DAMESHOEDEN DAMESMODES DAMESKOUSEN VRIJDAG 22 MEI 1931 Haarlemmerstr, 130 132 134 136 ■III—mar—BM DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Hoe prettig jml aangenaam is het elegant en chique gekleed te gaan. Sommigen echter meenen alleen ten koste van veel geld zich werkelijk elegant te kunnen kwelen.. WAALS is er, om het tegendeel te bewijzen! Bij WAALS vindt U de hoed, juist opvallend genoeg om charmant, doch nooit voyant te zijn: bij Wt^ALS^Viiyit U tMPousen. juist de chique vorm en kleur, die Uw toilet at doet zi,n. Bij WAALS vindt U het kraagje, het garnituur, de garneering, WbAom preci^^tetgene wat U noodig heeft, om Uw nieuwe Japon, waarvoor U de Stof met zooveel zorg en'tevens pleizier heeft uitgezocht infWAALSjjdcmle Stoffen-Afdeeling, inderdaad te doen slagen. Bij WAALS vindt U het collier of de armband, die de meest elegante en volmaakte af&Hlitin^s van Uw toilet. BI] WAALS vindt U dus alles, wat U noodig heeft om ..chique" te zijn voor niet méér geld, dan U zelf besteden wilt. Daarom, verschaft U zelf het nenoegen onze atdeelingen te bezoeken. U zult zeker tevreden zijn. ss6a BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 Mei 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst-.: 775.5 te Abisko. Laagste barometers!.: 753.8 to Valencia. Verwachting tot den avond van 23 Mei: Zwakke tol matige Oostelijke tot Zuide lijke of Zuid-Westelijke wind. Meest zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Moge lijk eenige regen. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR: 14 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 9.26 uur tot- Zaterdagmorgen 4.28 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 15, '12 uur 15.5 en 3 uur 16 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 14, 12 uur 14 en 3 uur 14 gr. C. „HERWONNEN LEVENSKRACHT" J aarvergadering. Gisteravond werd in het gebouw van den R.K. Volksbond een vergadering gehouden van het Comité Leiden van „Herwonnen Levens kracht". De vergadering was slechts matig bezocht. Te ruim 8 uur opende de voorz., de heer H. Lombert, de vergadering met den christel. greet, heette de aanwezigen welkom en deelde mede, dat de secretaris, de heer C. Slreef- land, wegens ongesteldheid, verhinderd was de vergadering bij te wonen. Nog deelde de voorz. mede, dat de jaarlijk- sche bloemendag voor Herwonnen Levens kracht zal worden gehouden op Zondag 19 Juli a.s. Spr. wees erop, dat alle krachten zullen moeten worden ingespannen om het succes zoo groot mogelijk te doen zijn en riep hiervoor de medewerking in van de comitéleden en de vakbondaf deelingen. Door den penningm., den heer de Graaf, werd verslag over 1930 uitgebracht, waaruit wij aanstippen, dat de ontvangsten bedroegen J 1466.53, de uitgaven 1031.45, 'zoodat op 31 December 1930 een kassaldo aanwezig was van 435.08. Aangezien de kasnazieners de boeken en bescheiden in orde hadden bevonden, kon de peningmeester worden gedéchargeerd, onder dankzegging voor diens uitnemend beheer. Tot kasnazieners voor 1931 werden benoemd, de heeren Jasperse, J. J. B. v. Ovost en H. Raap horst. Hierna werden besprekingen gevoerd over de in den zomer te voeren actie voor den verkoop van steenen, planken en balken ten behoeve van den sanatoriumbouw. Vervolgens zette de voorzifter nog eens uit voerig het werkprogram van het Comité uit een, waarbij verschillende wenken werden ge geven voor de meest doeltreffende samenwer king tusschen comité en afdeelingen. Tenslotte werd door den voorzitter een le zing gehouden, toegelicht door een zeer mooie collectie lantaarnplaatjes, over de verpleging in het sanatorium „Berg en Bosch" te Apel doorn van de tuberculoselijders in eerste pe riode en vervolgens de behandeling in de na zorg met de tegenwoordig met veel succes toe gepaste arbeidstherapie. Spr. vond hierbij gelegenheid te wijzen op de vele moeilijkheden, welke zich bij deze ar- heidstherapie voordoen, maar ook op de gun stige resultaten met deze verzorging verkre gen. De fraaie lichtbeelden, vertoond door de welwillende medewerking van den heer Re- mundt, gaven een duidelijk beeld van de prac- tische en doelmatige sanatoriumverplegmg in Berg en Bosch en de uitstekende zorgen aan de tuberculose lijders besteed. Spr. deed tenslotte nogmaals een beroep op de aanwezigen om in het algemeen de tuber- culose-bestrijding ter hand te nemen en in het bijzonder het werk van Herwonnen Levens kracht te steunen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 1234. A. J. Verberg. Lei den, He eren straat 43. Caféhouder. Overl. E.: A. J. Verberg, Leidien, d.d. 13 Mei 1931. Giisiter&vond t-e ruim 8 uur is de 14-jarige Cath. R., wonend Oude Vest 231, op de Haagwcgbirag door eigen oni voorzichtig heid aangereden door een luxe auto, be stuurd door S. v. d. M. Het meisje, welker rechterarm uit de kom was geschoten werd door den dokter van den E.H.D. geholpen en daarna naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. ARMENZORG EN WELDADIGHEID. De Ned. Vereeniging voor Armenzorg en Weldadigheid heeft het voornemen haar jaarvergadering te Leiden te houden en wel op Donderdag 18 en Vrijdag 19 Juni. Behandeld zal worden een aan de Vereeni ging uitgebracht rapport over: a. de op leiding van verzorgers in opvoedingsge stichten voor jongen-s, b. de opleiding van verzorgsters in de opvoedingsgestichten voor meisjes. Hiermede zullen de Vrijdag ochtend en -middag bezet zijn. Op Donder dagochtend wordt de huishoudelijke verga dering gehouden; des middags zullen de deelnemers in de gelegenheid worden ge steld een aantal Leidsche instellingen te bezoeken; het Gemeentebestuur heeft het voornemen hen aan het eind van den mid- in den Lakenhal te ontvangen en hun des avonds een feestelijkheid aan te bieden. Vrijdag wordt de vergadering besloten met e-en gezamelijken maaltijd te Noord- wijk en op Zaterdag worden enkele excur sies georganiseerd naar instellingen in de omgeving. Op verzoek van het bestuur der Vereeni ging heeft zicb te Leiden een commissie van ontvangst en aanbeveling gevormd, be staande uit de volgende personen: T. S. Goslinga, wethouder van Financiën en Soc. Zaken, voorzitter, mej. D. Coebergh, pre sidente van de Ver. v. d. H. Elisabeth en van de Afd. Leiden der Ver. tot Verbete ring van het lot der Blinden, P. A. van Ag- gelen, secretaris van het Leidsche Borgstel lingsfonds, mr. P. E. Briët, secretaris van den Voogdijraad, Is. Leman, regent van heo Oentr. Isr. Wees- en Doorgangshuis, Ir. W. J. Modderman, lid van den Voogdijraad, mr. P. A. Pijnacker Hordijk, voorzitter van de Leidsche Maatschappij van Weldadig heid, G. A. Smit, voorzitter van den Armen raad, J. J. Vallentgoed, lid- van de Gem. Comm. voor Maatsch. Hulpbetoon, W. Wiet- hoff, voorzitter van de Dia-konie der Ned. Herv. Gemeente, mr. P. A. van Toorenburg, secretaris van den Armenraad, secretaris. UITBREIDING POSTKANTOOR Naar wij vernemen, zijn er plannen in voor bereiding, om te geraken, tot een groote uit breiding van het Postkantoor. Begonnen zal worden met de dienstwoning van den directeur bij het Postkantoor te be trekken en het plan bestaat, ook het gebouw, waar de inspectie der Rijks Directe Belastin gen is gevestigd, voor de uitbreiding te bezigt n. De inspectie zal dan tijdelijk worden onder gebracht in het oud-academisch ziekenhuis. Deze laatste plannen zijn echter nog niet definitief. Een plechtigheid in de Annakliniek. In de hal van het trappenhuis van de Anna kliniek is gistermiddag een plaquette omhuld, welke is bedoeid als een huldiging van sir Ro bert Jones, uit erkenning voor het belangrijke werk, dat deze in het belang van de moderne orthopaedie heeft verricht. Behalve sir Robert waren bij deze plechtig heid tegenwoordig dr. Platt uit Manchester, dr. Todd uit Londen, dr. Murk Jansen van hier, benevens directie, personeel enz. van de Anna-kliniek. Dr. Murk Jansen heeft een toespraak gehou den, waarin hij de groote verdiensten opsomde, die dp. Jones zoowel als mensch, als in zijn hoedanigheid van groote geleerde zich verwor ven heeft. Het aanbieden van deze plaquette, aldus spr., is niet zoozeer bedoeld als een bewijs van erkentelijkheid voor hetgeen Sir Robert spe ciaal voor Leiden heeft gedaan, doch dit wil zijn een huldiging voor het baanbrekend werk, dat hij op orthopaedisch gebied voor de ge heel wereld heeft verricht. Dr. Murk Jansen trok vervolgens het doek, dat de plaquette bedekte weg, en verzocht sir Robert deze huldiging wel te willen aanvaar den. Sir Robert dankte hierna voor de hoogé eer, die hem te beurt was gevallen. Spr. heeft het gevoel, dat hij een klein aandeel heeft gehad in 't werk, dat in de Anna-kliniek wordt ver richt. Spr. prees de inrichting van deze kli niek en den arbeid, die-er door het personeel, dat aart de kliniek verbonden is, wordt ver richt. Spr. hoopte ten slotte, dat de Anna- kliniek nog vele jaren haar schitterend werk zal mogen voortzetten. Hedenmiddag te ongeveer 12 uur slipte een vrachtauto van den heer Mooyraan uit Noord- wijk op den Haagweg tusschen de Vink en de zaagmolens van den heer Noordman, tengevol ge van te veel naar den kant uitwijken. De auto sloeg om en de chauffeur bekwam een lichte hersenschudding. Na bij den heer Noord man te zijn verbonden, werd de chauffeur naar een der ziekenhuizen vervoerd. LAATSTE BERICHTEN De 38-jarige J. W. H., wonend Korte La-ngestraat. 8, is va.nmacht op de Prin.ses.se- kade z.ood>a.n.ig ge'vallen, da't hij 'n bloenden- de wonde aan het achterhoofd opliep. Na dioor den doktor van den E.H.D. te zijn ver bonden, werd hij naar zijn woning vervoerd. Op de Woensdag 10 Juni te houden jaar vergadering van de Mij. der Ned. Letter kunde, zal als spreker optreden de heer H. Polak met het onderwerp „Iets over land, dorp en stad". HET DRAMA OP DEN TOREN TE AMSTERDAM. Voortgezet getuigenverhoor. Heden zette de hoofdstedelijke recht- bank de behandeling, voort van de gerucht makende zaak legen J. G. M., verdacht van moord op zijn knecht-compagnon L. Ar kenhout, die op 29 Maart 1929 in den to ren van de Gerardus Majellakerk aan het Ambonplein om het leven kwam. Het getuigenverhoor werd voortgezet. De verdediger, mr. Kokosky vroeg naar de foto's waarnaar een der getuigen M. bij het luik in den toren had herkend. Aa:i mej. v. d. Veer waren deze foto's voorge legd. De foto's waren niet ter zitting aan wezig. ,Mr. Kokosky stelde nog een vraag aan den kroongetuige Wessendorp of hij bloed aan zijn handen had. Get. antwoordde hier bevestigend op. Hij had A. verlegd toen hij hein vond. De dienstbode uit de pastorie vertelde, dat verdachte in de pastorie een briefje aan den pastoor had geschreven. Ge.. h>v- imierde zich niet nauwkeurig meer, of zij daar bij was gebleven. Even nadat M. was gekomen, was W. in de pastorie gekomen. De koster werd gewaarschuwd, deze was in de kerk, door hem was brandweer en ge neeskundigen dienst gewaarschuwd. M. was gekleed in een jas niet bontkraag. Mr. Kokosky stelde aan Wessendorp de vraag hoe M. gekleed was. Get. Wessendorp: Dat weet ik ni.t meer, hij had wel een jas met astrakan kraag. Verd.: Wessendorp is dóór de kerk naar de pastorie gekomen. Wessendorp: Ik ging doof de voordeur, na aangebeld te hebben. Verdachte: Dat is een leugen. Het dienstmeisje herinnerde zich dit niet precies meer, wat voor mr. Kokosk;. aanlei ding was om op te merken, dat getuigèn al les herinneren in het nadeel van een ver dachte en niets in het voordeel. De huishoudster in de pastorie verklaar de verdachte n a het ongeluk in de pasto rie te hebben gezien. Of ze vóór het onge luk hem gezien heeft weet ze niet. Wessendorp was na het ongeluk weer naar boven gegaan, hij had tegen get. ge zegd „lk ga weer naar boven, want ik kan m'n kameraad niet alleen laten." OfficierAls verd. vóór het ongeluk op den pastoor zat te wachten in de wachtka mer, zou u dan den pastoor hebben kunnen waarschuwen? Was deze in de nabijheid? Getuige kon hierop geen afdoend ant woord geven. Mr. Kokosky: Hoe waren M. en Wesson dorp gekleed De verklaringen van getuige waren ook in dit opzicht zeer vaag en weinig besiist. Wessendorp had tegen get. gezegd: „M'n 1 baas is in de wachtkamer". Get. wist dit echter op dat oogenblik j ni3;* j u-volgens werd als getuige gehoord de koster van de Majellakerk, W. J. Me!;- i ba urn. j Ge!, had verd. voor het ongeluk niet ge- j zien. Hij was in de kerk bezig en -werd daar j gewaarschuwd, dat er een ongeluk was ge- j beur'd, daarna had get. verdachte in de pastorie gezien. De koster wist zich te herinneren, dat verd. den dag van het ongeluk een korte j jus met bont. raag droeg, terwijl get. Wes j s - Jorp een blauw pak droeg. Het O.M. „Waar was de pastoor?" i Koster: „In de kerk". Het Ü.M.: „Was er dienst?" I Gel.: „Neen". liet Ü.M.: „Dus 3Is iemand den pastoor «ïine spreken, was dit mogelijk?" Mr. Kokosky: „Had u den indruk, dat M. nie: boven was geweest?" Get.: „Ja, dien indruk had ik". Mr. Kokosky: Van deze verklaring wensch ik acte Rechter mr. Hulsman: „Had verd. dan altijd zijn werkkleeren aan als hij naar bo ven ging." Get.: „Ja". Voor zoover get. wist, ging verd. altijd door het klimgat naar boven. Mr. Hulsman: „Vroeger ging hij, bij den bouw van de kerk, 6 jaar terug, natuurlijk in werkkleeren naar boven. Incident. Mr. Kokosky: „Als ik in mijn verdedi ging zoo belemmerd word, door een derge lijke ondervraging, verzoek ik letterlijke acie van iedere verklaring. Dan leg ik mijn verdediging liever neer. Alles wat ten voor- deele van den verd. wordt gezegd, wordt zoolang besproken en uitgevraagd, tot de verklaring van tint veranderd." Pres.: „Alles zal genotuleerd worden." Mr. Kokosky: „U, mijnheer de president, verwijt ik niets, maar ik vraag niets meer." Tenslotte wordt de verklaring van den koster opgesteld, waarbij deze dus ver klaart, dat hij den indruk had gekregen, dat M. niet naar boven in den koepel was geweest. De bouwkundige de heer F. A. Hovius, gaf een beschrijving van den koepel. Een brandwacht gaf een beschrijving van de plaats waar het drama zich had afge speeld en waar hij Arkenhout had gevon den. Uitvoerig beschreef get. de wijze waarop het zwaargewonde lichaam naar beneden werd getransDorteerd. Gel. deelde mede, dat zijn aandacht was gevestigd op de blocdsporeu op den koe pel. Get. schreef die toe aan voetstappen van brandweerpersoneel, een der brand weerlieden, zoo wist get. te vertellen, was in het bloed gestapt, bij het transportee ren. Ook de andere bloedsporen schreef hij aan een andere oorzaak toe. Getuige schreef het gebeurde nog steeds aan een ongeluk toe, de verongelukte was zeer zwaar gebouwd de ruimte waar hij zich moest bewegen, nauw. Hij is waarschijnlijk gestruikeld en met zijn hoofd op de spanten terechtgekomen, toen hij probeerde om op te staan, is hij, naar get.'s meening, wéér gestruikeld van daar de vier verwondingen. Pres: „Dus u stelt u voor, dat de man gestruikeld is." Get.: (die tamelijk lang van stof is): Edelachtbare, mag ik u eens een kleine de monstratie geven?" Pres.: „Alstublieft niet!" (gelach). Get.: „Als men struikelt, kan er veel kracht achter den val zitten, temeer daar A. zwaar was." Toen het verhoor van dezen getuige was afgeloopen, vroeg de President aan den verdediger of hij nog iets te vragen had. Een tweede incident. Met nadruk antwoordde mr. Kokosky: „Dank u" Verdachte: „Ik zou willen vragen waarom mr. Kokosky nog kwaad is, ik heb nu geen verdediger meer. (De verdediger had zijn papieren reeds ingepakt). P.esident: (tot. verd).: „Meneer Kokosky is niet boos meer Mr. Kokosky: j,Ja, meneer de president, dar. ben ik wel, en ik zou voor willen stel len even in raadkamer te gaan". Dc Rechtbank ging hierop met. den ver de-lieer in raadkamer. (Beroering in de rechtzaal). Terugkeerende uit de raadkamer (na on geveer 10 minuten) hervat mr. Kokosky de verdedigng. De brandwachts die het lichaam had den getransporteerd, worden nogmaals voorgeroepen. Zij verklaren op de vragen van den verdediger dat A. een zwaar pm- H. K. H. PRINSES JULIANA VERGEZELT HAAR MOEDER NAAR PARIJS. Naar wij vernemen zal Prinses Juliana de Koningin bij haar bezoek aan de Ko loniale Tentoonstelling te Parijs vergezel len. De Prinses heeft het voornemen een week te Parijs te vei blijven. Dit bezoek vormt de inzet voor tie jaaihjksehe buiti;.- ianüsche reis waarvan de vorstinnen elude Juli terug-toeren. Groote brand te Bcnnsbrcsk. In den afgeloopen nacht omstreeks één uur is brand uitgebroken in de villa V'ie- uenhoef op den hoek van den Bennebroe- kerweg en Rijksstraatweg te Beunebrcek. Hot huis werd tot voor kort bewoon i door den oud-vice-president der Haarlemsche j rechtbank, doch een dezer dagen zou ei een hotel-café-restaurantgevestigd worden, en in verband hiermede was veel pakmateriaal in de villa aanwezig, waarin het vuur gre tig voedsel vond. De brandweer kon tegen de vuurzee weinig uitrichten. De villa brandde dan ook geheel af. De oorzaak van den brand is tot dusver onbekend. Noodlanding. Gisteravond was het postvliegtuig van den dienst Amsterdam—Praag wegens een defect aan een der motoren genoodzaakt een noodlanding te maken op de uiterwaar den onder het dorp Alfen in Gelderland. De landing had een vlot verloop. Vanzelf sprekend trok dit voor het dorp zeldzaam voorval honderden nieuwsgierigen. Het vliegtuig werd onder politie-bewaking ge steld. Hedenmorgen kon het vertrek nog niet plaats hebben. Het vliegtuig is niet beschadigd. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 22 Mei. Vee. Aangevoerd: 648 runderen, 325 kalveren, 426 schapen, 3905 lammeren, 6S2 varkens, 1107 biggen, 18 paarden en 7 bokken en geiten. Prijzen: 83 slieren 90—435; 251 kalf- en melkkoeien 230410, handel stroef; 114 varekoeien 190200, handel ving; 197 vette ossen en koeien 275—445, schoon aan de haak 50 105 cent, handel matig; 3 Pinken; 25 vette kalveren 50135, schoon aan de haak 100130 cent, 300 nuchtere kalveren 7—12, handel traag; 426 vette schapen 23—40 handel matig; 3905 lammeren 14 27.50, 682 mestvarkens 1332, Londen- sche 3034 cent en zouters 3236 cent per kg. levend gewicht, 1107 biggen 48; 18 paarden f 160240 en 7 bokken en geiten 6-12; Kaas. Aangevoerd 122 partijen. Be steed werd voor: lo soort Goudsche kaas 31—34, 2e soort 27—30, le soort Leid sche kaas 33—37 en 2e soort 2832 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas flauw. Aan de Stadswaag gewogen: 67 partijen, 268S stuks, 19949 kg. Goudsche kaas 98 en Leidsche 24 partijen. LEEUWARDEN, 22 Mei. Kaas. Sleu telkaas 17—38. Goudakaas 27—48, Edam merkaas 2248. Aanvoer 42.948 K.G. Boter. Mijnboter 1.22—1.161.05, veilingboter 1.150.97. Aanvoer 8/3 65/6 0/12. Commissie 1.26. ALKMAAR, 22 Mei. Kaas. Aange voerd 64 stapels, wegende 143.000 K.G. Fa brieksprijs ƒ33! Fabriekscommissie 29.50, boerenklcin f 33 boerencommissie 33. DELFT, 21 Mei. Vee. Aanvoer: 8 paar den, 149 runderen, 1 graskalf, 25S nuchtere kalveren, 406 magere varkens, 1177 biggen, 32 schapen of lammeren, 2372 weide-lam meren, 5 geiten of bokken. Prijzen: paar den 70200, vette koeien lc0425, kalf koeien f 200415, vare koeien 150 375, nuchtere kalveren 618, magere varkens 1436, biggen 414, schapen met lam 6070, lammeren 1032 per stuk, rundvleesch 7290 cent per kg. AARLANDERVEEN, 21 Mei. Veiling. Aanvoer 11116 eieren. Prijzen: kippeneieren 3.90—4.30, eendeneieren 3.203.70 per 100 stuks; kaas 2025 cent en boter 70— 77 c-ent per pond. VEUR, 21 Mei. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 18.5020.10, 2de suort 14.1016.20, 3e soort 8.5011.70, vanki. 11.00—14.00. stek 2.30—2.70, gele komkommers le soort 16.9019.10, 2de soort 10.50—14.30, 3e soort 6.C0—S.8Ó, stek 1.502.kropsla le soort 2.80 4.60, 2e soort 1.201.70, stoof sla f 2.00 3.00, peen 1218, bloemkool le soort 1!.10—19.50, 2e soort 8.20—11.30. uit schot 2.50öAo, Tomaten (mid.) f 35.00 38.00, gr. ronden 32.00—35.2e soort 33—37, 3e soort 2428, bonken 28—31 uitschot 1213, andijvie 4.100.30, an- éi.vie per kilo 8—9 cent, spinazie per 4 kilo 24—31 cent, postelein 810, rabar ber 24, radijs 1.00—1.50, prei 2.50 3.10, se' 'orie I/O—1.60. R.'VEEN, 21 Mei. Groentenveiling. i Aardbeien 17—26 cent per doosje, sla 0.80 4.80 per 100 krop, enijboonen 5.005.30 peulen 4.90—5.60 per 10 pond. j ZF.VENH0VEN, 21 Mei. Eierenveiling. i Aahvöer 11392 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3 604.30, eendeneieren 3.20 —3.80 per j i00 stuks; boter 60—70 cent per pond, I kaas 27—28 cent per pond, konijnen 0.40— j 2.00 en kippen 0.25—1.00 per stuk; aard- ppelen 2.60— 3.00. Handel vlug.. iika ONZE BEKEW BB\MT jn i Glycerine Zeep 1/ PT 2 stuks voor 11 U Op vertoon van dezen bon. TELEGRAMMEN Aartshertog Leopold Salvator. WEENEN 22 Mei. (V.D.) Aangezien de ex-aartshertog Leopold Salvator van Habsburg tot nog toe heeft geweigerd af stand te doen van zijn titel en zijn rechten zal hij Oostenrijk moeten verlaten. Leopold Salvator was een der actiefste drijvers naar het herstel der Habsburgsche monarchie in Oostenrijk. W1SSELNOTEERINEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn - 59.24 Londen 12.10;3's New York 2.4816 Parijs 0.781/1 Brussel 34 62 Zwitserland 48.— Milaan 18.U31/2 Madrid 24.45 Oslo 66.65 Kopenhagen 66.65 Stockholm 66.72' /g Weenen 65.— Praag 7.371,'2 Boedapest Prolongatie 1 1/4 pet. BEURSOVERZICHT. Met drie vrije dagen in het vooruitzicht wilde niemand iets ondernemen ep zoo is het verklaarbaar, dat de invloed van de iels vastere houding van Wallstreet weinig in vloed uitoefende. Wellicht werd- de belang stelling van het publiek nadeelig beïnvloed door de ernstige koersdaling, van de Cities Service-waarden, waarvan de aandeelen beneden 11 en de 5 pet. obligaties beneden 53 terecht kwamen. Anaconda's en Bethle hem Steels werden ex-dividend genoteeid en golden iets lager. Andere soorten iets hooger. Philips goed gedisponeerden I100- ger. Unilevers weinig veranderd, doch de Accoustieken reageerden beneden 60 pet. Aku's weinig veranderd. Calvé Delft iets hooger. Alleen in Kon. ülie ging iets 0111, waarbij de noteering nauwelijks eenige ver andering onderging. Tabakken verdeeld. Suikers buiten de belangstelling en weinig veranderd. Rubbers op peil. In Alg. Explo raties ging iets om; zij behaalden een avance.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3