|K fi lm- ti ratal ii WOENSDAG 22 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto tegen een boom. Twee jongens gewond. Op dezelfde plaats bij Smilde aan de Smildervaart, waar Zondag j.l. vier men- schen in een auto te water geraakten en verdronken reed Zondag de chauffeur Brands, die met een verhuiswagen van Groningen naar Den Haag moest, tegen een boom. De auto en de verhuisboel wer den verbrijzeld. De chauffeur kwam er goed af. Twee jongens, die achter de auto reden, botsten tegen elkaar op en liepen lichte verwondingen op. Doodelijk ongeluk. De 44-jarige A. L. IJsebaart werd Maan dagmorgen op den Calmpthoudschen weg te Bergen op Zoom door een autobus aan gereden en overleed onmiddellijk. Het slachtoffer is vader van vier kinderen. DE KOLENDAMPVERGIFTIGING TE SLUISKIL. Nadere bijzonderheden. Omtrent het ongeval op de ammoniak- fabriek van de Compagnie Xeerlandaise de l'Azote te Sluiskil, vernemen wij nog het volgende: Do ongeveer twintigjarige arbeider de Krake uit Axel had zich tegen de instruc tie van de directie der fabriek in begeven in een kelder, waar een aantal leidingen bijeenkomt, die in verbinding staan met de cokesfabrieken. In dezen kelder staat meermalen water, dat uitgepompt moet worden. Vermoedelijk wilde de K. de slang in dezen kelder verleggen, waarbij hij door giftige dampen bewusteloos is geraakt en giftiging door dampen is omgekomen. De 30-jarige werkman Wijer uit West- dorpe, die bemerkte, dat zijn kameraad het bewustzijn verloren had, waarschuwde onmiddellijk de reddingsbrigade, doch be gaf zich nog voordat deze gearriveerd was, eveneens in den kelder met het noodlot- tig gevolg,» dat ook hij tengevolge van ver gift igng door dampen is imgekomen. De Duitscher Wilkinck nam daarop een gasmasker, dat hij echter niet goed heeft bevestigd. Ook deze arbeider verloor het bewustzijn, doch intusschen was de red dingsbrigade gearriveerd en werd de man uit den kelder gehaald, hetgeen zijn red ding beteekende. Een ingenieur van de fa briek ging vervolgens voorzien van het gas masker in den kelder en haalde de beide slachtoffers er uit. De lijken en de bewus- telooze Wilkinck werden naar het zieken huis gevoerd. De toestand van Wilkinck is vrij goed en Dinsdagmiddag is hij weer tot bewustzijn gekomen. De reddingsbrigade was na de alarmee ring binnen vijf minuten ter plaatse. Het geheele drama heeft zich Dinsdagmorgen tegen tien uur in enkele minuten afge speeld. Kranig meisje. Het 12-jarig dochtertje van een schip per, liggende met zijn Rijnsehip in de Kat tenburgervaart te Amsterdam, heeft door zich gekleed te water te begeven een 13- jarig meisje gered, dat aldaar gedurende het z.g. speeluurtje in het water was ge vallen. Vrouw uit het raam gevallen en overleden. Aan den Sparreweg (O.) te Amsterdam heeft een 60-jarige vrouw een noodlottige val gedaan. Zij was, staande op een trap, bezig, de bovenramen te lappen van haar kamer, op de tweede verdieping. Het be nedenvenster was uit de sponning geno men. Op een gegeven oogenblik verloor de vrouw het evenwicht en viel met trap en al uit het raam. Zij werd naar het O. L. Vrouwe Gasthuis gebyacht, en bleek bij aankomst aldaar reeds te zijn overleden. Het slachtoffer was moeder van een groot gezin. Van een zoldering gevallen. Aan het Proefstation voor de kustver- lichting bij den vuurtoren te Scheveningen is een timmerman, A. J. v. d. V., wonende* aan de Lunterenstraat, bij werkzaamhe den aan een zoldering (het leggen van een bintlaag) van een hoogte van 3 M. ge vallen, waarbij hij het linker bovenbeen en de pols heeft gebroken, een hoofdwond heeft bekomen en een hersenschudding heeft gekregen. De man is in bewusteloo- zen toestand naar het ziekenhuis aan den Zuid wal vervoerd. BRANDEN. Kinderen verbrand. Het tweejarig zoontje van den tuinier K. H-, te Sexbierum, kreeg in een onbe waakt oogenblik een k'ora met heet water over zijn lichaam. Onmiddellijk werd het kind naar het ziekenhuis te Harlingen ver voerd, waar bet aan de bekomen brand wonden is overleden. Dinsdagmorgen trok het tweejarig dochtertje van de familie van D. te Zuid- Laren spelenderwijs een tobbe met ko kend water over het lichaam. Zij bekwam 7.ulke ernstige brandwonden, dat eenige uren later het kindje aan de gevolgen is overleden. Woningen en landbouwschuur afgebrand. Gisteravond omstreeks negen uur is te Baarland de woning en schuur van den kleinlandbouwer G. D. door onbekende oorzaak totaal afgebrand. Zoo goed als niets kon gered worden. Verzekering dekt de schade. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Te Beilen. De behuizing, bewoond door den land bouwer L. Smit, staande aan de Beiler- vaart te Beilen, brandde geheel af. De in boedel werd totaal door het vuur ver nield. De lovende have kon bijtijds worden gered, behalve het paard, dat zoodanige brandwonden had opgeloopen, dat het op advies van den veearts, werd afgemaakt. Vermoedelijk is de brand in den schoor steen ontstaan. Verzekering dekt de scha de. De Commissaris der Koningin in Dren te, mr. J. T. Linthorst Homan, was eige naar van het Ihans afgebrande perceel. Brand in een tricotage- fabriek. In de tricotagefabriek van de firma Boo- gaerts te Nieuw-Namen (Zeeuwseh Vlaan deren) brak brak brand uit. Een partij grondstoffen en halffabrikaten werd een nrooi dor vlammen, de machines werden beschadigd. De totale schade, welke door verzekering gedekt wordt, beloopt enkele duizenden guldons. De werkzaamheden zul len geen groote stagnatie ondervinden men heeft aanstonds maatregelen getroffen tot voortzetting van 'het bedrijf. DUISTER DRAMA TE WANROY? Fabrieksdirecteur aan de gevolgen eener ernstige mishandeling overleden. Omtrent den brand in eeu broedmachine te Wanroy, waarbij een fabrieksdirecteur om het leven is gekomen, meldt de „Tel.", het volgende relaas Sedert meer dan twintig jaren stond te Wanroy als directeur aan het hoofd der Coöperatieve Sboomzuivelfabriek de onge veer 45-jarige heer v. d. V., in zijn -omge ving algemeen geacht. Zaterdagavond omstreeks halfacht is de heer v. d. V. per autobus van een driedaagsehe reis terug gekeerd en heeft zich nog in de avonduren naar de kippenkooi begeven, om als naar gewoonte voor de kippen te zorgen. Daar schijnt, zich een drama te hebben afgespeeld, waarover nog min of meer de sluier der geheimzinnigheid hangt. Vast staat, dat de heer v. d. V. een hevigen slag op het hoofd heeft ontvangen, dat zijn li chaam vervolgens met petroleum is overgo ten en in brand geraakt. Te ongeveer negen uur des avonds heeft de 20-jarige neef, die tijdens de afwezig heid van den heer v. d. V. het beheer der •fabriek heeft gevoerd en ook in het zui vel vak werkzaam is, zich in hoogst, over spannen toestand bij den veldwachter aan gemeld, ongeveer met de woorden:- „Neem mij maar gevangen, want ik heb mijn oom gedood 1" De veldwachter begaf zich terstond naar de fabriek en vond in de directeurswo- nig den getroffene met bloedende hoofd wonden en ten deele verbrand lichaam. De geneesheer, dr. Arnz te Mill, werd terstond gewaarschuwd en deze heeft de eerste hulp verleend. De heer v. d. V. is echter, na on geveer 36 uur vreeselijke pijnen doorstaan te hebben, bezweken. Des morgens is door de marechaussee uit Boxmeer het eerste onderzoek inge steld, met het gevolg, dat de justitie te 's-Hertogenboseh werd gewaarschuwd. Het parket, vertegenwoordigd door mr. Van Schuilenburg en jhr. mr. Van Asch van Wijck, heeft na onderzoek den ongeveer 20-jarigen neef in hechtenis genomen en gevankelijk naar 's-Hertogenbosch doen overbrengen. Naar wij vernamen is de eehtgenoote van den verslagene door den rechter-commissa- ris ten gemeentehuize aau een langdurig verhoor onderworpen en daarna op vrije voeten gesteld. Omtrent de motieven, die tot de vermoe delijke misdaad hebben geleid, is nog geen klaarheid verkregen. Het vermoeden is ge rezen, dat men met een liefdesdrama te doen zou hebben, doch of dit juist is zal nader moeten blijken. De aangehouden neef staat gunstig bekend. De verhoorden schijf nen weinig of niets omtrent de toedracht der zaak te willen uitlaten. In de kippen kooi moeten alle sporen van het voorge vallene zijn uitgewischt, terwijl de kleeren van den getroffene verbrand zouden zijn. De overleden directeur was ongeveer vijftien jaar gehuwd en had twee kinde ren. Vechtpartijen te Rotterdam. Op deu Putschebocht te Rotterdam is Maandagavond een ruzie ontstaan tusschen den 26-jarigen havenarbeider W. C. C. en den 18-jarigen sigarenmaker N. A. K. uit do van Loonslaan. Laatstgenoemde heeft van den eerste een klap gekregen waardoor hij achterover tegen de straat is geslagen. Met een vermoedelijken sche delbreuk is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Tegen C. is proces verbaal opgemaakt. Zondagvond hebben in een café aan de Doklaan de 65-jarige timmerman M. J. v. d. L. en do 66-jarige havenarbeider L. v. T. ruzie gekregen om het resultaat van een partijtje biljart. Daarbij heeft de ha venarbeider den timmerman met de vuist, op het linkeroog geslagen, v. d. L. is dus danig gewond dat hij naar het ooglijder»- gesticht moest worden gebracht en ver moedelijk het oog zal moeten missen. Te gen v. T. is proces-verbaal opgemaakt. Laffe aanslag. Zondagavond heeft te Beverwijk een laf fe aanslag plaats gehad op een juffrouw, die alleeu langs den Wijkermeerweg te voet. huiswaarts keerde. Zij werd door een wielrijder, die haar achterop reed, onver hoeds aangevallen. De man bracht haar met een scherp voorwerp een hevigen slag op het hoofd toe, waarna hij in de richting van deu Wijkermeerpolder verdween. De dame keerde naar Beverwijk terug en deed bij de politie aangifte van het gebeurde. Op het politiebureau heeft een geneesheer de gapende hoofdwonde gehecht. Middensluis te IJmuiden geblokkeerd. Doordat het van Amsterdam komende Engelsche s.s. Stoniest bij het uitvaren van de middensluis te IJmuiden in de Buitenhaven op de gloeiing vastgeraakte, is het vaarwater van de middensluis ge heel geblokkeerd, zoodat de scheepvaart door de Noorder- of Zuidersluis moet wor den geleid. Het weer in Maart. Aan het maandelijksch overzicht vaö de weersgesteldheid in Nederland van het Kon. Ned. Meteorolorisch Instituut ont- leenen wij het volgende: Van 1 tot 6, van 16 tot 19 en na 23 Maart was de luchtdruk hoog in geheel West-Europa en lagen depressies in het W. en N. O. met uitloopers in de Golf van Biscaye of naar IJsland of tot in de Oost zee. Van 6 tot 15 lagen depressies over Zuid-Europa, van 10 tot 15 was de lucht druk overal laag, behalve op IJsland. Van 20 tot 23 trok een depressie door het W. In de eerste dekade waren O.- en N.-O.- winden, in de tweede O- en ZO.-winden, in de derde N.- tot O.-winden veel talrij ker dam normaal. De gemiddelde wind sterkte was in alle dekaden weinig ver- schillend van de normale. Over de geheele maand berekend wag er een luchtverplaat sing van ruim 1 Beaufort boven de nor male uit het O.N.O. Gemiddeld over de geheele maand wa ren de overdagtempératuur het gemiddel de maximum en het gemiddelde minimum respectievelijk 2.2 gr., 1.4 gr. en 2.9 gr. be neden normaal. In de derde dekaden wa ren de afwijkingen resp. 5.3 gr., —4.6 gr., 4.9 gr.0.9 gr., 1.4 gr., 2.5 gr.0.5 gr.. 1.5 gr., 1.4 gr. De dagelijksche schom meling was in alle dekaden, maar vooral in de derde, boven normaal. De hoogste temperatuur, 23.3 gr., werd waargenomen te Maastricht op den 20 hiermede werd het absolute Maart-maximum van Maas- I tricht, 23.4 gr., in 1911, bijna bereikt. De laagste temperatuur, 17.8 gr., werd waar- genomen te Warnsveld op den 10. Behalve te Warnsveld daalde het absolute minimum j beneden de tot nu toe in Maart waargeno men temperatuur te Akkrum, Hoorn en •Wijster, terwijl te Den Helder juist het vroegere minimum (van 1899) werd be reikt. Het aantal vorstdagen bedroeg op de hoofdstations gemiddeld 18 tegen 8 nor maal. De hoeveelheid neerslag gemiddeld over het geheele land bedroeg 17 m.ra. tegen 46 normaal. Alle dekaden hadden een tekort. Voor de geheele maand waren de afwijkin gen beneden het normale over het groot ste deel van het land 60 tot 70 pet., op de Waddeneilanden en in Zeeland ongeveer 50 pet., in Oost-Brabant en Limburg 30 tot 45 pet. Verspreide onweersberichten kwa men binnen van den 1, 18, 2-2 en 23. Het aantal uren zonneschijn op de hoofdsta tions bedroeg 199 tegen 107 normaal: de 3 dekaden telden resp. 59, 80 en 60 uren. Te De Bilt bedroeg het aantal uren 195, ter wijl het to nu toe (sedert 1899) in Maart waargenomen grootste aantal 174 was (in 1910)." UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 23 April H u i z e n, 298 M. 8.00—9.15 Gramofoonplaten. 10.00 Zang Dameskoor (N.C.R.V.). 10.3011.00 Ziekendienst (N.C.R.V.) 11.0011.30 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. Halfuurtje Pa-stoor Perquin. 12.0012.15 Politieberichten. 12.151.45 Concert K. R. O.-Trio o. 1. v. P. Lustenhouwer. I.452.15 Gramofoonplaten. 2.15—3.15 Handwerkcursus. 3.153.45 Vr o u w en half u u r t j e. 4.005.00 Ziekenuurtje (N.C.R.V.). 5.005.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 4.456.30 Concert. 6.306.45 Knipcursus. 6.457.00 Dr. K. van Eijbergen: „Verbe ter uw radio-ontvangst". 7.007.30 Vragenhalfuurtje. 7.307.45 Politieberichten. 7.458.00 Gramofoonplaten. 8.0010.00 Ned. Jongelingsverbond (X. C. R. V.) 10.00 Vaz Dias. 10.10—11.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend A. V. R. O.-uitzending.) 8.008.50 Gramofoonpla ten. 10.00 Morgenwijding. 10.3011.00 Gramofoonplaten. II.0012.00 Concert. C. Bergmann (piano), J. Overste (viool), B. de Groot- (zang), Egb. Veen (piano). 12.002.00 Concert A. V. R. O.-kwartefc o. 1. v. Dick Groene veld. 2.002.30 Causerie door F. de Wilt Hu berts over Landsspelen. 3.004.00 Naaicursus Mevr. de Leeuw Van Rees. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.00—6.00 Concert Kovacs Lajcs en zijn orkest. 6.006.30 Piano-voordracht Theo vain dei- Pas. 6.30—7.00 Prof. G. W. Kernkamp spreekt over „Wilern van Oranje". 7.007.30 Enge'sche les Fred. Fry. 7.308.00 Sportpraatje H. Hollander. 8.008.15 Gramofoonpl. 8.1510.30 Aansl. Concertgebouw. 10.30 Vaz Dias. 10.40—11.15 Cecile Ma-rce'fli (zang), ll.lo12.00 Gramofoonpl. Bende onschadelijk gemaakt. De Fransche politie is er in geslaagd een bende aan te houden, bestaande uit vier Roe- meniërs en een Griek, die de laatste paar maanden provincialen en buitenlanders, die tijdelijk in Parijs vertoefden, op vernuftige wijze had weten te bestelen. Het verhaal van het slachtoffer kwam altijd vrijwel op hetzelfde neer: Aangesproken door een onbekende die aanbood als gids -p te treden. Al voortwandelende een gesprek aan geknoopt, Onderweg een portefeuille gevon den vol buitenlandsche bankbiljetten. De „gids" raapt den portefeuille op en sleekt hem in zijn zak. Op hetzelfde oogenblik ver schijnt de eigenaar van den portefeuille die hem opeischt. Hij beweert dat een deel van het geld er uit gestolen is en beschuldigt het slachtoffer, dat om zijn onschuld te bewijzen zijn eigen portefeuille voor den dag haalt en dien aan den „verliezer" ter hand stelt om dezen te overtuigen. De „verliezer" contro leert den inhoud, constateert dat er geen bui tenlandsche bankbiljetten in zitten en geeft den portefeuille terug. Er ontspint zich een heftige discussie tusschen den „gids" en den „verliezer" en weldra loopen ze allebei weg, elkaar achterna. Dan blijkt, dat men kans heeft gezien het slachtoffer zijn geld te ont stelen. Het heele geval was natuurlijk door gestoken kaart. Het vijftal heeft reeds bekend. Gestolen kerk-kostbaarheden door de politie gevonden. Het is de Berlijnsche politie gelukt bij een antiquair in de Wilhelmstrasse beslag te leg gen op een der kostbaarste glasschilderijen uit de kerk van de H. Magdalena te Weltens- feld in Carinthie, dat tusschen 4 December en 12 Januari uit de kerk verdwenen is. Het stuk stamt uit de 12e eeuw en de waar de daarvan wordt op 33.000 schilling geschat. Het stuk was uit de loodvatting genomen en de afzonderlijke stukken waren zorgvul dig in watten verpakt. Het zal ter beschik king van de Oostenrijksche regeering worden gesteld. Men vermoedt, dat de diefstal is gepleegd door den kunsthandelaar Adolf Bauer, die talrijke kunstschatten uit kloosters en kerken in Oostenrijk heeft verduisterd en op grond daarvan eenigen tijd geleden te Weenen in hechtenis is genomen. Een smokkelschip aangehouden. Een Noorsch politievaartuig heeft in de na bijheid van Christiansund een smokkelschip aangehouden. Aanvankelijk trachtte het vaar tuig te ontkomen, doch een schot langs den bceg bracht tot tot bijdraaien. De bemanning gaf zich zonder slag of stoot over. Naar ver luidt, zou het smokkelschip uit Rotterdam afkomstig zijn. De kapitein, die tevens eige naar van het schip is, zegt te Kiel woonach tig te zijn, hetgeen echter door de politie be twijfeld wordt. Hij en de uit vier koppen be staande bemanning werden, te Christiansund iu arrest gesteld, terwijl het schip in beslag werd genomen. Het aangehouden vaartuig heeft 10.000 liter spiritualiën aan boord. Bij informatie door het Persbureau V.D. bij den Nederlandschen consul te Christiansund bleek, dat den con sul van deze inbeslagneming nog niets be kend was. Daventry, 1554,4 M. 9.35Morgenwijding. 10.05 Lezing. 11.20 Orgelspel door R. Foort. 12.20 Concert. I.202.10 Toesipralcen. 2.20 Kerkdienst. 3.05 Dansmuziek. 3.50 Orkest concert. 4.21 Kindoruurfcje. 5.35 Berichten. 6.00 Orgelspel door Dr. Thalben Ball. 6.20 Lezingen. 7.05 „Will Shakespeare", Hoorsipel van C. Dans. 9.00 Berichten en Lezing. 9.35 Viool-recital door A. Caititerall. 10.0511.20 Danson uziek. II.2011.25 Televisie. Brussel 508,5 M. 503,5 M.: 4.20 Orkesteoncert. 6.05 Gramofoonpl. 7.20 Orkestconcert en gnamofoonpk 338.2 M.4.20 Onkestconcrt.c 6.05 Gramofoonpl. 7.20 Concert en causerie. „Radio Paris" 1725 M. 7.05 Gramofoonpl. 11.50 Gramofoonpl. 12.25 Graanofoonpl. 5.20 Gramofoonpl. 7.20 Radioconcert. Langenberg 473 M. 6.257.20 Gramofoonpl. 9 3511.15 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Vesperconcert. 7.208.15 Orkestconcert. 8.20 Synfonieconcerts Orkest en solist. Tot 11.20 Dansmuziek. Kalundborg 1153 M. 11.201.20 OrkestconcerL 2.504.20 Orkestconcert. 7.209.20 Orkes t concert en solis te. 9.3511.35 Dansmuziek. Zeesen 1635 M. 5.0511.20 Lezingen. 1.2012.15 Gramofoonpl, 12.151.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Lezingen. 4.507.20 Lezingen. 7.20 Populair concert. 7.50 Actueel programma. 8.20 Sympbonieooncert. 9.20 Berichten. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. (Reclame) JF 427b Dr, Eckener's Noordpool-plannen. Dr. Eckener bevindt zich op het oogenblik te Berlijn om onderhandelingen te voeren over een tocht naar de Noordpool, die wan neer alle kwesties tot tevredenheid van dr. Eckener geregeld zijn, medio 1931 zal plaats vinden. Omtrent de geruchten uit Friedrichshafen, volgens welke de bemanning van het lucht schip „Graf Zeppelin" geweigerd zou hebben, aan een tocht naar de Noordpool deel te ne men, verklaarde dr. Eckener, dat hem van een dergelijke weigering der bemanning niets be kend is. Hij beschouwt de desbetreffende be richten dan ook als klinkklaren onzin, temeer daar de bemanning reeds twee jaar geleden, teen voor het eerst het denkbeeld van een Noordpooltocht geopperd werd, in verband met reeds toen rondgestrooide beweringen omtrent stakingsplannen, verklaard heeft, dat zij natuurlijk ten allen tijde aan een Noord pooltocht zou deelnemen, wanneer dr. Ecke ner dat wenschte. Jack Diamond gearresteerd. Jack Diamond, de beruchte bandietenleider, is gearresteerd, naar verluidt onder beschuldi ging een chauffeur van een vrachtauto, die spiritualiën vervoerde, welke aan een con current toebehoorde, te hebben mishandeld. Diamond werd in zijn woning door een inspec teur en twee andere beambten gevangen geno men. Hij verzette zich hierbij niet. Hij is thans in de plaatselijke gevangenis opgeborgen. Ach wat een pech, nu is hel. glas van mijn polshorloge stuk. HUISELIJK DRAMA. Vader pleegt aanslag op zijn zoontje. Gisternacht heeft de 37-jarige metse laar, wonende te Rotterdam in de Ael- brechtsstraat plotseling in een bui van ver standsverbijstering zijn 5-jarig zoontje bij de keel gepakt, tegen den grond gegooid en, toen zijn vrouw erger wilde voorkomen, het kind tegen den schoorsteen bewuste loos geworpen. De vrouw nam met de beide andere kinderen de vlucht. De man werd door een inmiddels aange komen politie agent medegenomen en gis terraorgen is hij naar de psychiatrische in richting Maasoord overgebracht. Het kind is in het ziekenhuis opgenomen. Het is niet levensgevaarlijk gewond. Een vechtpartij onder de leden van een begrafenisvereeniging. Na afloop van de vergadering der Be grafenisvereeniging te Westergast (Lr.) de stemming was van dien aard dat de voorzitter de bijeenkomst al moest sluiten is onder de leden een.... vechtpartij ontstaan, die zoo hoog liep, dat de politie den zaal ontruimen moest. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. DE TREINRAMP IN CHINA. Tot dusver 11 dooden geborgen. Tot dusver heeft men uit de puinhoopen van den Maandag in een ravijn gestorten trein de lijken van elf slachtoffers kunnen bergen. Naar men echter gelooft, liggen nog 20 anderen onder de verbrijzelde wagons be dolven. Twee jongens, die levend door de reddingsmanschappen werden aangetroffen, konden worden gered, nadat hun de beenen waren geamputeerd. Ontploffing bij Rijksweeroefening. Bij een oefening met springstoffen van het tweede regiment cavalerie der rijksweer te Osterode, vond gistermorgen een ernstig on geval plaats. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak ontplofte een gelegde mijn te vroeg, waar door de wachtmeester Wendt gedood werd en twee andere ruiters gewond.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10