WOENSDAG A.S. - 22 APRIL - UIT DE RIJNSTREEK stemmen alle Kath. Kiesgerechtigden in Zuid-Holland op LIJST 9 begint in den Kieskring Leiden met den naam BADER; in den Kieskring Gouda met den naam VON FI5ENNE» DINSDAG 21 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ROELOFARENSVEEN. R.K. Sportvereeniging D.O.S. De laat ste Competitie wedstrijd in dit seizoen heeft D.O.S. niet kunnen winnen, a<l is een 32 Nederlaag nu juist geen groote. D.S.S. won den toss en v. Reilen brengt den bal aan 't rollen; D.O.S. zit direct voor het D.S.S.- doe', waar de achterhoede voorloopig de si tuatie mee&ter blijft. D.S.S. onderneemt een vluggen aanval, doch het harde schot gaat naast. Direct komen ze terug, doch stran den op buitenspel. Bij D.O.S. schiet Bos man hoog over. Dan krijgt D.O.S. 3 maal een corner te nemen, doch zonder resultaat, ven later weet echter C. Bosman den D.S.S.- keeper te passeeren (01). Drie minuten 'ater maakt Hoogeboom 02. D.O.S. is dan beslist in de meerderheid, doch doelpun ten komen voor de rust niet meer. Direct hierna treedt D.S.S. zoo over donderend op, dat het binnen zeer korten tijd gelijk is (2—2). Intusschen is het weer er niet beter op geworden, het waait en regent hard, waardoor het veld er niet beter op wordt. D.S.S. wil nu de stand gelijk is winnen, en het gelukt hen zoowaar de Koning te passeeren (32). Nu -is echter D.O.S. weer aan de beurt en D.S.S. be leeft benauwde oogenblikken voor hun doel, doch het geluk is met hen. Twee maal ziet de arbiter een penalty over 't. hoofd, terwij even later een D.S.S. back deen bal met beide handen vast hield. Er werd toen wel gefloten, maar D.S.S. kreeg een vriien trap in plaats van D.O.S. een penalty. De laatste minuten heeft D.S.S. niet veel mper in te brengen, doch de gelijkmaker wilde noet komen, zoodat D.O.S. onverdiend ver loor. Scheidsrechter Bookaert wisse'de goede met bar slechte momenten. WASSENAAR. Postduiven. Zondag j.l. hield de post duiven vereeniging „De Gevleugelde Vrien den" alhier een wedvlucht uit Tilburg. Af stand 79.S K.M. De duiven werden gelost om 9 uur. De eerste werd gecodTstateerd om 10—2538 uur, de achttiende om 1046—39 lo en 5o K. Scheffer. 2o, 8o, 9o, lOo, llo, 12o, en ISo C. Ver- steeg. 3o, 4o, 7o en 16o L. J. Raaphorst. 6o H. G. Gordijn. 13o. A. Groene.veld. 14o en 15o D. J. de Mos. !7o J. G. Brederode. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Grietje Hindertje, d. van H. Wi ts en H. M. Heykoop. Cornelis, z. van KIL Otto en A. van den Hoek. Jo hannes, z. van B. Kapteyn en G. H. F. Schouten. Pietertje, d. van D. Ruis en J. C. Zekveld. Petronella Margaretha, d. van N. J. Verkley en C. M. Suydgeest- Maart je, d. van C. van Vliet en G. Scher- penzeel. Jan Jacob, z. van T. Dekker en G. Zaal. Willem, z. van W. Bezeme-r erl L. v. d. Lelie. Getrouwd: Ph. C. van lag, 27 jaar en A. v. Egmond 22 jaar. C._ Uit-hol 26 jaar en E. v. Eek 32 jaar. A. jaar en A. A. van Rijn 2S jaar. Overleden: J. Beth, weduwe van J. v. Oostende 70 jaar. Dirk van Eijk, echtgen. van A. J. v. d. Groef 67 jaar. Maria Pietertje v. d. Linden wed. van A. Sieling 77 jaar. Ingekomen: van 's-Gravenhage C. J. Wortman, zender beroep. Rotterdam J. v. Loon zonder beroep. Utrecht A. v. d. Weerd, boekdrukker. Alikmaar J. A. Hanssen zonder beroep. 's-Gravenhage J. E. Moene, wed. van J. W. v. Zwieten. Leiden J. C. C. Hendriks, zondor beroep. Bodegraven J. Postma en gezin veehkn. Stolwijk J. Anker zonder beroep. Mui den H. v. Leeuwen, ijzerwerken. 's-Gra venhage G. v. Reenen. Rijnza ter wonde P. Sehelliriigerhout. Nieuwkoop Wilh. Bruijmis dienstb. Houten A. J. v. d. Kreeft en gezin spoorwegarb. Franeker H. Mulder en gezin losarb. TW-oot» Ant. v. Egmond zooder beroep. Waddiuigxveen A. Burger echtgen. van A. Blanken. As sen J. Vogel, kappersbediende. Vertrokken: naar Epe G'd. .J. E. v. Burck. Leiderdorp H. Bor«t. Bergen op Zoom A. J. Verhace. Nieuwkoop J. G. Roxce. Voorschoten H. J. Verdonik. Utrecht P. Ph. Haclemermeer C. JToogeveen. F't ter dam W. Brakshoof- den. Ri'swï'k J-inder*n M™ vos. Gro- ningin P. Af. J. Sebmall. Oe^stgeest P. E. Steehouwer. Voorfonrev K. Nieuwkoop. Haarlemmermeer J. v. Halm. HAZERSW0UDE. R.K. Sportvereeniging ..St. Bernardus". Het is het eerste elftal mogen gelukken een overwinning te behalen van A.V.V. I te Leidschendam en wel op het kantje af met 1—2. Het eerste elftal der Junioren verloor tegen Jun. O.V.V. I met 1—2. Tegen dezen uitslag is echter door St. Bernardus protest a ange teekend, omreden er spelers van O.V.V. in dezen wedstrijd meespeelden, die ingedeeld zijn bij een hooger elftal. Waar schijnlijk zal deze wedstrijd dus wel overge speeld moeten worden. Het tweede Elftal heeft een vergeefsche reis gemaakt naar Zo eter w oude, wegens het wegblijven van den scheidsrechter en r-nder e«n andere leiding wenschte men 'et*te spelen. LIJST Op deze lijst moet men het hokje voor één naam op het stembiljet POOd maken. (Het stembiljet ontvangt rrien op het stembureau in ruil voor zijn oproepingskaart). HAAGSCH GERECHTSHOF. Voor het Haagsche Gerechtshof stond in hooger beroep terecht de 20-jarige B. uit Leiden, die bij vonnis der Arr. Recht bank te Den Haag was veroordeeld bot een gevangenisstraf voor den tijd van 6 maan den, terzake van diefstal van een hoeveel heid lood van een onbewoonde villa, te Was senaar in het najaar van het vorig jaar. Als getuige werd gehoord de agent van politie D., die verdachte op heeterdaad had be trapt. Op een vraag van den President, waar om verdachte in hooger beroep was' geko men. deelde de verdachte mede, dat hij zich zelf wilde verdedigen in deze zaak. Bovendien verwonderde de verdachte zich er over, dat zijn mede-verdachte slechts was veroordeeld tot 3 maanden (deze heeft in zijn vonnis berust) en hij was veroordee'd tot 6 maanden gevangenisstraf, waarop de advocaat hem in de rede viel, dat hij reeds een viertal vonnisen achter den rue had, n.l. diefstal, verduistering etc. Hierna was het woord aan de advocaat- generaal Afr. J. A. de Visser, die in zijn requisitoir te kennen gaf. dat een gevange- nistraf van 6 maanden voor een dergelijk brutale inbraak niet te veel was. Hij vroeg daarna bevestizing van het vonnis der Ha p esc'ne Rechtbank. Uitspraak op 29 April a.s. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Ter rolle van de strafzitting van het kan tongerecht stonden gisteren 40 zaken. Als kantonrechter-pl.v. fungeerde mr. J. Smit. Niets gehoord en niets gezien. Door den deurwaarder werd hêt éérst afgeroepen de zaak van het Openbaar mi nisterie tegen C. G. en D. J. v. St. te H a- zerswoude, die op den avond van 22 Febr. loopende op den Voorweg met een 3-tal meisjes die thans als getuigen it décharge werden gehoord niet voldoen de hadden uitgeweken voor den motorrij der G. H., tengevolge waardoor deze met zijn motor met duorijder was komen te val len en zich beiden hadden verwond, zoo zelfs, dat heelkundige bulp had ingeroepen moeten worden. Verdachten beweerden den motorrijder niet te hebben gezien en ook geen signalen te hebben gehoord. De mo torrijder en de duoberijder verklaarden bei den voldende signalen te hebben gegeven. Genoemde meisjes als getuige a décharge gehoord, verklaarden den motorrijder niet te hebben zien aankomen, dan op het laat ste moment, geen signalen te hebben ge hoord en in de waan verkeerden, dat de mo torrijder wel had kunnen passeeren. Nadat nog als getuige was gehoord zekere P., die overeenkomstig het proces-verbaal en de ten lasbelegging verklaarde, eischte de ambtenaar van het O. M. een geldboete van 5.— subs. 5 dg. tegen C. G. en 2. subs. 1 dg. tegen v. St. in zijn requisitoir overwegende, dat het niet te pas kwam, dat voetgangers niet naar behooren uitwij ken. Als verdediger trad hierna op een zaakwaarnemer uit den Haag, die als ver dediging o.m. aanvoerde, dat de motor rijder ruimte genoeg had gehad om te pas seeren en overigens clementie verzoekende voor verdachten, die nimmer met den straf rechter in aanraking waren geweest en te goeder naam en faam bekend staan. De kantonrechter, onmiddellijk vonnis wijzen de, veroordeelde verdachten conform den eisch. Uitkijken. •J. v. T. van Waddinx veen was plot seling met zijn auto zonder vroegtijdig de straatweg onder deze gemeente overgesto- richting te hebben aangegeven den Rijks ken en de Visserstraat ingereden, waardoor een autobus van de onderneming Gouda— Alphen door krac-tig remmen een aanrij ding had voorkomen, doch een lantaarn paal omver had moeten rijden, waarbij te vens de autobus werd beschadigd. Tegen v. T., die niet was verschenen, werd verstek- verleend. De bestuurder der autobus als getuige gehoord, verklaarde conform het proces-verbaal. Eisch en uitspraak 20. subs. 10 dg- De brandstoffenhandelaar D. v. L. te A 1 p h e n had zich te verantwoorden, om dat hij als bestuurder van een gespan, paard en wagen niet had voldaan aan een bevel tot stoppen van een der brugge- knechts van de Alphensche brug. Verdach te ontkende de ten lastelegging, waarna de zaak werd aangehouden voor het hooren van den brugwachter K. en den brigadier der rijksveldwacht K., die juist van dit de lict ooggetuige was geweest. Een gratis advies, dat geld kost. M. v. V. uit Amsterdam, had in strijd met de desbetreffende bepalingen met zijn auto onder deze gemeente over dc voor het automobielverkeer gesloten Ziêndeweg gereden. V. beriep er zich op, dat hij wel een bord had zien staan, maar eenige ar beiders hem hadden medegedeeld, dat door tal van autobestuurders dezen weg werd bereden. Dit laatste advies bleek thans echter voor V. van nul en geener waarde, daar hij conform den eisch werd veroor deeld tot 3.— subs. 1 dg. K. uit Uithoorn had als bestuurder van een vrachtauto gereden zonder vol doende achfcerverlichting. Eisch en uit spraak 3.— subs. 1 dg. D. B., die een zoontje beneden den 14-ja- rigen leeftijd couranten had laten bezorgen, was hierdoor in conflict gekomen met de arbeidswet. B. bekende de feiten zooals bij dagvaarding gesteld, doch beriep zich op zijn groot gezin. Eisoh en uitspraak 2.— subs. 1 dg. Alej. v. d. Kw. werd wegens overbr. der leerplichtwet veroordeeld tot 2 subs. 1 dg. De eisch luidde 3.— subs. 1 dg. Doch de juffrouw beriep zich op ziekte van haar 'gezin. Pijnlijk vervoer van dieren. De veehandelaar C. St. van Z w a m- m e r d a m, had in strijd met de wet op het veevervoer kalveren in zijn vrachtauto vervoerd op kwellende en pijnende wijze. Bij aanhouding van verdachte was geble ken, dat St. niet minder dan 37 kalveren vervoerde, de beesten op elkaar en over elkaar liepen en trapten zoodat 1 der bees ten was bezweken. De ambtenaar en kan tonrecht-er waren van meening, dat men op een en ander zeer streng toe moest zien, hoewel verdachte er zich op beriep niet te weten hoeveel kalveren hij volgens de wet mocht vervoeren. Eisch ƒ20.subs. 10 dg.; uitspraak 15.— subs. 10 dg. Een aanvaring bij 's Molenaars. Vervolgens kwam aan de orde de alhier in onze gemeente op 1 December 1930 plaats gehad hebbende aanvaring, waarbij door den sleepbootkapitein J. H. uit Oegst- gcest met zijn sleep met zandtreinen nabij 's Molenaars op den Rijn de achter de mo torboot van J. v. d. B. uit Oudekerk a. d. IJssel sleepende vlet va uden schipper L. K. was aangevaren en belangrijk werd be schadigd. Verdachte J. H. was verschenen en be weerde, dat hij de motorboot behoorlijk was gepasseerd en meende voldoende te hebben uitgeweken. Als getuigen werden gehoord genoemde motorschipper en de schipper L. IC., die beiden verklaarden conform het proces-verbaal. Terwijl ook de nog gehoorde getuige L. v. KL verklaarde, dat verdachte te veel bakboordzijde had gehouden en niet voldoende had uitgewe ken. De eisch luidde voor het te veel bak boordzijde houden en niet behoorlijk uitwij ken 2 X 25.— subs 2 X 15 dg. De kan tonrechter, direct vonnis wijzende, veroor- doelde H. tot 2 X 15.— subs. 2 X 10 dg. De hierop volgende zaak tegen R. re Ter-Aar betreffende de eigendomskwes tie van een weg en overpad waarin thans als getuige werd gehoord de voorzitter van den vereenigde Bloklandsche en Korter» aarschepolder, de heer Kr., en waarin als verdediger optrad mr. A. Korver, alhier, werd na het hooren'van deze getuige an dermaal aangehouden, zulks in verband met de nog aanhangige civiele-procedure, omtrent deze aangelegenheid. Een lichtbak en een luifel. Als slot dezer zitting kwam aan de orde de zaak tegen den winkelier H. C. W. al hier, die in strijd aldus de dagvaarding zonder vergunning van de gemeente aan het door hem nieuw gebouwde winkelpand in de Julianastraat een 'lichtbak en luifel had aangebracht. Als getuige werd gehoord de 'directeur van gemeentewerken, ir. Waardenburg,en terwijl als verdediger voor W. optrad mr. A. Korver. Voor wat de lichtbak betrof werd W. veroordeeld tot 1.sub». 1 dg. overeenkomstig den eisch, terwijl eveneens overeenkomstig den eisch voor wat de kwestie van het aan brengen der luifel betreft W. werd vrijge sproken, zulks omdat het gedeelte van het trottoir waarboven de lichtbak was aange bracht aan de gemeente in eigendom toe behoort en dus als openbare weg is aan te merken, wat het gedeelte echter betreft waarboven de luifel is aangebracht, dit be hoort in eigendom aan W., zoodat omtrent dit gedeelte, aldus de ambtenaar en verde diger niet kan worden gesproken van open bare weg, omtrent welk begrip door den ambtenaar en verdediger werd verwezen naar verschillende arresten van den Hoo- gen Raad. Hierna volgde sluiting der openbare zit ting. Waar geen woonplaats is vermeld, wonen verdachten te Alphen a. d. Rijn. VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP INTERNATIONALE WEDSTRIJD IN HET LEIDSCHE DISTRICT. Alet het organiseeren van Internationale wedstrijden gaan vele moeilijkheden ge paard. Het is wederom de R. K. S. V. Teij- lingen, die a.s. Zondag zoo n propaganda- dag organiseert. Hooger Op F. C. uit Ant werpen komt op Sporthof de schitterende Vermeylen Beker, een geschenk van een supporter van die club, verdedigen. Een verzoek om medewerking van alle R. K. Vereenigingen uit het Leidsche Dis trict mag niet achterwege blijven. Internationale wedstrijden in onze R. K. Sporbbeweging moeten slagen, maar kun nen ook slagen. Het moeten zijn demon straties naar buiten, wij moeten kunnen toonen wat wij op onze R. K. Sportvelden kunnen prestoeren.' Hier moet een spontane samenwerking der R. K. Sportverenigin gen tot uiting komen. Daarom alle vereenigingen dien clag, in dien mogelijk, haar leden aanmoedigen deze wedstrijd bij te wonen. Wij komen deze week op dezen wedstrijd nader terug maar vertrouwen op de medewerking van alle in deze omgeving liggende vereenigin- ADAM EN HET NED. ELFTAL. Naar wij vernemen is het het bestuur van den Kon. Ned. Voetbalbond gelukt overeenstemming te bereiken met de ver- eeniging „Grashoppers", waarvoor Adam uitkomt en den Zwitserschen Voetbalbond inzake het ter beschikking zijn van Adam voor de rechtsbuitenplaats in het Nedcr- landscbe elftal. Zoowel op 26 April als op 3 Mei, op welken dag België—Nederland te Antwerpen wordt gespeeld, kan Adam uitkomen voor Nederland. CORINTHIAN JEUGDT0URN00I. De uitslagen van het Corinthian jeugd - tournooj te Amsterdam zijn: le ronde: V. V. A.—H. F. C. 0I; Haar lemU. V. V .2IKampong—Allen Weer baar 01A. «S. C.—Hercules 10. 2e ronde: H. F. C.Haarlem 03; V. V. A.U. V. V. 02; Allen Weerbaar—A. S. C'. 1—0; KampongHercules 01. Beslissingen: om den len en 2e prijs: HaarlemAllen Weerbaar 0—0; Verliezers U. V. V.—Hercules 5—0. De kampioenswedstrijden van Nederland. Het programma voor de kampioen schapswedstrijden van Nederland is als volgt samengesteld, meldt „de Sporfckr.": 10 Mei: FeijenoordAjax; P. S. V. Velocitas. 14 Mei: Afdeeling III—P. S. V.; Ajax- Velocitas. 17 Mei: P. S. V.Afdeeling III; Veloci tas—fAjax. 23 Mei: FeijenoordP. S. V. 25 Mei: Afdeeling IIIAjax; P. S. V.— Feijenoord. 31 Mei: FeijenoordVelocitas; Ajax Afdeeling III. 3 Juni: Ajax—Feijenoord. 7 Juni: P. S. V.Ajax; VelocitasAf deeling III. 14 Juni: Afdeeling IITVelocitas. 21 Juni: Afdeeling IIIFeijenoord. 28 Juni: VelocitasP. S. V.; Feijenoord —Afdeeling III. 5 Juli: Velocitas—Feijenoord. WATERPOLO Wintercompetitie Haagsche Zwembond. Uitgezonderd de damesafdeeling is de door den Haagsehen Zwembond georgani seerde wintercompetitie beëindigd, meldt het ,,Vad.': In de eerste afdeeling heeft het Haag sche Z. I. A. N. het ongeslagen kampioen schap weten te behalen. De Leidsche Zwemclub, die in de aanvang de ergste concurrente was. heeft ten slotte toch nog drie van de acht wedstrijden verloren. Wat de tweede afdeeling betreft hebben de Leidenaars het er beter afgebracht, want de reserves van L. Z. C. eindigden hier op de eerste plaats met geen enkelen verloren wedstrijd. De H. Z. en P. C. II be zet hier de tweede plaats met 1 verloren wedstrijd. H. Z. en P. C. Ill en Z. I. A. N. III heb ben respectievelijk de derde afdeeling A. en B. gewonnen. Laatstgenoemde hand haafde zich hier evenals het eerste zeven tal in de. eerste afdeeling als ongeslagen kampioene. Bij de damesafdeeling moeten nog een tweetal wedstrijden gespeeld worden. Al leen de H. Z. en P. 0. dames zijn hier uit gespeeld en hebben van de zes wedstrij den er vier gewonnen. Z. I. A. N. heeft hier momenteel de lei ding met 10 punten uit vijf wedstrijden. De eindstanden luiden: Heerèn: Afdeeling I: gesp. gew. gel. veri. v.t. Z. I. A. N. S 6 2 27-12 L. Z. C. 8 4 1 3 23—16 H.Z. en P.C. 8 4 4 23—21 Maas 8 12 3 1-0—21 S. H. V. 8 2 15 12—25 Afdeeling II: L. Z. C. II 6 5 1 35—21 H.Z. en P.C. II 6 4 1 1 17—9 Z. I. A. N. II 6 2—3 12—12 H.Z. en P.C. vet. 6 5 4—28 Afdeeling IIIA: H.Z. en P.C. III 6 4 1 1 22—7 Zijl I 6 4 1 1 30—9 C. J. M. V. 6 3—3 13—10 Poelmeer 6 6 241 Afdeelin IIIB: Z. I. A. N. III 6 5 1 22-3 Res. Rijsw. Cb. 6 3 12 14—15 H.Z. een P.C. IV 6 1 5 7—21 C. J. M. V. II 6 1 2 3 9-13 Dames: Z. I. A. N. 5 H.Z. en P.C. 6 Leiden A 5 Leiden B. 4 10 14—2 2 11—7 8 4 5—18 2 4 8—15 BILJARTEN D.O.S.—S.D.O. De uitslagen van de door S.D.O. uitge schreven nederlaagwedstrijden luiden: car. brt. h.s. gem. A. Verstraten (D.O.S. I) 179 38 16 4.73 I. Mazurel (S.D.O. I) 200 38 19 5.26 T. H. Roest C. Schouten 150 31 148 30 4.83 4.93 H. Slewe 125 25 19 5.— W. Penseel 71 24 11 2.95 A. J. Offenberg 61 28 17 2.25 R. Kantebeen 125 29 15 4.31 D.O.S. 515 car. S.D.O. 514 car. J. v. d. Berg (Hollandia) 200 21 25 9.50 I. Mazurel (S.D.O.) 74 20 16 3.":0 P. v. d. Berg C. Schouten 150 40 15 3.75 142 39 27 3.64 B. v. Beelen 125 31 30 4.03 W. Penseel 73 30 20 2.43 •J. Remmerswaal 104 32 12 3.25 R. Kan te been 125 32 16 3.90 Hollandia 579 car. S.D.O. 414 car.; voor sprong 165 car. Woensdag 22 April voortzetting met S.D.O. IPoort v. Cleef I; er wordt 30 c.M. cadre gespeeld. ZEILEN De a.s. Kaagweek. Bij de opening van de a.s. Kaagweek op Vrijdag 18 Juli a.s. zal te Warmond op de Sprietlaek een groot vuurwerk worden af gestoken. De rivier de Leede zal feestelijk worden verlicht. ATHLETIEK Veldloopen R. K. S. V. Oranje Zwart. Bovengenoemde vereeniging organiseert op Zondag 3 Mei haar jaarlijksohe veld loopen om den Amsterdam Noord-beker te Tuindorp Oostzaan. Het programma luidt als volgt: Klasse A: D. H. A. K.-leden. Klasse B: niet D. H. A. K.-leden welke zijn aangeschoten bij een andere R. K. Sportbond. Klasse C: D. H .A. K.-Junioren van 14 en 15 jaar. Klasse D: D. H. A. K.-Junioren van 16 en 17 jaar. Klasse E: niet D. H. A. K.-junioren van 14 en 15 jaar. Klasse F: niet-D. H. A. K.-junioren van 16 en 17 jaar. Voor afdeeling A is beschikbaar de Amsterdam-Noord wisselbeker welke in bezit is van D. E. M. Beverwijk. Tevens worden voor afdeelingen diplo ma's beschikbaar gsteld, voor hen die hel parcours in een bepaalde tijd afleggen, buitein de fraaie prijzen. Het inleggeld bedraagt voor Senioren 50 en 25 cent. Inschrijvingen te richten voor 30 April aan den heer de Nekker, Gr. Beerstraal 47. Amsterdam» Noord.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10