\KOH$Gffl)LTE's UIT. DE OMGEVING PER STUK il 3.75 KALENDER DER WEEK KAMPEERDERS ZATERDAG 16 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD AG. 10 WAAP-l«ïpPT U HEJ^lïESTE etïv 00)»&T& GOEPKOG5 vVta^rzeilen, Gver^dijneo,'' Trap- en GaïïgSoopers "NATUURLIJK in BEDDEfL^EfrTAPIlT-HAGAZUNEN Vloerzeil enfLoopers Worden GELEGD OVERGORDIJNEN a»., voorden GEWAAKT EEN GEVAARLIJKE DIENSTBODE. Zij vergiftigt twee kinderen, omdat zij lastig zijn. Een kind overleden. To VGr&vezande werd j.l. Maandag middag het anderhalf jarig dochtertje van den tuinder B. Valstar ernstig ziek. Daar de huisdokter geen raad met. het geval wist, werd de kleine naar het St. Hippolytusge- slicht te Delft vervoerd en onder behande ling gesteld van dr. De Wialle. Ook deze kon geen oorzaak van de ongesteldheid vin den. Tot groote ontsteltenis van de ouders vertoonde Dinsdagmiddag één uur zich de zelfde ziekteverschijnselen bij een kind van een half jaar oud. Dit werd onmiddellijk naar Delft vervoerd, waaj het om drie uur aankwam en te vier uur overleed. Daar dr. De Walle de doodsoorzaak niet kon vaststellen, gaf hij hiervan den com missaris van politie te Delft kennis. De commissaris werd hierop door de justitie gemachtigd het lijkje gerechtelijk te doen schouwen. De doktoren Rochat en Van der Graag uit Den Haag vonden bij de sectie op het lijkje sporen van a zijn ex tract in de keelorgaiien, waaruit werd afgeleid dat het kind was gestikt door het opzwellen van die organen, tengevolge van het slikken van die vloeistof. De heer Valstar, die naar 's-Gravenzan- de was teruggekeerd, verzocht den com missaris in overleg met den chef-veldwach ter van 's-Gra-venzande een onderzoek te willen instellen. Het gevolg hiervan was, dat men aanleiding vond de dienstbode te arrestee ren. Zij ontkende aanvankelijk alie schuld, doch gisterochtend heeft zij te Delft een volledige bekentenis afgelegd en daar bij meegedeeld, dat zij de kinderen azijn- cxtract had ingegeven, omdat zij lastig wa ren. De dienstbode is 'n veertienjarig meis je uit Schiedam, dat onder gezinsvoogdij stond, omdat zij zich in een dienstbetrek king te Maassluis had schuldig gemaakt aan diefstal. Zij was ongeveer zes weken in dienst van de familie Valstar. De toe stand van het oudste kind is voori Brutale poging tot roof te Rotterdam. Donderdagnacht werd op de Waalhaven O. Z. te Rotterdam de 44-jarige automobi list C. K. uit IJselmonde door een man met een roodwitte stoplantaarn aangehouden en inzage gevraagd van zijn wegenbelas- tingkaart. Terwijl K. zijn kaart uit zijn por tefeuille opzocht, deed de vermeende „amb tenaar der wegenbelasting" plotseling een greep naar de portefeuille, doch tastte mis. K. gaf den man een vuistslag en maak te v.an de verwarring gebruik om snel door te rijden. De politie zoekt thans den „amb tenaar". Droevig einde. Donderdagmiddag is de 72-jarige echt- genoote van den landbouwer G. te Echt- Diergaarde in een beek geraakt en verdron ken. Op eenigen afstand vond met een ge deeltelijk gevulde jeneverflesch. Koe door hermelijn doodgebetw- Te Dinxperlo is een koe van den hande laar I. H. in de weide door een hermelijn aangevallen en zoodanig gebeten, dat de koe aan de gevolgen bezweek. Een goed voorbeeld. De gemeenteraad van Den Burg (Texel) heeft, een bedrag van 165.000 uitgetrok ken voor uitbreiding, van de electrisohe centrale. De levering voor de motoren zal worden opgedragen aan „Werkspoor", hoe wel de aanbieding van een buitenlandsche firma 10.000 lager was. De raad meende de voorkeur te moeten geven aan Neder- landsch Fabrikaat. Een mooie schenking. De heer G. M. Wunderink, die dezer da gen overleed, heeft, vrij van successierecht en kosten, aan de gemeente Gorssel ver maakt het terrein „de Wolzak" met de daarlangs gelegen voormalige schietbaan, ter grootte van ruim 3 H.A. Het terrein mag niet voor huizenbouw worden ge bruikt, maar moet tot wandelpark of sport terrein worden bestemd. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 's mor^ens ervs^vonds met NI VA TAND RASTA 75 ets pertube, 25cb|p/A tube. BUITENL BERICHTEN WEGENER'S TRAGEDIE OP GROENLAND. Slede en ski's van den ontdekkingreiziger gevonden. Een te Berli,n ontvangen radiotelegram der hulpexpeditie, welke in het binnen land van Groenland naar dr. Wegener en zijn tochtgenoot, den Groenlander Rasmus, heeft gezocht, vermeldt thans nadere bij zonderheden omtrent de tragedie, welke zich in den afgeloopen winter heeft, afge speeld. Na een ontzettend zwaren tocht van dertig dagmarscnen had de expeditie op 30 October de ijshut, welke zich op 400 K.M. van de Westkust en 500 K.M. van de O.-kust van Groenland bevond, beerikt. Zij moest alle sleden achterlaten, van Loewe waren alle teenen bevroren. In weerwil van de doorgestane ver moeienis gunde Wegener zich slechts an- derhalven dag rust. Daarna trok hij met den Groenlander verder naar het Westen; hij wilde blijkbaar tot eiken prijs de ande re groep der expeditie op West-Groenland weer' bereiken, ten einde daar leiding to geven aan het wetenschappelijk werk Bij het volgen van Wegener's spoor heeft de hulpexpedlie op 150 K.M. van haar ver trekpunt de slede van Wegener gevonden. Zes K.M. verder trof zij zijn ski's aan, wel ke hij als wegwijzers in de sneeuw had ge plant. Dit waren de laatste sporen, welke zij van Wegener heeft gezien. Het valt thans niet meer te betwijfelen, of de geniale onderzoeker, wiens heengaan voor de Duitsche wetenschap een onher stelbaar verlies beteekent, heeft den hel dendood op het ijs van Groenland gevon den. Alfred Wegener werd op 1 November 1SSC te-Berlijn geboren. Na te Heidelberg, Innsbruck en Berlijn gestudeerd te hebben, werd hij in 1005 assistent van het aeronau- tisch observatorium te Lindenberg. Reeds het volgende jaar nam hij deel aan een on- derzoekingsreis naar Groenland en wel aan de ,,Danmark"-expeditie van den Poolreiziger Ericsen. In 1000 werd Wegener privaatdocent te Marburg. In 1912 ondernam hij zijn tweeden tocht naar Groenland, ditmaal met de Deensche expeditie onder leiding van kapitein Cock. En in den winter van 1912 1913 overwinterde Wegener als eenig lid der expeditie op het landijs van Groen land. Met de uitwerking van het toen door hem verzamelde materiaal kwam hij eerst verleden jaar gereed. De derde Groenland-reis van prof. We gener, welke hij in 1929 maakte, beschouw de hij als een voorbereiding voor zijn groo- ten tocht, die in April van het voiige jaar aanving en in November a.s. zou eindigen. Helaas: voor Wegener is het einde eerder gekomen. AARDBEVING IN PERZIE. Gistermiddag tegen kwort over twaalf had te Tebris. Eenig© personen moeten om het leven gekomen zijn en ook is er materieele schade aangericht. Bijzonderhe den ontbreken echter nog. Ook in het district Zanggazur is een krachtige aardbeving waargenomen. Tal rijke huizen zijn verwoest. De bevolking is door een paniek aangegrepen en kam peert in het open veld. Groote brand in de Bremer houthaven. Gistermiddag tegen kwar over twaalf werd brand ontdekt in de opslagplaats van de Fa. I. H. Baehmann aan de houthaven te Bremen. Het vuur, dat was ontstaan bij het reinigen van graan, breidde zich snel uit. De brandweer, die weldra met veel materiaal ter plaatse was, tastte het vuur aan de waterzijde aan en wist na eenige uren ingespannen arbeid uitbreiding van den brand te voorkomen. Tegen twee uur was het gevaar geweken. Twee elevatoren werden door het vuur vernield. Een voorraad haver, rogge en mais kon gered worden maar liep water schade op. ITet bedrijf behoeft niet te worden ge staakt. Geweldige silo-brand. Te Santa Fé brak Donderdag een ge weldige brand uit in eenige graansilo's, die geheel met graanvoorraden waren ge vuld. Zoowel de silo's, als de inhoud er van werden geheel door het vuur vernield. De schade wordt geschat op meer dan 2 millioen piaster. Kinderhandel in China. In het Britsche Lagerhuis heeft sir John Simon gisteren het stelsel van Muibsai in Hongkong tbr sprake gebracht, de zeer oude Chineesclie gewoonte, om kinderen reeds op jongen leeftijd.te verkoopen voor het verrichten van huishoudelijk werk. Sir John noemde dit stelsel slavernij en achtte I het een schandaal, dat de regeering nog i toeliet, dat dit stelsel gehandhaaft blijft. I De minister van Koloniën, lord Passfield, j aldus spr. heeft het stelsel omschreven ais I het adopteeren van kinderen maar diege nen die een studie van Mui-tsai hebben ge maakt, moeten hierover wel heel verbaasd zijn geweest. Adoptie en dienstbaarheid zijn geen synoniemen en er bestaat geen twijfel over, dat de kinderen slechts wor den aangenomen, om voor een geringe ver goeding te wenken en maar al te dikwijls aan de genade van hun pleegouders zijn overgeleverd. Sir John Simon citeerde een artikel van de te Hongkong verschijnende „Daily Pres®" waarin van slavernij wordt gespro ken en hij toonde een contract, dat in 1929 werd gesloten en volgens hetwelk de ouders door bemiddeling van een agent hun kind voor 110 Hongkongdollar, ongeveer 140 gul den, hadden verkocht. Het kind fungeerde bij dit contract niet als partij. Namens de regeering antwoordde dr. Shiels, dat overeenkomstig de wet slaver nij in Hongkong verboden is en dat dan ook niet van slavernij kan worden gespro ken. Een kind, dat zijn werkgever wil ver laten kan dat doen. De inschrijving en bet toezicht op de kinderen is bij de wet gere geld en sinds 1921 is het aantal gevallen, waarin van Mui-tsai sprake is, gedaald van 8653 tot 4299. Zsgï het voort! HET BESPAART U SULOESaS. 5056 HILLEG0M. Verkooping. Gisteravond had in hotel Sistormans ten overstaan van Notaris D. Lodder alhier de afslag plaats van: 1. E-en burgerwoonhuis met voortuin en grooten achtertuin aa-n de Van den Endelaan al hier. Het perceel was in bod gebracht op 6600 en werd gemijnd op 425 door den heer P. J. v. Keulen q.q. alhier. Niet ge gund. 2. Een burger woonhuis met tuin, ga rage, erf enz, aan den Stationsweg. Het perceel werd in bod gebracht op 6400; het werd gemijnd op 20 door den heer J. G. van Dooren alhier. Niet gegund. Geboren: z. van M. Noorderraeer- Rarnhoorn; z. van A. Schrama-Wisselman; d. van C. C. Bouma-Van der Wolf; z. van J. J. Rovers-Van Dragt; d. van W. A. Heu- sen-Schreuderz. van A. M. Steen voord en- Van der Weijden. Ondertrouwd: C. J. Lippens en C. M. Nederstigt. J. van der Meij en G. M. van der Linden. Getrouwd: H. J. de Mon en M. A. Kieft. P. H. Granneraan en M. T. Kooy. BREESTRMp I5J-I53 Pes* GEHEEL UiptEj* STUK! ISEE» Et.^TISCH ZOaïEEJtflïOEKüKG KATWIJK. C. v, Kuyeren. t In den ouderdom van bijna 70 jaar is gisteren alhier overle den de heer C. v. Kuyeren. De overledene was sinds 15 Aug. 1887 hd van het R. K. Zangkoor en gedurende bijna 40 jaar Direc teur van dit koor. Personalia. Tot congierge van het Pa rochiehuis is benoemd de heer G. de Lange. Gemeentehuis. Er cirouleeren lijsten in de gemeente waarop handteekeningen worden gevraagd met de bedoeling de aan besteding van het nieuwe gemeentehuis alsnog aan te houden. Als voornaamste ar gument wordt genoemd, dat de gemeente zich in dezen minder guns t-igen tijd zich de weelde van een dergelijke uitgave met kan getroosten. Te Katwijk aan Zee heeft men reeds eenige honderden handteekenin gen verkregen. Zooals reeds gemeld, zal de aanbesteding van het raadhui® op Woens dag 27 Mei a.s. plaats hebben. Tuinbouw. Behoudens de Darwintul- pen zijn alle bloeemn thans geplukt, zoodat deze bloemenweelde voor dit jaar bijna geheel is verdwenen. De bloei is dit jaa.* niet gunstig geweest. Het koude weer, de regen- en zelfs de hagelbuien hebben veel kwaad gedaan. Er is daardoor veel „vuur" in de planten gekomen wat een ongunst-i- gen invloed zal hebben op de bollen. Er wordt in het algemeen geen beste oogst verwacht. Erge warmte zou nog meer kwaad doen, zoodat de bollenkweekers thans van goed weer kunnen spreken. LISSE. Zwommen Ringvaart Het Gemeente bestuur ontraadt den ingezetenen het zwemmen in de Ringvaart, omdat zulks ge vaar oplevert van besmetting met een ge vaarlijken vorm van geelzucht, een infec tie die door ratten wordt overgebracht. Gewapende Dienst. In de week van 17 tob en met 23 Mei a.s., zal vanwege het Gemeentebestuur de jaarlijksche collecte, ten bate van het Fonds van den Ge wapen den Dienst in de Nederlanden, worden ge houden. Verloting. Burgemeester én Wethou ders dezer gemeente hebben aan de Ver- eeniging „Naaikrans voor Missionarissen van Lisse", vergunning verleend tot het houden van een verloting ten bate dier vereeniging. Hinderwet. Ter gemeente-secretarie alhier ligt ter inzage een verzoek met bij lagen, ingevoige de Hinderwet, van de N.V. Lissesche Kistenfabriek om vergunning tot het plaatsen en in gebruik stellen van een drukpers met electromotor van 2 P.K. op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3121, plaatselijk ge merkt Grachtweg no. 30. Op Vrijdag, 29 Mei a.s., des namiddags om 3 uur, bestaat er gelegenheid bezwaren tegen dit ver zoek in te brongen ten gemeente huize, al hier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Prijs behaald. De Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" alhier behaalde op He melvaartsdag op het te Ben nebroek ge houden concours een 3de prijs in de 3de af- deeling. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Betaald werd voor tulpen per dozijn: Sanders f 0.200.24, Kre- lage f 0.22—0.26, William Pitt f 0.22—0.26, Elisabeth f 0.220.28, Proff. Rauwenhoff f 0.320.3G, Bartigon f 0.280.33. Rozen per bos van 20 stuks: Columbia f 0.650.80, Landda f 0.800.95, Headley f 1.1.20, Miss Edith Helen f 1.201.40, Butterfly f O.SO 1.Annemonen per dozijn f 1.101.30, Blauwe druifjes 1012 oent, Fletten per bo9 46 oent, Gele Margrieten f 0.340.37, Pyretherum f 3.203.40, Iris f 1.602. Mimi f 0.400.44, Papavertjes f 0.350.50, Trolium geel f 0.400.45, Trolium Oranje f 0.60—0.70. TER-AAR. Tulpententoonslelling. Nauwelijks is de Narcissen tentoonstelling uit onze ge dachte, of we staan voor do Tulpententoon stelling. Door de drukte, met het verrich ten van de werkzaamheden bij vele men- schen in het land, moesten er verscheidene uurtjes gesmokkeld worden van den nacht rust, om alles nog op tijd klaar te hebben, voor de opening. Toen wij Woensdagmiddag om 4 uur kwamen aan het Papeveer, zag alles er al weer grandioos uit, een groot reclamedoek was opgehangen voor aan het tentoonstel lingsgebouw, en de Holl-and-sche driekleur wapperde er weer lustig, frisch op los. Binnen in het gebouw (het café van den heer Verhoef) waren vele genoodigde pre sent. We merkten op oud-secretaris 'Hoo- geboom, den gem.-secreta-ris B. J. Hooge- boom, dr. Quartel en mevr., den ambtenaar v. d. Plantenziektexikundigen dienst, het bestuur van de ver. „Samenwerking" en ver dere genoodigden. De Burgemeester en Weth. v. d. Hoonn waren verhinderd. De voorz. van de tentoonstelling, de heer J. Leliveld, heette alle- welkom, hoopte dat deze tentoonstelling hetzelfde succes moge hebben als de voorgaande, en dat zij veel vrucht moge afwerpen. Verder dankte spr. de verschillende schenkers van me- daille's, en de Jury. Eerst moest er nog even gewacht worden, totdat de Jury, die bestond uit de heeren Jonkheer en Lommerse, gereed was met de toekenning van de verschillende prijzen. Dan neemt de gem.-secr., de heer B. J. Hoogenboom, het woord om de tentoon stelling te openen. Spr. is verheugd-, dat binnen zoo'n kort tijdsbestek liieT de 2e tentoonstelling geopend wordt, waarom hij een woord van lof brengt aan het bestuur van „Samenwerking", dat alles in het werk stelt Ter-Aar hooger op te voeren. Wij moe ten vooruit in dezen tijd; niet bij de pak ken neer blijven zitten, laten toonen en dat kunneqp we, dat wij mede kunnen concur- reeren met onze bollen. Ik hoop, aldus spr., dat deze tentoonstel ling weer meerdere kennis moge brongen aan de kweekers, in het algemeen welzijn van Ter-Aar, dat het niet aan belangstel ling zal ontbreken in de komende dagen, en dat zij onder Gods onmisbare zegen in de toekomst veel vrucht moge afwerpen. Hierna werd den secr. 'n mooi bouquet aangeboden en werd de eerowijn rondge diend. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den ambtenaar v. d. Plantenziekte- kundigen dienst, welke ook met een stand tegen woord ige is, wat iets leerzaams is voor de kweekers, betreffende de verschil lende ziekten in de bollen, het ontstaan en voortwoekeren van die ziekte, enz. Vervolgens werd de tentoonstelling be zichtigd, waarop wij nader terugkomen. Het is weer mooi, en inderdaad de moeite waard, om een bezoek te brengen. Wij ver wachten dan ook nog al eenige bezoekers in de komende dagen. „Arti et Religicni". Hemelvaartsdag trok onze Muziekver. „Arti" naar buiten. Zij zouden deelnemen aan het Concours te Noord wijk, en met 246 punten in de 3e af- deeling kwamen zij uit den strijd; dit be- teekende een derde prijs. Wanneer wij de repetities nagaan, mogen zij tevreden zijn, want voo-ral in den 1-aatsten tijd schitterde er nog al een enkele door afwezigheid, in verband met de drukke werkzaamheden. En daar er ook nog enkele debutanten bij w-aren, strekt dit tot meer tevredenheid. Kom aan dan, een volgende keer weer een paar punten hooger, dan hebt gij recht op een hoogeren pa*ijs. Blijft dc' repetities toch trouw bezoeken, vooral i-n het a.s. zo merseizoen, want dan verwachten we, dat „Arti" wel enkele malen zal concerteeren in de Gemeente. Auto te water. Gistermorgen reed dr. P. per auto vanaf zijn woonhuis naar de richting Gee rel ijk. Bij v. d. H. gekomen, ge raakte. De timmerman G. P. was daar ter plaatse aan het werk, en kon den dr. uit de auto krijgen; deze kwam met de schrik en een nat pak vrij. N.B. Als niet anders wordt aangegeveu dagelijks Gloria en Credo. De Prefatie en het gebed „Communicantes" van Hemel vaart.. ZONDAG 17 Mei. Zondag onder het oc taaf van 0. H. Hemelvaart. Mis: Exaudi. 2e gebed v. d. II. Paschalis, Bel ij :1 er 3e v. h. octaaf van Hemelvaart. Kleur: Wit. Christus is van ons heengegaan, maar ons hart is steeds bij Hem, spreekt tot Hem zoekt Hem voortdurend. Zal Hij Zijn Aan schijn van ons afwenden? (Introitus). Neen. Hij, Die van Zijn heiligen troon in den he mel over de volkeren heerscht, vergeet ons niet. Voortdurend bidt Hij voor ons en Hij zal ons niet als weezen achterlaten. Zijn Geest zal Hij ons zenden. (Alleluja-vers Evangelie; Comniunio). Laten wij, gesterkt door Gods genade, welke het onbevlekt Offer ons moge verleenen (Stilgebed) ons voorbereiden op den komst van den God- delijken Trooster, door trouw en oprecht God te dienen. (Gebed) door een aanhou dend gebed en beoefening der naastenlief de. (Epistel). MAANDAG 18 Mei. Mis v. d. H. Venan- tius, Martelaar: Protexisti. 2e gebed v. h. octaaf. Kleur: Rood: Als knaap van 15 jaren aangeklaagd bij keizer Antiochus als belijder van den cliris- telijken godsdienst, onderging Venantius de gruwzaamste folteringen, waarvan hij telkens wonderbaar herstelde. Ten slotte is hij onthoofd en stierf hij den marteldood tegelijk met velen, die op het zien van Venantius' standvastigheid en wonderda dige genezingen het geloof in.Zezus Chris tus hadden omhelsd. DINSDAG 19 Mei. Mis v. d. H. Petrus Caelestinus, Paus en Belijder: Statuit. 2e gebed v. h. octaaf3e v. d. H. Pudent-iana, Maagd. Kleur: Wit. Petrus Caelestinus heeft een mooi voor beeld gegeven van ootmoed. Tegen zijn wil Paus gekozen om wille zijner deugden, moest hij zich deze keuze laten welgeval len. Vier maanden later legde hij in een Consistorie te Napels, in tegenwoordigheid des konings zijne waardigheid neer en ging opnieuw zijn kloosterleven beginnen. WOENSDAG 20 Mei. Mis v. d.. H. Ber- nardinus van Siëna, Belijder: Os Justi. 2e gebed v. h. octaaf; 3e Concede (ter eere van Maria). Kleur: Wit. Bernardinus, één der grootste sieraden van de Kerk in de 15e eeuw, werd 8 Sep tember 1380 uit een edele familie te Massa geboren. Zijn moeder stierf toen hij pas drie jaren oud was. Bernardinus ontving echter toch een zeer vrome opvoeding van twee zijner tantes, zoodat hij van dag tot dag in godsvrucht, wijsheid en liefde je gens God en de menschen opgroeide. In het. jaar 1404 legde hij in de Orde der Ca- pucijnen de gelofte af en legde hij zich op verlangen van zijne oversten toe op het predikambt. Vooral heeft hij den Zoeten Naam gepredikt in Italië als een teeken van verzoening en vrede in die da-gen van strijd en verdeeldheid. DQNDEDAG 21 Mei. Octaafdag van 0. H. Hemelvaart. Mis: Viri Galiliëi (als op den feestdag). Kleur: Wit. VRIJDAG 22 Mei. Mis v. d. vorigen Zondag: Exaudi. 2e gebed ter eere van Maria; 3e voor Kerk of Paus. Geen Credo. Prefatie alleen van' Hemelvaart. Kleur: Wit. ZATERDAG 23 Mei. Vigiliedag vóór het Hoogfeest van Pinksteren. Geboden vasten en Onthoudingsdag. Op dezen dag wordt als een herinnering aan het H. Doopsel, dat in de eerste chris telijke tijden op Pinkstervigilie evenals op Paaschzaterdag op plechtige wijze werd toegediend aan de doopleerlingen, doopwa ter gewijd. Geen Introitus. Geen Credo. Pre fatie, het gebed „Communnicantes" en „Hanc igitur" van Pinksteren. Als er geen doopwater gewijd wordt, dan Introitus: Cum sanctificatus fuero. Kleur: Rood. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender be ha 1 ve ZONDAG.Mis v. d. H. Pachalis: In omni. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Zon dag. 3e gebed v. h. octaaf. BAANDAG. Mis v. d. H. Felix van Can- talicië, Belijder: Dominus. 2e gebed v. d. H. Venantius; 3e v. h. octaaf. Kleur: Wit. DINSDAG. Mis v. d. H. Ivo, Belijder: Os Justie. 2e gebed v. d. H. Petrus Caelestinus 3e v. h. octaaf. WOENSDAG. Eigen. Mis: Laudationem. DONDERDAG. 2e gebed v. d. H. Theo- philus van Corte, enz. VRIJDAG. Mis v. d. Z.Z. Joannes Forest, Joannes van Cetina en Petrus van Duenas. Martelaren: Sancti tui. 2e gebed v. d. Zon dag onder het octaaf van Hemelvaart. 3e ge-bed ter eere van Maria. ALB. M. KOK. Amsterdam. Pr. MAAKT NU UW^ffkNTEN GEREED Wij leveren 1 tentüni 32 cts/p Haarl.straat. hodrBonkersteeg 2-4-6

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10