LUCHTVAART STADSNIEUWS ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën. M. NÈ^fcrfLOF ZATERDAG 25 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT tERSTE BLAD PAG. 3 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 25 April 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 766.6 te Stockholm Laagste barometerst.: 738.5 te Valencia. Verwachting tot den avond van 26 April: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid- Oostelijke wind. Meest zwaar bewolkt. Waarschijnlijk eenige regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: 14.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 7.42 uur tot Zondagmorgen 4.15 uur;'van Zondagna middag 7.44 uur tot Maandagmorgen 4.13 uur. VLIEGTUIG LANDT IN EEN PARK. Ongewone tooneelen. In een park in het Zuid-Oosten van Londen werd gistermorgen groote opwinding veroor zaakt door een noodlanding van een Engelsch gjilitair vliegtuig, ten gevolge van een defect San den propellor. Even voordat het toestel aan den grond zou komen, liet de piloot de machine een draai maken, teneinde een botsing met twee man nen te verhinderen. Bij deze manoeuvre sloeg het vliegtuig over den kop. Op wonderlijke wijze ontsnapte de piloot aan den dood. De j parkwachter, die te hulp snelde, trof den piloot rustig een sigaret rookende, aan. IN ACHT DAGEN UIT INDIE TERUGGEVLOGEN. Record-vlucht. In een record-tijd van dagen is gistermid dag het 14e retourvliegtuig de P.H.A.G R. uil Indië op Schiphol teruggekeerd, wat een prachtige prestatie is. Hieronder volgen de tijden van de heen- en terugreis van het toestel, dat bemand is met Smirnoff, als eersten piloot, Hulsebos, twee den piloot en den werktuigkundige Westraele. Heenreis: 19 Maart 6 uur vertrek van Schip hol; 19 Maart 9 uur 45 min. Neurenberg gepas-" seerd; 20 Maart 13 uur 04 min. aankomst te Athene; 23 Maart 9 u. 38 te Bushir; 24 Maart 16.33 te Jodhpur; 25 Maart Calcutta; 26 Maart Bangkok; 27 Maart Medan; 28 Maart 16 u. 30 ra Batavia. Terugreis: 17 April 6 u. 12 min. uit Batavia vertrokken met 164.5 K.G. post en 11.6 K.G. lading en als passagier de heer Franse 18 April 5 u. 23 min. uit Medan vertrokken. 18 April 18 uur te Rangoon. 19 April 8 u. 25 te Akyab. 19 April 11 u. 35 te Calcutta. 19 April 18 u. 03 te Allahabad. 20 April 13 ur. 16 te Karachi. 21 April 15 u. 38 te Bushir. 22 April 9 uur te Bagdad. 22 April 17 u. 20 te Cairo. 23 April 13 u. 04 te Athene. 23 April 18 u. 10 te Sofia 24 April aankomst Boedapest en te A'dam. De heer Smirnoff vertelde, dat zich op deze reis geen bijzondere dingen hebben voorgedaan waarbij hij bescheiden zijn eigen prestatie dus als niets bijzonders wenschte te beschouwen. Hij had per dag 12 uur gevlogen en onderweg alleen last gehad van de zeer groote hitte in Britsch-Indië, welke hij door op groote hoogte te vliegen (4000 meter) had getracht te „ont- loopen". Hij was blij terug te zijn en van de vermoeienissen uit te kunnen rusten, wat hij wel verdiend heeft. JANSENISME EN ANGLIKANISME. Op uitnoodiging van de R. K. Studen- tenvereeniging „Sanctus Augustinus" hield gisteravond de weleerw. heer rector R. J. J. Reijnen, moderator der vereeniging, in het „Eigen Huis", een inleiding over het onderwerp: „Jansenisme en Anglicanis- me." Vooreerst behandelde spreker de oor spronkelijke theologische afwijking van liet Jansenisme inzake de genadeleer. Vervolgens werd aan de hand van de feiten aangetoond, dat de Jansenistische wijdingen altijd geldig geweest zijn en ook thans nog de presumptie hebben, geldig te zijn. Echter is de historische gang van het Jansenisme ten opzichte van Rome centrifugaal. Omtrent 't Anglikanisme hield spr. vooral staande, dat 't niet louter Schisma is. De centripetale drang naar-Rome-heen van een deel der anglikanen is hoe pa radoxaal 't ook klinke in den grond anti-Roomsqh. Als toekomstaspect poneerde spr. de stelling, dat een bekeering-en-masse bij beide godsdienstige richtingen vooralsnog niet te verwachten is; wel echter is de tijd rijp te noemen voor zeer veel indivi- dueele bekeeringen. DE ST. ELISABETHS-VEREENIGING. 70-jarig bestaan. Zooals bekend, zal de St. Elisabeths-ver. kaar 70-jarig bestaan herdenken. Er zal een triduum worden gegeven door den zeereenv. pater mr. v. d. Helm O.F.M. De oefeningen worden gehouden Vrijdag avond 1 Mei te 8%uur, Zaterdagmorgen 2 Mei te 8% uur (H. Mis voor leden en oad- leden) in de St..Lodewijkskerk. Zondag 3 Mei in de St. Petruskerk de Hoogmis te 10% uur tot intentie van de zieken, door de leden der vereeniging bezocht. Zondag 3 Mei zal in verschillende kerken onder alle H. Missen ten bate van de ver eeniging worden gecollecteerd welke collecten royaal moge worden bedacht! ST. JOSEPHS-GEZELLEN VEREENIGING. Sluiting Boekhoud cursus. Reeds in de Gezellenrubriek van vorige week werd melding gemaakt van het einde van de boekhoud-cursus, die in October van bet vorig jaar is begonnen onder leiding van den heer Bruschke, onderwijzer aan de_R.K. Jon gensschool aan het Pieterskerkhof. Gisteravond te haiftien, na de eindles, kwa men in de groote zaal van he> Gezellenhuis, leeraar, cursisten en leden van den Raad van Bestuur alsmede eenige commissarissen in fees telijke „slotzitting" bijeen. Onder leiding van den heer S Teelen, open de de Symphonie „Franz Schweitzer" dezen avond met „Einzug der Gladiatoren', marsch Blankenburg. De vice-praeses, kap, H. v. d. Ven, sprak hierna een woord van welkom lot alle aanwezigen, waarin hij wees op de mooie resultaten van dezen cursus, die begonnen is met 20 leerlingen, waarvan nu 19 het diploma zullen ontvangen. Hierna werd door allen het internationale Kolpingslied „De Gezellenvader" gezongen, waarna de getuigschriften werden uitgereikt. De vice-Praeses sprak hierbij een opwekkend woord, erop wijzend, dat ond^r leiding van dezen leeraar veel is bereikt. Spr. hoopte, dat in de toekomst nog meer onderwijs zal volgen, want de vereeniging heeft een zeer goeden naam en die moeten allen behouden tot uit bouw en versterking. De heer C. J. M. v. Oei le las hierop de namen der cursisten af en de Ge zellenvader reikte de diploma's uit. Terwijl de Symphonie „Der Calif van Bagdad" uit voerde, werd den aanwezigen een kop koflie geoffreerd, een juiste uiting der gezinsge dachte. De dankbaarheid der cursisten moest nu toch geuit worden en van deze taak Kweet zich de heer A. P.. Vreeburg, die als volgt sprak: „Mijnheer Bruschke. onze boekhoud-cursus is ten einde en daarom past hier een woord van dank. Het initiatief ging uit van den vice- Praeses, en onder uw leiding is de cursus uit nemend geslaagd. Wij danken u hartelijk voor de lessen, welke gij met zulk een toewijding hebt gegeven, en waarvan wij kunnen getui gen, dat het vooral door uw leiding is ge slaagd Langdurig applaus en een cadeau on derstreepte dit dankwoord. De heer Bruschke sprak daarop een kort woord, waarin hij meedeelde, dat ijver en werkwijze niet beter hadden gekund. Spr. was in het begin eenigszins bang geweest, maar bij kon volkomen zeggen, dat de cursus geslaagd was. Het is spr. geen last maa: een lust ge weest en meermalen heeft spr. gedacht: „zoo n klas is een genot Hartelijk dankt hij de cur sisten, den Praeses en den Raad van Bestuur en hoopte, dat dit werk is geslaagd tot bloei der Gez. Ver. (applaus). Vice-praeses v, d. Ven sprak daarop nog een persoonlijk woord van dank en huldigde den heer Bruschke voor de sympathie, die hij bij zijn cursisten heeft verkregen en vooral om dat goede leeraren altijd welkom zijn om de gezellen te leeren, en sloot daa-na den cursus met het sluitingsgebed der vereeniging. Een zeer goed gespeelde marsch van de Sym phonie besloot deze feestelijke avond. K. J M. V. ST. PETER KANIS Het bestüur van P. K. vestigt de aandacht der leden nog eens speciaal op de conferentie, die de moderator, de weleerw. heer Gudde, Maandagavond a.s. in het Eigen Huis zai hou den. Het onderwerp, dat behandeld zal wor den: de Theosofie, is een zeer actueel onder werp. De aanhangers van deze quasi-religieuse leer zijn in de hedendaagsche maatschappij zeer talrijk. De moderator zal aantoonen hoe onhoudbaar en ongerijmd de theosofie in haar diepste wezen is. Het is verder natuurlijk overbodig de leden aan te sporen morgen om negen uur in de kapel aan de Hooigracht aanwezig te zijn, waar bij gelegenheid van de viering van het Patroonsfeest een gezongen H. Mis, door den moderator zal worden opgedragen. Onder de H Mis Algem. H. Communie, waarna Gemeen schappelijk ontbijt in het Eigen Huis. Des middags zal een fietstocht naar dï bloembollen velden worden gehouden. De K J. M.V. te Lisse ontvangt de leden van P. K. in hun clubgebouw, waarna onder deskundige lei ding een tocht langs de mooiste velden wordt ondernomen. Des avonds komen de leden bij elkaar in het Eigen Huis, waar de Pekaneezen-Kras voor de juiste stemming zal zorgdragen. Gisteravond zijn door de politie een viertal militairen aangehouden. Een van hen had een vijftal patronen van flobert pistolen in de kazerne weten te bemach tigen. Op de Haarlemmerstraat en het Rapenburg werden er een tweetal met kracht op de straatsteenen geworpen, waardoor een ontploffing volgde. De pas- seerende juffrouw H. werd door een der projectielen bloedend aan een been ver- wond, zoodat zij in het Acad. ziekenhuis moest worden verbonden. Bij fouilleering op het politiebureau werden nog drie patronen op de militairen bevonden. Zij zijn aan de militaire politie overgegeven, die'hen in arrest stelde. H.O.R.A. Gisterenavond had de afdeelinig Leiden en Omstreken van" bovengenoemde vereeni ging haar 5e Jaarvergadering in Huize Feenetra. Na het welkom van den voorzitter wer den de notulen, heb jaarverslag van den secretarie en de rekening en verantwoording van den penningmeester onder dankzegging aan de functions risken goedgekeurd. Vervolgens werd nog even besproken de Liefdiadigheidsajvond op 9 Februari j.l. en de Commissie daarvoor dank gezegd. Bij de verkiezing van twee leden voor he.t bestuuij werden gekozen de hoeren Jac. Oudshoorn en J- H. de Vries, die hunne be noeming aannamen. Als afgevaardigde en plaatsvervanger naar den bestuursraad werden wederom gekozen resp. de voorzit ter en secretaris. De behandeling van het volgend punt der agenda gaf eenige leden de gelegenheid hunne verwondering uit te spreken omtrent het feit, dat de Vereeniging H.O.R.A. zoo slecht bij de ambtenaren bekend was; di verse Provinciale-, Gemeente- en Rijksamb tenaren hadden volgens hunne mededee- ling nog nimmer iets daarover gehoord. Het bestuur wijst, dan op dc diverse avonden a's propaganda-, if lm- en Lie fel a- digheidsa-vand, de toezending van het blad H.O.R.A. en de daarvoor geplaatste adver tentiën, doch zal gaarne nog door middel van advertentiën en de pers meerdere be kendheid geven: voorloopig verzoekt het den leden ieder in hun kring propaganda Ie maken. Nadat nog eiike'e huishoudelijke zaken besproken waren s'cot de voorzitter met. e.?n woord van dank voor de opkomst de vergadering. Een goede vangst. Eenige dagen geleden werd door de politie alhier aangehouden een persoon, die te Zoeterwoude een kruiwagen had ontvreemd. Hij gaf op te heeten Ritse- ma. Hij werd naar Zoeterwoude en van hier naar Den Haag overgebracht, alwaar zijn ware naam bleek te zijn H. v. d. L. Hij stond gesignaleerd voor drie jaar op zending naar een rijkswerkinrichting en 10 boete of 4 dagen hechtenis, al'e voor vonnissen bij diverse kantongerech ten. De vereenioing „Oost en West",- afd. Leiden, zal Dinsdagavond in het Nuts- gebouw een voordrachtavond houden, waar als spreker zal optreden de heer Hans Martin, alg. secretarie van de K. L M. Men zie de advertentie in dit num mer. Door den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen i6 gunstig be schikt op het verzoek van het Leidseh Universiteitsfonds om - toe, te staan, .dat gedurende het. jaar 1931132 aan de rijksuniversiteit alhier hen reeks weten schappelijke voorlezingen betrekking heb bende op het dagbladwezen worden ge houden door den heer A. J. Lievegoed, te 's-Gravenihage. BIOSCOPEN. T rianon. De roep. die gegaan is over „Storm over den Mont-Blanc" is niet te groot geweest, want zel den hebben wij zoo een prachtig-interessante en toch klemmend- spannende natuurfilm ge- 't Is goed gezien ook om deze barre film van oneindige sneeuw, van gletschers en stormen, iets meer te doen zijn dan een natuurfilm al leen. Terwijl men nu meeleeft met bet aardig een voudige verhaal van het meisje, de dochter van den professor, die iederen avond om 10 uur de seinen opvangt van de waarnemingspost op den top van den Mont-Blanc, aanschouwt men de geweldigste natuurtafereelen, waarbij blijkt dat onze meest fantastische voorstelling daarvan nog veel te zwak was. Eenmaal bezoekt Hella Armstrong (Leni Rieffenstahl) Johannes (Sepp Rist) boven op zijn uitkijkpost en dan komt de liefde. Dan zal Johannes eindelijk worden afgelost en Hella verwacht hem vol vreugde, maar als Johannes dan een draadloos bericht krijgt van zijn vriend, die onbewust den indruk wekt dat hij zich met Hella verloven zal, blijft Jo hannes boven op den Mont-Blanc. Dan komt het mooiste gedeel'e in deze film, die een geweldige climax vertoont. Heeft men tot nu toe gezien de prachtige na tuur en de snelle skiloopers die geweldige sprongen maken op de besneeuwde berghellin gen, nu komen stormen den Mont-Blanc teiste ren en als Johannes eerst nog poogt op zijn ski's te ontkomen maar hierin niet slaagt, als dan de storm zijn hooggelegen huisje slaat en zijn handen zijn bevroren, kan hij nog slecnts met zijn elleboog seinen S.O.S. Dan komt er hulp van een vliegmachine, van een reddingsbrigade en van.... Hella. Dit laatste gedeelte vooral, deze tweede helft, hoe mooi het eerste gedeelte ook is, is overweldigend en het is onmogelijk, dat er een mensch kan zijn, die spijt zal hebben deze wonderbaarlijke film te hebben gezien. INGEZONDEN STUKKEN Stemming kiesvereeniging Noordwijkerhout. Noordwijkerhout, 25 April 1931. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij s.v.pl. een plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Morgen zullen wij, els leden der R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde", onze stem uitbrengen die zal leiden tot vast stelling der definitieve^ groslijst. Morgen zal beslist worden wie ons in de komende vier jaren- zullen vertegen woordigen ten gemeentehuize. Zijfc gij georganiseerde kiezers en kie zeressen daar goed van doordrongen! Dan morgen allen op ter stembus. Stemt zóó, dat zooveel mogelijk de bil lijkheid omtrent de verschillende groepen fn acht genomen wordt. Dat zal u waar merken, dat gij uw tijd kent.. N.B. Het bestuur van de kiesvereeni ging geeft geen advies; hetzij vertrouwt op uw ernst om deze stemming goed te doen slagen. Het stembiljet is alphabetisch opge steld, dus moet de geheele groslijst be vattende 19 Candida ten bezien worden en daaruit tenminste 9 en ten hoogste 13 Candida ten gekozen worden door het hokje voor die namen zwart te maken. Want wij moeten geen ongeldige stem men krijgen. Stemmen wij zoo, rekening houdende met bovenstaande, dan zullen wij steeds blijde op deze stemming terugzien. U nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte. Een goed willend kiezer van „RECHT EN ORDE". LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen Nederl. letteren raej. C. S. de Langen (Leiden); doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heeren N. J. Feldmann (Delft) en H. D. Hof- kes (den Haag). Voor het examen apothekers-assistent zijn geslaagd de dames J. Blijdorp (Schie dam), B. Kleinkramer (R'dam) en A. C. M. Stevens (Schiedam). WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.27 Londen - 12.0931^ New York 2.483/,, Parijs 9.7215 j Brussel 34 6CH/2 Zwitserland 47.94 Milaan 13.031 /2 Madrid 24.85 Oslo 66.58112 Kopenhagen 66.581 Stockholm 66.671 Weeuen 55.00' ij Praag 7.37i/2 Boedapest BEURSOVERZICHT. De handel was heden van zeer beperkte afmeting en de beurstendenz was ongeani meerd. Suikers waren flauw gestemd. lu- dustrieelen waren onregelmatig. Philips zakten onder beurstijd eenige punten in. Unilevers daalden weer beneden 190. Aku's konden zich echter handhaven. Accoustie- ken op peil. Kon. Olie gedrukt. Rubbers en Tabakken iets lager. Mijnwaaxden weinig veranderd. Amerikanen onregelmatig. LAATSTE BERICHTEN NIEUWKOOP. Inbraken. Hedennacht is in deze gemeente op eeu drietal plaatsen ingebroken. Bij de heeren M. J. v. d. Weijdien en P. Stam zijn de die ven het huis binnengedrongen. Het winkel huis van de firma Bots hebben de dieven gepoogd om binnen te dringen, wat hun niet is gelukt. Veel is e-r niet vermist. Kasten en laden werden overhoop gehaald, met dit resul taat, dat bij den heer Stam een horloge en wat geld, ter gezamenlijke waarde van 100.werd buitgemaakt. Bij den heer v. d. Weijden zijn de dieven binnengekomen met gebruik-making van een looper, bij den heer Stam door verbre king van een ruit. Van de daders geen spoor. DE BROEDERMOORD TE AALTEN. In aansluiting op het bericht omtrent het gebeurde te Aalten (Gem. Ber. 3de blad) vernemen wij nog het volgende: Vrijdagochtend werd dx. Hartman ie Aalten gewaarschuwd door e>en jongen uio den Dal, dat bij de buren P. de zoon A. P. op den deel was gevallen. Toen dr. Hart man ter plaatse kwam, bleek P. reeds ie zijn overleden. Volgens inededeelingen der wed. P. en van een anderen zoon zou het slachtoffer zijn gevallen en zoodanig met zijn hoofd op een wagen zijn terecht geko men, dat hij hieraan was bezweken. De chef veldwachter, die van het gebeurde in ken nis was gesteld, heeft in samenwerking met dr. Hartman een onderzoek ingesteld. Dc ligging van het lijk en de zichtbare uitwen dige verwondingen deden het vermoeden rijzen, dat er misdrijf in het spel was. In verband hiermede werd de burgemeester gewaarschuwd, waarna ook het parket van Zutfen van het gebeurde in kennis werd gesteld. Vrijdagmiddag arriveerde het par ket en ook de politie-deskundige dr. Hes- seling uit Arnhem. De zoon van vrouw P. werd aan een streng verhoor onderworpen, doch bij ont kent alle schuld. Nadat foto's waren genomen, is het lijk per politiebrancard naar het Rusthuis over gebracht. Bij het onderzoek ontdekte men bloed sporen op de muren ,op de buitenmuur der deel, alsmede op eenige zakken graan. Na de sectie op het lijk is de broeder van het slachtoffer in arrest gesteld. Eenige kleedingstukken en een hand doek zijn in beslag genomen. Als tragische bijzonderheid wordt gemeld, dat het slacht offer Woensdag j.l. in ondertrouw was ge gaan. BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT Twee inzittenden gedood. ATHENE 25 April. (V.D.) Boven hot vliegveld van Saloniki stortte direct na don start een militair vliegtuig van 60 M. hoogte naar beneden. De beide inzittenden, twee luitenant-vliegers, waren op slag dood. Het toestel werd volkomen vernield. LEIDEN, 25 April. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (con trole) 1.40, prima boerenboter 1.30 1.40, id. goede 1.201.25 per K.G. Aan gevoerd SS/S 21 '16 vaten, wegende 2000 K.G. Handel goed. Turf. In de week van 20 tot en met 25 April. Aanvoer: 275.000 lange turf. Laag ste prijs 7.50. Hoogste prijs 8.50. Eieren. Totale aanvoer 75G7 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 3.70- 4.50 en eendeneieren 3.504.35 per 100 stuks. Handel matig. VEUR, 24 April. Groentenveiling. Eng. komkommers le srt. 21—29, 2e srt. 12 18, 3e srt. ƒ711, gele komkommers 1* soort 2834.50, 2e srt. 1417. 3e soort ƒ8.11.80, kropsla 1 srt. 4—8,10, 2e soort f 1.503.40, stof sla 0.140.19, bloemkool le soort 14—18.50, 2e srt. 6.10—10,20. uil- scot 2.304.60, andijvie per 100 KG. ƒ18 21, spinazie per 4 K.G. ƒ0.610.97, pos telein 3845, snijboonen ƒ1.68, spercie- boonon ƒ1.56, rabarber ƒ1014.90, radijs 3.50—5.60. BOSKOOP, 24 April. Bloemenveiling. Ophelia 4070, Golden Ophelia 40—70, Hadley 70100, Columbia 4060, Butt erfly 6090, Mac Keiler 80110, Wilh. Kordes 60, Rosalandla 60SO, Paul Scarlet 50 70, Kilham 70110, Germania 65110, Else Poulsen 110190, Lathyrus 15—26, Viburnum opulus 40, Tulpen 24—31. Clema tis Miss Batema 70, Cerasus Ilisakura 250 390. Seringen 150210, Cactus per stuk 220, Calla 200, Hortensia 50—75, Gouden Regen 75, Gerbera 100, Clematis President 190. Anemonen 1014 p. st. AARLANDERVEEN, 23 April. Eieren- veiling. Kippeneieren ƒ3.104.30. Een deneieren ƒ3.3.40, Kaas 0.250.35, Bo- ter ƒ0.60—0.61. ALPHEN a. d. RIJN, 24 April. Groen tenveiling. Per 100 kg.: spinazie 2228. postelein 4041, per 100 bos: radijs 46, selderie 1—3. prei 2.50—3.40, per 100 stuks: kropsla I 4.006.20, idem II 2.50—3.—. Eierenveiling. Aanvoer 22800 stuks. Kippeneieren 3.504.30 en eendeneieren 3.00—3.50 per 100 stuks. Melkveiling. Aanvoer 4000 liter 5.40 middenprijs. R0EL0FARENDSVEEN, 24 April. Groentenveiling. Sla 5.30—5.00, idem 2de soort 0.80—4.2, per 100 krop, aardbeien 0.901.03, idem 2e soort 23—39 cent per doosje, andijvie 13—15 cent per kg., snij boonen f 1-851.95 per 100 stuks. TER AAR, 24 April. Centrale Veiling. Sla 1.207.30, vellen per kist 2730 cent spinazie per kist 1.011.19, bloemkool 843 cent, peulen per pond 7782 cent, radijs 3.505.20, postelein per kilo 3311 cent, peen per bos 9—18 cent, snijboonen per 100 1.70, Aardbeien per doosje f'2 cent. Afdecling bloemen: Cineraria's per stuk 2426 oent, Primula's 12 cent, violen per bak 40 cent. De handel was beter. ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiii^ 19 Mei 1931 hopen onze geliefde Ouders, «j| E Behuwd- en Groot- E E ouders 4423 E G. J. v. d. HAAS E en E 1 J. vAd. HAAS— IIPERS, hunnqf 4(PjJrign Echt- E verecnrgfngf te Jjerden- ken. E E Dat Gfl^^hun nog E vele jawn mogo sparen E E is tie wensoh van hun E dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkin- deren. E E Hazerswoude E 25 April 1931. iinininiiiiiiummuiiiiiitima Uitbreiding Spreekuren Voortaan Dinsdagavond 7—9 Donderdagavond^—9, Vrijdagmiddag 3—5, Vrijdaqnvoricl 7—^ MED. D&CTS. ARTS. Specialist voor Mond- en Tandziekten Kunsttanden en Gebitten. Breestraat 56, LEIDEN. 4404 Telefoon 161.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3