NED OOST-INDIE ALLERLEI ZATERDAG 30 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD fAU. IU Kloosterjubileum. Zondag, 7 Juc', hoopt de eerw. broeder Ferdinandus, portier aan het Franciscanerkloosler, alhier, zijn 25-jarig klooster jubileum te herdenken. Personalia. Voor het machinistendiploma is te Den Haag geslaagd de heer H. v. Elk, alhier. Bekroond. De heer J. v. Beek, alhier, be haalde met zijn Gemengd Koor „Zanglust" te IJsselstein op ret Groot Nationaal Zangcon- ccurs te Baarn een eersten prijs in de afdee- ling uitmuntendheid met 318 punten. Voetbal. Op eigen terrein speelt V. E. P. I morgen een vriendschappelijke wedstrijd tegen Actif I uit Hilversum. Terrein U recht- sche straatweg. Aanvang half drie. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Van zijn fiets geslagen. Aan de gevolgen overleden. Op den Kaubrug te Valkenburg kwam de heer C. uit Heerlen op zijn rijwiel in aanraking met een ander rijwiel. De heer C. sloeg over het stuur en kreeg een zware wonde aan het linkeroog. Nadat het Roode Kruis de eerste hulp verleend had werd de man naar het ziekenhuis te Heerlen over gebracht, waar hij in den afgeloopen nacht aan de gevolgen is overleden. De veronge lukte is acht-en-veertig jaar, gehuwd en va der van vier kinderen. Wielrijder door een auto ge grepen. De wagen vernield. Vrijdagmiddag wilde de wielrijder G. op W.. komende uit de richting Aalten een ter linkerzijde va-n den weg gelegen zijweg in slaan. Hij gaf echter geen teekens. Op dit moment naderde uit de richting Varss-e- veld een auto, waarvan de bestuurder, de radiohandelaar S. uit Ede, zooveel moge lijk naar links uithaalde om een aanrijding te voorkomen. De wielrijder werd van zijn fiets geworpen en liep een schouderbles sure op. De auto reed tegen een boom op en werd geheel vernield. De heer S. bekwam ver wondingen aan gelaat en handen. Een ge neesheer verleende de eerste hulp. De bei de andere inzittende heeren bekwamen slechts eenige builen en schrammen. VERDRONKEN. Donderdagmorgen 0111 half drie is de achttienjarige H. M. Everts, schippers knecht aan boord van een in de Merwede- haven te Rotterdam liggend grindschip overboord geslagen en verdronken. Het lijk is later opgehaald en naar Crooswijk vervoerd. De vijf en twintigjarige koopman Ooms uit de Lepelstraat te Vlissingen is Woensdagavond, toen hij nog laat in de Westerschelde ging zwemmen, in een kreek geraakt en daarbij verdronken. Donderdagmiddag heeft de politie uit Halsteren op de Schelde gedregd en nadat het lijk was opgehaald, is het 's avond# te Bergen op Zoom aan land gebracht en per auto naar Halsteren vervoerd. In de Maas bij Urmond is tijdens het zwemmen een 26-jarige Belg verdronken. Donderdag is het zoontje van C. Wijn- ker te Spanbroek bij het spelen te water geraakt en verdronken. Bij het spelen is het zevenjarige doch tertje van den heer J. de V., wonende aan den Aalsmeerdijk onder Haarlemmermeer, in de Ringvaart geraakt en verdronken. Aan de gevolgen overleden. Donderdagmorgen is in „Charitas" te Roosendaal overleden de student J., die enkele dagen geleden bij het duiken in het ondiepe gedeelte van het zwembad met het hoofd op den bodem terecht kwam. Doodelijke val. Donderdag was een man in zijn woning aan de Gedempte Sloot te den Haag bezig een kindje, van eenige maanden oud, te wasschen, daar de moeder afwezig was. Op een gegeven oogenblik, terwijl de vader zich even omdraaide, is het kindje van de tafel gevallen. Ernstig gewond werd het jongetje naar het Ziekenhuis Slijkeinde ge bracht, waar het, kort na aankomst, is over leden. Aan de gevolgen overleden. Het vijfjarig jongetje, dat Woensdag in de Drebbelstraat te 's-Gravenhage van een balcon van de tweede verdieping was ge vallen, is Donderdag in het ziekenhuis overleden. Vrouw in brand geraakt. De vrouw van den heer J. K. te. Garn- werd wilde Donderdagavond met petroleum de kachel aanleggen. Vermoedelijk was hier nog vuur in, want plotseling vloog de pe troleum in brand en ook de kleeren van de vrouw vatten vlam. Met ernstige brandwonden overdekt is zij naar Groningen vervoerd. De toestand van het slachtoffer was gis termiddag gunstig. In brand gevlogen. De een-en-twintigjarige dienstbode van den heer R. te Doetinehem kwam met haar kleeren ia aanraking met een brandende petroleumkachel, met het gevolg dat zij met zware brandwonden en in ernstigen be stand naar het zjp.tAnhuis moest worden overgebracht. Gasverstikking te Duivendrecht. De echtgenoote van den kleermaker P. te Duivendrecht vond Donderdagmiddag bij haar thuiskomst, dat haar man door stroo- mend gas was bedwelmd. Hoewel door geneesheeren onmiddellijk met een zuurstofapparaat pogingen in het werk werden gesteld, om de levensgeesten op te wekken, slaagde men hier niet in. Men kon slechts den dood constateeren. NOODWEER BOVEN NIJMEGEN. Twee boerderijen vernield. Donderdagavond tu&schen vijf en zes uur woedde boven Nijmegen een hevig un- weder, gepaard met geweldigen hagelslag en regen. Het water kwam met massa's neer, zoodat de rioleering het water-niet kon verzwelgen. De deksels werden van rioolkokers gedrukt en het v. a ter spoot op sommige plaatsen twee meter hoog, zoodat al de kelders van de huizen onderliepen. Vooral in de winkelstraten waar de kelders ingericht zijn tot bakkerij of pakhuis, werd groote watersohade aangericht. Vrijdag was de gemeentereiniging druk bezig de kelders leeg te pompen. Hoewel geweldige bliksemslagen loskwamen, sloeg de bliksem slechts op één plaats in, name lijk aan de Nonnendaalscheweg, echter zon de 1' brand te veroorzaken. In de omgeving van Nijmegen werd veel schade aangericht aan de tuin- en land bouwgewassen. Zoo lagen bij Eist heele lan derijen plat geslagen. Onder de gemeente UbbergenBeek werd de kapitale boerde rij van E. door den bliksem getroffen en brandde geheel af. Boven Grave en omge ving woedde ook zwaar weaer en werd te Erckaren de boerderij van van B. door den bliksem getroffen en vernield. Onder de Heek moet een jongen zoo ernstig door het hemelvuur getroffen zijn, dat hij levensge vaarlijk gewond is. DE BLIKSEM IN EEN SCHOOL GESLAGEN. Gelukkig zonder ernstige gevolgen. Tijdens een hevig onweer sloeg gister avond de bliksem in de R.-K. school te Barger Compascuum terwijl er les werd gegeven. Gelukkig werd geen brand ver oorzaakt, zoodat alleen een hevige schrik het ergste was. ZWARE HAGELSLAG VERNIELT 100 H.A. BOUWLAND ROND PRINCENHAGE. De schade op ruim ƒ70.000 geschat. Donderdagmiddag heeft tijdens een zwaar onweder, dat boven Princenhage en omgeving woedde, een z ware hagelslag ontzettende schade toegebracht aan de te velde staande gewassen. Te Overa is onge veer 100 H.A. bouw- en tuingrond beplant met aardappelen, haven, rogge, voederbie ten, aardbeien, frambozen en boonen totaal vernield. De verwoesting is zóó, dat de eigenaars van den oogst niets meer te verwachten hebben. Van alle kanten hebben de getrof fenen zich gemeld bij het bestuur van den Boerenbond te Priaicenhagen om steun en vergoeding voor de geleden schade. De secretaris van den Bond is er met eenige deskundigen dadelijk op uitgetrok ken om de verwoestingen op te nemen. Op het oogenblik wordt de schade door deze commissie van onderzoek reeds geschat op ƒ60.000 a ƒ70.000. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat dit bedrag bij nader onderzoek nog aan- merkelijk zal stijgen. BRANDEN. Zware brand te Ruinen. Drie woningen in asch gelegd. Te Ruinen zijn gistermorgen omstreeks zes uur de huizen van Th. S. en N. afge brand. De brand ontstond in de schuur van B. en sloeg van daar over naar de drie andere perceelen. Twee zoontjes van zes en twaalf jaar van Th., die met zijn vrouw naar de weide was, om het vee te nïelken, kon slechts met moeite worden gered. Van den inboedel werd weinig behouden. Vijf en twintig kip pen kwamen in de vlammen om. De brand weer van Ruinen was spoedig ter plaatse, doch kon aanvankelijk geen water geven, zoodat het blusschingswerk te laat be gon. Benzine-reservoir in brand. Bij het blusschen kregen drie monteurs brandwonden. Gistermorgen vloog te 's-Hertogenbosch door een electrischen vonk, een benzine reservoir, welke 60 liter benzine bevatte, en in een auto-garage stond der firma Lat houwers, in de St. Jorisstraat, aldaar, in brand. Het personeel begon dadelijk het blusschingswerk, dat door de politie met een slang op de waterleiding spoedig werd voltooid, zoodat de motorspuit niet in wer king behoefde te komen. De schade is niet groot. De auto's waren tijdig buiten ge bracht. Bij het blusschingswerk liepen drie monteurs brandwonden op, die in het zie kenhuis verbonden werden. Smokkelaarster aangeschoten. Woensdag werd in de gemeente Kohl- scheid, onder den rook van Kerkrade, een twintigjarig meisje door grensbeambten verrast, toen ze een partij smokkelwaar per rijwiel frauduleus over de grens had gebracht. Toen het meisje de beambten zag, trachtte zij naar Kerkrade te vluch ten. Men riep haar aan, doch toen ze door bleef rijden, werden enkele schoten op haar gelost. Ze werd gewond, doch kon nog Hol- landsch gebied bereiken. Later werd de smokkelaarster naar het kantoor Pannes- heide gebracht. Dc geneesheer constateer de, dat zich een kogel in den rechtervoet bevond. Het meisje werd naar een hospi tal overgebracht. ECHTE FRIESCHE IfliillHEEREN BAAI iJSgEper ons 5145 Diefstal van motorrijwielen. Omstreeks twee uur Vrijdagnacht zijn door een agent te 's-Grayenhage aangehou den een zeventienjarige monteur en een drie-entwintigjarige los werkman, die bei den des avonds door den agent op een mo torrijwiel waren gezien. Later was op den Benoordenhoutscheweg een motorrijwiel on beheerd gevonden en zag de agent beide mannen te voet, terwijl de monteur gewond was. Dit kwam hem verdacht voor, waarom hij hen aanhield en naar een politiebureau bracht. Daar bleek het motorrijwiel te zijn ontvreemd ten nadeel e van een be woner van den Denneweg, die het daar onbeheerd had laten staan. De monteur bekende het motorrijwiel te hebben weggenomen, terwijl de los werkman zou hebben meegereden. In den morgen is door rechercheurs als verdacht van medeplichtigheid aan dezen diefstal bovendien nog aangehouden een zeven tien-jarige buffetknecht, wonende al daar, die verklaarde meei'dere malen mo torrijwielen te hebben weggenomen, om daarmede te gaan rijden. Richard Tauber. Richard Tauber is op zijn doorreis van Londen naar Salzkainmergut gisteren te Amsterdam aangekomen en heeft aan een vertegenwoordiger van "de „Tel." verzekerd, dat de berichten, volgens welke hij zijn stem kwijt zou zijn, op een mystificatie be rusten. Tauber zal 15 Juli a.s. weer te Lon den optreden. Verdwijnende molens. Het Waterschap „De Polder van Veen" heeft besloten tot machinale bemaling van den polder over te gaan. De schilderachti ge Veensche Watermolen, zal tengevolge van dit besluit onder sloopers handen val len. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. FATALE AARDVERSCHUIVING IN EGYPTE. Veertien dooden. Vijf arbeiders, die in de streek van Luxor aan een zandheuvel werkten, wer den tengevolge van een instorting bedol ven. Negen andere personen, die de arbei ders wilden redden, werden eveneens be dolven door de zware zaudmassa's. Allen zijn om het leven gekomen. GEZONKEN RUSSISCHE DUIKBOOT NOG NIET GEVONDEN. De Russische duikboot No. 9 „Towarisj" (d.i. Kameraad), die op 22 Mei bij de Fin- sché kust onder water dook en sinsdien niet meer bovenkwam, is nog niet gevon den. Op de plaats, waar de duikboot naar beneden is gegaan, liggen zeven groote oorlogsschepen der Oostzee-vloot, verder als hulpschepen twee ijsbrekers, verschei den torpedobooten en mijnenzoekers. In vakkringen wordt er niet meer aan getwij feld, dat de 35 koppen tellende bemanning van den onderzeeër niét meer in leven is, daar de luchtvoorraad van een duikboot in het alleruiterste geval slechts voldoende is voor vijf dagen. Zes personen zwaar gewond bij auto-ongeval Een auto, waarin verscheiden vreemde lingen waren gezeten, die van een uitstap je in het Isardal naar Munchen terugkeer den, viel in een scherpe bocht te Pullach om. Zes. personen liepen hierbij een sche delbreuk op en moesten in levensgevaar lijken toestand in het ziekenhuis worden opgenomen. De wagen is geheel vernield. CHOLERA IN KLOOSTER TE BANGALORE? Reeds 36 dooden. In verband met de geheimzinnige ziek tegevallen in het klooster „De Goede Her der" te Bangalore, wordt thans gemeld, dat in het ziekenhuis" 36 der zieken zijn gestor ven. Bij het onderzoek naar de oorzaak van het overlijden zouden bij twaalf per sonen symptomen zijn gevonden, die ka rakteristiek zijn voor cholera. De 24 overi gen leden aan hevige brakingen of diar- rhee, waarvan de juiste aard nog niet kon worden vastgesteld. In het ziekenhuis bevinden zich nog vijf ernstig zieken sommige patiënten konden hersteld het ziekenhuis verlaten. Tot de dooden behooren ook twee Europeesche nonnen. Hevige onweders in Italië. De bladen melden, dat hevige onweders hebben gewoed in verschillende deelen van Italië en vooral in Turijn, Bergamo, Desio en Arona. Het onweer ging gepaard met hagelbuien, waardoor aan de huizen en den oogst groote schade werd toege bracht. Deze schade moet verscheiden mil lioenen lire bedragen. Krankzinnige valt zijn moeder en zijn verloofde aan. Een krankzinnige te Berlijn, die gister middag door zijn moeder en zijn verloofde per auto naar een inrichting werd ge bracht, heeft onderweg de beide vrouwen aangevallen en haar ernstig gewond. Daarna trachtte de man de hand aan zich zelf te slaan. De verloofde is gistermiddag overleden. Een brandkast, die niet open kan. Dezer dagen is te Londen, zooals reeds bekend, overleden de millionair Solly Joel, een der voornaamste diamantmagnaten van Engeland. In de woning van Joel bevindt zich reeds jarenlang een safe die geopend kan worden door een slot, waarvan de lettercombinatie alleen den overledene bekend was. Tot nog toe heeft men vergeefs onder de papieren van den overledene gezocht, doch de lettercombinatne nog niet gevon den, zoodat het nog niet mogelijk was, de safe te openen. Ook forceeren van de safe zal niet mak kelijk gaan, aangezien het gevaarte, dat reeds dertig jaar in het groote huis aan de Great Stanhopestreet staat, van zeer solide makelij is. Bovendien is daarvoor rechtelijke -toe stemming en medewerking van de execu teurs-testamentair noodig. Men hoopt nu maar, dat de fabriek die indertijd de safe leverde, het raadsel zal kunnen oplossen. „Bieroorlog" te New-York. Tus3chen concurreerende bandietenben den te New-York is een -„bieroorlog" uitge broken, zooals de politie dat noemt. Eeni ge leden van een bende ontvingen instruc ties van Joe Rad, hun chef, bijgenaamd den „bierbaron", toen plotseling uit eeni ge voorbijrijdende uto's op hen werd ge vuurd met mitrailleurs. Twee bandieten zijn gedood. Tien millioen peseta in trein gevonden. Het Fabra-agentsehap meldt, dat een spoorwegcontroleur in den trein, die op weg was van Avila naar Salamanca, zes valie zen heeft gevonden, welke in totaal 175 K.G. wogen en 10 millioen peseta bleken te bevatten. De controleur droeg de valiezen aan zijn superieuren over. Een onderzoek naar deze geheimzinnige affaire is onmid dellijk ingesteld. Bullerjahn in vrijheid. Na een gevangenisstraf van zes jaar, drie maanden en 18 dagen, die misschien on schuldig is ondergaan, is de magazijnmees ter Walter Bullerjahn, zooals reeds in 't kort gemeld, voorloopig voor den tijd van drie maanden uit de gevangenis in de Lehrter Strasse te Berlijn ontslagen. Men weet, dat Bullerjahn indertijd veroordeeld is, daar hij aan de intergeallieerde mili taire controle-commissie de aanwezigheid van een geheim wapendepot zou hebben verraden; dat deze veroordeeling voor een groot deel berustte op de verklaring van den wapenfabrikant von Gontard, en dat von Gontard thans binnenkort opnieuw zal worden verhoord. De invrijheidstelling van Bullerjahn heeft intusschen niets uitstaande met de vraag, of hij al dan niet schuldig is zij geschiedt slechts wegens gezondheidsrede nen, daar voigens het oordeel van den dok ter een lange gevangenisstraf ernstige ge volgen zou kunnen hebben. Doch hoewel uitdrukkelijk door de autoriteiten verklaard wordt, dat het vrijlaten van Bullerjahn geenszins iri verband staat met de aange vraagde nieuwe behandeling der zaak, is men in welingelichte kringen toch van oor deel, dat ook 11a afloop van deze drie maan den een terugkeer binnen de gevangenis muren niet noodig zal blijken. Reeds om acht uur Js morgens hadden zich voor de poort der gevangenis, waaruit Bullerjahn ontslagen zou worden, talrijke persfotografen en verslaggevers opgesteld. Ook zijn moeder, zijn broers en zuster en zijn verdedigers clr. Rosenfeld en dr. Schweizer waren aanwezig. Even over ne genen kwam Bullerjahn naar buiten. Dat het weerzien tusschcn moeder en zoon diep treffend was, behoeft niet gezegd te wor den. Een bisschop, vier priesters en een seminarist door Chineesche bandieten gevangen genomen. Rome (K.W.P.) De lijst van katholieke missio narissen, die door de Chinee sche bandieten zijn gevangen genomen, is weer vermeer derd door de gevangenneming van een Spaanschen bisschop cn priester van dezelfde na tionaliteit en van drie Chineesche priesters en 1 Chineeschela seminarist. Zoo doende zijn nu reeds 9 mis sionarissen in handen der roode troepen. Twee telegrammen bereikei# ons, één uit Kaiighai cn één uit Hongkong, inhou dende, dat Mgr. Emmanuel Prat, van de Spaansche Dominicanen en vicaris-aposto- licus in de provincie van Amoy (provincie Eukien), benevens de Spaansche Domini caner pater Augustin Adres in handen wa ren gevallen van de bandieten. Denzelfden dag bereikte ons een ander telegram, dat de gevangenneming meldde van den Chi- neeschen priester Louis Sen, van het apos tolisch vicariaat van Nanking. Een brief van pater Morant-, missionaris te Nan-Feng bericht ons bijzonderheden over den dood van pater Tierwey, de Ier- sche priester, die, zooals men weet, in No vember van het afgeloopen jaar in het vicariaat Hanyang werd gevangen geno men. „Het definitieve bericht van den dood van pater Tierwey", zoo schrijft hij ons „bereikte ons Zaterdag 2 Maart, doch reeds in het begin van die maand verna men wij bij geruchte zijn afsterven. Hef. eerste nieuws, dat wij er over hoorden, kre gen wij van een heidensche vrouw, die even eens door de bandieten gevangen genomen was. Onmiddellijk zonden wij daarop door een particuliere boodschapper een brief aan pater Tierwey. Wanneer hij niet terug schreef moesten wij dit als een slecht tee- ken beschouwen, want gewoonlijk wist de gevangene wel een middel te vinden om ons te antwoorden. Na drie dagen kwam de boodschapper zonder antwoord terug. On middellijk zonder wij wederom een nieu wen boodschapper met de opdracht, indien pater Tierwey inderdaad was gestorven, al het mogelijke in het werk te stellen om zijn lijk naar Nan-Feng te vervoeren. De on derhandelingen met de bandieten duurden lang, eerst veertien dagen later kwam de boodschapper terug, maar hij had zijn op dracht goed vervuld: hij bracht ons de ver zekering van den dood. INKRIMPING VAN PERSONEEL BIJ HET GOUVERNEMENT? Circulaire der Indische regeering. Aneta seint uit Batavia: In een rond schrijven van de regeering aan gezagheb- benden en colleges, die bevoegd zijn ont slag te verleenen, wordt er op gewezen, dat onder de bezuinigingsmaatregelen in krimping van de personeelformaties een belangrijke plaats inneemt. Naar het oor deel van den G.-G. moeten in de eerste plaats voor ontslag in aanmerking worden gebracht tijdelijke landsdienaren, wier werkzaamheden door vast personeel kunnen worden verricht. De circulaire schrijft voorts voor, dat den aldus ontslagen tijde- lijken ambtenaren, wanneer zij den leeftijd van 55 jaren hebben bereikt en driekwart van den diensttijd hebben volbracht, welke den vasten ambtenaren van dezelfde be- zoldigingsgroep recht geeft op het normale pensioen, bij gebrek aan andere middelen van bestaan, een onderstand moet worden toegekend van 4/5 van het bedrag volgens de- pensioensbepalingen. De kat als helpster bij het smokkelen. De smokkel a a-r-s van opium in Australië passen adflerlei trucs toe om het zeer ge wilde artikel in t e voeren zoaider dait de douane daarvan iets merkten. Dezer da-gen kwam een Chinees van boord van een sohip hier ter steldé, die met een zak op den rug heel voorzichtig d-oov d-e contro'e schreed. O-p de vraag van een der dto-ua-n©beambten, wat er indien zak za-t, antwoordde hij: „Een kat". De douanebeambte wilde dat nietge- looven en maakte de zak open. Inderdaad sprong er een groote zwar-te kat uit, die weer naar het schip terugliep, achte-rvoügd door den luid vfloekenden Chinees. Oogen- schijniijk duurde heit erg lang voordat de Ohinees de kat weer gevangen had, doch later verscheen hij weer m>et den zak op den rug. ,Wi't U mijnt Ziwarbe kat nog eenis zien F' vroeg hij aan de beambten. „Natuurlijk," antwoordde deze en maak te den zak open. Nu zat er echter geen kat meer in, maar opium. Het dragen van een baard in Parijs. Een Pa-rijzenaar heeft een onderzoek in gested naar het dragen van baarden in de lichtstad. Hij kwam bij dat „onderzoek" tot twee concliusiën. Op een danspartij in het ministerie waren de heeren „clean shaven" in de meerderheid, baarden waren ze-ldizaam. Op een congres daarentegen wa ren de gezichten van doktoren, rechterlijke beambten en advocaten in groote get-a-le sierlijk om-kran-st door een baard, de ^blan ken" waren daar in de minderheid. Een viool als afweerwapen tegen wolven. In den dierentuin te Londen werden dezer dagen proeven genomen om uit te maken of het volksgeloof waarheid be vat, dat wolven een grooten angst heb ben voor strijkinstrumenten. Het volksgeloof werd door de genomen proeven absoluut bevestigd. Zoowel de Indische als Europeesche wolven toonden een panische schrik zoo gauw maar één snaar van een viool werd aangestreken. Een huis uit glas, staal en aluminium. Op een tentoonstelling te New York wordt een huis tentoongesteld, dat vol gens den ontwerper de woning der toe komst zal zijn; het is geheel opgetrok ken uit glas, staal en aluminium en zal binnenkort als massaproduct in fabrieken gemaakt worden. Een huis, van alle ge makken voorzien zal op deze wijze niet meer dan 4000 dollar kosten. In een week tijds kan het opgebouwd worden, omdat alle onderdeelen kant en klaar van de fa briek komen. Het heeft een daktuin, ga rage, geen kelder en drie verdiepingen. In de eerste verdieping zijn onderge bracht een veranda, de garage, de cen trale verwarming en een ontvangkamer. Op de tweede een woonkamer, een eet kamer, een slaapkamer en badkamer. Op de derde verdieping een zoogenaamde zonnekamer van alle zijden toegankelijk voor het zonlicht en een bibliotheek, waarin een opklapbaar bed. In plaats van loopers en tapijten is- overal gummi- vloerbedekking aangebracht, terwijl de wanden, die bijna alle van glas zijn, het geluid niet doorlaten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10