MODE-DETAILS. Er is een overdaad en verscheiden heid van witte en zacht-gekleurde garnituren voor japonnen en blouses Het witte kraagje is altijd een gewilde garneering geweest voor een donkere japon en nu brengt de mode bovendien nog de witte manchet en de ballonvor- mige ondermouw, die tot overmaat nog uit de driekwart mantelmouw komt, iets waar we nog aan moeten wennen. Mischien is dat „moeten wennen'' niet eens noodig, daar het lang niet zeker is of deze gril van de mode stand houdt. Halve en driekwart mouwen aan de japonnen zullen een dankbare afwisse ling zijn op de mouwlooze zomerjur ken, die toch lang niet door iedere vrouw gedragen kunnen worden. Er is veel vertoon van strookjes en kant aan dé namiddag-robes. Zwart en wit is nog en vogue en een zwarte robe met een onderblouse van smalle Valen- cienne-kant met balonmouwen is een zeer gedistingeerde en gewilde com binatie. Ook donker-blauw in georget te of crêpe de chine is de aangewezen kleur en materiaal voor de namiddag japon. Bij sommige dezer japonnen wordt een kort jasje gedragen, dat tot aan de heupen reikt. Het is van dezelf de stof en afgebiesd met witte of ande re licht-kleurige zijde. De mouw is weer het onderwerp van belangstel ling: deze is driekwart en biedt gele genheid de met kanten versierden strook van de japon-mouw te bewon deren. De rok van het namiddag-toilet is van een aangename lengte: niet uit bundig lang, zooals bij het avond toilet het geval is en volstrekt niet meer kort. De vrouw wordt langer en slanker door de mode van heden, want de korte rok deed ons jeugdiger schij nen, maar was voor de zwaardere figuren geen tegemoetkoming in slank heid. TRIX. HET HELMHOEDJE. De teekening toont U een z.g.n. helmhoedje van zwarte zijde, met een nauw aansluitende rand van grijze stroo. EEN „MOOIE'' JURK. Als onze kleine meid eens wordt „u i t"gevraagd, moet ze, evengoed als wij moeders, een „mooie" jurk aan hebben. Voor deze gelegenheid laten we U hier een jurkje van lichtblauwe zijde zien. Allerliefst, vindt U niet? Juist iets voor Uw dochtertje; VERDRIET. Verdriet besparen is zooveel beter dan verdriet verzachten! Leer het den kinderen, zou ik U allen willen toeroe pen, want de kinderen hebben de toe komst. Als zij vroeg leeren anderen leed te besparen, zullen zij dat ook jn hun later leven doen en hoeveel min der leed zal er dan op de wereld gele den behoeven te worden! Bespaar zooveel ge kunt aan ande ren het leed! Ach, er is altijd nog smart genoeg, die door U niet weggenomen kan worden, maar laat U dan toch nooit voeren tot het opzettelijk aan doen van verdriet voor den mede- PAARLEN. Een paarlen collier en armband is de versiering van het oogenblik. De vrou wen van tegenwoordig schijnen niet meer te gelooven, dat paarlen tranen zijn, tenminste als men ziet in welke hoeveelheden ze gedragen worden. Paarlen colliers hebben vaak meerde re snoeren. Zij beginnen dun bij het slot en worden grooter naar het mid den. Onze teekening laat U een collier zien, waar tuschen iedere parel in een stukje metaal is aangebracht. Een slot van „platineta", met steentjes versierd, maakt het geheel af. mensch. Begin met de kinderen en ge hebt het gewonnen! Als ge hun gevoelige en kneedbare hartjes weet te treffen en te vormen in het mooie ideaal: God lief te hebben boven alles en Uw naasten als U zeiven, zal deze edele gedachte hun ook ver gezellen in hun latere leven en er zal veel goedheid en liefde uitgaan van zulke menschen. Maar het is niet altijd opzettelijk c'at wij anderen verdriet aandoen; veel leed wordt er geleden door gedachte loosheid en onverschilligheid. Wij moe ten ons toeleggen om de gevoelens van anderen niet te kwetsen, hun principes te eerbiedigen en hun smart niet aan te tasten. Veel leed wordt verdubbeld door gedachteloos praten en onnoodig uitvragen. Laten we kiesch en voor ren, zooals wij wenschen dat anderen zichtig zijn in den omgang met ande voor ons zijn. Verdriet voorkomen is beter dan verdriet verzachten! MARY. GESCHENKEN GEVEN. Wat is 't moeilijk om steeds maar origineele ingevingen te hebben voor 't geven van lieve, hartelijke attenties op een verjaardag of dergelijke. Vooral voor sommige menschen zou den we zoo graag eens iets in-harte- lijks en in-aardigs willen bedenken; iets, waarmede we den persoon in kwestie nu eens werkelijk zouden ver rassen. O, wat is dat moeilijk! En hoe dikwijls gebeurt het, dat ondanks lan gen tijd van voorbereiding, op den ge- wichtigen dag-zelf een dood-gewoon banaal cadeautje wordt gegeven. We konden niets bedenken wat mooi en goed genoeg was voor onzen vriend of vriendin en daarom besloten we ten laatste dan maar tothet traditio- neele kistje sigaren ofde flesch eau de Cologne het doosje zak doeken. Ja, maar dat is toch te gek! Onze boezemvrienden maken toch aan spraak op een meer persoonlijk ge schenk, iets, dat de vriendschap verin nigt en levend houdt. Kom, we moéten iets bedenken, vooral voor de meer in- tiemen, wat getuigt, van onze gevoe lens voor hen. Zoo'n kistje sigaren, al is de prijs ook nog zoo behoorlijk, is toch maar een afgezaagd cadeautje en de flesch eau de Cologne, al is het Coty of 4711, is en blijft on-origineel. Als we zoo n cadeau nog bij een ander voe gen, is het natuurlijk een andere kwes tie. Naarmate we ouder worden, gaan we meer begrijpen dat het niet zoo zeer de materieele kant van de ge schenken is, die de vriendschap moet onderhouden, als wel de hartelijke stemming, die den gever op het idee van zulke attenties brengt. We appre- cieeren nu we ouder worden ook véél meer dan vroeger, de lieve bedoeling en de wijze waarop ons die attentie aangeboden wordt. We stellen het toch ook meer op prijs als onze intieme vriend of vriendin ons persoonlijk een paar bloemen komt brengen, dan dat hij of zij geen tijd voor een bezoek kan vinden, maar den bloemist een prachtig bloemstuk laat brengen, waaraan een visitekaartje met het gebruikelijke p.f. bengelt? Natuurlijk zullen wij de bloemen be wonderen en ons over het bezit ervan verheugen, maar de gedachte dat de vrienden geen tijd voor ons hebben en zich op deze manier van ons bezoek ontslaan, is pijnlijk. Hoe moeten we nu geven en wat moeten we geven? 't Is ondoenlijk op te sommen welk soort geschenken er bedoeld worden met origineele en persoonlijke; dat moet U zelf uitvinden. Maar weet U wat het behoud is van een welgemeen de vriendschap? Als we ons toeleggen goed te ont houden wat onzen vrienden aangenaam is, waar hun smaak naar uitgaat, dan zullen we, wanneer het te pas komt, zonder veel moeite een hun waardig geschenk kunnen kiezen, daar we ver trouwd zijn geworden met hun voor keur. We geven met de fijne attentie, waarvan het geschenk getuigt, véél meer dan het voorwerp-zelf. We geven hierdoor de. verzekering steeds aan onze vrienden te denken, door hun wenschen voor den geest te halen, bij een geschikte gelegenheid. En die gedachte geeft onzen vrien den een rijker en troostender levens- bezit dan het royaalste cadeau. ANGèLE. DE GROOTE HOED. Onze teekening toont U een grooten hoed, waarvan de bol van zwarte en de rand van roze zijde met zwarte nop jes is. Een smalle lintgarneering maakt het geheel af. Men zegt, dat dezen zo mer evenals verleden jaar de groote hoed weer in het middelpunt der mode zal staan. Van alle op deze pagina voorko mende modellen, stellen wij papieren knippatronen beschikbaar a f 1.75. per stuk. Bij bestellingen moeten be halve het nummer der teekening, tevens de gewenschte maat duidelijk opgegeven worden. Het bedrag moet in postzegels bij gevoegd worden; men kan het echter ook vooruit per postwissel voldoen. Men adresseere: Redactie Damesru briek, Riouwstraat 157, Den Haag. De volgende maten op te geven: AB schouder. BC gebogen arm. C polswijdte DE hals tot taille. EE taillewijdte. EF roklengte. HH rondom heupen JK rug. KL achterlengte rek ONZE SIERADEN. Nog steeds nemen de sieraden een heele belangrijke plaats in bij de klee ding. Bij voorkeur kiest men daar- vcfor zeer kostbare iuweelen, maar waar de mode in onzen tijd bijna oogenblikkelijk gepopulariseerd wordt is het begrijpelijk, dat men naar mid delen uitziet te kostbare tooi door goedkoopere te vervangen, zoodat men thans bij iedere japon voor weinig geld een bijpassende byou van half-edel- steen of „shass" kan bemachtigen. Niet alleen als ketting, armband of ring worden de sieraden toegepast, maar ook als gesp of schoenversiering doen ze opgeld. We laten U hierbij eenige heel modern gezette voorwerpen zien en raden U aan bij het aanschaffen vooral op een harmonieuze kleurcom binatie te letten. VIER MANTELCOSTUUMS. Tweed is ook dit voorjaar weer de groote mode. De stof is wel veel luch tiger dan die wij van den winter gedra gen hebben, maar toch altijd nog warm genoeg om ons te beschermen tegen de soms nog koele avondlucht. Onze tee kening laat U vier costuums zien, waarvan de grondgedachte hetzelfde is. De pakjes zijn heel eenvoudig en be hoeven niet uitvoerig te worden be schreven. De enkele wijzigingen in de versiering en vooral de andere stof, geeft evenwel iets aparts aan ieder costuum.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11