MAANDAG 1 JUNI TC31 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 OOST NEDERLAND—WEST DUITSCHLAND. Te Arnhem werd Zondag deze voetbalwedstrijd gespeeld, welke door West Duitschland werd gewonnen De Duitsche keeper Buchloh wordt door Kluin en van der Heiden belaagd. HET HOLLANDIA-ZEILFESTIJN. Ondergegaan in regen op de trieste Braasemermeeren. Hollandia is nimmer erg gelukkig ged weest met den, laatsten dag van haar wed strijden, wanneer op de Braassemermeren de zeilwedstrijden gehouden worden. We herinneren ons tal vatn slechte jaren, zoo bijv. toen van de Zesmet^r „Braassemer- meer" tijdens een stormwedstrijd de mast afknapte. Ook het vorige jaar trof Hollan dia het niet, maar zoo koud en guur en nat als thans was het toen toch niet. Bijna tijdens den geheelen duur der wedstrijden viel de regen onafgebroken neer en het verblijf op de plassen was verre van aangenaam te noemen. Desondanks was het voor de zeilers wel goed zeilweer, want er stond een stevige Zuid-Westen wind en een flink gedeelte van de baan moest worden gekruist, zoodat er wel gewerkt moest worden. Het wedstrijdprogramma was sterker bezet dan vorige jaren. Er waren twee Zesmeters, nl. de vroegere Antigoon van Garbrecht en de Kemphaan IV van Pluygers. De 45M. Kruiserklasse was heel aardig bezet en ook in de Regenboogkla-sse was de deelname heel goed te noemen. In de twaalfvoe tsjollenklasse werd zoo nu en dan aardige strijd te zien gegeven. De Ka jaks hadden het wel wat zwaar te verant woorden, ze waren trouwens niet veel ge wend, want ook vorig jaar konden ze er vanwege, den sterken wind heelemaal niet tegen optornen. Nu werd~"êr slechts één het slachtoffer. We laten hieronder de uitslagen in de diverse wedstrijden volgen: Zesmeterklasse, eerste wedstrijd: 1. Kemphaan IV, Stuurman H. J. Pluygers, in 1 uur 19 min. 20 sec. Tweede wedstrijd: 1. Edith, stuurm. H. H. Garbrecht, in 1 uur 12 min. 25 sec. 45 M2. Kruiserklasse: eerste wedstrijd: I. Coppelstock, stuurm. E. D. Kalis in 1 uur 16 min. 44 sec., 2. Föhn, stuurm. P. Molenaar in 1 uur 17 min. 31 sec. Tweede wedstrijd: 1. Föhn, stuurm. E. D. Kalis, in 1 uur 10 min. 3 sec.; 2. Walta, stuurm. P. Schieffer, in 1 uur 10 min. 31 sec. Regenboogklasse, eerste wedstrijd: 1. Hollandia, stuurm. C. van Staveren, in 1 uur 26 min. 33 sec., 2. De Leede III, stuur man W. Z. van der Mey, in 1 uur 29 min. 4 sec., 3. Karekiet, stuurm. J. M. van Rijn, in 1 ur 29 man. 28 sec. Tweede wedstrijd: 1. Hollandia, stuurm. C. van Staveren, in 1 uur 21 min. 20 sec., 2. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Mey, in 1 uur 22 min. 11 sec.; 3. Meteor, stuurm. A. J. Markx, in 1 mir 23 min. 21 12 Voetsjollenklasseeerste wedstrijd: 1. Dapbnia, stuurm. P. H. R. Borgerhof Mulder in 54 min. 42 sec.; 2. Vagebond, stuurm. Th. van Helvert. in 54 min. 48 sec.; 3. Bruinvisch, stuurm. W. J. J. van Troos- ten'burgh de Bruyn, in 55 min. 10 sec., 4. Dobbertje, stuurm. onbekend, in 55 min. 11 seconden. Tweede wedstrijd1. Daphine, in 51 min 1 sec., 2. Vagebond, in 51 min. 12 sec.; 3. II Tigretto, stuurm. W. Bakker, in 51 min. 59 sec., 4. Dobbertje, in 52 min. 4 sec. 12 Voetsjollen Dames: 1. Dobbertje, siuurvT. mej. Gerarda Oudshoorn, in 51 min- 16 sec. Canadeesche kano's: 1. Snuffel, stuurm. M. Ruytenschildt, 2. Clivia, stuurman C. Schildt. Kajaks: 1. Honzie. stuurm. van Dieren, 2 Bonzo II, stuurm. L. A. Haafkens. SINGELLOOP TE UTRECHT. Voor dag te Utrecht de Singelloop gehouden, verheugde. De de zevende maal werd Zaterdagmid- welke zichin groote belangstelling start. DE HOLL AN DIA WEDSTRIJDEN. DE LAATSTE DAG VAN HET R0EIFEEST. Nereus wint het hoofdnummer; Laga de Oude Vier. De laatste dag van het roeifee3t aan 's MolenaarSbrug is wel de beste geworden van de drie dagen. Het weer heeft zich Zaterdag gelukkig goed gehouden en de drukte was dan ook zeer groot. Op het ter rein van Hotel 's Molenaars was er geen doorkomen aan en het vrouwelijk element wa-s er, nu er meer damesnumimers op het programma stonden, nog, grooter dan vo rige jaren. 't Was er dan ook een gezellig gedoe. Er heers oh te een prettige stemming en met belangstelling werd de aankomst der ver schillende ploegen afgewacht, waar de aanmoedigingen en de juichkreten de mu ziek der luidspeakers verre overstemden. De regeling liet op dezen laatsten dag niets te wenschen over. Alle nummers wer den keurig op tijd afgewerkt en de vele belangstellenden, die het gevaarlijk expe riment aandurfden om per auto, motor of rijwiel de races te volgen, werden door den inspecteur van politie Van Beek, die den stoet per auto voorafging op behoor lijken afstand gehouden. Het programma ving Zaterdagmorgen aan met den eindstrijd van de Jonge Overnaadsche Skiff A. Aan den start hiervoor verschenen: Die Leythe (E. N. Nauta) en De Hoop (E. M. L. Hemmin- ga). Nauta start niet best en mist zijn tweeden slag bijna geheel. Toch neemt hij de leiding, maar hij is zenuwachtig en stuurt slecht, waardoor hij rakelings langs de eerste piket vaart en zijn stuurboord- riem moet inhouden. Daardoor verliest hij nog meer ruimte en door te groote inspan ning is hij spoedig uitgeroeid, waardoor Hemminga. met zijn kalm tempo de leiding neemt om tenslotte onbedreigd te winnen in 7 min. 55.8 sec. In den eindstrijd der Oude Twee komen uit Willem III en Laga. In den bin- nenbocht neemt La-ga de leiding en het leek aanvankelijk een spannende strijd te zullen worden, maar het werd een teleur stelling. Willém III toch kwam hoe lan ger hoe meer opzetten, nam de leiding en won daarna onbedreigd met verscheidene lengten in den tijd van 9 min. 9.6 sec. De tijd van Laga was 9 min. 20.6 sec. Hierna werden enkele nummers s t ij 1- roeien voor dames gehouden. In de Oude Vier won de Laak van de Hoop en Spaarne, in Oude Skiff bleef de Hoop de baas over de Hunze. Voor het nummer Jonge Vier A ko men aan den start: Triton, Nereus en La ga. Laga pakt dadelijk geweldig aan met een hoog tempi van 39en neemt daardoor de- leiding, terwijl de twee andere ploegen gelijk liggen. In den bocht komt Triton opzetten en neemt de leiding over. Laga zet een venijnigen spurt in, maar vergt blijkbaar te veel van haar krachten, zoo dat Pab Kruwe (nummer twee) twee sla gen laat loopen. Stuurman Maguus van Triton stuurt dan slecht, snijdt de grootste bochten af, maar komt daardoor in de baan van Nereus, welke ploeg in het vuile water komt te roeien. Een kleine zwenking van den Nereus- stuurman had Triton uit den strijd ge bracht, maar hij hield nog steeds af. Elk oogenblik denken we een aanvaring moge lijk en als we het gevaar denken afgewend heeft het gevreesde op een ongezien .oogen- HOLLANDIA-ZEILWEDSTRIJDEN. Op de Braassemermeer werden di Hollandia-wedstrijden besloten met nationale zeilwedstrijden. De start van de „Regenboogklasse". blik todh plaats, want- Winkel appelleert en stopt even. Triton blijft voor en passeert als eerste de finish, maar wordt gediskwa lificeerd. Nereus maakte een tijd van 8 min. 6 sec. Voor den eindstrijd der Oude Vier bestond groote belangstelling, omdat in dit nummer uitkwamen: Laga, Nereus (de Varsity-winnaar) en de Laak. Algemeen werd gevreesd, dat Nereus thans zou verliezen, want de Laak-ploeg had in de voorwedstrijden heel goede din gen laten zien. Laga heeft het startver- schil van boei 1 spoedig ingehaald, neemt in den bocht de leiding en komt een leng te voor. Op 920 M. is er licht tusschen de booten. Nereus lag toen op de tweede plaats, maar de Laak komt sterk opzetten en verdringt de Amsterdammers, om met Laga den strijd voor de eerste plaats aan te binden. De Delftenaars slaan er stevig op los, maar zij kunnen niet verhinderen, dat de Laak hen tot op een halve lengte nabijkomt. Dan zetten ze de tanden weer geweldig op elkaar en de „Th. Ph. Tromp", die reeds zoovele streepjes telt als over- winningstropheeën, vliegt door het water. Laga loopt weer uit en hoewel de span ning er tot het einde toe in blijft, winnen de Delftenaars met ongeveer een lengte in 7 min. 37.4 sec., 2. Laak, 3. Nereus. Te 2.20 uur kregen we het nummer Jon ge Acht B, waarvoor aan den start ver schenen Laga, Njord, en Argo. Dit werd wederom een spannende race. Laga neemt het eerst de leiding, Njord is spoedig iets achter en Argo bindt den strijd met Laga om den eersten plaats, aan. Laga roeit echter keurig verder en weet de leiding on bedreigd te houden. Vol spanning wordt dan de strijd om de tweedg plaats gevolgd. Njord kon zich echter niet geheel geven, wijl van nummer 5 iets aan den dol haperde. Toch houden de Leidenaars vol, maar Argo loopt uit en weet beslag te leggen op de tweede plaats. Uitslag: 1. La-ga in 6 min. 52 sec.; 2. Argo in 6 min. 59 sec. 3. Njord. Hierna werden weer eenige damesnum mers verroeid. Het eerste was dat der Dames Skiff, waarvoor de Hunze een row over had, maar de Vliet gaf partij in een geleende boot, welwillend ter beschik king gesteld door de Hoop. In het eerste gedeelte der baan is het roeien van De Vliet wat beter dan van de Hunze, maar halverwege wist zij niet meer die goede wijze van roeien te behouden, terwijl de Hunze beter ging roeien en productiever. Het roeien van de Vlietroeister maakte een eenigszins vermoeiden indruk, de Hun ze werd winnares. In het nummer Dames Dubbel Skiff kwamen uit de Maas en Nautilus. Van geen van beide ploegen was het roeien fraai te noemen, maar dat van Nautilus was zoo ruw en onelegant, dat hierin geen propaganda voor damesrceien te zien kan zijn. Ook het sturen van Nautilus was zeer slecht. Het roeien van de Maas was ook wel wat ruw, maar deze ploeg kon toch den prijs worden toegezegd. De eindstrijd der Dames Achten ging tusschen Nereus en De Vliet. Beide ploegen starten behoorlijk. Er wordt flink geroeid en in het eerste gedeelte van de baan is het roeien van de Vliet in hooger tempo dan van Nereus. Later verhoogt ook Nereus het tempo en weet daarbij ge leidelijk een voorsprong te behalen. Door te trachten zooveel mogelijk gelijk te ko men verliest de kwaliteit van het Vliet- roeien in waarde. Daardoor wordt Nereus, mede dank zij het eerste passeeren van de eindstreep nog juist winnares. Tot slot kwamen de drie laatste hee rennummers aan de beurt. In het nummer Overnaadsche Dubbel Skiff komen Nautilus en Het j Spaarne aan de start. De ploegen gaan gelijk af, tot bij de tweede pikettenrij uit stekend sturend. Plotseling steekt Nauti lus scherp over en komt geheel in de baan van het Spaarne. Hierdoor ontstaat eene aanvaring, zoodat de Kamprechter Nauti lus moet disqualiciceeren en de prijs aan het Spaarne toe moet kennen. Deze biedt echter aan om over te roeien, hetgeen de Kamprechter accepteerde, zoodat te 4.10 de wedstrijd opnieuw werd over geroeid. Hierbij was het sturen over de geheele baan zonder fouten en won het Spaarne onbedreigd. Het nummer Oude Overn. Skiff werd een teleurstelling. Arsa (Boerma) nam onmiddellijk te leiding op Het Spaarne (Timmermans) en loopt enkele lengten uit. Op 1200 M. was Boerma echter finaal uit geroeid, zoo zelfs, dat hij niet meer verder kon en in de kamprechtersboot naar de finish werd gebracht. Het Spaarne roeide rustig door en maakte een tijd van 8 min. 49.4 Sec. Het laatste nummer, het hoofdnummer was als steeds der Oude Achten tus schen Maas, Nereus en Triton. Na al de mooie wedstrijden, die we van de achten re aanschouwen hadden gekregen, viel deze wedstrijd bepaald tegen. Nereus neemt dadelijk de leiding, Triton ligt tweede, terwijl de Maas achteraan komt. De Maas komt op de helft der baan wat .opzetten en verovert de tweede plaats. Tot een strijd met Nereus om de eerste plaats komt het evenwel niet en zonder spanning komt het einde. Uitslag: 1. Nereus in 6 min. 47.S sec., 2. Maas in 6 min. 57.2 sec., 3. Triton. De prijswinnaars. De wedstrijden waren nog onverwacht een mooi succes voor Laga, dat, Zaterdag middag nog twee prachtige nummers won en daarmede het totaal overwinningen op vier bracht. Bovendien was Laga in twee nummers tweede. Op Laga volgt Nereus dat drie eerste prijzen won, waarvan de oude acht de belangrijkste was. De Laak won even eens drie eerste prijzen, doch behalve dan de ongestuurde vier werden 2 overnaa/d- sche nummers gewonnen. Het Spaarne won j de oude skiff en de dubbelscull, toevallig beide zonder strijd van beteekenis. Wil lem III, de Hoop, Njord en Viking won nen ieder één eersten prijs. De diverse nummers werden als volgt gewonnen. Overnaadsche twee Nereus Jonge vier B Laga Jonge twee A Laga Vier zonder stuurman De Laak Overnaadsche skiffDe Laak Overnaadsche vierDe Laak Jonge skiff B Viking Jonge Acht A Njord Jonge skiff A De Hoop Oude twee Willem III Jonge vier ANereus Oude vier Laga Jonge acht B Laga Dubbelscull Het Spaarne Oude sciffHet Spaarne Oude acht Nereus Haandag

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5