LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN KERKNIEUWS SPORT STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING >INSDAG 2 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Ongeval met granaat te Kaschau. In een door prikkeldraad voor het pu bliek afgesloten gedeelte van het excer- ceerterrein te Kaschau, dat voor het oefe nen met handgranaten gereserveerd is. heeft Zondag een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Zestien jongens, van 10 tot 16 jaren, wa ren onder de afrastering doorgekropen. Ken hunner vond in een sloot een handgranaat, die hij zijn kameraden toonde, doch op dat oogenblik ontplofte de granaat. De vinder werd in stukken gereten en de overige vijf tien jongens werden gewond. Drie hunner zijn in het ziekenhuis aan de bekomen ver wondingen bezweken, terwijl de toestand van eenige anderen nog levensgevaarlijk is. DE GIFMOORDENARES VAN CHICAGO. Negentien slachtoffers in 25 jaar. Uit Chicago wordt gemeld: Uit het ge-, rechtelijk onderzoek naar de doodsoorzaak van de bloedverwanten van Margaret Sum mers is gebleken, dat zij haar slachtoffers arsenicum heeft gegeven. Er is aan het licht gekomen, dat 19 bloedverwanten, o.w. vier echtgenooten, een minnaar, twee broers en een dochtertje in een periode van 25 jaar op mysterieuze wijze zijn ge storven. Een aantal lijken zal opgegraven worden. Nederlandsche diamantfirma in moeilijk heden. Naar verluidt verkeert een belangrijke Nederlandsche diamantfirma uit de Peli kaanstraat te Antwerpen in groote moei lijkheden. Er zóu een tekort zijn van 125.000.—. Kudde van 65 schapen door den bliksem gedood. Zondagmiddag- en avond heeft er in Thü- ringen een zwaar onweer gewoed, gepaard gaande met hevige regens. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor, doch op den Frauenberg bij Sondershausen werd een kudde van 65 schapen door den bliksem ge dood. Te Greiz sloeg de bliksem in een •lot, zonder dat het in brand geraakte. Door den regenval kwamen vele wegen blank t« staan. Veertigduizend zakken koffie in zee. De „Times" meldt uit Santos, dat in de afgeloopen maand een overschot van 3000 zakken koffie is opgeruimd door den voor raad in brand te steken. Daar de bevolking herhaaldelijk heeft geprotesteerd tegen den stank, dien de brandende koffie verspreid de ,is de commissie die met de vernietiging van overtollige koffie is belast, van plan de 40.000 zakken koffie in zee te werpen. TUINDERS EN SPOORVRACHTEN. In April bijna drie millioen K.G. per auto naar. Duitsch- land uitgevoerd! De tuinders hebben niets onbeproefd gelaten, om de spoorvrachttarieven voor hunne pioduclen verlaagd te krijgen. De Laadbouw-crisiscommissie-Lovink heeft over de kwestie der spoorvrachten een rapport uitgebracht aan de regeering, bij de Walerstaatbegrooting is ser over ge sproken en werd zelfs een motie ingediend die werd ingetrokken na de toezegging van den minister, om een speciale com missie in te stellen. Hoe dit ook zij, de Ned. Spoorwegen hebben gemeend, niet aan het verzoek tot vrachtverlaging te kunnen voldoen, zooals de tuinbouw het wenschte. Wij hebben in dertijd het standpunt van beide partijen zéér uitvoerig in onze rubriek uiteengezet en zullen er daarom thans niet meer op in gaan. Wat is er echter gebeurd? Men is, voor al uit het Westland en de Z. Holl. Eilan den de groenten per vrachtauto gaan ex porteeren naar Duitschland. Zoo werd b.v. in de maand April zoo goed als alle bloem kool, n.l. 94 pet., benevens 85 pet. der to maten en meer dan de helft der schorse- neeren en groote partijen sla, peen, enz. per auto (5 a 6 ton per wagennaar het West-Duilsche industriegebied uitgevoerd. Alles bij alles werd niet minder dan 2821 ton groenten per auto geëxporteerd. „Hbld." Invoerrecht op harde kaas in Roemenië. Naar de Nederlandsche gezant te Boe karest mededeelt, zal tot nader order voor harde kaas „Chester" van Engelsche her komst, „Edam" en „Gouda" van Neder landsche herkomst, zoowel als de kaas van Italiaansche herkomst „Gorgonzola" ge naamd, gelden het tarief, dat op de Fran- sche „Roquefort" toegepast wordt, d.w.z. het recht van Lei 2.200 per 100 K.G. Hollandsche kazen. Iemand, dip onlangs is veroordeeld we gens oplichting door middel van adverten ties, waarin hij Hollansehe kazen aanbood in Engeland tegen inzending van een shil ling, werd door het Haagsche Gerechtshof opnieuw veroordeeld wegens oplichting, thans ten aanzien van het aanbieden en niet-zenden van bloembollen, en wel tot drie maanden gevangenisstraf. Tegen dit arrest kwam de man in cassatie bij den Hoogen Raad, die gisteren dit beroep heeft verworpen. PATER CHR. BOOMAARS C.ss.R. t Te 's-Herlogenbosch is onverwacht in den ouderdom van 67 jaren overleden de woleerw. pater Chr. Boomaars C.ss.R., mi nister in het Redemptoristenkloster al daar. De nu overledene is 10 December 1863 in Bavel geboren en geprofest op 8 Decem ber 1882. Den 8sten October 1S87 ontving hij de H. Priesterwijdinhg. Daarna is pater Boomaars vele jaren professor geweest aan het Juvenaat de Redemptorisien te Roermond en daarna stond hij gedurende meer dan vijftien jaren als missionaris te 's Hertogenbosch, terwijl hij ook nog onge veer twee jaren te Roermond is werkzaam geweest. Van den Bosch uit heeft hij heel het land-bereisd voor het «even van re traites en missies, 'cwijl hij ook geduren de een drietal jaren rector :s geweest te Den Bosch. Ver'eden jaar Mei is hij als zoodanig afgetreden Sinds langen iijl was pater Boornaar- ock directeur van het H. Familieblad, Ier- wij' hij daarnaast nog vele religieuze boek jes heeft geschreven. VOETBAL Adam onderscheidt zich weer in Zürich. Zondag werd voor de eindronde om het Zwjtsersch voetbalkampioenschap te Zürjch de wedstrijd gespeeld Grasshoppers tegen Chaux de Fonds. De Grasshoppers wonnen met 51, doch na een uur spelens was de stand nog 11. Toen kwam echter het kwartier van Adam, waarin onze interna tionale rechtsbuiten niet minder dan drie doelpunten achtereen maakte en daardoor aan zijn club de overwinning verzekerde. „Vad." WATERPOLO De ZijlAlphen. Morgenavond om 8.15 speelt de Zijl I tegen Alphen I een vriendschappelijken polowedstrijd. GYMNASTIEK Turnkring Leiden en Omstreken. De Turnkring Leiden en Omstr. heeft gisteren een aanvang gemaakt met de Gymnastiek-competitie. Eerst kwamen de dames aan de beurt, 44 stonden in de rij, verdeeld ower de volgende ver.: Con cordia, LeidenB r u n h i 1 d e, Leiden Hou Vast, Alphen; R. O. D. A., Lisse; D. O. S., Noordwijk; A s p a s i a, Kou dekerk en H y g i a, Ter Aar. De on derdeden bestonden uit verplichte stok en paardiefeningen en eigen gekozen tremplinpaardsprong. De stand van de Corap. voor de ver. is thans aldus: „Brunhilde" 65 punt; „Concordia" 63yK punt; „Hou Vast" 62 punten; „D. O. S." 46y3 punt; „R. O. D. A." 46 pun ten; „Hygiëa" 44H punt; „Aspasia" 44 punten. De hoogste punten werden behaald door W. Dieben, Brunhilde 23 p., A. Veil- brief, „Concordia" 22 p., J. Verkerk, „Hou Vast" 22 p. en B. Plu, „Brunhilde" 22 p. Woensdag a.s. is de le Gymnastiek- Competitie-avond voor heeren, waarvoor een 40-tal heeft ingeschreven. SCHERMEN DE EUR0PEESCHE KAMPIOEN- SCHAPPEN. Zondagavond vingen te Weenen de equipe-wedstrijden op degen voor het Europeesch kampioenschap aan. De vol gende uitslagen zijn te noleeren: Frankrijk slaat Griekenland met 15 ge wonnen partijen en 1 verloren. Nederland slaat Tsjec'ho-Slowakije met 9 gewonnen partijen en zeven verloren partijen. Npderland slaat Griekenland mei 9 ge wonnen en 7 verloren partijen. Italië slaat Hongarije met 14 gewonnen partijen; 1 verliespartij en 1 draw. Frankrijk slaat Nederland met 14 gewon nen partijen en 2 verliespartijen. Zwitserland slaat Engeland met 9 gewon nen en 7 verlies-partijen. Duitschland slaat Zwitserland met 10 gewonnen en 6 verloren partijen. Zweden slaat Nederland met 11 gewon nen en 5 verloren partijen. Zaterdag kwam liet bij de floret-wed- strijden tot eeii incident. De Italiaan Gau- dini protesteerde op zeer onsportieve wijze tijdens een wedstrijd tegen Haidu naar aanleiding van een beslissing van den scheidsrechter. Hij maakte weliswaar zijn verontschuldigingen, doch Frankrijk trok zijn scheidsrechter en zijn schermers uit den wedstrijd terug, terwijl ook Hongarije eenzelfde stap wilde ondernemen. Na lan ge besprekingen gelukte het tenslotte de beide landen op hun voornemen terug te brengen, zoodat Zondag de wedstrijden op floret konden worden voortgezet. Zondag was de Europeesche kampioen Gaudini ge dwongen den wedstrijd op te geven toen hij in zijn ontmoeting tegen den Engelsch- man Lloyd een blessure opliep. De punt van het wapen brak af, waardoor het door de kleeding van Gaudini heen in zijn arm kwam. De Franschman Lemoin werd Euro- peesoh kampioen. De Duitsche schermster Helene Mayer werd op dit wapen Euro peesch kampioen GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad van Leiden, houdt een vergadering op Maandag 8 Juni des na middags te twee uur in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", Steenschuur 21. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van een Regentes van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. 2. Voorstel in zake het sluiten van kas- geldleeningen gedurende het 3e kwartaal 1931. 3. Voorstel tot wijziging van de begroo ting, dienst 1930, in verband met de kosten van pensioenen, wachtgelden, ongevallen en ziekte-verzekering van ambtenaren en werklieden. 4. Voorstel in zake het aanbrengen van eenige veranderingen in een tweetal pa viljoens van het krankzinnigengesticht „Endegeest", het uitbreiden van het aan tal te verplegen patiënten en het verlen gen van de termijnen, binnen welke pa tiënten boven het gestelde maximum in de gestichten „Endegeest en „Voorgeest" mogen worden verpleegd. 5. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding aan de besturen van verschillende bijzondere scholen wegens salarieering van vakonderwijs over 1926, 1927 en 1928, als bedoeld in art. 101, 9e lid der Lager On derwijswet 1920. G. Voorstel tot vaststelling van de bij dragen aan de besturen van verschillende bijzondere scholen in de kosten van het vervolgonderwijs over 1926, als bedoeld in art. 102 der Lager Onderwijswet 1920. 7. Voorstel tot vaststelling van de bij dragen aan de besturen van verschillende bijzondere scholen in de kosten van het vervolgonderwijs over 1927 en 1923, als be doeld in art. 102 der Lager Onderwijswet 1920. 8. Prae-advies op het verzoek van de Leidsche Kunstvereeniging, om vrijstelling van de betaling van entrees aan het Mu seum „de Lakenhal" en van de betaling van zaalhuur voor de in het museum te organiseeren tentoonstellingen. 9. Voorstel tot intrekking: a. van de verordening van 14 April 1010 (Gem. blad No. 33), houdende verbod tot bouw of herbouw op grond, gelegen aan de Heerenstraat, nabij den Vatten Singel; b. van het uitbreidingsplan voor deze gemeente, voor zoover het betrekking heeft op het perceel, kad. bekend gemeente Lei den, Sectie M no. 3885. 10. Voorstel: a. tot overneming in eigendom bij de gemeente van een strookje grond aan den Zoeterwoudschen Singel Kad. bekend Sec tie M no. 1101 ged.; b. tot beschikbaarstelling van gelden- voor de verbetering van het gedeelte van den Zoeterwoudschen Singel, gelegen tus- schen de Heerenstraat en den Lammen- schansweg. De Raadhuis-kwestie een stap naar de oplossing? 11. Voorstel in zake de plaats voor den bouw van een nieuw Raadhuis en tot be schikbaarstelling van gelden, teneinde B. en W. in de gelegenheid te stellen deskun dig advies in te winnen over het door ar chitect Dudok ingediende plan voor den bouw van een nieuw Raadhuis. (Reeds gepubliceerd). gezien dit uit verkeersoogpunt een minder wensohelijke toestand moet worden geacht, oordeelen B. en W. het met genoemde Com missie wenschelijk alsnog te trachten den eigendom van bedoelde voortuinen te ver krijgen, waartoe hunnerzijds stappen zullen worden gedaan. Als wegdek van het te verbeteren wegge deelte is voorloopig gedacht een bestraling met vlamovenstraatklinkers. Wel is het de bedoeling eerlang ook op dezen singel een gesloten wegdek aan te brengen, doch dit zal eerst kunnen geschieden, wanneer ter plaatse het stamriool voor de centrale rio- leering wordt gelegd. Uitvoering van het verbeteringsplan brengt voorts mede, dat. de boqmen aan de zuidzijde van het onderhavige singelgedeel te gerooid worden. De kosten van een en ander zijn geraamd op pl.m. 14.500.welk bedrag, evenals de kosten van de verbetering van den Morschweg in verband met het te verwach ten batig slot van den dienst 1930, kan wor den geput uit het Fonds voor Stadsverbe tering en andere Sociale Doeleinden. Aan gezien dit fonds momenteel echter slechts een bedrag van 13.580.— bevat, is een aanvulling met 920.thans reeds noo dig, welke aanvulling kan worden verkre gen door te beschikken over een gedecite van het vermoedelijke batig slot van den dienst 1930. In verband met de onderhavige we-gverbetering zullen allo gasaansluitin gen van de huizen aan dit singelgedeclte worden nagezien en, zoo noodig, vernieuwd, terwijl verder de bestaande electriciteits- kabel zal worden weggenomen en in het te maken trottoir een nieuwe kabel zal wor den gelegd, waarop de huisaansluitmgen zullen worden overgebracht. De kosten, hieraan verbonden, geraamd op resp. pl.m. 500.en pl.m. 2.000.zullen, gelijk gebruikelijk is, voor rekening van het be drijf der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit komen. Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. Het Bestuur van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis doet de volgen de voordracht voor een benoeming tot re gentes, in de door het aan mevr. H. A. Ko ningv. Wermeskerke verleend ontslag ontstane vacature: 1. Mevr. S. ven SchmidBoreel; 2. Mej. R. J. Kern- De Gestichten. Onder mededeeling, dat hun College zich met het hieronder afgedrukte voorstel van de Commissie van Beheer over de gestich ten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijn- geest" geheel kan vereenigen, geven B. en W. den Raad in overweging: a. genoemde Commissie te machtigen tot het in eigen beheer doen veranderen van de paviljoens D van het krankzinnigenge sticht „Endegeest" op de wijze als door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw d.d. 11 Mei 1931 is goedgekeurd, voor de som van 2600.te betalen uit, dc middelen van het Afschrijvings- en Vernieu wingsfonds dier inrichtingen; b. hun College te machtigen tot H. M. de Koningin het verzoek te richten om: lo. het maximum aantal patiënten, dat in het krankzinnigengesticht „Endegeest" mag worden verpleegd, te vermeerderen met 4 (2 mannen en 2 vrouwen) en mitsdien het Koninklijk besluit van 18 Juli 1930 No. 154 in dien zin te willen wijzigen, dat in het eerste lid van artikel 4 in plaats van „487", „223" en „264" resp. wordt gelezen: „491", „225" en „266'; 2o. het Koninklijk besluit, sub lo. ge noemd, voorts in dien zin te willen wijzi gen, dat in het tweede lid van artikel 4 en in het tweede lid van artikel 5 telkeqs in plaats van „1931" wofdt gelezen: „1941. De Leidsche Kunstvereeniging. In een adres verzoekt het bestuur der Leidsche Kunstvereeniging vrijstelling van betaling van entrée's aan het Museum „De .Lakenhal" en van betaling van zaalhuur voor de door deze veroeniging in genoemd museum te organiseeren tentoonstellingen. Zooals de Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal" in haar rapport opmerkt, I?° de verordening van 13 Maart 1922, regelende de heffing van gelden voor het bezichtigen van het Stedelijk Museum „De Lakenhal" (Gemeenteblad No. 9) een ontheffing van het betalen van toegangs recht niet toe, omdat de Leidsche Kunst vereeniging niet valt onder de in artikel 4 genoemde categorieën van bezoekers, door wie geen toegangsrecht verschuldigd is. Dit artikel geeft alleen vrijstelling voor leer lingen van soholen en verpleegden in ge stichten onder geleide en aan hen, die deel nemen aan congressen op het gebied van kunsten en wetenschappen. Bovendien zijn de door de vereeniging gehouden tentoon stellingen tegen betaling ook te-sgankeiijk voor niet-leden. Met betrekking tot de zaalhuur brengen B. en W. onder de aandacht, dat ingevolge het bepaalde bij artikel 6 van de verorde ning van 13 Maart 1922, regelende de be noeming en den werkkring van de Commis sie voor het Stedelijk Museum „De Laken hal" (Gemeenteblad No. 10) deze Commissie bevoegd is aan derden, die in het museum een tentoonstelling houden, een vergoeding in rekening te brengen voor te maken on kosten, alsmede voor het gebruik van de noodige ruimte. De Commissie heeft echter besloten ten aanzien van de Leidsche Kunstvereeniging van die bevoegdheid voortaan geen gebruik meer te maken en die vereeniging derhalve vrij te stellen van het betalen van zaalhuur voor de door haar in „De Lakenhal" te organiseeren tentoon stellingen. Wat nu betreft de belasting op vermake lijkheden, waarover in het adres eveneens gesproken wordt, dient te worden opge merkt, dat volgens de tot nog toe gelden de verordening wegens belasting slechts 1/6 gedeelte van de brufco-opbrengst ver schuldigd is, derhalve over den entreeprijs, verminderd met het aan „de Lakenhal" af te dragen gedeelte. Heft de Kunstvereeniging op Maandagen 0.25, dan is er voor de Vereeniging geen brutoopbrengst en behoeft zij, zulks in te- gen-stelling met de in het adres gegeven voorstelling, geen belasting te betalen, om dat deze entrée ten volle aan de Lakenhal moet worden afgedragen, terwijl op andere dagen de belasting berekend wordt naar een ontvangst van 15 ct. per persoon. Infcus- sohen zullen bij het inwerking treden van de in de 'raadsvergadering van 18 Mei j.l. vastgestelde nieuwe verordening de door de Leidsche Kunstvereeniging te organisee ren tentoonstellingen in het geheel niet meer worden belast. LISSE. Geboren: Johannes z. van A. Iman- se en M. E. Sehrier. Johanna Geer- truida d. van J. G. Duinmeyer en W. P. v. dc Stelt. Jan z. van J. Kiugma en M. J. de Kooker. Catharina Maria d. van A. H. v. Xoort en D. Bakker. Arie z. v. J. Goudkade en A. v. Blitterswijk. Keel tje d. van M. Smink en X. de Graaf. Aaltje d. van A. v. d. Voet en A. Boer. Ondertrouwd: H. J. Hoogeveen en Ph. de Kuyper. Gehuwd: W. Boot en S. A. Molenaar. H. v. Bostelen en S. H. Hosman. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Alhoewel de verwach tingen voor den omzet niet hoog gesipan- nen zijn, doch de handel in het algemeen tegenviel, was de totaal omzet toch aan merkelijk lager dan vorig jaar. Aan „Flora" b.v. werd in de maand A-pril geveild voor 212.S99.45. In 1930 wa6 dit cijfer in'dezelf de maand 23S.27S.S0 of thans 25.379.35 minder dan in 1930. De'totaal omzet over de eerste 3 maanden bedroeg thans 1.239.242.64. In 1930 was dit 1.239.599.82 of bijna gelijk 257.18 minder). Opgemerkt zij dia.t de prijizen wel heel wat lager waren doch dat- de kwai'iteit aan zienlijk hooger was. TER-AAR. Gemeenteraad. De gemeenteraad kount Woensdagmorgen om 10 uur in apenbare vergadering bijeen ten gcmeenteihnize. 1. Ingekomen shukken; 2. benoeming 2 leden van het best-uur der Woningbouw ver eeniging, wegens periodieke aftreding; 3. wijziging der veordendmig op het beheer van het elect risch bedrijf; 4. \Vijiziging der ver ordening tot regeling der voorwaarden voo-r de werkzaamheden en leverantie's ten behoeve van ve-rb-ruikers van electriciteit (afschaffing sperklokkenhuur)5. voorstel van B. en W. tot- het vereenen van ver goeding wegens kosten van verveer van schoolkinderen, ingevolge art. 13 der L.O. 1920; 6. voorstel van B. en W. tot het plaat sen van een hek nabij de drie-sprong te be stemmen voor openbaren weg.; 7. vaststel ling kohier van de Hondenbelasting over 1931. 8. wijziging der begroot-ing van de diensten 19301931. St. Joseph-Gezellen. Gezellen, U wordt er aa-n herinnerd dat Woensda-ga-vond a s. de verplichte maa-ndelijksc-he vergadering is. Daar er voor deze vergadering een extra afwisselend programma- uitgevoerd zal wer den, verwach-ten we ook alle leden. De ver gadering is te 8 uur zonnetijd. VERBETERING Z0ETERW0UDSCHE SINGEL. Tot de wegen, aldus B. en W., in deze gemeente, welke verbetering behoeven, be hoort, aldus B. en W„ het gedeelte van den Zoeterwoudsche singel, gelegen Lus- schen de Hecrenstraat en den Laminen- schansweg. Dit singelgedeelte bestaat thans uit een rijweg ter breedte van slechts pl.m. 5 M. en een voetpad aan den huizenkant van niet meer dan 1 a 1.40 M. breedte. Het behoeft geen betoog, dat deze breedten voor het steeds toenemende verkeer veel te gering zijn. Een plan voor de verbete ring van dit weggedeelte bieden B. en VV. den Raad daarom thans aan. Zooals uit de teekening blijkt, omvat dit plan het maken van een rijweg ter breedte van 7 M., welke breedte nabij de uitmon ding van de Heerenstraat en van den Lam- menschanswég iets meer bedraagt; voorts zal langs de zuidzijde van den rijweg een te-gel trottoir worden aangelegd, waarvan de breedte met het oog op de ligging van de bebouwing aan het onderhavige wegge deelte wisselt tusschen 1.65 M. en 3.51 M., behoudens echter, dat nabij den Lanimen- schansweg een trottoir van 3.75 tot 6 M. is ontworpen, ten einde een behoorlijke aan sluiting aan het verder westwaarts te ma ken trottoir te verkrijgen. De tot trottoir in te richten grond is reeds eigendom der. gemeente. Voorzoover deze aan de eigenaren der aangrenzende perceelen als voortuin in gebruik is gege ven, zal hij aan dat gebruik moeten worden onttrokken. De eigenaar van het strookie, behoorende Lot het perceel Sectie M, No. 1101, heeft zich bereid verklaard dit strook je om niet aan de gemeente in eigendom over te dragen; de eigenaren van de ge deelten hebben goedgevonden, dat deze gedeelten aan het te maken trottoir wor den verheeld. De Commissie van Fabricage heeft er op gewezen, dat ter plaatse van de perceelen Zoelerwoud-sche singel nis. 12 t/m 19 tus schen het trottoir en de bebouwing een strook voortuinen zal overblijven, waardoor het trottoir van den Lammenschansweg met recht doorgetrokken kan worden. Aan Vergunning bouw garage. Door J. Meiman, alhier, is vergunning verzocht voor het bouwen van een garage nabij de Heerenstraat op het perceel, Ka dastraal bekend als gemeente Leiden, Sec tie M, No. 3S85. üp het geldende uitbrei dingsplan is ter plaatse 'evenwel een straat- geprojecteerd tusschen de Heerenstraat en de Schelpenkade, terwijl bovendien een ge deelte van deze oppervlakte waartoe ook een deel van den voor garagegebouw be stemden grond behoort bouwverbod js gelegd, üp grond van een en ander kan voor den bouw van de garage geen vergun ning woiden verleend. Aangezien echter naar de meening van B. en W. in de toekomst aan de bedoelde straat geen behoefte bestaat, stellen B. en W. voor het uitbreidingsplan, voorzoover dit op het onderhavige perceel betrekking heeft, alsmede het bouwverbod in te trek ken, ten einde het mogelijk te maken de vereischte bouwvergunning te verleenen. Sluiten van kasgeldleeningen. Bij Raadsbesluit van 2 Maart j.l., werden B. en W. gemachtigd tot het sluiten van kasgeldleeningen, gedurende het 2e kwar taal 1931, tot een maximaal bedrag van 1.000.000. Ofschoon thans geen promessen van deze gemeente in omloop zijn, het in Decem ber 1930 opgenomen bedrag van 500.000.— werd op 1 Mei j.l. uit de gewone middelen afgelost kan het met het oog op de in het 3e kwartaal te betalen rente van ge- meenteleeningen, de op 1 Juli vervallen de aflossingen van die leeningen en even tueel andere groote uitgaven, noodig blij ken tot opnemiug van kasgeld over te gaan. Ook thans buiten beschouwing latende de som van 70.000.tot welk bedrag, in gevolge de krachens Raadsbesluit van 29 Juni 1925 met dc Bank voor Nederland sche Gemeenten aangegane rekeningseou- rant-overeenkomst, het debetsaldo der ge meente bij die bank kan stijgen, zonder dat vooraf de goedkeuring van Gedeputeerde Staten noodig is, zouden B. en W. het maxi maal bedrag, dat in het 3e kwartaal 1931 de kasschukl zal mogen beloopen, willen zien vastgesteld op 1.000.000.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6