LUCHTVAARS UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 23 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 HET XEDERLANDSCHE B-ELFTAL speelde Woensdagmiddag een oefenwed strijd tegen de Engelsche ..Southend United" op het Spartaterrein te Botterdam. Een snapshot voor het Hollandsehe doel. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND De competitie. De uitslag van den wedstrijd S.D.O. III P. v. Cleef III voor de 4e kl. L B. B. 'uidt: L. A. v. Iterson (P. v Cl.) 60 34 12 1.76 W. v. d. Kaay (S.D.O 75 34 11 2.20 H de Roo 65 23 9 2.82 C Altorf 75 23 13 3.26 J de Roo 75 34 12 2.20 N N. 70 33 11 2.12 P Roman 43 42 8 1.02 J Niewenburg 75 42 7 1.74 S.D.O. 2 punten. P. v.Cleef 0 punten. De wesdtrijden De Kroon 1—A.D.O. II en S.D.O. IV—L.U.F.O. IV zijn door eerstgenoemden gewonnen, w.n.o. De uitslag van den wedstrijd T.O.G. II— D.O.S. IV voor de 4e kl. luidt: C. P. Tasel (D.O.S.) 75 37 12 2.02 J Mulder (T.O.G.) 73 36 8 2.02 J Chrispijn 75 28 9 2.67 A Schouten 35 27 5 1.29 D v. Tongeren 75 36 9 2.08 W. Stormen 50 35 6 1.42 I de Water 75 43 10 1.74 J. v. d. Burg 43 42 7 1.02 D.O.S. 2 punten. T.O.G. 0 punten. R.K. Biljartclub L.U.T.O. Lisse. Door een ruim honderd bezoekers bijge woond. heelt gisteren in den R.K. Volksbond te Lisse de laatste nederlaagwedstrijd plaats gehad tegen Klein Rustoord, houder van den beker van verleden jaar. kampioen van den Leidschen Biljartbond Het was een schitte renden avond en voor L.U.T.O. een reuze succes geworden om de kampioenen met 75 p. te slaan. Al was het van te voren te denken, dat het een onmogelijkheid was om die club te slaan, is het L.U.T.O. mogen gelukken. Hieronder volgen de uitslagen: Duivenvoorden (L.U.T.O.) 125 11 33 11.36 J v. d. Hulst (K. R.) 93 11 40 8.45 A Elfering 125 23 22 5.43 Jac. v. d. Meer 83 23 18 3.60 H Verdel 125 33 14 3.78 L Turk 102 33 13 3.09 C Kortekaas 94 33 11 2.84 G Rietbroek 125 34 18 3.67 A v. Dijk 125 40 11 3.12 P. v. Ruiten 116 40 15 2.90 Dus L.U.T.O. heeft 4 partijen v an de vijf ge- wonnen. L.U.T.O. heeft 594 punten. Klein Rust oord 519. Dus L.U.T.O. heeft met 75 punten gewonnen. Hierdoor heeft Excelsior uit Lisse den prachtigen wisselbeker voor een jaar gewonnen Van harte proficiat. DAMMEN Bekerwedstrijden „D. E. S." De bekerwedstrijden, uitgeschreven door de Alphensche Damvereen. .,D. E. S." zijn thans in vollen gang, waarbij de nog jeugdige speler Jac. Oosterman zich kranig weert. Hoewel hij een hangpartij, waar hij op verlies staat, nog uit te spe len heeft, maakt hij toch een schitterende kans. De beslissing zal zooals onderstaan de stand te zien geeft, moeten worden uitgemaakt tusschen de spelers J. van Oeveren en J. Oosterman. De stand luidt voor afd. A.: gesp. ge w. rem. verl. pnt. J. Oosterman 6 0 1 11* J. v. Oeveren 7 4 2 1 10 K. -v. Leeuwen (i 2 13 5 H. Wolf erts 7 13 3 5 J. v. Ofwegen 8 2 15 5 W. v. Ofwegen G 1 2 3 4* Iiangpart ij. Afd. B. G. Peeneinan 5 4—1 G* CV v. Oeveren 4 3—1 6 A. v. Ofwegen 5 2—3 4 N. Stapper •1 4 Peeneman pnt. in minde mg. Afd. C.: F. Oosterman 5 3 2 8* H. Huischer 5 3 2 6 X. de - Jong 5 1 3 1 5 H. v. Eg-mond 4 1 1 2 3* J. van Stigt 5 2 3 2 Hangpari ij. L r T|V':"*""'ri*jr mi i»< irmfrr *-tniwtnimiiirVw<iiM0 De verkiezing voor de Provinciale Staten op Woensdag 22 April, H. M. DE KO NINGIN-MOEDER werpt haar stembiljet in de bus. Hiertoe wordt besloten. De voorz. «telt nog aan de orde het voor stel om het grasland van het gem. bouwter rein aan den heer A. Trimp te verhuren voor 1.25, onder voorwaarde, dat alle risico van ontruiming e.d. voor hem zijn, Hiertoe wordt besloten, Rondvraag. Nadat eenige onbeteekenende vragen zijn gesteld, waarvan door B. en W. nota zal worden genomen, werd het schrijven van Ged. Staten inzake de verbetering van de Voorkade en Ridderbuurt aan de orde gesteld. De heer van Kleef zou willen wachten tot dat de nieuw geprojecteerde weg van Dorp tot Groeneweg er is. Dan zal het de vraag zijn of een dergelijk hoog bedrag als Ged. Staten vragen, wel gewettigd is voor het onderhoud en bestraten van dezen weg. Altijd is aan den weg geknoeid, nimmer was hij in orde en dat komt, omdat hij nu eenmaal waterkeering is. Verschillende leden zijn het met dezen spr. eens, zij het ook met enkele afwijkingen. Het slot van de :aak is, dat B. en W. aan de Pro vincie om verbetering van den toestand zullen verzoeken. Hierna sluiting. Afd. D. W. den Daas 7 7 14 Adr. v. d. Ent 6 3 3 6 J. Wortonan 6 2 -1 4 A. S. Sampiemoit 6 2 4 1 H. Muèch 5 1 4 2 De prijzen hiervoor uitgeloofd zijn ge ëtaleerd in r sigarenmagazijn „De Sport man" van den heer H. Hesseling, Raad huisstraat. Oceaanvlucht van Aviatrice? De Canadeesohe aviatrice Edith Mc. Cell, voornemens een solovlucht over den At- lantischen Ocean te ondernemen. De tocht gaat \an Harbour-Grace (New Foundland) naar Parijs. Groot vliegtuig neergestort en verbrand. Gedurende een proefvlucht viel een vlieg tuig, dat twintig passagiers kon bevatten, van geringe hoogte op het vliegveld van Croydon neer. Het geraakte in brand en ïrd geheel vemie-'d. De piiloot, die alleen het toestel zat, wist ongedeerd int het toestel te "komen. Op zoek naar de „Ca!der'\ Behalve de vi-iegboqt uit Felixstowe ver richten negen andere Engelsche vliegmachi nes n asp or in gen naar liet vermiste Engel sche stoomschip „Calder". Men vreest, dat het schip, dat eerst liet vorig jaar te water gelaten is niPt de uit IS kop oen bestaande bemanning in de Noordzee is vergaan. BOSKOOP GEMEENTERAAD (Vervolg). De heer Loef, lid van de meerderheid van de Commissie ad hoe, zegt, dat het voorstel van B. en W. voor de meerderheid der com missie het meest aannemelijk was, en wel om dat door dit voorstel alle aangeslotenen be voordeeld worden. Practisch komt het hier reer, dat alle aangeslotenen 5 cent per K.W.U minder zullen gaan betalen. De minderheid der commissie wil slechts een verlaging met 2 cent. Wie moet over het algemeen die 3 cent verschil betalen? De kleine man. De 10.000 mindere opbrengst, welke mén prijs geelt, komt ten goede aan alle aange slotenen. De heer van der Wolf is eveneens voor stander van het voorstel van B, en W. De heer Noest merkt op, dat wanneer men medewerkt aan de invoering van het voorge stelde vastrechttarief, men niet alleen den kleinen man benadeelt, doch ook den midden stander De heer Mesman meent, dat 2 December 1930 voor de voorstanders van het vastrecht een gelukkige dag had kunnen worden. Im mers toen stelden B. en W. voor om tot de in voering daarvan over te gaan. De Raad beeft dit niet gewild. Nu moet men weer vechten om het beginsel tol invoering van het vast recht te aanvaarden. Spr. heeft niet kunnen opmaken, dat door de, invoering van het vast recht alle lagen der bevolking gediend wor den. Wethouder van Gelderen begint er met op te wijzen, dat het systeem van het vastrecht is uitgegaan van de eleclriciteitsfabrieken, die zich hierdoor een vaste bron van inkomsten schiepen Het was dus in het belang van de bedrijven. Bij kleinere gemeenten, met een distributiebedrijf, moet rekening gehouden worden met de groote sommen, welke betaald moeien worden voor de maximale belasting, zooals hier het geval is. Deze bedraagt 75 per K.W.U. maximale belasting. Men kan dus niet wedijveren met de groote gemeenten. Het voorstel van de meerderheid der commissie zal aan alle aangeslotenen voordeel geven. Wethouder Guldemond heeft bij de debat ten gedacht „Barbertje moet hangenDe critiek aan het adres van B. en W. is niet malsch geweest. In tegenstelling met den heer van Kleef meent spr. dat het groote 'aantal kleine gebruikers van electrische stroom het mogelijk hebben gemaakt tot tariefsverlaging te komen, waardoor juist de z.g. groote ver- biuikers het meeste van de goedkoope stroom hebben kunnen proliteeren, De voorz. antwoordt, dat wanneer B. en W ALPHEN AAN DEN RIJN. /oorgevel ingedrukt. Bij hei tiansporteeren van een stoomke tel door dei aannemer van D., welke werd vervoerd oO een z.g. slede naar de briquet- tenfabriek van de fa. J. in de Raadhuis straat had men het ongeval bij het perceel van den winkelier K. in de Raadhuisstraat gekomen zijnde dat de stoomketel plotseling o-veihelde Jaarna, kantelde en tegen het per ceel van den lieer K. terecht kwam. Een groot ge eb e It e muur van dat perceel stortte ineen almede een raamkozijn dat geheel naar hi men. viel, zoodat ook in de kaap er waar juit een 5-tal kinderen voor het raam zaten ork verschillende schade werd aa-n- ge.brach'. Wonder bo-ven wonder zijn de kinderei er behoudens eenige schrammen goed afrekomen. Diefstal. Door. den heer J. H. O. H. aan dei Gouwsl'uiiscilieweg werd bij de poli tie aangifte gedaan dat van Dinsdag op Wcen>dagnacht uit een houten schuur sitaa-nle naast zijn woning een damesrijwiel en 11/2 H.L. aardappelen is ontvreemd ter waaide, van pl.m. 25.De politie stelt e-en onderzoek in, doch va-n defjn) dad'er(s) is tft op heden niets bekend. Installatie kantonrechter. In de 'bui- te igewone zitting van hte kantongerecht ajliier had Woensdagmiddag 1 uur de in- i. tüllatde plaats van den nieuw benoemden kantonrechter Mr. J. H. W. Nicolai sinds October 1919 kantonrechter te Onde-r- <eodaan Aan*. Groningen. De installatie werd erric-ht door den p-laatsv. kantonrechter den heer H. A. Banning en had in tegen- woorigheid van den griffier, Mr. J. Slicher pl.v. kantonrechter den heer J. F. G. Cro ne, de advocaten Mr. A. Kor ver en C. M. Loef en den dienstdoenden deurwaarder, den heer S. Geertsma en den brigadier der rijk® veld wacht, Zood.ra de zitting door don plv. kantonrechter, den heer Banning, was geopend verklaard, verzocht deze den grif fier het Koninklijk besluit, waarbij Mr. Ni colai was benoemd, voor te lezen, als-mede het proces-verbaal van beëediging. Na. dez,e voorlezing heette de heer Banning Mr. Ni colai van achter de groene tafel hartelijk welkom cn wcnschte hem mede namens mede-collega's hartelijk welkom met zijn be noeming. Tevens gaf de plv. kantonrechter zijn teleurstelling te kennen:, dat "le kan tonrechter als woonplaats Woerden had verkozen wat de bewoners onzer gemeente teer zeker teleur zal stellen. Tenslotte ein de spr. met de verzekering, dat Mr. Xi- i van de zijde der kantanreohters- ats'ver van geus steeds op de moodige me en een goede versjl-a-ndhouding rekenen. De kantonrechter na deze installatie het woord verkrijgend beantwoordde den heer Banning en dankte voor de waardeerend tot hem gesproken woorden en gaf ook van zijn kant te kennen dat steeds op een goed-e verstaald houding en medewerking zal kun nen worden gerekend en hij van den plv. kantonrechters niet anders dan bij lioogen noodzaak en wettige verhindering de hulp zal inroepen. Teven-s verrichte zijn Edel- Achtba-re zich nog tot den griffier Mr. Sli cher, den deurwaarder S. Geert-sma en de aanwezige advocaten die ook wederkeerig den kantonrechter complimentteerden en dien wen-sch uitspraken ook op een goede verstandhouding en medewerking te mogen rekenen, waarop de-ze plechtigheid was ge ëindigd. riet in het debat betrokken waren geworden, hij er het zwijgen toe kon doen. De heer van Kleef heeft echter heel wat critiek geleverd op een schrijven van B. en W., waarbij hup voorstel tot invoering van een vastrechttarief werd teruggenomen. Dit schrijven was een gevolg van de inmiddels verschenen cijfers, waaruit B. en W. direct begrijpen, dat zij hun voorstel, zooals het was ingediend, nooit zou den kunnen handhaven. En moesten zij deze cijfers van de meeste importantie achterwege houden? Spreker geeft echter toe, dat de re dactie van het schrijven tot misvatting aan leiding zou kunnen geven. In tweede instantie voeren nog verschillende heeren het woord. Uren werd er over dit voor stel gesproken. Tenslotte werd het in stemming gebracht en aangenomen met 7 tegen 5 stemmen, die van de heeren van Kleef, Brand, de Ruyter, Boekraad en Houdijk. Prae-advies van B. en W. op 't verzoek van de heeren W. de Jong en G. van Kleef om vergunning tol demping van een sloot en slraataanleg. De heer Boekraad meent, dat men den een niet iets kan onthouden, wat men den ander heeft gegeven. De toestand daar ter plaatse is meer geëigend voor straataanleg dan waar ook. De heer de Ruyter zou wel een welwillen der houding willen zien aangenomen. Een beetje concurrentie in bouwterrein is wel goed. Anders worden de menschen, die bouw grond noodig hebben de dupe van het gebrek aan gronden. Ook de heeren Noest, Brand en van der Wolf spreken in dezen geest. De voorz. antwoordt, dat B. en W. niet ver van de sprekers afstaan. De kwestie is, dat B. en W. wat willen remmen met den veelvul- digen straataanleg. Vandaar, dat tot voorloo- pig uitstel werd geadviseerd. Daarbij komt nog, dat men de factor van het gemeentelijke bouwterrein aan de Zuidkade niet verwaarlo zen mag. Het slot is, dat het voorstej wordt aange houden en B. en W. zich nog eens zullen be raden. Voorstel van B en W. tot wijziging van het uitbreidingsplan. Na eenige discussie wordt hiertoe besloten Voorstel van B en W. tot aankoop van een stukje grond van den heer A. Keijzer, met het oog op de stichting van een 2e transformator huisje. IN HET DORP WAXROY werd Zater dagnacht de heer L. v. d. Veugel, dir. der Zuivelfabrieken met brandwonden over dekt op een broedmachine gevonden. Het slachtoffer overleed Maandag. Er zijn aanwijzingen dat de ongelukkige op gru welijke wijze vermoord is. De broedma chine waarover het slachtoffer was uitgestrekt. MILLiOEXEN MARKB1LJETT EN, die sinds de oorlog in de Banque National te Brussel lagen opgestapeld, zullen ingevolge overeenkomst tusschen de Belgis che en Duitsche regeering ver nietigd worden. Het transport.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 12