl. W. M. Gunning 60, 61; W. H. Zaayer w.o.; A. R. Bueno sl. J. H. Bure 60, 62; L. Loopuyt sl. C, G. Pel 61, 911, 63. Tweede ronde: W. Weber sl. M. Wösten 6—0, 6—0. Dames enkelspel, eerste ronde: mevr. A. F. Wilkens sl. mej. J. H. Posthuma 62, 63; mej. A. Kerckhof su. mej. N. Ruygrok 60, 60; mevr. C. LautenbachVonck sl. mej. A. Guepin 62, 6—g. Tweede ronde: mej. L. C. Bakker sl. mej. C. van Tienhoven 61, 62: mej. M. Roos sl. mej. Z. Kerckhof 64, 75. Dames dubbelspel, eerste ronde: mej. A. Kerckhof en mej. Z. Kerckhof sl. mevr. A. F. Wilkens en mej. C. Kalis 63, 63. Tweede ronde: mevr. M. DrosCanters en mej. N. Spil si mej. T. Wagner en mej. S. Galema 61, 6—0. ATHLETIEK R.K. ATHLETIEK SPORTVEREENI GING ROOD-WIT. De viering van het 3-jarig bestaan. Thans zijn we genaderd tot den vooravond van den grooten dag, de dag dat de bekende sportvereeniging Rood-Wit haar derde jaarfeest zal vieren. 3 jaren zijn achter den rug, jaren van hard werken door jonge ijverige krachten, die tot heden niet alleen hun vereeniging in stand .hebben gehouden dooh ook tot grooter bloei hebben gebracht. Mogen we hier noe men G. v. Oerle als oprichter en leider der vereeniging en daarnaast onzen voorzitter J. Th. Witte die eveneens een eervolle plaats inneemt. Eendracht maakt macht. Eendrachtig hebben we gewerkt en ge streden voor Rood,-Wit's belangen en niet zonder succes waait Rood-Wit neemt tus- sehen de andere R.K. Siportvereenigingen een zeer goede plaats in. Nog steeds zal ons doel niet bereikt zijn wanneer alle sportlui van onze standing zich niet onder onze banieren heiben geschaard. Bestond fJood-"Wit eerst alleen uit. een afdeeling athletiek, thans zijn daarnaast an dere afdeelingen ontstaan n.l. Wandelsport (De Antilope) en Voetbal (R.W.D.). Door al deze afdeelingen zijn toppunt prestaties ge'everd, welke hier wel achter wege kunnen blijven. De Juniores waren altijd welgeziene en gevraagde gasten, hetgeen in de toekomst heel veel beloofd. Het bestuur hield de teugels steeds strak in handen, hetgeen noodzakelijk is wil een vereeniging met. zoo'n groot aantal leden in stand blijven, want nimmer mochten wij grooter aantal leden en donateurs tellen a-ls thans. Ook vele buitenstaanders interesseeren zich steeds voor ons hetgeen blijkt uit het aantal geschonken prijzen en medailles ter gelegenheid van deze jaarfeest viering, ter wijl vele nog volgen. De taak van het bestuur werd steeds ver licht door huipzame handen van leden en anderen. Op dezen voet voortgezet mogen wij dan ook met vertrouwen onze toekomst tege moet zien en het aanstaande lustrum met glorie vieren. De werkzaamheden voor dit derde jaar feest hadden een zeer vlot en prettig ver loop en het resultaat is: een programma zooals we nimmer kenden. De dag van morgen is als volgt inge deeld 's Morgens 9 uur H. Mis en Algemeene H. Communie op te dragen door onzen Gees telijke Adviseur Rector J. C. Groot in ge sticht JDe Voorzienigheid", Hoogewoerd, waarna zal volgen een feestontbijt eveneens in „De Voorzienigheid". Alle leden worden hiervoor verzocht op tijd te verschijnen. 's Namiddags te 2 uur belangrijke Athle- tiek-wedstrijden op het terrein aan het Nieu we Kanaal om het Kampioenschap van Rood-Wit. Daar de clubkampioen 1930 niet aan dc wedstrijden deelneemt gaat de fraaie G.P. Wisselbeker in andere handen over. Aan voorspellingen durven wij ons niet wagen, maar dat het zal spannen daar zijn we zeker van. Eveneens vorige jaren zullen talrijke toe schouwers deze kamp bijwonen. Het wedstrijdprogramma luidt als volgt-: Seniores. Verspringen. Discuswerpen. 1.500 M. Th. Stynman W. v. Noort W. Stynman. 100 M. 1. Serie G. v. Brussel H. Spen- del J. Mellman. 2. Serie P. Huibers N. Jansen K. Engelsman. Juniores B. Hoogspringen. Speerwer pen. 80 M. 1. Serie H. Nater A. v. Noort A. Montanus. 2. Serie C. Langezaal P. Mellman F. Soupart. 3. Serie. B. Kriek C. Casper W. Petit- 4. Serie. J. Jansen F. Verhoeven J. van der Horst. 5. Serie H. Meyers A. Mellman J. Dingjan. RUIM ZEVEN DUIZEND GULDEN Iemand, die het Breezandsche enthou siasme niet kent, zet natuurlijk groote oogen op, wanneer hij leest, dat de kerk- bloembollenveiling te Breezand Donder dag, 28 Mei, de somma van 7.043 op bracht. Breezand, wat amper 500 parochianen telt, Breezand, wier bewoners nog allen onder zware zorgen zitten, omdat hun be drijf nog zoo jong is, Breezand, het land der broodvechter, heeft deze bewonderens- rdige krachttoer van offervaardigheid weer aan de wereld te zien gegeven. In de Annalen van het archief der nieu- 3 parochie St. Jan den Evangelist zal dan ook met dikke gouden letters onder anno 1931 deze vorstelijke gift der Ka tholieke Breezanders staan opgegeven, om het nageslacht te toonen, welke zware of fers hunne voorouders ook in moeilijke tijden wisten op te brengen om een eigen Godshuis te grondvesten. Zonder twijfel mogen we dan ook voor- peilen, dat, wanneer de kinderen en klein kinderen het voetspoor hunner ouders blij- en volgen, wanneer zij van hen overne men de taaie werklust en sobere levens wijze, en wat nog meer is, wanneer ook in de kinderen opbloeit die warme gods dienstzin en ruime opvatting voor alles, wat hun dierbaar Breezand kan ver- mooien en verfraaien er in deze nieuwe pas ontluikende plaats, welke vroeger voor een ballingsoord werd uitgekreten, nog meer dingen gaan gebeuren, welke de im migratie steeds meer al doen toenemen. Ja, de tijd komt, dat menigeen dan, ja- loersch op de eerste kolonisten, zijn best zal doen om ook nog een of ander vrrj-ge- bleven plekje te veroveren. Een verblijdend kenmerk dezer veiling is, dat de aangebo den bedragen dit jaar meer egaal ver deeld waren. Dit jaar deden zoo goed als alle bloemisten aan de kerk- en armvei- ling mee. De lasten werden, doordat zoo- velen nu hunne schouders onder het werk zetten, beter verdeeld dan een vroeger jaar. En vooral, dit parochieel mee-aan- voelen, deze heerlijke eensgezindheid be looft alles voor de verder toekomst va-n Breezand. Een critsche zwartkijker, natuurlijk niet van hier (want Breezand kent alleen opti misten), die op het hooren van de som van 7000 bijna omver viel, waagde mij te vragen, of de Breezanders, gezien hun lasten en zorgen, die mildheid wel konden verantwoorden, en heel gewichtig voegde hij er aan toe: „Ik ben ook bloe mist, maar hot ziet er in ons vak zoo cri- tiek uit, dat ik het met mijn geweten niet overeen zou kunnen brengen om ook maar 50 aan kerkebolletjes te besteden." Bij die. woorden kon ik niet nalaten den man eens scherp op te nemen. Zijn haardos, kneveltje en nagels waren keurig ge soigneerd, zijn das en overhemdje smette loos en ongekreukt, bottines en pantalon van de laatste snit en de geur van zijn si gaar verried wel dat. hem een Breezand sche sigaar niet meer smaken zou. Even begon ik inwendig te koken, en de bekoring kwam in mij op om voor één minuut mijn geestelijk jasje uit te trekken en hem op een gevoelige manier de deur uit te kege- len. Gelukkig duurde die bekoring maar één moment. Ach neen, stel je voor, een pries ter-vechtersbaas.met mijne reputatie ging dan ook die van mijne goeie Bree zanders naar de Maan. Ik hield me dus in en keek strak den „gewetensvollen mijn heer" aan. „Beste man", vervolgde ik, „toe, doe me eens een pleizier, toon me op het einde van het jaar uw rekeningen van coiffeur, bleeker en sigarenleverancier, en waag het dan eens steenen te gooien naar mijn Breezanders. Zij besteden misschien naar uw inzicht te weinig aan een wit boordje, rooken te veel een pijp en te wei nig een sigaar, maar zij offeren onge ëvenaard veel voor een eigen kerk, om dat zij die voor zich en hunne kinderen noodig hebben als hun dagelijksch brood. En dan nog, is dit mogelijk niet de helft van hetgeen volgens uw ideëen ook in slechte tijden den mensch nu eenmaal toekomt. Wanneer de Breezanders ook nu nog vor stelijk durven bij te dragen, dan is dit puur de vrucht van hun harder werken en soberder leven. Ik ben er niet op tegen, dat u met. eigen oogen u hiervan overtuigt, mits u me dan belooft, hier nooit te zul len komen wonen." En hiermee zond ik de blauwkous het bosoh in. Mijn dierbare katholieken, het zij hier nogmaals eens herhaald, uw meer dan ge wone werklust en soberheid van leven ge ven u het recht, alles te doen en te offeren om voor den goeden God een eigen huis te bouwen. Namens u breng ik ook openlijk een woord van dank aan de trouwe weldoe ners van buiten deze plaats, die hunne na men hier niet genoemd willen zien, maar die uit zuiver sympathie voor het jonge Breezand ook dit jaar hunne steunende hand niet hebben willen terugtrekken, en voor ruim 600 in deze veiling hebben meegedaan. Ook een bijzonder woord van dank aan den heer H. Brouwer, die gedu rende een vol jaar op eigen grond met zijn leger van jongens onze kerk-bolletjes zoo goed verzorgd heeft. Een woord van dank aan de veiling „Breezand", die de administratieve leiding gratis op zich nam, verder aan den robusten onmisbaren gangmaker den heer H. Timmer, en niet het minst aan het kerkbestuur, die als 4 dappere broertjes toezagen, dat alles tip-top verliep. Dierbare parochianenZich verblijdend over uw heilig ongeduld om Hem toch zoo gauw mogelijk bij u te hebben, stelde de Goede Jezus gedurende 2 jaar Zich tevre den met een primitief schuurkerkje, waar gij reeds zoo veel van Zijn zoete vriend schap hebt mogen ondervinden. Heel bin nenkort, betrekt Hij als de Christus-Ko ning Zijn nieuwe heerlijke woonstede, wijd en zijd in de omtrek zichtbaar, en door uw onvergelijkelijke offerzin gebouwd lederen dag zal dan ook daar het wonderbare of fermysterie van Zijn eigen Vleesch en Bloed aan den goeden Hemelvader voor u worden opgedragen, iederen dag zal ook daar een warme smeekbede voor u opstij gen van uwen dankbaren herder, iederen morgen zal daar weerklinken de blijde lie deren en het vurige gebed uwer nog on schuldige kindertjes, opdat, door de voor spraak van Zijn lieve Moeder Maria en van Zijn trouwsten vriend St. Jan, zicht baar Gods zegen moge neerdalen over u allen, die wat gij had Hem hebt gegeven, en die door Hem eens hierheen geleid, uw heele toekomst en welzijn met een diep- geloovig hart aan Zijn alwijs en zorgzaam bestier en aan Zijn matelooze Goedheid Liefde hebt toevertrouwd. PASTOOR J. G. VERHOEFF. zullen spdëdig bedaren door müjnlliai'di's Poeders Vraag daarony Mijnhjnjfjrffs Hoofdpijnpoe ders en Mijntyurdt^Blfspijnpoeders. Alleen echt als op d^b^n poeders de naam Mijn- hardt staat.-3!et bij het koopen hierop. Per poeder 8 cent en per doos 45 cent. Ver krijgbaar bij Uw Drogist. 5834 Juniores A. Hoogspringen Speerwer pen. 60' M. 1. Serie A. van der Hoeven H. O ve.rd e vest W. Verhoef. 2. Serie W. Verhuist A. van der Poel J. Vallentgoed. 3. Serie C. Morsch J. van Brusseil. De deelnemers moeten verschijnen in rood broekje, wit shirt met. vijfpuntige roode ster. Ze zijn herkenbaar aan de volgende nummers. Seniores. 1. N. Jansen2. G. v. Brussel; 3. Th. Stynman; 4. J. Mellman; 5. W. Stijnman; 67. K. En gelsman; 8. H. Spendel; 9. W. v. Noort; 10. P. Hui'bers; 11. A. Montanus; 12. B. Kriek; 13. H. Nater; 14. A. Meiman; 15. H. Meijers; 16. J. Jansen; 17. A. v. Noort; 18. P. Mell man; 19. C. Casper; 20. J. Dingjan; 21. F. Soupa-rt; 22. J. v. d. Horst; 23. W Petit; 32. C. Langezaal; 33. F. Verhoeven. Juniores A. 24. C. Morsch; 25. J. van Brus sel; 26. H. Overdevest; 27. A. v. d. Poel; 2-8. A. v. d. Hoeven; 29. W. Verhulst; 30. W. Verhoef; 31. J. Vallentgoed. 's Avonds vindt in de foyer der Stadsge hoorzaal een cabaretavond plaats waarna gezel1'ig samenzijn. Het cabaret wordt verzorgd door het be kende P. K. Tooneel. Conferencier Jhr. Gijn van Graphuyzen. Het muzikale gedeelte is in goede handen van Kloots en his Boys. Deze avond vangt aan te 8 uur. in geen geval later terwijl we met het bal circa 10 1/2 uur hopen aan te vangen. Wij raden aan zich vroegtijdig van plaats bewijzen te voorzien, terwijl de leden van P. K., welke reductie genieten, kenbaar moe ten zijn aan hun insigne. Men wordt verzocht in avondtoilet te verschijnen en de dames in gepaste kleeding zooals gebruikelijk bij R.K. vereenigingen. P. J. VERHOEF JT., Seor. Rood-Wit. DE DO-X TE NATAL AANGEKOMEN Volgende week Rio. De Do-X is gistermiddag kwart voor twaalf (lijd van Rio) van het aan Brazilië toebehoo- rende eiland Fernando Noronha opgestegen en om twee uur des middags te Natal, de hoofd stad van den Brazilaanschen staat Rio Grande do Notre gearriveerd. Te Natal zal de vliegboot grondig worden nagezien, hetween waarschijnlijk een volle week zal vergen. Vervolgens zal rechtstreeks naar Rio de Janeiro worden doorgevlogen. Van een daling te Pernambuco beeft men moe ten afzien, daar de haven van laatstgenoemde stad wegens de groote afmetingen der Do-X voor een dalen niet geschikt wordt geacht. Zooals men weet, lag het aanvankelijk in de bedoeling het onderzoek der vliegboot reeds op Fernando Noronha zelf te doen plaats vin den. Blijkbaar achtte kapitein Christiansen het tenslotte echter toch wenschelijker, direct naar het vasteland door te vliegen. Intusschen heeft, naar uit Berlijn wordt ge meld, de Berlijnsche vertegenwoordiging der Dornierwerke een telegram van Christiansen ontvangen, waarin deze bevestigt dat aan boord van de Do-X alles wel is. De nacht vlucht over den Oceaan leverde geenerlei moeilijkheid op. Naar uit Natal wordt gemeld, zal de Do-X na te Rio de Janeiro te zijn aangekomen circa veertien dagen in de Brazilaansche hoofdstad blijven. Vervolgens worden Santos en vermoe delijk ook de Vereenigde Staten bezocht. Het grootste luchtschip ter wereld. Uit Akron in den staat Ohio wordt gemeld, dat de doopplechtigheid van het iuchtschip „Akron", het grootste bestuurbare luchtschip ter wereld, dat voor de Amerikaansche marine door de Good Year-Zeppelin Corporation ge bouwd wordt, tegen het einde van de maand Juli zal plaats hebben. Het geraamte van dit luchtschip, dat belangrijk grooter is dan de „Graf Zeppelin" en driemaal zoo groot als het Amerikaansche luchtschip „Los Angelos", is reeds klaar en voor meer dan de helft van bekleeding voorzien. Bij de doopplechtigheid wordt een groote massa belangstellenden ver wacht. Men rekent op meer dan 100.000 bezoe kers en een parkeerterrein van 25.000 wagens wordt in gereedheid gebracht.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14