STADSNIEUWS RECHTZAKEN Agenda VRAGENBUS VRIJDAG 5 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Verdronken. In een onbewaakt oogenblik is gistermiddag een 2-jarig zoontje van M. v. d. A. aan het Rietveld in een bij de woning gelegen sloot ge raakt en verdronken. Personalia. Tot lid der commissie belast met het afnemen van het examen voor ont vanger der dir. belastingen werd benoemd onze plaatsgenoot J. F. G. Crone, inspecteur der dir. belastingen alhier. Het station. Door uitbreiding der treinen loop zal het perron van het station alhier be langrijk worden verbreed en verlengd. Waterpolo. Naar wij vernemen zullen de eerste waterpolo-wedstrijden van de zwemclub A.Z.C .alhier aanvangen Woensdagavond a.s. in het Alhensch zwembad. Gevestigd: van Gorssel: H. de Heij, veehouderskn., Steekterweg 21 van Gorssel A. Hansma, veehouderskn., Steekterweg 21 van Duitschland, Mettmann: W. Reerner, me- taaldraaier, Stcenstraat 21 van Danturoa- deel: A. de Vries, dienstbode, Ridderbuurt 53 Bodegraven: E. Goudkuil, Vinkebuurt 70 Bcskoop: W. Avezaat, wed. A. de Korte, Ot- weg 1 Hoensbroek: R. Jongbloed, kappers bediende, Hooftstraat 32 Zegwaart: J. van Dam, bouwk. opz., Raadhuisstraat 7 Voor burg: M. J. van der Reek, wagenmakerskn., Hooftstraat 160. Vertrokken: naar Hazerswoude: A. Groen wed. P, den Hertog Hazerswoude: W, van Stigt Sassenheim: A. van 't Wout Enkhuizen: C. Burggraaf Waddinxveen: E. de Lange Hazerswoude: G. K. d. Rijk Apeldoorn, Arnhemsche weg 3: P. de Vries en gezin Gouda, Spieringstraat 1: A. C. Smit 's Gravenhage, Jul. v. Stolberglaan 110: A. J. Grobbe en gezin 's Gravenhage, Jul. van Stolberglaan 110: M. van 't Riet wed. J. Hoog- teijling Achtkarspelen: J. Laanstra Vel- sen: B. J. Keijzer Gouda, Willemstraat: J. van der Nagel Amsterdam, N. Keizersgr. 120: H. B. Wentink Wateringen: C. van Veen Heerhugowaard: W. A. Witte. Arbeidsbeurs. Ingeschreven als werkzoe kenden zijn: 1 autogenelasscher 9 beton werkers 1 electricien 37 fabrieksarbei ders 2 grondwerkers 3 klinkers 1 koet sier 49 losse arbeiders 1 metselaar 1 monteur 9 opperlieden 29 scheepmakers 7 schippers 2 sigarenmakers 2 tegen- houders 7 timmerlieden 1 tuinder 6 ijzerwerkers. KOUDEKERK Geboren: Willem Adriaan z. van W. A. van den Dool en J. M. van der Harst. NIEUWKOOP De waterleiding. Deze week is een twee de ploeg aangesteld voor het maken van het buizenneL der waterleiding, waardoor ongeveer 22 arbeiders uit deze gemeente te werk gesteld zijn. Op de lijst van werkloozen, welke ten be hoeve van den aannemer, wordt aangehouden door W. van Koert Gzn., alhier, komen nog ruim 30 namen voor. Het blijkt echter, dat meerdere veehouders met het oog op het gras maaien en den hooi bouw gebrek aan arbeidskrachten hebben, waarom werkgevers worden aangeraden de lijst van genoemden heer Van Koert te gaan raadplegen. Voor de waterleiding zullen ver moedelijk niet meer krachten noodig zijn. Geboren: Johannes z. van J. Eijs en J. M. Wijfje. Ondertrouwd: H. A. van Dijk. 30 j. wonende te Utrecht en N. B. de Pater 27 j. Th. W. Duikersloot 28 j. en J. C. M. Rijnbeek 20 j. wonende te Bodegraven. NIEUWVEEN Geboren: Huibert z. van Adr. Schaly en I. C. Hendriks F-ranciscus z. van P. v. d. Berg en G. Brouwer. Ondertrouwd: Th. G. Spekman 26 j. en C. A. de Lange 24 j. Overleden: Lalke v, d. Meer 78 j. Willem v. Amerongen 5 j. Franke v, Bee- nen 77 j. zoeterwou.de. Geboren: Maria Henrietta Josephi- na- dochter van X. v. d. Akker en A. H. Witsenburg. Petrus Maria. z. van R. J. de Boer en J. Roessen. Cornelia Anna Maria. d. van A. M. v. Leeuwen en A. W. v. Paridon. Petronella Cornelia, d. van C. J. v. d. Poel en E. H. Vergeer. Ondertrouwd: Adrianus Johannes v. Mill, 26 jaren en Johanna Maria Olijer- hoek, 23 jaren, beiden v. Zoeterwoude. Pieter Abraham Deegenaars. 22 jaren van Leiderdorp en Ida Josina Hogewoning, 20 jaren van Zoeterwoude. Overleden: Joannes van der Poel, 79 jaren echtgenoot van Petronella Sophia Vink. Cornells Meijer, 22 jaren. Catiha- rina Maria Redcgeld, 11 maanden. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 5593. Leidsch Incasso Bureau. Leiden, Morschweg 73a. W ij z i g i n g. 213. C. van Vieringen Jr. Alphen aan den Rijn, Bruggestraat 3. Boekhandel, Drukkerij. Bovengenoemde handelszaak is met ingang van 1 Mei 1931 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma C. van Zwicten Jr. Venn.: C. van Vieringen Jr., Alphen aan den Rijn; B. vftn Zwieten, Alphen aan den Rijn en J. W. van Dam, Alphen aan den Rijn. De Buurtcommissie Oude SingelOude Vest organiseert wederom voor de bewo ners Oude Vest en Oude Singel een avond- boottocht over Ivager- en Braassemmer- meren per stoomjacht „Pauline" op Maan dag 6 Juli met het muziekgezelschap „Auf- gepast". GEMEENTERAAD. Alsnog te behandelen in de vergadering van Maandag a.s.: d. Voorstel in zake den bijbouw van twee hulplokalen bij het Gymnasium en tot be schikbaarstelling van de daarvoor benoo- digde gelden. Bijbouw Gymnasium. Naar B. en W. den Raad modedeelen, be hoort te worden voorzien in het gebrek aan leslokaliteit voor het Gymnasium. „Toen" aldus B. en W. aan den Raad „bij den aanvang van den cursus 1930/31 het eerste leerjaar van het Gymnasium in drie afdeelingen moest worden gesplitst, bleek het nog mogelijk, zij het dan ook niet zonder bezwaar, een regeling te treffen, waarbij alle klassen in het Gymnasiumge bouw konden worden ondergebracht. De overweging, dat de tegenwoordige toestand, waarbij één klasse niet over een vast lokaal kan beschikken, niet behoort te worden be stendigd, alsmede de omstandigheid, dat vermeerdering van het aantal klassen in het eerstvolgend schooljaar niet is uitge sloten, brachten het College van Curato ren er toe ons te verzoeken om te zien naar cene uitbreiding van de lesruimte voor het Gymnasium. Aangezien met een permanente vergroo ting van het Gymnasium te veel tijd ge moeid zou zijn, om tegen 1 September a.s. te kunnen voorzien in de oogenblikkelijke behoefte aan leslokaliteit en het niet vol doende vaststaat, dat permanente vergroo ting van het Gymnasium reeds thans als ab soluut noodzakelijk moet worden be schouwd, hebben wij gemeend u daartoe, althans voorloopig, nog niet te moeten ad- viseeren, doch u in overweging te moeien geven door z.g.n. semi-permanenten bij bouw tot vermeerdering van leslokalen te geraken. Het te dien einde door den Directeur van Gemeentewerken opgemaakte plan voor een houten sohoolgebouwtje op stee- nen voetingmuren en betonfundeeringspla- ten en met betonnen bodemafsluitingen en steenen kachelnissen en schoorsteenen, be vat twee leslokalen en verdere ruimten en zal door een overdekte gang in verbinding staan met het Gymnasiumgobouw. Het ge bouwtje kan niet geheel worden geplaatst op het bij het Gymnasium behoorende open terrein, zoodat het noodig is van het Rijk de beschikking te verkrijgen over een ge deelte van het van der Werf park ter groot te van p.m. 80 M2. Op grond van door ons verkregen inlichtingen mag worden aange nomen, dat de daartoe van Rijkswege ver- eisohte toestemming zal worden verkregen. De kosten van stichting, meubileering en inrichting van het gebouwtje worden ge raamd op 11.200. Onder mededeeling, dat Curatoren van het Gymnasium zich met de boven aange geven oplossing kunnen vereenigen en met verwijzing naar de adviezen van de Com missie van Fabricage en de Commissie voor het Onderwijs, geven wij u mitsdien in over weging te besluiten: a. tot den bijbouw van twee hulplokalen bij het Gymnasium en tot beschikbaarstel ling van de daarvoor benoodigde gelden, door vaststelling van de daarvoor benoo digde gelden, door vaststelling van den overgelegd en begrootingsstaat model D, dienst 1931, groot 11.200.—, welk bedrag in tien jaren uit den gewonen dienst zal worden afgelost; b. ons College te machtigen de noodige maatregelen te nemen". DE STADHUISBOUW. Een adhaesiebetuiging. Aan den Raad dezer Gemeente is volgen- do adhaesiebetuiging gezonden: Ondergeteekenden betuigen hun adhae- sie aan het in Maait j.l. door Henri Polak en 186 anderen den Gemeenteraad van Lei den aangeboden adres inzake den Stad huisbouw; waarin om verschillende redenen daarin vernoemd, den Raad dringend in overweging wordt gegeven, alsnog een of meer andere architecten uit te noodigen, een plan in te dienen tot bebouwing van heb beschikbare terrein tusschen Breestraat en Vischmarkt, Lizzy Ansingh, Schilderes, Amsterdam; Prof. Mr. A. S. de Blecourt, Leiden; Prof. Dr. C. de Boer, Leiden; Dr. Bruining, Arts, Leiden; J. de Blieck, Student, Leiden; J. C. A. Binnendijk, Dir. N.V. P. Clos en Leem bruggen, Leiden; Mej. J. J. v. d. Broeck, w. Directrice Anna Kliniek, Leiden; Mr. H. Burgersdijk, Advoc. bij den Hoogen Raad der Ned., Leiden; Mr. E. J. M. H. Bolsiu3, Advoc. en proc., lid der Prov. Staten van Z.-Holland, Leiden; Mr. E. A. Cosman, Advoc. bij den Hoogen Raad der Ned., LeidenMr. W. de C'lercq, Advoc. bij den Hoogen Raad der Ned., Leiden; B. (Jorts, Mede dir. N.V. Textielfabriek, v.h. Gebrs, v. Wijk en Co., Leiden; G. R. D. Cromme- lin, Dir. Twentsche Bank, Leiden; H. A. A. M. van Cranenburgh, Cand. Notaris, Oegst- geest; C. B. Duyster, Apotheker, Leiden; Dr. D. A. H. van Eek, Oud-Conrector te Leiden, Oegstgeest; J. Van Eek, Penningm. Oudheidkundig Geuootsch., Amsterdam; Joh. Enschede, Uitgever, Haarlem; Mr. A. J. Fokker, Advoc. en proc., Oud lid van den Gemeenteraad van Leiden, Amsterdam; A. Fortmann, Leiden; Mr. C. J. Goudsmit, Advoc. bij den Hoogen Raad der Ned., Leiden; Mr. E. J. Gelderman, Advoc. bij den Hoogen Raad der Ned., Leiden; Mej. A. E. Groll, Secr. penningm. Ver. voor Mis vormden, Leiden; A. A. de Groot, 1'irnia Gebrs. v. d. Hoek, Leiden; Ir. P. Hoogen- boom, Ingenieur van Rijnland, Leiden; P. J. Hasselbach, Dir. N.Holl. Landb. Cre- diet, Leiden; Mej. S. J. Hasselbach, Leiden; Mevr. Wed. Huismans-C'aron, Leiden; Henri Hollants, Amsterdam; L. Hamming, Gepensionneerd Zeeofficier, Leiden; H. Hogewoning, Leiden; H. J. Holswilder, Leiden; G. Izaks, Boekhandel v/h C. Kooi ker, Leiden; D. Jaeger, Agent v. d. Neder- landsche Bank, Leiden; G. Kuyper, Majoor der Infanterie, Leiden; Mr. P. G. Knibbe, Secr. v. d. Kamer v. Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland, Leiden; E. J. Kelder, Hfifl DICDDHT Horlogemaker - HUGA-Verkooper Ivl. I ILnnU I Maarsmanssteeg 14 2 MOtlEANE KLOK Het adres voor een QqjT|j HORLOGE elk senre Verder speciaal „IfaliaanscTi Aardewerk" uit de Abruzen Gouda Plateel het echte - Tin van Tollenaar en Giro Koopman, Leiden; Mr. G. C. J. D. Kropman, Wethouder, Amsterdam; J. H. P. van Kerck- hoff, Huidarts, Leiden; Mevr. Wed. Prof. Dr. H. Karnerlingh CnnesBijleveld, Lei den; A. de Koster, Industrieel, Leiden; Mevr. J. A. de KosterSijthoff, Leiden; Wed. L. Kuster, Leiclen; Dr. Th. W. van Lidt do Jeude, Üudconservator Museum v. Natuurlijke Historie, Leiden; J. de Lange, Oud-Weth. v. d. Gemeente Leiden; W. van der Laan, Voorzitter v. d. 3 Octoberver., Leiden; Dr. W. W. van der Meulen, Wet houder, Den Haag; Johan P. Meyers, Fabri kant, Leiden; P. J. Maartense Sr., Juwelier, Leiden; J. P. Maartense Jr., Juwelier, Lei den; Mr. G. H. E. Nord Thompson, Advoc. b. d. Hoogen Raad der Ned., Leiden; Prof. Dr. H. M. van Nes, Leiden; Prof. Mr. J. C. van Oven, Leiden; S. F. van Oss, Dir. Hoofdred. Haagsehe Post, Wassenaar; A. Parmentier, Leiden; Mr. J. Pel, Dir. N.V. Gebr. Pel, Leiden; H. Pel, Dir. N.V. Gebrs. Pel, Leiden; H. K. Pel, Dir. N.V. Gebrs. Pel, Leiden; Mej. P. E. A. Plemp, Bussum; N. Paddenburg, Grossier, Leiden; G. W. J. Pollmaan, winkelier, Leiden; C. Pelten- bur.g P.zn., Dir. N.V. v/h E. J. Brill, Lei den; S. Rodriguez de Miranda, Wethouder, Amsterdam; Mr. H. A. Sypkens, Rentmees ter van Rijnland, LeidenH. E. Stenfert Kroese, Leiden; Mr. L. Sprey, Advoc. b. d. Hoogen Raad der Nederl., Leiden; N. G. Spaargaren, Dir. N.V. Backer en Co., Lei den; Georgine Schwartze, Beeldhouweres, Amsterdam; Mevr. Wed. G. H. Sijt-hoff- Plemp, Leiden; Mevr. J. van der Sanden- Hollants, Leiden; Firma J. en J. Schraven- dijk, Leiden; J. A. F. A. Speet, Firma Pijl- Couturier, Leiden; Mr. F. H. van der Tas*, Advoc. b. d. Hoogen Raad der Ned., Lei den; Ds. H. Thomas, Predikant der Ger. Kerk, Leiden; H. H. Tieleman, Beh. Venn, v. Tieleman en Dros, Leiden; H. W. Tiele- man Jr., (Idem), Leiden; C. W. Tieleman, (Idem), opvolger, Leiden; Prof. Mr. B. M. Taverne, Raadsheer in den Hoogen Raad der Nederl., Den Haag; Dr. J. C. M. Tim mermans, Arts, Leiden; W. F. Tegelaar, 'Kapper, Leiden; W. J. M. Uittenhout, Lei den; Dr. H. N. ter Veen, Amsterdam; Fir ma van der Vliet en De Jonge, Leiden; J. Verhey van Wijk, Dir. N.V. Textielfabriek v/h. Gebrs. van Wijk en Co., Leiden; Mei. A. M. Wevdung, Leiden; E. W. Wichers Rollandet, Dir. Bankassociatie, Leiden; R. de Wilde F.Gzn., Penningm. 3 Oct. Ver., Leiden; Mr. E. C. Wiersma, Advoc. en pro cureur, Leiden; J. H. van Waveren, Luit.- Kol., b. d., Commandant Kon. Mil. Invali denhuis, Leiden; H. J. P. Wassenaar, Dir. N.V. v/h. J. Scheltema, Leiden; H. G. J. Wolf, Leiden; F. C. Zuurdeeg, Dir. N.V. „de Blauwé Klok", Leiden; M. E. Zitman, Lei den. In den laatsten tijd is door de Ver keerspolitie alhier controle uitgeoefend op de deugdelijkheid der stuurinrichtingen van motorrijtuigen, waarbij groote afwij kingen zijn geconstateerd. Tegen de be stuurders dezer mootrrijtuigen is proces verbaal opgemaakt terzake overtreding ,-an artikel 12, lid 1 van het Motor- en Rij wielreglement. Men zij gewaarschuwd. Gistermiddag is aangehouden de 25-jari ge C. C., wonend alhier, verdacht van dief stal van een rijwiel. MUZIEK. „Sursum Corda". 'fc Was voor ons een eigenaardige en mooie avond, die het gemengd koor „Sur- sum Corda" onder leiding van Anton van der Horst met medewerkng van Louis van Tulder en Anthon van der Horst als or ganist in de Pieterskerk gaf. Niet zoodra hoorden wij de verzen 1 en 4 van psalm 138 in de mooie bewerking van Anthon van der Horst of wij dachten „zingen" kan dit en semble zonder twijfel. De dirigent, die gaarne speurt en zoekt in de werken der meester vóór Bach, deed ons een „Abend- gesang" hooren van Joh. Staden, ontroe rend devoot en eenvoudig, met voorname muzikaliteit vertolkt. Dan volgden een gezang van Heinrich Schütz en van Ge- sius, den Frankfortschen cantor. Wij waar- deeren de soeplheid van stemvoering, het stemmengehalte en de verhouding der stemmen onderling. Ook de intenties wor den doorleefd technisch is er goed werk verricht. Wat het minste tot zijn recht kwam althans waar wij zaten was het „Canticum Simeonis" van Schiihz waarin wel heb koorensemble met solo-stemmen voortreffelijk klonken, maar de drie solo stemmen onderling eenigszins rusteloos klonken. De Russische gezangen aan het slot maakten een prachtig klankeffect. De onvermoeide koorleider zette zich intus- schen aan het orgel en speelde als voorbe reiding Yan de Kantate voor den tenoor- solisl twee „Koraal-variaties" van Bach. Onder de jongeren staat Anthon van dei' Horst vooraan wat orgelen aangaat. Hij onderscheidt zich door techniek, maar ook om zijn levendige immer boeiende re gistratie en in-muzikale en doorvoelde voordracht, 't Verschil in deze twee koraal variaties was frappant. Zijn Prélude-ver tolking van de mystieke fugue et Varia tions van César Franck was prachtig. Hij heeft de vrije beschikking over de toon nuance, vandaar, dat zijn voordracht zoo kunstzinnig aan doet. Wie voelde niet de vreugde van Paschen in zich opleven, toen van der Horst de begeleiding inzette van Kantate 160 van Bach: „Am e reten Oéïcr- festta.ge" en van Tulder zoo blijde-overtuigd zong „Ich weis, dass mein Erlöser le-bfc? Hoewel wij aanvankelijk den zooeven ge noemden zanger in deze cantate minder gedisponeerd vonden dan anders, heeft men toch genoten van zijn gecultiveerd, klank-edel geluid. Meer en meer sprak hij tot ons in de vier Fransche liederen in het schoone „Oraison domüiioale" van Caplet. „Petites Litanies de Jésus" van Grovlcz. „Non Credo" van Widor en „La procession" van César Franck, waarin hij ons inziens zioh 't schoonste gaf, diep, geestelijk evoca tief in voordracht; in hoogere orde van schoon. De begeleiding was overgegeven aan den solist; fijn van smaak, aanvullend en voornaam. Om nog een terugblik op het koor te slaan: met een viertal geestelijke liederen van Tcherepniue, waarvan oen eerste uitvoering in Nederland, werd de avond besloten. Professor van Wijk had de gezangen, die in de Russische taal werden uitgevoerd, vertaald. Onze erkentelijkheid hiervoor uitsprekende, zouden wij nogmaals om deze liederen willen vragen (en liefst het Rus sisch ernaast afgedrukt om eenigszins hou vast te hebben) zoo mooi vinden wij ze cn zoo grandioos gezongen, sonoor en verza digd van kank en van voordracht geva rieerd. „Sursum Corda" heeft ons een mooien avond van gewijde kunst gegeven. J. K. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentiu»» Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoo- gewoerd 171, Tel. 502 en H. J. v. Driesum, Mare 76, Tel. 406. Verdachte hield teveel links en een aanrij ding'volgde. Verdachte ontkende. Getuige dempte zijn lichten niet. v. d. V. te Utrecht, als getuige versche nen, gaf verdachte de schuld* zoo ook de studente Mej. R. van O. te Utrecht. Ver dachte reed teveel links. Eisoh 2o.of 10 dagen hechtenis. Vonnis conform. STOOMVAARTBERICHTEN KANTONGERECHT VAN WOERDEN. Een aardige verloofde. A. L. te Rietveld, had zonder licht gereden. Zij was niet verschenen maar ze liet haar verloofde voorkomen, die meteen vroeg hoeveel ze betalen moest en dan zou hij dit maar doen. De Kantonrechter vond dit heel aardig van hem en deelde direct de straf mede, namelijk 4.of 2 dagen met de verma ningte zeggen dat ze het niet weer moet doen. Het is en blijft gevaarlijk. En een „toffe" vrijgezel. W. V. te O u d e w a t e r was herhaal delijk dronken geweest. Twee malen had hij reeds de boete vrijwilig betaald. Hij zeide dat het wel mogelijk geweest kon zijn dat hij dronken geweest was op den datum zooals de dagvaarding aangaf. Hij wist het niet meer. De Kantonrechter zeide dat hij de data wellicht niet meer uit elkaar kon houden. Hij moest echter oppassen om niet in Veen- huizen tereoht te komen. Verdachte: „daar geef ik niets om, ik ben er al is geweest je heb 't er goed hoor 1" Kantonrechter: „bent U getrouwd Verdachte: „gelukkig niet, ik brouw niet ook!" Kantonrechter: „vindt U het niet erg je heele leven zoo te verknoeien?" Verdachte: „ken me niks seheelen, hee- lemaal niks 1" De zaak zal verder onderzocht worden op de terechtzitting van 2 Juli a.s. Onverbeterlijk. M. v. d. W. te Woerden had de Ar beidswet overtreden. Bij derde herhaling reeds. De wet eisoht hechtenis hiervoor maar stelt de rechter toch nog in de ge legenheid een boete op te leggen. Verdachte.erkende en voerde aan dat hij „uit" was geweest. Eisch: 2 maal 12 gulden of 2 maal 6 da gen. Vonnis: 2 maal 10 gulden of 2 maal 5 da gen. Misplaatste barmhartigheid. v. R. te 's-Gravenhage was met zijn auto te W o e r d e n tegen het hek aangereden van de firma K. aldaar. De wagen in elkaar en het hek geheel stuk. Verdachte onge deerd. Direct veel menschen op de been om de chauffeur te helpen. Verdachte stapte uit en zeide „1000 gulden als je 't nadoet." hik.hik., aldus volgens getuige M. en P- te Woerden. Getuigen verklaarden nog, dat de auto zig zag over den weg reed en het wonder boven wonder genoemd mag worden dat het nogal goed afliep. De chauffeur was dronken en rook naar alcohol. Verdachte was niet ter terechtzitting aanwezig, zoodat er verstek tegen hem werd verleend. De ambtenaar achte een zware boete op zijn plaats en eischte 50.boete of 30 da gen hechtenis met intrekking rijbewijs voor een 1/2 jaar. De Kantonrechter achte het feit bewe zen. Verdaohte was dronken. Vonnis 25.— of 14 dagen met de ont zegging om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een half jaar. De lichten niet gedoofd. W. te Rotterdam had ook een aanrijding gehad met zijn auto. Hij ging richting Utrecht. Onder Rietveld kwam de stu dent v. d. V. met zijn auto aangereden. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. J. P. COEN (uitr.) vertr. 3 Juni van Belawan. JOHAN DE WITT (thuisr.) vertr. 4 Juni 4 uur nam. van Genua. SALAWATI (uitr.) vertr. 3 Juni van Genua. T ARAK AN (uitr.) vertr. 4 Juni van Southampton. KON. HOLL LLOYD. HOLSTEIN vertr. 4 Juni van Amster dam naar Zuid Amerika. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. HOUTMAN vertr. 3 Juni van Port Na- tal naar Lorenzo Marques. HOLLAND—BR ITS CH-INDIE LIJN. KOUDEKERK (uitr.) pass. 4 Juni Gi braltar. HOLLAND-OOST-AZIE LIJN. ZOSMA arr. 4 Juni van Vladiwostock te Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRI KA LIJN. AMSTELKERK (thuisr.) vertr. 2 Juni van Takoradi. IJSTROOM (thuisr.) wordt 8 Juni te Havre verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSULINDE (uitr.) arr. 4 Juni 1 uur nam. te Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMER IK A-LIJN. ALBIREO arr. 3 Juni van Rotterdam te Buenos Aires reede. ALCYONE vertr. 4 Juni van Rotterdam naar Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. OLYTONEUS vertr. 4 Juni van Am sterdam naar Londen. MACH AON vertr. 4 Juni van Rotter dam naar Japan. MAROX, Batavia—Amsterdam, vertr. 3 Juni van Marseille. EMZETC0 LIJN. JONGE JOHANNA arr. 2 Juni van Ge nua te Girgenti. Een vriendelijke lezeres, die de vraag las hoe men mieren onder een banketbakkers étalage verwijderd houdt,1•.heeft 'n oplossing daarvan ingezonden. Volgens haar ervaring zijn de mieren buitengewoon afkeerig van opengesneden citroenen. Men snijdt een ci troen langwerpig door en legt deze met de schil Öp een schoteltje tot het vruchtvleesig groen wordt. Het middel werkt zoo uit stekend, dat het dikwijls niet noodig meer is een we ede groene citroen onder de étala ge te plaatsen. Een ander lezer schrijft ons van dezelf de plaag last gehad te hebben. Hij kreeg den raad om een dun papje van chloor in de kier onder het raam, waaruit de mie ren kwamen, te smeden en var-® dien tijd is er niet één meer gezien. Abonné te N. Antwoord: le. Wij geven geen direct antwoord op uw „gewetensvraag". Wij con- stateeren slechts feiten, waaruit u zelf afleide, of en, zoo ja, hoe gewetensplicht u in deze een bepaalde handelwijze voor schrijft. Feit is (volgens u), dat verbrokkeling van katholieke stemmen bijna zeker tot ge volg heeft een vermindering van het aan tal katholieke zetels in den Raad uwer ge meente; dat dus degenen, die niet op de lijst der R, K. Staatspartij stemmen, een daad stellen, die zeer waarschijnlijk tot g e vo 1 g heeft een vermindering van het aantal katholieke zetels in den Raad, en dat deze dus m e d. e-a a n s p r a k e 1 ij k zijn voor de eventueele gevolgen daarvan. 2e. Secretariaat van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" is: den Haag, Daguerresbraat 73. Vraag: Mijn zoon is sinds 4 Mei in dienst, hij is 6 Mei in het hospitaal ge bracht en ligt daar nog. Wanneer hij nu eventueel eerstdaags afgekeurd wordt, wat ik wel verwacht, is zijn diensttijd dan toch geldig, zoodat de andere jongens recht op broedersdienst hebben? Antwoord: Uw zoon moet minstens 30 dagen in dienst geweest zijn, willen uw andere jongens recht op broederdienst hebben. Zoolang uw zoon niet is afgekeurd geldt de tijd in het hospitaal doorgebracht mee. Is uw zoon op 4 Juni dus nog niet af gekeurd, dan geldt zijn diensttijd als broe der dienst.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2