BINNENLAND UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS Agenda MAANDAG 4 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 SYRIË BEOOEINENGEVECHT IN DE SYRISCHE WOESTIJN. In de Syrische woestijn is een bloe dige strijd om een bron gevoerd tusschen twee Bedoeinenstammen, waarbij 80 per sonen werden gedood of gewond. In de laatste maanden is in Syrië en Arabië zeer weinig regen gevallen, waar door vele kleinere bronnen en oaasen uitgedroogd zijn. De Bcdoeinen trekken derhalve met hun kudden vee naar de grootere bronnen, waardoor bet gevecht >S ontstaan. CHINA COMMUNISTEN TERECHTGESTELD. Wegens 1 Mei-betooging. Üit Swatow (provincie Kwantoeng) •wordt gameid: Acht en tachtig commu nisten zijn in verband met de 1 Mei- betooging Zaterdag hier terechtgesteld. STAAT VAN BELEG IN KANTON. Openbare gebouwen door de opstandelingen bezet. Volgens Russische berichten uit Kan ton hebben de opstandelingen de staats bank en de regeeringsgebouwen bezet en de roode vlag geheschen. In de stad is de staat van beleg afgekondigd. De in- surgenten hebben een eigen regeering ge vormd. Aangezien de censuur zeer scherp is, ontbreken nadere bijzonderheden. KATHOLIEKE JONGE MIDDENSTANDS VEREENIGINGEN. Bondsdag in het Bisdom Haarlem. Zondag 5 Juli zal te Haarlem een Bonds dag worden gehouden van Katholieke Jon ge Middenstandsvereenigingen in het bis dom Haarlem Om half vier wordt samenkomst gehou den in het Brongebouw aan de Baan Tot half zes wordt daar een groot-sehe meeting gehouden, welke zal worden bijgewoond door Z. H. Exc. Mgr. J. J. Aengenent. Verschillende urgente en belangrijke pun ten zullen besproken worden, terwijl een eminente redenaar is uitgenoodigd. Bij mooi weer wordt deze meeting ge houden in den grooten tuin van het ge bouw, bij slecht weer binnen. Tot half acht is daarna op het terrein gelegenheid tot het consumeeren van een „Zesuurtie". Er wordt niet gezamenlijk gedineerd. Van half acht tot circa half Men w er opvoering van een openluchtspel in den tuin van het Brongebouw (bij slecht weer binnen). Daarna gaat ieder huiswaarts. Verschenen is het Bondslied van den Katholieken Jongen Middenstander. De muziek is gecomponeerd door prof. v. d. Wiel. de woorden zijn van W. van Willige. Hot Bondsbestur schrijft in zijn circu laire o.tn.: „Twee jaar geleden hadden wij niet dur ven hopen, duizend jonge kerels uit onzen middenstand vereenigd te krijgen in een bond, die een hechten band zou vormen in de K. J. M. V.-beweging. De veldslag dien we eind 1928 begonnen zijn en die thans nog met succes wordt voortgezet is wel. op bijzondere wijze gezegend. Waar wc kwamen, overwonnen we! Waar we den eersten steen legden, werd door energie ke kerels aan de vorming van een stevig fundament gestaag voort eewerkt. Met slaande trom zijn we ons Bisdom doorge trokken, als de rattenvanger van Hnmeln vergaderden we de jonge middenstanders om ons heen, als paddestoelen verrezen spoedig bloeiende vereenigingen uit den grond I En toch zijn we pas aan het begin van onze nieuwe beweging, die de belangstel ling heeft van geheel Nederland en spe ciaal van onzen Bisschop, Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent. Ons leger van duizend man mag er zijn, maar het moet vijf of tiemaal zoo groot worden, willen we een overwegenden in vloed krijgen. We hebben een moderator, we hebben oen pionier als rector Timp! Alle strijders zijn met een geweldig en thousiasme, een heilige geestdrift, een ijze ren wilskracht en een onwrikbaar door zettingsvermogen bezield. Zulk een veld tocht moet dan ook slagen, zal slagen!" Een religieuse doctor in de letteren. Nadat eenigen tijd geleden aan de R. K. Universiteit te Nijmegen de eerste pro motie in de Theologische Faculteit plaats had, beleefde de Universiteit wederom een nieuwigheid. Soeur Agnes Dicker, religieuse van de zusters van het Gezelschap van J. M. J promoveerde tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op 'n proefschrift: karakter en cultuur der Romeinen in St. Augustinus' De civitate Dei IIV". Dit feit verdient vermelding, zoowel om dat het hier de eerste promotie van een vrouwelijke studente te Nijmegen als om dat het die eener kloosterzuster geldt, een vrij zeldzaam feit in de geschiedenis der katholieke wetenschap. De stof van het proefschrift is ongeveer dezelfde als die van het antwoord op een der prijsvragen, uitgeschreven door den eenaat der Vrije Universiteit te Amster dam, met welk antwoord Soeur Agues een eervolle vermelding verwierf. Soeur Agnes Dicker is geboren te Gro ningen. waar zij ook het gymnasium volg de. Na. dit tc hebben beëindigd trad zij in het klooster en haalde verscheidene diplo ma's. Toen Nijmegen zijn R. K. Universi teit kreeg, ging zij daar studeeren in de klassieke letteren, van welke studie de promotie van heden het besluit was. Soeur Agnes is sinds September 1.1. als leerares verbonden aan het R. K. Lyceum voor meisjes tc Rotterdam. „Msbd." Kath. Kinderuitzending Bisdom Haarlem. Naar „St .Bavo" meldt, heeft Z. H. E. Mgr. Aengenent benoemd tot voorzitter van de Katholieke kinderui:zending in het bisdom Haarlem, dr. H. J. Damen, te Am sterdam, Prinsengracht 1019a. OEGSTGEEST Stemming Kiesvereeniging. Gisteren had de laatste stemming plaats voor de officieele Roomsche lijst en wel voor de plaatsvervan gers. Er moesten 4 candidaten worden ge stemd: A. J. Doffenhof 48, A. Driessen 71, L. v. Eisen 113, A. H. v. d. Hulst 106. J. W. v. d. Post 96, J. Smit 122. Gekozen dus de vier laatste candidaten. De Katholieke lijst ziet er dus als volgt uit: 1. H W. Rubenkamp (aftr.), 2 B. J. M. Kortmann, 3. C. P. J. Paarde- kooper (aftr.), 4. H. Kuyken, 5. J. Smit, 6. L. van Eisen, 7. A. H. v. d. Hulst 8. J. W. v. d. Post. Gouden huwelijksfeest. Heden viert het echtpaar de Rooyvan Schie zijn gouden huwelijksfeest. Een dergelijke gebeurtenis is in onze gemeente nog maar zeldeo voorgeko- Hedenmorgen werd door den zeereerw. heer pastoor de Rooy uit Amsterdam een plech tige H. Mis opgedragen, met assistentie der beide kapelaans. Het zangkoor, waarvan de gouden bruidegom eerelid is, voerde onder leiding van den heer de Hey op verdienste lijke wijze de drie-stemmige Mis van Perosi uit. Na de H. Mis klonk het plechtige „Te Deum Laudanus", door het kerkgebouw. Hedenmiddag van twee tot halfvier had een receptie plaats, waarvan door talrijke vrienden en kennissen gebruik werd gemaakt om de gouden jubilaris de hand te drukken Namens het gemeentebestuur kwam ook burgemeester van Gerrevink zijn gelukwen- schen aanbieden. Talrijke bloemstukken, waaronder ook een van het kerkkoor, hadden de ruime kamers in een bloementuin herscha pen. De R.K. Harmonie „Triumpf" had be sloten een serenade te brengen, die op ver zoek der familie niet kon doorgaan. Het da- gelijksch bestuur dier vereeniging bood daar om op de receptie de gelukwenschen der ver eeniging aan. Moe het gouden echtpaar voor zijn familie nog lang gespaard blijven. WASSENAAR. VROUW LEVEND VERBRAND. Bij hoarwassching met benzine. Zaterdagavond omstreeks 11% uur werd aan de politie telefonisch kennis gegeven, dat brand was ontdekt in de villa de Magneet tegenover Rust en Vreugd Onmiddellijk rukte te brandweer uit. Een oogenblik later werd wederom gebeld en gevraagd om geneeskun- die hulp en een brancard. Toen de brandweer ter plaatse arriveerde, bleek het vuur, dat in de keuken van de villa had gewoed, inmid dels gebluscht door den inwonenden chauffeur S., die met een auto zijn dochter in den Haag had afgehaald, met een slang op de waterlei ding. Groot was evenwel de ontsteltenis van den man, die. de goeddeels uitgebrande keu ken betredend, het lijk van zijn 43-jarige vrouw op den vloer vond. Het bovenlijf bleek geheel verkoold te zijn. Vermoed wordt, dat de vrouw na het vertrek van- haar man haar hoofdhaar is gaan wasschen en daarbij zich bediend heeft van benzine. Dr. Boer, wiens hulp was ingeroepen, constateerde de dood. De politie heeft bet lijk in beslaggenomen en doen overbrengen naar het politiebureau. Aanrijding Op den Kerkdam nabij den Rijksweg is een wielrijdster. mej. A. van T. geboren B.. uit Voorburg, toen zij het rijwiel pad afkomende den rijweg wilde oversteken, tegen een motorrijwiel opgebotst, bereden door F. uit den Haag. De wielrijdster liep ver schillende verwondingen op, welke door dr. Baart de la Faille werden verbonden. Op den hoek SchoolstraatKatwijksche weg heeft* een botsin plaats gehad tusschen een motorrijwiel, bereden door V. uit Haar lem en een auto. Het motorrijwiel werd be schadigd. Aan de gevolgen overleden. Mej. B. van hier, die enkele dagen geleden bij een auto botsing nabij de Van der Oudermeulenlaan ernstig werd gewond, is in Bronovo in Den Haag overleden. Geslipt. Nabij de Narcislaan is Zaterdag een auto, bestuurd door A. Z., komende uit de richting Leiden, geslipt op den verfstreep die getrokken is over het hart van d.en weg. De autc draaide enkele malen om en reed ver volgens via het rijwielpad tegen een boom. De wagen werd aan de linkerzijwand ernstig beschadigd en de boom geheel ontworteld. Postduiven. De postduivenvereen. „De Gevleugelde Vrienden" hield gisteren een wedvlucht vanuit Vilvoorde (België) met oude duiven. Afstand 135.724 K.M. In concours 63 duiven. De vogels werden losgelaten om 9.25. De eerste duif werd geconstateerd om 11.38.29 uur, de laatste prijswinner om 11.51.09 uur. De uitslag is: le, 7e en 9e J. P. Breder de, 2e. H. E. Gordijn, 3e en 12e C. Versteeg Jr., 4e H. C. Donders, 5e A. Groeneveld, 6e, 10e K. Scheffer, 8e en lie H. Oudshoorn, 13c. D. J de Mos. Bloemen-plukken. Door G. werd een zestal jongens in zijn bollenvelden aangetrof fen. De jongens, die van plan waren bloemen te plukken werden door de politie onderhan den genomen. Zij waren afkomstig uit Den Haag. N00RDWIJK. Jaarvergadering Coöperatie, Onder voorzitterschap van den heer C. v. d. Hulst vergaderde Vrijdagavond in het Juvenaat de Coöperatieve Verbruiksvereeniging D.S.S., waarvoor een flinke belangstelling bestond. In zijn openingswoord verwelkom de de voorz. in het bijzonder den heer de Boer, als lid van den (Waad van Toezicht. Dat deze vergadering niet reeds eerder was gehouden, vond zijn oorzaak in enkele ziek tegevallen. Over de medewerking van de leden was spr. wel bevredigd, doch lang niet voldaan, dit laatste was meer speciaal voor de dames be-stomd. Zoo graftg zag &pr. de vrouwen zelf eens meer in de zaak, want het aan huis hooren door de bedienden vond spr. wel heel mooi, doch beter was het als de vrouwen af en toe eens een kijkje in de winkel kwamen nemen, om zich te overtui- ken, wat alzoo in hun eigen instelling zooal voorradig is en dacht men nog speciale wenschen te hebben, dan houdt het bestuur zich aanbevolen voor wenken om zoo mo gelijk deze wenschen in vervulling te doen gaan. Na de lezing der notulen, bracht de secretaris zijn jaarverslag uit. waaruit naar voren kwam, dat de samenwerking tusschen bestuur en Raad van Toezicht zeer goed was. Het ledental was vermeerderd met 6 Het nog te vorderen bedrag was dit jaar weder iets gestegen, dit euvel zal ten zeer ste worden tegengegaan. Het omzetcijfer •was dit jaar weder iets teruggeloopen, he>t- welk voor het grootste deel te wijten was aan de verlaging van meerdere producten Het omzetcijfer in 1928 was 43469. 1929 43350.—, 1930 40758.—. Niettegen staande dat, was de exploitatie iets gun stiger, deze was in 1929 78.98 pOt., in 1930 81.40 pCt. Hierna werd de balans en de V. k W. rekening uitgebracht, waaruit bleek dat er een winst was gemaakt van 2650.30. Deze bescheiden waren door accountant en Handelskamer nagezien en goedgekeurd, waarvan he-t rapport werd ter kennis ge bracht. Alhoewel dit rapport gunstig was, wenschte de heer de Boer nog wel iets toe te lichten en wel op de eerste plaats om trent het lagere omzetcijfer. Wel waren prijsverlagingen gekomen, toch moest men er voor zorgen dat het omzetcijfer steeg. Een leelijke kant vond spr. dat de uitstaande posten weder iets waren gestegen. Met klem heeft den Raad van Toezicht het be stuur hierop gewezen en spr. wilde het nu nogmaals doen aan de leden zelf in het be lang van hun Coöperatie. Het bestuur heeft intusschen toegezegd alles in het werk te ste'len deze misstand zooveel mogelijk weg te werken, door desnoods strenge maatrege len te treffen. Namens den Raad van Toezicht bracht spreker gaarne dank aan het bestuur en meer in het, bijzonder aan het Dagelijksch Bestuur, voor het ontzaggelijk vele werk door hen in het belang der Coöp. verricht. Na deze toelichting vroegen nog enkele le den inlichtingen over genoemde uitstaande posten, welke naar bevrediging werden be antwoord. IntussChen kwam de G. Adviseur ter vergadering die met applaus werd verwelkomd. Zonder noofdeHjke stemming werd het bestuursvoorstel om 5 pCt. divi dend uit te keeren aangenomen. Bij de reserve zal 500.worden ge voegd, gratificatiën voor het personeel 125.aan de bestuursleden ieder 15. 20.aan Herwonnen Levenskracht, 10.aan het fonds voor Weduwenzorg en pl.m. 70.onverdeeld winst-saldo, te stor ten in de Reserve Dub. Debiteuren. De ver kiezing wegens periodiek aftreden van de •hoeren Koelewijn. Joh. Vink en C. Ruigrok, had tot uitslag dat de aft redenden werden herkozen. Het aftredende 'id van den Raad van Toezicht, de heer W. de Kb ij ter, ste'.de zich niet meer beschikbaar. Hierin werd niet voorzien, doordat ter elfder ure de aan gezochte vervanger zich had teruggetrok ken. De voorzitter dankte den heer de Ruy- ter voor het vele door hem voor de Coöp. gedaan. De uitkeering van het dividend zal plaats hebben Donderdagavond 7 Mei van 810 uur, aan den achterkant van de win kel. Hierop volgde nog een groote gratis verloting, waarna de voorzitter, na dank ge bracht te hebben aan den heer de Boer, met enkele woorden de Coöperatie in ieders be langstelling en daadwerkelijke steun aanbe val en deze bijeenkomst sloot met de Ohr groet. Geboren: Johanna d. van A. v. d. Wiel en S. Hazenoot Wilhelmina d. van J. van Beelen en C. v. d. Meij Dirk z, van J. van Egmond en J. Vlieland Cornells z. van L. Plug en M. Smit, Ondertrouwd: A. M. Hax 28 j. en P. Th. van Resteren 21 j. Getrouwd: P. A. Flips 62 j. en A. M. C. D Wittelaar 55 j K. v. Duin 29 j. en J. Cramer 26 j. A. G. v. Rijn 22 j. en G. Spaanderman 21 j. Overleden: Johanna Alberta Goos 34 jaar. Gevestigd: V. M. C. Moors, van Ven- ray, Langeveld 29 H. M. en C. Broere, van Ermelo, Zwarteweg 20 C. Kleinveld, van Bodegraven, idem fam. C. M. Noorder- meer, van Sassenheim, Boerenburgerweg 15 A. P. v. d. Berg, van Noordwijkerhout, Schie- straat 17a G. J. Heemskerk, van Mijdrecht Oude Zeeweg 1 mevr. G. Eschweiler Lennards, van Maastricht, Gooweg 16 G. Kruijer, van Haarlem, Hoofdstraat 111 J. Koldewijn, van Hattum, Hoofdstraat 74 A. Noordendorp, van Hengelo (O.), Oude Zee weg 94 wed. F. W. v. d. BergWijnands, van Noordwijkerhout, Wilhelminastraat 15 C. v. Schooten, van Heijthuijsen, Pickéweg 1? M. W. v. Bracht, van Etten (N.B.), Voor straat 47 C. C. Vis, van Woerden, Wilhel minastraat 13. Vertrokken: S. Ch. Broomans, zieken huis, Coolsingel, Rotterdam A. J. de Haas, Binnenstra.t 31, Heerenveen A. F. W. Up- hoff, Hoofdstraat, Sassenheim. HOOGMADE Stemming Kiesvereeniging. Bij de giste ren gehouden eindstemming tot vaststelling van de volgorde van de candidaten voor de groslijst voor den gemeenteraad zijn 204 stem men uitgebracht, waarvan 6 van onwaarde: mej. J. BosmanGroenendijk 31, L. Lieverse 62, H. E. v. d. Meer 38, Jac. v. d. Star 6, J. C. v. Tol 61. De lijst is als volgt vastgesteld; L. W. Lieverse: 1; D. de Vette: 2; P. v. Ruiten: 3; L. Lieverse: 4; J. C. v. Tol: 5; H. C. v. d. Meer: 6; Joh. BosmanGroenendijk: 7: Jac. v. d. Star*. 8. Bekroning. De Bouvier van den heer Theo Bosman heeft te Amsterdam op de twee- daagsche internationale winner-tentoonstel ling op Zaterdag en Zondag j.l. de volgend» onderscheidingen behaald: kwalificatie uit muntend. Open klasse 2e prijs en reserve kampioenschap. Nationale Fokkersklasse le prijs. Jeugdklas le prijs met den titel ieugd- winneer 1931.' Bovendien nog 4 speciale prij zen. Keurmeester was de Belg Gevaert SASSENHEIM Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Woensdagavond half acht. Agenda: l. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Na dere voorloopige vaststelling gemeentereke ning 1928, 4. Benoeming leden Schatcommis- sie. 5. Presentiegelden leden Commissie tot Wering Schoolverzuim. 6. Instructie Bad meester. 7. idem portier bij het Badbedrijf. 8. Tijdelijke benoeming Badmeester 9 idem benoeming Portier bij het Badbedrijf. 10. Re geling jaarwedde burgemeester, secretaris en ontvanger. 11. Balans en Verlies- en Winst- rekenin Woningbouwvereeniging Vooruitgang over 1930. 12. Wijziging Begrooting kapitaal- dienst 1930. 13. Wijziging begrooting kapitaal- dienst 1931 in verband met betegeling van en maken hek om speelplaats Visserschool. 14 Advies Gezondheidscommissie over woningen Kuipershofje .15. Benoeming lid Werkloozen- commissie. 16. Vaststelling vergoeding Bij zondere Scholen over 1929. 17. Bespreking voormalige Hervormde School. VOORSCHOTEN. Meisje door motor aangereden. Op de Leidsche Straatweg onder deze ge meente is het 12-jarige meisje M. A. W. M. uit Wassenaar aangereden door een motor rijder. Het linker-onderbeen van het kind brak. Zij werd met de auto van de Leidsche E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis overge bracht. Den bestuurder van de motor, den heer F. de G. uit Overschie treft geen schuld ZILVEREN ZAKENJUBILEUM J. v. d. STEEN Co. Op eenvoudige, d-och treffend-hartelijke wijze heeft hedenmorgen in intiemen kring van familieleden en personeel de herden king plaats gehad van het zilveren be- staansfeest van de koek en banketfabriek der firma J. C. v. d. Steen en Co.,- Pie terskerkgracht 20. De fabriek was op fraaie wijze versierd met groen en bloemen en een gedeelte van de groote ruimte was gereserveerd voor lange, helderwitte tafels, waarop een keur van de diverse producten was tentoonge steld, die wel een duidelijk beeld gaven van hetgeen er op het gebied van koek, banket enz. vervaardigd wordt. Te ongeveer kwart voor tien arriveerden de firmanten, de heeren J. v. d. Steen en J. Smittenaar, met hunne echtgenooten en verdere huisgenooten in de fabriek. Behal ve het personeel waren mede aanwezig de vertegenwoordiger der firma, de heer J. A. Giezen, die mede zijn zilveren jubileum vierde, met echtgenoote en dochter. Zij werden door den bedrijfschef, den heer J. J. Witte, hartelijk welkom geheeten op dezen gedenkwaardigen dag, waarna hij een kort historisch overzicht gaf van den loop van het bedrijf, om verder te consta- teeren, dat hier een bedrijf is tot stand ge komen, dat op he gebied der banketbak kerij er wezen mag. Spr. hoopt, dat bij een nieuw jubileum met evenveel trots op den afgelegden weg mag worden teruggezien als thans het geval is. Nadat een glas champagne was aange boden nam de 'heer J. A. Giezen het woord om erop te wijzen, dat dit bedrijf niet zon der moeite en zorgen is tot stand gekomen. Als aandenken aan het vele werk, dat de heer v. d. Steen had verricht, bood hij een faai portret van den oudsten firmant voor de zaak aan, er den wensch bijvoegend, dat het nageslacht met trots op den oprichter moge terugzien. De heer J. C. v. d. Steen sprak hierna jubilaris Giezen toe en herinnerde eraan, hoe hij als jongen van 14 jaar bij spr.'s va der op den Oude Vest in betrekking kwam. Daarom wist de jubilaris alleen hoeveel moeilijkheden er te overwinnen zijn ge weest en hoe hij na 1910 steeds de firma naar beste krachtei^ heeft vertegenwoor digd, als blijk van waardeering waarvoor spr. en zijn collega hem een potlood en pen houder benevens een enveloppe met inhoud overhandigt. Hierna richte de bedrijfschef, de heer Witte zich tot den jubilaris om hem na mens het personeel geluk te wenschen en de hoop uit te Bpreken, dat hij nog vele jaren aan de zaak verbonden moge blijven en vele orders moge binnenbrengen. Als stoffelijk blijk van aandenken boor spr. den heer Giezen een fraaie rookstoel en een kistje sigaren aan, waarvoor deze hartelijk dankzegde. De heer H. v. d. Steen, zoon van den oud sten firmant, bood den firmanten vervol gens ,mede namens zijn zusters, een fraaie ets aan voor het privé-kantoor. De heer J. C. v. d. Steen zeide zeer ge troffen te zijn door de woorden van lof aan het adres der firmanten gesproken en rele veerde nog eens in korte trekken het ver loop der zaak, daarbij verschillende tref fende bijzonderheden over de te overwin nen moeilijkheden vertellend. Zoo vèrna- Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den; gezien het verzoek van: aE. R. Beu link om vergunning tot het oprichten van een koek en banketbakkerij in het perceel Lange Mare Nis. 4044, b. N. C. Overdo- vest om vergunning tot het oprichten van een zuiverinrichting in het perceel Heeren straat No. 102; v. Nyfan Mfaswou om ver gunning bot het opMcatei fan een brood- en banketbakkerij in/htftf perceel Heereu- Btraat No. 85; d. P-^StorinJms om vergun ning tot het oprichtejy ^an èen ondergrond- sche bewaarplaats VÖori bejizin^ petroleum en kunstterpentijn Pp tptjfeap/den Mörsch- singel gelegen terrein $eiVMaatscjj<fppij tob exploitatie van jBtaaJfespoorwe^Cn; e. W. Zaalberg om vergunjfing tot^fet oprichten van een smederij in'het perceel Janvossen- steeg No 49; f. A. KI ontwijk om vergun ning tot het oprichten»'van een machinefa briek en reparatieyerkplaats in het per ceel Utrechtsctar* Jaagpad No. 44; geven kennis aan heb^ubliek, dat genoemde ver zoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer Gemeente ter visie gelegd zijn; als mede dat op Zaterdag, den 16den Mei 1931 des voormiddags te half elf uren in het per ceel Breesbraat 125 (Bureau van Gemeente werken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. LEIDEN. Donderdag, Vriendenkring, ter eere van het Allerheiligste Sacrament, Jeugd gebouw Maria Gijeensteeg 815 uur. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Mei a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoeid 171, telefoon 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telefoon 406. men we o.m. dat in het begin van den oor log de cantines werden gesloten, zoodat de leveranties daaraan werden stopgezet. Een nieuwe uitkomst was het, toen met eenige wagens achter de troepen werd meegetrok ken om de waar aan den man te brengen. Er zijn zoo slechte jaren geweest, er waren goede, maar thans mede dank zij de energieke leiding van zijn mede-firmant, den heer Smittenaar, is de zaak een der grootste uit de stad. Spr. hoopt ten slotte, dat men zijn zoon ook moge stounen in de toekomst, moge steunen zooals men het hem gedaan heeft, dan is zijn toekomst en die van het personeel verzekerd. De jongste firmant, de hear J. Smitte naar, nam hierop het woord om allen har telijk dank te zeggen voor de wijze, waai op het personeel hen heeft ontvangen, het geen genoeg zegt over de goede verstand houding tusschen directie en personeel. Alle hulde, hun gebracht, wilde spr. voor een groot deel terugwerpen op het perso neel zelf en in het bijzonder op den be drijfschef, den heer J. J. Witte. Spr. zegt trots te zijn op degenen, die zooveel en zoo ijverig gewerkt hebben. Hierna deelt spr. mede, dat de firma een wettig gedeponeerd handelsmerk had ingevoerd, dat voortaan op alle verpak kingen zal voorkomen. Voor dit handels merk had mede gezorgd een der meisjes yan het personeel, dat bij den fotgraaf had geposeerd. Spr. verzocht haar naar voren te komen, aan welke uitnoouiging zij na tuurlijk voldeed. Als blijk van waardeering overhandigde spr. haar daarop een foto van haarzelf, waarnaar het handelsmerk vervaardigd is. Ten slotte noodigde spr. alien uit Za terdagavond te kwart ov?r acht aanwezig te willen zijn in Oud-Hortuszicht, waar een feestmaal voor het personeel zal wor den gegeven. Hierna werden de firmanten en hun familieleden utgenoodigd de cadeaux te gaan bezichtigen. Er was een schat .van bloemen gekomen en ook andere geschen ken, maar het meest verrast waren de fees telingen wel, toen zij hun directie-kantoor verrijkt zagen met een schitterende eloc- trische kroon en een fraaie pendule, ge schenken van het personeel. Teruggekomen in de fabriek werd daarvoor nogmaals har telijk dank gezegd. Hedenmiddag werd aan de zaak een druk bezochte receptie gehouden, waar tal rijke vrienden, zakenrelaties, zoowel leve ranciers als afnemers en vele «anderen blij ken van belangstelling gaven. Gi'Sterenmid'dig is in de Potgieterslaan, naar aanleiding van een buren-veete een algemeone vechtpartij ontstaan, waaraan een vijftiental personen deelnamen. Zekere W. T. kreeg daarbij een klap op 't hoofd met de poot van een stoel; hij begaf zich naar het Acad. Ziekenhis, waar de wond werd gehecht. Een andere* ruziemaker H. T. wilde aan een der aanvallers B. een broodmes uit de hand rukken, doch sneed zich hierbij danig in de vingers. Ook hij is in het Acad. Ziekenhuis verbonden. Eenige Sliedrechtenaren, die de bollen velden bezichtigd hadden, zijn op het sta tion alhier onwel geworden. De bollenkij- kers hadden in een gesloten auto rondge reden, zoodat de ziekteverschijnselen ver moedelijk veroorzaakt zijn door de warmte of door benzine-gassen. Twee kinderen van het gezelschap werden in 't Acade misch Ziekenhuis opgenomen. De andere personen waren spoedig weer hersteld, en brachten den nacht in een hotel door. De twee kinderen zijn vanmorgen weer uit het Ziekenhuis ontslagen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2