NED OOST-ÏNDÏE SPORT DONDERDAG 4 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Het bombardement van Antwerpen. Eergisteren op den dag van zooge naamd Klein Kermis, waarop vele Ant werpenaren ouder gewoonte vrij-af zijn, hebben duizenden zich vermaakt met te kijken naar het ineenzetten van een film „De Beiaard van de vrijheid". Sinds lang heeft men in België getracht een Bel gische film te bezitten, maar tot nu toe waren alle plannen mislukt. Thans heeft een maatschappij *2 Y> millioen franken kunnen bijeenbrengen om een „histori sche" film te ontwerpen. Het gebeuren speelt in de eerste maan den van den oorlog en gisteren werd hier in de wijk rond Ons Lieve Vrouwe het bombardement van Antwerpen en de vlucht op de rol gedraaid. Do hoofdper sonen zijn natuurlijkFransehen. An- drée Lafaette, de Breulli en Maury, de figuranten waren Antwerpenaars, leden van oud-strijders-vereenigingen enz. Hoe flink de regisseurs ook werkten, toch konden zij o.i. de sfeer niet scheppen uit de tragische dagen van 1914. Wanneer men getuige is geweest van de ontzet tende angsturen, dan moet men onwille keurig glimlachen om het theatervertoon en de „donderbuskes", die de onbeschrij felijke verwarring, misère en den gewel digen vernielenden orkaan van het bom bardement vervingen. Een gedeelte van 3e film schijnt ook in Nederland te spelen, ni. op het kas teel van Zuylen. Volgens verklaringen ran de ontwerpers zou daar o.m. de Ne- derlandsche genie hare medewerking heb ben verleend. Te Antwerpen had men natuurlijk fle hulp van leger en gendarmen en alhoewel men de „operatie" geheim had gehouden, toch was er een groote massa publiek dat nog al belemmerend werkte. Van de week zal de troep naar het park van Tervuuren vertrekken, waar o.a. het ballet van de Monnaie zijn medewer king zal verleenen. Een paar dagen later zal men op de Groote Markt te Brussel de allegorische scène van de „Beiaard der Vrijheid" draaien. De 50o vaandels van de Ommeganck zullen deelnemen aan het défilé. De ontwerper van het patriottische stuk schijnt te zijn Wullus, die indertijd van zich heeft doen spreken door zijn brochures tegen de Vlaamsche activisten. „Nautilus" naar Princetown. De duikboot „Nautilus" is gisteren van New London (Connecticut) naar Prince town vertrokken. De boot werd door een torpedojager en een watervliegtuig ge ëscorteerd, terwijl bij het vertrek een oor- verdoovend geloei van sirenes weerklonk. Slechte kwaliteit van Sovjet-tractors. Eenige dagen geleden, zoo meldt de Moskousche correspondent van „United Press" heeft Anna Louise Strong, de Amerikaansche redactrice van een in Mos kou in de Engelsche taal verschijnend tijdschrift, in een Russisch vakblad een artikel over de veelbesproken Russische tractors geschreven. Mevrouw Strong werd als lid van een inspctiecommissie naar het tractorstation te Wolokolamsk gezonden om een onder zoek in te stellen naar de kwaliteit van de in de Poetilof-fabrieken te 'Leningrad vervaardigde tractors. Er bestond groote behoefte aan tractors bij de kolchozen te Wolokolamsk. Toen de tractors niet lang na hun aankomst zij waren nauwelijks één dag gebruikt in zwart stof ver anderden, was de teleurstelling daarom des te grooter. Van de 30 tractors die op 14 Mei afgeleverd werden, kon op 18 Mei nog slechts een enkele op eigen kracht naar Moskou rijden. Elf waren van te voren reeds onbruikbaar en kon den niet eens genoeg kracht ontwikkelen om een enkelen ploeg te trekken. De overige waren al heel spoedig bescha digd en moesten uit het bedrijf worden genomen. „Ik heb afgebroken stukken ijzer van tractors gezien", aldus rappor teert mevr. §trong, „die er voor het on geoefende oog uitzagen als smerige stuk ken kaas". De oorspronkelijke geestdrift van den leider der tractorafdeeling van de kolcho zen was al heel gauw verdwenen. Daar de leiders verantwoordelijk zijn voor de machines en strafrechterlijk vervolgd kun nen worden, indien deze beschadigd zijn, heeft een ieder angst om de tractors te 'bedienen en wil niemand de verantwoor delijkheid voor de leiding der trftctor- afdeeling op zich nemen. Naar aanleiding van het rapport van mevr. Strong is er een onderzoek inge steld naar alle in de Poetilof-fa'brieken vervaardigde tractors. Uit het onderzoek is gebleken, dat bij vele tractors de be langrijkste onderdeden ontbraken. Minder huwelijken, minder geboorten in Duitschland. Volgens de voorloopige cijfers van het Duitsche centraal bureau voor de sta tistiek is 1930 een ongunstig jaar ge weest voor huwelijken en geboorten. In de tweede helft van dat jaar werden er 32000 minder huwelijken gesloten dan in denzelfden tijd van het jaar tevoren. In het totaal der huwelijken in 1930 komt de achteruitgang nog niet zoozeer tot uiting daar er in de eerste helft van het jaar rond 4900 huwelijken meer ge sloten werden dan in hetzelfde tijds verloop van 192. Het totaal was dus in- tussohen ruim 27000 klleiner dan het jaar tevoren. Het aantal huwbare man nen is ook in 1930 nog toegenomen zoo dat er naar verhouding een verdere toe neming van het getal huwelijken met on geveer 9000 te verwachten was. Houdt men hier rekening mede dan blijkt dat er in het tweede halfjaar van 1930 zelfs ruim 36000 huwelijken wegens den ongun- stigen economischen toestand achterwege zijn gebleven. Het aantal levendgeborenen was verle den jaar 20630 lager dan het jaar tevoren. Het geboorte-overschot was in 1930 tengevolge van de zeer gunstige sterfte cijfers met rond 416000 of 6.5 op de 1000 inwoners rond 74400 grooter dan in het buitengewoon ongunstige griepjaar 1929, waarin het slechts rond 341500 of 5.3 per 1000 bedroeg. Het bleef echter nog 27400 bij de natuurlijke bevolkingsvermeerde ring van 1928 ten achter, hoewel in de sterfte tegenover 1928 een verdere aan zienlijke verbetering is gekomen. Boomen cp een brigade gevallen. Aneta seint uit Bandoeng: Bij een pa- trouilletocht in Atjeh bij Tangse zijn als gevolg van den storm vier boomen op een brigade gevallen. Een militair werd gedood, twee militairen werden zwaar en twee militairen werden licht gewond. VOETBAL OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Het gelijke spel tusschen Ajax en Feijcn- oord, gisteravond in het Stadion gevallen, heeft tot resultaat, dat de spanning blijft bestaan. Ajax en Philips hebben thans evenveel verliespunten, zoodat de wed strijd PhilipsAjax op Zondag 7 Juni wel zeer belangrijk is. Ajax moet minstens ge lijk spelen om nog een kans te behouden. Feijenoord krijgt Go-Ahead nog thuis, ter wijl zij nog naar Deventer moet en ook naar Groningen. Het zal van de volkomen outsiders o. i. afhangen, wie er kampioen van Nederland wordt. Want-ook P. S. V. moet tenslotte nog naar Velocitas. Vooral Velocitas zal van zijn sportleven zin kunnen getuigen en Feijenoord en Philips zoo goed mogelijk partij geven. De stand in de kampioenscompetitie is thans: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Ajax 7 4 2 1 24—13 10 P. S. V. 6 4—2 18—9 8 Feijenoord 5 3 11 12—8 7 Velocitas 4 13 216 1 Go-Ahead -4 4 4—14 AJAX-FEYEN00RD 2-2. Fraaie vlotte wedstrijd. Bij na 30.000 toeschouwers. Tem po 1 Tempo! De ontmoeting van gisteravond tusschen Ajax en Feyenoord voor de kampioensoom- petitie van den K.N.V.B. is wel de fraaiste geworden, die we dit seizoen zagen spelen in het Stadion. Het spel schonk in hooge mate bevrediging, en al werden er natuur lijk foutjes gemaakt, het geheel is een snel le fraaie wedstrijd geworden. Met welk een tempo is er gspeeld, bijlkans den geheelen wedstrijd in razend tempo, ontzaglijk veel werd er van het uithoudingsvermogen van de spelers gevergd. Ajax speelde open spel, zeer snelle vleugel-aanvallen trachtten ver warring te scheppen in de verdediging der tegenpartij. Feyenoord antwoordde vooral voor de rust met eveneens snel open spel, terwijl in de tweede helft net open met het gesloten spel werd afgewisseld. De 22 uit slag geeft de verhouding vrij goed weer wat betreft het veldspel in 't algemeen. Van be paald overwicht van een der partijen was geen sprake, nu eens verkeerde het Ajax- doel dan weer het Rotterdamsehe doel in gevaar. Zoo werd het een golvend spel, dat zeer spannend was. Interessant voor de toeschouwers, maar buitengewoon zenuw- spannend voor de spelers. Bijna geen enke le aanval was van gevaar ontbloot, zoodat ieder oogenblik doelpunten dreigden te worden gemaakt. De wedstrijd. Om precies half acht laat scheidsrechter van den Dun gen voor een bijkans uitver kocht huis beginnen. Het is vrij donker weer terwijl het zeer licht motregent. Het begin is voor Ajax, doch van Dijike en Bul staan stevig te verdedigen en doen den bal met verre trappen naar de andere zijde van het veld verdwijnen. In die peri ode brengt Ajax het tot een vrijen schop wegens hands, doch de bal, goed voor het doel geplaatst, wordt weggewerkt. Met een schot van Volkers heeft van Male geen moeite. Langzamerhand werkt Feyenoord zich dan los, haar middenlinie weet het spel te verplaatsen en er ontwikkelt zich een fraaie snelle open wedstrijd. Volkers wenkt enorim hard en het is voornamelijk aan hem te danken dat Ajax de leiding kan nemen. Ais er ongeveer 25 minuten gespeeld zijn voert hij een pracht staaltje solospel uit, het leder belandt bij Van Reenen, die even doorloopt. Tegen de verwachting in schiet hij niet voor, doch lost een onver wacht scherp laag schot dat van Male blijkbaar volkomen verrast (10). Het spel blijft op en neer golven, er wordt meermalen uitstekend gecombineerd. Van Dijke staat als een rots in de branding en de Ajaxspelers hebben wel eenig ontzag voor het lichaamsgewicht van den FJotter- dammer. Aan den anderen kant speelt Die penbeek een prachtige soepele backpartij, terwijl van Kol zijn bekende aarzelend spel vertoont met slecht wegwerken. Ajax' aan vallen blijven iels ^ovnarlijker. Ten Have krijgt een praohtkans om de score te ver- hoogen, doch wanneer hij een vrij veld voor zich heeft, maar niet zelf schiet, is de kans verkeken. De voorzet wordt door Van Ree- DENEM ARKEN—NEDERLAND. Het Ned. Elftal samengesteld. Van Kol en Tap vervangen. De keuze-commissie van den K. N. V. B. heeft gisteravond na den wedstrijd Ajax Feijenoord, het Nederlandsch Elftal dat op 14 Juni te Kopenhagen tegen Denemarken speelt, als volgt samengesteld: v. d. Meulen (H.F.C.) Weber Van Bun (A.D.O.) (P.S.V.) Paauwe Sr. Andriessen van Heel (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Adam Lagendaal v. d. Broek (H.V.V.) (Xerxes) (P.S.V.) Wels Van Nellen (ünitas) (D.H.C.) Reserves zijn: Odijk (Hollandiaan), Die penbeek (Ajax), v. d. Wildt (V. U. C.) en Tap (A.D.O.). De knoop doorgehakt! De keuze-commis sie is tenslotte toch gezwicht voor veler en herhaaldelijk geuite meening. Er zijn twee ingrijpende veranderingen in het elftal aangebracht. Van Kol en Tap zijn gepasseerd. Van Kol is zelfs niet als reserve aangewezen. Verder is v. d. Heij den nog vervangen door v. d. Broek. We kunnen het besluit der Commissie begrijpen. Van Kol is ontegenzeggelijk op retour en zijn spel gisteravond zal den slechten indruk van den laatsten tijd niet hebben kunnen wegnemen. Moeilijker ongetwijfeld heeft de commis sie het gehad met de bezetting van de rechtsbinnenplaats. De mogelijkheid, dat Adam hier zou gekozen worden, was groot temeer omdat men in Wels een uitsteken den rechtsbuiten heeft. Inderdaad, de knoop is thans doorgehakt De tegenpartij zal een flinke voorhoede tegenover zich krijgen. Met zijn speciale bewaking, die Lagendaal in zijn internatio nale wedstrijden geniet, is men er thans allerminst. Ook de andere spelers zijn individueel en in verband zeer goed. zij welen van doorzetten.... wij geven deze voorhoede een goede kans op succes. De middenlinie is gehandhaafd, het geen niet anders te verwachten was. In de verdediging zijn natuurlijk, v. d. Meulen en v. Run behouden. Of Weber zal geven wat- we in Van Kol den laatsten tijd misten, dienen we natuurlijk af te wachten. In ieder geval lijkt ons het Nederlandsch elftal in zijn nieuwe samenstelling een versterking. Moge de wedstrijd op 14 Juni daarvan het bewijs leveren! nen in volle vaart overgeschoten. Weer treedt van Kol aarzelend op, maar Baren- dredht weet niet van de kans te profitee- ren Van Dijke en Bul met harde schoten juicht de w e prachtige staaltjes voetbal van Van Heel. Paauwe en Volkers toe. Even voor de rust ontkomt het Ajax- doel aan een doorboring als na een pracht- aanval van rechts het leder bij van Heyzen belandt en deze tegen de Boer voor open doel aanschiet. Met 10 stand voor Ajax is het rusten. Direct zit de spanning er na de hervat ting in. Groenendijk lost een schuiver, die de Boer houdt, terwijl aan den anderen kant Volkers éénmaal hoog over schiet en een schot van Twelker door van Male het veld wordt ingewerkt. Een doel-worsteling ontstaat, waarbij Schubert tegen den uit- geloopen keeper opschiet. Tenslotte zuive ren Van Dijke en Bulo met harde schoten hun helft. Een hoog naar voren gespeelde bal wordt keeper De Boer bijna noodlottig doch bijtijds herstelt hij zich en weet nog weg te werken. Anderiessen geeft- het leder zuiver aan Twelker, doch diens schot wordt door den Feyenoordkeeper gehouden. Anderiessen geraakt geblesseerd en loopt hinkend bij het Ajaxdoel rond. Op dat mo ment leidt Groenendijk een aanval, waarbij De Boer uitloopt, doch den bal niet te pak ken kan krijgen. Eenigszins zonderling rolt hot leder in de richting van het Ajaxdoel, waar Anderiessen staat. Doch de geblesseer de Ajaxied is niet meer in staat het leder weg te schieten, waardoor de ba-1 tenslotte in he->t doel belandt (11). Dit goedkoop© doelpunt geeft Feyenoord moed, maar het succes komt juist aan den and eren. kant. Als ten Have den bal krijgt toegespeeld rent deze naar voren, een prachtige voorzet volgt en Van Reenen, die snel is meegeloo- pen plaatst in volle vaart het hoofd er on der waardoor de bal langs van Male in het net vliegt (21). Een zeldzaam fraai doelpunt, dat geest driftig door de duizenden wordt- toegejuicht. Feyenoord's middenlinie zit er uitstekend achter en zij stelt telkenmale haar voorhoe de in staat aan te vallen. Bepaald gevaar lijk echt-er zijn de aanvallen niet maar als dan Duynhouiwer eenmaal van verre laag inschiet tusschen een groep spelers door, doet Groenendijk den bal van richting ver anderen en De Boer, die reeds naar den anderen hoek is uitgevallen, grijpt er naast (2-2). Ongeveer een kwartier is er nog t-e spe len. Feyen is in tusschen voor Anderiessen ingevallen. Ajax krijgt nog eenige kansen, eenmaal zien we Van Dijke het leder uit den doelmond koppen, terwijl Feyen nog een prachtkans krijgt, doch een Feyenoordbeen redt op het laatste oogenblik. De spelers raken vermoeid, hetgeen begrijpelijk is. On der groote spanning komt het einde en zijn de punten gedeeld. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Competities. De Zondag-ccmpetitie is stopgezet. De Zaterdagmiddag-elftallen werken het programma van deze week af. Daarna wor den alleen nog gespeeld de wedstrijden, die invloed hebben op de bezetting van de eerste plaatsen in de beide klassen. DIOC. HAARL. BOND. 0. V. V. I—B. S. V. I. Zaterdagnamiddag te 6 uur speelt het eerste elftal van O. V. V. op haar terrein te Oegstgeest een vriendschappelijken wed strijd tegen de R. K. Sportvereeniging B. S.'V. (Personeel van de firma v. d. Bergh's en Gerzon's vleeschfabrieken te Wasse naar). Leidsche Politie Sportvereeniging. De voetbalwedstrijd L. P. S. V. I, scheids rechters, werd door de L. P. S. V. met 41 gewonnen. De wedstrijd L. P. S. V. II—H. B. S. werd gisteren door de H. B. S. met 32 gewonnen. Vrijdagavond om 6.30 uur aanvangende speelt L. P. S. V. I een wedstrijd tegen de N. R. M. (personeel van de Nederlandsche Rotogravure Maatschappij) op het terrein Zoeterwoudsche Singel. Voor dezen wedstrijd is door het elftal N. R. M. een fraaie zilveren medaille be schikbaar gesteld. Zaterdag 6 Juni gaan een 7-tal leden van L. P. S. V. naar Utrecht ten einde deel te nemen aan de 35 K.M. marsch, uitr geschreven door de Utreclitsche Politie- Sportclub. Deel wordt genomen door de heeren K. Wijk, A. v. d. Laan, J. Eerland, P. Dijkstra, P. Glazenburg, W. van Es en J. Zwart. Voor de volgende week staan op het pro gramma Dinsdagavond L. P. S. V. IL. D. W. S. en Donderdagavond L. P. S. V. I Belastingambtenaren, terwijl Woensdag ochtend om 10 uur L. P. S. V. II tegen de Post zal spelen. Voetbal en radio. Op de vergadering van de Engelsche League hebben de clubs zich vrijwel een stemmig tegen het uitzenden van voetbal wedstrijden verklaard. Zij besloten aan den Engelschen Voetbalbond te verzoeken ook het uitzenden bekerwedstrijden te verbie den. Op de vergadering werd gevraagd een uitzondering te maken voor den eindstrijd, doch ook hier verzette men zich tegen. Men beschouwd© het uitzenden van den eindstrijd als een financieel nadeel voor dc kleine clubs. „N. R. Crt." GYMNASTIEK Turnkring Leiden en Omstreken. Aan de le Gymn. Comp. voor heeren welke gisteren in de zaal aan de Pieters kerkgracht plaats had, namen 42 heeren deel van de vereenigingen „Excelsior", „Wilskracht en Genie" (Leiden), „Hou- Vast" (Alphen), „Aspasia" (Koudekerk), „D. S." (Noordwijk) en „R. O. D. A." (Lisse). De besle drie vereenigingen wa ren „Houvast" 93 punten, „Wilskracht en Genie" 86 p. en „Excelsior" 84 punten. De drie heeren, welke het hoogst aantal punten behaalden, waren: J, v. Zwieten, „Houvast" 34 p., N. de de l'Ecsluse, „Ex celsior" 32 1/2 p. en H. van 't Wout „D. O. S." 311/2" punt. SCHERMEN De Europeesche kampioenschappen. Dinsdag werden de wedstrijden om het I personeel degenkampioenschap van Euro pa te Weenen voortgezet, terwijl de sabel- equipewedstrijden zijn aangevangen. Des avonds werden de personeele ont moetingen op degen beëindigd met als re sultaat 1. Europeeseh kampioen Buchard, Frankrijk, 8 gewonnen partijen. 2. Schmetz, Frankrijk, 7 gewonnen par tijen. 3. Rousset, Frankrijk, 6 gewonnen partijen. 4. Brat. Frankrijk. 5 gewonnen partijen. Do Italianen hadden zich teruggetrok ken omdat een protest van hen inzake de verwijdering van een Zwitsersche se- cundant was afgewezen. De uitslagen van de sabelkampioen schappen equipe luiden: Duitschland slaat Griekenland met 12 gewonnen en 4 verl. partijen. Hongarije slaat Griekenland met 11 ge wonnen partijen. Italië slaat Engeland met 9 gewonnen en 1 verloren partij. Tsjecho-SIowakije slaat Engeland met 12 gewonnen en 4 verloren partijen. Oostenrijk slaat Nederland met 23 ge geven en 19 ontvangen treffer, terwijl bei de landen 8 partijen hadden gewonnen. Polen slaat Nederland met 11 gewon nen partijen. Duitschland slaat Tsjecho-SIowakije met 11 gewonnen en 5 verl. part. Oostenrijk slaat Polen mèt 9 gewonnen en 7 verl. partijen. Hongarije slaat Polen met 9 gewonnen partijen. Italië slaat Tsjecho-SIowakije met 10 ge wonnen partijen. Duitschland, Italië, Hongarije en Oos tenrijk in de finale. SCHIETEN Wedstrijden Nederland en Oranje. De uitslag van de door de schiet' ging „Nederland en Oranje" te Alphen aan den Rijn gehouden schietwedstrijden is als volgt: Klasse A. Baan I. W. B. Kroon 116 (56) pnt., A. Bruynes 116 (66) p. Baan II. W. B. Kroon 194. N. C. A. v. d. Linde 184. I Klasse B. Baan I. P. Hoogendijk 106 (53- 53), H. Kapteyn 106 (54-52). Baan II. P. Hoogendijk 184 (92-92), R. Duiker 194 (93- 91). C. C. de Groot 184 (94-90). Klasse C. Baan I. A. S. v. Buren 191. Baan II idem 111. Personeel: Klasse A: W. J. Bergs- hoeff 57. Geluksbaan. A. van 't Hoff 299J. A. Jacobsen 298; II. Jansen 297; L. Duiker 296 ;A. S. van Buren 296. De prijsuitreiking is bepaald op Dins dagavond a.s. ATHLET1EK Nieuw wereldrecord. De Fin Lehtinen liep tijdens een avond- athleiiekwedstrijd te Helsingfors de 1.5 Engelsche mijl in den tijd van 6 min. 42,1 sec., hetgeen 'een nieuw wereldrecord be- teekende. Het oude wereldrecord stond op naam van Nurmi met 6 min. 42,5 sec. en werd in 1925 te Los Angeles gevestigd. WATERPOLO DE UTRECHTSCHE POLODAG. De 14e Utreclitsche polodag heeft dit jaar wederom een record gebroken. Niet minder dan 39 zeventallen schreven in. Er wordt gespeeld in zes afdeelingen, zoo dat 31 wedstrijden op een middag zullen moeten worden verwerkt. Van de eerste klasse schreven in: Maas (Rotterdam); G. Z. C. (Gouda); H. P. C. (Heemstede); L. Z. C. (Leiden); Dolfijn (Amsterdam); U. Z. C. (Utrecht). Van de damesafdeeling R. D. Z. (Rotterdam); A. D. Z. (Amsterdam); H. D. Z. (Amsterdam); U. Z. C. en Zwemlust ("Utrecht). In de tweede klasse zullen o.a. R. Z. C. (Rotterdam), Kerens (Koog Zaandijk), Z. I. A. N. (Den Haag); Haarlem, A Z. P. C. (Amersfoort); A. Z. (Amsterdam) Star en Zwemlust (Utrecht) in het water komen. De Zijl I—A. Z. C. I 3—2. In water van een minimum temperatuur speelde de Zijl I gisterenavond in de Zweminrichting De Zijl tegen A. Z. C. Na eenige vergeefsche aanvallen maakt F. van der Mark Fzn. 1—0 voor de thuis club. Voor rust voegt W. Snoeker na op- zwemmen hier nog 1 goal aan toe (20). Wegens het koude water werd niet gerust en spoedig heeft Alphen succes (21). De Zijl komt weer in de meerderheid hetgeen door een doelpunt van de hand van v. d. Mark wordt uitgedrukt. Nadat Alpheu nog eenmaal tegen heeft gescoord (3—2) fluit G. v. d. Mark, die correct leidde, einde van dezen vriendschappelijken wedstrijd. PAARDENSPORT DE DERBY TE EPS0M. Cameronian wint. Onder zeer groot© belangstelling hebben gisterenmiddag voor de 148ste maal de historisch© Derby-rennen te Epsom plaats gevonden. Meer dan duizend politieagenten zorg den voor de orde en patrouilleerden langs de Downs om een wakend oog op de reus achtige drukte te houden. Hoewel de lucht betrokken was, regen de het niet en reeds vroeg vulden zich de tribunes en het paddock. Te ruim twee uur arriveerden de Koning en de Koningin, lui de toegejuicht, door de menigte, die op dat oogenblik geschat werd op ongeveer een kwart millioen. De Prins van Wales, de hertog en de hertogin van York; de hertog van Gloucester en Prins George waren eveneens aanwezig en alle bekende figuren van de Londensche Society. Nadat een der favorietes Link Boy reeds eerder geschrapt was, bleken gisteren nog vier andere paar den te zijn uitgevallen, zocdat in totaal 26 paarden in de race meeliepen. Op de gebruikelijke wijze werden de 26 paarden aan den teugel voorgereden en langs het paddock geleid. De jockey's zijn gewogen en de gebruikelijke formnliteiten zijn vervuld. Het wachten was op den start die, doordat eenige paarden onrustig zijn en steeds over de streep loopen, eenigszins vertraagd werd. Het was dan ook eenige minuten over half drie toen de vlag omlaag ging en d© paarden over de startlijn stoven. Estate Derby maakte zich het eerst los, direct ge volgd door Gallini. Gallini kwam echter vóór en behield de leiding tot dicht in den eersten bocht. Ook Orpen, Cameronian Armagnac, Jacopo en Sandwich hadden zich los gemaakt en stoven voorwaarts. Jacopo volgde Orpen, die tenslotte de lei ding kreeg, gevolgd door Cameronian. Ca meronian heeft den binnenbocht en zijn berijder Fox dreef het paard scherp naar voren, zoodat hij weldra de leiding had. In prachtig téVnpo werd nu het laatste deel van de baan geloopen en onder geweldig gejuich ging Cameronian, die een der fa vorieten was als eerste over den eind streep. Hij werd gevolgd door Orpen en op drie kwart lengte afstand daarachter kwam Sandwich. De eigenaar van het winnende paard, dat bereden werd door den jockey F. Fox, is mr. J. Dewas. De trainer was F. Darling. Een manege te Hoofddorp. Zaterdag vergaderde het voorloopig be stuur van de vereeniging tot exploitatie van een manege te Hoofddorp, onder voor zitterschap van den heer M. A. Noordam. Hoewel door de paardensportliefhebbers uit Haarlemmermeer en omgeving in ruime mate gelden zijn toegezegd, was het na in schrijving niet mogelijk gebleken het werk te gunnen, omdat het toegezegd© bedrag beneden de aanneemsom bleef. Gelukkig heeft iemand, die buitenge woon veel voor de paardensport voelt, zich bereid verklaard garant te blijven voor de eventueel te kort komende "gelden, zoodat de eerste week van Juni met den bouw van de manége een aanvang wordt ge maakt en de eerste betonpalen den grond ingaan. Binnen enkele weken zal dus op het mooie sportterrein te Hoofddorp dit ruime gebouw, waarvan de afmetingen 19 m. bij 38 m. zijn, verrijzen, geheel uit steen en ijzer opgetrokken. Voor de landelijke ruiters in de Haarl.- meer zal die dag een groote feestdag zijn, aangezien dan een reeds lang gekoesterde bartewensoh voor hen in vervulling zal gaan, d. w. z. een gebouw, waar zij de3 winters kunnen oefenen en uitvoeringen geven.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7