iticaa! oeIa«ej|||e oaïijjuusel BUITENL BERICHTEN UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 15 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 SPOORWEGONGEVAL BIJ DOODEWAARD. BOEMELTREIN ONTSPOORD. Aanzienlijke schadegeen persoonlijke ongelukken. iWoensdag heeft nabij het station Doo- dewaard (Betuwe) een spoorweg-ongeval plaats gehad, dat goed is afgeloopen. Een personentrein die om 13 uur van de rich ting Resteren aan het station Doodewaard moest arrive eren, is even voor dit station ontspoord. De personenwagens liepen uit de rails en kwamen scheef en half gekan teld op den weg te staan. Stangen en as sen zijn verbogen en over het algemeen is de materieele schade van de wagens vrij aanzienlijk. Daar met geen groote snelheid werd ge reden is het ongeval goed afgeloopen. Geen der reizigers bekwam verwondingen. Zij konden met ruim een uur vertraging per extra-trein hun reis voortzetten. Alles ver liep in de volmaakte orde. Een ploeg uit Eist en Doodewaard .is direct aan den ar beid gegaan, teneinde de lijn zoo spoedig mogelijk weer vrij te maken. Omtrent de oorzaak van de ontsporing kan worden medegedeeld, dat een zoogenaamd punt- s'uk door de aldaar werkzaam zijnde ar beiders aan den spoorweg verkeerd is ge monteerd. De burgemeester van Doode waard. de heer J. A. den Hartog, was met de politie ter plaatse. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig auto-ongeval. Nabij Montfoort onder de gemeente Linschoten is gisteravond omstreeks 6 uur een ernstig auto-ongeval gebeurd. Op den Rijksstraatweg UtrechtRotterdam, juist op de plek, waar het geasfalteerde ge deelte overgaat in een grintweg, wilde een luxe-auto, komende uit de richting Utrecht uitwijken voor een motorrijwiel. De auto welke een vrij groote snelheid had, haalde te ver naar links uit en botste tegen een telegraafpaal, die afknapte. Vervolgens sloeg de wagen over den kop en kwam in een sloot langs den weg terecht. De auto werd totaal vernield. In de wagen, die toe behoorde aan de familie van K. te Den Haag, waren vijf personen gezeten, twee dames, twee heeren en een kind. Dit laat ste. alsmede een dame en een heer, kwa men met den schrik vrij. De beide andere inzittenden werden ernstig gewond en ge raakten bewusteloos. Geneeskundige hulp was zeer spoedig ter plaatse, daar toeval lig een drietal doktoren passeerde. De bei de gewonden zijn naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Daar bleek, dat de da me een ribbenfractuur had bekomen, ter wijl de heer een been hdd gebroken. Bei den zijn bij kennis gekomen. Gistera.vond 8 uur was.hun toesiand bevredigend. Meisje overreden. Omstreeks kwart over zes gisteravond wilde een circa 20-jarig meisje den Rijks straatweg te Naarden van de Jan van Toebacklaan naar de Paulus Loolaan over stekeu. Zij raakte haar stuur kwijt eu viel tegen de voorruit van een auto, die uit de richting Laren kwam en welke zij had moeten laten passeeren. De bestuurder de heer S. uit Amsterdam had nog geremd, docli de aanrijding was niet meer te voor komen geweest. Een dokter uit Deventer, die zich in een der vele auto's bevond, die op dit drukke uur langs den Rijksstraatweg rpden, en een dokter uit Naarden, die spoe dig ter plaatse kwamen, hebben het meisje dat een Duitsche dienstbode bleek te zijn, verbonden. Zij had een ernstige hoofdwonde en men heeft nog vrees voor een schedelbreuk. Por ziekenauto werd zij naar de Majellastich- ting overgebracht. Motorongeval. Twee gewonden. Gistermiddag om half twee is op den Heerdevweg le Epe, ter hoogte van de uit spanning de Keet, een motorongeval ge schied. Do heer J. G. uit Enschede die per motorrijwiel uit de richting Heerde kwam beging de onvoorzichtigheid om den weg over te steken, zonder een teeken te ge ven.. met het gevolg, dat hij werd aange reden door een achter hem rijdenden auto, bestuurd door den heer V. uit Heerde. De motor sloeg omde motorrijder en een op de duo gezeten dame werden tegen den grond geslingerd. De heer G. werd met een gebroken been opgenomen en is later, na door twee doktoren te zijn verbonden, per auto naar zijn woonplaats vervoerd. De dame kreeg een hoofdwonde en kon per trein naar huis terugkeeren. Het motrrij- wiel werd ernstig beschadigd. De auto kwam er goed af, ook de chauffeur bekwam geen letsel. Een wielrijdster aangereden. Woensdagavond is op de Nieuwe Park laan te Den Haag de 22-j:ir»ge mej. A. R. uit de Bakhuizenstraat. die daar per rij wiel passeerde, aangereden door een uit de richting van de Seti komende Euick- auto. De jongedame wvd van de fiets ge slingerd en bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Een dokter constateerde hersen schudding en een zware hoofdwonde. De getroffene is per aula v.an den G G. D. naar het R.-K. Ziekenhuis aan het West- einde overgebracht. De auto, die door de botsing uil den koers vloog, reed tegeu een paal van de bovenleiding der electrische tram, welke beschadigd werd. De wagen werd zóó be schadigd, dat devze moest worden wegge sleept en ook het rijwiel van mej. R. was leelijb gehavend. De politie heeft den autobestuurder in verhoor genomen. Door de tram overreden. Woensdagmiddag is op het Prins Hen drikplein in Den Haag de 7-jarige W. K.. wonende in de Hugo de Grootstraat, die aan de binnenzijde van het spoor op het voorbalcon van een aanhangwagen van lijn 3 was geklommen, zoodanig gevallen, dat hem het linkerbeen werd afgereden, ter wijl het rechterbeen zeer ernstig werd ge kneusd, zoodat het knaapje vermoedelijk ook dit been zal moeten missen. In deer- niswekkenden toestand is het kind naar het Diaconessenhuis Bronovo vervoerd. Onder een vrachtwagoa» geraakt. Woensdag is een 8-jarig jongetje, J. N. Oziuga van de Maaskade, op de Prins Hen drikkade W.Z. te Rotterdam, onder den aanhangwagen van een vrachtauto ge raakt. Het linkerachterwiel van den wa gen ging het kind over het hoofd. Met een zwaren schedelbreuk is het jongetje naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd, waarbij het bij aankomst bleek te zijn overleden. Verdronken. In het Bovendiep te Amsterdam is een vijfjarig jongetje, gewoond hebbende in een aldaar liggend woonschip, spelender wijs te water geraakt en verdronken. Uit een sloot in de omgeving der ouderlijke woning aan den Monsterscheweg te Den Haag is opgehaald het lijkje van het 5-jarige meisje H. v. d. M., dat sinds eenige uren vermist werd. Het kind is ver moedelijk al spelende te water geraakt en verdronken. Touring-car verbrand. Een groote roode Touring-car te Am sterdam welke geheel gevuld was met pas sagiers, die een grooten tocht gingen ma ken, is gistermorgen te negen uur op den Middenweg, aan het begin van het Beton dorp door nog niet met zekerheid vastge stelde oorzaak in brand gevlogen. De inzit tenden verlieten in allerijl den wagen, het geen gelukkig geen ongevallen tot gevolg had. De inmiddels gewaarschuwde brand weer heeft met een straal van een motor spuit de auto, die als een fakkel brandde, gebluscht. Boven het onderstel is alles uit gebrand. Wel bleek, dat de wielen niet ont zet waren, zoodat de wagen later op den morgen kon worden weggesleept. Vresselijke ontdekking Gistermorgen ontdekte de heer Th. Reynder te Posterholl na zijn thuiskomst van de Hoogmis, het lijk van zijn 41-jarige echtgenoote in de waterput. Direct werd de politie gewaarschuwd. Uit het voorloopig onderzoek is evenwel komen vast te staan, dat men hier met geen misdaad heeft te doen. De vrouw heeft zich eerst met een mes in de ka mer de halsader doorgesneden. Daarna is zij naar de put toegeloopen en heeft zich voorover er in geworpen. Het onderzoek wordt voortgezet. Vechtpartij op een Communistische verkiezingsbazar. In het gebouw „Handwerkersvrienden- kring" in de Roeterstraat te Amsterdam is Woensdagavond een verkiezingsbazar ge opend ten bate van het Dagblad „De Tri bune'' en van de Communistische Partij. Op deze bazar heeft ook de eenige maan den geleden opgerichte Politieke Vrijden kersclub een stand ingericht van propa gandamateriaal tegen den godsdienst. Dit laatste feit nu schijnt in bepaalde kringen, oat, bij de Fascisten, ontstemming te wek ken, welke zich Woensdagavond in nog be trekkelijk onschuldigen vorm uitte, toen tot deze kring behoorende jongelieden vóór „Handwerkersvriendenkring" colporteer den met anti-Rusland brochures. Gisterochtend echter nam de zaak een veel ernstiger karakter aan. Van een der tigtal lieden, waaronder zich een aantal fascisten bevond, kochten er tegen twaal' uur ongeyeer 25 een entree-biljet voor de bazar, zoodat zij naar binnen konden gaan. Vrijwel dadelijk begaven zij zich naar de stand der „Godloozen", waar zij hun cri- tiek niet onder stoelen of banken staken. De op de bazar dienstdoende communis ten schoten onmiddellijk toeer vielen over en weer woorden, waaraan twee der bezoekers plotseling kracht bijzetten door gezamenlijk de geheele stand onderstebo ven te gooien. Er ontstond daarop tus- schen de communisten en hun tegenstan ders een verwoede vechtpartij, waarbij van beide kanten rake klappen werden uitge deeld. Enkele in zwarte hemden gekleede fascisten, die buiten waren blijven wachten drongen, toen zij bemerkten, dat er ge vochten werd, ook het gebouw binnen om dadelijk aan den strijd deel te nemen, welke eerst eindigde t-oen de ordeverstoor ders met geweld naar buiten waren ge werkt. Inmiddels was de politie van het bureau Jonas Daniël Meijerplein gealar meerd. Onder leiding van inspecteur Oos- terveld rukten zes agenten per rijwiel uit. Gelukkig kon hun optreden zich bepalen tot het met zachten drang verspreiden van de menschen voor het gebouw, welke al lengs tot een groote menigte waren aange groeid. Wel bleven de agenten nog gerui- men tijd in de buurt, teneinde te beletten, dat, het gebeurde zich herhalen zou. Bij de kloppartij is niemand ernstig ge wond. De uiterlijke kenteekenen bepalen zich hoofdakelijk bot bloedneuzen en blau we oogen. Zijn geld verloren. Terwijl hij op weg was van de Twent- sche Bank in de Zijlstraat te Haarlem naar het Spaarne, waar zijn patroon Jongewaard met een schip ligt, heeft de schippers knecht S. G. een bedrag van f 1245 verlo ren, dat hij juist had geïnd. Het geld be stond uit 12 biljetten van 100, 1 van 25 en 1 van 20. Zeven inbraken in één nacht. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn te Montfoort zeven inbraken gepleegd. De buit is evenwel niet groot geweest. Bij de Montfoortsehe Bank is alles overhoop gehaald en zijn eenige schrijfbureaus open gebroken. De inbrekers hebben echter geen kans gezien de brandkast te forceeren. Zes leeuwen dood gevonden. Het circus Barnum, dat op zijn tournée door Nederland momenteel te Helmond vertoeft, had Woensdag een gevoelig ver lies te boeken. Toen de leeuwentemmer gisteravond te ongeveer half zeven, ander half uur voor de openingsvoorstelling zijn dieren wilde gaan verzorgen, vond hij zes volwassen leeuwen dood in hun hooiwagen liggen. Omtrent de oorzaak van hun dood tast men nog in het duister. Dinsdagavond waren de dieren nog geheel gezond, toen zij bij de laatste voorstelling te Eindhoven moesten optreden. „Liefdadigheid naar Vermogen". De op Hemelvaartsdag in de hoofdstad gehouden collecte van „Liefdadigheid naar Vermogen" heeft 14.000 opgebracht. GROOTE STADSBRAND IN JAPAN. Meer dan 500 gebouwen in één plaats verwoest. Dertig personen vermist. In de plaats Sjiranomachi, op circa 200 K.M. ten Noorden vam Tokio, heeft een hevige brand gewoed, die eerst na- zes uur kon worden bedwonge-n en een groot deel der stad in asch legde. Meer dan 500 ge bouwen zijn verwoest, waaronder een bank, het postkantoor, het stadhuis, een kerk en een schouwburg. Een pereoon is om het leven gekomen, terwijl 30 menschen worden vermist. Meer dan 2500 dakloozen moesten in schoolgebouwen worden ondergebracht. De schade wordt op IK millioen yen ge schat. In een dorp aan de overzijde van de ri vier gelegen werden twintig huizen ver woest door een brand, die ontstond door de vele vonken, welke door den wind in het dorp terechtkwamen. SCHOUWBURGBRAND TE K0WN0. De staatsopera in vlammen. De staatsopera te Ivowno staat sedert Donderdagnamiddag twee uur in brand. Daar eerst tegen vijf uur een voorstelling zou plaats hebben, bevonden zich op het oogenblik, waarop de brand uitbrak nog geen toeschouwers in de zaal. De brand ontstond tusschen de coulissen en daar hef- vuur zeer snel om zich heen greep, stond weldra de geheele ruimte achter het too- neel in vlammen. De reeds aangerichte schade is zeer aanzienlijk. Menschenlevens zijn gelukkig niet te betreuren. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN DE D0BR0EDSJA. Gisternacht heeft een hevige wolkbreuk het Dobroedsja-gebied geteisterd. Een groo te oppervlakte werd overstroomd en ver scheidene dorpen staan onder water. Er is veel vee verdronken, terwijl ook eenige menschenlevens te betreuren zijn. Arbeidersonlusten in Zweden. Ernstige onlus-ten hebben plaats gehad in het centrum der Zweedsche houtindus trie nabij de Angermanvivier, waar onder de laders een staking was uitgebroken. Werkwilligen werden door communisten aangevallen en medegevoerd. Een man werd opgeheschen in den mast van een schap, waar men hem eenigen tijd liet han gen, a-ndere werkwilligen werden gebon den en tot bloedens toe mishandeld, waarna zij aan het hoofd van een stoet betoogers moesten loopen. Daar de politic machteloos stond, moesten soldaten te hulp worden geroepen, die er aanvankelijk in slaagden de orde te herstellen. Laicr trokken 700 betoogers'naar het afgezette gebied, en begonnen te schieten, waarop ook de sol daten begonnen te schieten. Drie betoogers werden gedood en twee levensgevaarlijk gewond. Aangezien verdere onlusten wor den gevreesd, zijn afdeelingen cavalerie en artillerie gerequireerd. Aanslag op den Hondureeschen gezant. Gisternacht hebben twee op heeterdaad betrapte alcoholdieven den Huiidureeschen gezant te Washington, dr. Leive, in het le gatiegebouw aangevallen en tegen den grond geslagen. Dr. Leiva bekwam ernstige hoofdwonden en moest ter verpleging in een ziekenhuis worden opgenomen. Diamantdiefstal na 27 jaar opgehelderd. In het jaar 1004 zond een bekende dia mantfirma te Antwerpen een pakje met een half millioen francs aan diamant naar Parijs. Ten gevolge van een onnauwkeurig heid in het adres kon het pakje te Parijs niet besteld worden en werd het aan den afzender teruggezonden. Toen de postbode het kostbare pakje terugbracht, werd het door een onbekende in ontvangst genomen, die voor de firma teeke-nde. Van de dia manten zag men nooit meer iets terug. De politie is er thans na 27 jaar in geslaagd te ontdekken, wie de dief is. Zijn identiteit wordt nog geheim gehouden. Zijn aanhou ding kan echter elk oogenblik verwacht worden. WASSENAAR Boerenleenbank. De Coop. Boerenleen bank hield Woehsdagavond haar jaarvergade ring in het gebouw voor Chr. Belangen. Aan wezig waren 108 leden. De voorz., de heer L. A. F. Prins deelt mede, dat de toestand van de bank gunstig is te noe men. Tegenslagen kwamen niet voor. De rente voor spaargelden is vastgesteld op 3j/£ voor bedragen boven 15.000 op 3 en voor heoge bedragen volgens overeenkomst, voor deposito's 3 en debiteuren in rekening cou rant 5 Gevolg van deze wijzigingen is de verander de rente van de Centrale Bank te Utrecht. De ten vorige jare getroffen regeling ter ver zekering van de tijdige betaling van rente l eeft goed voldaan, zoodat op den ingeslagen weg wordt voortgegaan. De gemaakte winst is ongeveer gelijk aan die in het vorig jaar. Het door de Centrale Bank uitgebracht rap port omtrent de Bank alhier is gunstig, het geen als een goede noot kan worden aange merkt voor den kassier. Tengevolge van den crisis voor den land en tuinbouw heeft het Centraal Bestuur beslo ten een fonds te stichten, orh banken, die in nood komen te verkeeren, te steunen. Hierna werd de rekening en balans' overge legd. Hieruit stippen wij het volgende aan. Inhoud der kas op 31 December 1929 ƒ40.027.29, ontv. spaargelden 1.180.097.24, te-ugbetaalde voorschotten 182 958.58, ont vangsten in loopende rekening 1.479.964.71, ontvangen rente 53.882.41, overige inkomsten J 1.787.92, totaal 2.938.718.15. Uitg., terugbetaalde spaargelden 867.923.89, gegeven voorsohotten 150.350, uitgaven in loopende rekening 1.804.755.32. Uitgegeven rente 39.050.36, andere uitgaven zooals sa larissen en afschrijving ƒ8421.14, winst 8287.37. Kas op 31 December 1930 59.930.07 tciaal ƒ2.938.718.15. De balans geeft de volgende cijfers: inhoud van de kas op 31 December 59.930.07, uit staande voorschotten 630.654.07, tegoed in loopende rekening 665.436.04 nog te vor deren rente van voorschotten enz. 199.60, to taal 1.356.219.78schulden, t.w. spaargel den 1.204.388.78, schuld in loopende rekening 143.587.24^, saldo winst ƒ8243.76. Hierna gaf de kassier eenige toelichtingen, t.w. dat: het crediet bij de Centrale Bank te Utrecht ad 40.000 ongebruikt bleef; het aan tal loopende rekeningen 92 bedraagt; de omzet in loopende rekeningen bedroeg 3.481.788.22; in 1930 30 nieuwe voorsohotten tol een bedrag van 150.350, werden gedaan en het aantal voorschotten 171 bedroeg tot een bedrag van 7 630.645.07; het aantal spaarders (nieuw) 139 en het totaal aantal spaarders 1111 beliep en dat aan rente aan spaarders werd uitbetaald een bedrag van 36.185.85. Aan spaargelden werd ingelegd 1.180.097.24 en terugbetaald ƒ876 923 89. alzoo werd ƒ312.173.35 meer in gelegd. De omzet in 1930 bedroeg 7.538.147.91 tegen ƒ6.560.193.98 in 1929, alzoo een ver grootte omzet van 977.953.93. Het aantal nieuwe leden in 1930 is 25 met iu totaal op 1 Januari 1931 345. Het aantal dagbQekposten beliep 7499 tegen 6366 in 1929, alzoo een vermeerdering van 1153. Een der leden vraagt of het, gelet op de crisisomstandigheden niet mogelijk is de rente vcor voorschotten met te verlagen. De rente van de deposito's zouden dan eveneens kunnen worden verlaagd. De voorz. zet uiteen, dat de vergadering in dertijd de vaststelling der rente aan het be stuur heeft overgelaten. Een voorstel, als door het lid ingediend, kan derhalve niet in behan deling komen. Evenwel is het Bestuur niet on genegen de wenschen der leden te aanhooren. De meening van het bestuur is, dat het met he< oog op de positie der bank niet gewenscht is de rente lager te stellen. Een rente van 5 acht hij normaal voor personen, die zaken doen. Wijders acht hij het gevaarlijk de rente vcor deposito's te verlagen. Hij ducht daar van verlies van middelen. Het Bestuur zal overwegen, of tol verlaging kan worden over gegaan. Vervolgens brengt de heer de Lamaar rap- prrt uit omtrent het nazien van rekening en bescheiden. Alles bleek in volmaakte orde. Tol lid van hel bestuur werd herkozen de heer W F. Knijnenburg, tot plaatsverv. be stuursleden de heeren A. M. de Lamaar en J. J. Remmewaal, als lid van de Raad van 1 oezicht de heer D. Kraaij. Besloten wordt de winst over 1930 te voe ger. bij het reservefonds, waardoor dit stijgt to. 70.947.38li. Vervolgens bracht de heer A. Versteeg ver slag uit van het verhandelde op de algemeene veigadering te Utrecht en werd de agenda voor de eerst volgende vergadering behandeld. Tot afgevaardigden werden gekozen de hee ren A. Versteeg en A. van der Flas. Tenslotte kwam ter tafel een voorstel van het bestuur, om het te machtigen tot het stich ten van een nieuw bankgebouw. De voorloopige plannen zijn reeds ontworpen. De kosten zul len globaal 33.000 bedragen, waarvan in mindering komt de eventueele opbrengst van htc tegenwoordige gebouw, Als plaats van het te stichten gebouw is gekozen de Lange Kerk dam. Door een der leden werd gevraagd, of het vcorstel nog eenigen tijd kan worden aangehou den, zulks met het oog op de tijdsomstandig heden. De voorz. moet dit sterk ontraden, aange zien de ruimte thans veel te klein is en de be scheiden niet brandvrij kunnen worden opge borgen. Na eenige discussie werd het voorstel met 104 tegen 2 stemmen aangenomen. Hierna werd de vergadering gesloten. VOORSCHOTEN. Geboren; Theodoras Bantholmeus Maria d. v. B. Rergiman en A. De vile e. Ondertrouwd: H. Kadé 19 j. en E. M. J. Cabri, 22 j. H. J. de Vries, 29 j. en M. J. W. Veltibudzen, 27 j. G. Strop 29 j. en M. Verhaar 27 j. Overleden: A. J. Ohaibot, geb. van den Akker, 79 j. Ingekomen: M. Veltma-n van Naald wijk. M. J. Baard van Soheripenisse. F. J. Wa-sseaiaar van Canada. A. Bakker en gezin van 's-Gnk.venha.ge. A. Grothoff van Aroen en Velden. W. Oh. Derbs van Zoeterwoude. M. Gh. van den IJssel van Stomp w ijk. Vertrokken: W. P. A. van Lamme ren naar Wagenangen. C. Scheffel en ge- zón naar Wassenaar. C. Stoliten'hof en ge zin naar VGraven'hage. J. J. B. Tent en gezin naar 's-Gra venhage. C. P. Fleur naar Zeist, J. M. Slingerland naar Lei den. G. van Dorp en gezin naar Aals meer. H. Veenstra naar Aalsmeer. G. Klomp naar Aalsmeer. HAZERSW0UDE. Coöp. Boerenleenbank. Deze week werd door de Coöp. Boerenleenbank „Ha- zerswoudeKoudekerk" de algemeene ver gadering gehouden in café De Bruin te Koudekerk. Wegens ziekte van den heer Veelenturf werd de vergadering geleid door den voor zitter 'van den Raad van Toezicht, den heer Ant. van Egmond. In zijn openingsrede, waarin hij alle aanwezigen welkom heet, herinnert hij aan het. gemis aan de be stuurstafel van den heer Veelenturf, die door een ernstige ziekte verhinderd is, de vergadering bij te wonen en die steeds de laatste jaren als voorzitter van het bestuur de leiding hacl van de algemeene vergade- Spr. betuigt zijn leedwezen wegens het overlijden van den oud-kassier, den heer W. v. d. Poel, die gedurende de dat hij kassier is geweest vanaf de oprichting der Bank in 1899 tot en met het. jaar 1922, zooveel heeft bijgedragen om de belangen der Bank te behartigen. Vervolgens is aan de orde de verkiezing wegens periodieke aftreding. De heer A\ Lommerse wordt herkozen als lid van den Raad. van Toezicht en de heeren A. P. Hey- ker en K. Reyneveld als leden van het be stuur, allen met groote meerderheid van stemmen. Hierna wordt door den kassier oen ver slag uitgebracht betreffende de rekening en balans over het afgeloopen jaar, waar aan wij het. volgende ontleenen: Aan spaargelden werd ingelegd 740.086.45 en terugbetaald S12.287.4S. In don loop van het. jaar werden 167 nieuwe spaarbankboekjes uitgereikt, terwijl 72 boekjes werden ingetrokken. Op het einde van het jaar waren 1193 spaarbankboekjes in omloop. Aan voorschotten werd verstrekt 197.950 en terugbetaald 231.798.17. Op het einde van het jaar waren er 212 voor- schotnemers. In loopende rekening werd ontvangen f 941.287.94 en uitgegeven 940.571.86. Op het einde van het jaar waren er S5 reke ning-couranthouders. A'an de Centrale Ra iff eisen bank te LR recht werd ontvangen 548.276.84; opge zonden werd 505.027.32. De Balans geeft aan: actief kas per 31 Deoember 1930 30.206.53, uitstaande voor schotten 597!326.83, loopende rekening 251.530.60, Centrale llaiffeisenbank 22.847.29, effecten 133.685—, meubilair f 1.diverse rekeningen 7.302.01, nog te vorderen rente 3.493.29, onverschenen ren te van effecten 1.583.75. Passief: schuld aan de spaarbank 968.160.06, loopende re kening 39.850.64. reservefonds 31.444.25, .fonds personeelsbelangen 1.107.50, ver schuldigde rente term.-deposito's 4.260.0S, saldo winst 3.245.74. Verlies en winst-rekening; Credit: rente van voorschotten, loopende rekening en ef fecten 53.5S7.21, diverse ontvangsten 629.57, nog te vorderen rente van voor schotten 3.493.29, idem van effecten ƒ1.583.75. Debet: rente spaarbank 39.773.5S, in loopende rekening)' 1.716.74, afschrijvingen 1.070.S9, diverse uitgaven f 9.226.79, verschuldigde rente van termijn deposito's ƒ4.260.08, saldo winst 3.245.7 4. Na nog enkele huishoudelijke besprekin gen en een geanimeerde rondvraag, werd de vergadering gesloten. ZEVENHOVEN Personalia. De rijksontvanger, de heer A. van Dalen, is overgeplaatst naar Dongen (N.- Brabant). Vergunningen. Door de Kroon is bepaald, dac het getal vergunningen alhier drie eal be dragen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14