STADSNIEUWS ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 13 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Mei 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 762.3 te München. Laagste barmeterst.: 749.1 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 14 Mei: Aanvankelijk droog weer. Later wellicht kans op onweer. Weinig verandering in temperatuur, later wellicht afkoeling. LUCHTTEMPERATUUR: 18.0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 8.12 uur tot Donderdagmorgen 3.41 uur; van Donder dagnamiddag 8.13 uur tot Vrijdagmorgen 3.40 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 17, 12 uur 17.5 en 3 uur 18.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 15, 12 uur 16 en 3 uur 17.5 gr. C. ZOETERMEER. R. K. Staatspartij: J. W. Groenewegen, J. Duinisveld, G. L. de Groot, C. Havenaar, N. Gareman, A. L. van Dorp, A. J. J. van Well, Jac. Berk. A. R. Partij: A. G. Scheer, C. H. Brin- kers, J. Hoogendam, M. D. de Graaf, A. Kalisvaart. Chr. H. Partij: J. N. van Reeuwijk, P. Baxmeier, J. A. van Straalen, B. Gorissen, C. J. Koole, Jac. van Buytene. Vrijheidsbond: G. van Staalduinen, mej. N. C. H. Bos, P. H. Groenheyde, A. Huysman, S. Glijnis. Staatk. Ger. Partij: J. C. van.Dorp, Ant. Bos Mz., C. Weening, M. J. van der Tas, W. Bos Mz., B. Vis. Herv. Ger. Staatspartij: M. Bos Jaoz., C. Y. Maaskant, C. J. van Dijke. ZEGWAART. R .K. Staatspartij: A. J. M. van Well, P. J. Smits, G. van Wijk, J. Moers, P. J. Hout man, Sj. Hoogma, A. R. Partij: G. P. Roos, A. van der Spek. J. M. Boon, A. van Breeschoten, J. van Doornen, J. Brinkers, P. Overvliet, Jac. Kalisvaart. Chr. H. Partij: G. van Straalen, J. Ak kerman, A. van Straalen Jzn., H. B. Groen- heijde, A. van Beek. Vrijheidsbond: J. D. P. van Duijvenbo- de, J. L. Moerkerken van der Meulen, E. Huijsman Sr., Jac. Lammens, Alb. Muil wijk, C. G. Noordam, Jac. Dogteroiu, A. E. GroenheijdeCeelen, J. C. Swart en J. C. van der Sobantz. Staatk. Ger. Partij: A. Zegwaart, J. Karens, D. Huurman, Joh. Lengbeek, A. Kraal, Jac. Rodenburg. Herv. Ger. Staatspartij: J. Lamens, W. A. van Reeuwijk, P. Havenaar, G. A. de Kooter. S. D. A. P.: A. C. Goetland en T. Klos. ZEVENHOVEN. R. K. Staatspartij: A. P. v. d. Weijden, A. J. dc Groot H.P.zn., W. Blom, G. Mourits, J. C. Poel, J. Pietersen, C. J. van Veen, M. A. Kelder. Chr.-H. Partij: Jac. Brand, G. Nap. A. Kool, J. van Woudenberg, L. Kool. A.-R. Partij: P. van Leeuwen Sr., C. van Baren, G. van Tol, G. Domburg, A. Groe- neweg. Vrijheidsbond: Jac. Slingerland, S. de Graaf, L. S. Slingerland. PROF. DR. H. W. KEESOM. Prof. Keesom is van zijne reis naar Polen teruggekeerd, waar hij te War schau en te Krakau enkele voordrachten 'heeft gehouden over de onderzoekingen, die in het Natuurkundig Laboratorium te Leiden worden verricht. De Poolsohe vakgenooten hebben hem zeer hartelijk ontvangen en zich beijverd hem met het wetenschappelijk leven in Polen en de laboratoria te Warschau en te Krakau te doen kennis maken. In het bijzonder die vakgenooten, die vroeger gedurende eenigen tijd in het Leidsche laboratorium hebben gewerkt, zooals prof. Wolfke en dr. Weriner te Warschau, en de profes soren Zakrzewski en Krupkowski te Kra kau. Ook waren bezoeken voorbereid bij den heer Miohalski, directeur van het Poolsch nationale fonds voor onderzoe kingen, en tenslotte bij den President der Poolsche Republiek, prof. Moscicki, die in eene audiëntie van een half uur belangstellend informeerde naar het werk in het Leidsch cryogene laborato rium, en vertelde van hetgeen hij zelf vroeger op electrisch-chemisch gebied had verricht, bijzonder ook bij het wederin- richben van het Poolsche stikstofbindings- bodrijf, nadat dit door de Duitschers was achtergelaten geworden. Intern. Koude-lnstituut. Met ingang van 1 Augustus a.s. is be noemd tot hoofdredacteur bij het Insti- tut International du Froid te Parijs de heer H. H. Mooy, doctorandus in de wis- en natuurkunde te Leiden. N.V, LEIDSCHE DUINWATER. MAATSCHAPPIJ. Jaarlijksche vergadering van aandeel houders. In de hedenmorgen onder voorzftlerscha.p van den heer N. C. F. van Gimkel gehouden algcmeene vergadering van Aandeelhou ders der N.V. Leidsche Duinwater Maat schappij, wanen vertegenwoordigd 20 aan deden, uitbrengende 20 stemmen. Aan het door den Wnd. Directeur, den heer C. J. van. Spall uitgebracht verslag over 1930 is het, volgende ontleend: In het afgeloopen jaar werden te Katwijk aan den Rijn uit het duirtreservoir opge pompt 2.482.293 m3 duinwater, tegen 2.337.761 m3 over 1929, of 144.632 m3 meer. Gemiddeld werden pen etunaal opgepompt 6801 m3, te-gen 6404 m3 over 1929. Uitvoerig worden de vernieuwingen en uitbreidingen in den loop van 1930 vermeld. In het hoofdibuizennet kwamen 10 buis breuken voor, welke onmiddellijk hersteld konden wonden. Voorts moesten op 11 plaatsen de hoofd-- bu is verbindingen opnieuw worden opgezet., n.l. op een 5-tal tengevolge van het drukke verkeer met zware tramwagens, 5 door werkzaamheden voor het aanbrengen der Centrale rioleering in de gemeente Leiden en 1 voor het-aanbrengen van een brand leiding. Door genoemde riol eer in g*werken werd bij 't heien van damwand een 80 mm hoofd buis in de Medatstraat bij de Kooilaam ge heel afgeslagen, waardoor een groot aantal bewoners in die omgeving gedurende eeni gen tijd van watertoevoer waren verstoken. Door het dempen van vaarwater en het wegbreken van bruggen vervielen: Ie. de 100 mm. looden zinker Ha ven b/d Zijlpoort; 2e, de 300 mm. brugpijp RJij usburgersinge! 'b/d Aloölaan. De Rijnsburgereingel werd van een ge sloten wegdek voorzien- in verband waar mede op verzoek van de gemeente Leiden, de huisaansluitingen ter plaatse door mid del van Morris Mainkranen met spindel en straatpot, tot stand zijn gebracht. Ten gevolge van de verbreeding der Rijr.s- burgerbruig is de bestaande brugpijp ver legd. Zooals in het, vorig verslag venmeid, moest de hoofdbuis in den Stations-weg al hier wegens aspha,'-teering van dien weg, worden verlaten. Hiervoor werd in heit, Wes telijk trottoir in 1929 een 100 mm. buis ge legd, terwijl in dit jaar eveneens het, Ooste lijk gedeelte van een 100 mm buis werd voorzien. Ten dien-ste van de Centrale rioleering werd een 'gedeelte hoofdbuis van den La gen Rijndijk tijdelijk weggenomen. In verband met de verbreeding van het vaarwater van den Maie-singel is de 300 mm. hoofdhuis aldaar vanaf Prins Frederikstraat tot Prins Hendrikplein verlegd geworden in in het trottoir. Daar het brugdek der nieuwe bru.g over den toegang tot de laad-haven der N.V. Am. ste-rdanisohe Ballast Maatschappij in den Valkenburgschen straatweg te Katwijk werd verhoogd, moest ook de ligging der 300 mm. hoofdbuis langs deze brug gewij zigd worden. Algemeen© spuiingen op het hoofdbuizen net, hadden in het najaar plaats. Met inachtneming der bepaling van Art. 5 der concessie werd uitbreiding aan het buizennet gegeven, tot een totaal van 787 meter. Hiervan overgenomen door de gemeente Oegstigees-t 86 M.; uitbreiding va.n het net der Maatschappij 701 M.; lengte van het, bui zennet. op 1 Jan. 1930: 101575.5 M., zoodat de gehee'e lengte van het buizennet der Maatschappij op 31 December 1930 be droeg 102276.5 M. Het buizennet, in de om liggende gemeenten, eigendom dier gemeen ten, bedraagt: te Katwijk 24490 M.te Rijnsburg 553.5 M.; te Oegstgeest 14050 M. 44072.5 M. totaal van het verzorgingsgebied 146349 M. Van 7 April27 October werden met de hydirophonetoesit ellen de leidingen van 13884 perceelen met. 7256 closets onderzocht. In deze 13884 perceelen werden aangetrof fen 678 lekke voorwerpen is 4.88 pCt. De volgende overtredingen werd gecon stateerd: het bijplaatsen van baden zond-er kennisgeving 5; het bijplaatsen van clo sets zonder kennisgeving 21; het hebben van tuinbesiproeiing zonder kennisgeving 2; het verplaatsen van -tapkranen, staande 50 cm. boven den vloer zonder lioozing, naar den gootsteen, zonder kennisgeving 13; het bijplaatsen van tapkranen 50 cm. bovenden vloer zonder loo-zing, zonder kennisgeving 2. Gesloten werden 206 abonnement®- en 142 metercontracten. Vervallen zijn 71 abon nement-s- en 11 metercontracten. Het water werd het ge-heele jaar gere-geM aangevoerd en onderzocht, door ir. A. M. van Deventer. Zijn oordeel was zeer goed drinkwater, voorzooverre dit langs schei kundigen weg is uit- te maken. Bacteriolo gisch werd het water gerege'd onderzocht aan het Ohemi-sch en Bacteriologisch Labo ratorium van Dr. W G. N. van der Sleen te Haarlem. Volgens het verslag van dit laboratorium was het kiem,gehalte van het water gere geld zeer laag, ook qualitatief bacteriolo gisch was de hoedanigheid van het water zeer gunstig. De 3047 geplaatste watermeters hebben een verbruik aangewezen van 1.084.665 m3, zoodat gerekend naa-r het totaal verbruik van 2.482.393 m3, door de abonnementen moet gebruikt zijn 1.397.728 m3. waaronder echter het water voor spuien, brandblus- sehing ij lekkage begrepen is. Van de geplaatste watermeters is 1/3 ge deelte vervangen door nieuwe of gerepa reerde en opnieuw juist gecontroleerde me tera. Over de naar het oordeel van contrac tanten «te hooge aanwijzing kwamen dit jaar vier klachten in, doch de metera ble ken bij onderzoek nauwkeurig aan te wij zen. Het waterverbruik der eenige nog in ge bruik zijnde standpijp bedroog 69 m3, of een vermindering van 42 m3 togen het vo rige jaar. Het saldo der exploitatierekening in 1930 bedraagt, 359.314.13 1/2, zoodat na af schrijving op de rekening „Eigendommen"' en reserveering voor ex-tra afschrijvingen, waardoor aan aandeelhouders een dividend van 15 pOt. (evenals het vorige jaar) en aan de ge-meen-te Leiden 90.238.30 kan worden uitgekeerd. De bala-ns reeds goedgekeurd door B. en \V. va.n Leiden, werd aangenomen. De aftredende commissaris de heer \V. F. van Wijk word herkozen. De doorgaande dienst van de H. T. M. KatwijkNoord wijk—LeidenDen Haag, zal met ingang van de zoineidienstregeling (15 Mei) worden uitgebreid tot Schevenin- gen. Do blauwe trams zullen dus rechtstreeks doorloopen naa-r Scheveningen, hetgeen in vorige jaren alleen geschiedde in dc maan den Juli en Augustus. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft benoemd tot lid in de commissie, die te Utrecht en 's-Gra- venhage (mondeling en schriftelijk) zal exa- mineeren hen, die een akte van bekwaam heid wenst hen te verkrijgen tot het geven van middelbaar of lager onderwijs in de lichamelijke oefening prof. dr. S. T. Bok, alhier en in de commissie te A'dam dr. S. Hoogerwerf, alhier. KERKCONCERT IN DE PIETERSKERK. Ten bate van het Albert Schweitzer-fonds. Lange jaren is het orgel der Pieterskerk alleen gebruikt tijdens de kerkelijke diens ten. Sinds do heer Leo Mens organist in deze kerk geworden is, hebben wij het voor recht de» zomers op enkele concerten, door hem gegeven, te mogen genieten van „kerk muziek". De organist van de Luthersche ge meente, de heer Hennie Schouten, huldigt deze gedachte, zoo, dat op 29 Mei is aange kondigd een concert in de Luthersche kerk en daarna weer op 23 Juni een avond van gewijde muziek in de schoone St. Pieter. Ditmaal was het de sopraanzangeres mejuffrouw Johanna de Geus, die het ini tiatief tot dezen avond had genomen met medewerking van organist Leo Mens en den fluitist den heer OosUlara. De belang stelling van de zijde van het publiek had wel ©enigszins grooter mogen wezen, want het met fijnen smaak saamgestelde pro gramma heeft van het begui tot het einde geboeid. De organist leidde het concert in met „Preludio et Fuga" g min. van Giocomo Frescobaldi, de-n groot en Italiaansohen or gelmeester en componist, die omstreeks 1607 in de Nederlanden verbleef en te Antwer pen zijn eerste werk uitgaf. Wij hebben al meermalen bevonden, dat bij dezen orga nist muzikale instinctieve vitaliteit werken de is en dichterlijke aanvoelbaarheid hem van nature eigen ia Op verzoek speelde de heert Mens „Toccate en Fuga d moll" van Bach, grandioos en sterk aansprekend, in een opwelling en een spontaan uitvieren en zich geestdriftig overgeven aan de over weldigende orgelmuziek. De evocatieve stemming ging niet over, toen hij ons Max Reger's „Canzone" voorspeelde; maar Ro ger is geen Bach, al mogen wij deze onder de mooiste van Reger's orgelcomposities scharen. De taak van begeleiden was bij den organist in uitnemende handen, een acoompa-gnateur die fijn aanvoelend is. Een fluitist, de beer Oostdam, die wij nog niet eerder hoorden, speelde, Sonate g min." van Loeillet. Met belangstelling volg den wij de prestatie van dezen vermoedelijk nog jongen kunstenaar. De schoone gedach ten van den Zuid-Nederlandschen componist gaf hij met poëtischen zin weer. Vooral in het middenregister blinkt toon uit door zil veren glans en aangeboren muzikaliteit. In da Handelsonate viel zijn stijlaanvoeling op en een zekere charme in de gedragen loonvorming. Bovenal roemen wij het obli gaat-fluit in de Aria „Aus Liebe will mein Heiland sterben" uit „die Mattheus Pas sion" en zoo komen wij als vanzelf wel het laatste maar niet het minste genoemd op Johanna de Geus, de concerlgeefster van dezen avond. Al eenmaal hoorden wij mejuffrouw de Geus dezen winter en op nieuw kwamen wij onder de bekoring van haar waarlijk mooie sopraanstem en mu zikale voordracht. Het mooiste gaf zij in recitatief en Aria uit de Mattheus Passion, die haar zeer goed ligt en qua woorduitzeg- ging beteekenis had, maar die zij technisch nog niet geheel benadert. Het minste lag haar het door Yvette Guilbert bewerkte veille Chanson „La Passion'. Wie dit ooit van Yvette Guilbert persoonlijk hoorde denkt met bewondering aan hare prestatie terug en gevoeids nu iets van teleurstel ling al waren ook hier mooie acoenccn niet te loochenen. Zong ooit mejuffrouw de Geus vooitref felijk, dan waa het in het laatste aer „^.pa nische geistliche Lied er" van Hugo Wolf. Zij heeft haar nobeie stem en zangkunst, die een belofte inhoudt, ten dienste gesteld aan liederen van rijken inhoud. De stabili teit van het geluid kan door meerdere ademtechniek nog toenemen. De voordracht onderscheidt ziob door eenvoud v.n distinc tie. Alles bijeengenomen: een goed gedaagd concert. J. JC. Zie verder Stadnieuws op pag. 12. LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen wis- en natuurkunde letter A mejuffrouw J. M. Jonker (Noord- w ij k-Z e e) en de heer W. Bevelander (den Haag); idem letter L mej. J. de Lange (Dordt); idem letter I oud mej. S. van Oven (Leiden); doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heer O. Leyendekker (den Haag). LAATSTE BERICHTEN BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. Casino: Afgekeurd. HAAGSCH GERECHTSHOF. De bloembollenkweeker G. van E. te uassenheim was door de Haagsche rechtbank wegens onjuiste aangifte der Inkomstenbelasting veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Het Hof heeft hem thans dezo straf voorwaardelijk opgelegd. Door een auto gedood. Dinsdagavond ongeveer acht uur is de 59-jarige boerenknecht A. Verdaasdonk op het kruispunt Vaartbank-Rijksweg Prinsen- ha ge door een vrachtauto overreden. Ern stig gewond werd de man opgenomen en naar het ziekenhuis te Leur overgebracht, waar hij later is overleden. Auto-dieven aangehouden. Op aanwijzing van den parkwachter zijn lieden te Nijmegen aangehouden zekere A. N., koopman te Amsterdam, G. H. W., boek binder te Amsterdam en A. J. K„ schoen maker te Weesp, die gisteravond te Nijme gen aankwamen in een 8-cylinder Willys Knight. Hun optreden in Nijmegen kwam de politie verdacht voor en toen het signa lement van de auto overeenkwam met dat wat per radio was doorgegeven, was er geen twijfel meer. De drie jongemannen werden aangehouden en de auto werd in beslag genomen. De drie dieven zullen naar Am sterdam worden overgebracht. Aan de gevolgen overleden. Het. 10-jarig jongetje H. dat Maandag j.l. door de tram van de Maasbuurtspoorweg te Venlo werd overreden en hierbij ernstige verwondingen opliep, is heden in het R.K. Ziekenhuis te Venlo aan de bekomen ver wondingen overleden. DE TROEBELEN IN SPANJE. Opnieuw kloosters en kerken vernield. MADRID, 13 Mei. (V.D.) Te Madrid heerseht een ongewoon nerveuze stem ming. Allerlei geruchten doen de ronde. Op drie plaatsen in dc stad ziet men rook en vlammen opstijgen. Er zouden wederom kloosters en kerken zijn aangevallen. Hard nekkig doet het gerucht de ronde. dat communisten hebben getracht een overval te doen op de Bank van Spanje, waarbij talrijke personen zouden zijn gewond. Op de voornaamste pleinen en straten van de stad legeren groote troepenmachten en op eenige strategische punten staan tanks en machine-geweren opgesteld. Het ver keer is geheel gestremd. De communisten deden een vergeefsehe poging om opnieuw te demonstreerei'. De toestand in de stad blijft zeer ge spannen. Het oproer zou ook zijn overgaslagen naar Andahisië, waa^ te Mureia verschei dene kloosters en het gebcuw van een ka- tholiek dag-blad in brand zouden zijn ge stoken. De prelaten van Malaga en Sevil- j la zijn afgetreden. De bewoners van de I kloosters te Logrono en' Saragossa zijn voorzichtigheidshalve vertrokken, gezien de dreigende houding, welke de bevolking tegen hen aannam. De Cordova ontstond tengevolge van een communistische de monstratie een schietpartij, waarbij 3 doo- den en 8 gewonden vielen. Ook des nachts brandden de kloosters. Te Valencia werden de kloosters be stormd en bewoners verdreven, evenals te Bilbao en te Almeria. He sociaal-demo cratisch hoofdorgaan te Madrid eischt dc onmiddellijke bijeenroeping van de natio nale vergadering om de republiek te red den. Te Barcelona werden in den afgeloopen nacht de troepen gealarmeerd om de stad te bezetten, aangezien het gerucht ging, dat de communisten voornemens zouden zijn, om een aanval op de banken en de kloosters te doen. Het bleek echter eeh loos alarm te zijn. BI0SC00PBRAND IN JAPAN. Reeds 17 lijken gevonden. TOKIO 13 Mei. (V.D.) Te Schimomaki op het schiereiland Hokkaido brak brand uit bij het vertoonen van een Amerikaansche film in het uit hout opgetrokken bioscoop gebouw. Het gebouw brandde geheel af. Tot nog toe konden uit de puinhoopen 17 lijken worden geborgen, doch waarschijnlijk lig gen nog meer lijken onder de verbrande resten van het gebouw. Men vermoedt, dat de operateur tijdens de vertooning een siga ret heeft gerookt, waardoor de film in brand is geraakt. Groote overstroomingen in de Dobroedsja. BOEKAREST, 13 Mei. (V. D.). In den afgeloopen nacht heeft een hevige wolk breuk het Dobroedsjagebied geteisterd. Een groote oppervlakte land werd over stroomd en verscheidene dorpen staan on der water. Er is veel vee verdronken ter- v«*'i ook eenige menschenlevens te betreu ren zijn. MIJNONGELUK BIJ JOHANNESBURG. Zeven dooden, negen gewonden. JOHANNESBURG, 13 Mei. V. D.). In een mijn van de Consolidated Mine Reef stortte een liftkooi die geheel bezet was met mijnwerkers, die in de mijn zou den afdalen, naar beneden. Zeven inboor- lingen worden gedood eu negen ernstig ge wond. AMSTERDAM, 13 Mei. Vee. Aan gevoerd: 294 vette kalveren, le kw. 85 94 ct., 2e kw. 7082 ct., 3e kw. 6070 et., per K.G. levend gewicht; 69 nuch tere kalveren 813 per stuk; 620 var kens, vlee-schvarkens 90—110 K.G. 4719 ct., zware varkens 4446 ct., vette var- kenr 4043 ct., per KG. slaohtgewioht. Aangevoerd 6 wagons geslachte run deren uit Denemarken. WOERDEN, 13 Mei. Kaas. Aanvoer: 324 partijen; met rijksmerk le kw. 35— 36, idem 2e kw. 2731. Handel traag. BODEGRAVEN, 12 Mei. Kaas. - Aan gevoerd 327 partijen, 14.312 stuks, we gendo 12S.S08 K.G. Prijs Goudsche kaas met rijksmerk le soort 3540, 2e srt. 23—33 per öo K.G. Handel flauw. GOUDA, 13 Mei. Vee. Aangevoerd in to taal 3134 stuks, waarvan: 230 slachtvarkens vette 1818.5 cent, Londensche 1315 cent en Zouters 1819 cent per pond, levend 2 pet. korting; 009 magere varkens IS—28 per stuk, 1766 biggen 710 per «tuk, 10 runderen 350400 per stuk, 107 nuchtere kalveren 6—11 per stuk, 205 lammeren 1823 per stuk, 6 bokken en geiten 1 6 per stuk. 7 paarden 200400 por stuk 7 paarden. Handel alle soorten stug. Kaas. 178 partijen le kwal. met rijks- merk 3539 cent en 2e kwal. 2933 cent. Handel flauw. Boter. 1161 ponden boter. Gocbotpr 6570 en weibotei 6065 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aangevoerd 92.000 eieren, kip peneieren 3—4 per 100 stuks, eenden - eieren 3.463.75 per 100 stuks. Handel vlug. BOSKOOP, 12 Mei „De Boskoopseri» Veiling". Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 3045 ct., Golden Ophelia 40 57 ct., Marcel Rouver 3040 ct., Hadloy f 0.651.10, Claudius Pernet 3045 ct., Columbia 3552 ct., Butetrflv 5073 ct.. Mac Keiler 60—90 ot„ Willi. K"rdos f 0.60—1.10, Fhoobe ƒ0.80—1.10, Rora- landia 5062 ct., Paul's Scarlet 0.60— 1.00, Florox 1.00—1.40, Kil'ham 50-75 ct., Germania 0.801.10, Edith Helen 0.80—1.20, K. A. Victoria 53 ct„ Poly- antharozen 3046 ct. Diversen: Lathyrus 1527 ct., Pyret.hrum 4450 ct., Tulpen 1125 ct., Violieren f 1.00, Tris impera tor 15—25 ct., Gerbera 1.22, Calla 17 et., per stuk, Hortensia 3054 ct., p. stuk. Trollius 16 ct., per stuk. LOOSDUINEN, 12 Mei. Melkveiling. Op de heden gehouden me'kveiling word van 146 aanvoerders verkocht o-u in dc weck van 18 t.m. 24 Mei dagelijkech te leveren 45 000 liter melk. Hoogste prijs 7.10, laagste prijs f 4.90, per 100 liter. VEUR, 12 Mei. Eiercnveilinq Aan gevoerd: 21516 kippeneieren 3.85—5. r>. 1319 eendeneieren f 3.254.40, per 100 stuks; 36 ganzeneieren 1013 ct.. 377 kippen 0.10—1.50, 25 konijnen f 0.30— 2.05. 21 duiven 20—31 ct., per stuk. VOORSCHOTEN 12 Mei. Vrije Veiling Kipeieren f 3.90—4.60, eendeneicon 3.60—4.10, per 100 stuks; kiopen ƒ0.95 l.j?5, konijnen 0.451.50, duiven 20 30 ct., per stuk. W1SSELNUTEERINGEN AM.STERDAxYI) (Niet officieel). Berlijn 59.33 Londen 12.10U/j6 New York 2 49 Parijs n 741 li Brussel 84 65 Zwitserland 47.99 Milaan 13.031/» Madrid 248.) Oalo 66.671 Kopenhagen 66.67''o Stockholm 66.77'/o Weenen b5.02'/j Praag 7..871 Boedapest Prolongatie 1 1/41 1/2 pet. BEURSOVERZICHT. De stemming bleef ook heden ongeani meerd cn bij kleine omzetten plaatsten verschillende fondsensoorten zich lager. Nuast de uiterst sombere berichten uit de V. S., uit Oostenrijk en van dc producten mark'en, was de onzekerheid omtrent de grootte van het dividend der Kon. Olie en Philips, waarvan de publicatie zeer spoedig te verwachten is, oorzaak van een groot terughoudendheid van het publiek. Alleen in Philips gingen omzetten van be'.eekenis om, waarbij de eerste koersen zich bene den 160 bewogen. Dckkings aanknopen leid den tot een herstel. Unilevers liepen ver scheidene punten terug, doch Aku'« kon den iets herstellen. Accoustieken prijshou dend. Voor Kon. beston'd eenige vraag en daar het aanbod zeer beperkt was, kon een flink avance worden geboekt. In het ve der verloop bleef de koerswinst niet ge heel behouden. Suikers op kleine schaal verhandeld, dooh waren vast in navolging der suikermarkt. H. V. A.'s 6 k 7 punten hooger. Tabakken in reactie. Rubbers even eens aan den lagen kant in verb-nd met de zwakkere hotxüng v»#t den prijs van het produet. Scheepv. en Myoea stil. Ame rikanen onregelmatig.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3