gemengde berichten Lichtzinnige Jeugd f"t de radio-werelb DINSDAG 19 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 ROOFOVERVAL TE DEN HAAG. De dader met zekerheid herkend. Een vrouw, die ziek te bed lag in haar woning aan de Loenensche straat te 's Gra- venhage is vorige week overvallen door een man, die haar door elkaar schudde, met een revolver bedreigde en haar toevoegde: „Zeg waar de oenten zijn, of ik schiet je neer", aldus lezen we in het „Vad." 't Gebeurde in de morgenuren, ongeveer kwart over tien. De man kon niet anders zijn binnengekomen, dan met een valschen sleutel. Hij ging naar een muurkast, door zocht die en toen hij niets vond, dreigde hij de vrouw met een gummistok. Zij wees hem toen een andere muurkast aan. Daar vond hij inderdaad een bus met ongeveer 80. Met dien buit maakte hij zich snel uit de voeten. De vrouw kwam haar bed uit en wilde naar buiten gaan, om bij buren hulp te halen, maar in de gang begaven haar de krachten. Zij verloor 't bewustzijn en zeeg neer. Omstreeks elf uur vond de zoon des huizes zijn moeder nog in de gang liggen. Zij kon een goed signalement van den in dringer geven. Den volgenden dag ia op vrijwel dezelf de wijze gewerkt in een huis op de Biit- hovenschelaan. Omstreeks tien uur werd gebeld, maar de zoon des huizes, een wer keloos timmerman, liet bellen. Hij ging naar boven en trof, toen hij weer beneden kwam, een man op het portaal aan. Tien de zoon vroeg wat hij daar deed, antwoord de de ongenoode gast, dat hij zich vergist had in het huis. Haastig ging de indringer weg (hij zal wel weer met een valschen sleutel zijn binnengekomen) en greep bui ten een fiets. Ook de timmerman kon een goed signalement opgeven, overeenstem mend met dat, wat de vrouw had opge geven. Verleden Zaterdag nu liep de werkelooze timmerman in de stad en zag den indringer. Hij herkende hem dadelijk, volgde hem en zag den man een vluchtoord binnengaan. Hij deelde zijn bevinding aan de politie mede, die den verdachte Zondagavond heeft aangehouden. Gisteren is hij nu ook door de juffrouw uit de Loenensohestraat met zekerheid herkend, zoodat zijn ontken nen niet baten zal. De revolver, waar de juffrouw van sprak, is intusschen niet gevonden. Het onderzoek duurt dan ook nog voort. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Opdam in vrijheid gesteld. Zondag is Auke Opdam, die onlangs In verband met de Culemborgsche moordzaak door de politie in voorloopige hechtenis was gesteld., weder vrijgelaten. Het onder zoek heeft geen resultaat opgeleverd. O. blijft ten stelligste ontkennen iets met de zaak te ma-ken te hebben. NIEUW VERLIES VOOR HET CIRCUS „BARUM". Thans ook een olifant bezweken. Het circus „Ba-rum", dat thans te Til burg voorstellingen geeft, heeft den jong- sben tijd wel pech. Na de zes Berber- leeuwen, die dezen dagen gestikt in hun transportwagen werden gevonden, is thans ook een olifant dood gebleven, wat bij elkaar voor het circus een verlies van ruim 40.000 beteekent. SMOKKELHANDEL AAN DE GRENS. Van ontstellenden omvang. Men schrijft uit het Zuiden aan de „Tijd": Welken geweldigen omvang de smokkel handel heeft aangenonjen, moge blijken uit hetgeen de allerlaatste dagen langs de grens in de buurt van Aken is aangehouden. In Aken zelf hielden de beambten huiszoe kingen. 180.000 sigaretten werden in beslag genomen, mitsgaders 1200 boekjes sigaret tenpapier. Beambten van Rotterdell over vielen een smokkelbende, uit 5 personen bestaande; de buit bestond uit 52500 siga retben. Bij een herbergier in Bardenberg werd 100 pond cacao in beslag genomen. Beambten van Schmidthoff arresteerden smokkelaars uit Eschweiier afkomstig; in beslag genomen werden o^a. 45.000 sigaret ten, 50 pond koffie, enz.; smokkelaars uit Biisbach werden ontlast van 25.000 sigaret ten en 100 pond koffie. Dezelfde beambten legden beslag op een vachtauto, die 800 pond meel vervoerde. Beambten uit Oirbach ontnamen een smokkelaar 60 K.G. koffie; een auto uit Diisseldorf werd in beslag genomen, die 11500 sigaretben vervoerde. In de nabijheid van Liohtenbusoh werd een smokkelaar aangehouden; hij vervoer de 4500 sigaretten. Aan het station te Aken werden twee vrouwen aangehouden, die in groote koffers 8500 sigaretten hadden ver pakt. Toen een trein uit Aken naar het Roer de coupé gehaald. In koffers bevonden zich de coupé gehaald. In kofefrs bevonden zich 18.000 sigaretten, koffie en chocolade. Be ambten van Bildchen omsingelden smokke laars, die 11.000 sigaretten en 800 pakjes sigarettenpapier frauduleus over de grens hadden gebracht. Uit de elecbrische tram te Aken werd een man gehaald, die 3000 sigaretten had ge smokkeld. Nog werden smokkelaars aan Kuhleiderhof gearresteerd. De buit bestond voor de beambten uit 35.000 sigaretten. Te Herzogenrath bij Kerkrade, werd een motorrijder uit Keulen achtervolgd. De be- stuurder en de persoon pp de duozitting werden gewond naar het ziekenhuis ge bracht. In beslag genomen werden 7000 si garetten en 30 pond koffie. EEN GEHEIMZINNIG GEVAL. Bij de postadministratie te Ulicoten. De postbestelling voor de buurt Castelré geschiedt, zoo lezen wij in het „Dgbl. v. N.-Br.", door het poststation Ulicoten en wel sinds jaren door den besteller G. of door diens bulpbesteller L. Daar Castelré een kleine twee uurtjes van Uliooten ver wijderd ligt, geven de menschen daar dage lijks hun postzaken met den bestellenden postman mee, zooals geldzendingen, post pakketten, enz., alles, wat niet in de brie venbus kan. Bereidvaardig wordt alles mee genomen en zoodoende den menschen hon derden malen een verre gang naar Ulioo ten bespaard. Steeds ging deze manier van werken opperbest, geen enkele onnauwkeu righeid kwam voor en elke zending kwam prompt op de bestemde plaats. Ter verduidelijking van wat volgt diene nog dit: Gaf men geldzendingen mee met den besteller G., dan boekte deze de zen ding ter plaatse in en reikte een ontvang bewijs uit, wat hij als kantoorhouder kan doen. De afzender had dan onmiddellijk zijn repu. Gaf men echter gelden mee met den hulpbesteller L., dan kon deze ter plaatse geen repu geven, omdat hij geen boek met ontvangbewijzen bezit. Hij nam dan het geld mee naar het kantoor Ulicoten, waar het werd ingeboekt en reikte bij de volgen de bestelling het repu uit. Zooals gezegd, ging tot heden alles naar wensch en waren de menschen van Castelré beide postman nen wat dankbaar voor hun bereidwillig heid en accuratesse. Doch nu doet zich een bijzonder eigen aardig en geheimzinnig geval voor. B., voorzitter der Roomboterfabriek „Verbroe dering" te Castelré, beweert, dat hij op 19 December 1930 met den hulpbesteller L. twee geldzendingen heeft meegegeven, een van 184 en een van 310. De eerste zen ding, waarvan hij repu bezit, is op haar be stemming gekomen, de tweede zending, waarvan hij geen repu bezit, is niet op haar bestemming gekomen en is ook niet ten kantore ingeboekt. De bewering van B. komt dus hierop neer, dat de hulpbesteller L. beschuldigd wordt deze 310 niet ten kantore te hebben afgedragen, dus niet te hebben verzonden. Pas enkele dagen geleden heeft B. van dit geval aangifte gedaan bij de marechaus see te Alphen, die onmiddellijk een onder zoek instelde. Van dit onderzoek kan bo vengenoemd blad weinig melden. L. is door de marechaussee Woensdagavond naar Al phen gehaald, heeft daar meermalen eon scherp verhoor ondergaan en is Vrijdagmor gen naar Breda overgebracht. Daar werd hij weer aan een scherp verhoor onderwor- ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Knaap overreden en gedood. Gistermiddag werd de twaalfjarige H. S. te Anna Paulowna, kort nadat hij de school had verlaten, door een vrachtauto overreden. Het knaapje was deerlijk ge wond. De dokter, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. De politie onderzoekt in hoeverre den bestuurder der auto 6chuld treft. Botsing tusschen auto en mo torfiets. Motorrijder ge dood. Gistermiddag omstreeks half zes heeft in het dorp te Halfweg een ernstig motor ongeluk plaats gehad. D heer K., uit Half weg, kwam met zijn auto uit de richting Amsterdam en wilde de Wilhelminastraat inrijden, toen op hetzelfde oogenblik uit de richting Haarlem een motorrijder naderde. Een botsing was onvermijdelijk. De motor rijder vloog door de voorruit van de auto, waarbij hem de halsader werd afgesneden. Hij overleed eenige oogenblikken later. De duorijder kwam er goed af. De motor werd zwaar beschadigd. De bestuurder van de auto bekwam geen letsel. Zoowel het mo torrijwiel a-ls de auto zijn in beslag geno men. De naam van het slachtoffer is Van Eys- den, wonende te Amsterdam. De man was werkloos. Zijn lijk is overgebracht naar het lijkenhuis te Halfweg. Zestigjarige man doodgereden. Op den Bossohen weg te Tilburg is de zestigjarige smid v. d. E. uit Berkel, toen hij per fiets den weg wilde oversteken, door een acbteroprijdende auto gegrepen en doodgereden. Den autobestuurder treft geen schuld. Aan de gevolgen overleden. De landbouwer J. uit Steenderen, die bij Doesburg door een autobus van de Gelder- sohe tram was overreden, is gisteren in het ziekenhuis te Doesburg aan de gevolgen overleden. In een ketel kokend water gevallen. Het 3^-jarig zoontje van den heer Hub. Delsing te Echt, viel tijdens een onbewaakt oogenblik in een ketel met kokend water. Het kind is in het hospitaal te Roermond aan de bekomen verwondingen overleden. Verdronken. Te Almelo is een drie-jarig kind van den woonwagenbewoner T. te water geraakt en verdronken. Het werd bij het kamp in de spoorsloot gevonden. Te Rotterdam is uit de Maashaven op gehaald het lijk van den acht en vijftig ja rigen sohipper A. B. Eenigen tijd geleden heeft hij met zijn schip „Catharina Pieter- nella" uit Waspik in de Maashaven gele gen en werd sindsdien vermist. Boerderij afgebrand. Gistermorgen te half elf brak brand uit in de boerderij van A. Middelburg te Broek land, gem. Apeldoorn. De vrouw des huizes was alleen en kon niets rededn. De brand weer van Beemte-Broekland was spoedig ter plaatse, doch kon, mede door den hevi- gen wind, niet verhinderen, dat huis, schuur en inboedel een prooi der vlammen wer den. De Apeldoornsche brandweer nam met de motorspuit het verdere blusschingswerk over. Twee varkens kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd. Vermoedelijke oorzaak is een lek in den sohoorsteen. FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 12) Hij stond op. Natuurlijk ben ik genood zaakt de zaak in handen van de politie te geven. Ik ga dus naar Londen. Ik vermoed, dat ik uw hulp noodig heb en vertrouw dus op uw medewerking. U zult mij dus nog eenige gegevens moeten verstrekken, bij voorbeeld: hoe laat is u naar de races ge gaan, welke plaats had u op het terrein, enzoovoort. Ik vertrouw dus op u. Ik heb u toch reeds gezegd, dat ik niets weet, riep Rupert uit, sir Reginald den rug toekeerend. Trouwens, aan de politie kan ik ook niet veel meer vertellen. Hij nam z'n hoed. Is u met uw ondervraging klaar? Sir Reginald boog. Het spijt me, indien ik iets onaangenaams heb gezegddit is echter niet mijn sohuld. Bovendien, het zou ten opzichte van uw vader en van u unfair geweest zijn, als ik een onderzoek achter uw rug om zou hebben ingesteld. Rupert knikte, stond op en opende ze nuwachtig de deur. Gaat u mee, vader? M-oeg hij, zonder z'n vader aan te kijken. Ga maar allen, Rupert. Ik kom straks. Buiten gekomen, liep Bupert met snellen nas de dreef uit naar den hoofdweg van Princetown. Weldra was hij te Post Bridge. Een eindje verder op de heuvels zag hij reeds de lichten van de herberg in de duis ternis schitteren. De wateren van de East- Dart ruischten onder hem. Wit schuim glinsterde in het licht van de sterren. Een vleermuis schoot in haar vlucht langs zijn gezicht, als een fantastische ge stalte. Hij leunde met zijn ellebogen op de steenen brugleening, starend naar het stroomende water. Hij was onschuldig. Doch te Post Bridge Hall was men de meening toegedaan, dat hij zich aan een dergelijk afschuwelijk mis drijf bezondigd had. En zijn vader, niet we tende wat en wie te gelooven, twijfelde aan hem. Zijn eigen vader, door en door een man van eer, die zoo trotsch op zijn goe den naam was als de grootste man van het land. Z'n vader, iemand uit de streek, wiens grootste eerzucht het steeds was ge weest, dat Bupert 'n gentleman werd. Ru pert had een keuze mogen doen voor een beroep, teneinde later geheel onafhanke lijk z'n eigen leven te kunnen opbouwen. Voor dit ideaal was alles opgeofferd; zelfs was z'n vader er niet voor terugge schrokken een deel van de bezittingen het erfdeel van de oude Dale's te verhy potheken. Ook van Marjorie, z'n dochter, had de vader het gedaan gekregen, zich na genoeg alle opofferingen te getroosten. Zou dit nu het einde van alles zijn? vroeg Rupert zichzelf af. De familienaam en de familie-eer door het slijk gesleurdhun aangelegenheden de hoofdschotel van een op schandaaltjes beluste provinciale pers Ja, hij kon z'n onschuld bewijzen, hij hoorde zchzelf lachen. Voor een oogenblik leek alles hem zoo dwaas mogelijk. Hij zag in, dat hij zich als een l&faard, als een gek had gedragen, door niet ruiterlijk met al les voor den dag te komen, door niet te bekennen, hoe het met hem in Londen was gegaan. Dat hij schulden had gemaakt, en ook aan het spel was verslaagd geraakt. Door een dier eigenaardige gebeurtenis sen, die hoogstens een enkele maal in 'n mensohenleven plaats grijpen, was hij op het critieke moment gered Hij richtte zich op en keek naar den sterrenhemel, die be zaaid scheen met millioenen diamanten. Hij had gezwegen, omdat hij 'n vrouw liefhad, want door te spreken, had hij ook den naam dier vrouw in de zaak betrokken Zij zou voor moeten komen, men zou haar ondervragen. Men zou dan ontdekken, dat hij met haar de races had bezocht en dat zij vijf pond op .Ambuscade" had gezet honderd tegen één en de fatale som, juist het bedrag, waarin de cheque was ver anderd, had gewonnen.... vijfhonderd pond. Het fortuin had hem eerst toegelachen, doch ze had hem slechts geliefdkoosd op de eene wang, om hem op de andere des te harder te slaan. Bovendien, wat wist Ruby af van de verloren cheque Ze kon dus in dit geval t-och niets meedeelen. Het zou dan ook onwaardig zijn, haar naam in deze zaak te betrekken. Zelfs, als het zou gaan om de vraag: zijn eer of de hare. En toch beteekende zijn eer ook die van zijn vader en zijn zuster. Hij hoorde plotseling naderende voet- stappen. Hij liep een paar passen in de richting van een heuvel aan den water kant. Daar iedereen hem hier kende, was het nu een zeer ongewenscht oogenblik om door den een of ander te worden herkend of ondervraagd te worden aangaande zijn verblijf in Londen en het resultaat van zijn eindexamen. De wandelaars gingen over de brug, lang zaam. Af en toe hoorde hij de stemmen, boven het geluid van de rivier. Rupert keek pen en is omstreeks 11 uur in vrijheid ge steld. Ook B. is meermalen gehoord. L. ontkent pertinent, de zending van 310 ontvangen te hebben, en B. blijft be weren, dat hij het aan L. heeft ter hand gesteld. Nader verneemt het blad, dat de ƒ310 geen gelden zouden zijn van de Roomboter fabriek „Verbroedering". B. bestelde n.l. bij den Noordbrabantsohen Zuivelbond meer malen steenkolen voor naiburige Belgische bote-rfabrieken, die dan per Belgische tram over Hoogstraten daar aankwamen. Deze 310 zouden dan het bedrag zijn van een zending steenkolen voor de boterfabriek te Wortel. Aangeteekende brief vermist. Aan bet post- en telegraafkantoor te Baarn wordt sinds gistermorgen vermist een aangeteekende brief inhoudende 9 pandbrieven van 1000 aan toonder van de Insulaire Hypotheekbank te Zierikzee serie 10056 tot en met 10064. Personen, die in lichting omtrent deze vermiste pandbrieven kunnen geven, wordt verzocht hiervan zoo spoedig mogelijk mededeeling te doen aan den commissaris van politie te Baarn. Wraak van een schilder. Een caféhouder van den Schiedamsche Dijk te R'dam had dezer dagen een schil der opdracht gegeven om op de ruit van zijn café een lokkenden naam te schilderen. Met groote toewijding bleef de schilder ge- ruimen tijd bezig en nadat hij zichzelf over tuigd had, dat de opdracht was voltooid, riep hij den caféhouder om het werk te ko men keuren. Tot niet geringe verbazing van den kastelein stond er niets anders dan „café-billard" op zijn ruit en tot groote ver bazing en verontwaardiging van den schil der was de kastelein het daarmee niet eens. De kastelein beweerde een schoonklinken- den naam opgegeven te hebben, de schilder hield halsstarrig vol, dat bij „café-billard" bad moeten penseelen en dat stond er nu op. De schilder liep gekrenkt weg. Do kastelein poetste met benzine zijn ruit schoon, waarna bij een anderen schilder opdraoht gaf den gewenscbten titel aan te brengen. Toen deze schilder zoowat halverwege was, kwam zijn voorganger langs, juist op een oogenblik, dat de kastelein voor alle zekerheid even buiten stond om zich te overtuigen, dat nu inderdaad op het raam kwam wat hij er op wilde hebben. Het feit, dat een ander op die ruit aan het schilde ren was gegaan en dat de kastelein er bij stond heeft den sohilder van „café-billard" zóó opgewonden, dat hij een hamer is gaan halen, terug is gekomen naar het café, waar nog altijd de kastelein buiten stond en dien kastelein met den hamer een klap op zijn schedel heeft gegeven. De kastelein is in het ziekenhuis verbon den. De schilder is op het politiebureau in bewaring gesteld. Agent door een vrouw mishandeld. Zaterdagnacht waarschuwde men de poli tie, dat de dertig-jarige Grieksche stoker D. K. voorbijgangers aan den Schiedam- schen weg te Rotterdam lastig viel. Toen een agent hoorde schreeuwen ging hij er onmiddellijk op af. Hij greep den man, doch deze verzette zich zoodanig, dat het den agent eerst met de uiterste inspanning ge lukte hem een eindweegs in de richting van het politie-bureau mee te voeren. Even voor de Aelbrechtsbrug werd de agent van achteren door de ze ven-en-twintig-jarige vrouw F. D. aangevallen, hetgeen tengevol ge had, dat de Griek en politiedienaar voor den grond rolden. De „dame" gaf hem toen een hevigen trap tegen het onderlijf, waar door hij in elkaar zakte. Inmiddels hadden eenige brugwachters de vechtpartij gezien. Met behulp van een anderen agent brach ten zij de arrestant naar het politiebureau over. De getrapte agent, de heer W. J. Balster, werd per auto van den Genees kundigen Dienst naar zijn woning vervoerd. De stoker is in het Huis van Bewaring in gesloten. scherp toe; hij zag een man en een vrouw; toen zij dichterbij kwamen, herkende hij hen beiden: z'n zuster Marjorie en den jongen luitenant James Crichton, den eeni gen zoon van Sir Reginald, die een paar vrije dagen thuis doorbracht. Ze wandelden dicht' tegen elkander geleund, arm in arm, terwijl James rechterhand Marjorie's lin ker innig drukte. Even slechts onderscheidde hij hun bei der gezichten. Hij wachtte even, tot zij in de duisternis waren verdwenen; toen zette hij er den pas in om zoo vlug mogelijk thuis te zijn. Sir Reginald Crichton's zoon was dus met Marjorie verloofd Dit was een nieuwe verwikkeling, waardoor de ohèque-verval- sching er nog ingewikkelder werd. Jim en hij waren als jongens steeds goede vrien den geweest. Crichton was ouder dan Rupert. Nadat Jim Woolwich verliet en zich bij het Ko ninklijke Luchtvaartkorps aansloot, had den ze elkaar uit het oog verloren. Bij na der inzien liet Rupert's ontdekking echter een kleine kans open, om aan de zaak te ontsnappen, voor het geval dat de gebeur tenissen een wending te zijnen nadeele zouden nemen. Als Jim Crichton en Mar jorie Dale verloofd waren, dan zou Sir Re ginald de zaak misschien liever niet door drijven In dezen gedachtengang was er iets, dat hem onaangenaam stemde, want voor hij thuiskwam, was hij weer tot andere ec- dachten gekomen. Hij ging de huiskamer binnende lamp stond op tafel en het turfvuur gloeide in den haard. Despard zat in een armstoel voor hefc vuur, met zijn voeten uitgestrekt, hil ronx- te een pijp. Een oud-model foto-album lag geopend op zijn knieën. Rupert ging naar Programma's voor Woensdag 20 Mei. Huhen, 1875 M. 8.00 NCRV Schriftlezing. 8.150.30 Giramofoonplaten. 10.3011.00 Ziekendienait. 11,00—12.00 Concert, 12.15 Gramofoonpliaten. 12.30 Concert, 2.00 Gramofoonplaten. 2.303.00 Lezen van Chr. Lectuur. 3.004.30 Concert. 4.30 Grammofoonplaten. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.00 H. Pilon: „Vreterij in bessen, fram bozen enz." 6.45 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 7.15 T. K. Roosjen: ,,Auf in den Harz". 7.458.00 Gramofoonipl. Hierna afge staan. Hilversum, 298 M. 8.00 VALRfA Gramofooniplaten. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 VARA P. J. Kers: „Onze Keuken". 11.00 Gramofo onplate n 11.05 Mej. J. de Ranitz: „Psychologie van prae-puiberteilt en puberteit". 11.35 Gramofoonplaten. 12.00 Concert V AR A-septet, 2.15 Gramofoonplaten. 2.25 Vrouwenuurtje. 3.15 Grammofoonplaten. 3.20 S. de la Bella: „Constructieve Ar beid". 3.35 Maak het zelf, door C. Sohaake Ver bozen. 4.25 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 6.00 Onderwijsfond® Binnenvaart, 6.30 Mandoline-cursus J. B. Kok. 7.00 Dr. Joh. v. d. Spek .Erfelijkheid en verantwoord el ij bheid. 7.30 Joodsch uurtje. Grammofoonplaten met toelichting dioor S. H. Eniglander. 8.30 Concert VARA-orkest. 9.15 Radio-Drama „Een ontmoeting in de lente", van C. de Dood, Door Het Groot Volkstooneel. Regie: J. Zwertibroek. 11,1012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 7.00 Liederen voor de luit, 7.208.05 Lezingen. 8.05 Militair concert. 8.50 Hoorspel in 1 acte. 9.40 Lezing. 9.55 Kamermuziek. 11.20 Dansmuziek. B r u s 8 el 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.05 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 7.35 Causerie. 7.50 Theamtenkroniek. 8.20 Militaire muziek. 9.05 Causerie. 9.20 Vervolg concert. 9.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1153.8 M. 7.508.50 Uitzending vanuit de ooncert- zaal van „Tivola". Langenberg, 472.4 M. 5.206.20 Voora/vondconcert. 6.356.55 Die Welt im Buch. 7.007.20 A vond rondgang in een groot Postkantoor. 7.50 Lezingen. 8.50 „Das ist Sohlesien", Bericht, spel en dichting. R a d i o-P a r ij s, 1724.1 M. 6.20 Gramofoonplaten. 7.50 Medische causerie. 8.20 Literaire voordracht. 9.05 'Radio-i-ooneel 10.20 Gramofoonplaten. hem toe en leunde op zijn schouder. Waar kijk je in 's hemelsnaam toch naar? vroeg hij hem, op overdreven-arge- loozen toon. Despard wees naar een amateur-foto van Marjorie. Zij zat op een bankje en was in het veld bezig met het melken van een koe. Een vrij goede foto, vind je niet? zei Rupert. De pastoor van het dorp hier heeft ze genomen, vorig jaar. Despard knikte. Hiervan zou een mooie gravure gemaakt kunnen wordt, 't Is net iets, dat, mits het goed wordt uit gevoerd, in de academie zou inslaan. Hij klopte zijn pijp leeg in den haard. Weet je wel, dat je zuster veel te mooi en te verstandig is, om hier in dit wilde, verla ten oord opgesloten te blijven Dat is een misdaad, m'n waarde. Als je naar Londen teruggaat, dan moet je haar met Te mee nemen; je moet haar een kans geven, om met beschaafde lui in aanraking te ko men en iets van het leven mee te maken, vind je ook niet? Ze is hier gelukkig genoeg, antwoord de Rupert, op ii 'wat zenuwachtigen toon. Despard glimlachte en sloot het album. Ze zou in Londen heel wat gelukkiger kun nen zijn. Probeer in ieder geval haar mee te krijgen, RupertMissohien is het ook beter, dat ik je in eens zeg, dat ik dol verliefd op haar ben geworden. Het is wel plotseling opgekomen en daarom denk ik er ook niet aan hierover met een enkel woord tegenover haar te reppen. Maar.... de eene dienst is de andere waarden als je eens een kansje open ziet, doe dan ook eens een goed woordje voor mij.... (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9