ACADEMIENIEUWS UIT DE RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 15 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Mei 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 765.0 te Marseille. Laagste baroaneterst.: 743.5 te Thorshaven Verwachting tot den avond van 16 Mei: Zwakke tot matige wellicht tijdelijk toe nemende Zuid-Oostelijke tot Zuid-Weste lijke wind. Zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk regen- of onweersbuien. Weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR! 18.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 9.14 uur tot Zaterdagmorgen 4.40 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur lSgr., 12 uur 18.5 gi. en 3 uur 18.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 16.5 gr., 12 uur 17.5 gr. en 3 uur 18 gr. C. tot den bouw waarvan de Raad op 2 Sep tember 1930 besloot, is dezerzijds aan een vijftal daarvoor in aanmerking komende fir ma's prijsopgave gevraagd. Van de inschrij vingen is de in technisch en financieel op licht meest aannemelijke die van de N.V. Wernink's Beton Maatschappij te Leiden, en wel voor een bedrag van 10.900. Toegangsweg Christelijke Kweekschool. Krachtens Raadsbesluit van 16 Februari 1931 werd een perceel grond, gelegen ach ter den Rijnsburgerweg, verkocht ten be hoeve van don bouw van een Christelijke Kweekschool. Aangezien de grond als bouw rijpe grond is verkocht, dient "van gemeen tewege te worden gezorgd voor den aanleg van een toegangsweg van den Rijnsburger weg af. Gerekend is op een rijweg ter breedte van 7.50 M. met klinkerbestrating en aan weerszijden een tegeltrottoir van 3 M. breedte en een beplante strook eveneens van 3 M. De bedoeling is langs den weg, voorzoover deze grens-t aan de Lager gele gen achtertuinen van de perceelen Rijns burgerweg Nis 93 en 95, zgn. betonnen per- ronwanden aan te brengen, waarop een ijzeren gaashek is gedacht. Overigens zal langs de-n weg, waar deze niet grenst aan het terrein der kweekschool, een tijdelijke afschering worden geplaatst. De kosten van een en ander zijn geraamd op pl.m. 11.000. „SANCTUS AUGUSTINUS". Het eerste lustrum van Makker IV. Woensdag herdacht de Debatingclub Makker IV, onderafdeeling van de R. K. Studen ten ver een iging „Sanotus Augustinus" alhier, haar vijfjarig bestaan. De herdenking droeg een intiem karak ter en bestond voornamelijk uit een feest- vergadering, welke in den namiddag in het „Eigen Huis" werd gehouden en waar ais spreker optrad prof. dr. F. C. Gerretson uit Utrecht. De vergadering werd o.m. bijgewoond door den Unie-moderator, prof. P. G. Groe nen, den moderator van „Sanotus Augusti nus", rector R. J. J.- Reijnen en prof. C. C. Berg, hoogleeraar aan de Leidsche Univer siteit. Met prof. Gerretson werden zij allen har telijk welkom geheeten door den praeses der Debatingclub, den heer H. Verbiest, die verder het welkom toeriep aan het be stuur van „Sancfcus Augustinus" en de af gevaardigden van enkele andere onderaf- deelingen. Hierna wijdde de heer Verbiest eenige beschouwingen aan het organisch leven in de studentenwereld. Spr. gaat de drie pba sen van den venstandelijken arbeid na, die volgens de klassieke opvatting kunnen wor den onderscheiden. Wie een optimistischen geest heeft en aandurft met goede reden een stelling te poneeren, zonder dat hij hiervoor stricte bewijzen heeft, zou, volgens spr., als volgt kunnen redeneeren in ©enigszins «oholaati- schen vorm. Zoolang de mensch bestaat en normaal is, werkt zijn oerebrum normaal en veel, bij den intellectueel misschien wat scherper dan bij den landman. Die arbeid heeft een doel en wel een nuttig doel en waar we den intellectueelen arbeid nu eens critisch getint zien, dan weer creatief en dit de twee hoofdtenóenzen van den geest zijn, die elkaar wel uitsluiten, maar waarvan een van beide steeds aanwezig zijn moet, kun nen we zeggen, dat waar we tegenwoordig een tekort aan scherp critisch denken waar nemen, we ons waarschijnlijk in een schep pende periode bevinden, creatief tot in het beschouwende deel van de wetenschap. We kunnen een omkeer waarnemen, die tot de fundamenten van de wetenschap doorwerkt, de nadruk wordt meer gelegd op het begrij pen. We zien een opstand en soms met recht, tegen scholastiek, die het denken in ketens legt. Naast het kennis nemen van de schep pingen en problemen van de wetenschap is de debatingclub een critische school, niet dat haar doel is sophisterij en gedachten- gymnastiek, maar de oritiek om het weten. Na dit verder uitgewerkt te hebben, me moreert spr., dat Makker een moeilijk le ven in die vijf jaar achter den rug heeft, dat het een tijd is geweest van allerlei soort moeilijkheden, maar ze is behouden geble ven. Moge ze zoo verder gaan en zoover ze dat vermag nut afwerpen voor het leven in de studentenmaatschappij en zoo van zelf voor het later leven. Hierna verkreeg prof. dr. F. C. Gerret son het woord, die in een heldere en boeiende rede zijn meening weergaf over de cultureele beteekenis van een Groot- Nederland, daaraan vastknoopende de taak der katholieke jongeren in Nederland. Waar prof. Gerretson hier in een kleinen kring van particulieren sprak, oordeelde hij het beter, indien van zijn rede geen ver slag werd gepubliceerd in de bladen, voor welk verzoek wij geen reden vinden om er niet aan te voldoen. Blauwe Week 1931. Men verzoekt ons opname van het vol gende Het Leidsch Drankweer Comité vestigt weer de aandacht van onze stadgeilooien op de Blauwe week, de week van propagan da der samenwerkende drank-hes tr ij der s- vereenigiiigen. Deze week werden enkele duizende kranten verspreid, waarin beken de personen uit het land een ernstig woord richtten tot alle niet-geheelonthoudexs. Volgende week Maandag, Woensdag en Vrijdag, telkens van 7 tot 9 uur, zullen in verschillende deelen van de stad straat- propaganda-a vonden georganiseerd worden. Bekende personen zullen daar het woord voeren, terwijl de avonden met muziek op geluisterd worden. Verder wordt morgen, 16 Mei, de bekende blauwe bloempjes-ver koop gehouden ten bate van de drankbe strijding en tot slot de sluitingsdemonstra tie te Dordrecht op 2den Pinksterdag. Café „de Groote Havenbrug". De heer C. O. Racké van het café „de Groote Havenbrug" gaat met zijn tijd mede. In een periode van 18 jaar is zijn café drie maal verbouwd. De kleine ruimte van vroe ger is titans uitgebreid door het bij trek ken van een bergruimte, die aan het pand grensde. De deur is verder overgebracht van het midden naaj- den rechterkant. Men heeft thans vanuit het café een fraai ge zicht op cie groote Havenbrug. Het werk werd uitgevoerd onder leiding van den heer v. lte-rson uit de Groenesteeg, het schilderwerk werd verricht door ae Leidsche Schilders Associatie, terwijl de granietvloeren werden gelegd door- den heer Arnoldus. Het geheel maakt een goe den en frisschen indruk. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 5628. Timmerfabriek „De Twee Sleutels", Lei-den, VestesLraat 84. Uittr. E.: M. van £>op, Leiden, d.d. 1 Mei 1931. 5096. Handelsvereeniging „Industria", Leiden, Turfmarkt 8, koopen en verkoopen van roerende en onroerende goederen. Overl. Comm.: A. B. Timmerman, Leiden, d.d;. 30 April 1931. 876. Alb. B. Timmerman, Leiden, Bree- straat 90, heerenmodeartikelen. Wijz. ha.ii- delsn. thans: B. J. Timmerman voorheen Alb. B. Timmerman. Nieuwe inschrijving. 5737. Fa. M. van Dop, Leiden, Meerburgerstraat 7, Bouw- en aaiineuiensbedriji. E.M. van Dop, Leiden. Met ingang van 16 Mei wordt een post agentschap annex telegraafstation geves tigd in het sigarenmagazijn van den heer W. G. J. Verburg, Heerenstraat 2. Met ingang van dienzelfden datum een postagentschap annex telegraaf- en tele foonstation in het sigarenmagazijn Impe rial van den heer F. P. van Zijl, Stations weg 21. De agent-schappen zijn opengesteld op werkdagen voor den postdienst van 8 uur tot 19.30, voor het behandelen van geldza ken van 8 tot 15. Voor den telegraafdienst van 8 tot 19.30; voor den telefoondienst 8 tot 19.30; het laatste geldt alleen voor Stationsweg 21. Des Zondags en op feestdagen zijn de agentschappen en stations gesloten. Door het Raadslid, den heer Romijn, zijn de volgende amendementen ingediend 'oij de verordening op de heffing van een be lasting op tooneelvertooningen enz., Ie. in art. 7 in te lassohen een nieuwe alinea tu-sschen de alinea's 5 en 6, luidende: Ten aanzien van sportvereenigingen, die de lichamelijke opvoeding beoogen, wor den de contributies van werkende leden, voor de heffing dezer belasting niet in aan merking genomen, ook al heeft het zijn van werkend lid recht van toegang tot de door die vereeniging georganiseerde wedstrijden en spelen. 2e. in art. 7 al. 6 de woorden „door den Inspecteur der Gemeentebelastingen en wel" te doen vervallen. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift ge titeld: „Leidsche onderzoekingen over den Suprageleidenden toestand van metalen" 19271930, de heer J. Voogd, geboren te Rotterdam. Geslaagd Arts-examen le gedeelte de heeren A. Fossen (Scheveningen) en J. W. R. Everse (L e id e n). Bevorderd tot Arts is de heer G. J. Wijn berg (Leiden). BODEGRAVEN. De jeugd. Hedenmiddag hebben de le den van het patronaat St. Josephgezellen- vereeniging en turnolub deelgenomen aan de optocht te Gouda, ter herdenking aan de uitvaardiging van de encycliek „Rerum Novarum'. In drie groote auto's gingen zij stadwaarts. Dat zij zich kranig hebben ge houden. bewijst, dat van de drie prijzen, die uitgeloofd waren voor maroheeren. de eer ste werd toegekend aan onze tunnclub en de tweede aan ons pa-t-ronoat. Vol vreugde over het behaalde succes keerden zij huis waarts. Z0ETERW0UDE. Geboren: Nicölaa-s Joannes A-nton-iiis, z. van Jan Schouten en Geertruida Krom. Geertruida Maria Hendrika, d. van Nico- iaas van den Berg Cn Johanna Wilhe ruina 1'A-mie. Johanna Ca-tharina, d. van Eewoud va-n Willigen en E izabeth Johannia, Oa-rtharina Truyere. Wïlhelmina. Corne lia Ja-ociba, d. van Nicolaas Hooge veen en Alid» Oornel-ia \m;n der Poel. Martina Thoodora Pet-ro-nel'la, d. van Johannes Pe trus de Boer en Maria Jacoba van Ve zen. Ondertrouwd: Hcndirious Johan nes van der Post, 29 jaren, vao Zoetorwoude en Elizabeth Johanna Petro-nella Mooij- man, 25 jaren van Stom-pwijik. Willem Daniël Vahrmeijer 27 jaren, van Zoeterwou de en Jacoba Margaretha Kolijn, 27 "jaren va-n Leim uiden. Wil he-"mus Turk, 28 ja ren van Zoeterwoude eu Wilhe'tnina Johan na Aker-boom, 24 jaren van A-lkamade. Maarten van Aalst. 26 jaren van Zoeter- woude en Jannet je Albrechia Ot-te-vanger 20 jaren van Benthuizen. Frede-wk Hon d-rik Spijker 28 jaren en Neelt-je Merbi-s 29 jaren van Benthuizen. Getrouwd: P. G. M. v. d. Zon en P. van der Hoeven. Nicplaas van Xierop en M. A. v. Rijt. A. Corts on M. Zaal. P. Venst-oep en T. Buys. C. J. Turk en Th. M. v. Diest. Overleden: Cornells Dobbe, 54 ja- re'n. echtgenoot- van Cart har in a Jansen. Uitgesproken J. Auf der Mauer, K a t w ij k a. d. R ij n Cur. Mr. W. Hugenholtz, Leiden. Berichten reeds in een groot deel onzer vorige optage geplaatst. LEIDEN. PROF. DR. H. W. KEES0M. Prof. Keesom is van zijne reis naar Polen teruggekeerd, waar hij te War schau en te Krakau enkele voordrachten heeft gehouden over de onderzoekingen, dié 'in het Natuurkundig Laboratorium te Leiden worden verricht. De Poolsche vakgenooten hebben hem zeer hartelijk ontvangen en zioh beijverd hem meft het wetenschappelijk leven in Polen en de laboratoria te Warschau en te Krakau te doen kennis maken. In het bijzonder die vakgenooten, die vroeger gedurende eenigen tijd in het Leidsche 1 iboratorium hebben gewerkt, zooals prof. Wolfke en dr. Weriner te Warschau, en de profes soren Zakrzewski en Krupkowski te Kra kau. Ook waren bezoeken voorbereid bij den heer Miohalski, directeur van het Poolsch nationale fonds voor onderzoe kingen, en tenslotte bij den President der Poolsche Repub'iek, prof. Moscicki. die in eene audiëntie van een half uur belangstellend informeerde naar het werk in het Leidsch cr.vogene laborato rium, en vertelde van hetgeen hij zelf vroeger op electrisoh-chemisch gebied had verricht, bijzonder ook bij het wederin- riohten van het Poolsche stikstofbindings bedrijf, nadat dit door de Duitsohers was achtergelaten geworden. Intern. Koude-lnstituut. Met ingang van 1 Augustus a.s. is be noemd tot hoofdredacteur bij het Insti- tut International du Froid te Parijs de heer H. H. Mooy, doctorandus in dc wis- en natuurkunde te Leiden. N.V. LEIDSCHE DUINWATER MAATSCHAPPIJ. Jaarlijksche vergadering van aandeel houders. In de hedenmorgen o-nde-r voorzitterecha.p van den heer N. C. F. van Gimkel gehouden alge-meen-e vergadering van Aandee hou ders der N.V. Leidsche Duinwater Maat schappij, waren vertegenwoordigd 20 aan deden, uitbrengende 20 stemmen. Aan het door den Wnd. Directeur, den heer C. J. van Spa-ll uitgebracht vers-Ia-g over 1930 is het volgende ontleend: In het afgeloopen jaar werden te Ka-t-wijk aan den Rijn uit het duin-reservoir opge pompt 2.482.293 m3 duinwater, tegen 2.337.761 m3 over 1929, of 144.632 m3 meer. Gemiddeld werden per etmaal opgepompt 6801 m3, tegen 6404 m3 over 1929. In het hoofdbuizennet kwamen 10 buis breuken voor, welke onmiddellijk hersteld konden worden. Voorts moesten op 11 plaatsen de hoofd huis verbindingen opnieuw worden opgezet, ni. op een 5-tal tengevolge van het- drukke verkeer met zware tramwagens, 5 door werkzaamheden voor het- aanbrengen der Centrale rioleering in de gemeente Leiden en 1 voor het aanbrengen van een brand leiding. Door genoemde riol eer in gs werken werd bij 't heien van dam wand een 80 mm hoofd huis in de Medustraat bij de Kooilaan ge heel afgeslagen, waard-oor een giroot aantal bewoners in die omgeving gedurende eeni gen tijd van watertoevoer waren verstoken. Door het dempen van vaarwater en het wegbreken van bruggen vervielen: le. de 100 mm. looden zinker Haven b/d Zijlpoort; 2c, de 300 mm. brugpijp FAjnebuxgereingel b/d AloëJe an. De Rijnsburgereingel werd van een ge sloten wegdek voorzien in verband waar mede op verzoek van de gemeente Leiden, de huisaansluitingen ter plaatse door mid del van Morris Main-kranen met spindel en straatpot, tot sta-nd zijn gebracht. Ten gevolge van de verbreeding der Rijns- burgerbrug is de bestaande brugpijp ver legd. Zooals in het vorig verslag vermeld, moest- de hoofdbuis in den Stationsweg al hier wegens aspha'teering van dien weg, worden verlaten. Hiervoor werd in het Wes telijk trottoir in 1929 een 100 m-m. buis ge legd, terwijl in dit jaar eveneens het Ooste lijk gedeelte va-n een 100 mm buis werd voorzien. Ten d-ieiiete van de Centrale rioleerin-g werd een gedeelte hoofdbuis van den La gen Rijndijk tij-de'ijk weggenomen. In verband met de ver breeding van h et- vaarwater van den Mareeingel is de 300 mm. hoofdhuis aldaar vanaf Prins Frodenkstraa-t tot Prins Hendrik-plein verlegd geworden in in het trottoir. Daar het brugdek der nieuwe brug over den toegang tot de laadhaven der N.V. Am- sterdanise-he Baliast Maatschappij in den Valkenboirgsohen straatweg te Katwijk werd verhoogd» meest ook de ligging der 300 mm. hoofdbuis langs deze brug gewij zigd worden. Algemeen e spuiingen op het hoofdibuizen- net hadden in het najaar plaats. Met inachtneming der bepaling va-n Art. 5 der ooncessie werd uitbreiding aa-n het- buizennet- gegeven, tc-t een t-oteal van 787 meter. Hiervan overgenomen door de gemeente Oegst-geest 86 M.; uitbreiding van het net der Maatschappij 701 M.; lengte van het bui zennet op 1 Jan. 1930: 101575.5 M., zoodat de gehee'e lengte van het buizennet der Maatschappij op 31 December 1930 be droeg 102276.5 M. Het buizennet in de om liggende gemeenten, eigendom dier gemeen ten, bedraagt: te Katwijk 24490 M.te Rijnsburg 553.5 M.te Oegstgeest 11050 M.; 44072.5 M. totaal van het verzorgingsgebied 146349 M. Van 7 April-27 October werden met de hyd-rophonetoe stellen de leidingen va-n 13884 perceelen met 7256 oiosets onderzocht. In deze 13884 perceelen werden aangetrof fen 678 '.ek-ke voorwerpen is 4.88 pCt. De volgende overtredingen werd gecon stateerd het bijplaatsen va-n baden zonder kennisgeving 5; het bijplaatsen van oio- sets zonder kennisgeving 21het hebben van tuimibesiproeiing zonder kennisgeving 2; het verplaatsen van tapkranen, staande 50 c-m. boven den vloer zonder loozing, naar den gootsteen, zonder kennisgeving 13; het bijplaatsen vantapkranen 50 c.m. bovenden vloer zo-nder looziing, zonder kennisgeving 2. Gesloten werden 206 abonnement-s- en 142 ineteroonihracten. Vervallen zijn 71 a-bon- n emends- en 11 metercontracten. Uitvoerig worden de vernieuwingen en uitbreidingen in den loop va-n 1930 vermeld. Het water werd het gehee-le jaar gerege'd aangevoerd en onderzocht door iir. A. M. van Deventer. Zijn oordeel was zeer goed drinkwater, voorzooverre dit langs sohei- kundigen weg is uit te ma-ken. Bacteriolo gisch werd he-t water gere-ge d onderzocht aa-n het Chemisch en Bacteriologisch Labo ratorium van Dr. W G. N. van der Sleen te Haarlem. Volgens het versdag van dit laboratorium was het kiemgeka-lte van het water gere geld zeer laag, ook qua itatief bacteriolo gisch was de hoedanigheid van het water zeer gunstig. De 3047 geplaatste watermeters hebben een verbruik aangewezen van 1.084.665 m3, zoodat gerekend naar het totaal verbruik van 2.482.393 m3, door de abonnementen moet gebruikt zijn 1.397.728 m3 waaronder echt ei het water voor spuien brandbl us- schiug ij lekkage begrepen is. Van de geplaatste watermeters is 1/3 ge deelte vervangen door nieuwe of gerepa reerde en opnieuw juist gecontroleerde me ters. Over de naar het oordeel van contrac tanten „te hooge aanwijzing', kwamen dit jaar vier klachten in, doch de meters ble ken bij onderzoek nauwkeurig aa-n te wij zen. Het waterverbruik der eenige nog io ge bruik zijnde standpijp bedroeg 69 m3. of een vermindering va-n 42 m3 tegen het vo rige jaar. Het saldo de-r exploitatierekening in 1930 bedraagt 359.814.13 1/2, zoodat na af schrijving op de rekening „Eigendommen" en reserveering voor extra- afschrijvingen, waardoor aan aandeelhouders een dividend van 15 pOt. (evena-ls het vorige jaa-r) eu aan de gemeente Leiden 90.238.30 kan worden uitgekeerd. De balans reeds g-oedgekourd door B. en W. van Leiden, werd aangenomen. De aftredende oom-m-issa-ris de heer W. F. van Wijk werd herkozen. LAATSTE BERICHTEN BOERDERIJ-BRANDEN. Gi-steren is de boerdij van P. R. in de verre heide bij Hemert totaal afgebrand. De inboedel ging verloren. Het vee kon worden gered. Persoonlijke ongevallen had den nipt plaats. Hedenmorgen brak brand uit in de boerderij van J. Sprankenis te Budel waar bij de geheele inboedel met klein vee in de vlammen omkwam. De boerderij is to taal afgebrand. Het vee was in de weide. De belend««*1 boerderij werd door hard werken der vrij willige brandweer behouden, maar bekwam toch veel vuur- en waterschade. Verzeke ring dekt de schade. Vliegongeluk in Afrika. LONDEN, 15 Mei. (V. D.j. Te Nairobi in Kenya is de bekende captain Denys Finchhatlon een broer van den Earl of Winchelsea gisteren met zijn Moth.sport- vliegtuig over den kop geslagen en go- dood. Het- ongeval geschiedde op een af stand van 90 mijl van Mombasa. Captain Finchhatton die 44 jaar oud was. was een der bekendsta jagers op groot wild, die reeds meer dan 20 jaar in Kenya vertoefde. Hij was de organisator van de groote jacht- expeditie, de de prins van Wales verleden jaar in Oost-Afrika heeft gehouden. De burgeroorlog in China. LONDEN, 15 Mei. V. D.). Naar uit Kanton wordt gemeld, hebben de Kanton- necsche troepen, gesteund door vliegtuigen en drie kanonneerbooten, de stellingen der regeeringstroepen gebombardeerd, even wel zonder belangrijke successen te boe ken. De Nankingregeoring heeft Kanton een ultimatum doen toekomen, waarin ge dreigd wordt met een strafexpeditie. LEIDEN, 15 Mei. Vee. Aanvoer937 runderen, 338 kalveren. 549 schapen, 866 lammeren, 1206 varkens, 1093 biggen, 10 paarden en 7 bokken en geiten. Prijzen: 53 stieren 95360. handel flauw; 281 kalf- en melkokeion 2-25—390, handel flauw; 390 varekoeien 195280, handel matig; 216 vette o«sen en koeien 270—440. schoon aan de haak 57100 cent, handel vlug: 7 GraskaVveren37 vette kalveren 55130, schoon aan de haak 95125 cent; 301 nuchtere kalveren f 713; 549 vette scha pen 28—40, handel traag; 866 lammeren 1319. 11636 mestvarkens 14—32, 35 Londenséfrtie 3234 cent cn 36 Zouters 34—37 cent per kg. levend gewicht, ha n-lel matig; 1093 biggen 49: 10 paarden 120—230, 7 bokken en geiten 58. Kaas. Aangevoerd werden 103 par tijen. Besteed werd voor: le soort Goud- sche kaas 31—33, 2e 27—30, Je <oort Leidsohe kaas 3337, 2e 90ort 2832. Handel voor Goudsche en Leidsohe kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen 47 par tijen, 1.596 stuks, 13801 kg. Goudsohe kaas 84 en Leidsehe kaas 19 partijen. LEEUWARDEN, 15 Moi. Vee. 6S Enter- stieren 120—260. 215 twenterstieren 210 450; 385 vette koeien 190—380 per stuk, 7090 cent. perkg.1235 melk- en kalf koeien 180—395, 205 pinken 95175. 75 vet'e kalveren 45—110, 349 nuchtere kalveren 610, 297 vette schapen 2534, 162 weidesdha/pen 20—30, 2201 lammeren 12 18. 970 vette varkens 35—100 per stuk; per kg. 3036 cent, Zouters 3537 conti 61 magere varkens 2035 cent per kg.: 152 kleine biggen 7—12 per stuk( 22 bokken en geiten en 43 paarden. TotaaJ aanvoer 6743 stuk. Kaas. S-leutelkaas 31-33, Gouda- kaas 2046, Edammerkaas 25—48, aan voer 36845. Boter. Mijnboter 1.24l.ïO1.17 p. kg., veilingboter 1.13 p-er kg. Aanvoer 2 derde, 41 zesde vaten. Commissie 1.28. BOSKOOP, 13 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 20 35 cent, Golden Ophelia 2045 cent. Mar cel Royer 2030 cent, Hod-ley 40—65 cent, latidius Pernet 35 cent, Columbia 35—50 cent, Butterfly 3045 cent, Mac Keiler 80 62 cent, Wiüh. Kordes*5070 cent, Phoe be 0.701.00. Rosalandia 40—70 cent, Paul's Scarlet 0.80—1.00, Florex J 0.89— 1.20, German ia 6080 cent, Briancliff 27 40 cent, Edith Helen 55—80 cent, Winnet 30—50 cent. Van Rossen 3050 cent. Di versen: Lathyrus 1017 cent. Lelies 17 cent. Violieren 7066 cent, Clematis Du- randi 60 cent, Clematis President 3.50, idem Patijn 2.00, idem Prins Hendrik f 3.10. Iris Imperator 1025 cent, Anemo nen 10—14 cent, Gerbera 96 cent. ZOETERMEER—ZEGWAART, 13 Mei. Aangevoerd 13000 stuks. Prijzen: kippen eieren 3.50—4.85 en eendeneieren f 3.00 3.40 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 15 Mei. Eierenveiling Prijzen: kippeneieren 3.904.40, oenden- eieren f 3.904.30, ganzeneieren 15.00 en kalkoeneieren 11.00 per 100 stuks, hanen 3590 cent, konijnen 5070 cent en duiven 2224 cent per stu-k. VEUR—LEI DSC HEN DAM, 13 Mei. Vrije veiling. Op de heden gehouden vrije veiling in café „Het Eiland" werden aan gevoerd: 19178 kippeneieren 4.00—4.60, 419 eendeneieren 3.004.55 per 1-00 stuks kippen 0.501.85, konijnen 0.40—3.00, duiven 17—35 cent. per stuk. BODEGRAVEN, 13 Mei. Eierenveiling. Aanvoer 29316 stuks. Prijzen: kippeneieren bruin 3.804.40, wit 3.50—3.90 en een deneieren 2.103.60 per 100 stuks, kip pen 1.101.20 per stuk. ST0MPWIJK, 13 Mei. Eierenveiling. Aangevoerd 11113 eieren. Prijzen: hennen- eieren 3.50, kippeneieren 3.804.70, eendeneieren 3.806.10 en ganzeneieren 13 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3