ZATERDAG 6 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 OP DE POLITIE GESCHOTEN. Twee mannen aangehouden. In den nacht van 23 op 24 October jl. ■waren in het jachtveld onder Wapserveen twee mannen met een lichtbak aan het stroopen. In deze bezigheid werden zij ge stoord door de politiemannen v. d. Berg en Maiile uit Uffelle. De mannen trachtten de stroopers, die op de vlucht gingen, aan te houden, doch dezen draaiden de lan taarn om en loste een schot op de politie. De schutter miste evenwel en beiden ont kwamen. Hedenmorgen zijn aangehouden de 23- jarige W. de V. en de 20-jarige R. H., wo nende te Wapserveen, die van den aanval verdacht worden. Zij werden gevankelijk naar Assen over gebracht .W. d. V. legde een volledige be kentenis af. GEVAREN DIE MEISJES BEDREIGEN. Avontuur van een jonge Nederlandsche onderwijzeres. Aan welke gevaren alleenreizende dames en meisjes bloot staan en hoezeer de uiter ste voorzichtigheid is geboden, vooral in internationa'e treinen, blijkt wel uit het avontuur, dat een 22-jarige onderwijzeres uit Nijmegen overkwam op een vacantie- uit-s tapje naar Keulen. De „Graafschaps bode" publiceert een gedeelte van een brief, waarin zij vertelt, wat haar is overkomen. „In den trein naar Keulen, die dicht bo- •et was. raakte ïk ongemerkt in gesprek met een paar charmante heeren, die zich zeer correct en hoffelijk gedroegen. Toen zij bemerkten, dat mijn reis naar Keulen ging, vertelden zij mij, dat zij in de buurt van het station Keulen een spoed'brief had den af te geven, die via de posterijen niet meer tijdig ter plaatse kon zijn. en daar om eigenhandig bezorgd moest worden. Jammer vonden zij het, hierdoor genood zaakt te zijn de prachtige sneltreinverbin ding met een verder gelegen stad te moeten prijs geven. Zij vroegen mij toen langs een omweg, of ik het ook onbescheiden zou vinden, a s men mij verzocht den brief in Keulen even te willen afgeven, desge- wensoht gaarne tegen royale vergoeding. De groote belangen die zij zeiden, bij de tijdige bezorging te hebben, rechtvaardig den dit in alle opzichten. Waar het adres van bezorging vrij dicht bij het station was, liet ik mij bepraten, bedoelde heeren dezen dienst zonder eenige belooning te bewijzen. Er werd mij toen echter na drukke, ijk ver zocht den brief niet in de bus te stoppen, doch af te geven uitsluitend aan .,cen dame", die zou opendoen en zoo het geen dame was, die open deed, dan in geen ge val den brief af te geven, doch in dat geval even naar die dame te willen vragen op dat zij toch vooral persoonlijk den brief in handen zou krijgen. Het heele geval leek mij wel eenigszins vreemd, doch ik had het op mij genomen en zou dus aan den wensch der beide heeren voldoen. Toen ik even in Keulen uitstapte, tikte een pater die bij ons in den coupé gezeten had. mij op den schouder en waarschuwde: „Weest u voor zichtig met die boodschap, dame Het. kan mogelijk geen kwaad, maar het heele geval komt mij min of meer verdacht voor. Neemt u zich in acht. Men kan nooit w^ten Mijn Keui'sche vriendin die mij afhaalde, ver telde ik natuurlijk aanstonds het heele re laas en toen ook zij het eigenlijk maar half vertrouwde, besloten wij voor alle zekerheid de politie eens te raadplegen. Op het poli tiebureau vond men het aanvankelijk een vrij onschuldig geval. Niettemin vond mén het evenwel gewenscht. een oogje in het zeil te houden. Het aangegeven adres werd nagezocht en bleek een riante villa te zijn. Besloten werd, dat mijn vriendin aan het hek zou wachten, terwijl een paar agenten zich verdekt zouden opsteken. Aldus ge schiedde. Toen ik aanbelde, deed een aller beminnelijkste dame open, die haar bijzon dere blijdschap over het bezorgen van den brief te kennen gaf. Zij noodigde mij aller vriendelijkst uit, even binnen te willen komen op een dusdanig vriendelijken toon, dat ik het onbeleefd vond te weigeren. Maar wat toen gebeurde gaat alle beschrijving te bovenTot zoover deze brief. Het slot van de historie was aldus: Toen het meisje na een kwartier nog niet. terug was, vonden de politiemannen het raadzaam in te grijpen. Men belde aan, doch., kreeg geen gehoor, ook op herhaald bellen niet. De mannen der wet achtten toen den tijd gekomen, de deur open te laten breken. In de villa bleekniemand meer aanwezig te zijn. Op het naderen der politiemannen waren de bewoners blijkbaar door een ach tertuin gevlucht; het huis was leeg. Even weluit een vertrek klonken klagende vrouiwensteni'inen zwakjes naar boven, en toen men ook hier een deur forceerde, ont dekte men, dat achter deze deur een 7-tal jonge vrouwen en meisjes opgesloten zaten, waarbij ook reeds de bezoekster van daar even. Welk een vreeselijk lot deze jonge vrouwen heeft bedreigd, laat zich denkon. Men denke zich eens even in. in welken toe stand deze meisjes tijdens haar opsluiting moeten hebben verkeerd. Of de politie er in geslaagd is, de illustre bewoners der vil la te achterhalen vermeldt de historie niet. EEN GELUKKIGE FAMILIE. Ruim 120.000 uit de Sweepstake. Een der winnaars in de Derby, welke Woensdagmiddag te Epsom verreden is, is de familie C. W. Fruithof, wonende aan den Bakenbergscheweg ëo. 122 te Arn hem. De familie was zoo gelukkig een prijs •van £833 te winnen en haar kansen wa ren daarmede verbonden aan de presta- ies van het paard „Sandwich", dat aan de Derby deelnam. Het geluk bleef stand vastig. Sandwich'' kwam als derde aan en vrouwe Fort una wierp daarmede de fa- iilie Fruithof de kapitale som van £10.000 nim 120.000, in den schoot. Een corres- ondent van de „Tel." bracht een bezoek aan de familie Fruithof, die in een der VALKENébRG (L.) HOTEL CONTINENTAL geh. gerestaur. Str. watjochitt. serre. Mooiste punt v. Vkg. Tel. 3Vr. prosp. Autogar. 5802 Eig. L. JENNEKENS. pasgebouwde villa's in een nieuwe wijk woont, de familie is pas een half jaar te Arnhem gevestigdvroeger woonde zij in Engeland. Omtrent dit bezoek vertelt hij: „Ons eerste bezoek in het late middag uur, direct na het bekend worden van den uitslag, was vergecfsch: de familie was afwezig. De dienstbode kon ons alleen vertellen, dat wij geen nieuws brachten. De radio, dc uitzending van Daventry, was ons voor geweest. Des avonds hadden wij meer geluk. Wij troffen de familie in be grijpelijkerwijze opgewekte stemming aan. Mevrouw Fruithof was degene, wie de fortuin zoo gunstig was geweest, want zij had het lot gekocht. Mevr. Fruithof is een Ierscho van geboorte haar familienaam is Collins. In een grappig mengelmoesje van Engelsch en Nederlandsch vertelde zij ons, hoe ze tot het koopen van dit lot gekomen is. In de eerste plaats om het goede doel, dat aan de loterij vastzit, de ba ten voor de Iersche ziekenverpleging. „Ik ben zelf vroeger bij de ziekenver pleging nauw betrokken geweest", ver klaarde zij, „dus u begrijpt wel dat mijn sympathieën daarnaar nog altijd uitgaan. Maar ook de paardensport is een hobby van me. Voor een goed paard raak ik in extase en de wedstrijden volk ik nauw keurig. Aanvankelijk heb ik mij om dit lot niet veel bekommerd. Ik verwachtte toch niet, dat ik tot de gelukkigen zou behooren. Totdat ik enkele dagen gele den verrast werd met den prijs van 833 en de wetenschap kreeg, dat ik met „Sandwich" goede kansen maakte, te meer omdat ik hoorde wie het paard berijden zou: een uitstekende jockey. Dat wer den toen spannende dagen en ik behoef u niet te zesgen, dat niemand aandachtiger de uitzending van Daventry volgde dan ik. Eerst waren de berichten niet bemoe digend: „Sandwich" raakte achter en toen ineens de mededeeling: „Sandwich" der de en wij 120.000 rijker „Wat zijn nu uw plannen informeerden wij. „Allereerst naar mijn familie in Oork in Ierland te gaan en dan mijn prijs op te halen", vertelde mevr. Fruithof ons lachend. „Morgen vertrekken wij al." Maar toen mengde haar echtgenoot, die intusschen al verscheiden gelukstelefoon- tjes had ontvangen het nieuws ging als een loopend vuurtje rond zich in het gesprek: „Het is nu welletjes, meer dan genoeg voor de krant", meende hij. „U bent de eerste, maar wij ontvangen nu niemand meer, want wij hebben heusch wel wat anders te doen." MIDDENSTANDSBANK FAILLIET. Meer dan duizend slachtoffers. De rechtbank te Dordrecht heeft Woens dag failliet verklaard de N.V. Midden- standscrediet- en Spaarbank voor Alblas- serdam en omstreken, gevestigd te Aiblas- serdam. Rechtcr-commissaris was mr, J. H. van Welsen en curator mr. W. O. de Kat An- gelino, advocaat en procureur te Dor drecht. Er ijzn minstens 1100 personen gedupeerd DE OPLICHTING TE BEEK EN DONK. De toedracht van het geval. Omtrent de geraffineerde oplichting te Beek en Donk meldt „De Morgen" nog de volgende bijzonderheden: Slits deed eenige jaren zaken met den 28-jarigen koopman M. v. d. L. uit Eind hoven, van wien hij meermalen blikgroen- ten betrok. Naar het heette had deze een groote zaak waarin veel clandizie en deze was nog al voor uitbreiding vatbaar. Op zekeren dag, nu ongeveer een jaar geleden, stelde van den L. aan SI. voor, dat hij zijn compagnon zoude worden. De zaak kon dan nog worden uitgebreid en ook voor den zoon van Sdie nog geen le venspositie scheen te hebben, was hierin een toekomst. SI. scheen hiervoor wel oor te hebben. Men kwam tot een vergelijk en de zaak was van hen beiden, zij zou wor den uitgebreid. De eerste kosten bedroegen 1000. en deze betaalde S. aan van den L. Dit bleek echter nog niet voldoende, telkens weer verscheen van den L. om meer geld van het goedgeloovige en niets kwaads vermoedende echtpaar. De eene week na de andere werden opnieuw gelden, z.g. voor uitbreiding der zaak, waarvan S. den compagnon was. versterkt, dan weer aan v. d. L. zelf, dan weer eens aan zijn knecht den 28-jarigen W. A„ eveneens uit Eind hoven. De bedragen varieerden van de 300 tot 600. Dit ging door, bijna een heel jaar lang, tot ten slotte, nadat onge veer 23.000 in contanten was verstrekt, de spaarduitjes van S. op waren. Dit scheen echter nog niet voldoende, want nog altijd schenen v. d. L. en A., die, naar men zegt, al dien tijd een goed leven tje hebben geleid, nieuwe trucs te weten. Toen er geen geld meer was gingen zij het munten op de laatste goederen van SI. en ook dit lukte hen, hoe onbegrijpelijk het ook mag klinken in de ooren van menig een; naast een wagen manufacturen, een partij blikgroenten etc., wisten zij zelfs de automatische weegschaal en de radio van S„ z.g. als onderpand in handen te krij gen. Inmiddels verscheen „Der Dritte im Bunde", T. de B„ monteur uit Arnhem, een avonturier, afkomstig uit Arnhem, die van de zoo goed geslaagde oplichting had gehoord. Als redder in den nood meldde hij zich ten huize van S., waar hij zijn bemid deling aanbood om te zorgen dat het geld, dat wel ergens in Amsterdam op een bank zoude zijn, zou terugkomen. Om nu meer geloof aan een en ander bij te zetten, noemde deze persoon den naam van een bekend Eindhovensch advocaat, waarvoor hij. zoo hij vertelde, werkzaam was. Ook dit verhaal ging er bij de goedge loovige familie S. in. Met behulp van de familie kwamen wederom eenige honder den guldens op tafel en werden aan de B. verstrekt om de te maken onkosten te be strijden. Zooals begrijpelijk: er kwam niets van en ten einde raad ging men eens naar Eindhoven zien, hoe het met de zaak, waarvan zij compagnon waren, stond De heele zaak was een winkeltje met een meubilair ter waarde van enkele tientallen guldens. Inmiddels kregen de politie en justitie lont van het geval en deze hebben het drietal onmiddellijk laten arresteeren. Zij zijn Woensdagmorgen ter beschikking der Justitie naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht. De verloren portefeuille met 6000.—. Een 82-jarige man te A'dam heeft, zooals wij gisteren reeds meldden, op de Heeren- graoht een bruin zeildoeken portefeuille, inhoudende 6000 verloren. Hij stak de por- te feuille in plaats van in naast den binnen zak van zijn vest. Iemand heeft aan de po litie medegedeeld, dat hij gezien heeft, dat op de Heerengracht een man en een vrouw een portefeuille opgeraapt hebben, rnaar of 't dezelfde was is natuurlijk niet bekend en tot dusverre is geen aangifte van het vin den van het geld gedaan. Nader vernemen wij het volgende: De portefeuille en het geld zijn gisteren in den laten namiddag terecht gekomen. De recherche van het bureau Warmoes straat was n.l. op onderzoek uitgetogen in de richting HeerenstraatWesterstraat, welke de vindersfainilie had ingeslagen. Ten slotte werd de woning van de bewuste fa milie gevonden in de omgeving van hot Frederik Hendrikplantsoen en het volle be drag werd er nog in de portefeuille aange troffen. De man en vrouw erkenden de vondst en deelden mede, dat zij wachtten op een op roep in de krant om het gevonden geld 1e- rug te geven. Men begrijpt, hoe gelukkig de verliezer was, toen hij vernam, dat het kapitaaltje terecht was. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Veertien personen door granaat gewond. Op een bruiloft in Zuid-Polen, waar de gasten uit twee elkaar vijandig gezinde dorpen bijeenkwamen, ontstond een twist. Een aanwezig onderofficier haalde hierop een handgranaat te voorschijn en slinger de deze onder de aanwezigen. Veertien personen werden gewond. Bij een aardverschuiving gedood In de nabijheid van Goevle in Noord- Zweden waren vier arbeiders bezig met kanaliseeringswerken. Plotseling geraakte een aardmassa in beweging en stortte omlaag. De vier ar beiders werden hieronder bedolven. Na afloop van het reddingswerk, dat drie uur duurde, werd een arbeider levend geborgen. De overige drie waren reeds dood. Wederom een brug ingestort. Te Chalons sur Saöne is gisteren weder om een brug ingestort, waarbij drie per sonen ernstig gewond werden. Het was een betrekkelijk kleine loopbrug van 5 M hoog, waarop een monteur en twee arbei ders aan het werk waren. De oorzaak van de instorting is onbekend. Aan een muggebeet gestorven. Een tragisch, gelukkig zeldzaam voor val wordt uit Weeuen gemeld. De 33-jarige Melly Winter, de vrouw van een Weensch koopman, bezocht een strand bad. Plotseling bemerkte zij een lichten steek, ze was door een mug gebeten. Zij schonk natuurlijk geen aandacht aan het geval, doch den volgenden dag deden zich koude rillingen en hooge koorts voor zoodat de vrouw naar het ziekenhuis moest worden overgebracht, waar ze na 24 uur aan bloedvergiftiging stierf. Deze vergifti ging was, volgens de uitspraak der dokto ren, uitsluitend door den muggebeet ver oorzaakt. DE TOCHT VAN DE „NAUTILUS". 'Op weg naar Engeland. De „Nautilus" is gisteravond om 11 uur van Princetown naar Engeland vertrokken met levensmiddelen voor achttien maanden en brandstof voor 8000 KM. aan boord. Voor het vertrek toonde kapitein Danen- hower zich zeer voldaan over de snelheids proeven, hij hoopt een snelheid van 11 knoopen te kunnen ontwikkelen. Een kot ter van de kustwacht begeleidde de „Nau tilus" tot een eindsweegs in zee. Er zijn negentien personen aan boord o.w. sir Hubert Wilkins en eenige geleer den. Te Londen zullen de verdere deelne mers aan den tocht aan boord komen. Van Londen gaat de reis via Bergen en Tromsri naar Spitsbergen, waar de expedi tie naar de Noordpool begint. Ontzettende daad van een waanzinnige. Uit Singen aan de Hohe Twiel wordt gemeld: In een plotaelingen aanval van waanzin heeft de vrouw van een herbergior in het naburige dorpje Hilzingen gister morgen vroeg haar vier kinderen, terwijl zij nog sliepen, met een bijl doodgeslagen. De kinderen, waarvan het oudste negen en het jongste drie jaar oud was, zijn kort na de afschuwelijke daad gestorven. De herbergier bevind zich in den stal, om het vee te voederen, toen zijn vrouw de bloedige daad verrichtte. De geestes zieke werd) naar een sanatorium vervoerd. Gevecht van zilversmokkelaars met Douaniers. Naar de „Times of India" meldt, zijn zes tig smokkelaars van zilver uit Fransch- Indië in botsing gekomen met douane-be ambten uit Nagore nabij N'Gatam. Een smokkelaar werd gedood, twintig douane beambten werden ernstig gewond. De po litie, die ter assistentie arriveerde kon verscheidene smokkelaars arresteeren en heeft een groote hoeveelheid zilver in be slag genomen. Massa-ontvluchting uit gevangenis. De gevangenis te Aleppo is een groot aantal gasten armer geworden. Vierentwin tig gevangenen, van wie verscheiden ter dood veroordeeld waren of zware straffen moesten uitzitten, zijn er in geslaagd met vereende krachten de deur van de gevan genis open te breken en met op clan destiene wijze verkregen dolken de bewa kers te dooden, die hun de ontvluchting wil den beletten. Eenmaal op straat gekomen wisten zij uit te stad te komen. Twee hun ner, die zich van de overigen hadden afge scheiden, werden weer gepakt, evenals een zestigjarige, die van vermoeidheid in elkaar was gezakt. Men vermoedt, dat de vluchie- telimgen zich bij een beruchte Turksche bende hebben aangesloten. Wegens het verzaken van hun plicht zijn vijf bewakers door de gevangenisdirectie ontslagen. Hoe de gevangenen er in ge slaagd zijn te ontsnappen, is nog niet pre cies bekend, doch men neemt aan, dat er een vijl, verborgen in een bezem, in de ge vangenis is gesmokkeld, waarmede zij een sleutel, welke zij in hun bezit hadden, pas klaar wisten te maken voor het slot van de gevangenisdeur. Meikeverplaag in Pruisen. Dit jaar is het grootste boschgebied van den Pruisische staat, de Johannis-burger Heide, door zooveel meikevers bezocht, dat de schade, door hun vraatzucht aangericht, .niet te overzien is. Het bosebbestuur heeft daarom een op roep tot vernietiging der schadelijke insec ten gepubliceerd. Het loofde voor eiken liter gekookte mei kevers een belooning van 20 pfennig uit Met het oog daarop werd de jacht met korven, schoppen en zakken ondernomen. De van de boomen geschudde kevers werden in zakken opgevangen en dan ge kookt. v Heele gezinnen vereenigden zich voor deze massa-jaoht en brachten den buit zelfs met wagens naar de plaats van aflevering. Door enkele personen werden 100 en meer liters afgeleverd. Een gezin ving op een enkelen dag 165 liter en kreeg daarvoor 33 M. In de derde week van Mei werden in de opperhoutvesterij Guszianka meer dan 12U00, in die van Rudczanny meer dan 10.000 en in die van Johannisburg ongeveer 3000 liter verzamelde meikevers afgeleverd. LEIDEN. AGENDA'S. NED R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag. Het gebouw voor ontspanning geopend vanaf 6 uur nam. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik, maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Dinsdag Zitting bestuur R. K. Bouwvak arbeidersbond St. Josef 7 totS uur. Kantoor boven. Dinsdag. Bestuursvergadering Trans portarbeidersbond, 8 uur. Dinsdag Bestuursvergadering Fabrieks- arbeidersbond, 8 uur. Woensdag. Bestuursraadvergadering te 8 uur. Donderdag. Ledenvergadering Spoor- en Tramwegpersoneel St. Baphaël, 8 uur. Donderdag. Bestuursvergadering Me taalbewerkers, 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging Pulchri Studio 8 uur, tevens aan melden van nieuwe leden. Zaterdag Ki-p-m im osr'mtbank 7 8 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Zitting Ziekenkas van 7S uur in zaal 1 Brandstoffencommissie 7—8 uur. Programmaverkoop Gew. Encycliekfeest 14 Juni bij de propagandisten van St. Pe trus den geheelen middag in de groote zaal. De reiskas voor 6 September te Utrecht houdt zitting in de groote zaal den gehee len middag, spaarboekjes gratis verkrijg baar. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30, en van 6.30—10.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 11.30 uur bibliotheek. Van 1 tot 2 uur zitting Jozefspaarkas welke wordt waargenomen door de heeren Leon Baijer en C. van Oerle. Na het Lof prijs'biljarten. Bij het sluiten der Aanbiddingsdag in de SSfc. Joséphskcrk zullen aan de Pro cessie deelnemen als vaandeldrager J. Kruger, vaandelwaeht Th. Kriek, C. Ver ver. C. Bilderbeek en F. de Keuning. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Te half 9 uur maandelijksche afreke ning vooi de zelateurs van het St. Petrus Liefdewerk. Dinsdag 8.30 uur verplichte maandver gadering Afd, Gehuwde Gèzellen. Woensdag 8.30 uur vergadering Raad van Bestuur. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonic Frans Schweitzer. Van 811 uar turnclub Oranje-Zwart. Lokaal Pieterskerkhof. Bij sluiting van het feest van het H. Hart zullen aan de Processie deelnemen W. Nicolai, W. Develing, A. de Haas, Oost-dam en W. Boogers. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaars. Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. lederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen: Dinsdag 16 Juni verplichte Maandvergadering Afd. Gezellen. Sparen voor de retraite betee- kend zich verzekeren van een plaats voor de a.s. Kerstretraite. Studie- en Dabating- club St. Petrus Canisius Zondag 28 Juni. Fietstocht naar Boskoop vertrek 12.30 uur ST. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging Augustus 1887September 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 8 tot 9 u. Zondag te half 5 uur Patronaat. SINT FR ANC ISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9—10 uur H. Mis met predikatie onder de H. Mis Algemeene H. Communie 1010.15 uur ontbijt; 10.15—10.45 uur bij zonder godsdienstonderricht ter voorberei ding voor de 1ste H. Communie, 10.15 11.30 uur recreatie afd. I, 6 uur nam. Ca techismus, waarna Lof en recreatie vólgens gewoonte. Maandag 5.306.30 Spaarbank en biblio theek. Dinsdag. 6.157.30 vlecht- en cartonnage werk. Woensdag 4.305.45 Vlecht en Kar- tonagewerk; 6.457.30 Zang; 7.308.00 Lof. van 8.00S.30 uur recreatie afd. I, II, III; afd. I tot 9 uur. Zaterdag 6.00—7.00 Gymnastiek jongste afdeeling; 7.008.00 idem hoogste afdee ling; 8.00—10.00 Recreatie, afd. I. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsehe meisjes op Zondag en Woensdag van 8—10.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 uur. R. K. DAMES GYMNASTIEK-VEREEN. „KLIMOP". Vrijdag. De lessen worden gegeven als volgt: 4.30—5.30 Kleuterstukje (meisjes van 8 tot 10 jaar). Adspiranten: 5.30—6.30 uur groep I 6.457.45 groep II. 89 uur groep III en leden. Aangeven nieuwe leden Utrechtsche Jaagpad 1. DE GRAAL. Eiken avond tusschen 7 en 8 uur gele genheid om zich in te laten schrijven als lid van „de Graal". Voortaan zal het Graalhuis eerirt om kwart voor acht open zijn voor de Graalleden. Dan kunnen ook „Wijze Miertjes" geplakt woixlen. Maandag, Handwerken voor de kapel, reidansen. Dinsdag, Handwerken, Tooneel. Woensdag 8—9.30 uur. Reidansen. Donderdag, Zang, Tooneel, Reidansen, en Handwerken. Vrijdag, Cursus knippen en naaien op de Vakschool, Reidansen en handwerken. Zaterdag 89.30 uur Volkszang. Op Zondag 7 Juni om 12.30 uur groep- leidstersvergadering. 's Avonds om 8 uur vergadering der propagandisten voor de „Zilveren Trompet". R K. REIDANSCLUB „UTILE DU LCI". Maandagavond half negen repetitie (Mare). Nieuwe leden kunnen zich aanmel den Oude Vest 101. ST. JOSEPH GEZELLEN VEREEN. Oegstgeest. Zondag na de Hoogmis commissarissen- vergadering. Zondag van half 8 tot 10 uur bijeenkomst in dc gezellenzaal. Donderdag. Verplichte bijeenkomst inde gezellenzaa,l van 8 t-ot 10 uur. Tevens gelegenheid tot bet betalen der uekelijksche contributie.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10