Voor eens en altijd: U blijft er bij BÜITENL. BERICHTEN UIT DE OMGEVING 29 April ZATERDAG 25 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 TERREUR VAN CHINEESCHE BANDIETEN. Zestig personen gedood. Uit Kanton wordt gemeld: Na Zondag j.l. een passagiersboot te hebben vernield, lieten Chineesche bandieten gisteren twee stoomveerbooten in de lucht vliegen, daar de bezitters weigerden het gevorderde „be- schermingsgeld" te betalen. Zestig personen kwamen daarbij om het leven. De voor het binnenland bestemde rijsttransporten op de Westelijke en Noordelijke rivier worden ernstig bedreigd. Naar uit Peking wordt gemeld, blijken de leden van de communistische bende, die den Amerikaan Nedson, tot de Luther- sche zending behoorend, in de provincie Hoenan hebben gevangen genomen en hem slechts tegen een losgeld willen uitle veren, uiterst -modern te zijn. Behalve groote sommen geld vragen zij als los prijs gramofoonplaten, tennisrackets en ballen, schaakspelen, horloges, armbanden, vulpenhouders, voetballen, alsmede benzine en munitie. GEHEIMZINNE STERFGEVALLEN OP CUBA. Arrestatie van 16 personen gelast. Uit Santiago de Cuba wordt gemeld, dat een bevel tot arrestatie is uitgevaar digd tegen majoor Ortez, oud-commandant van de provincie Santiago, en 15 andere personen. Dit bevel houdt, naar verluidt, verband met 44 geheimzinnige sterfgevallen in die provincie De adjudant van Ortez, luite nant Valles, heeft zioh gisteren doodge schoten. NOODWEER EN OVERSTROOMINGEN Boven Friaula is een hevig noodweer losgebarsten, waarbij menschenlevens zijn te betreuren. Ancona en omgeving zijn door een ver woestende wolkbreuk geteisterd. Door het snelle smelten van de sneeuw zijn ook in het Noordelijk deel van Est- land overstroomingen ontstaan. De overstroomingen in het Wilna-ge bied hebben de laatste twee dagen onrust barende afmetingen aangenomen. Tot dusver zijn zes districten door het hooge water geteisterd. Er zijn reeds men schenlevens te betreuren. Turksch dorp in vlammen opgegaan. Een groote brand heeft het drop Ekindji bij Castamouni verwoest. Meer dan vijftig huizen werden een prooi der vlammen. Rotsinstorting in een goudmijn. In een goudmijn te Oorgaun, in de Britsch- Indische provincie Mysore, zijn ten gevolge van een robsinstorting talrijke arbeiders bedolven. Zeventien huqner werden ge wond. Voorts heeft men tot dusver twee dooden kunnen bergen, doch 13 perso nen worden nog vermist. Het bergingswerk dat uiterst moeilijk is, wordt met den grootst mogelijken spoed voortgezet. Als door een wonder gered. Op. 21 April zijn op de Noordelijke hel ling van de Finsterarhorn drie studenten uit Munchen neergestort. Doordat zij niet bekend waren met de wegen, kwamen zij op een dwaalspoor en vielen van een 200 M. hoogen ijswand naar beneden. Gelukkig vielen zij op een anderhalven meter dikke laag van pas gevallen sneeuw, hetgeen hen van een zekeren dood redde. Een vierde student, die, omdat hij niet over de noo- dige uitrusting voor het beklimmen van bergen beschikte, achtergebleven was, snel de zijn kameraden te hulp en slaagde er door zijn doorzettingsvermogen in hen beurtelings naar de bosschen van de Fin- - erarhoi- ie brengen. Hierna begaf hij zich onmiddellijk naar de Jungfraujoch, waar hij 's middags om drie uur na een tocht van enorme inspanning door de dik ke sneeuw, aankwam. Een reddingscolonne van )5 gidsen i,s er thans op uitgetrokken om de dr studenten te halen. De Stromboli In werking. Gisternacht toonde de vulkaan Strom boli weer teekenen van verhoogde werk zaamheid. In den nanacht volgde een kor te eruptie, waarbij asch en steenen wer den uitgeworpen. Er werd geen schade aangericht en ongevallen deden zich niet voor. Insectenplaag in Mississippi-Delta. De Mississippi-delta wordt op het oogen- blik door een insectenplaag geteisterd. Reeds zouden er meer dan 1000 huisdieren tengevolge van den beet van een vergiftige muggensoort gestorven zijn. De schade be draagt meer dan 100.000 dollar. Wagner en de Marseilla.. In de archieven der politiedireciie van Praag werd kort geleden een. gewichtig document, een bevel van arrestatie tegen Richard Wagner ontdekt. Dit arrestatiebe vel is door den toenmaligen Oostenrijk- schen minister-president Bach ondertee kend. Richard Wagner werd beschuldigd van poging tot oproer, omdat hij tijdens zijn verblijf in Praag bij het open venster de Marseillaise gezongen had. De Marseil- ciise was in dien tijd in de Donau-monar- chie als revolutionair lied ten strengste ver boden. DE NIEUWE MARGARINE O HILLEG0M. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente hield Vrijdag middag een openbare vergadering. Aanwe zig 12 leden. Met kennisgeving afwezig de heer Van der Schoot. Voorz. mr. D. F. Pont, Burgemeester, die met gebed opent. De notulen worden aan gehouden en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Het kohier hon denbelasting wordt vastgesteld. De be grooting Schoolartsendienst wordt goedge keurd en vastgesteld. De bezwaarschriften B. Heemskerk en R. Assendelft tegen aan schrijvingen ingevolge de Woningwet wor den niet-ontvankelijk verklaard. De leden der Schattingscommissie worden herbe noemd. Tot leden der commissie van toe zicht op het correspondentschap der Ar beidsbemiddeling worden gekozen de hee- ren J. Veldhuijzen van Zanten, Th. Stevens en J. Montenoy. Aan de Harddraverijvereeniging wordt de Van den Ende-laan afgestaan en aan de Jhr. Mackkade een feestterrein. Tegen de heeren De Vreugd, Jansen en Vermeer. De begrootingswijziging en rekening ontvang sten en uitgaven Burg. Armbestuur worden vastgesteld. De tijdelijke kasgeldleening wordt met 3 maanden gecontinueerd tegen 1/8 pet. minder rente. Het Raadsbesluit inzake afsluiting der Sixlaan wordt ingetrokken. De grond aan de Hofstraat wordt verkocht tegen 12 den M2. De regeling salarissen Burgemees ters, Secretarissen en Ontvangers wordt overeenkomstig het verzoek van Ged. Sta ten gewijzigd. De verordeningen voor de zweminrichting en het badhuis worden goedgekeurd. Het salaris van den badmees ter wordt vastgesteld op 17002000. Een comptabiliteitsbesluit wordt genomen. Hierna enkele mededeelingen van den voorzitter, waarna rondvraag. De relletjes. De heer Loerakker brengt de relletjes ter sprake, protesteert tegen een bericht in „Het Volk" als zou de Geestelijkheid in die zaak betrokken zijn. Hierover wordt degelijk en zakelijk gesproken. Ten slotte wordt een commissie benoemd bestaande uit de heeren De Wreede, Vermeer, Fijma, Jansen en Loerakker (uit alle geestesrich tingen) om te komen tot herstel van den vrede ter plaatse. De Burgemeester nam daartoe uitgenoodigd de leiding. Hierna sluiting. De vergadering duurde van 26 uur. ALKKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandagnamiddag om 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: lo. Be- eediging en installatie van het lid H. van Rijn. 2o. Vaststelling van de verordening betreffende de beschikbaarheid van drink water in woningen en werkplaatsen. 3o. Be noeming van 4 leden voor de schattingscom missie Rijksinkomstenbelasting wegens pe riodieke aftreding op 1 Mei 1931 van de heeren L. H. M. J. Vosters, J. N. Los, G. van der Meer Bzn. en S. Strijk. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om ge noemde heeren wederom voor den tijd van 4 jaren, ingaande 1 Mei 1931, te benoemen. 4o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot aankoop van eenige inschrijvin gen in het Grootboek der 2 K P°t. Neder- landsch Werkelijke Schuld tot een reëel bedrag ad 2900.—. 5o. Reclames school geld. 6o. Reclames honderbelasting. 7o. Wij ziging gemeentebegrooting, dienstjaar 1930 en 1931. 8o. Ingekomen stukken en mede deelingen. Geboren: Henricus Adrianus, z. van Jac. S. Pennings en S. W. Straathof. Ondertrouwd: L. C. van der Geest jm. 31 j. en C. E. Tersteeg jd. 24 j. H. P. van Klink jm. 22 j. en J. van Haastregt jd. 25 j. Getrouwd: N. W. Droogh jm. 25 j. en C. E. Turk jd. 24 j. C. van Hameren jm. 34 j. en A. J. Kennis jd. 24 j. Overleden: Jacoba Elisabeth van Leeuwen 6 j. RIJPWETERING. Emmabloem. De „Emmabloem-col- lecte" ten bate der tuberculose bestrijding zal alhier plaats hebben op Zondag a.s. 26 April. Een ieder steune dit schoone doel door een bloempje te koopen. N00RDWIJK. Hanze. In het Juvenaat vergaderde de Hanze met een flink aantal leden. Voor zitter was de heer Haye v. d. Werf, die met den chr. groet deze vergadering opende en daarna zijn blijdschap uitsprak over de goede opkomst der leden. De secretaris, de heer C. G. J. Alkemade Jr., las de notulen, die ongewijzigd werden onderteekend. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het Hoofdbestuur, waarin het ca deautjes-geven voor tombola's en verlotin gen en het adverteeren op gelegenheids programma's (dikwijls noodgedwongen) wordt gesignaleerd als een kwaad. Voor gesteld werd dan ook om tot een algemeen verbod te komen, opdat den leden zullen kunnen weigeren aan dergelijke dingen mede te werken. Dit werd niet wenschelijk geacht, ieder moet maar doen zoo het hem 't beste lijkt. Op 29 April zal de Centrale Raadsvergadering worden gehouden te den Haag. De heeren v. d. Werf, V. Braun en Overmeer zullen deze vergadering bijwo nen. Bij de bespreking van de beschrijvings brief was men het over het algemeen eens met de meening van het Hoofdbestuur. Vervolgens werd mededeeling gedaan over de besprekingen over electriciteitstarieven met de winkeliersvereeniging. Gezamenlijk zal de actie verder worden gesteund. Om trent het punt winkelbeurs werd medege deeld, dat men er wel vóór is, maar dat het voorloopig niet wel mogelijk zal zijn een gebouw ter beschikking te krijgen, waar men zoo'n beurs kan installeeren. Als .de mogelijkheid zich voordoet zal men ze piet beide handen aangrijpen. Over de woon- forensenbelasting werd hierna druk gedis cussieerd en het resultaat ervan was, dat de heeren V. Braun, Alders en Tb. Over meer als commissie werden benoemd, die de juiste stand vanzaken zullen trachten te achterhalen om dan de ledenvergadering omtrent dit punt nader in te lichten. De heeren zullen zich in verbinding trachten te stellen met de reeds gevormde commis sie uit de badplaats. Er moest nu een nieuw bestuurslid gekoz.n worden, inplaats van den heer C. G. J. Alkemade Jr., die wegens drukke werkzaamheden moest bedanken als seoretarig. De voorzitter bracht dank aan den secretaris voor zijn vele werkzaam heden, door hem in het 8-jarig tijdvak ver richt. Gekozen werd de heer H. van Bour- gondin. De rondvraag was deze keer zeer vruchtbaar en werd ingezet met een bespre king over levering van niet georganiseerde middenstanders, aan rekenplichtige instel lingen, zulks tegen den wensch van den Bisschop. Na langdurige discussies werd het bestuur opgedragen naar de betreffen de autoriteiten te gaan ter bespreking van de voorgevallen feiten. De levering van artikelen door de gasfabriek rechtstreeks aan particulieren vond men ook niet juist. Er zijn menschen genoeg die gasstellen e.d. verkoopen en deze worden betrekkelijk door de gasfabriek beconcureerd. Voorge steld werd om in samenwerking met de Winkeliersvereeniging een regeling te krij gen zooals te Leiden aan de Leidsche Licht fabrieken geldt, dat n.l. van de artikelen die door de gasfabriek worden verkocht, een percentage van de winst wordt afge staan aan de leverancier die door den koo- per zou worden opgegeven. Wordt geen le verancier opgegeven, dan zal dit winstper centage in de vere-enigingskassen worden gestort. Besloten werd in dien geest werk zaam te zijn. Aan het fanfarecorps zal oen bedrag van 20.— worden gegeven als prijs voor het te houden concours. Ten slotte sprak de Geest Adv. Kap. Meijnders nog woorden van tevredenheid over de op komst en bracht dank aan den scheiden den secretaris, welke woorden door den voorzitter werden onderstreept. Hierna sluiting met den chr. groet. VEUR. Het Rpode Kruis. In aansluiting aan ons belicht betreffen de de oprichting van een afdeeUng van het Roode Kruis in de gemeenten Stomp w ijk en Veur, kunnen wij thans mededeelen, dat op Woensdag 29 April 1931, des avonds te 8 uur een vergadering zal worden gehouden in Hotel „De Zwaan" te Leidschendam om tot de oprichting van een af dee-ling te komen. Na afloop der verga-de ring zal de Ned. Roode Kruis-film worden vertoond, terwijl het bekende kwartet van de heer Heijdt de vergadering met muziek zal opluisteren. Éét hoofddoel dezer vergadering is voor al ook om de mensohen meer bekend te maken met de groote Vredestaak. Vertrouwd wordt, dat allen zooveel mo gelijk deze bijeenkomst zullen bijwonen. R0EL0FARENDSVEEN. Personalia. Tot secretaris der R. K. Vereeniging Het Wit Gele Kruis voor zie kenverpleging is in de laatstgehouden be stuursvergadering gekozen de heer J. A. Gortzak. Watertoren. Gisteren had in tegen woordigheid van eenige bestuursleden der stichting het inheien plaats van de proef- paal voor den bouw van de watertoren. De paal zakte in den dnassigen bodem flink weg. Het resultaat was dat den lengte van de palen werd bepaald op 13 Meter. Vol gende week zal met inheien van de 100 pa len een aanvang worden gemaakt. Men re kent erop dat de toren binnen 4 maanden gereed is. TER-AAR. BLOEMENTENTOONSTELLING. Gisteren was hot voor Tor-Aar de groo-te dag, waarop de belangateling van a-llen ge concentreerd was, ter gelegenheid van de opening van de Eerste Bloemententoonstel ling- Den geheelen dag was hot aan hot Pa- peveer zeer druk, eerstens" 'smorgem de veiling, en vervolgens het gereed maken van de tentoonstelling. Men zag auto's kar ren, en fietsers komen en gaan naar het café van den heer Verhoef, alwaar de ten toonstelling gehouden wordt. De Holiand- sclie driekleur, wapperde majesteus, boven aan het gebouw. Kortom, mén kon gewaar worden, dat en iets belangrijks zou ge beuren. Gistermiddag om twee uur zou de eerste Tentoonstelling geopend worden. De nog jeugdige Bloembol!enve-r. „Sa menwerking" had het initiatief gen-omen, om iets dergelijks te organise-eren. Het is inderdaad gelukt. Toen wij de zaal binnenstapten, zage-n we de keurige inzendingen staan, de Jury had juist haar zware taak verricht. Er waren tegenwoordig, de Loco-Burge meester D. v. d. Hoorn, (de Burgemeester was wegens ziekte verhinderd), de Gem. Secretaris H-oogeboo-m, Dr. Po-st Uiterw-eer en echtgenoot e, Me-v-r. Geesi nk, W, v. d. Laan, P. Jonkheer en echtgenoot e, Bestuur v. d. Coöp. Boerenleenbank „Nieuwveen", het Bestuur van de Nieuwe Centrale Vei-ing, de Directeur P. A. Post, het Bestuur van de plaatselijke a-fdeelin-g L.T.B., de Ambtenaar v. d. Plantenziektekundigendi-enst, het per soneel v. d.veiling, en verder genood-igclen. De voorz. van de ver., de heer J .Th. Le lieveld, heotte allen van harte welkom. We zijn erin geslaagd een tentoonstelling te organ-iseeren, dank zij medewerking van velen, die ons bijgestaan hebben met raad en d-aa-d. Laten wij hopen dat er veel suc ces mee behaald moge worden, tot groei en bloei van ons bedrijf en van Ter-Aar. Na mens de ver. verzoekt spr. dan den Loco- Burgmeester de tentoonstelling te openen. Hierop nam de Loco-Burgemeester, de heer v. d. Hoorn, het woord, om de ope ningsrede uit te spreken Mijne Heeren; het is mij een eer en een groot genoegen, door U uitgenoodigd te zijn op deze Uw eerste Biceuier tentoonstel ling en het verheugt mij en stel ik het ten zeerste op prijs dat ik deze tentoonstelling voor U mag openen. Mijne Heeren, ik juich lie-t d-it werk toe, en ik huldig dan ook de werkers die daar voor het initiatief namen. Met de tentoonstelling is het Uw bedoe ling. daarmee en daardoor de animo te be vorderen voor onze bloemencultuur, en de on voering van de noodi-n» Van nis in de prak tijk van het bollenvak. Zij, de kweekers, zul len door de bekroningen op de tentoonstel ling er steeds meer naar streven, bet aller beste expesee-ren, de beste soorten, prima kwaliteit. Mijne Heeren, geacht bestuur ik breng u dan mijn oprechte gelukwenschen met het door U uitgevoerd e plan, de samenstelling van deze tentoonstelling. Moge Gods on misbare zegen op Uw wenk rusten "en daar mee welvaart komen o-ve-r de Gem. Ter- Aar, welke mij als Wethouder van uw ge meente en als particulier zeer ter harte gaat. En thans heb ik dan de eer om deze ten toonstelling, de eerste voor Ter-Aar, ge opend te verklaren. Hierna bood het d-cohtertje van den heer Ve-rhöeg dén Loco-Burgemeester een mooi bouquet aan. Vervolgens werd de tentoonstelling be zichtigd. Het was werklijk mooi de verschil lende varieen te zien. Er waren 50 inzen ders. Veel hadden we verwacht, maan zooveel toch niet. Een ieder uitte dan ook zijn te vredenheid, over de keurige collectie. Voor al daar hier het Bollenbedrijf nog maar in een beginstadium is, stond men pe-rp ex van de mooie inzendingen. Als slot van de ope ning werd de eerewijn rondgedienden door de herene L. P. Hoogervorst uit Lisse, W. v. d. Laan en P- A. Post het woord gevoerd, die allen zeer voldaan waren met deze eerste tentoonstelling, welke inderdaad Hejrkantoor is wegens 4 ta(iilie|eest jv. (Reclame) i§ fasilag den /geluj GEFLOTEN een succes is. Aan het einde van de bijeenkomst sprak de Loco-Burgemeester, die de menschen aanspoorde een kijkje te gaan nemen bij deze tentoonstelling. Spr. was zeer voldaan over de revschillende inzendingen en hoop te en wensebte, dat alle Gem centenaren in de komende dagen deze prachtige tentocn- steling komen bezoeken. Hiermede was de officieele opening ten einde. Het bestuur van deze ver. kan uiterst te vreden zijn. Een woord van lof aan deze mannen, die de moed hebben gehad, zoo iets te organiseeren. Zij hebben succes van hun werk. Wij verwachten dan ook in de komende dagen vele bezoekers naar de tentoonstel ling. Gij zult zien, het k gewoonweg een juweel als men de verschillende soorten naT- cisen ziet, en de pracbtopete ling van de diverse soorten. De tentoonstelling duurt tot Zondag avond. Komt U eens vergewissen van al het mooie. Het is grandioos. R. K. Ziekenhuisvereeniging. De R. K. Vereeniging tot verlichting der Verple- j gingskosten in Ziekenhuizen hield haar j leden-jaarvergadering in het café van den heer Verhoef te Papeveer. De heer P. van Rijn opent de vergadering met den chv. i groet, heet de aanwezigen van harte wel kom. Spr. vraagt aller medewerking tot het goede afhandelen van de agenda. De secr., de heer W. Togni, leest de no tulen van de vorige vergadering, welke zon der op of aanmerkingen worden gearres teerd. Vervolgens heeft de secr. een uitge breid jaarverslag. Er zijn dit jaar 40 leden in de Ziekenhuisinrichtingen opgenomen, met een aantal verpleegdagen van 848. Dan doet de penningmeester, de heer W. Togni, rekening en verantwoording over het finan- cieele gedeelte. De ontvangsten zijn 2438.12, de uitgaven f 24 >0.47, een nadee- lig saldo van 12.35. De Ztekenhuisvereeni- ging telt op heden 918 leden boven de 15 jaar en 619 leden onder de 15 jaar. In de af- deeling vrijvervoer zijn de ontvangsten 942.07, de uitgaven 502.09, een batig sal do van 439.98. Deze vereeniging telt mo menteel 681 leden. Voor rekening van deze afd. zijn 31 leden van en naar de Zieken huizen vervoerd. De heer Post, als lid van de verificateurs- commissie, rapporteert dat de boeken en bescheiden in juisten vorm zijn, en stelt voor de penningmeester te déchargeeren, wat met applaus wordt begroet. De voorz. dankt den secr.-penningmeester voor zijn gevoerd beleid. Alsdan krijgen we bespro king verhooging contributie. Het bestuur stelt voor., de contributie voor de leden van de Ziekenhuisver. met 1 cent per week te verhoogen. De voorz. licht, dit nader toe, en zegt dat er op de agenda had moeten staan verhooging met 1 K cent, en zegt ver der, dat er andere middelen aangewend moeten worden, om de ver. laten te rendee- ren, daar zij nu niet meer aan haar ver plichtingen kan voldoen. Dit maakte een punt va-n ernstige besprekingen uit. De heer Post ziet nog niet, dat, wanneer wij de contributie verhoogen met IK cent, de vereen, kan draaien, en maakt een voor stel, de contributie van leden boven de 15 jaar te stellen op 4 cent, en onder de 15 jaar, op 2 oent. Vooral ook met het oog op groote gezinnen is dit zeer gunstig voor hen. Dit voorstel vond bijval, en werd dan ook met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag waren sommige leden ontevreden, over de uitkeering van de vrij- vervoervereeniging. Hier hapert werkelijk iets aan,-daar het reglement wel een beetje vaag is. Na de discussies, die hierover ontston den, werd besloten, dat het bestuur met dr. Post dit reglement grondig in zijn geheel zal herzien. Mochten er wijzigingen inko men, dan zullen zij ten spoedigste dit be handelen op een ledenvergadering. Verder wilde de heer Post trachten een Centrale Bond te krijgen van deze vereeni ging, doch dan kan men aansluiten bij de Federatie van het Wit Gele Kruis. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. de vergadering met den chr. groot en dankt de leden voor hun medewerking. WARMOND. Hanze. De af deeling Warmond van de R. K. Middenstandsvereeniging de Hanze hield eeii algemeene vergadering in hotel de Stad Rome, onder voorzitterschap van den heer F. Slager. Nadat, de voorzitter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, sprak hij een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna door den secre taris de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen werden vastge steld. Hierna werd overgegaan tot verkie zing van twee afgevaardigden naar de aan staande vergadering van den Centraleu Raad en werden als zoodanig aangewezen de heeren B. van Stijn en Kaandorp, ter wijl als plaatsvervangers werden benoemd de heeren Papot en van Stijn Jr. Vervol gens kwam in behandeling de agenda voor de vergadering van den Centralen Raad. De voorzitter lichtte de verschillende voor stellen toe, waarna zich over diverse pun ten een zeer geanimeerde discussie ont spon. Eveneens was dat het geval met de hierna in behandeling genomen winkelslui tingswet. Besloten werd, dat het bestuur bij den Raad dezer Gemeente stappen zou doen om in verband met artikel 9 dier wet deze wet voor deze Gemeente zoo soepel mogelijk te doen uitvoeren, waar het be treft het vaststellen der desbetreffende ver ordeningen. Bij de gebruikelijke rondvraag deelde de voorzitter mede, dat het ledenboek, wat zou worden gedrukt, door omstandigheden dit jaar niet zal uitkomen. Het bestuur zal er evenwel voor zorg dragen, dat de Ker kelijke en rekenplichtige lichamen een le- denlijst ontvangen. Mede sprak de voor zitter een woord van waardeering aan het adres van het Gemeentebestuur voor de I prachtige verbetering der Dorpsstraat en spreker was er van overtuigd, dat deze ver betering voor de winkeliers een daadwer kelijk voordeel zal blijken te zijn. Deze woorden werden door de vergadering met applaus onderstreept. Nadat nog eenige aangelegenheden va.n huishoudelijken aard waren afgehandeld werd de bijeenkomst door den voorzitter onder dankzegging voor de aangename en vruchtbare discussies .ge sloten. Raadslidmaatschap. Wijl de heer Th. van Niekerk, benoemd lid van den Raad de zer Gemeente, bericht heeft gezonden deze benoeming niet aan te nemen, is door de a voorzitter van het Centraal Stembureau als zoodanig benoemd de heer C. M. van Stijn Sr. Hiermede i3 de lijst van de R. K. partij uitgeput.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10