Financiën en Economie TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 23 APRIL 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 April 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te Ds Bildt: Hoogste baronieterst.: 764.8 te Muiichen. Laagste baronieterst.: 745.2 te Karlstadt. Verwachting tot den avond van 24 April: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt, "weinig of geen regen, iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR: 9.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 7.39 uur tot Vrijdagmorgen 4.20 uur. In de hedenmiddag gehouden jaarlijk- sche algemeene vergadering van de N.V. De Leidsche Bouwvereeniging werden de balans en de winst- en verliesrekening over het afgeloopen ajar goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 5 pet. Tot commissaris werd herkozen de heer Aug. L. Reimeringer. Gisteravond werd de brandweer geal armeerd voor een onder de Borslelbrug brandend drijvend stroomatras. Eenige agenten bluschlen het vuur door onder dompeling van de matras. De inzake den diefstal van geld uit een kistje in het Wouterhof aangehoudenen zijn naar den Haag overgebracht. Gisteravond is uit den Nieuwe Rijn bij de Korenbeurs, een roeibootje ontvreemd. Op 22 April stonden 1058 werkzoekenden bij cle Arbeidsbeurs ingeschreven tegen 609 op 22 April- 1930. Jaarverslag Twentsche Bank. Verschenen is het jaarverslag over 1930 van de Twentsohe Bank. Uit dit verslag stippen wij het volgen de aan Mocht bij den aanvang van liet ver slagjaar nog de hoop gekoesterd worden, dat de in October 1929 ingetreden crisis was te beschouwen als de ineenstorting van het wankele gebouw eener ongebrei delde overspeculatie, en als zoodanig een zuiveringsproces van bescheiden tijdsduur zoude wezen, sindsdien is aan deze hoop wel volkomen de bodem ingeslagen. De crisis is integendeel in omvang en inten siteit toegenomen. De gestadige daling der groothandelsprijzen, de npodtoestand in den landbouw, de ongunstig.' gang van zaken in scheepvaart en industrie, alsook in de cultures, met als gevolg een toe nemende werkeloosheid, dat alles heeft 1930 gestempeld tot een jaar van ern stige depressie op elk terrein van liet economisch leven in alle landen. Van een gunstige oplossnig van liet vraagstuk, tot opheffing of vermindering der beschermende rechten te geraken, schijnt de wereld verder dan ooit verwij derd. Pessimisme op economisch gebied, wan trouwen en onrust op politiek terrein boliden vooralsnog opleving in zaken en terugkeer tot het normale handelsverkeer tegen. Ook ons land en onze koloniën hebben den invloed van de algemeenc malaise ondervonden, waarvan dc sterk vermin derde prosperiteit van tal van bedrijven getuigenis aflegt. De resultaten van ons eigen bedrijf (ons kantoor te Londen daarvan uitge zonderd) toonen voor elk der hoofdbron nen van de winst een teruggang aan in vergelijking met het voorafgaande boek jaar. De geldmarkt weerspiegelde den con- junctuui omslag in een steeds dalende rente. Niet alleen ^olgdc de crediet-prijs dezelfde richting, maar tevens- was voor het aangroeiend cijfer van de ons toever trouwde gelden vaak moeilijk een loonend emplooi te vinden. De winst op rentere kening toont als gevolg van een en ander een achteruitgang aan tegenovér het voorafgaande jaar van ruim 1.000.000. Het mag tot tevredenheid stemmen, dat de vermindering van de provisie- winSb niet noemenswaard is. Op vreemde wissels en arbitrage bleef de winst gelijk aan die over 1929; slechts als gevolg van een gewijzigde interne renteberekening is de uiteindelijke bate uit dezen hoofde lager. De crisis maande reeds aanstonds bij haar optreden tot groote voorzichtigheid in het effecten- en het emissiebedrijf; uiteraard werden omzet en winstcijfers der bij deze bedrijfstakken betrokken re keningen hierdoor beinvloed, zoodat de resultaten een vermindering aantoonen. In tegenstelling met de hiervoren ge noemde winstbronnen leverde onze deel neming in de firma B. W. Blijdenstein en Co. te Londen een aanzienlijke hoogere bate op dan in hel voorafgaande jaar. De wegens de beurserisis sedert einde 1929 uit Amerika naar Europa terugvloeiende gelden brachten ook in Engeland een scherpe verlaging teweeg in de waarde van de op de geldmarkt op korten ter mijn beschikbare middelen. Leidde dit eensdeels tot een beperking in disconto zaken, aan den anderen kant kwam het aan het bedrijf van ons Londensche huis ten goede. Door ons vermeerderd bezit aan aan- deelen in onze bevriende bankinstellin gen in verband met de na te melden overname harer engagementen door onze vennootschap, toont de winstuitkeering uit dezen hoofde een hooger cijfer aan. Voor afschrijving op en reserveering te gen debiteuren en syndicaten hebben wij noodig geoordeeld een bedrag van ruim 800.000ten laste der winst- en ver liesrekening te brengen. Eveneens ten laste der winst- en ver liesrekening voegden wij, in overleg met Commissarissen, een bedrag van 750.000 toe aan de bijzondere reserve, pvenals het vorige jaar. DE LAATSTE KRIJGSGEVANGENE. Levenslange deportatie van den D ui ticher Paul Schwartz. Sedert het einde van den oöróog duiken telkens weer geruchten op, dat er op ue Duivei-senjan-den waarheen ue Fra-nsohe mis dadigers gedeporteerd werck*h, nog Duit- scheis waren, de gedurende den oorlog in Fran-sche gevangenschap geraakt waren en zich wegens een of ander vergrijp uit dien tijd in arrest bevonden. Deze geruchen missen echter lederen grond. Nog kortgeleden heeft het Duitsohe Ge- neraal-oonsTdaat in Paramaribo op verzoek van den rijksbond van voormalige krijgsge vangenen een onderzoek ingesteld, dat ech ter lot een negatief resultaat geleid heeft met uiuzonuering van één gevail: er be vond zich daar werke ijk tot voor korten tijd nog een Duit-sche krijgsgevangene. Mo menteel vertoeft hij in Cayenne. En deze Duitschei', Paul Schwartz is geen misdadiger, heeft nog nooit of nimmer zich aan eenig vergrijp solui dig gemaakt. Zijn eenige misdaad, waarom hij van vader land en familie weggesleurd en tot levens lange deportatie veroordeeld is. bestaat hie i in, dat hij volgens Duitsch recht Duitbscher, volgens Fnansoh recht Fransoh- Sohwaiiitz heeft in het Duitsche leger tegen Frankrijk gestreden. Den 18en Febru ari werd hij in Kchl door de F rams oh e be- v.ettingsbroepen gevangen genomen en voor liet gerecht gebracht. Tot zijn groote verba zing werd hem daar medegedeeld, dat hij volgens Frantsch recht hee'cmaal geen Duit soli er, maai Fran-schm-an was. Hij had zich dus schuldig gemaakt aan: „wapens voeren tegen het vaderland. Vonnis: le venslange deportatie De bekende .jurist, Professor Grimm (Munster) heeft een rapport opgemaakt van dit buitengewoon gecompliceerd geval en dit bij den Fiansohen minister van oor log ingediend', van wien nu verder alle be slissingen afhangen. Dc voornaamste feiten die door de verschillende rechterlijke ver klaringen oorzaak geworden zijn van de deportatie van Paul Schwartz, zijn de vol gende: De grootvader van Schwartz hoor de thuis ui Neuwei'er (E za s) dat voor den oorlog van 1870- 71 bezit van Frankrijk was. Na den vrede kwam het aan Duitsohlamd. Zijn zoon. de vader van den gevangen Schwartz dus, is in Parijs geboren'. Daar hij bij zijn ouders in den Elzas woonde en ten tijde van den vrede' in 1871 pas 19 jaar l eilde, dus nog niet meerder jarig was, kreeg hij ook automatisch de Duitse lie natiomali- teit. Lat er trouwde hij en trok rset zij-n vrouw naar Corsica, waar hij zijn post be kleedde. Hier nu werd Paul Schwartz ge boren. Zij woonden enke'e jaren op Corsi ca. Toen kwamen de ouders van Paul ■Schwartz in conflicht met de wet en wer den tot een gevangenisstraf van enkele ja ren veroordeeld. Alvoren zij echter deze straf ondergingen stuurden zij hun zoon Paul naar de grootouders in dien Elza-s, dus naar Drutschlahd terug. Toen zij jaren la ter, nadat zij hun straf uitgezeten hadden, naar Duitsohlaiincl terugkeerden, bezatten zij, dia ar zij meer dan 10 jaar in liet buiten land gewoond hadden, geen Duitsohe bur gerrechten meer, omdat zij hum Duitsohe nationaliteit verloren hadden. Zij werden nu vam alle rechten als Duilseh onderdaan verva'len verklaard, niet echter hun zoon Paul. die immers het grootste deel van den lijd in Duitsclilamd geweest was. Paul Schwartz groeide als Duitseher op, •bezocht een Duiitschc school, werd in 1916 gekeurd, kreeg een Duitsohe militaire pas en werd bij het uitbreken vam den oorlog opgeroepen. Hij diende eerst bij decavale rie, daarna bij de vesting en tenslotte bij de veldpolitie. Na het sluiten van den vre de keerde hij naar zijn moeder in Kehl (Baden) terug, waar moeder en zoon reeds in do laatste jaren voor den oorlog gewoond hadden. Den ISen Februari 1919 weid de niets vermoedende mam door dé Framsche bezettingstroepen gevangen genomen. Het bleek, dat er sinds 1911, toen hij in Frankrijk gekeurd zou worden en niet te vinden was, een proces wegens desertie tegen hem aanhangig was. Er werd hem te kennen gegeven dat zijn vader zoowel ais hij zelf op Frawschen grond geboren waren, dat hij dus volgens dc Fran.sche wet F rans oh mian was en zich nu wegens deser tie en het wapens voeren tegen zijn vader land te verantwoorden had. Hij werd ver oordeeld t-r-t leven dan se denorfatie. waa r tegen nu sinds jaren de Duitsche overheid en Duitsche bonden prctestceren voor- loopig nog zonder resultaat. LAATSTE BERICHTEN OMGEVING. BODEGRAVEN. R. K. Kiesvereeniging Onze Plicht. Onder presidium van den heer A. R. v. d. Heijden hield de kiesvereeniging in liet patronaat een vergadering, hoofdzakelijk ter vaststelling der voorlopige groslijst. Dc voorzitter heette allen welkom, bijzon dei pastoor Kampenhout en de gemeente raadsleden. Hij spreekt zijn vreugde uit over dc groote opkomst, vooral van de da mes. De notulen wordenvervolgens door de secretaresse. Mei. A. v. Benten, voorgele zen en onder dankzegging goedgekeurd. De voor/., deelt medé. dat de 5 inge diende candidalen zijn de heer en de Vos, Krlfkens, Lelivcld. v. Zoest. H. J. v. d. Poll. Door hot bestuur zim, bijgevoegd de volgende hoeren: C. de Groot. J. J. de Groot, G. v. d. Molen. Adr. Veelenturf, M. C. Veelenturf. A. Vermooij en J. Moons. Vervolgens zegt de voorz. in -behande ling te nemen vaststelling van liet aantal candidal en voor de definitieve lijst. De heer Steenbergen vraagt. waarom geen arbeiderscandidaat is bijgevoegd, waarop in de vorige vergadering is aan gedrongen, daar zij T. Vols wijk Wzn. heb ben voorgesteld. De voorzitter zegt. dal gelegenheid is gegeven om Candida ten tc stellen, dus dat de arbeiders hem hadden kunnen indienen Hierop volgt een bespreking-, waarop de heer T. AYolswijk eischl op de voorloopige groslijst 1e worden geplaatst.- Dc heer Bogaart wil een comprnmie, en stelt: voor ter wille van de vrede, de lieer Wolswijk alsnog op- do lijst Ie plaatsen. De voorzittei zegt. dat het bestuur een parig besloten heeft geen verandering aan ie brengen. Do voorzitter vraagt, of niemand er te gen is de 12 ingediende, op de voorloopige groslijst te plaatsen Eenige leden van de arbeiderspartij protesteer©!!. Dc heer Wolswiik leest een ingezonden stuk voor uit de Leidsche Courant. bc voorzitter vraagt of niemand tegen liet bestuursvoorstel is of dat iemand stemming vra'ngt. De heer Steenbergen vraagt stemming over personen, alléén om candidaat Wolswijk bij te plaatsen, het geen niet wordt toegelaten. Het bestuursvoorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen, De voorzin er leest lief stemmental der vorige verkiezing voor. Hieruit besluit hij dat de R. K. kans hebben op 3 zetels en stelt voor 9 leden op de definitieve lijst te plaatsen. De heer Bongaarl- stelt voor het getal te brengen op 6. De voorzitter zegt voorzichtigheidshalve 9 ëandidaten te be noemen. De heer Bogaart handhaaft zijn voorstel van 6. De heer H. J. v. cl. Poll bepleit het be stuursvoorstel. namelijk 9 leden, daar er nog 2 leden bij zijn die niet hooger wen- schen te komen dan op No. 6. Do voorzitter vraagt de hoer Bogaart of hij zijn voorstel blijft handhaven. Bij bevestiging wordt gestemd. Aange nomen wordt het bestuursvoorstel met 92 tegen 39 stemmen, blanco 7, aangeno men. De voorzitter leest na de pauze tie dooi de candidate» ondertoekende verklaring voor. Vervolgens had de aanbeveling der candidaten plaats. De heer de Groot zegteen goed begin is liet- halve' werk. Wij hebben gezien het werk in het verleden. Spr. zegt dank aan de heeren de Vos en Leliveld voor liet werk door hen in het belang der R. K. Kiesvereeniging gedaan. Hij beveelt- de lieer de Vos ten zeerste aan, bijzonder als landbouwcaiididaat. Vervolgens beveelt hij de candidaat van den middenstand, dc candidaat bij uitnemendheid, ten zeerste aan. Geregeld bezoekt hij de raadsverga dering en als voorzitter der propaganda heeft liij zijn sporen verdiend. Gaarne willen beide candidaten samen werken. De arbeiders kunnen een van de 3 can didaten .stemmen. De heer T. Mens spoort allen aan hun stem uit te brengen op den candidaat- van den middenstand, een man van de daad, algeheel ontwikkeld, de lieer H. J. v. d. Pelle. De heer Aengenent zegt, dat- hij bang is na het incident, dat stem men van arbeiders zullen verzeilen naar do S. D. A. P. Hij hoopt dat door de woorden van den lieer de Groot hun zienswijze zal gewijzigd zijn. De heer Günther zegt, dnt de arbeider zijn stem zal uitbrengen op den lieer II. J. v. d. Poll ;ook de middenstand kan op hem rekenen. De voorzitter zegt al len dank voor het gesprokene tot aanbeve ling der candidaten. Bij de rondvraag vraagt de heer A. Wols wijk, of de candidaat van de arbeiders in het bestuur is voorgedragen. Het arbei- deislid zegt ja en de voorzitter neen, hoe zit- dat1? Dc heer C. de Groot zegt te hebben op gevangen, dat, wanneer de arbeiders geen candidaat naar hun zin gesteld zagen, zij blanco of rood zullen stemmen. Hij spreekt de hoop uit, dat de eenheid niet zal wor den verbroken, doch allen op de Roomsche lijst zullen stemmen. De heer Günther zegt naar aanleiding van de vorige verg., dat de Kath. fractie beteekent het Kath. gedeelte, tevens dat door de andere partijen wel degelijk verslag van de werkzaamheden in den Raad wordt gegeven en dat onze candidaten daarop ook behooren te rekenen. De heer Boogaart wensclib liet stemmen over de voorloopige groslijst zoo in te rich- tenj dat Zondag alléén No. 1 gekozen en daarop volgende Zondag over 2 en 3 te stemmen. Pastoor Kampenhout spreekt zijn ver wondering uit over hetgeen hij gehoord heeft van den heer de Groot, dat ontevre denen blanco of rood zulleh stemmen, voor al het laatste is zeer treurig voor iemand, die zich nog Roomsch durft te noemen. De zulken mogen hun geweten wel eens on derzoeken. Den volgenden keer moeten zij bij tijds zijn om candidaten in te dienen. Hij sluit niet den wenscli. dal alle organi saties op de Roomsche lijst No. 1 zullen stemmen. Mej. Twaalfhoven vraagt inlichtingen over de stemming a.s. Zondag en tevens toelating van dames bij de propi^ganda- club. De heer Wolswijk wordt door den voor zitter beantwoord aangaande de candidaat- stelling door het bestuur. De secretaresse leest de notulen der bestuursvergadering. De heer Wolswijk is niet tevreden en zegt, dat wel arbeiderscandidaten zijn aangeno men, doch niet de candidaat door de arbei ders ingediend. Verschillende leden mengen zich in dit debat. De heer v. d. Poll geeft breedvoerig uit leg over de gang van zaken. Aan mej. Twaalfhoven en den heer Bo gaart antwoord de voorzitter, dat a.s. Zon dag slechts één candidaat mag gestemd worden. Den heer Bogaart wordt geant woord, dat Zondag a.s. de lijst geheel wordt vastgesteld. Spr. onderstreept de woorden van pastoor Kampenhout voor het behoud van de eenheid in de Kiesvereeniging. Dat dames als lid in de propagandaclub zullen worden opgenomen, zal in de eerst volgende bestuursvergadering worden be sproken. Met eenige woorden van dank sluit de voorzitter de vergadering. Ten slotte nog dit: Naar aanleiding van de besprekingen over het aantal definitieve candidatenlijst is ons na de vergadering gebleken, dat cenig misverstand bestaat betreffend de candidaten Adr. Veelenturf H.W.zn., M. Veelenturf C'z. en J. A. Moons, die als plaatsvervangers op de lijst willen voorkomen. Sommige nieenen hieruit te moeten ver staan, dat deze candidaten in geen geval het lidmaatschap van den raad willen aan vaarden. Deze moening is echter onjuist. Genoemde heeren wenschen volgens hun verklaring geen bovenste plaatsen in ie nemen op de lijst, doch wanneer door stei i"- geval of anderszins de lage nummers op de lijst aan de beurt- zouden komen, zullen zij zeer zeker htm post- niet verlaten en zit ting nemen m den raad. T. B. C. De collecte „bloemendag" voor de T.B.C.-bestrijding heeft opgebracht te Bodegraven ƒ322.05 en te Zwammerdam 50.73. BINNENLAND. Nederland erkent de Spaansche Republiek. Het Ministerie van Buiten la ndechc Za ken dee.-t mede, dat heden is overgegaan tot erkenning door de Nederlandsclip Re- geeri-n-g van de voorloopige Regeering van Spanje die een verzoek dienaangaande had gericht tot H. M's. Gezant te Madrid. De moordaanslag te Groningen^ De Groningsche rechtbank heeft heden den 55-jarigen oud-Ipdisclien milifcar P. v. d. T. te Groningen, die op 30 Januari zijn vrouw, van wie hij gescheiden leefde, toen zij buiten aan liet werk was, met een mes verschillende steken heef; toegebracht, veroordeeld wegens poging tot doodslag tor 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf niet aftrek van preventieve hechtenis. De eisch was vijf jaar. Dolksteken toegebracht. De Groningsche rechtbank veroordeelde den 27-jarigen darnisclioonniaker J. T., die zijn huisgenoot J. J. V. in verband niet. een liefdesgeschiedenis verschillende dolkste ken had toegebracht wegens zware mis handeling tot vier jaar gevangenisstraf. De eiseh luidde 6 jaar. MOORD OP EEN CHAUFFEUR TE BRUSSEL. De dader onbekend. BRUSSEL 23 April. (V.D.) Gisteravond is in een afgelegen laan in de Brusselscbe voorstad Ukkel een taxichauffeur dond achter het stuur van zijn wagen gevon den. De man bleek met een revolverko gel achter liet oor gedood te zijn. Waar schijnlijk is berooving het doel van den moorcl geweest. Het lijk van den chauffeur werd gevonden niet in de eene hand een doosje lucifers en in de andere hand- een cigaret. Van den dader ontbreekt elk spoor. Men weet alleen, dat de taxi is aangeroe- I pen door een onbekenden heer in de om- geving van het Zuidstation. AUTOBUS IN EEN RIVIER GESTORT. Vijftien gewonden. WAR-SCHAU, 23 April (V.D.) Terwijl een dicht bezette a-uto-bns, op weg naar Lodz, over een brug reed, braik de stuur stang, waardoor de autobus door de brug leuning heen reed en in cle rivier stortte. Vijftien personen werden gedood, waa-rvan ve r seh e i dene n e r nst i-g. (N e t Officieel.) 466e STAATSLOTERIJ. Tretwkinz van Donderdag 23 April 1931. 3e Klasse. 4e Lijst, tiooge Prilzen; 18068 /50i<0 12464 1060. 18490 100.- P-ijzen van 46.—. 640 2402 2530 2548 3403 3506 BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. DE OPSTAND IN HONDURAS. Tot nog toe een-en-dertig dooden. NEW YORIv 23 April (V.D.) De gevech ten aan de Noordkust van Honduras tus- schen opstandelingen en regeeringst-rocpcu duren nog steeds voort. Volgens de laatste berichten zijn bij de gevechten van giste ren een-en-dertig personen gedood. Een duidelijk beeld van den toestand- heeft men niet. Het schijnt dat de regeering al haar beschikbare troepen concentreert in de streek van Cortes in liet Noordelijk deel van Honduras, om dit als operatiebasis te gebruiken voor een krachtig optreden tegen de opstandelingen. Speciale maatregelen zijn genomen ter bescherming van de groo te Amerikaansche kolonie te La Lima in cle bedreigde streek. Een rumoerige zitting van de Poolsche Sjem. WARSCHAU, 23 April (V.D.) De eer ste zifting vaai de buiten-ge wene vergade ring- van de Pool-sell e Sej-ni, die hedenmor gen door den maarschalk Swie-talsiki werd geopend, had, naar werd verwacht, een zeer rumoerig ver-loop. Als eenige pneten op de agenda stonden een wel-sot-wnerp ever het totstandkomen van de FransehPoolsche spoor-wegleerwng cn de verpachting van een kcle?,8reib-:?>:l in Oppe-r-Silezië te Gdin- gen aan het FransehPoolsche syndicaat. Het woord werd gevraagd d-oqr drie spre kers van cle oppositie, ve-rtegen-woordigers van cle socialistische, dc nation a al-demo cratische en de bóeren-fractie, clie prote steerden tegen de h.i. met de grondwet in strijd zijnde beperking van dc agenda lot de twee punten, die de re-gcoring aan de orde gesteld wen-s-cht te zien. De voorzitter verklaarde, d-a-t behandeling va-n andere punten niet kon worden toegelaten en ont nam den S'ircker der oppositie het- woord. De oppositie verliet daarop de zaal waarbij de socialisten hun strijdlied aanhieven. Nog voor de oppositie de zaal verlaten liad, was hot re-2eerins?svoorstel reeds niet cle stemmen van lmt regeerine-s-bloc naar do eom-mi-s-sie verwezen, we'ke zittingen niet openbaar zijn. 313 1536 3^54 3587 3762 5816 6457 7391 7794 4013 4178 4210 4333 5237 5439 6699 6815 6852 7334 7-360 7380 VPV 7839 7905 8033 8356 hu 13 9036 0860 10144 10254 10345 10529 10626 10754 11252 11304 11354 11552 11669 12198 12410 12-804 12825 13254 13420 13913 14027 14221 14282 14310 1497S 15043 15072 15107 15382 15546 15565 15600 15646 15769 160.37 16152 16462 16532 16707 16735. 16740 16753 16857 17364 17403 17413 17708 18338 18413 1S568 18598 18770 IS803 18907 190.31 19072 19139 19420 19554 19/62 19877 20102 20421 2073S 20805 Verbetering: 3e Klasse 3e Lijst 1282 m/z 1232; 16172 m-z 6172; 17607 m/z 17(776. GOUDA, 23 April. Vee. Aangevoerd in totaal 3173 stuks waarvan 355 slaohtvar- kens, vette 18—22 cent, Londensche 1617 cent, Zouters 18—19 cent per pon-cl levend met 2 pet. korting; 707 magere varkens f is—28. 1028 biggen 7—10, 6 runderen 300—350. 32# nuchtere kalveren 7—11 5 schapen 20—28, 127 lammeren f 17—J0 ]8 bokken en geiten f 25 per stuk. Han del alle soorten matig. Kaas. Aanvoer: 250 partijen kaas. Prijzen Ie kwal met riiksmerk 3337, 2e kwal. met- rijksraerk f 2932. Handel vlug Boter. Aanvoer 1705 ponden. Goebo- ler 6070 rent en weibotor 5060 cent per pond. Handel vlug. Eieren. 135000 stuks. Prijzen: kippen eieren 3.304.00 en eendeneieren 3.50 —3.80 per 100 stuks. Handel vlug. STOMPWIJK, 22 April. Eierenveiling. Aangevoerd 11910 eieren. Prijzen: Hennen eieren f 3.503,55, kippeneieren 3.80 •1.90, eendeneieren 3.701.90, ganzeneie ren 13—15, krieleieren f 2.en kievits eieren f 8.per 100 stuks. VEU R—LEIDSCHF.NDAM, 22 Apt il. Vrije veiling. Op dc lieden gehouden vrije vpilin-g in café ,.lTel Eiland" werden aan gevoerd: 26817 kippeneieren 3.50—-4.30 en 519eendeneieren f 3.004.20 per 100 stuks, kippen 0.50—1.95, konijnen 0.10 —2.75 en duiven 2534 cent per stuk. BOSKOOP, 22 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 10 60 cent. Golden Ophc'ia 10u0 cent, Hacl- lev SOJlOO cent, Columbia 1060 cent. Butterfly 50JS0 cent, Mac. Keiler 80120 cent, Wil'li. Ivordes'70100 cent, Ro-salan- dia 50—SO cent, Paul's Scarlet 90 cent, Kil ham 80110 cent, Germanin 50—72 cent. Else PouKcn 1.30—2.30, Phoebe 50—70 cent. Pot in 40 cent. Diversen: Lathyrus 1525 cent, Clematis Botenian 80 cent, Cerasus Hisakura II 1.502.50, Seringen Legrey 1.301.60, Iris imperator 41 cent Freesia's 10 cent, Hortensia's 35(>0 cent, Anemonen 8—12 cent- VOORSCHOTEN, 22 April. Veiling V. P. V. Kippeneieren 3.801.50, eenden eieren 3.00400, kalkoeneicren 12.00 13.00, ganzeneieren f 10.0012.00 per 100 stuks, hanen 70—85 cent. kippen 7085 cn konijnen 0.351.25 per stuk. LOOSDUINEN, 22 April. Me'kveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 141 aanvoerders om in de week van 27 tot 4 Mei dagelksch te leveren, verkocht •11520 liter molk. Hoogste prijs 7.00 en laagste prijs 5.40 per 100 liter. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 22 April. Eierenveiling. Aanvoer 1399S stuks. Prij zen: kippeneieren 4 cent, eendeneieren 3.60—1.00 per 100 stuks; kaas ?S—36 cent, boter 55—70 cent per pond. Hanen 1.001.10 per stuk. TER AAR, 22 April. Centrale veiling. Sla 1.20—6.40, vellen per kist 23—29 cent spinazie 1.001.11 per kist, radijs 1.90 4.60, postelein per kilo 10 cent, peulen per pond 69 cent, bloemkool 5—36 cent, peen per bos 20 cent, aardbeien per doos je 59 cent. Afdeeling bloemen: potrozen per stuk 17 cent, Cineraria's per stuk 23 cent, priniila's 1214 cent. BODEGRAVEN, 22 April. Eierveiling. Aanvoer 32512. Prijzen Wit 3.003.80; pri|- zen Beluin 3.704.20; Eendeneieren 2.70 3.70; Kieviteieren 7.607.80; Kippeneieren 1.10—1.40.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3