Heerenoverhemden - gerendassen - Heerensokken - Heerenmodes - Heerenhoeden Hoe wordt een Heer bepdrdee^Ti Behalve naar den totaalindruk, vooral naar de verzorging der zoogenaamde kleinigheden. Deze kleinigheden zijn echter belangrijk fjWM&g om* een overigens zeer goeden indruk totaal te bederven. Een mooi nieuw costuum en een smakeloos Overhemd met geheel verkeerd gekozetr Das hWk'juist het verkeerde effect. De meeste heeren gunnen zich niet veel tijd en zorg voor den aanschaf dezer zaken. Wilt U toch 1(ïp%tvoldoenirfg van Uwe Inkoopen. Wend U dan tot WAALS Wij hebben een speciale atdeeling, geheel en al er op ingericht U in den kortst~mogelük£n tijd te voorzien van het mooiste artikel, juist in den prijs dien U wenscht te besteden. UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS Agenda DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. I gestoken. In verband hiermede hebben de autoriteiten aldaar eveneens den staat van beleg afgekondigd. De kapitein-generaal van Malaga maakt bekend, dat gisteren alleen 27 kloosters zijn aangevallen en gedeeltelijk in de asch zijn gelegd. Ook te Barcelona hebben de autoriteiten uitgebreide voorzorgsmaatregelen geno men om te voorkomen, dat het gepeupel weder tot wanordelijkheden overgaat. Overal in het land, en vooral in Andalusië wordt krachtig geageerd tegen de geeste lijken door oproerkraaiers, die hopen, daardoor onlusten te verwekken. Dé minister van Financiën heeft, na rug gespraak te hebben gehouden met, de be sturen der beurzen van Madrid, Barcelona en Bilbao, besloten, dat de beurzen eerst op Maandag aanstaande weer zullen wor den geopend. In een mededeeling aan de pers, zeide de minister, dat de bezitters van effecten, niettegenstaande de jongste gebeurtenissen, hun kalmte hadden weten te bewaren en dat de banken de zaken op normale wijze afwikkelen. De minister zeide verder, dat het ter zijner kennis was gekomen, dat bepaalde belangen, door beursmanoeuvres, de waar de der effecten wilden doen dalen. Deze manoeuvres kunnen in verband worden ge bracht met de gebeurtenissen der laatste dagen. De kapitein-generaal van Madrid heeft in de geheele stad de troepen geinspectcerd die voor den bewakingsdienst van kloos ters en kerken zorgen en die met den pa- trouilledienst zijn belast. De be vol sing be groette hem op zijn weg met luide on enthousiaste bijvalsbetuigingen. Volgens een officieel bericht zijn te Ma drid bij de onderdrukking der onlusten twee personen gedood. Verder werd een man doodgeschoten, die een klooster plun derde. De Kathedrale kerken van Toledo en Sevilla niet verwoest De berichten in de buitenlandsche bladen waarbij gesproken wordt van ds verwoes ting der kathedrale kerken van Toledo en Sevilla zijn onjuist. Plunderingen in Zuid-Spanje. Ook in de steden langs en in de nabij heid van de grens in Zuid Spanje hebben, aldus meldt Beuter, anti-godsdienstige on lusten plaats gehad. Het gepeupel te Algeciras, San Boque et La Linea hebben de kerken aangevallen, de altaren ontheiligd, de heiligenbeelden omver geworpen en deze met een touw om den hals door de straten gesleept onder de spottende kreten van de menigte. Deze onlusten werden veroorzaakt door deselfde communisten die te Malaga dergelijke han delingen hebben gepleegd. Er is groote schade aangericht. Automobielen met vluchtelingen, op weg naar Gibraltar, werden aangehouden en in brand gestoken, terwijl de inzittenden mis handeld en van hun bezittingen beroofd werden. De hotels te Gibraltar zijn vol met vluchtelingen, die aan grooten schrik ten prooi zijn. Talrijke nonnen hebben zich te Gibraltar in het Lere'te-klooster geïnstal leerd. United Press meldt uit Valencia, dat de politie na de verwoestingen der kloosters die den geheelen nacht duurden, uit het palcis van den aartsbisschop de waarde volle voorwerpen heeft weggehaald; de aartsbisschop heeft het paleis door de ach terdeur verlaten. - De indruk ten Vaticane. De ernstige berichten uit Spanje hebben in het Vaticaan een smarielijken indruk verwekt. Men is van meening. dat na de verande ring in radicale richting in Spanje en door de socialistische en communistische activi teit gewelddaden tegen de kerk en de reli gieuze instellingen niet konden uitblijven. Wat de houding der katholieken betreft, is men van oordeel, dat de katholieken niets tegen de republiek moeten onderne men, doch stemmen op die candidaten, welke zekerheid bieden dat zij volgens de katholieke beginselen zullen handelen. EGYPTE BLOEDIGE BOTSINGEN TE CAIRO. Tijdens de verkiezingen twintig dooden en ruim vijftig gewonden. De verkiezingen in Egypte, die Donder dag begonnen zijn, hebben geleid tot ern stige incidenten te Cairo, waarbij naar tot dusver kon worden vastgesteld 20 personen zijn gedood, twintig ernstig en 210 Licht ge wond. Tot de ernstig gewonden behooren ook twee Engelschen. Voorts zijn 30 politie agenten gewond doordat met siteenen en andere projectielen naar hen werd gegooid. In ©enige districten ran Cairo begon het sternoten gistermorgen om acht uur, doch voordien was het reeds tot ernstige onge regeldheden gekomen. De arbeiders uit boven-Egypte, werkzaam in de werkplaat sen viaai de staatsspoorwegen gingen, ten getale van 5000, in staking en begonnen de machines te vernielen. Zij barricadeerden de spoorlijnen, waardoor de Ldxor-expres en de trein naar Alexamdrië opgehouden •werden. Vooral in de voorsteden van Gairo, Bulak I en Shobra ging het rumoerig toe. In een der straten wierpen de arbeiders van de da ken af roodgloeiende staven ijzer op de hoofden der agenten. Af deelingen cavalerie en infanterie moesten de politie te huilp komen en met vereende krachten slaagde men er in den onruststokers meester te worden. Deze bombardeerden de troepen met steenen en andere projectielen, zoodat de troepen zich genoodzaakt zagen te Intusschen waren opgeschoten jongens in andere deelen der stad begonnen met steenen te gooien naar trams en buesen. Ondanks dit bombardement bleef het ver keer gehandhaafd gedurende een uur, of schoon alle ruiten der wagens vernie'd wer den. Ten slotte moest- het verkeer echter worden stopgezet, daar de woedende me nigte de passagiers uit de trams en bussen dreef. Twee wagens werden met benzine overgoten en in brand gestoken. Lantaarnpalen werden uit den grond ge trokken. Den geheelen morgen duurden de ongeregeldheden voort-. Ten slotte slaagde de politie er in de menigte uiteen te ja-gen en de rust te herstellen. Naar de minster van Binnemlandsohe Za ken mededeelt, heeft men den toestand in de spoorwegwerkplaats en eveneens in han den. Aan de ongeregeldheden werd ook deel genomen door leerlingen van de technische school en arbeiders van het arsenaal. Ook te Tanta hebben incidenten plaats gehad, die echter spoedig door de politie konden worden bedwongen. De stemlokalen die zoo als in Egypte ge bruikelijk is, in de politiebureaux zijn ge vestigd, bleven betrekkelijk ver'aten, hoe wel de verkiezingsoommissies zeggen, dat bet grootste deel der stemgerechtigden van 60 tot 90 pCt. gestemd -heelt. Dit wordt evenwel betwijfeld. Ook in de provin cie moet niet zeer druk gestemd zijn; offi cieel wordt medegedeeld, dat de stemming hier bevredigend is verloopen. Volgens de regeering zijn er bij de inci denten 7 personen gedood, doch er zijn be wijzen voorhanden, dat dit cijfer volkomen onjuist is en dat er veel meer dooden zijn te betreuren. Voortdurend worden wederom dooden gemeld. De premier heeft medegedeeld, dat hij zeer tevreden is over de resultaten van de stem ming -van heden, daar het aantal uitge 'brachte stemmen veel grooter is dan in 1923 en 1925. Dit bewijst, dat de regeering geen druk heeft uitgeoefend. ZOETERMEER—ZEGWAART. Groene Kruis. Tot onze blijdschap kunnen wij mededeelen. dat het bestuur on zer Groene Rruisafdeeling een cursus zal doen houden van 26 Mei a.s. tot 5 Juni in de verzorging van moeder en kind, een Moeder cursus. Daaraan kunnen vrouwen en meisjes (lboven 19 jaar) deejmemen. Ze moeten zich aangeven bij den secretaris, den heer D. Biezebos. Naar we vernemen kun nen hoogstens 50 deelneemsters toegelaten worden. We vertrouwen, dat er nog al ani mo zal zijn, waar er een flinke deelneming was bij vorige gelegenheden en de cursisten van toen vol lof waren over wat- ze hadden ontvangen. De oursu-s wordt gegeven in het Spa-arba.mkgebouw, óf des namiddags óf de-s avonds. Dit kan pa-s uitgemaakt, worden op de eerste samenkomst, waarvan de deel neemsters nader bericht zullen ontvangen. Naar we hoeren is de cursusleidster, mej. Hatting een prettige docente. Onnoodig zal het zijn een opwekking te geven tot tijdige aanmelding. En geld kost het niet, want de cursus wordt gratis gegeven. We>l willen we, vooral ook de meisjes aansporen, de geboden gelegenheid aan te grijpen, om die kennis op te doen, die ze later als moe der zoo goed kunnen toepassen voor zich zelf en voor haar lieveling, de kleine baby. Burgemeester met verlof. Door den Commisa-ris der Koningin in de provincie is de burgemeester onzer gemeente wegens ziekte verlof verleend. Van de fiets gevallen. Tijden® den He melvaartsdag had een groote doortrek plaats van wielrijders en wiel rijdsters, die naar de bloemenvelden trokken en naar Seheveningen. Twee Rotterdamaohe wiel- dijdsters maakten op onzachte wijze kennis met de wegbedekkiog van de Dorpsstraat. Alvorens zij de reis naar hunme bestemming konden voortzetten, moesten de gewonde liehaamsdeelen verbonden worden. Prijs behaald. Gister, Hemelvaartsdag trok onze harmonievereeniging „Kunst- en Vriendschap" ten concourse te Bilthoven, alwaar een nationale muziekwedistrijd werd gehouden. Voor de eerste maal kwam on6 plaatselijk korps uit in de 2e afdeeling.. Na gehouden strijd met de instrumenten, met nog 3 concurrenten werd door de jury onzen inwoners den tweeden prijs toegekend. ZOETERMEER. De bevolking. Door het Centraal Bu reau voor de Statistiek is bekend gemaakt den uitslag va.n de gehouden 11e volkstelling voor deze gemeente. Op 31 December 1.1. was het dcint.elve bevolkingscijfer 1734 per sonen, en wel 864 mannen en S70 vrouwen. NOORDWIJK. GROOT MUZIEKFEEST. Concours Zuid-Holl. Bond R.-K. Harmonie- en Fanfarekorpsen. Een goede dag weder, mooie muziek, groote belangstelling en een recht feeste lijke stemming, ziedaar het overzicht van den eersten dag van het concours van den Bond, schitterend georganiseerd door een uitvoerend comité, bestaande uit een ze vental Noordwijksche heeren. Met trots kunnen deze terugzien op het goede slagen van dezen eersten dag. De officieele opening had plaats op het Raadhuis, alwaar te 12 uur de edelachtb. heer burgemeester en de bijna voltallige Raad het Bondsbestuur het eere-comité, uitvoerend comité, de jury, heeren direc teuren en eenige deputaties van plaatselij ke vereenigingen in de Raadzaal ontving. De burgemeester sprak een woord van hartelijk welkom tot allen, doch in het bij zonder tot diegenen, die van heinde en verre zijn gekomen, gehoor gevend a in de melodieuse roepstem van ons wakkere Fanfarecorps „Excelsior", om deel te ne men aan het concours, georganiseerd door ons jubileerend korps. Het was spr. een groot genoegen, dat dit jaar h°t concours in het schoone Noordwijk werd gegeven en hij tevens een prachtige gelegenheid had „Excelsior" bij haar 2e lustrum van harte te complimenteeren. Spr. memoreerde de oprichting van het korps in 1921 door kap. S. Braakman terwijl van het eerst gekozen bestuur de heer J. Hiep nog steeds als voorzitter aanzit, zoodat ook deze thans jubileert. Onder applaus leliciteerde spr. dezen volijverigen functionaris. Met de bes te wenschen voor het concours eD voor „Excelsior" beëindigde zijnedelachtb. zijn begroetingsrede. De Bondsvorzitter, de heer A. 0. A. Deerenberg sprak hierna een welkomst woord tot allen en bracht eerstens dank aan den Hoogeerw, Deten. de H.H. Gees telijken, de staf heeren van t eere- en uit voerend comité voor de organisatie van dit concours en aan 't gemeentebestuur vooi deze officieele ontvangst. Spr. felicteerde het jubileerende „Excelsior"; het deed het Bondsbestuur een groot genoegen te kunnen constateeren dat het korps in de gemeente aller sympathie heeft verwor ven, hetwelk voor allen zeker een prikkel al zijn om op den 'iigïslagen weg voort te gaan. Namens het Bondsbestuur bood spr. als herdenking een "crguld zilveren pla quette aan. De jury heette spr. in het bij zonder welkom. Spr. hoopt, dat dit con cours, eerstens voor „Excelsiordoch bo venal voor den Bond goed moge slagen en moge staan in het tee con van onderlinge wgardeering. Spr. verklaa'-lo het concours hiermede voor geopend. Hierna werd door het gemeentebestuur ie eerewijn aangebo den. Namens de jury spr&k de heer Max Guillaume nog een opweskend woord, ter wijl de voorzitter van Vreemdelingenver keer, de heer v. Cape-Ie, zijn beste wen- schen uitte voor het weislagen van het concours. Hierha begaf het geheeie gezelschap zich naar het bordes van 'net Raadhuis waai het Harmoniegezelschap H. A. P. van 's-Gravenhage bij aan'o a>o het Wilhelmus aanhief.. De genoemde harmonie mar cheerde naar het feestterrein, alwaar de wedstrijden te ongeveer half twee aanvin gen. En bestond toen al vcei belangstel ling op 't trrein en steeds stroomden ei maar meer binnen, zoocLai er een zeer ge zellige drukte was. Gedurende den gehee len wedstrijd, waaraan deze dag .9 korpsen deelnamen, waarvan 4 tevens aan don marsch-wedstrijd, stonden er honderden aandachtig te luisteren naar de over 't ge heel genomen, zeer goede muziek. Tijdens de wedstrijden kwamen de bur gemeester van Noordwijk en de burgemees ter van Stompwijk en Veur, de heer W. Keyzer, schenker van den wisselbek'er, blijk van hun belangstelling geven. De verplichte concoursnummers waren als volgt: eere-afd. Harmonie Marche au Flambeau No. 1 van Meijerbeer, afd. Uitm. Harmonie Suite Ballet uit de Opera „Ma rion" van Sam Vlessing, afd. Uitm. Fan fare La reine Maud, van Boijer, le afd. Harmonie: Fantasie Pastorale van S. Vles sing, le afd. Fanfare: Honneur et Liberté, Langlois, 2e afd, Harmonie: At.talanta Ouverture, A. Eenhaes, 2e afd. Fanfare Echos de la Foret, G. Morand, 3e afd. Harmonie: Een zonnige dag op de Ve- lirwe, J. R. v. d. Glas, 3e afd. Fanfare: Mau- ricette, Lepagnole, 4e afd. Harmonie: Le.s Lilas leus, Ouverture, G. Gadenne, 4e afd. Fanfare: Fetes de Automnes, G. Falies. De verplichte nummers vor de marsch- wedstrijd eere-afd., afd. uitm. en le aJd. Osman Pacha van Steenebrugge; voor de 2e, 3e en 4e afd. „Loudspeaken" van S. P. van Leeuwen. De uitslag der jury bestaande uit de hee ren J. R. v. d. Glas, Amersfoort., Max Guil laume, Roermond en H. A. Maas, Alkmaar, was als volgt Uitslag concours-nummer: Pius X van Poeldijk Fanfare afd. uitm. 2e prijs met 285 punten, St. Joseph, van Rotterdam, Har monie le afd. 2e prijs met 277 punten, St. Jeanne d'Arc van Noordwijkerhout Har monie le afd. 2e prijs met 257 punten, Excelsior van Noordwijk Fanfare 2e afd. le prijs met 333 punten, St. Radboud van Ke- thel Fanfare 3e afd. le prijs met 305 pun ten, Arti et Religone van Ter Aar Fan fare 3e afd. -3e prijs met 246 punten, St. Raphael van 's-Gravenhage Harmonie 4e afd. le prijs met 307 punten, Alph. Patro naat H. A. P. 's-Gravenhage, Harmonie 4e afd. le prijs 301 punten, St. Gregorius van Kwitsheul Harmonie 4e afd. 2e prijs met 272 punten. Uitslag marsch-wedstrijd: St. Joseph van Rotterdam Harmonie le afd. le prijs met 102 punten, Excelsior van Noordwijk Fan fare 2e afd. le prijs met 114 punten, St. Gregorius van Kwitsheul Harmonie 4e afd. le prijs met 96 punten, Alph. Patronaat H. A. P. 's-Gravenhage 2e prijs met 90 pun ten. Onze verwachting Woensdag uitgespro ken, dat „Excelsior wel iets goeds zou presteeeren, heeft ons niet bedrogen, doch is nog wel overtroffen daar zij naast twee eerste prijzen het hoogste aantal punten in de gehouden wedstrijden heeft weten te behalen, voorwaar een schitterend suc ces voor ons korps en zijn directeur den heer Corm de Haan. Woensdagavond gaf het Harmonegezel- schap „St. Matthias" van Warmond in de tent op het Lindenplein een eere-concert, waarvoor een overgroote belangstelling was, en, dat ook daar van de uitstekende muziek is genoten, bewees herhaaldelijk het daverend applaus, zoo zelfs dat het korps als toegift nog liet hooren „Abscbied der Gladiatoren", Het eerste gedeelte van het concours kan hiermede worden be schouwd als schitterend geslaagd. Gemeentelijke Aankondigingen GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert zooals ge meld, op Maandag 18 Mei, des na-middags te twee uur. Alsnog te behandelen: a. Benoeming van een onder wijzer (es) aa.n de Meisjesschool voor U.L.O. b. Voorstel tot het verleenen, over het jaar 1929, van eene vergoeding krachtens art. 100 der L.O.-Wet 1920, aan de besturen van verschillende bijzondere scholen voor lager- e-n uitgebreid lager onderwijs. c. Praeadvies op de verzoeken van het bestuur der vereeniging „De Ambachts school", om medewerking te verleenen tot de uitbreiding van het aantal avondcur sussen aan die school met een cursus voor auto- en motorherstellen en een cursus voor opleiding van stucadoors. d. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van gedeel ten van de perceelen aan den Haarlemmer weg, Sectie K. nos. 3801 en 4018, zulks met wijziging van het Raadsbesluit van 10 No vember 1930. e. Voorstel om, met intrekking van het Raadsbesluit van 16 Februari 1931, aan W. C. van Oosterom te verkoopen de aan de Oost- en Westzijde van de Bloemstraat gelegen perceelen bouwterrein, Sectie K. no. 3930 ged. f. Voorstel in zaj>e den aankoop, in het belang van de Volkshuisvesting, va-n een perceel weiland, gelegen in den Stadspol der nabij de Stinksloot, Sectie N. no. ISO en tot beschikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. g. Voorstel tot onderhandsehe opdracht van het maken van de gewapend-betonwer ken voor den onderbouw van de te bou wen nieuwe brug ove-r het Galgewater, aan de N.V. Wernink's Beton Maatschappij te Leiden. h. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den aanleg van een toegangsweg va.n den Rijnsburgerweg naar de in aanbouw zijnde Christelijke Kweek school. Meisjesschool voor U.L.O. Als gevolg van het aan mejuffrouw C. A. Fischer verleend eervol ontslag is het noo- dig aan de Meisjesschool voor U. L. O. een oh<lerwijzer(es) te benoemen. In verband daarmede bieden B. en W. de volgende voordracht aan: lo. Dra. J. M. Brugge man, leerares aan de Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstreken te Leiden; 2o. J. Huitema, hoofd van de o. 1. school No. I te Streefkerk; 3o. K. H. van Faassen, onderwijzer aan de Rijksleerschool te Middelburg. Cursussen Ambachtsschool. In de Raadsvergadering van 16 Maart j.l. werden om praeadvies in ha.nden van B. en W. gesteld een tweetal adressen van het bestuur der Vereeniging „de Ambachts school" alhier, houdende verzoek mede te werken tot de uitbreiding van het aantal avondcursussen aan de Ambachtsschool met een cursus voor auto- en motorherstel len en een cursus voor opleiding vaai stuca doors. B. en W. stellen voor, de gevraagde me de werking te verleenen. Aankoop perceelen Haarlemmerweg. Zooals B. en W. bij hun voorstel tot over neming van gedeelten voortuin aan den Haarlemmerweg mededeelden, werden nog met enkele eigenaren de onderhandelingen voortgezet. Deze hebben met een dier eigenaren, den heer W. H. J. Zwetsloot c.s., tot het vol gende resultaat geleid: De gemeente zal den grond vóór de per ceelen, voorzoover deze aan den heer Zwetsloot toebehoort en voortuin is (groot 4 M2.), koopen voor den prijs van 10. per M2. Voorzoover de benoodigde grond geen voortuin is, doch verheeld is aan het Verkiezing voor den Gemeenteraad. De Voorzitter van het Hoofditembureau in Kieskring I maakt bekena, dat het Hoofdstembureau in een der l|kalen het Gemeentehuis in Zaterdag 16 Mei a.s. 12 K uur in e sen over de geldigheid voor bovengenoemde de lijsten en over de daarop voorkomende candidaten. De voorzitter .roornoemd, A. VAN DE SANDË BAKHUYZEN. Leiden, 15 Mei 1931. Verkiezing voor den Gemeenteraad. De Voorzitter van het Hoofdsjtembureau in Kieskring II maakt bekenil, dat het Hoofdstembureau in eën der lokalen van de sohool aan de Hee-re'nstraa-tin deze ge. meent© op Zaterdag 16|Mei St^Jdës namid dags te 5 uur, in een 4penbarel zitting zal beslissen over de geldigheid de£ op 12 Mei 1931 voor bovengenoemde verkiezing inge leverd© lijsten en ovéf de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. De voorzitter voornoemd, A. F. L. M. TEPE. Leiden, 15 Mei 1931. Verkiezing voor den Gemeenteraad. De Voorzitter van het HVofdstembureau in Kieskring III niaakt békend, dat het Hoofdstembureau iii een djt lokalen van het schoolgebouw aln We iwn der Werff- straat op Dinsdag M> Mei 4fs. des namid dags te 2)4 uur in e«i openfc&re zitting zal beslissen over de geffiigheid der op 12 Mei 1931 voor bovengenoemde verkiezing ingele verde lijsten en oveP de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. De Voorzitter voornoemd, T. S. GOSLINGA. Leiden, 15 Mei 1931. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentiue- Bibliotheek, geopend 's avonde van 7.308.30 uur Vrijdag, A.R.K.A. Ledenvergadering den Burcht 8.30 uur. Vrijdag. R. K. D. Vrouwenbond. „Zomer- lust", 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van V r ij d a g 15 tot en met Zondag 17 Mei waargenomen door apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. bedrijf van den heer Zwetsloot (groot 23 M2.), zal d© gemeente daarvoor een bedrag van 25.per M2. betalen. Woningbouw „Eensgezindheid". Bij raadsbesluit van 16 Februari j.l. werd aan W. C. van Oosterom tegen den prijs van 7.per M2. verkocht het perceel bouwterrein aan de Oostzijde van de Bloemstraat, groot pl.m. 200 M2. Aan den verkoop werd oa. deze voor waarde verbonden, dat op den grond een garage met bovenwoning of enkel wonin gen zouden worden gebouwd. De nakoming van deze bepaling moest worden verzekerd door het vestigen van een servituut. De woningbouwvereeniging „Eensgezind heid" heeft er echter de aandacht op ge vestigd, dat door bebouwing van het ter rein op de eerstaangegeven wijze enkele van hare woningen ter plaatse niet voldoen de licht en lucht meer zullen ontvangen. De met de vereeniging en met den heer van Oosterom ter zake gevoerde bespre kingen hebben tot de volgende oplossing geleid. De heer van Oosterom koopt, voor den prijs van ƒ7.per M2. behalve het voren bedoelde terrein, ook het aan de Westzijde van de Bloemstraat gelegen gedeelte grond., eveneens pl.m. 200 M2. groot. Op het eene perceel zal een garage worden gebouwd, terwijl op het andere drie ééngezinswonin gen zullen worden geplaatst. Tegen betaling van een bedrag van ƒ200.aan den heer van Oosterom, ver krijgt de vereeniging, door vestiging van een servituut, de zekerheid, dat aan de eene zijde niet hooger zal worden gebouwd dan pijn. 3.50 M. en aan de andere zijde niet hooger dan pl.m. 6 M. Aankoop perceel weiland Stadspolder. De gemeente is in de gelegenheid voor den prijs van 7.700.aan te koopen een perceel weiland, groot 1.28.30 H.A., gelegen in den Stadspolder, aan de Stinksloot, in de nabijheid van de onlangs aangekochte landerijen en van andere reeds aan de ge meente toebehoorende gronden. Dit per ceel behoort aan den heer M. P. Splinter, ie Leiderdorp. Aangezien ook het bezit van dit perceel, in verband met zijn ligging, voor de ge meente gcwenscht is, en de prijs ad pl.m. 0.60 per M2. aannemelijk is te achten, geven B. en W. den Raad in overweging, bot den aankoop le besluiten. De nieuwe brug over het Galgewater. Voor het maken van de gewapend-beton werken voor den onderbouw van de ont worpen nieuwe brug over het Galgewater,

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2