PINKSTEREN SPECIALE AANBIEDING REGENJASSEN VRIJDAG 22 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 SUFFOLK PAKJES VANAF 7.50 Uitsluitend prima Engelsche Stoffen Ook met Plusfours KOREVAARSTRAAT STEENSCHUUR BINNENLAND TWEEDE KAMER De Drankwet. De Tweede Kamer heeft gistermiddag aangenomen met 46 tegen 20 stemmen het amemicment-Suring om te bepalen, dat bij winkelverkoop het percentage van het al- cohol-gehalic op de flesschen moet worden aangegeven. Met 35 tegen 34 stemmen is aangenomen het amendement-Van Kollenberg Hubar betreffende de mogelijkheid van overschrij ving der vergunning op een van de kinde ren; echter beperkt tot één keer. Verder zijn nog eenige amendementm in het ontwerp gebracht, welke de verschil lende scherpe kantjes van het maximum- stelsel afslijpen. Wij komen hierop later terug. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Dit jaar zal do eerste gewone zitting van do Provinciale Staten worden ge opend op Dinsdag 7 Juli, des vooriniddags 11 uur, terwijl op Woensdag S Juli een ver gadering ter verkiezing van de leJen van Gcd. Staten zal worden gehouden. In deze laaisto vergadering zal dan ook de trek king der af deelingen plaats hebben. Het ligt voorts in de bedeoling de zit ting daarna zwo mogelijk voort te zetten op Dinsdag 21 Juli d.a.v. en even tueel op de onmiddellijk daarop volgende dagen. Behoudens wijz'iigng zullen de vergade ringen worden gehouden in de vergader zaal van de Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal. DE WIJZIGING DER LAGER ONDERWIJSWET. In Juli bij de Tweede Kamer. De Minister van Onderwijs, K. en W. nu*. J. Terpstra, heeft tegenover een re dacteur van de „Avp." verklaard, dat hij gered is met het ontwerp tot wijziging der ager Onderwijswet op den grondslag van 't rapport Rutgers en dat hij hoopt, het ontewrp in Juli bij dc Tweede Kamer te kunnen indiennen. „Het wordt een boek deel" voegde de minister er bij. ECONOMISCHE VOORLICHTINGS DIENST. Wordt dr. H. M. Hirschfeld directeur- generaal? Wij hebben thans goeden grond om te durven voorspellen, dat als direeteui-gene- raal van de nieuw te scheppen afd. Handel en Nijverheid aan het ministerie van A. H. en N. zal optreden dr. H. M. Hirse-hfeld, tot voor korten tijd chef van de economi sche statistische afdgeling der Javasche F. K. J. HERINGA. Legt 1 Juli zijn functie neer. Dc heci» F. K. J. Heringa gaf zijn func tie als administrateur aan het departe ment van A., H. en N. met 1 Juli neerleg gen. F. K. J. Heringa werd 12 December 1872 te Losser geboren. Op 16 Juli 1921 werd hij benoemd tot administrateur aan het de- parlement van Arbeid, Handel en Nijver heid, hoofd van de afdeeling Handel en Nijverheid. DE NEDERLANDSCHE KATHOLIEKEN DAG. Ontvangst van het bestuur van den Katholiekendag bij den Amsterdamschen burge meester. Naar wij vernemen, zal de burgemees ter van Amsterdam de leden van het Door luchtig Episcopaat, van het Hoofdbestuur en van het Eere- en Plaatselijke Comité van den Vijfden Xederlandschen Katholie kendag op Dinsdagmiddag 26 Mei te halfzes ten zijnen huize ontvangen, in het bekende patriciërshuis op de Heerengracht. Dit blijk van erkenning van den Katho liekendag als beschavingsfactor door het hoofd van Amsterdam's gemeentebestuur wordt hoogelijk gewaardeerd. Voorts vernemen wij, dat vele wereld lijke autoriteiten het mysteriespel in het Stadion op den avond van den 2den Pink sterdag en de vergaderingen van den Ka tholiekendag zullen bijwonen. Het comité ontving reeds bericht, dat o.a. de ministers jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck en mr. dr. L. N. Deckers aan wezig zullen zijn. Kaartenverkoop voor het spel in het Stadion. In de kantoren, die buiten Amsterdam gevestigd zijn, voor den verkoop van toe gangsbewijzen voor het Stadion op den avond van Pinkstermaandag, zullen op Vrij dag a.s. in den middag geen kaarten meer verkrijgbaar zijn. Dengenen, die buiten de hoofdstad wonen en het spel willen bijwo nen, wordt verzocht daarmee rekening te houden en zich tijdig toegangsbiljetten aan te schaffen. Kaarten blijven echter steeds verkrijg baar aan het Algemeen Bureau, N. Z. Voor burgwal 74 en vanaf Maandagochtend 9 uur aan de loketten van het Stadion. TABAKSACCIJNS OP SIGARETTEN. De minister van financiën, gezien de arti kelen IV tot met VI van de wet van 15 Mei 1931 (Sl.bl. no. 189) en artikel 6 van het Kon. besluit van 16 Maart 1922 (St.bl. no. 126), gelet op het advies van de com missie van deskundigen voor den tabaks accijns van 30 April 1931, brengt de volgen de bepalingen door opneming in de Neder- landsche Staatscourant ter kennis van be langhebbenden: 1. Met ingang van 1 Juni a.s. worden dertig opcenten geheven op den tabaks accijns op sigaretten. Deze heffing ge schiedt, behoudens uitzonderingsgevallen, door middel van aanvullingszegels, waar van moeten zijn voorzien alle met het ge wone accijnszegel gezegelde verpakkingen, welke van genoemden datum af in het vrije verkeer woruen gebracht. Deze opcenten worden nagevorderd van hen, die elders dan in entrepot of in een pand, waarin het bedrijf van fabrikant wordt uitgeoefend, voor zich zelf of voor een ander op 1 'Juli a.s. nog sigaretten ten verkoop in voorraad hebben, waarvan de verschuldigde opcenten op den accijns nog niet zijn geheven. Voor het navorderen wordt ook gebruik gemaakt van de in het eerste lid van deze paragraaf bedoelde aanvullingszegels. 2. Het aanvullingszegel heeft eene beeldgrootte van 18.5 bij 59 millimeter; met inbegrip van marge bedragen de afmetin gen 22.5 bij 63 millimeter. Het beeld van het zegel bestaat uit den Nederlandschen leeuw en het woord „Nederland", in paarse kleur gedrukt en te zamen met den rooden ondergrond en de aanduiding van de waar de in groen in eene lijst van paarse kleur gevat. In den ondergrond worden de woor den „opcenten sigarettenaccijns Neder land" regelmatig herhaald. Op elke verpakking mag slechts één aan- vullingszegel worden aangebracht. Het ze gel mag, onverschillig waar, op de buiteu- zijde van de verpakking worden aange bracht. Het moet in zijn geheel daarop worden gekleefd. 3. Aanvullingszegéls worden voor fabri kanten en importeurs op dezelfde wijze ver krijgbaar gesteld als gewone accijnszegeis. Zij worden gerangschikt onder letter 1 van artikel 2 van het Kon. besluit van 16 Maart 1922 (Staatsblad no. 126). Voor het aan vragen van de zegels bij de ontvangers- der invoerrechten en/of accijnzen wordt ge bruik gemaakt van het nieuw ingestelde formulier Tabaksaccijns no. 16a, hetwelk kosteloos bij die ontvangers verkrijgbaar is. Het formulier is dusdanig overzichtelijk ingericht, dat daaruit is te zien, welk aan vullingszegel bij een zekeren kleinhandels prijs moet worden gebezigd. Üp aanvullingszegels wordt een melding gemaakt van kleinhandelsprijs en aantal sigaretben. Fabrikanten en importeurs zijn niet verplioht hun naam of hun fabrieks- of handelsmerk, dan wel het hun toegeken de nummer, op de aanvullingszegels te ver melden. De regeling omtrent gedekt en ongedekt krediet voor accijnszegels geldt mede voor aanvullingszegels. De zegels worden afgeleverd in vellen van 50 stuks. Zij worden niet verkrijgbaar gesteld dan bij hoeveelheden van 10 vellen van dezelfde waarde. Echter kunnen met machtiging van den inspecteür der accijn zen, in wiens dienstkring de inlevering van de aanvraag geschiedt, zegels bij minder dan 10 vellen worden verstrekt. Bij terugzending van nog niet aange- braohte aanvullingszegels of vernietiging van reeds op verpakkingen aangebrachte zegels kan, indien teruggaaf niet te pas komt, de accijnswaarde daarvan slechts in mindering worden gebracht van het ver schuldigde wegens eene nadere aanvraag van aanvullingszegels of afgeschreven wor den op kredietrekening, welke wegens ver schuldigde opcenten op den sigarettenac cijns afzonderlijk moeien worden gehouden. 4. Ten einde de nagevorderde opcenten op den accijns te kunnen voldoen, moeten winkeliers, grossiers, enz. aanvullingszegels vóór 20 Juni i.s. aanvragen bij den ontvan ger der invoerrechten en/of accijnzen, on der wiens kantoor de sigaretten in voor raad zijn. Zij maken daarbij gebruik van een van Rijkswege vastgesteld formulier, dat van 15 Juni a.s. af kosteloos bij bedoel de ontvangers verkrijgbaar is. Aan het for mulier bevinden zich drie strooken; deze strooken worden niet door den aanvrager ingevuld. De ontvanger geeft een gedagtee- kend bewijs van ontvangst van de aanvraag af, waarop tevens wordt vermeld wanneer belanghebbende de aanvullingszegels aan het ontvangkantoor in ontvangst kan ne men. Bij het in ontvangst nemen van de ze gels geeft belanghebbende een bewijs af; de ontvanger geeft dan eene schriftelijke me- dedeeling omtrent het verschuldigde be drag, dat uiterlijk 1 September a.s. moet zijn voldaan. De aandacht wordt er op gevestigd, dat overtreding van de voor de navordering van opcenten gegeven voorschriften wordt gestraft met een geldboete van ten minste 25 en ten hoogste 1000, HET L00NC0NFLICT IN DEN WEST- BRABANTSCHE LANDBOUW. Uitspraak van het scheidsgerecht. De voorzitter van het scheidsgerecht, ingesteld inzake het loongeschil in den West-Brabantschen landbouw, prof. Kaag, te Tilburg heeft na de partijen te hebben gehoord, de volgende beslissing genomen: Het oorspronkelijk verzoek der werkge vers om een loonverlaging van 15 pet. toe te passen, hoewel door den noodtoestand, waarin vele boeren zich bevinden, en de slechte uitkomsten van het bedrijf vol doende verklaard, moet worden afgewezen, wijl de loonen daardoor beneden het le- vensminimum bij een toch reeds lagen le vensstandaard zouden dalen. Anderzijds rechtvaardigen de groote moeilijkheden, waarmede de boer thans heeft te kampen, van de zijde van de werknemers een zoo groot mogelijke tegemoetkoming. Dit geldt met name voor hen. die in vasten dienst werken. De sedert de vorige contractperio de ingetreden daling van de kosten van levensonderhoud maakt een tijdelijke be perkte loonreductie mogelijk zonder den levensstandaard aan te tasten. In verband hiermee wordt bepaald, dat gedurende de periode 1 April 131 tot 28 Februari 1932, de arbeidsvoorwaarden gelijk zullen zijn aan die, welke gedurende de overeenkomstige maanden van de vorige contractperiode golden, evenwel mat de volgende afwijkin gen: de loonen van de opperknechts, vaste knechts en andere arbeiders in vasten dienst, zullen gedurende de periode van 17 Mei tot 15 November worden verlaagd met 6 pet en die van de losse arbeiders met een cent per uur. Ten slotte wordt be paald, dat, voorzoover gedurende de pe riode van 1 April tot 17 Mei te weinig loon mocht zijn betaald, het betreffende bedrag zal moeten worden aangezuiverd vóór 1 Juli 1931. DE TECHNISCHE GIDS. Een Ir. Jos. Cuypers-nummer. Ter gelegenheid van den a.s. zeventigsten verjaardag van den bouwmeester Ir. Jos. Cuypers, heeft de „Technische Gids voor R. K. Kerk- en Pastorie, Seminarie, School, Ziekenhuis en Gesticht ter voorlichting op technisch en economisch gebied", 'n spe ciaal Cuypers-nummer het licht doen zien. Het nummer is keurig verzorgd en van fraaie afbeeldingen voorzien en opent met een artikel van de Hoofdredactie over Jos. Cuypers, waarin een biografie van de zoo sympathieke en werkzame figuur gegeven wordt: „Cuypers als kathedraalbouwer", waarin interessante gegeven zijn verwerkt over de Haarlemsohe Kathedraalbouw volgt hierop. Ir. Cuypers zelf schrijft ook in dit num mer n.l. over de „Rollende preekstoel", ter wijl prof. dr. A. J. M. Mulder S.J., een aan vang maakt met een serie artikelen over „Acoustische problemen". Uit den gevarieerden inhoud noemen wij verder nog het artikel van Ir. Chr. Kluiters over „Sanitaire Installaties", waarin hij uitvoerig de eischen beschrijft, waaraan goed drinkwater moet voldoen. „Uit Handel en Industrie" geeft weer uitvoerige berichten over het nieuws, dat van dit gebied te melden valt. De steeds zoo actueele „Technische Gids" een compliment voor de eerste hulde aan Cuypers gebracht ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Prop.-examen -Godgeleerdheid de hoeren R. W. Steur (Leiden) en P. Smits (R'dam); voorbereidend kerkelijk-examen de heer Th. A. Vos (A 1 p h e n a. .d R ij n); arts-examen eerste gedeelte de heeren: R. Th. Stoop (Dordrecht en H. G. E. Tho- den van Velzen (Oegstgeest). Bevorderd tot arts mej. J. C. Verhoeven (den Haag). Bevorderd tot doctor in de Godgeleerd heid op proefschrift getiteld „Jaurès als denker", Bijdrage tot een sociale zeden leer, de heer W. Banning geboren te Mak- kuni (Fr.). STADSNIEUWS NED. R.-K. BOND VAN KRAAM VERZORGSTERS. De jaarvergadering. In een der zalen dei Zita vereenigintr in de Pieterskerkkoorsteeg hield de Ned. Bond van R.-K. Kraamverzorgsters gister- teravond om half zes zijn jaarvergadering. Aanwezig waren de geest, adviseur, Pa ter Th. Roorda uit Rotterdam, Dr. M. van Boudijk Bastiaanse, voorzitter, Mevr. Mon driaanStrack van Schijndel, vice-presi- dente, Mej. H. Bender, secr.-penningm., Mej. Ch. van Aalst en Mej. Hendriks, be stuursleden. Voorts waren aanwezig Pater Goll S.J. en Kapelaan W. Hessing, resp. geest. adv. van de afdeelingen Den Haag en Leiden, Dr. W. Simons, afgevaardigden van Rot terdam, Den Haag, Breda en Leiden en een flink aantal leden. De voorzitter Dr. M. van Boudijk Bas tiaanse opent de vergadering met den chr. groet, waarna de secretaresse, mej. H. Bender de notulen leest, die onveranderd worden goedgekeurd. Mevr. MondriaanStrack van Schijndel deelt hierna mee, dat met ingang van 1 Juli de kraamverzorgsters die in dienst zijn van verschillende vereenigingen, verzeke- ringsplichtig zijn. Bij het Katholieke bu reau voor Volksgezondheid bestaan plan nen tot een collectieve verzekering, als er voldoende deelname is. Het hoofdbestuur wordt egmaehtigd, ev. na behandeling in de afdeelingsvergaderingen, naar omstandig heden te handelen. Bij de behandeling van het concept- huishoudelijk reglement, dat door den geestel. adv. wordt toegelicht, worden eenige kleine wijzigingen aangebracht. Zoo wordt gewijzigd de naam, waaruit 't woord huishoudelijk wordt geschrapt. Verder wordt besloten het stemrecht te geven aan afgevaardigden en niet aan de leden individueel, zoodat de redactie van dit ar tikel blijft gehandhaafd. Ten slotte wordt besloten, dat de donaties door de afdee lingen geheel kunnen worden behouden. Het jaarverslag van den secretaresse ver meldde 4- afdeelingen en 104 leden, en de oprichting van een nieuwe afdeeling te Breda. Voorts bevatte het jaarverslag een behandeling van de kwestie baker of kraamverzorgster besproken door de afge vaardigde mevr. MondriaanStrack- van Schijndel (Sassenheim) op de algem. ver gadering van R.-K. Vrouwenbonden te Utrecht. Dit betreffende de uitzending van bakers tegen tarieven en in het offic. costume door den R.-K. Vrouwenbond te Amsterdam. Dit uitgebreide jaarverslag dat in finesses de gebeurtenissen van het afgeloopen jaar gaf, werd met applaus goedgekeurd. Bij het verslag van de penningmeeste- resse komt de vraag der contributie aan de orde. Besloten wordt de contributie als lid der afd. vast te stellen op 2.50 waarvan 50 pet. zal worden gestort in de bondskas. Van de donaties zal 1/3 gedeelte aan de bondskas ten goede komen. Om het te kas tekort te dekken beval de voorzitter het werven van donateurs sterk aan. Door de secretaressen der verschillende afdeelingen worden de jaarverslagen der afdeelingen uitgebracht. Bij de mededeelingen van het bestuur deelde de voorzitter mede, dat aan de Fe deratie van R.-K. Vrouwenbonden was bericht, dat men in principe was voor aan sluiting, maar dat een contributie van 75 's jaars te hoog was, zoodat nader bericht wordt afgewacht. Meegedeeld werd vervolgens, dat het bestuur in onderhandeling is over aanslui ting bij de federatie van het Wit-Gele Kruis. In voorbereiding is de uitzending van kraamverzorgsters voor de Missie. Al kan voorloopig aan uitzending nog niet wor den gedacht, daar het Nederlandsch Mis siecomité nog niet zoover is, men kan zich toch reeds hiervoor opgeven. De afd. Breda vroeg oprichting van een Retraitefonds. Besloten wordt dit punt een jaar uit te stellen ter nadere overweging. Hierna wordt besloten de zittingsduur vast te -'stellen op hoogstens drie jaar. waarna een nieuwe keuze moet plaa's plaats hebben. Als bestuurslid wordt Mevr. Mondriaan Strack van Schijndel met algem. stem men herkozen. Bij de rondvraag komt naar aanleiding van een ingekomen schrijven bij de afd. Den Haag de vraag naar voren betreffen de de betiteling van Zuster. De voorz. meen de dat die naam zoo ingeburgerd is, dat dit niet te veranderen is. Daar echter door de Staatscommissie de naam verpleegster wel, die van Zuster niet wordt beschermd, meent de voorz. dat officieel de naam Zus ter niet moet worden gebruikt. Bij een vraag betreffende de verande ring van een overeenkomst met een kraam verzorgster, waardoor een kraamverzorg ster een bepaalden tijd zonder werk komt, antwoordde de voorzitter, dat de inen- schen, die de kraamverzorgster hebben aangenomen toch zullen moesten betalen. Bij het plaatsingsbureau wordt zulk een kraamverzorgster dan bovenaan de lijst geplaatst om niet de kraamverzorgsters maar ook de ander partij tegemoet te ko men, daar zulk een kraamverzorgster dan zoodoende misschien toch nog werk krijgt. Pastoor Goll vraagt het maken van re clame en propaganda voor het werven van nieuwe leden. Op een vraag van een der leden wordt er de nadruk op gevestigd dat alleen zij lid kunnen zijn, die in het bezit zijn van een door den Staat geviseerd diploma. Voor het houden der volgende jaarver gadering wordt ten slotte Breda aangewe zen. Hierna sluiting. Gemeenteliike Aankondigingen HindertWei Burgemeester en Wethouders Leiden brengen ten* ai'gemeene kemn»s_dÉt dioor hen aan de firma A. Dieben en sn rechtver krijgenden vergunning isj^rleend bat het richten van een wasoh inlichting in het per ceel Witte Singel No. 3. Agenda Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Mei (1ste Pinkster dag) waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tel. 552, en Maan dag 25 Mei (2en Pinksterdag) door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. dingsbrigade, gisteravond in het Nutgge- bouw gehouden, mag goed geslaagd heeten. 't Is waar, er hadden meer belangstellen den kunnen zijn, er hadden zelfs nimmer genoeg belangstellenden kunnen zijn, want 't is en blijft een droeve waarheid: nimmer toont ons volk genoeg interesse voor een zoo belangrijk onderwerp als het zwem men is. We hopen slechts, dat degenen, die aan wezig zijn geweest, in ruime mate propa ganda zullen maken onder vrienden en ken nissen, hetgeen zij te beter kunnen doen na de enthousiaste causerie van den heer A. J. Meyerink uifc Haarlem, den bekenden propagandist voor het reddingszwemmen. De heer Meyerink herinnert aan den dood van den Leidschen student Rijkers in den winter 19161917, die omkwam bij een poging tot redding van een jongen, die aan den Zoeterwoudschen Singel door het ijs was gezakt. Men wilde toen een monument stichten ter herinnering aan den student Rijkers, maar spr. achtte het beter een levend mo nument op te richten in den vorm van een Leidsche Reddingsbrigade. Zoo werd in 1917 de L. R. B. opgericht. Het jeugdig vuur, waarmede de Brigade werd begonnen, was echter spoedig uitge doofd en in dit verband brengt spr. dank aan het bestuur der Leidsche Zwemclub, dat in die moeilijke jaren het werk dei- Reddingsbrigade heeft overgenomen en voortgezet en weer in bloei gébracht, tot dat de L. R. B. weer op eigen beenen kon gaan staan, terwijl het spr. verheugt te hebben gehoord, dat de L. Z. C. zich bereid heeft verklaard ook in de toekomst weer hulp te b'eden, indien zulks onverhoopt noodig mocht zijn. Daarna kwam spr. tot het zwemmen en verhaalde op onderhoudende, vaak geesti ge wijze al wat daarmee in verband kan worden gebracht, daarbij teruggaand tot zelfs aan 3000 jaar voor Christus, toen de crawlslag reeds werd beoefend. Spr. vertelt dan hoe gezond het zwemmen is, hoe nut tig en aangenaam. Hoe gezond: we behoeven er niet verder over uit te weiden, we achten het genoeg zaam bekend, maar desondanks blijft het parool, laat u onderzoeken door den dok ter Nuttig is het zwemmen. Overduidelijk wordt dit aangetoond door het nog steeds te groot aantal verdrinkingsgevallen. Wel is er eenige verbetering te constateeren, want terwijl er in de zeven jaren van 1903 1910 6578 menschen den verdrinkingsdood stierven, was dit aantal in de jaren 1920 1929 gedaald tot 6417. Daarom houdt spr. allen voor: leert zwemmen, want zwem men is de grondslag van het zwemmend red den. Hierna vertoonde spr. een aantal lan taarnplaatjes, waarin gedemonstreerd werd hoe de Reddingsbrigade te Haarlem werkt en hoe drenkelingen behandeld moeten worden. Na een korte pauze behandelde spr. de gevaren der zee en gaf als algemeene raad: gaat niet daar zwemmen, waar geen toe zicht is. Elk jaar vinden dertig menschen aan de Nederlandsche kust den dood als slachtoffer van de zee. Spr. daalt dan verder in eenige bijzon derheden af bij de gevaren die zich voor doen, als onderstroom bij Westen wind, tegenstroom bij Oostenwind, welke bij eb nog meer gevaarlijk wordt, ter wijl de zee dan tevens dik, vuil en vies is. Ook de Noordenwind kan heel gevaar lijk zijn doordat tusschen de zandbanken kuilen en muien ontstaan, die zeer veel slachtoffers maken. Hierna wijst spr. op het schoone werk der Noord-Zuid-Hollandsche Reddings- Maatsehappij en de Noord-Zuid-Holland sche Mij. tot Redding van Schipbreukelin gen. Daarna besloot spr. met den wensch, dat zijn woord vrucht moge afwerpen en dat velen zich gedrongen zullen gevoelen, ook financieel als het niet anders mogelijk is, de eidsche Reddingsbrigade te steunen. Met een dankwoord van den voorzitter der Leidsche Reddingsbrigade, den heer W. F. van Ingen Schenau, aan den heer Meye rink, werd de bijeenkomst gesloten. De Hortus. Tot nu toe wa« well de tuin van de Hor tus (ingang Rapenburg) voor het publiek opengesteld, maar konden de kassen alleen onder geleide worden bezocht. Van Dinsdag a.s. af zal als proef ook Eet meerendeel der kassen gedurende den zomer vrij toeganke lijk: zijn (behalve Zondag en Zaterdagmid dag). ZWEMMEND REDDEN EN DE GEVAREN DER ZEE. Propaganda-avond Leidsche Reddingsbrigade. De propaganda-avond der Leidsche Red-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2