BEEKNIAM UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Agenda DONDERDAG 23 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 STATENKIESKRING LEIDEN. In den Statenkieskring Leiden zijn uit gebracht 74927 stemmen, waarvan 3227 van onwaarde, dus 71700 geldige stemmen. 1931 1927 Staatsk. Geref. Partij 2032 1318 Anti-Rcv. 10511 7909 Communisten 696 924 Herv. Geref. Staatspartij 1034 1129 Vrijheidsbond 5536 2877 Christen-Democratcii 2 49 Kat. Boeren en Tuindersb. 153 Christ.-Historischen 14705 15S10 Roomsch-Katholieken 22028 19032 Dcm. P. en R.-K. Volkspartij 293 Vrijz.-Democraten 2090 1650 Rev. Socialisten 147 Plattclandersbond 162 S. D. A. P. 11977 9054 Bouterse 60 v. d. Mey 107 De lijst der R.-K. Staatspartij zag er als volgt uit: Bader 21099, Bolsius 35S, Loerakker 376, v. Delft 86 Haase 42, v. Leeuwen 67. H00GMADE. St. Deus Dedit. Woensdagavond ver gaderde deze vereeniging in café Opdam. De voorz. opende de vergadering met ge- -bed, heette de leden hartelijk welkom en verzocht daarna den secretaris de notu len voor te lezen, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Daarna bracht de af gevaardigde verslag uit van den Bonds raad, welke gehouden is te Haarlem. Daarna volgde verslag van de bespre king over de arbeidsvoorwaarden, we'ke besprekingen hebben plaats gehad op 6 Maart in conferentie met het bestuur van den L. T. B. Vervolgens werd be sproken het wegbreken en opbouwen van de kerk en het te werk stellen van werk- loozen en georganiseerden. De voorz. stelde voor dat diegenen, die hiervoor in aanmerking wensohten te komen zich al vast opgeven, opdat er rekening mee ge houden kon worden. Ook traden cr weer drie nieuwe leden tot den bond toe. De voorz. feliciteerde de leden met hun toe treding en hoopte dat het een aansporing mocht zijn om nog meer leden aan te werven. De voorz. verzocht dan hen, die aan de kerk zullen gaan werken, toch vooral hun best te doen om onzen bond hoog te houden. Na de rondvraag, waarvan flink ge bruik werd gemaakt, sloot de voorzitter na dank deze zoo goed geslaagde verga dering met gebed. KATWIJK De stemming. Naar aanleiding van de gehouden stemming voor de Prov. Staten een paar opmerkingen en vergelijkingen. Als we dan bij lijst 1 beginnen, dan zien we dat de Staatk. Geref. Partij (Kersten) het meest is vcoruit gegaan De Staatk Geref. Partij kreeg in 1927 een aantal van 218 st., thans 513 st Wel is het getal kiezers voor Prov Staten in deze 4 jaren met 500 toegenomen, doch we meenen, dat de partij Kersten wel eenige stem metjes heeft afgesnoept van de C. H. partij, die van 3393 in 1927, terugging heden naar 3333, een achteruitgang dus van 60 st. Voor de A.R. was er goede vooruitgang te constatee- ren en wel van 674 stemmen in 1927 op 937 stemmen thans De R.K. lijst kon zich, a' gin gen 20 stemmen verloren door verplaatsing van het St. Will. College der Paters Jezireten naar Den Haag, handhaven. In 1927 315, thans 317. De S.D.A.P. ging enkele stemmen voor uil, van 155 op 180. Het getal thuisblijvers is ■n onze gemeente als regel nogal groot. Dit omdat vele kiezers op zee verblijven. Het getal niet-opgekomenen was 13 pet. KATWIJK AAN DEN RIJN. H. Boskamp, f A'.hier is in den ouderdom van 71 jaren overleden de heer H. Boskamp. De overle dene was een algemeen geacht ingezetene, die in het openbare en parochieel e leven een zeer werkzaam aandeel heeft gehael. Hij was o.a. mede-oprichter van hel R.K. Zangkoor en stichter van het Orgelfonds, medeoprichter R.K. Kie® vereeniging, cor respondent Stil'e Omgang, voorzitter Zie kenhuis vereeniging, bestuurslid Statenkies kring en was verder van tal van verenigin gen bestuurslid. Zijn nagedachtenis zal bij velen in hooge eere blijven. Dat hij roste in vrede. DE KWAKEL. Personalia. Tot onderwijzer aan de 'R.K. School alhier is benoemd de heer J. Damhuis vanDenekamp. Het aantal solli citanten bedroeg 35. Stemming Prov. Staten Dc uitslag der gehouden stemming voor de Prov. Sta ten is a s volgt: Totaal uitgebracht 566 stemmen. Van onwaarde 22 stemmen. Lijst 1. Chx. Hist, Partij 41 st.; 2. Ohr. Dem. Partij 2 st,; 3. Plattelanderspartij 0 st.; 4. Middenstandpartij 5 st,Vrijheids bond 9 st.; 6. R.K. Staatspartij 103 st.7. Staatsk. Ger' Partij 11 st.; 8. S.D.A.P. 2 s.; 9. Rev. Soc. Partij 2 st.; 10. Lijst Dr. M. de Hartogh 0 st.; 11. Herv. Ger. Staatspar tij 0 st.; 12. Anti Rev. Partij 49 st.; 13. R.K. Volkspartij 0 st.; 14. Vrijz. Dem. Bond 2 st,; 15. Comm. Bond 4 s>t. N00RDWIJK. Een postkantoor aan zee. Het Rijk heeft hier een nog ongebruikt pand aange kocht, oorspronkelijk bestemd voor hotel restaurant, met de bedoeling, daarin nog vóór het aanstaande badseizoen een post kantoor te vestigen, daar de bestaande in richting, vooral in het badseizoen, veel te klein is gebleken. TER-AAR. Bloemenlust. De Bloemkweekersver. „Bloemenlust" hield haar ledenvergadering Maandagavond in het Café van den heer Verhoef. De voorz., de heer A. J. Nieuweu- huizen, opent de vergadering, heet de aan wezigen van harte welkom, betuigt zijn dankvoor de opkomst. De sccr, de heer Jac. Lek, leest de notulen van de vorige vergadering, welke zonder op- of aanmer kingen worden vastgesteld. Bij de mededee- lingen deelt de voorz. mede, dat er een fout geslopen is in het opstellen van de agenda, er is ïi.l. vergeten op te plaatsen: Bestuurs verkiezing. Er werd goedgevonden dit uit te stellen tot een volgende vergadering. Vervolgens vergast de secr. de leden op een keurig uitgebreid jaarverslag. Het is een jaar geweest van veel storm in de vereen., doch ge ukkig is de storm nu aan 't ka'mee- ren, en het ledental is momenteel 80. Een dankbaar applaus had de secr. in ontvangst te nemen. De penningmeester, de heer N. A. Hoo- gervorst, doet mededeelingeti over het ti- nancieele gedeelte. De inkomsten zijn 2055.77, de uitgaven 1880.88, alzoo een batig saldo van 174.89. De verificateurs- commissie doet^rapport bij monde van den heer P. Hoogervorst Kzn., dat de boeken en bescheiden in den juisten vorm zijn. De voorz. dankt secr. en penningm. voor hun gevoerd beleid, liet saldo was zeer zeker wel het bestuur meegevallen en het kon clan ook niet nalaten, een kleine tractatie te geven, die dankbaar aanvaard werd. Gekomen aan dc rondvraag, vraagt de heer G. Hulscher naar het vervoer. Hier over werd weer geruimen tijd gediscus sieerd, doch op een aangename zakelijke manier, en wij gelooven ook wel, dat na eciiig verloop de zaak in orde zal kome.i. De heer Cor v. Zaal en meerdere zouden liet wel wenschelijk vinden, dat er te Aals meer iemand was, clic de bloemen daar op de veiling uitpakt. Er werden feiten aan gehaald, die aantoonden, dat dit belang rijke voordeelen zal brengen. Maar hoe moeten wij dit aanpakken? Dit bleek wer kelijk een puzzle. Sommige leden vonden dan wel dat „Ter-Aar" met zijn bloempjes op de veiling te Aalsmeer stiefmoederlijk behandeld wordt. Op het laatst bleek het bestuur nog een middel gevonden te heb ben, dat men probeeren zal ten uitvoer te brengen. Verder' werden er nog een paar huishou delijke zaken behandeld, waarna het einde kwam van deze inderdaad aangename ver gadering. De voorz. dankte de leden dan ook hai- telijk voor hun prettige medewerking. SASSENHEIM Geboren: Cornells Petrus z. van L. Ver- de gaal en J. Woudenberg Johanna Maria Wilhelmina d. van Th. Franken en W. v. d. Willik Everhardus Hendrik z. van G. M. Broekstra en J. van Zonneveld. Getrouwd: G. W. de Zwart 27 j. en M. Th. van der Meijden 27 jaar. Overleden: Adriana Pigge 49 jaar echt- genoote van A. Dannijs. Gevestigd: C. R. Zijderveld en gezin Beukenlaan 8 van Purmerend A. E. C. Huf, Hoofdstraat 82 van Noordwijkerhout R. Pit, Zandslootkade i5, van Steenwijk G. L.~ van Reisen en gezin, Hoofdstraat 307 van Be verwijk L. J. van Bommel, Hoofdstraat 307 van Lisse Mej. G. Dwarswaard, Julianalaau 9 van Lisse Mej. A. Duipmans, Teijlinger- laan 39 van Leeuwarden J. M. van Cassel, Molenstraat 12 van Voorhout. Vertrokken: J. Schmitz naar Emme rich (D.) P. Bons naar Voorhout Mej. C. Horsman naar Voorhout Mej. M. C. van Kesteren naar Warmond. VOORSCHOTEN. De Statenverkiezing. Wederom is de po litieke strijd voor de Statenverkiezing gestre den en de Roomsch-Katholieken hebben een mooi stemmencijfer behaald. Het is gebleken, dat in onze steeds groeiende gemeente ook de Katholieken deelen in den groei. Een ver gelijking met de verkiezing in 1927 met de ver kiezing van heden zal dit duidelijker maken. Bij de Statenverkiezing in 1927 werden uitge bracht 1814 geldige stemmen, thans 2215 gel dige stemmen, dus 401 stemmen meer dan in 1927. De Roomsch-Katholieken brachten in 1927 676 stemmen uit, thans 780 stemmen, dus de Katholieken hebben een vooruitgang te boeken van 104 stemmen. In het le stemdis- trict behaalden de R.K. in 1927 274 st., ter wijl thans in dit stemdistrict de R.K. Staats partij behaalde 255 st, een vermindering dus van 19 st. (stembureau Raadhuis), terw-jl in het 2e stemdistrict (kantoor gem.-bedrijven in de Voorstraat) in 1927 de R.K behaalden 202 st., thans 269 st„ een vermeerdering dus van 67 st., het 3e stemdistrict (Patronaat) behaalde in 1927 110 stemmen voor de R.K., thans 161 stemmen, een vermeerdering van 51 stemmen, het 4e stemdistrict (Rijndijk) behaalde in 1927 •«0 st., en thans 95 st., aldus een vermeerdering va n5 stemmen. In drie stemdistricten bedroeg dus de vermeerdering voor de R.K. te samen 123 stemmen, verminderd met het verlies van 19 st. van het le district, is dus een vermeer dering van 104 stemmen voor de R.K. Staats partij. Groeit het R.K. volksdeel in onze ge meente, ook de groep der antipapisten is sterk gegroeid. Immers de Staatkundig Gerefor meerde StaatsPartij (partij Kersten) bracht het in 1927 slechts tot 31 stemmen, thans reeds tot 64 st., dus meer dan verdubbeld. De Antirevolutionaire Partij is ook sterk in groei, in 1927 behaalde deze partij 327 stemmen en thans 432 st., aldus een vermeerdering van 105 stemmen. Ook de Vrijheidsbond is met 30 st. vooruitgegaan sinds 1927. De C.-H. Unie is eenigszins dalende, daar zij in 1927 403 st. be- VOOR BETERE KLEEDING NAAR U MOET EENS COLLECTIE D APART, IETS ZOEKT, DAT V KIJKEN NAAR ONZE KLEEDING. IETS ANTS. JUIST WAT U U BIJ ONS TEGEN EEN UITERST LAGEN PRIJS. ZIET DE ETALAGES KOREVAARSTR. - STEENSCS4UUR haalde en thans 395 st., aldus een gering ver lies van 8 st. De Vrijzinnig-Democraten zijn sinds 1927 met 32 st. vooruitgegaan. De S.D. A.P. is wassende; in 1927 behaalde deze par tij 138 stemmen, thans 224 st., aldus een ver meerdering van 86 stemmen. En nu met dezen uitslag voor oogen vragen wij ons af: wat zul len in Juni a.s. de gemeenteraadsverkiezingen ons brengen? Wij wagen nog ge^n voorspelling, maar één zaak wenschen wij wel onder de oogen brengen van de R.K. kiezers, gezien de v assende invloed der verschillende partijen in deze gemeente, dat hechte aaneensluiting der Roomsch-Katholieken een vereischte is om onze zetels in den Raad te behouden en onze invloed op den gang van zaken te be waren door het algemeen katholiek belang te doen domineeren boven z.g. groeps--of stands- belangen.. Moge men dit indachtig zijn. Geboren: Cornelis Leonardus Adria- nus, z. van L. C. J. van Haastrecht en M. C. P. van Kijk. Gevestigd: W. H. Stuit en gezin van Voorburg. C. A. Kortekaas en echtge- noote van Leiden. K. Ciggaar van Rijns burg. A. Verdonk en gezin van N. O. I. H. Schellingerhout van Rijnzaterwoude. Vertrokken: P. H. van der Kwaak naar Oegstgeest. S. E. Nasveld naar Haarlem. H. J. Arissen en gezin naar Wassenaar. W. de Bruin naar Veur. Chr. N, Wouterse naar Zwolle. Gevonden. 10 L. benzine. Verloren: Een portemonnaie met inhoud. Een lorgnet in étui. Geboren: Adrianus Aiitonius, z. van W. van Noort en G. C. Spruit. Magare- tjja Wilhelmina Cornelia, d. van J. L. Nijv- sen en J. M. Prins. Wilhelmus Lamber- tus, z. van M. H. de Haas en A. Kloek. Ondertrouwd: J. H. Sneiderwaard 39 j., te Alphen aan den Rijn en J. C. War merdam 33 j. te Voorbout. M. H. Vale 24 j. te Arnhem on J. M. M. Homan 25 j. te Voorhout. O v e r 1 e'd e n: H. va nGraven 74 j wedn. van B. A. Schulte. WARMOND. Raadsvacature. De heer Th. van Nie- kerk, clie tot lid van den Raad van War mond is verklaard, in de vacature-Van Moorsel (R.-K.), heef; zijn benoeming niet aangenomen. Opvolger is nu de heer C. M. van Stijn Sr. ZOETERMEER. Jubileum. Den öden Mei a s. hoopt de heer J. Hitters, hoofd der R.K. Jongens school alhier, den dag te herdenken, waar op hij vóór 25 jaar zijn loopbaan als onder wijzer begon. In aanmerking genomen de groote verdiensten, die dc heer Hitters heeft ten opzichte van hel R.K. onderwijs, zal het hem dien dag niet aan belangstelling ontbreken. AARLANDERVEEN. Missiefiim. Maandagmiddag werd een film vertooning gegeven voor de schoolkin deren alhier ion bale der Missiën. Oprecht werd door hen genoten van de films die het leven gaven der zwartjes uit dc Congo en andere deelen van Afrika. Ook een hoofdfilm werd er gegeven. Er was groote belangstelling, zoo groot dat de localiteit van den heer v. d. Berg die zel den te klein is voor deze gelegenheid, ze ker wel een 100 zitplaatsen meer had mo gen hebben. Wij mogen veronderstellen dat de Mis sionaris tevreden over den financieelen steun van Aarlanderveen zijn Missiearbeid zal voortzetten. BODEGRAVEN. Gemeenteraadsverkiezing. De candi- datenlijst van de Anti-Rev. kiesver. voor den gemeenteraad luidtP. Batelaan (aftr.), J. Burggraaf (aftr.), B. Batelaan (aftr.), J. Huifkar, K. Stapper, B. B. Bate laan. B. Baars, W. Verburg, A- de Wil, W. K. van Ravenswaay, C. v. d. Veer en T. Vink. KOUDEKERK.- Verkooping. Ten overstaan van nota ris Jhr. G. J. Stoop te Alphen aan den Rijn, zijn Woensdagmorgen in het café de Rduin alhier, bij inzet in bod gebracht, drie arbeiderswoningen met erf en tuin, plaat selijk genummerd Koudekerk B 24, 25 en 26 voor 3650.en een woonhuis met erf en tuin genummerd B 90 voor 3050. NIEUWKOOP Gemeenteraadsverkiezing. In de gister avond gehouden ledenvergadering van de Li berale Kiesvereeniging zijn tot candidaten gesteld voor den gemeenteraad no. 1 weth. P. Augustinus, no. 2 J. G. Zwart (aftr.), no 3 N Bodegraven en verder nog de namen van 8 per- Keuringsdienst van Waren. Blijkens het verslag van den Warendienst te Leiden werden in het afgeloopen kwartaal alhier 475 keurin gen ter plaatse verricht en werden 33 monsters onderzocht in het laboratorium. Zes malen werd een proces-verbaal opgemaakt wegens het in voorraad hebben van vervalschte of on deugdelijke waren. Hinderwet. Ten Gemeentehuize liggen ter inzage een verzoek van de N.V. Nieuwkoop- sche Stoomsmederij, voorheen N. C. Bon al hier om vergunning tot het plaatsen van vier electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 8yK P.K., en een verzoek van T. Klapwijk tot het oprichten van een loodgieterswerk plaats. De bezwarenzitting wordt gehouden op Dinsdag, 7 Mei a.s. des voormiddags 10 uur. ZEVENHOVEN. Personalia. Tot Onderwijzeres aan de R.K. School alhier is benoemd Mej. J. C. van der S'loot. Waterleiding. Nu de aanleg der wa terleiding is gegund en spoedig de water levering dus een feit zal worden, is het wel goed, dat de ingezet-enen weten, dat van wege de stichting de Drinkwaterleiding de Elf gemeenten gratis aansluiting tot'aan het huis plaats heeft, terwijl dit bij latere aansluiting op eiigén kosten moet ge schieden. Volksbondsnieuws. Op Woensdag 29 April zal er in het Bondsgebouw, 's avonds om 7.30 uur een buitengewone bestuursraad verga dering ge houden worden tot. sluiting van de geveer de propaganda voor de R.K. Vakbeweging. A's spreker van dien avond zal optreden de heer A. C. de Bruin, Voorzitter van het R.K. Werkliedenverbond in Nederland. De volledige besturen van Vak- en Oud eva f- deelingen, worden op deze vergadering ver wacht. Recollectie! Alle oud-Retraitanten worden beleefd uitgenoodigd tot bijwoning van den Recol lectie-avond op hedenavond 8 uur in de Hartebrugkerk. Do commissie verzoekt met den meesten aandrang om deel te nemen, want anders zal de comm. overwegen om deze avonden te doen staken wegens te .weinig belangstelling. Laten allen, zonder uitzondering, deel nemen, anders zal ieder, die niet aanwezig zal zijn, het verwijt treffen, niet te hebben mede gewerkt aan deze bijzonder mooie avonden.' De commissie rekent dus op alle dames en heeren. Zilveren Jubileum. Heden is het 25 jaar geleden, dat de •heer Louis Ouwerkerk, technicus 1ste k'sase a-an het Natuurkundig Laborato- klasse aan het Natuurkundig Laborato rium. Den 23sten April 1906 werd hij na melijk als leerling tot de, door prof. Ka- merlingh Onnes gestichte, instrumentma kersopleiding toegelaten. Naar aanleiding van dit heugelijk feit, is de heer Ouwerkerk hedenmiddag, in den besloten kring van de directie en het personeel van het Natuurkundig La boratorium gehuldigd en daarbij toege sproken door prof. Iveesom en dr. Crom- melin, die in hunne toespraken den na druk legden op de groote technische en opvoedkundigge bekwaamheden en op de persoonlijke eigenschappen van den jubi laris. Vroeger belast met de leiding van het bedrijf der vloeibare lucht, thans met dat der vloeibare waterstof, heeft de heer Ouwerkerk sinds vele jaren een be langrijke rol gespeeld in het onder lei ding van den heer Flirn staande cryo- geen bedrijf. Ook als leeraar aan de in strumentmakersopleiding (sinds 1915) heeft de jubilaris veel bijgedragen tot den bloei van deze instelling. Tallooze bin nen- en buitenlandsche natuurkundigen hebben in de afgeloopen 25 jaar van de voortreffelijke bekwaamheden en niet minder van de groote hulpvaardigheid van den heer Ouwerkerk bij hun werk geprofiteerd, en allen zullen zich met dankbaarheid zijn hulp herinneren. LEIDEN. Donderdag. Ver. tot Bev. der belangen van Slecnthoorenden, Causerie prof. v. Gilse, Volkshuis, 8 uur. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentiua- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 April a.s. waarge nomen door de apotheken G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Gouden jubileum. Mej. Louise Biekar hoopt op 1 Mei a.s. haar gouden jiibileum te herdenken in dienst van mevr. G. W. Gründemami, Nieuwe Rijn 42. Verzet tegen de politie. Gistermiddag wilden twee agenten van politie op de Lammermarkt den 37-jarigea G. P. C. v. G. wegens dronkenschap arres teeren, toen hij in het werkloozenlokail wilde gaan stempelen. Hij verzette zich daartegen en ontving daarbij hulp van de 33-jarige H. T. do G., eveneens een werk- looze. Ook de omstanders verzetten zich daarna tegen de arrestatie, zoodat de poli tie zich genoodzaakt zag van sabel en gum mistok gebruik te maken. Toen ook dit niet hielp, en een agent danig in het nauw kwam, trok hij zijn revolver en loste een schot in de lucht. Daarop kregen zij wat meer ruimte en slaagden zij erin v. G. naar het politiebureau te brengen. De G. werd later gearresteerd. Beiden zullen ter be schikking van den Officier van Justitie worden gesteld. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n806. De Leidsche Stoomboot Maatschappij „De Volharding" Leiden, Haven 17. Bovengenoemde N.V. is met ingang van 19 Maart 1931 in li quidatie getreden. Liq.: P. Boot Jr., Lei den; J. Chr. Clasius, Amsterdam; mr. G. H. A. Grosheide Jr., Amsterdam en mr. G. H. E. Nord Thomson, Leiden. Uittr. voorz.: P. Schoenmakers, Amsterdam. Uittr. Lid v. h. Best.: F. O. Parmentier, Leiden. 373. Banketbakkerij „de Bij", Leiden, Roomburgerlaan, fabricage van alle soor ten banket, en verdere koekproducten, enz. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. thans: N.V. Banket fabriek „De Bij". 2364. Joh. Moolenaar Pz.,- Sassenheim, Hoofdstraat 127, bloembollenkweekerij en zaadhandol. Wijz. uitgeoef. bcdr. thans: alleen zaadhandel. 1516. „Onderlinge. Brandwaarborg-Maat schappij St. Pancratius", Alkemade, R. A.- veen, wijk B. 49. N. Bestuursl.: A. A. Bisschop, Rijpwetering en J. Dobbe, Roc- lofa rends veen. 2016. Naamlooze Vennootschap Gebrs. Eggink's Bloembollenbedrijf, Voorsoho-. ten, Veursche Weg 18. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. thans: N.V. Gebroeders Eggink. Nieuwe inschr ij vingen: 5727. Naamlooze Vennootschap Schoen- en Le- derfabriek „St. Antoine" (f.) Leiden, Don- kersteeg 5. Hoofdz.Eindhoven, Markt 16 572S. N.V. Bouw-Exploitatie Maatschap pij „Eigen Woning", Oegstgeest, Wilhel- minapark 15. (Bijvoegsgel Ned. Staats courant van 15 April 1931, Nr. 9S9). Dir.: J. Th. Kort, Oegstgeest. Comm.: J. C. Kruyt, Oegstgeest. Maatsch. kap. 50 000 geheel geplaatst en volgestort. Door de fa. Burgersdijk en Nieman „Templum SaLoinonis"', zal van 11 tot 21 Mei een boekenveiling worden gehouden. Van de bibliotheken of gedeelten daarvan vain Prof. Dr. H. I.J. Groen e-wegen, ond- hoogleeraar aan de Gem. Universiteit te Amsterdam, Mr. I. R. van der Pol, advo caat te Zwolle. W. J. Tcrnikamp, Dijkgraaf van het hoogheemraadschap van de uitwa- terende sluizen in Kcnnemerland en West- Friesi'and, Th. H. van Heden te Leiden, Mej. M. de Loos, oud-leerares a a n de mu ziekschool te Leiden, Ds. J. C. H. Schollen em. predikant te Rotterdam, Dr. P. H. Peyrst, rector van het gymnasium te Amers foort, Dr. C. te Linitum. leeraar in de ge schiedenis aan de H.B.S. te Rotterdam en oen gedee'te van het magazijn van G. L. v. d. Berg, Adrian's boekhandel t.e Leiden. Op Donderdag 30 April, Prinsessever- jaardag, des avonds om 8 uur, hoopt' de Lei'di&clhe Chr. Oranje Vereeniging weer een feestavond in de Stadsgehoorzaal te orga- niseeren. De heer Arnold Spoel uit- Den Haag, de groote leider van den volkszang, komt met zijn koor en solisten naar Leiden, om ons te laten hooren wat zingen is. Ver leden jaar was het gebouw van Kunsten en Wetenschappen geheel uitverkocht. Laat het. bij ons de volgende week Donderdiag- avond ook zoo wezen. Wij raden de lezers aan om zich spoedig te voorzien van een plaatsbewijs om teleurstelling te voorko men. Verder verwijzen wij naar de adver tentie, voorkomende in dit blad. De Leidsche Ohr. Oranje-vereeniging heeft van Z.K.H. Prins Hendrik een dank betuiging ontvangen voor het hem boe gezon den telegram van gekikwensch op Maan dag j L Dc minister ran Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft alsnog benoemd tot deskundigen bij de af te nemen examens der Technische Hoogeschool te Delft mevr. dr. B. de HaasLorentz, prof. dr. W. H. Keesom, in de af deeling der algemeen e wetenschappen; prof. dr. J. Droste in de afd. Weg- en waterbouwkunde, werktuig bouwkunde, sch eeps'bo uiwkunde en elec- 1 trotechniek.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2