LUCHTVAART DINSDAG 21 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 LAWN-TENNIS OM DE DAVIS CUP. GriekenlandOostenrijk 3—2. Zondag was het de laatste dag van de wedstrijden tusschen Griekenland en Oos tenrijk irn de Europeesche zone voor den Da>viscup. Deze ontmoeting, die te Athene werd gespeeld, was tevens de eerste in de Europeesche zone van dit jaar. De beide eer ste dagen had Griekenland een uiterst nuttigen 21 voorsprong weten te behalen. De uitslagen van Zondag luiden: Matejka (Oostenrijk) sloeg Zerlendi (Grier kenland) met 63, 62 6S, 63. Garantziotis (Griekenland) sloeg Artens (Oostenrijk) met 64, 26, 64, 68, 64. Griekenland won dus met 32. PAARDENSPORT NEDERLANÜSCHE FEDERATIE VAN LANDELIJKE RIJVEREENIGINGEN. Dit jaar viert de Nederlandsche Fede ratie van Landelijke Rijvereenigingen haar eerste lustrum. Zij heeft in haar vijfjarig bestaan bewezen iets tot stand te kunnen brengen en heeft getoond een groote in wendige kraoht te bezitten. In vijf jaar tijds is deze vereeniging tot een der bloeiendste en krachtigste orga nisaties van het platteland geworden en alles wijst erop, dat zij zich ook de komen de jaren in steeds toenemende belangstel ling zal mogen verheugen. Haar perspec tieven zijn zeer groot. Het bestuur der federatie heeft voor dit jubileumjaar een extra uitgebreid, ja, wij zouden bijna zeggen, gedurfd werkpro gramma vastgesteld, dat wel op bijzondere wijze zal aanloonen tot welke krachtpres taties deze jonge plattelandersorganisatie in staat is en hoe zij zich in de sympathie van duizenden, ook niet-plattelanders mag verheugen. Het eerste groote „nummer" dat op dat werkprogramma staat vermeld, is de „Groote Estafetterit door Neder land". Deze rit wordt gereden op 1 en 2 Mei a.s. en voert over een afstand van bijna 1000 K.M. Om zich een duidelijk denkbeeld van de enorme organisatie van dezen rit te maken zij het volgende vermeld: Er wordt een postketen uitgezet over een afstand van bijna 1000 K.M. De posten zijn allen leden van bij de Federatie aan gesloten landerlijke rijvereenigingen. Ver schillende oorkonden worden in een lede ren kolger verpakt, in snelle vaart door die ruiters van post tot post gebracht en aldus door negen der elf Nederlandsche pro vinciën verplaatst. De hoofdroute loopt vanuit- het- Westelijk deel van de Provin cie Groningen (Leens) over het Zuid-Wes telijk deel van Drente, den TJsel langs, door de Betuwe, over Gorinehem door de Alblasserwaard via Kinderdijk, naar Wad dinxveen. Op de hoofdroute sluiten zijarmen aan nl. te Angerlo, de Twentsch-Overijselsche, te Geldermalsen de Zuid-Hollandsch Noord-Brabantsche, to Zetten de Veluw- sche en te Waddinxveen de Noord-Hol- landsche zijarm. Van iederen zijarm wordt een oorkon de op de hoofdroute gebracht, alwaar die oorkonden door de ruiters, die op die route rijden, verder in hun bêricht koker worden medegenomen. Etappe-leiders zorgen voor het goed en ordelijk verloop in de hen toegewezen étappes der hoofd- en zijroutes, terwijl de algemeene leiding te Gouda wordt ge vestigd. Dag en nacht moeten de ruiters op hun post zijn en rijden en van geen enkele an dere kracht dan in de Federatie georgani seerde. wordt gebruik gemaakt. Dat zulks mogelijk is bewijst alleen al de kracht der Nederlandsche landelijke ruitersport. Om dit te bewijzen mag men dan ook op de medewerking van alle aangesloten vereeni- gingen rekenen. Van Waddinxveen worden de aldus over gebrachte en verzameloorkonden naar Den Haae gebracht op Zaterdag 2 Mei, waar H. M. de Koningin zich. bereid heeft verklaard die oorkonden in ontvangst te nemen. Wij zijn ervan overtuigd, dat deze rit, die tot een der belangrijkste sportgebeur tenissen van dit jaar zal behooren, aller- wege groote belangstelling zal wekken en niet zal nalaten indruk te maken. Over het verloop van den rit en verdere groote plannen der Federatie zal nog na der worden bericht. De groote propagan- da-campagne heeft reeds vele successen kunnen boeken. Een groot aantal rijver- e>nigingen is in oprichting. SCHAKEN Om het kampioenschap van Leiden en Omstreken. Sedert de vorige opgave zijn nog de vol gende partijen uitgespeeld: Groep A: W. Demmendal wint van M. M. Segaar, Ar. van Klaveren en J. M. Vol ders spelen remise, Demmendal wint van G. van Herk; Segaar verliest van Volders. Groep B: Onveranderd. Groep C: J. E. Sool wint van P. van Ommen; Mr. C. J. Goudsmit wint van P. v. d. Hoeven; van der Hoeven wint van Van Ommen. Groep D.: A. L. de Wolf wint van J. H. Faber; W. de Bruin wint van De Wolf; P. L. J. Rassers wint van De Bruin; Tjals- ma wint van De Bruin. Groep E: A. G. de Blécourt wint van J. G. van Eijbergen. Eerstgenoemde heeft zich later terugge trokken, dientengevolge zijn de twee nog door hem te spelen partijen gewonnen ver klaard voor G. Pels en S. P. Ouwerkerk. De stand is thans de volgende: 1 e groep A. -J. Schilt 1 uit 3 en twee gebr. partijen, Van Herk 2 p., Demraen- il 4 p., Van Klaveren 1.5 uit 4.en 1 afgebr. Segaar 3- p. en Volders 1.5 uit 4 en 1 afgebr. p. 2 e groep: M. Bloem 2 uit 4, Th. van Wijk 0 p., W. H. Bosscha 4 p., E. v. d. Valk 2.5 p., Dr. C. H. Hins 2.5 uit 4 en M. W. Soheltema 2 uit 3. 3 e g r o e p N. J. v. d. Eist 1 uit 4, Van Ommen 0 uit 4, G. Bosscha 4 uit 4, Pels 2.5 p., van Eijbergen 4 p. en Ouwerkerk 2 p. 4e groep Faber 0 p., A. H. v. Eisen 1 p., Rassers 5 p., de Wolf, De Bruin en Tjalsma elk 3 p. 5 e g r o e p De Blécourt 2 p., A. Zanen 0.5 p., Ir. J. J. G. van Hoek 4 p., Pels 2.5 p., van Eijbergen 4 p. en Ouwerkerk 2 p. Uit dit overzicht blijkt, dat in de over- winnaarsgroep zijn geplaatst: W. Demmen dal, G. Bosscha, en P. L. J. Rassers. Ook W. H. Bosscha heeft- groote kans, want Scheltema moet eerst nog winnen van Dr. Iiins en Bloem, om met hem gelijk te ko men. Van Hoek en van Eijbergen spelen een match van twee partijen om de 5de plaats. De eerste partij werd reeds ge speeld, doch afgebroken in iets gunstiger stand voor Van Hoek. VERMIST VLIEGTUIG. Naar gist erena vond bericht werd, is het om 11 uur 55 uit Parijs vertrekken Engelsch vliegtuig G.A.A.T.G., van den dienst Pa rijsLonden niet in Croydon aangekomen. HET GESTRANDE POSTVLIEGTUIG „CITY OF CAIRO". De K. N. I. L. M. brengt de post verder. De directie der Koninklijke N ede Ha nds cih- Indisch Luchtvaa-rtmaatschaippij meldt in aansluiting aan het bericht dat- het En- gelsche vliegtuig „The City of Cairo" van de Im-perial Airways, hetwelk op 4 April j.l. voor een proef-postvlucht van Croydon naar Australië is gestart, op 19 dezer bij Timor Koepang is verongelukt, dat dit ongeval is veroorzaakt door benzine-tekort. Een F Vllb vliegtuig van de K.N.I.L.M. bemand met Moll, Pa-ttist en Elleman, wordt uitgezonden om de Engesche post van Koe-pang naar Australië te vervoeren. Ten einde misverstand te voorkomen, zij nog gememoreerd,' dat deze hulp verleening gescheiden moet worden gehouden van de voorgenomen vlucht van Batavia naar Sydney GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto tegen een boom. Een doode. Maandagavond omstreeks half elf kwam een luxe-auto uit de richting van Rotter dam op den rijksstraatweg te Zwijndrecht aangereden. De auto werd bestuurd door den heer R. te Dordrecht; zijn broer zat achterin den wagen. Ter hoogte van de Munneken steeg kwamen vier auto's van den anderen kant en een dezer auto's wierp verblindende lichtstralen voor zich uit, waardoor R. werd verblind. Dit had ten gevolge, dat hij met den auto eenige langs den weg staande boomen raakte en tien meter verder tegen een boom reed. De heer R., uit Zwijndrecht, die achter in don wagen zat, werd op slag gedood; de bestuurder kreeg eenige. lichte verwondin gen. De auto is door de politie in beslag ge- Oude man aangereden en gedood. De 70-jarige De Graaf te Ilpendam werd door een wielrijder aangereden. Hij kwam te vallen en kreeg een hersenschudding. Na eenige uien is de man overleden. Onpleizierig autotochtje. Maandagavond is te Ranum, gemeente Winsum (Gr.) een ernstig auto-ongeluk ge beurd. Drie jongelui uit het dorp, J. B., v. S. en B. v. D., reden in een auto naar het dorp. Bij het passeeren van een anderen auto botsten zij tegen een boom op. J. B. werd, ernstig aan het hoofd gewond, de beide anderen kregen lichte verwondingen. Dr. Brons te Winsum verleende medische hulp. De auto, die niet verzekerd was, wërd zwaar beschadigd. Auto-ongelukken. Zondag zijn op den rijksstraatweg te De Meerden verschillende auto-ongelukken ge beurd. Om 11 uur Zondagmorgen werd een mo torrijwiel door een automobiel aangereden. De 20-jarige mej. S. werd niet een zware hersenschudding en ernstige verwondingen naar de rijksklinieken te Utrecht vervoerd. De voertuigen werden geheel vernield. Op hetzelfde weggedeelten bot st en later twee personenauto's met groote sn-e'flieid egen elkaar. De inzittenden kregen wonder boven wonder geen letsel. Ook deze auto's werden geheel vernield en moe-sten worden weggesleept. In beide geval'en dekt verze kering de schade. Auto door de H.T.M. geramd. Gisteravond viel op het Spui te Den Haag een ernstige aanrijding voor, die ech ter, wonder boven wonder, zonder persoon lijke ongelukken is afgeloopen. Een luxe-auto, bestuurd door den eigenaar den heer V., kwam uit de Groote Markt straat en sloeg links af het Spui op, clus in de richting van den Hofweg. Terzelfdertijd na-derde uit- de richting Rijs wijk de Rijswijksche tram van de H.T.M., die de auto in de rechterflank greep, en een eindweegs meesleurde. De auto werd hierdoor ernstig bescha digd. terwijl het voorbalcon van de tram, er, dank zij den stootband, vrij goed af kwam. KINDEREN DOOR GAS BEDWELMD. Het jongste kind overleden. In een kleine keuken van een woning in E'ink wijk onder de gemeente Zuilen, is Zendagavond een tragisch ongeluk gebeurd, dat aan een klein kind het leven heeft ge kost. In genoemde keuken waren vier kin deren van één gezin bijeen, drie waren reedis naar bed, terwijl de vader en moeder zich buitenshuis bevonden. Een gasvlam, die in de keuken brandde, heeft waarschijn lijk zooveel van de in de k'eine keuken aan wezige zuurstof verbruikt, dat de kinderen spoedig bedwelmd geraakten. Toen dan ook een buurvrouw, die even zou kijken of alles in orde was, laat in den avond de kinderen zoo aantrof, is direct een geneesheer ge waarschuwd Deze moest bij het kleinste kind den dood eonstateeren. De andere kin deren zijn spoedig weer bijgekomen. MACHINIST DOOR KOKEND WATER VERBRAND. Verleden week heeft te Amsterdam aan boord van het stoomschip „Jagersfontein" van de HollandWest-Afrika Lijn een ma chinist in de machinekamer door kokend water ernstige brandwonden opgeloopen. Zaterdag is het slachtoffer in het Burger- ziekenihuis overleden. De politie heeft hel lijk in beslag genomen en onderzoekt, of het ongeval aan schuld of nalatigheid is te wijten. Gebleken is, dat. toen de machinist zich in de ketel ruim te be vond, een der andere schepelingen plotseling een kraan open draaide, waardoor kokend water in de kef el ruimte st roomde. Het schip is thans vertrokken. De sche pelingen, d-ie van het ongeval getuige zün geweest, moesten echter op last var\ de politie achterblijven. Stervende dienstbode gevonden. Te Doorn werd een Duitsche dienstbode in zorgwekkenden toestand nabij den Mo lenweg gevonden. Toen een dokter arriveer de, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Vermoedelijk zal het meisje een ongeluk zijn overkomen. MOORDAANSLAG VERIJDELD. De politie gaat tot arrestaties over. De politie te 's-G ra ven-ha ge heeft Zater dag in den namiddag twee personen gear resteerd, die er van verdacht werden plan nen te hebben gesmeed om op den eigenaar van een kleedingz-aak een revolveraanslag te p-egeu. Tusschen twee broers namelijk, die in de Witte de Withe tra at vroeger sa-men een confectiemagazijn had-den gedreven, doch waarvan de een naast de oude zaak -en soortgelijke nieuwe was begonnen, bestond herhaalde ijk dikwijls zeer hoogloopende twist. De politie was bij deze twisten reeds meermalen bemiddelend opgetreden en heeft- eenigen tijd geleden aan een der broers, die vreemdelingen zijn, aangezegd het- Land voor 1 Mei te veraten. Deze broer heeft blijkbaar op wraak ge zonnen o.p zijn broeder-concurrent. Het kwam de politie ter oore, dat een persoon door twee andere die blijkbaar weer in opdracht van een derde of van derden han delden in den arm was genomen om een revolveraanslag te plegen. Deze persoon zou dan naar de bioscoop- gaan op een avond, dat ook de broeder-con current en zijn vrouw daar een bezoek brachten, en na het einde van de voorstel ling zou dan de daad ten uitvoer worden gebracht. De politie is op grond van de mede dee lingen die haar bereikten, overgegaan tot de arrestatie va-n den broer, die het land moest verlaten, en van diens coupeur, die er van verdacht werd in het complot betrokken te zijn. Ten huize van den gearresteerde confec- tieha-ndelaar is een geladen revolver gevon den. Voorts heeft de persoon, die den aan- s-'ag zou moeten uitvoeren, bij een verhoor medegedeeld, dat hij van den gearrest eer de reeds een colbert cos tuum ten geschenke had ontvangen, terwijl hem bovendien een geldsom in het vooruitzicht werd gesteld. De coupeur heeft bekend in het complot be trokken te zijn geweest. De gearresteerde broer heeft aanvanke lijk bekend maatregelen te hebben geno men, die er toe zouden leiden dat zijn broer weid vennoord, doch hij is later op deze bekentenis teruggekomen. „GA JE MEE INBREKEN?" Zaterdagavond werd een tweetal Venlo- naars op straat aangesproken door de be zitters van een auto. Zonder veel omhaal van woorden legden de vreemdelingen uit, dat ze van plan waren om te gaan inbreken, nie-t in Venlo, maar in Blerick. Hun cos- tuums waren zoodanig aftands, dat het tweetal een nachtelijk bezoek in een Rle- ricksch kleedingmagazijn wel gewettigd vond. In Heerlen hadden ze ook zoogedann om aan nieuwe schoenen te komen en de Venlonaars werd twee paar nieuwe schoe nen onder den neus geduwd. Het inbrekertje spelen, aldus de ,.N. Venl. Crt.", viel ec'r^y jn geen goede aar de. De automobilisten vertrokken schielijk en het Venloosch tweeta', dat- de vriende lijke uitnoodiging had afgeslagen, zocht den weg naar het politiebureau. Aangifte van het geval volgde en de poli tie begon snel »e werken. De marechaussee en de B'ericksohe collega's werden gewaar schuwd en de s-tad zelve degelijk afge stroopt. Het gevolg van dit laatste was. dat een survei'llee ronde agent de inbrekende auto rijders te pakken kreeg in de Maasstraat. Het tweetal werd voor de veiligheid der s'apende burgers van de straat gewipt en opgesloten. 's Morgens werd naar alle kanten gein formeerd. Ook over de schoenenaffaire waarvan men in Heerlen echter 'niets afwist. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Kerkdieven. Te Üulemborg werd in de R. K. kerk het offerblok opengebroken en het zich daarin bevindende zuivelgeld ontvreemd. In dezelfde kerk werd binnen eenige maanden meermalen een offerblok ge licht. Van de daders geen spoor. Zaterdagnacht is in de Ned. Herv. Kerk te Pernis ingebroken. Vermoedelijk heeft men zich door liet indrukken van een raam en het openmaken van deuren toe gang verschaft tot- de kerk en de consisto riekamer. In de consistoriekamer zijn eeni ge kasten onderzocht, waaruit waarschijn lijk eenige bussen met geld zijn meegeno men. In de kerk heeft men alle bussen, welke bestemd zijn voor de plaatselijke scholen van de Verecniging G.V.Ü., gele digd. Up de galerijen zijn de bussen onge rept gebleven. Een kussen en een collecte zakje zijn vernield. Hoe groot het bedrag is, is onbekend. De politie stelt een onder zoek m. Vrouw met een mes gestoken. Te Maastricht heeft Maandagavond bij een twist een 38-jange man de 35-jarige A. Kruintjes met een mes een steek toege bracht in den rug, die de linkerlong raakte en een steek in de linkerborst. Zij is in le vensgevaarlijken toestand naar het zieken- kuisgebracht. De dader is aangehouden. Onder valschen naam. In het begin van den oorlog vestigde zich de tamilie \Y. uit België, bestaaude uit man, vrouw en kind, in de gemeente Hoogland, nabij Amersfoort. Er werden nog vijf kin deren geboren en een jaar of vier geleden vestigde deze familie zich te Soest. 'lhans is gebleken, dat de man niet de wettige echtgenoot van de vrouw is, doch een zekere v. d. H., clie indertijd met deze vrouw naar Nederland is gekomen. De vrouw was te Mec-helen gehuwd met den heer W., die tot- voor kort onbekend was niet de verblijfplaats van zijn echtgouoote. v. d. H. gaf zich te Hoogland qn te Soest uit voor W., had o.a. een plaatje met dien naam op zijn deur en teekende altijd, ook geboortenacten, enz., met dezen naam. In verband met deze valsche handteeke- ningen en het opgeven van een valschen naam is de man thans door de politie te Soest gearresteerd. Het te Hansweert gezonken schip, Het sleeps-chip „Linquenda", dat gister in de YVestersluis te Hansweert is gezon ken, is gistermorgen bij laag watei boven de oppervlakte gekomen. Met pompen heeft men getracht het schip buren water te houden, hetgeen echter niet mocht ge lukken. Toen de vloed opkwam is het schip weer volgeloopen. De experts hebben Zon dagmiddag een inschrijving gehouden om schip en lading te bergen. De gunning werd toegewezen aan de firma De Graaf en Koel man te Rotterdam, die reeds materiaal naar Hansweert heeft afgezonden. De We?- tersluis blijft voorloopig gestremd. Slechts de vloeddeuron kunnen wordeu gesloten, do ebdonron evénwel niet. Het verkeer door midden- en Oostersluis vindt op nor male wijze doorgang. De „Leo" en de „Nenuphar" hebben, hoe wel beide beschadigd, de reis naar Ant werpen voortgezet. Nader wordt gemeld, dat het schip „Linquenda", na ge'.ost te zijn, gistermid dag is gelicht. Om 4 uur was de sluis vrij en kon weer op normale wijze worden ge schut. Autobus verbrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag raakte de autobus van den ondernemer Jacobs uit Sohimmert door onbekende oor zaak in brand, juist beneden den z.g. Hei berg tc Stroobeek. Dc bus, die op weg was om mijnwerkers te halen, verbrandde to taal. De chauffeur bekwam brandwonden. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. TREINRAMP IN CHINA. Een groot aantal dooden en gewonden. Een ernstig spoorwegongeluk heeft op het eiland Hongkong plaats gehad. Toen een reizigerstrein over de brug reed, waarvan dc pijlers ten gevolge van de hevige regens van den laatste» tijd on der woe1 d waren, stortte de brug in en vier wagons vielen in het water. Tot nu toe zijn zeven lijken uit het wa ter opgehaald, terwijl verder 20 zwaar gewonden uil de van de brug gevallen wagens gered zijn, die in een ziekenhuis opgenomen werden. Men vreest dat bij het opruimingswerk nog meer dooden gevonden zullen wor den. Een nader bericht meldt inderdaad dat er, voor zoover bekend, 30 personen om het leven zijn gekomen. Twintig personen werden ernstig, der tig licht gewond. De meeste slachtoffers zijn Chineezen. Auto-ongeluk van kroonprins Michaël. De Roemeenscho kroonprins Michael, dien tien jaar oud is, had gisteren zijn eerste auto-ongeluk. Hij bestuurde een vrij grooten wagen, waarin als passagier gezeten was het 7-jarig dochtertje van den Roemeensohen minister Manulesco. De jeugdige chauffeur nam een bocht met te groote snelheid en dientengevolge met een te wijden boog, waardoor hij te gen een boom reed en de auto ernstig beschadigd werd. Noch het 7-jarig meis je, noch de kroonprins liepen letsel op. KOSTBARE DOCUMENTEN GEVONDEN. Na 700 jaar aan Amalfi teruggeschonken. De Italiaansche stad Amalfi is na ver loop van zeven eeuwen weer in het be zit gekomen van een bibliografische» schat, welke haar voordien door de toen mali-ge republiek Pisa werd ontnomen. Het betreft een zeer kostbare copie van de pandekten van den Romeinschen keizer Justinianus en een verzamelinc zeewetten De bewoners van Pisa hadden de met hen in oorlog zijnde stad Amalfi overvallen en deze verzamelingen meegc nomen. Maar ze hadden er weinig plci zier van, want na korten tijd gingen dc Romeinsche handschriften in den volgen den oorlog met. Florence, in panden der Florentijnen over. De nieuwe bezitters bewaarden de buitgemaakte waardevol! geschriften in hun museum te Florence achter met torens bekroonde wallen. Sinds dien tijd, dus bijna 700 ja-ar heeft Amalfi vergeefs naar de teruggave van deze verzamelingen gestreefd, tot het nu gelukte ze weer terug te krijgen. In een groote eiken kist. zorgvuldig gesloten en drie keer verzegeld, kwamen de histori sche boeken en geschriften in opdracht van den Italiaanschen minister van on derwijs te Amalfi aan en de algemeene inspecteur der openbare handschriften verzamelingen gaf ze op fees te' ijkc wijze aan den burgemeester van Amalfi terug. Broodprijs te Berlijn verhoogd. Met ingang van gisteren is, naar de „Naohtausgabe" verneemt, de broodprijs te Berlijn met twee pfennig verhoogd van 46 tot 48 pfennig. De bakkersbond had weliswaar op 8 dezer nog te kennen ge geven, dat een prijsverhooging in de eerstkomende weken niet zou plaats heb ben, doch was thans niettemin van oor deel, dat een dergelijke verhooging niet langer mocht worden uitgesteld. Volgens de „Tempo" heeft het rijksministerie voor Voedselvoorziening reeds stappen gedaan in verband met dit zelfstandige optreden der bakkers, zoodat reeds binnen enkele dagen een prijsverlaging voor broodgraan en meel kan worden verwacht. Goudsmokkelaars in Mexico. De politie te Mexico City is er in ge slaagd den beruehten leider van een goudsmokke'aarsbenile, Pedro Robles, to arresteeren. Zij meent hiermede een van de sluwste smokkelorganisaties in Mexico uit haar verband te hebben gerukt. Uit het onderzoek is gebleken, dat de bende was samengesteld uit spoorwogemployé'> advocaten en „gangsters", die schuldig zijn aan het smokkelen van honderddui zenden dollars goud. Zomertijd en winterweer. De invoering van den zomertijd is in Frankrijk gepaard gegaan met hevige sneeuwbuien in verschi'lende rleelon van het land, en een ongewone koude. Wel smolt de sneeuw onmiddelijk weg, maar te Parijs werden de kachels, die al ver geten waren, weer aangelegd. Dit ongewensohtc staartroeien van dc maand April dreigt groote schade te be rokkenen aan het fruit door de kille re gens, met welke de koude gepaard gaat. Perziken, abrikozen en peren stonden juist m vollen bloei, toen Vrijdagnacht het mooie voorjaarsweer plotseling om sloeg en de thermometer snel met een tiental graden daalde. Het s echte weer viel des te ongeluk kiger, daar door een kleine doorbraak van deu kanaaldijk het water van de Uurcq een uitweg zocht naar de lagere bedding van de Molette. De streek van Bond.v bij Parijs werd daardoor over stroomd zoodat oen honderdtal gezinnen hunne woningen moesten ontruimen. Dc overstrooming levert geen gevaar op. In het Oosten van het land, bij Cham béry o.a. is de sneeuw blijven liggen en op sommige platseu door den wind zelfs hoog opgestapeld. Uok in Boven-Italië en vooral in de buurt van Milaan heeft buitengewoon slecht weer gcheerscht. Hagelbuien en sneeuw hebben veel schade aangerichi aan de boomen en tuinen, die in bloei stonden. Ook in de Vooralpen en in het gebied van de Itabaansche meren is veel sneeuw gevallen. Het nieuwste op het gebied ski-sport.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11