„ONNATUURLIJKE DEFTIGHEID". Vele menschen en meer speciaal de vrouwen hebben de naïeve op vatting, dat er zooiets bestaat als „def tige manieren". Waaruit ze die opvat ting putten, is niet recht duidelijk; mis schien halen ze die kinderlijke wijs heid uit hun lievelingsboeken, waarin bun helden een soepele-manier-van zich-deftig-bewegen aan den dag leg gen! Maar hoe het ook zij, die opvatting van „deftige manieren", die we aan kunnen leeren, is geheel onjuist. In alle klassen worden menschen ge vonden met een fijne beschaving des harten, die naar buiten uitstraalt en hen steeds instinctmatig de juiste ge dragslijn op het juiste oogenblik doet volgen. Hun optreden onderscheidt zich dadelijk gunstig van dat van an deren. Ze zijn altijd rustig en behoe ven niet angstig naar woorden of ge baren te zoeken. Wanneer ze de in spraak van hun hart en hun intuïtie volgen, begaan ze geen fouten teger de goede orde of tegen de etiquette Wie slaan de meeste blunders? Zij die niet natuurlijk durven zijn; die ter- wille van de hartstochtelijk nage streefde „deftigheid" zich vergrijpen aan de onvergeeflijkste grofheden en domheden. En dat bereikt men met „deftig willen zijn!" 't Is zoo hopeloos belachelijk, die krampachtige pogingen om zich een air van distinctie te geven en waar mee gewoonlijk juist een tegenover gesteld resultaat bereikt wordt! We kunnen ze overal uithalen, die menschen, welke meenen dat ze 't aan zich-zelf verplicht zijn, deftig te doen Hun stem is juist iets te beschaafd om natuurlijk te klinken, en hun gebaren zijn niet onbevangen genoeg om ons illusies te wekken van aristocratie' Eén tikje tè deftig en ge zijt niet deftig meer! TRIX HET TAFELLAKEN. Veel werk wordt er op het oogen blik gemaakt van de tafellakens. In mooie kleuren van zijden en linnen damast geven ze de tatel een gezellig aanzien. Ook de geborduurde lakens vinden veel aftrek, vooral daar de vrouwen den laatsten tijd meer en meer gaan handwerken. Men maakt er bijpassende servetten bij, die van zelfsprekend ook geborduurd worden. Onze afbeelding laat U een tafellaken met vingerdoekjes zien, de laatste in de hoeken geborduurd en het eerste geheel. Zoo'n ensemble maakt een bijzonder sierlijke en gezellige indruk. DE HOEDENMODE. Hier ziet U een klem nauwsluitend hoedje van soepel zwart stroo, met witten rand en gegarneerd met twee fantasiebladeren. zeer geschikt voor op reis. Ook als autokleeding wordt hij met de cape of mantel van hetzelfde materiaal veel gezien.,Wat aan de meeste „the finish ing touch" geeft, is een lintje hier, een strikje daar. 't Komt soms op zulk een schijnbaar nietigheidje aan, om een aardig effect te bereiken, dat modern en apart is. Verder komt het er maar op aan, wat het best bij uw uiterlijk past. Iedere vrouw doet verstandig niet af te gaan op kleur en model van een hoed en zich daar als 't ware koppig aan vast te houden, maar dat te kiezen wat het best bij heel haar verschijning past. Nu en dan beginnen we de hoed jes te passen en net zoolang te passen tot we den „waren" gevonden hebben! En wat ons ons zóó, op de hand, niets leek, wordt op ons hoofd een „honne- ponnetje". „DE HOED „EN VOGUE". We laten U hier een toque model zien met langs den vootrand een korte voile. Als verdere versiering valt over de linkerzijde een kleine pleureuse. IE BARET. Men ziet tegenwoordig weer veel de baret dragen, bijvoorbeeld in zwart wit: een wit bovenstuk, zwart midden stuk en witte band, welke om het hoofd sluit, zooals bovenstaande tee- kening aangeeft. speelpakjes", van beige keizerlinnen. De broekjes zijn wijd en kort, evenals de mouwen. Een gekleurd kraagje fleurt het geheel op. Deze pakjes zijn goedkoop en gemakkelijk zelf te ma ken en kunnen vlug thuis gewasschen worden. Van alle op deze pagina voorko mende modellen, stellen wij papieren knippatronen beschikbaar a f 1.75. per stuk Bij bestellingen moeten be halve het nummer der teekening, tevens de gewenschte maat duidelijk opgegeven worden. Het bedrag moet in postzegels bij gevoegd worden; men kan het echter ook vooruit per postwissel voldoen. Men adresseere: Redactie Damesru briek, Riouwstraat 157, Den Haag. De volgende maten op te geven: AB schouder. BC gebogen arm. C polswijdte. DE hals tot taille. EE taillewijdte. EF roklengte. HH rondom heupen. J—K rug. KL achterlengte rek. DAAGSCHE JURKJES. Twee bedrukte katoenen jurkjes vol gen hieronder. Het grootste, het gewo ne hemdmodel, sluit met een klein splitje, versierd met 7 knoopjes en heeft een wit „Bobby-kraagje" en dito manchetjes. Het andere jurkje heeft een belegstukje, waar het wijde jurkje met smockwerk wordt aangezet. Ook hier een wit kraagje en manchetjes. JONGENSPAKJES. Ook de a.s. heeren hebben nu en dan behoefte aan een nieuw pak. We too- nen U er een tweetal, z g n. „Kruip- en DE NIEUWE MUILTJES. Bij beschouwing van bijgaande tee kening, zult U met ons van meening zijn, dat onze muiltjes of pantoffeltjes dit voorjaar buitengewoon sierlijk zijn. Als iets heel bijzonders geldt het ge prepareerde zalmvel. Hebt U daar al van gehoord? Voornamelijk inplaats van zijde of fluweel wordt deze nieuwe aanwinst nu toegepast en als de prijs wat lager wordt zullen we deze soort veel zien dragen. Het allernieuwste en bij uitzondering een voor ieders beurs bereikbare zijn echter de kanariegele, roode en bruine Algerijn- sche muiltjes, die op de juist geopende koloniale tentoonstelling in Parijs hun eerste triomf behaalden DE HANDSCHOEN. We zien tegenwoordig de meest uiteenloopende mode.-len van hand schoenen met kappen vanaf de pols tot bijna aan den schouder toe. Ook de kleuren zijn geheel anders dan eenige jaren geleden, want men ziet nu handschoenen in haimonie met de japon of in dezelfde tinten. Onze tee kening laat U 2 modellen zien, de op de wandeling momenteel het meest worden gedragen. DE HOEDEN-MODE. De kleinere hoeden wijken niet zoo heel veel af van die, welke we dezen winter zagen. Het voorhoofd blijft vrij, wel zien we de korte voile tot even boven de oogen aangebracht, maar algemeen wordt 't voorhoofd vrij gelaten, het geen lang niet voor iedere vrouw flat teus is. Van de meer speciale zomerhoeden kan allerlei wonderlijks gezegd wor den. Ze zijn een droom. grillig, fan tastisch en ongelooflijk! Welke randen, welk een garneering en welke origineele vormen! Er zijn er die een trouwe copie ge ven van de mode van het jaar 1890, de rand van achteren opgeslagen om de krullen, die ook toen gedragen werden, te laten zien. Soms is die op geslagen rand versierd met een tros bloemen of fluweel-satijn lint, de groote rand van voren geeft dan wat schaduw voor de oogen. Ook de tweedhoed doet opgeld Hij wordt bij onzen tweedmantel gedragen en is MODE. del zien we een tweed mantelpakje. De rok heeft diep uitspringende plooien, terwijl het strakke manteltje versierd is met dwars genomen reepen van de zelfde stof. Ten slotte nog een aardig modelletje van een gespikkeld strooien hoedje, een zeer bijzondere manier om Uw sjaal te knoopen en een taschje, sluitende met een gesp van „half-edelsteenen", z.g n. malagiet. Al bloeien ook de appelboomen over eenige dagen weer prachtig; bij donkere luchten moeten we toch van onze re genmantel gebruik maken. Daarom laat onze teekening U o.m. zien, een regenmantel van licht beige peau de suède, met raglan mouw en vrij hooge kraag, welke opstaand wordt gedraT gen. Een sjaal met zijden noppen en een hoedje van hetzelfde materiaal als de jas zorgen verder, dft U geheel ,,up to date" gekleed bent. Als tweede mo- LENTE

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11