UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 22 APRIji 1931 bereid was aan zijn verzoek tot samenstel ling eener commissie te voldoen. Van die vrijheid heb ik da ook, toen ik zijn ver zoek had ingewilligd, gebruik gemaakt, zoo wel ten aanzien van de keuze harer leden als ten aanzien van de opdracht, die haar door mij werd gegeven. Er woord van dank komt aan de commissie voor haar omvang rijken en serieuze arbeid ongetwijfeld toe. Haar rapport draagt een streng juridisch karakter. Daaruit blijkt nu, dat zij van het vijftal beschuldigingen, tegen den heer Vogt in gebracht, die welke onder de punten 2, 3, 4, 5a zijn begrepen, volkomen ongegrond verklaart. Ook van eenige fraude, corrup tie of zelfs van een poging daartoe is haar, naar haar eenparig oordeel, niets gebleken. Wat punt 5b betreft gaat de heer Vogt niet geheel vrij uit, hoewel zij eraan toe- voegt, dat hetgeen iD dezen in hem wordt afgekeurd, ook door zijn bestuur werd ge daan. Alleen keurt de commissie af hetgeen de heer Vogt bij do omzetting van den Hilver- sumschen Draadloozen Omroep in den Al- gemeenen Nederlandschen Radio Omroep en de N.V. „De Radio-Omroep" is verricht. Over hetgeen de Commissie omtrent an dere personen, bij deze zaak betrokken, zegt, bewaar ik het stilzwijgen. VERHOOGING VAN DE FRANSCHE INVOERRECHTEN. Op suiker, suikerbieten en suikerhoudende melkproducten. Volgens mededeeling van den Rijks'and- bouwconsuleint te Parijs is bij wet van 15 April jJ. het invoerrecht op geraffineerde suiker verhoogd van 140 tot 170 frauos en dat op Siuikerbieten van 12 bot 15 francs per 100 K.G. Voorts is het invoerrecht op geconden seerde melk met suiker gewijzigd als volgt: Gecondenseerde me'k in vloeibaren vorm met minder dan 42 pOt, 98 frs. (was 86 frs.); idem in vasten vorm (blokmelk of melk poeder) 908 frs. (was 96 frs.); Gecondenseerde melk in vloeibaren vorm met 42 pOt. bot 50 pOt, suiker 115 frs. (was 100 frs.), idem in vasten vorm (blokmelk, melkpoeder) 125 frs. (was 110 frst); Gecondenseerde me'jk met- meer dan 50 pOt. suiker 150 frs. (was 140 frs.) Deze wijzigingen worden geacht met in gang van 10 Februari j.l. in werking te zijn getreden. GEMEENTERAAD VAN GOUDA. Behandeling der begrooting. Maandagmiddag is de Goudsche raad begonnen met de behandeling der ge- meentebegrooting 1931. Doch alvorens het zoover was werden eerst een aantal agen dapunten afgedaan, welke dringend afwer king behoefden. Ruim een uur hadden de vroeden noodig om in besloten zitting te beraadslagen over een voorstel van B. en W. om te beslui ten tot aankoop der oude gebouwen en ter reinen van de „Vereeniging Ambachts school voor Gouda en Omstreken", die overgaat tot den bouw van een nieuwe nij verheidsschool aan den Graaf Florisweg te Gouda. De regeering had de gebouwen la ten taxeeren en ze geschat op 66.000 ruim. B. en W. wenschten echter niet hooger te gaan dan 60.000. Het uur geheime zitting bleek niet vol doende te zijn geweest om tot overeenstem ming te komen. Althans na de heropening der openbare vergadering werd opnieuw lustig gedebatteerd, en stemmen gingen op om bij de regeering te trachten het koop bedrag nog lager gesteld te krijgen. Wet houder Sanders kreeg het verwijt te slik ken, dat hij zich een slecht koopman had getoond. Deze echter betoogde, dat het on mogelijk was een lageren prijs te bedin gen en dat het belang van 't onderwijs een beslissing in den zin van het voorstel vor derde. Deze argumenten gaven den door slag en met twee stemmen tegen werd het voorstel aangenomen. Daarna verklaarde de raad zich bereid om van de nieuwe nijverheidsschool ten be hoeve van de gemeentelijke avondschool voor ambachtslieden een gedeelte te huren. De heer J. Beunier te Haastrecht werd benoemd tot onderwijzer aan de O. L. School B. Voorts werd besloten tot uitbreiding der eiermarkt, terwijl B. en W. naar aanlei ding van een opmerking toezegden de mo gelijkheid stichting of beschikbaarstelling van een gebouw voor het houden van ten toonstellingen van schilderijen, beeldhouw werken, kunstnijverheid e.d. Daarna stelde de voorzitter de begroo ting aan de orde. Echter tot aan de alge- meene beschouwingen kwam men nog niet. De meerderheid van den Raad toch voor ziende, dat. de S.D.A.P. de kans zou uitbui ten om beschouwingen tot in het onein dige te houden, deed het voorstel om den spreektijd te rantsoeneeren en dezen te be. perken tot een half uur voor ieder raadslid en drie kwartier voor de wethouders in eerste instantie en in tweede instantie tot tien en twintig minuten. De agitatie van S.D.A.P.-zijde tegen dit voorstel was geweldig. Na een vrij heftig debat dienden de „bur gerlijken" ten .slotte een amendement op hun voorstel in om den wethouders in eer ste in stantie een spreektijd van 1 y3 uur en in tweede instantie een van 40 minuten te geven, met het recht den tijd aan elkander over te dragen. Dit voorstel droeg echter evenmin de goedkeuring der S.D.A.P.-ers weg. Het werd evenwel aangenomen met 13 tegen 8 stemmen. Daarna schorste de voorzitter de verga dering. WIJZIGING DRANKWET. Het vervallen van vergunnin gen. De datum van 1 Mei een jaar verschoven. Bij de Tweede Kamer is een vierde nota van wijziging ingediend betreffende het wetsontwerp houdende bepaling tot rege ling van den kleinhandel in alcoholhouden de dranken. De voorgestelde wijzigingen houden ver band met de in werking treding van de ge wijzigde Gemeentewet op 15 April 1931. O.a. wordt de datum van 1 Mei 1932, waarop vergunningen, vóór 1 Mei 1904 en bijzondere vergunningen, verleend aan vennootschap pen, zede-' ijike lichamen of aan besturen van deze, vervallen, een jaar verschoven, omdat anders de tijd voor regeling en afwikkeling van bestaande verhoudingen te kort zou zijn. NEDERLANDSCHE SUIKERBIETEN NAAR BELG IE. Gedupeerde verbouwers, die aan Belgische fabrieken leverden. Door den heer van Dijk is aan den Mi nister van Staat, Minister van Binneniand- sche Zaken en Landbouw gevraagd, of het juist is, dat de invoer van Nederlandsohe suikerbieten in België voorshands zal wor den stopgezet? Bij bevestigend antwoord vraagt hij of deze dan bereid is de in Nederland te tref fen maatregelen tot instandhouding van de suikerbietencultuur ook van toepassing te doen zijn op de verbouwers van suikerbie ten ,die tot nu toe aan de Belgische fabrie ken leverden. Uitvaart F. J. Perquin. In de H. Sacramentskerk aan de Sport- laan te V Gravenhage had gistermorgen onder groote belangstelling de plechtige Uitvaartdienst plaats voor den heer F. J. Perquin, oud-directeur van de Hanzcbank in het dioces Haarlem. Aan het met rouw omgeven alt-taai-, waar terzijde enkele palrnengroepen stonden opgesteld, droeg Pater N. Perquin, O. P-, uit Nijmegen, met assistentie van Pater C. Wenit, S. C. J., a's diaken,' beiden neefs van den overledene, en de parochiekapelaans H. Heijink en L. Oudejans, resp. als sub-di aken en cermonia-rius, de plechtige H. Mis van Requiem op. De Sckola Oanitorum, in het priesterkoor opgesteld, zong de Grego- riaanscbe Requiemmis. Na de H. Mis vereenigden de familieleden en de andere aanwezigen zich achter in de kerk om den lijkbaar, waar door Pater Perquin, met dezelfde assistentie als bij de H. Mis, de absoute plaats vond. Onder het zingen van het „In Paradisium" werd het stoffelijk overschot de kerk uitge dragen en begaven de familieleden zich ver volgens naar de pastorie. Yan hieruit volg den laatstgenoemden den stoet naa-r het oude R.K. Kerkhof, waar de begrafenis te ongeveer half twaalf aankwam. Evenals in de kerk. deden hier ook velen van hunne belangstelling Vijken. Tot. hen, die den overledene de laatste eer kwamen bewijzen, behoorden het hoofdbestuur van de Haarlems-die Hanze, raad van commissarissen van de Hanze- bank, commissie van toezicht op de liqui datie van de Hanzebank, zeer vele leden van de Hanze. enz. Een deputatie van de T3.K. Studenten- vereenieing ..St. Augustinus" was eveneens bij deze plechtigheid aanwezig. Alleen gedekt door het lijkkleed, waarop het. Kruis, werd de baar gevolgd door reeds genoemde belangstel1 enden, naar de Ka pel gedragen, waar de nlechtireheden der absoute dioor dezelfde Eerw. Heeren als boven bij de uitvaart reeds vermeld plaats vonden. Met het bidden van enke'e Onze Vaders door Pater Perquin O. P., was de droeve plechtigheid ten pinde. R. I. P. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Dinsdagavond vergaderde de Raad de zer gemeente. Voorzitter was burgemees ter J. Schokking. Aanwezig alle heden. Ingekomen zijn enkele mederieeltngen o.a. van Ged. Staten houdende goedkeu ring van genomen Raadsbesluiten. Vervol gens het voorstel tot het verleenen van een crediet ten behoeve van den afrit naar het strand bij het Waaigat. Het komt B. en W. wensehelijk voor dat de op 13 Nov. 1.1. door de zee stuk geslagen afrit voor het Waaigat voor den aanvang van het a.s. badseizoen mot het oog op het drukke verkeer, dat daarover alsdan plaats heeft, geheel zal zijn hersteld. B en W. stellen voor de uitvoering te doen geschie den in gewapend beton, in hel vertrouwen, dat door hot aanwenden van deze construc tie een herhaling van een vernieling als plaats had, niet meer behoeft worden ge vreesd. De kosten van het werk zullen naar raming bedragen 2100. De commis sie van Fabricage kan zich met het voorstel vereenigen. B. en W. stellen daarom voor hen te machtigen tot de uitvoering daar van over te gaan en hen tevens voor dal doel een crediet van 2100 te verleenen waarna onverwijld met het werk zal wor den begonnen. De Raad gaat hiermede vo'komen nc- coord en z h.st. wordt besloten. Het nieuwe Raadhuis. DE LEIDSCHE COURANT Spoedig zal tot aanbesteding van het nieu we gemeentehuis worden overgegaan. Het gemeentehuis zal komen tussehen de Ju lia na laan en de Cantineweg met het front naar den Ouden Zeeweg. Het bouwbedrag zal thans iets hooger worden dan aanvankelijk was bedoeld. Gemeenteraad. Behalve de reeds ver melde candidaten voor den genreen/te-raad, zal nog een lijst ingediend worden van boeren: dit zal een z.g. wilde lijst zijn. Op die lijst, zul'en de namen komen om. van A.van Rijn, D. v. d. Marei, Huig Ouwehand en C. Parlevliet. VEUR. GEMEENTERAAD. Maandagavond te 8 uur kwam de Raad der Gemeente Veur in openbare vergade ring bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer, secr. H. J. van Delft, aanwezig alle leden. De Voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de no tulen der vorige vergadering onveranderd worden goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken, o.a. het ver slag van den keuringsdienst van waren worden voor kennisgeving aangenomen. Voorstel met bet-rekking tot gemeentebe- gnooting, dienstjaar 1931. B. en W. stellen voor om te voldoen aa-n den wensoh va-n ged. s-taten om 6000.van onvoorziene op de begTooting 1931 over te brengen naar den kapitaalsdienst als stille reserve voor kwade tijden. De voorz. deelt mede», dat ged. s-taten het eveneens gewenscht hadden gevonden om de stnaatbekusting te be houden. De heer Raaphorst vraagt, of de straat- be a-stang niu weder moet worden ingevoerd, nadat zij kort geleden bij besluit van den raad is afgeschaft De voorz. antwoordt, dat ged. staten den raad in overweging geven de wederinvoe ring van de straatbelaeting te willen bevor deren en zoo mogelij-k hiertoe over te gaan, doch gebieden doen ged. staten niets. Bin nenkort aldus de voorz., krijgen wij ook nog de rioolbe-asting. Ook B. en W. zij-n niet voor wederinvoering der straahbela-sitimg. Na eenige bespreking wordt het voorstel z.h.s. a a n,genomen. Voorstel subsiddeverleenAng voor Chris telijk Onderwijs te s'-Gra-venhage. De voorz. licht een en ander nader toe, waarna z-h.s. wordt besloten aan deze vereeniging 97. subsidie te verleenen. Hierna sluiting. Dr. P. Huijser. Dinsdag 28 April 1931 zal Dr. P. Huij-ser te Ledds-ehendam zijn 80e verjaardag vieren. Ofschoon de dokter in zijn bescheidenheid iedere huldiging met beslistheid zal ofwij-zen, betwijfelen wij niet, of het zal den krassen en volijverigen ge neesheer, die vorig jaar nog werd geridderd, dien dag niet aan blijken van belangstelling en waardee-rin,g ontbreken. Wij wensohen D-r. Huijser nog vele ja-re-n van gezondheid en kracht tot heil en welzijn van zijn vele patiënten. ST0MPWIJK. Gemeenteraad. Vrijdag te 7.30 uur komt de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. 1. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente- begrooting, dienst 1931, naar aanleiding brief van Ged. Staten dd. 1627 Febr. '31. VOORSCHOTEN. Gemeenteraadsverkiezing. De verkie zing voor de definitieve groslijst voor de leden van den Gemeenteraad zal in onze kies'vereeniging plaats hebben: op Zondag 26 April a.s. na de vroegmis en na de Hoog mis in het. R.K. Vereenigingsgebouw voor de vier zetels, dde de Roomsch-Katholieken bezet-ten in den raad a-'-hier en op Zondag 3 Mei zal worden ges-temd voor de vier in te dienen candidaten voor de reserve. Daar deze stemming Zondag a.s. ran het, groot ste b e'lang is wo-rden de leden der kies ver eeniging met den meesten aandrang ver zocht hun stem te boimen uitbrengen zoo wel de vrouwen als de ma-nnen. De voor- ltoopige groslijst luidt i-n alfabetische volg orde als volgt: P. J. van Beek, W. G. Duy- nisveld aft-r.P. J. Koot aftr.; L. J. van Leeuwen aftr.; J. A. Mens aft-r.: W. Meyer, G. A. Wiesman, C. Schipper, G. Schrijvers, J. H. van Uffelen, J. C. Wagtendoulk en H. H. van Wi-ssen. Het bestuur der kies ver eenagiing ad'viseert voor de stemming van Zondag a.s. de vier aft-redende leden. LISSE Dammen. Maandagavond speelde de heer P G. de Jeu een simultaan-séance tegen de leden van de R.K. Damclub „Ontwikkeling". Er werd aan 8 borden gespeeld. Hiervan wist hij er vier te winnen, speelde remise tegen N. v. d. Poel en verloor tegen J. H. Hilders, Jac. v d. Poel en A. Wassenaar. De duur van iedere partij was gem. 12. minuten. WaWoens.rnaaM.s.ocnpe aodrdw aoshcmvmb LEIMUIDEN Stremming van het verkeer. Gistermid dag ca. 4 uur had er hier op de grens Lei- muidenRijnzatjrwoude of wel op 't kruis punt bij café de Prie een ernstige verkeerssto- ring plaats. Een heistelling van 23 M. lang kwam uit de richting Alphen en moest via de Pont te O.W. naar Roelofarendsveen naar den nieuw te bouwen watertoren. De wagen met stelling kon hier door de telefoonpalen en de Vriezebrug de draai niet krijgen en zakte weg. Gedurende ruim een half uur was de weg van de Oude Wetering en naar Rijn- zaterwoude versperd. De bus van M. en Kr. moest terug en de verschillende auto's naar Alphen moesten over Langeraar of langs de Aar. De steling moest afgeladen worden en door de Dijksloot en verder over de Braasse- mermeer naar de overzijde vervoerd worden en dan in gedeelte verder. Gelukkig ging alles zonder ongelukken, alleen een tijdverlies van een halven dag was' t eenige gevolg. WARMOND. Kiesvereeniging. Onder zeer grooto belangstelling hield de R.-K. Kiesvereeni ging „Kiesrecht is Kiesplicht" te War mond een algemeene vergadering in hotel „De Zon" onder voorzitterschap van den heer A. H. A. Burcksen, welke vergadering werd gehouden op verzoek van een aantal leden. Nadat de voorzitter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, sprak hij een woord van welkom tot de aan wezigen, inzonder tot de heeren raadsle den en professoren van het Seminarie. Spreker hoopte, dat de besprekingen op waardige wijze zouden worden gevoerd en de vergadering een vlot verloop zou heb ben. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen en onder dankzegging zonder op- of aan merkingen vastgesteld. Hierna deelde de voorzitter mede, dat bij het bestuur de navolgende stukken wa ren binnengekomen. In de allereerste plaats een schrijven onderteekend door ver schillende leden der Kiesvereeniging hou dende verzoek een vergadering te willen uitschrijven, aan welk verzoek, aldus spr., is gevolg gegeven. Bij dit verzoek van een memorie van toelichting gevoegd aange vende de gronden waarop het bijeenroe pen dezer bijeenkomst berust. In deze me morie wordt o.m. medegedeeld, dat de ar beiders niet tevreden zijn met den uitslag der gehouden stemming voor de groslijst der R.-K. partij daar bij' de vijf eerst ge kozen leden geen arbeidersafgevaarigde is. Hierdoor waren de onderteekenaars van oordeel, dat met de belangen der arbei ders geen voldoende rekening is gehouden. Mede meenden zij sterk te moeten protes teeren tegen de wijze waarop tijdens de stemming voor de groslijst reclame was ge maakt voor verschillende personen, het geen volgens hun oordeel voor de arbei ders op hatelijke wijze heeft plaats gevon den. De wijze tevens waarop de stemming heeft plaats gevonden was voor een over groot deel de arbeiders onduidelijk en niet begrijpelijk zoodat volgens hunne meening de arbeiders hierdoor de nadeelige gevol gen hebben ondervonden. Resumeerende verzochten zij dan ook het bestuur voor de arbeiders alsnog een verkiesbare zetel beschikbaar te stellen, althans hiertoe alle pogingen aan te wenden en mocht aan hun verlangen niet worden voldaan, zouden zij zich afscheiden van de Kiesvereeniging en een kiesvereeniging van arbeders oprich ten en met de a.s. raadsverkiezing met een eigen lijst uitkomen. Na voorlezing van dit schrijven ontspon zich over deze aangelegenheid een uitvoe rige discussie. De voorzitter was van oordeel, dat aan deze zaak thans niets meer te veranderen is. Dat. de arbeiders niet een van de eerste vijf plaatsen heb ben bemachtigd, was volgens spreker de schuld der arbeiders zelve. De groote ver deeldheid onder de arbeiders is oorzaak geweest van den voor de arbeiders min der gunstigen uitslag. Hadden zij één oan- didaat, hoogstens twee candidaten gesteld en hierop onverdeeld gestemd, was de uit slag zeer zeker voor hen geheel anders ge weest. Wij allen erkennen het goed recht der arbeiders een vertegenwoordiger in den Raad te hebben, doch nu zij zeiven oorzaak van dezen afloop van zaken zijn, gaat het niet aan hiervan de schuld op de schouders der andere inwoners te schui ven. Door bijzondere omstandigheden heb ben de arbeiders echter thans reeds ge kregen wat zij wenschen, want door het openvallen van de plaats van J. van Moor- sel is door opschuiving reeds een arbei der op een verkiesbare plaats gekomen. De heer van Leeuwen als eerste ondertee kenaar van het adres, zegt dat nu nog niet vast staat, dat een arbeider in den Raad zal komen daar niemand de garantie kan en zal geven dat weer vijf Roomsche Raads leden gekozen zullen worden. Hij is van oor deel, dat zoo de arbeiders met een eigen lijst uitkomen zij zeker een, wellicht twee zetels zullen bemachtigen, hetgeen echter door den voorzitter sterk wordt bewtist. Prof. Heskes zegt zeer goed te begrij pen, dat de arbeiders in hunne verwachtin gen teleurgesteld zijn doch kant zich sterk tegen de wijze waarop zij deze vergissing thans meenen te moeten herstellen. Deze wijze vindt spreker zeer on organisatorisch en zal voor beide partijen niets dan groote schade beteekenen. Laat het voor de ar beiders, aldus spr., een goede les geweest zijn waarvan- zij bij een volgende gelegen heid profijt kunnen trekken. In denzelfden geest liet zich uit prof. Niokel die eveneens van meening was, dat hoe jammer het ook was dat de arbeiders geen vertegenwoordiger op een verkiesbare plaats hadden gekregen, deze wijze van handelen de Roomsche eenheid groote schade zou berokkenen. Over deze aange legenheid werd nog het woord gevoerd door de heeren C. M. van Stijn Jr. en P. v. d. Kerkhof. De heer G. Onderwater zeide, dat indien zulks mogelijk was, hij gaarne bereid was zijn plaats aan een arbeiders- vertegenwoordiger af te staan welk voor stel met donderend applaus werd begroet. De voorzitter bracht den heer Onderwater dank voor deze royale houding en zeide, dat hiertegen zijnerzijds en naar hij meent ook van de zijde van het bestuur geen be zwaren bestaan. Hiermede, aldus spr., is deze zaak voor een ieder op bevredigende wijze opgelost. De heer Onderwater had van verschillende zijden dank in ontvangst te nemen voor zijn opofferend aanbod. Het gevolg hiervan is dat de heer H. Weyers No. 2 en de heer Onderwater No. 5 op de in te dienen lijst zal komen te staan. Vervolgens deed de voorzitter voorle zing van een schrijven van den heer De Blanken waarvan in het kort de inhoud was, dat hij wees op de overwegende Chris telijke samenstelling van den Raad, waar uit volgens schrijver vanzelf volgt, hoe het dagelijksch bestuur van de gemeente moet worden samengesteld. De wensch wordt uitgesproken, dat de Christelijke partijen voor dit doel zullen samenwerken. Ook wordt in dit schrijven nog ten sterkie af keuring uitgesproken over het feit, dat TWEEDE BLAD PAG. 6 verschillende leden van de Kiesvereeni ging een in de gemeente gecirculeerd 'neb- bende lijst hebben onderteekend. Dit protest wordt onderstreept door het bestuur alsmede door verschillende leden. De vrees wordt uitgesproken, dat het aan leiding kan geven tot verlies van stemmen. Prof. Niekel kan deze vrees niet doelen. Hij kan zich best voorstellen, dat iemand een ander tracht te bewegen op een be sluit terug te komen al is deze dan ook niet van zijn richting. Betreffende dit adres ontspon zich nog een langdurige discussie waaraan verschillende leden deel namen. Bij de gebruikelijke rondvraag wer den nog eenige aangelegenheden van meer üuishoudelijken aard behandeld, waarna de vergadering door den voorzitter onder dankzegging voor de aangename en vlokte discussies werd gesloten. (Door omstandigheden eenigszins ver traagd). RIJNSBURG Bloemenhandel. Betaald werd voor tul pen per dozijn: Coul. de Cardinal 4047, La Reine 2226, La Reine Max 3034, Prins v. Oostenrijk 3136, Rose Gris-de-lin 1823, Cram. Brillant 2024. Uit de koude kassen: Rijzende Zon 6065, Mac Kinley 3539, Copland 2429, Fred. Moore 3037, Parma 4044. L eNotre 2531, Krelage 2531, Elisabeth 27—31, Proff. Rauwenhoff 24—31, William Pitt 2632, Bartigon 3036, Vict. d'Olivierre 3134, Sanders 3033 ct. Anemonen per dozijn: 2025, Fletten per bos 911 ct. Narcissen per 100: Lucifer 60 70, Ornatus 4060, Nare. per 1000: King Al fred 33.50, Victoria 1.502.50, Sion 1.402, Golden Spur 1.502, Emperor 2.20—3, Sir Watkin 2—2.70. Emmabloem. De Emmabloempjes-ver- koop leverde alhier op de somma van 62.21. ALPHEN AAN DEN RIJN Burgerwacht. Op 30 April a.s. zal des avonds door de Alphensche Burgerwacht een groote propaganda-avond worden belegd in de St. Josephzaal, waarin als spreker zal optre den de heer D. ten Cate Brouwer, voorzitter van den kring Rijnland van den Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis" en lid der Gew. Land stormcommissie (Z.H.) West en W. H. Snij ders, kapitein, toegevoegd aan den inspecteur der Burgerwachten. Deze avond zal afgewis seld worden door muziék, zang en film-ver- töoning. Ingeschreven als werkzoekenden hij de Ar beidsbemiddeling. 1 autogenelasscher 12 betonwerkers 1 electricien 51 fabrieks arbeiders 2 grondwerkers 3 klinkers 54 losse arbeiders 2 machinebankwerers 1 mandenmaker 32 metselaars 1 mon teur 5 opperlieden 31 scheepmakers 2 schilders 12 schippers 2 sigarenmakers 2 tegenhouders 10 timmerlieden 1 tuin der en 3 ijzerwerkers, totaal 199. Ontvreemd. Door v. L. werd bij de politie aangifte gedaan van de ontvreemding van een hem toebehoorend rijwiel. HAZERSWOUDE Noodlanding. Dinsdagmiddag te 1.10 uur moest een Pandervliegtuig de P.H.A.F.Z. van de nationale luchtvaartschool Holland op weg van Amsterdam naar Rotterdam bemand met 2 personen, boven deze gemeente een nood landing maken wegens motordefect. De lan ding had plaats op het weiland van den heer R. van Vliet aan den Voorweg en had een vlot verloop, zoodat weinig werd beschadigd Ontboden hulp bracht de motor weer in orde, zoodat te 4.45 uur het vliegtuig weer op kon stijgen en de reis naar Rotterdam voortzetten NIEUWKOOP De watertoren. Een aanvang is gemaakt met de fundeering voor den watertoren onder deze gemeente ten behoeve van de waterleiding. De hoogte wordt 56 M., wat even hoog is als de toren met het kruis van de R..K. kerk te Noorden en 20 M. hooger dan de dorpstoren. De omvang van den toren wordt 37.50 M. met 12 M. diameter. Het aantal heipalen be draagt 360. Waterleidingnet. De eerste buizen voor het waterleidingnet zijn per spoor aan het sta tion alhier aangekomen en bestemd voor Acht tienkavels. Mede zou een scheepslading op komst zijn bestemd voor het Meye-pad. Transformator. Maandagavond is de nieuwe transformator voor het gemeentelijk electriciteitsbedrijf voor het eerst in bedrijf gesteld. Vooral op het eind van het net was de grooter spanning zeer goed merkbaar, en is hiermede een sinds lang bestaande klacht uit den weg geruimd. Het gebouw maakt een goede en solide in druk. Onder toezicht van den Gemeente-op zichter, den heer F. Pieterse is het gebouwd door C. Veerman als laagste inschrijver voor de som van 3500. ZOETERWOUDE Raadsvacature. De heer E. J. Los, alhier, die sinds 1920 deel uitmaakt van den gemeen teraad alhier, heeft als zoodanig ontslag ge nomen met ingang van 1 Mei a.s., wegens zijn vertrek uit deze gemeente. Aanbesteding. Dinsdagmorgen werd van gemeentewege aanbesteed het schoonhouden van vaarten en slooten in 3 perceelen. Inge komen waren 3 biljetten t.w. van H. van Am sterdam resp. voor de perceelen I, II en III 275, ƒ45 en ƒ200; C. L. van Velzen resp. voor 290, 85 en ƒ198 en G. Koek voor 330, 100 en 180. De gunning is aange houden. Verkooping Bij de van gemeentewege gehouden verkooping van 650 takkenbossen werd in totaal besteed een bedrag van 41.95 De werkloosheid te Gouda. In een tijdsverloop van drie weken is te Gouda het getal werkloozen gedaald van 1020 tot 668. Dan gaat de Raad in geheime zitting ter bespreking van plannen inzake den bouw van het nieuwe Raadhuis. in openbare vergadering werd z.h.st. be sloten de noodige wijzigingen te brengen in de aanvankelijk vastgestelde teekening.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6