Lichtzinnige Jeugd MAANDAG 1 JUNI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstige aanrijding. Auto op rijwielpad gereden. Drie personen gedood. Zaterdagavond omstreeks half zeven is op den Oosterhoutschenweg nabij het dorp Teteringen bij Breda een ernstig auto-on geluk gebeurd, waarbij drie menschenle- vens te betreuren zijn. De 19-jarige mej. A. Jansen en het 15- jarige meisje F. Metsers begaven zich om dion tijd met enkele vriendinnen kerk waarts. Op ongeveer 30 meter van hun wo ning passeerden zij den fietsenden 40-jari- gen fabrieksarbeider G. Swolfs. Uit de richting Oosterhout kwam de vrachtauto van de firma Bos en Co., Hoen derpark te Utrecht met een flinke vaart in de richting Breda gereden. Juist toen de meisjes op het fietspad den wielrijder pas seerden, verliet de vrachtauto den rijweg en reed met volle snelheid op de drie per sonen in. In een oogwenk waren de beide meisjes en de wielrijder van den weg ge vaagd Onmiddellijk snelden eenige omwonen den toe. Hulp mocht echter niet meer baten. De 40-jarige G. S., vader van drie kinderen was deerlijk verminkt en vrijwel onkenbaarhij moet op slag dood geweest zijn. De beide meisjes gaven nog teekenen van leven. Mej. J. overleed spoedig, even als het andere meisje. Dr. Sluyters was spoedig ter plaatse, doch kon slechts den dood der drie slachtoffers constateeren. De pastoor uit Teteringen, die direct gewaar schuwd was, diende de slachtoffers nog het heilige oliesel toe. In den auto zaten de heer Bos met zijn 18-jarige zoon, welke laatste stuurde en op wiens naam ook alle papieren stonden. Hij schijnt door vermoeidheid in slaap te zijn gevallen of door benzinedampen te zijn bedwelmd waardoor hij plotseling het stuur kwijt raakte en de auto het fiets pad op deed zwenken, waardoor de drie personen van achteren werden aangereden. De officier van justitie mr. baron Speyaert van Woerden, de districtscom mandant der koninklijke marechaussee, jhr majoor Laman Trip, en de burgemeester van Teteringen leidden het onderzoek. Beide inzittenden zijn in voorloopig arrest gesteld; de wagen is in beslag genomen. De verslagenheid in het dorp Teteringen is begrijpelijk zeer groot. In een jaar tijds zijn er thans zeven slachtoffers van het verkeer te betreuren. FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 22) Ongeloovig keek ze Jim aan, al'Söf ze hem niet goed begreep. Toen schudde ze haar hoofd. Nu niet, Jim. We moeten wachten tot Rupert weer vrij istotdat deze aanklacht tegen hem is weerlegd. Hij schudde z'n hoofd en, stilstaand, om helsde hij haar opnieuw. Lieveling, zelfs als het ergste zou gebeuren, dan zou dit onze liefde nog niet kunnen veranderen. Niets kan me er toe dwingen je te laten gaan. Daarom ga ik aan je vader, juist n u, onze verloving bekend maken, nu dit boven ons hoofd hangt. Ze wilde iets zeggen, doch hij legde haar het zwijgen op. Mn plan staat vast, onher roepelijk vast. Haar bij de hand nemen gingen ze dour het poortje den tuin in, die rond het huis lag. Ze zagen Despard, die, 'n pijp rookend, het ochtendblad las. Toen ze den tuin in kwamen keek hij even op, glimlachte te gen Marjorie en, z'n pijp in den hond hou dend, zonder uit zijn zittende houding op te staan, groette hij Jim Crichton door een nauwelijks merkbaar hoofdknikje. Schoft! zei Jim binnensmonds. Hij zag den ouden John Dale in de deurope ning staan. Hij verliet Marjorie, na haar hand nog even gedrukt te hebben. Hij vroeg John Dale hem iets onder vier oogen Aan de „Maandagmorgen" ontleenen we nog de volgende tragische bijzonder heden Enkele meters voor Swolfs uit reed de fabrieksarbeider Heeren uit Oosterhout, die op het fietspad rijdend richting Oos terhout plotseling de Ford-vrachtauto van v. d. Bos en Co. Hoenderpark, Utrecht van den weg af op zich af zag komen. Hij sprong van zijn rijwiel en kon achter de boomen springend nog juist het" ge vaar ontkomen. Hij constateerde dat de autobestuurder achter zijn stuur zat te slapen. Vlak bij •hem slingerde de wagen terug op den zijweg, om echter direct daarop wederom het fietspad op te rijden. Hierbij reed hij rakelings langs mej. Nijhuis, wonende te Teteringen, die op weg was naar Breda. Ook zij ontkwam op het nippertje. Maar toen begon de catastrophe. Juist als mej. Nijhuis ontkomen is, veegt de met 60 70 K.M. rijdende auto den' werkman G. Swolfs van het fietspad, die onkerbaar verminkt neer stort. He't slachtoffer was op slag dood. Eenige meter verder bevinden zien dan de beide genoemde meisjes, waarvan mej. Janssen een fiets aan de linkerhand heeft. Haar vriendin Fientje Metsaers loopt gearmd rechts van haar over het fietspad. Of de meisjes den geweldigen slag van Swolfs hebben gehoord zal wel een raadsel blijven. Feit is, dat een moment later dan Swolfs beide meisjes ter aarde werden ge worpen, door den nu weer den weg op la- veerende auto. Enkele meters werden ze vermoedelijk door de as van de auto meege sleurd en blijven dan op het fietspad lig gen. De autobestuurder, die de aanrijding van Swolfs niet eens had bemerkt, maar wel die der meisjes, brengt eenige meters verder zijn wagen tot stilstand. Direct zijn enkele menschen ter hulp aanwezig. Swolfs was direct dood. Mej. Janssen die op 't fiets pad ligt met haar hoofd op de beenen van haar vriendin, die e-r juist naast ligt sterft direct, terwijl mej. Metsaers ook na enkele minuten den geest geeft. De veldwachter Nuijten, wonende aan den Driesprong, was de eerste politie, die aanwezig was. Direct zijn de marechaussée's gewaarschuwd. Als tragische bijzonderheid kunnen we mede- deelen, dat de vader van mej. Janssen di rect na het ongeluk, dit gebeurde n.l. slechts enkele tientallen meters van zijn woning dde vlak naast die van Metsaers is gebouwd., de plaats des onheils bereikte. Het lijk van Swolfs ziende begaf hij zich direct met de passeerende auto van den aannemer Verhagen uit Breda naar een dichtbij gelegen café, waar hij dr. Sluijters met het geweldige ongeluk in kennis stel de. Hij wist toen allerminst dat deze hulp oproep ook zijn dochter betrof. Hij kwam dit eerst..te weten toen hij op de plaats van de ramp terugkwam en mej. Metsaers her kende, die toen juist gestorven was. Toen' zag hij het derde slachtoffer reeds naast den weg in het gras gelegdzijn dochter. Ook de heer Metsaers beschouwde even la ter het stoffelijk overschot ter plaatse van zijn kind. Als bijzonderheid kunnen we nog mede- deelen, dat mej. Janssen het eenige meisje is uit een gezin van drie kinderen. Mej. Metsaers was het eenige overgebleven kind der familie Metsaers, die twee reeds door ziekte zagen ontnomen en nu ook hun derde op deze tragische wijze moesten afgeven. De verslagenheid is dan ook ver schrikkelijk. te mogen medeeelenze gingen naar de eetkamer. U brengt me slecht nieuws van Ru pert, zei Dale rustig. Ik weet het. Hoe weet u dat? vroeg Jim, die tracht te op geruststellenden toon te spreken. 'In ieder geval heeft er nog geen enkel bericht gestaan in de dagbladen. Dale deed een stap vooruit, greep de leuning van een stoel en ging zitten. Dus, 't is toch waar, zei hij met gebroken stem. 't Is dus zooHij glimlachte droefgeestig. Jim wilde iets zeggen, doch hij kon geen woorden vinden om zich behoorlijk uit te drukken. Hij had zoo graag iets willen doen om den vader der vrouw, die hij zoo innig lief had, te sparen. Tot alles was hij be reid. 't Is waar, Rupert is gearresteerd, vervolgde Jim na een poos, waarin de oude man gelegenheid had gehad zich wat te herstellen, doch ik ben er van overtuigd, dat hij in staat zal blijken z'n onschuld, aan te toonen. Ik weet, dat ook m'n vader er zoo over denkt. Immers hij zorgt er voor, dat Rupert den besten rechtskundigen bij stand krijgt, in verband ook met de verde diging. Mijn vader zou gaarne zien, dat u naar Londen ging, sir, zoo mogelijk van daag nog. Hij keek naar de antieke klok, die in den hoek van de kamer stond. Er gaat een trein van Newton Abbot tot cir ca- half drie, geloof iw. Met m'n auto kan ik u er gemakkelijk op tijd brengen. Ik ben er van overtuigd, dat ook mijnheer Des pard zal willen vergezellen. John Dale schudde langzaam z'n hoofd. Ja, ik moet er heen gaan. Ik moet hem spreken, zei hij op fluisterenden toon. Hij stond op en stak James de hand toe. U bent te goed, mijnheer James. Ik- ben maar bang.. ehdat ik Zondag heeft het parket te Breda ver schillende fotografische opnamen gemaakt op de plaats van het ongeluk. De kippen, waarmede de auto geladen was, en die ver voerd werden van Utrecht naar Brussel zijn Zondagmorgen op een transportwagen over geladen om him bestemming te vervolgen. Vader, zoon en auto bleven echter in het gemeentehuis te Teteringen. Dr. Hulst uit Leiden verrichtte Zondagmiddag in het zie kenhuis te Breda de sectie op de drie on- gelukkigen, waarna hij vergezeld van mr. Spyaert van Woerden zich per auto naar de plaats der aanrijding begaf. Ongeveer half drie perd deze plaats bereikt. Hier werden aan een boom op ongeveer een me ter hoogte nog een kleine hoeveelheid her sens aangetroffen. Dat stukje werd afgesne den en medegenomen. Gereden werd. toen naar het gemeentehuis te Teteringen, waar het onderzoek werd voortgezet. Over de oorzaak van het ongeluk het volgende Uit hetgeen wij van ooggetuigen verna men blijkt wel, dat slapen achter het stuur de voornaamste oorzaak is. De zoon, op wiens naam het rijbewijs stond en die ook den wagen bestuurde, verklaarde reeds 20 uren achter 't stuur te hebben gezeten en zeer vermoeid te zijn geweest. Hoewel hij bier gedronken had scheen van dronken schap toch geen sprake te zijn. We vernamen, dat v. d. Bos junior reeds eerder met de justitie kennis zou hebben gemaakt. Hij zoif n.l. reeds tweemaal ver- baliseerd zijn wegens rijden zonder rijbe wijs op te jeugdigen leeftijd, terwijl enkele weken geleden ook in België een ernstige aanrijding door hem zou zijn veroorzaakt;. Na de sectie op de lijken door dr. Hulst werden de lijken vrij gegeven. Reeds drie uur kwam het eerste te Teteringen aan, waar zij in het lijkenhuisje werden onder gebracht en verblijven tot Dinsdagmorgen 10 uur, waarna de drie slachtoffers geza menlijk te Teteringen zullen worden be graven. Twee meisjes overreden en gedood. Zaterdag geraakte het 5-jarig dochter tje van den heer D. op den Maastrichtsche weg onder de gemeente Herten bij Roer mond onder een met boomen geladen vrachtwagen en werd overreden. De kleine kon nog naar huis loopen, doch zakte in een en overleed. Gistermorgen geraakte in een onbe waakt oogenblik tengevolge van het ach teruit rijden van een vrachtauto, het vier jarig dochtertje van den heer B. te Oude Niedorp onder de achterwielen van den zwaren auto. De kleine was op slag dood. Wielrijder gedood. Gistermorgen om 12 uur is onder het via duct bij den Midden-Steiger te Rotterdam een nog onbekende wielrijder, die tusschen twee trams wilde doorrijden geslipt en daarna gegrepen door een motorwagen van lijn vijf. De man gemakte geheel onder de tram en werd opslag gedood. De trambestuurder vergat door den schrik te remmen, waardoor de lijn 5 tegen een lijn 1 aanreed,, die daar bij de halte juist was gestopt. Het voor- en achterbal- con van beide trams werden beschadigd. Hot slachtoffer is naar schatting goed 30 jaar. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd. In den hoed van den ongelukkige heeft men de voorlet ters O. V. gevonden. JONGEMAN BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is in de badgelegenheid „De IJzeren Man" te Vught, de 17-jarige kantoorbediende Mi W., wonende te Til burg, bij het baden verdronken. De jonge man had den geheelen middag met twee vrienden geroeid. Tegen zes uren besloten zij een bad te nemen. Zij waren op een grooten afstand van het badhuis. W., die niet kon zwemmen, begaf zich het eerst te water. De anderen ontdekten plotse ling dat hun kameraad in de diepte ver dwenen was. Zij trachtten hun vriend te Heelemaal niet noodig, onderbrak Jim hem vlug. Rupert is onschuldig, daar ben ik zeker van. In ieder geval we zullen met hem spreken en er voor zorgen, dat het recht zegeviert. Ja, recht boven alles, kost wat kost. John Dale hief z'n hoofd op en keek fier in de oogen van sir Reginald Crichton's eenigen zoon. Jim drukte de hand van den ouden man buitengewoon hartelijk. Over een uurtje ben ik met m'n wagen voor de deur. Mis schien wilt u mijnheer Despard wel zeggen, dat u er prijs op stelt, dat hij met u mee gaat naar Londen. In ieder geval kan hij onder deze omstandigheden moeilijk al leen op den farm achterblijven met uw dochter, vindt u dat ook niet? Hij ging naar de deur, doch bedacht zich even. Er is nog iets, dat ik u zou wil len zeggen, sir, ofschoon dit oogenblik mis schien wel niet het geschikte hiervoor is. Ik houd van Marjorie en hoop, dat ze eens m'n vrouw zal worden. Met uw toestem ming zou ik gaarne nu reeds onze verlo ving bekend willen maken. Het duurde een poos voor John Dale hierop antwoordde. Dat is onmogelijk. Doch ik, dank u, mijnheer Crichtonhet is hetgeenhetgeen ik verwacht had van sir Reginald's zoon. De oude man voelde zich gebroken. Jim zag, hoe tranen rolden over het eerbied waardige gelaat met z'n diepe rimpels. Hij beet zich op de lippen. Het is niet onmo gelijk, sir. Ik zou deze verloving het liefst bekend willen makenjuist op dit oogen blik, nu dit alles boven uw hoofd hangt. Denkt u, dat hierdoor mijn liefde voor uw dochter minder wordt? Ze heeft nu vooral behoefte aan mijn liefde en de bescherming die mijn naam haar kan geven; een en UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 2 Juni. Huizen, 1875 M. Uitsl. K. R. O.-programma. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje door pastoor Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.151.45 Concert KRO-Trio o. 1. v. P. Lustenhouwer. I.452.00 Gramofoonpl. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.003.30 Gramofoonpl. 4.005.00 Gramofoonpl. 5.006.30 Concert KRO-Kunstensemble o. 1. v. P. Lustenlhouwer. 6.307.00 W. G. J. A. Jacob: „Onze Moedertaal". 7.007.30 Th. Arts: „Aardappelziekten". 7.307.45 Politieberichten. 7.458.00 Verbondskwartiertje. 8.0011.00 Concert KRO-orkest o. 1. v. M. van 't Woud. G. Reest van 't Woud (piano). In de pauze berichten Vaz Dias en Radio-Blijspel „De Huwelijks-Adver tentie" van D. J. de Klerk. II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum, 298 M. Uitsl. A. V. R. O.-uitzending. 8.009.50 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.30—12.15 Concert AVRO^kwartet o. 1. v. D. Groeneveld. 12.151.00 Gramofoonpl. 1.002.00 Orgelconcert Fraais Hasse laar m. m. v. J. v. Kempen (zang). 2.002.30 Mr. dr. "J. Wackie Eysten: „Pro Juventute". 3.004.00 Knipcursus Mevr. I. de Leeuw van Rees. 4.004.30 Friesche Duetten door Jans Bierma en Stans Debussy. 4.305.30 Kinderuurtje. 5.306.15 Dansmuziek Kovacs Lajos en zijn orkest. Reifreinzang Bob Scholte. 6.156.45 Onderwijsfonds Binnenvaart. 6.457.00 Vervolg Dansmuziek. 7.00 W. A. A. Grul: „RaRio-Storingen". 7.30—8.00 Muziekha-lfuurtje door W. Pijper. M. m. v. Hamerorkest van Glastra 8.009.00 Concert Omroeporkest o. 1. v^n Loon. v. Nico Treep. 9.009.30 Gramofoonpl. 9.3010.15 Vervolg concert. redden, doch in den diepen put konden zij den drenkeling niet vinden. Onmiddellijk werd hulp gehaald. Het mocht den heer Meyerink gelukken den jongen man op het droge te brengen. Kunstmatige ademhaling werd toegepast, doch de levensgeesten ble ken reeds te zijn geweken. Een ontboden geneesheer kan slechts den dood consta teeren. Het lijk is naar het ziekenhuis te Vught overgebracht. BIJ HET SPELEN VERDRONKEN. Gisteravond waren eenige kleine jon gens aan het spelen op een vlotje in het Johannes van Hasseltkanaal te Amster dam. Op een zeker oogenblik geraakten twee hunner te water. Dcor hun kameraad jes werd hun een stok toegestoken. Een der drenkelingen greep dien en werd zoo op den wa-1 getrokken. De tweede jongen ech ter, een 11-jarige knaap, woonachtig op hen Vogelplein, was reeds zinkende. Toen per soneel van de gemeenteveren toesnelde en den jongen uit het water haalde, was hij reeds bewusteloos. Pogingen, die dioor de brandweer en den Geneeskundigen Dienst in het werk werden gesteld om het bewust- j zijn weer op te wekekn, waren vergeefsch. Tragisch. Zaterdagmorgen had te Zevenbergsche Hoek een droeve plechtigheid plaats. On der zeer veel belangstelling en deelneming van de parochianen had n.l. de plechtige Uitvaart en begrafenis plaats van den eerw ander zal ze dan ook hebben Zonder op antwoord te wachten, opende bij de deur. Dale hield hem tegen. Ik moet u zeggen, zei deze zenuwach tig, dat mijnheer Despard, Rupert's vriend, mij gisteravond in denzelfden geest heeft gesprokenhij ook zei me, dat hij Mar jorie liefheeft, en hij vroeg me om de hand van m'n dochter. En wat hebt u toen geantwoord? Natuurlijk heb ik geweigerd, zei Johp Dale. Wel, ze kennen elkander nauwelijks een paar dagen. Doch afgezien hiervan, moet ik toch eerlijk bekennen, dat ik den man niet gaarne mag lijden, en hem ook wantrouw. Ik voel, dat hij een dergenen is, die m'n zoon op verkeerde paden heeft gebracht. Hij leunde tegen de tafel en steunde z'n hoofd op beide handen. Opnieuw heerschte er een lange poos stilte. U hebt er toch gèen bezwaar tegen, dat ik uw schoonzoon wordt, mijnheer Dale Op deze vraag behoef ik feitelijk geen antwoord te geven, dochals ik het u vragen magzeg nu niets meerLaat me nu alleen, mijnheer James. Jini sloot de deur zacht achter zich dicht en ging naar den tuin. Zonder acht te slaan op Despard, nam hij Marjorie ter zijde en vertelde haar zijn wedervaren. Over een uur ben ik met m'n auto voor en breng ik je vader tegelijk met mijnheer Despard naar Newton Abbot. Als ik terugkom, gaan wij nog even toe ren misschien kunnen we ergens gaan theedrinken, bijvoorbeeld te Moreton- hampstead. Of beter, we kunnen evengoed met ons tweetjes gaan pick-nicken in Hey- Tor. Kom, lieveling, vroolijk kijken! Alles 10.15 Vaz Dias. 10.3011.00 Tooneel: „'t Is in de Mei" van M. Sabbe. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelconcert door JS. Oihenry. I.20 Licht orkestconcert. 2.25 Schooluitzending. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 7.00 Bach-piamoconsfert door J. Ohing. 8.05 Militair orkestconcert. 10.00 Kamermuziek. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i b", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl.. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 6.20 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert m. m. v. solisten. Kalund'borg, 1153 M. 12.20—2.20 Orkestconcert. 3.505.50 Orkestconcert. 8.35 „Peppina", operette in 3 acten van Robert Stolz. Daarna berichten. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. 10.3511.20 Gramofoonpl. II.2011.35 Gramofoonpl. 11.3512.15 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestconcert. 5.206.20 Orkestconcert. 8.20 Koorconcert m. m. v. orkest en solisten. 10 20 Sluiting. Brussel, 508 e n 338 M. 508 M.5.20 Engelsoh ooncert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Jazz-Avond. 9.35 Vroolij'k© Gramofoonpl. 338 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. (Dansmuziek). 8.20 Orkest- en solistenconcert. Z e e s e n, 1635 M. Ca. 7.007.50 Gramofoonpl. 10.5512.20 Berichten. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.10 Gramofoonpl. 3.104.50 Lezingen. 4.50.50 Concert. 5.508.20 Concert door kamer- orkest koor. 10.20 Lezing. Berichten. Daarna tot 12.20 Orkestconcert. heer G. Jansen, theologant va-n het St. Joseph-Missiehuis te Roosendaal (Congre gatie van Mill Hill), die aldaar bij het zwemmen op Dinsdag 1.1. in het zwembad „Zonneland" bij het nemen van een dui king met het hoofd op den bodem van het bassin is gestooten aan de gevolgen waar van hij in het ziekenhuis Charitas, na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenten, Woensdag is overleden. De plechtige begrafenis rin zijn, geboorte plaats, waarheen het stoffelijk overschot was overgebracht, werd behalve door vele mede-studenten ook bijgewoond door fa ther J. Schoemakers, directeur van het Missiehuis, en verschillende fathers-pro- fessoren. AANSLAG TE BEILEN. Met moker een veldwachter te lijf gegaan. Zaterdagmiddag is gevankelijk naar As sen vervoerd de bankwerker F. iW. K. te Beilen, die met een moker een aanslag wilde plegen op den rijksveldwachter W. te Bijster. Het was de politie bekend, dat verdachte eenige vuurwapens in huis had, zonder dat hij daarvoor vergunning had. Toen hem gelast werd mee te gaan, werd hij zoo driftig, dat hij plotseling een mo ker greep en daarmede een rijksveldwach ter te lijf ging. De gemeenteveldwachter Oosting wist hem echter te overmeesteren, waardoor verder onheil werd voorkomen. Twee geweren zijn in beslag genomen. „Tel." komt in orde, daar ben ik van overtuigd. Hij boog zich over haar heen en kuste haar, zóó, dat Robert Despard zulks wel moest opvallen. Deze laatste verfrommelde met een vloek „The Western Morning News" in zijn hand. Jim wuifde Marjorie met de hand toe, ging door de tuindeur en wandelde terug naar Post-Bridge Hall. Een uur later bracht hij met zijn auto John Dale en Robert Despart naar het sta tion te Newton Abbot. Hij kon een gevoel van tevredenheid niet onderdruken, toen de trein vertrok, waarmede Robert Despard uit Devonshire verdween om naar Londen terug te kee- ren. HOOFDSTUK X. Twijfel. Het was Zaterdag. Een week was reeds voorbij sinds Rupert's arrestatie, sinds hij zijn kamers in Westminster had verlaten en onder geleide naar het politiebureau was gebracht. Het scheen hem toe alsof hij, of schoon wakker, een droom doorleefde, waar in hij ongewild de lijdende persoonlijkheid was. Hij bad in de afgeloopen week alleen bezoek gehad van den gevangenis-kapelaan. Hij dacht aan de nachten in de naakte, koude cel, de bange droomen in de duister nis, het gerechtshof met het gezoem dei- gevoerde gesprekken, die plotseling ver stomden.... dan weer zag hij zich zelf zitten op de beklaagdenbank en voelde, be ter dan hij het vermocht te zien, dat alle oogen op hem rustten. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9