@eiT 'T WÜT BRÜHINf'SJf SPORT LUCHTVAAR'1' RECHTZAKEN KERKNIEUWS ^TLAGENBUS ^A7! JP1 EN WOENSDAG 22 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 VOETBAL DE WEDSTRIJD TE ANTWERPEN OP 3 MEI a.s. Openstelling der douanekantoren. De A. N. W. B. touristenbond voor Ne derland heeft, door tusschenkomst van de Touring Club de Belgique, bij de Belgische regeering het verzoek ingediend, de Belgi sche douanekantoren te Westwezel en Putten Stabroeck ter gelegenheid van den voetbalwedstrijd BelgiëNederland wegens het dan te verwachten drukke autoverkeer langer open te stellen, dan gedurende de officieele diensturen. De automobilisten en motorwielxijders, die zioh met hun motor rijtuigen naar Antwerpen willen begeven, tot bijwoning van dezen wedstrijd, zullen met dezen maatregel gebaat zijn. De Belgische regeering heeft het ver zoek ingewilligd en bepaald, dat de beide genoemde Belgische douanestations, in af wijking van de gewone uren, als volgt zul len zijn opengesteld: Op Zaterdag 2 Mei van 7 tot 21 uur. Op Zondag 3 Mei even eens van 7 tob 21 uur. Teneinde oponthoud aan deze douane kantoren zooveel mogelijk te voorkomen, werd tevens verzocht, de afteekening van grensdocumenten te vergemakkelijken, door automobilisten en motorwielrijders te voorzien van een speciaal formulier, het welk aan het kantoor van binnenkomst in België kan worden afgegeven. Ook in dit- opzicht heeft de douane alle mogelijke medewerking toegezegd. Deze formulieren zijn voor leden van den A. N. W. B.. ver krijgbaar aan de Bondsbureaux te Den Haag en Amsterdam. Behalve het internationale rijbewijs en het internat-, bewijs voor het motorrijtuig blijft voor automobilisten nog een triptiek of carnet en voor motorwielrijders een douanekaart vereischt. Voor toeristen is het bovendien van be lang te weten, dat voor het Moerdijkveer met ingang van 1 Mei a.s. op Zaterdagen en Zondagen een kwartiersdienst wordt ingevoerd, waardoor dus de capaciteit van dit veer wordt verdubbeld en waarvan op 2 en 3 Mei reeds kan worden geprofiteerd. Ook het veer te Gorinchem laat die dagen meer, booten varen. BLAUW WIT OF E. D. 0. Geen beslissingswedstrijd? Het staat nog niet vast, dat Blauw Wit met E. D. O. tegen de laatste plaats spe len zal, meldt de ,,S. K.", wanter is nog een protest dat eerst afgedaan moet worden, t.w. het protest Blauw WitSpar ta. Zooals wij leeds meldden, werd dat niet in behandeling genomen omdat de heer Boekman verklaarde, dat het inge diend werd zonder dat de captain van Sparta er bij was. Doch daarmede heeft de heer Boekman zich vergist en deze ver gissing heeft hij inmiddels ook toegegeven. Zoodat aangenomen mag worden, dat de P. C. dit protest alsnog in behandeling neemt. En de behandeling van dit protst dient- afgewacht, alvorens bepaald kan worden, dat- Blauw Wit der. beslissings wedstrijd spelen moet. Wint Blauw Wit het protest, dan is E. D. O. hekkesluiter. A. S. C.„Dutch Nigaer Team". Ter herdenking van het feit, dat het de zer dagen 12 1/2 jaar geleden was, dat de combinatie van Aja-x en Sportman tot stand kwam dit feest viert A. S. C. al leen in zeer intiemeu kring in verband met de grootsche plannen voor het veertigja rig bestaan in 1931 wordt Zaterdagmid dag a.s. op het terrein aan de De Kempe- naerstraat een wedstrijd georganiseerd tus- schen een A. S. C.-elftal en het „Dutch Nigger Team"' uit Rotterdam, een ploeg van hier te lande werkzaam zijnde negers. In dit elftal speelt o.a. ook Andrade, broei* van den beroemden Andrade van de Olympische Spelen. De gasten komen uit in een blauw shirt en een roode pantalon, de kleuren van de neger-republiek Liberia. De samenstelling van het A. S. C.-elftal is nog niet definitief, daar nog geen ant woord is binnengekomen van enkele be kende spelers uit den eerste klassetijd van A. S. C. De wedstrijd, welke te 3 uur begint, za-I worden biigewoond door den consul-gene raal van Liberia te Rotterdam, The Hon. Richard Sal. Dav. Morris, diens dochter en secretaris. Het muziekgezelschap van Cl os en Leembruggen zal den wedstrijd opluis teren en o.m. het volkslied van Liberia spelen My old Kentucky-home als de gasten het veld betreden door een haag van A. S. C.-junioren. Teneinde te voorkomen, dat zich moei lijkheden zullen voordoen, doordat de spe lers elkaar niet verstaan is Sir. Edward Lee, tolk in de neger-dialecten aan het de partement van Buitenlandsche Zaken te VGravenhage uitgenoodigd om den wed strijd te leiden. Belangrijke uitbreiding van het aantal plaatsen In het stadion. Gister is de tribune welke vóór de Ma- ra thon-tribuue op een klein gedeelte van de wielerbaan bijgebouwd is. gereedgeko men. Zooals reeds medegedeeld is zijn hier door 1900 plaatsen gewonnen. We hebben de tribune eens in oogenschouw genomen met den directeur der maatschappij van het Xederlandsche Sportpark den heer J. J. v. d. Berg, en den gedelegeerd commissaris van die maatschappij, den heer J. Wage- ner. Deze heeren achten de proef met het maken van tijdelijke tribunus op de wieler baan volkomen geslaagd en zij zijn van meening, dat thans een zoodanige tribune op de geheele wielerbaan om het veld bij gebouwd kan worden en dat daartoe ook wel besloten zal worden. Dat- worden dus tribunes die aleen bij gruote evenementen als interland-matches op de wielerbaan aangebracht zullen worden die anders op geborgen zullen worden. Hierdoor zouden ca. 20.000 plaatsen alle zitplaatsen gewonnen worden en zou het dus reeds in het volgend seizoen mogelijk zijn in totaal 50.000 toeschouwers to bergen. „N. R. Crt.' DIOC. HAA11L. BOND. De juniorenwedstrijd V. V. B—0. V. V. Naar aanleiding van de bemerking in het verslag van den wedstrijd der junioren V. V. B.O. V. V., als zouden er spelers van O. V. V. uit een hooger elftal hebben meegespeeld, maakt men ons van O. V. V.- zijde er opmerkzaam- op, dat zulks ten eenenmale onjuist is. WATERPOLO Competitie Haagsche Zwembond. Ter rectificatie van hetgeen wij gister avond, ontleend aan het „Yad." mededeel den over den stand der competitie van den Haagschen Zwembond, schrijft. men ons ten aanzien van Afdeeling IIIA, dat deze stand niet juist is. Door De Zijl I werden van zes wedstrij den, er vier gewonnen, 1 gelijk en 1 verlo ren, dus 9 punten, evenals H Z. en P.C. IIJu doch door beter dnelgemiddelde dan laatst genoemde vereeniging werd De Zijl I kam pioen en niet H.Z. en P.C. III, zooals door ons vermeld. MOTORSPORT Motorweek te Oosterbeek en Renkum. Van 12—16 Mei a.s. zal te, Ooslerbeck en omliggende plaatsen eene Motorweek worden gehouden, waarvan reeds eerder gewag werd gemaakt. De deelneming aan de verschillende wedstrijden en het Concours d'Elegance belooft (gezien het- aantal aanvragen) zeer groot te worden, terwijl het lichtfeest op den Rijn en omgeving, tal van bezoe kers ook uit het buitenland zal trek ken. Een goed geslaagd affiche in groot en klein formaat is op ruime schaal verspreid middels de verschillende Vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer en Reisbureaux in tal van plaatsen. Een JEere-Comité onder Voorzitterschap van den heer J. v. d. Molen. Burgemeester der Gemeente Renkum en waarin o.m. ook zitting heeft Mr. A. J. A. A. Baron van Heemstra, Voorzitter der Geldersche Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer is ge vormd. De feestelijkheden en wedstrijden welke worden gehouden worden uitsluitend ge publiceerd in het officieele feestprogram ma, dat verkrijgbaar is bij de V. V. V.'s ter plaatse. AUTOMOBILISME Nog sneller? Sir Malcolm Campbell, die in Februari ji. een nieuw wereldrecord ter land op zijn naam bracht te Daytona met een snel heid van 245.7 mijl gem. uursnelheid, heeft besloten te trachten om nog grootere snel heid met zijn „Blue Bird" te beretiken. Daarvoor echter zuilen dc nieuwste verbe teringen aan machine en motor worden aangebracht. De wagen zal worden inge scheept- met bestemming voor Australië en Nieuw-Zeeland, waar hij in de a.s. herfst zal worden tentoongesteld in verschillende steden. De poging lot. nieuwe recordverbe tering zal het- volgend jaar waarschijnlijk te Nieuw-Zeeland plaats vinden, zeker is dat echter nog niet. OLYMPISCHE SPELEN GEEN VOETBAL OP DE OLYMPISCHE SPELEN 1932? Het Uitvoerend Comité van de F. I. F. A. bijeen. Naar wij vernemen heeft dezer dagen te Neurenberg in Dnitschland het Uitvoerend Comité van de Federation Internationale de Football Associations vergaderd, waar bij aanwezig waren de heeren Rimet (Frankrijk) president. C. A. W. Hirschman secretaris Seeldrayers (België); Dr. Schric- ker (Duitschland) en Fischer (Hongarije). Als voornaamste punt stond op de agen da de kwestie van de deelneming aan de Olympisch'e Spelen 1932 te Los Angelos. Eenstemmig was men de meening toege daan vast te houden aan de op het Congres te Helsingfors vastgestelde bepalingen, dat wil dus zeggen, den bij de F. I. F. A. aangesloten nationale Bonden deelneming aan de spelen niet toe te staan, omdat de door de F. I. F. A. aangenomen formule der amateursbepalingen niet overeenstemt met de amateursformule van het Internationaal Olympisch Comité. Op grond van de be sluiten van de Congressen te Barcelona en Boedapest kan een Olympisch Voetbal- tournooi slechts onder controle van de F. I. F. A. toegestaan worden, doch daar de amateursformule van het Internationaal Olympisch Comité met de organisatie van een democratische sport niet in overeen stemming te brengen is, zal een Olympisch Voetbal tournooi vooiioopig niet plaats kunnen hebben. Het Uitvoerend Comité van de F. I. F. A. was de meering toegedaan aan het eerstvolgende F. I. F. A.-oongres. dat in Mei a.s. te Berlijn wordt gehouden, voor te stellen, aan de beginselen van Helsing fors vast te houden en niet deel te nemen aan de Olympische Spelen. Voorts zullen aan het Congres te Berlijn voorstellen worden voorgelegd inzake de wereldkampioenschappen, terwijl tevens de briefwisseling tusschen Engeland en de F. I. F. A. betreffende het weer toetreden van dit land lot de F. I. F. A. gepubli ceerd wordt. DE KAIRO-KAAPSTAD LUCHTLIJN Met de exploitatie van het eerste gedeelte van den KaïroKaapstadluchtdienst door de Britsche luchtvaart-maatschappij Imperial Airways, het traject CaïroMwanza, heeft deze onderneming geen fortuinlijk beg'n ge maakt. De dienst zou reeds geopend worden einde van het vorige jaar, doch zeer ernstige tegenslag is ondervonden met het nieuwe type Handley Page, „Hannibal" verkeersvliegtuig, een vier-motcrige machine, waarvan Imperial Airways er direct 8 in bouw hai gegeven doch waarvan het eerste exemplaar zooveel technische moeilijkheden heeft opgeleverd, dat de verdere afbouw van de 7 overige toe stellen tijdelijk is stopgezet. Daarom heeft men den dienst moeten beginnen met de oude re „Argosy" vliegtuigen, waarvan men er maar 2 disponibel had. De 4 Calcutta-vliegbooten, die het verkeer onderhouden op het Middel- landsche Zee-traject, hadden vervangen moe ten worden door 3 Short „Kent" vliegbooten. Maar ook die zijn niet op tijd gerede geko men, zoodat men de groote Afrika-lijn moest bevliegen met slechts 2 „Argosies" en 2 „Cal cutta's". Met dit materiaal begon de dienst op 28 Febr. Aanvankelijk ging het goed, maar 20 Maart sloeg een der „Argosies" door zijn lan dingsgestel te Kartoem, terwijl een Short- vliegboot die de post verder zou vervoeren, eenige dagen later met ernstige motoraverij te Kisumu bleef steken. Dien dag was er juist geen radio of telefoonverbinding mogelijk, zoo dat weer een dag verloren werd met hulp aan te vragen. De hulpmachine, die eindelijk kwam opdagen, ook een Short ..Calcutta"- vliegboot, kreeg een zwaar lekkende benzine tank. Er waren geen middelen om een der beide vliegbooten te herstellen, zoodat de po&t bleef liggen. Intusschen bleef de „Argosy", die te Kartoem de post voor Engeland zou overnemen, 3 dagen wachten en vertrok toen maar. Eerst 1 April kon een der beide „Cal- cutta"-vliegbooten, die welke een lekke tank had gehad, naar het Noorden vliegen. De an dere „Calcutta" was eerst 8 April en de „Ar gosy" eerst 10 April weer vliegklaar. Geluk kig is al deze tegenslag met oude beproefde machines gebeurd, en niet met de nieuwe ty pen, in welk geval reeds direct de reputatie der nieuwe producten zou zijn bedorven. Wan neer Imperial Airways Ltd., over voldoende nieuw materiaal beschikt, zal de dienst ge heel volgens het vaste programma geregeld kunnen worden uitgevoerd. HET DRAMA TE BILTH0VEN. Sono tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Utrechtsche rechtbank heeft den in- land-schen bediende Sono, die op 30 Jan. j.l. mevr. Soeparwo en haar beide kinderen to Bilthoven vermoordde, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar met af trek oer preventieve hechtenis. In haa.r vonnis achtte de rechtbank voor bedachten rade niet bewezen; wel daaren tegen opzet tot doodslag alsook het voort gezet misdrijf van doodslag ten aanzien van de beide kinderen. Voorts nam zij op grond van de rapporten der psychiaters aan, dat de dader toerekenbaar moet worden ge acht; dat de feiten een zware straf wetti gen en dat, ook al zou Sono zich veron gelijkt hebben gevoeld, er geen reden tot misdrijf bestond. De rechtbank nam ver der aan, dat afzondering uit zijn geboorte land en de verwijdering van zijn familie impulsief handelen in niet geringe mate kan hebben bevorderd en wilde hiermede als verzachtende omstandigheid rekening houden. Ook het feit, dat Sono zich nooit eerder aan eenig misdrijf heeft schuldig gemaakt, maar dat integendeel steeds met lof over hem is gesproken, wilde zij te zij nen gunst aanmerken. Toen het vonnis door middel van een tolk aan Sono was overgebracht, gaf hij te ken nen het voornemen te hebben, hiervan in hooger beroep te gaan. Poging tot doodslag. Voor de arrondissemonts-rechtbank te Maastricht stond terecht een 45-jarige ar beider uit Stein terzake van poging tot doodslag, gepleegd te LutteradeGeleen. Y'erd. was toen met een auto ter plaatse. Hij heeft daar zijn slachtoffer aangespro ken. Deze gal" geen antwoord en liep door. Daarop trok verdachte een revolver en on der den uitroep „ik schiet je kapot" loste hij vier schoten op den ander, zonder dezen evenwel te treffen. Ofschoon de huiselijke verhouding (het slachtoffer woonde bij ver dachte die achttien kinderen had, in huis) verdachte wel ontlaste, eischte het O. M. twee jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Tripels, vroeg vrij spraak of voorwaardelijke veroordeeling. BENOEMINGEN. In het Aartsbisdom. Z.H.Exc. de Aartsbisschop van Utrecht, heeft benoemd tot pastoor te Arnhem (St. Jan) den weleerw. heer G. Voskuilen, tot pastoor te Heeten den weleerw. heer J. B. de Graaff, tot pastoor te Geesteren den weleerw. heer A. Th. G. Hamers, tot pas toor te Assen den weleerw. heer J. G. A. Mets. tot pastoor te Langeveen den wel eerw. heer A. J. Mulder, tot kapelaan te Rossum den weleerw. heer J. van Dorre- steijn en tot assistent te Buslo den wel eerw. heer J. G. Seijger. Pastoor J. J. G. Hafkenscheidt bediend. Pastoor J. J. G. Hafkenscheidt van Kwakel is op de pastoorsvergadering van het dekenaat Ouderkerk, wplke Dinsdag te Buitenveldert werd gehouden, plotseling ernstig ongesteld geworden, zoodat hij van de H.H. Sacramenten der Stervenden moest worden voorzien. Bij informatie ver namen wij Dinsdagavond, dat de zieke op de pastorie te Buitenveldert vertoeft. De toestand was nog onveranderd. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Hazerswoude (Groenendijk) naar Waalre? Hoeveel K.M.1 Antwoord: Hazerswoude, Alphen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, Houten, Schalk wijk, Culemborg, Geldermalsen, Waarden burg, Zalt Bommel,. Hedel, 's Hertogen bosch, Vught, Boxtel, Best, Eindhoven, Stratum, Aalst, Waalre. Afstand 125 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Stompwijk naar Breezand? Hoeveel K.M.? Antwoord: Stompwijk, Leiden, Oegstgeest, Lisse, Hillegom, Haarlem, Schoten, Santpoort, Velsen, Wijkeroog, Be verwijk, Castricum, Alkmaar, Sehoorldam, Monnistenbuurt, 't Zand, Geldersche Buurt, Breezand. Afstand pl.m. 100 K.M. N.B. Reizen per trein kunnen door ons niet beantwoord worden. DOET. IS ALTIJD GOED! Bruning's Vitroges zijn mooi, wonderlijk mooi envan oer-degelijke kwaliteit. Ze hebben zoo iets „ongemeens" en bekronen zoo echt Uw schoon maak met hun heerlijke frissche gezelligheid. Koopt Bruning's Vitrages t zijn de mooistol

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11