STADSNIEUWS Agenda MAANDAG 20 AFRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 H00GMADE. Gemeenteraadsverkiezing. Gisteren is gehouden de stemming voor no. 2 van de candidatenlijst voor den gemeenteraad. Uit gebracht zijn 244 stemmen: J. Bosman te Groenendijk 9, L. Lieverse 9, H. G. van der Meer 3, P. van Ruiten 11, J. v. d. Star 2, J. E. van Tol 6, D. de Vette 204, zoodat gekozen is voor no. 2 de heer D. de Vette (aftr.). Zondag 26 April ,a.s. stemming op dezelfde wijze voor No. 3. DE KWAK EL. Hollands Glorie. Donderdagavond werd in café Leenders de film vertoond „Hollands Glorie". Deze avond werd aan geboden door de Veilingmaatschappij „Hobaho". Deze maatschappij viert n.l. Za terdag 18 April haar 10-jarig bestaan en nu bood zij aan die plaatsen, waarvan er kweekers bij haar veilen een filmavond aan. Jammer, dat de zaal maar half ge vuld was. Wie thuis bleef heeft veel moois maar bovenal veel leerzaams gemist. De heer v. d. Laan ieidde den avond. Hij gaf op zeer duidelijke .wijze te kennen en zette met cijfers nader uiteen, dat boem en bel voor Holland een groote bron van welvaart zijn, hoevelen daaraan een goed stuk brood verdienen. De film ze!f bracht de aanwezigen naar de bloembollenvelden en op de veilingen van „Hobahoze mochten ook een kijkje nemen op de kantoren der firma en zien, hoe 't begin was voor 10 jaar en wat 't ge worden is. Dan werden bezichtigd de nieuwste land bouw werktnigen, het bewerken en ver werken van de verschillende bollen en ge wassen, 't bespoedigen van den groei en ontwikkeling der bollen en 't bestrijden der ziekten aan de gewassen. Ook werd den aanwezigen een blik ge gund in het laboratorium van dr. van Slog- teren, die door zijn proefnemingen de ziek ten opspoort en tracht te verdrijven. Nogmaals, wie thuis bleef, miste veel. Aan Hobaho wordt dank gebracht. Dat zij moge groeien en bloeien tot welvaart van de tuinbouwende bevolking. NOORDWIJK Gemeenteraadsverkiezing. Gisteren had de stemming voor de groslijst plaats voor de nummering 1 tol 6 voor den gemeenteraad, Uitgebracht werden 670 stemmen, waarvan 7 van onwaarde. De uitslag was als volgt: no. 1: C. W. Alkemade 360 st., no. 2 J. C. v. d. Meer 326 st., no. 3 C. G. J. Alkemade Sr. 307 st., no 4 A. C. Meijer 236 st., no, 5 A. Caspers 200 st., no. 6 Job Vink 185 st. De overige candi- daten verkregen als volgt: J, G. v, Eeden 160, J. Braun Sr, 122, J. A, Caspers Wzn. 21, Alida de Groot 12, Th, J. v. Went Gzn. 12, Th. v. d. Weijden Nzn. 10, Th, G, v. Went Thzn. 9, Th, Overmeer 7, J. H. v, d. Werf 7, E. C. Ur'us 6, J Th. de GrootMulder 5, W. P. de Vreede 3 F, Lassooy 1. Zondag a.s, zal er alleen voor no. 7 op de groslijst gestemd worden. VOORHOUT. Gevestigd: H. van Graven uit Be verwijk R. Zijlstra en gezin uit Heen- vliet A. M. M. van Empelen uit Texel A. E. Schipperheijn uit 's-Gravenhage F. A. Montanus uit Leiden J. van der Graaf uit Leiden N. de Wolf en gezin uit Purmerend. Vertrokken: A. M. van Dijk naar Leiden C. G. Kersten en gezin naar Sassenheim A. Eigenbrood en gezin naar Lisse D. G. Jongen eel naar Noordwijk W. van Nobelcn en echtg. naar Sassen heim P. W. M. Heemskerk naar Kou dekerk R. de Jong naar Wijde Wormer J. P. Kroon naar Haarlemmerliede en Spaarnwoude Th. A. Soheers naar Wehl W. J. Peters naar Genderingen J. M. Pronk naar Warmenhuizen Th. P. Dor sten naar Leens H. P. Kroft naar Ter- Aar J. P. C. Konst naar Haarlemmer meer G. J. Jannes naar Barsingerhorn N. A. Knook naar Purmerend C. N. Klaver naar Opmeer C. W. de Jdng naar Zoeterwoude P. J. van den Dries naar Heinkeszand H. G. Straathof naar Haarlemmermeer W. P. Stuijt naar Spanbroek P. J. Zuurbier naar Egmond J. N. Baltus naar den Hulst C. L. Schilder naar Spierdijk H. M. van Nie- kerk naar Anna Paulowna J. P. Hart veld naar Ter Aar N. Bremen naar Amsterdam C. Hoogervorst naar Lei den H. Treffers en gezin naar Haarlem L. Jonkers naar Loosduinen J. M. van Ca-ssel naar Sassenheim M. J. Hil- gersom naar Leiden. DE PROPAGANDACLUB „DR. SCHAEPMAN". Woensdag zal het bureau van de R. K. propagandaclub „Dr. Schaepman" gevest tigd zijn Stationsweg 8a, tel. 555. Het bestuur verzoekt den propagandis ten, die in de gelegenheid zijn a.s. Woens dag om 5 uur het resultaat der stemming in eCn der stembureaus op te gaan nemen, dringend hiervan opgave te doen aan den heer H. Lombert, Stationsweg 8a. Op gave vóór Dinsdagmorgen 10 uur. Het bestuur van de R. K. Propaganda club „Dr. Schaepman", Mr. H. F. A. DONDERS, voorzitter. H. LOMBERT,-secr. PROF. MR. J.,M. J. SCHEPPER. De nieuwe hoogleeraar in het Ned. Ind. Strafrecht. Naar de „Msbd." verneemt, zal prof. mr. J. M. J. Schepper, hoogleeraar in het strafrecht, de criminologie en de rechtsphilosophie te Ba tavia, worden benoemd tot hoogleeraar in het Ned,-Indisch strafrecht en de Ned-Indische strafvordering aan de Leidsche Universiteit als opvolger van prof. mr. G. André de la Porte. 40-JARIG JUBILEUM STATIONSCHEF S. VAN GIJN. Zaterdagmidag heeft de chef van het station H. IJ. S M. alhier, de 'hee- S. van (iijn, kunnen ondervinden op welke wijze men hem hoogacht en waardeert. Hoèwel een veertigjarig jublieum bij den spoorwegen eigenlijk geen jubileum-vie ring medebrengt, is dit voor den heer van Gijn toch wel het geval geweest. Des mid dags te drie uur hadden zich in de eerste klasse wachtkamer van het station zeer velen verzameld, toen de heer van Gijn, vergezeld van zijn echtgenoote en enkele familieleden, binnentrad. Onder hen merk ten we o.m. op tal van afdeelingschef en personeel-, staande onder de leiding van den jubilaris. Voorts was aanwezig een de putatie van het Centraal Station te Am sterdam, waar de heer van. Gijn, voor zijn benoeming twee jaar geleden alhier, onder chef was geweest. Verder zagen we de heeren H. Mul en van de Vijver, als ver tegenwoordigers van de N.Z.H.T.M. en de inspecteurs van politie Duval en Weijers, wijl de commissaris van politie, de heer Meyer, op het laatste oogenblik verhin derd was aanwezig te zijn. Een hoekje van de wachtkamer was op fraaie wijze met palmengroen versierd. Het eerst werd het woord gevoerd door den heer J. L. Pfundt, chef-commies, on derchef aan het station alhier. Spr. noem de het voor het personeel een heel ge waagde onderneming, waar de jubilaris den dag tevoren van verlof uit Zwitser land was teruggekeerd en daar genoten had van den majestueusen aanblik der bergen en schitterende meren, met een huldiging te voorschijn te komen, die zoo geheel verschillend daarvan was. Toch wilde men dezen dag niet onopge merkt laten voorbijgaan, maar hem bele ven in de juiste beteekenis, om den jubi laris te doen zien, hoezeer zijn personeel hem hoogacht en waardeert als mensch en als chef. Allen hebben zeer spontaan mee gedaan om hem dezen dag te huldigen. Ieder, die met hem in aanraking kwam, moet erkennen, dat hij niet alleen een hu maan, maar ook rechtvaardig chef is, die plichtsbetrachting vraagt.,' waar hijzelf een goed voorbeeld hierin geeft. Daarom ach ten allen hem even hoog, daarom is hij bij allen in aanzien. Als blijk van sympathie bood spr. den jubilaris vervolgens een schotel van Delftsch aardewerk aan, voor stellend een zeegezicht en knoopte daar aan een toespeling op het leven van den heer van Gijn vast. Aan mevr. van Gijn bood spr. een schitterend bloemstuk in hoogen mand aan. De heer J. H. Koppens, commies aan het station, wilde als oudste van het per soneel een enkel woordje van felicitatie spreken en uitte den wensch, dat de ja ren, die den jubilaris nog resten, even ge lukkig voor hem mogen verloopen. Spr. trad den even in een bijzonder dienstdétail en zeide vervolgens, dat de aanwezigheid van zoovelen voor den jubilaris het beste bewijs was, hoe allen hem waardeeren, ter wijl hij besloot met de bemerking, dat het niet anders kon of het voorbeeld van den chef inzake plichtsbetrachting moest aan stekelijk werken, hetgeen spr. den wensch deed uiten, dat zulks vooral ten aanzien van de jongeren het geval zou zijn. De heer J. A. A. Busquet, onderchef aan het Centraal Station te Amsterdam, was woordvoerder voor de Amsterdamers en wees er op, hoe de heer van Gijn daar veel vrienden had verworven en zich steeds een goed collega had betoond en een humaan chef voor zijn ondergeschikten. Onder het uitspreken van den wensch, dat den jubilaris nog tal van jaren een goede gezondheid zou mogen worden gege ven, bood spr. hem een fraai schilderij aan als aandenken van een aantal personen uit zijn vroegere omgeving. Namens de N.Z.H.T.M. sprak de heer H. Mul, onder aanbieding van oen schriftelijke gelukwensch van den heer Modderman, die verhinderd was aanwezig te zijn. Spr. bood een fraai bloemstuk aan, als blijk van pret tige samenwerking en van medeleven in het feest van den heer van Gijn. Spr. wenschte hem een lang leven toe en een aangename en nuttige werkring bij de spoor. De heer van Gijn dankte voor de bewe zen attentie, die echter van dien aard was, dat hij er moeilijk woorden voor kon vin den. Het doet spr. prettig aan, dat zoovelen belangstelling hebben willen toonen. Spr. weet, dat het niet mogelijk is het allen naar den zin te maken en ieders belangen ondergeschikt te maken aan den dienst, maar hij weet, dat hij steeds naar beste weten heeft gehandeld. Zijn Leidsche ja ren noemt hij zeer prettige, maar ook Am sterdam zal hij niet gemakkelijk vergelen. Hiermede was de treffende plechtigheid ten einde. KON. NEDERLANDSCHE GROFSMEDERIJ In de Zaterdagmiddag onder voorzitterschap van mr. Th. F. A. Delprat gehouden jaarhjk- sche vergadering van aandeelhouders der N.V. Koninklijke Grofsmederij waren tegenwoordig 6 prioriteits- en 2 gewone aandeelhouders, ver tegenwoordigende 33 aandeelen en uitbren gende 32 stemmen. Aan het jaarverslag, uitgebracht door den directeur, den heer N. C. F. van Ginkci, ont- leenen wij, dat, werd het vorig jaar geklaagd over afnemende werkzaamheid en gebrek aan loonend werk, er in dit opzicht dit jaar geen verbetering is gekomen. Het viel moeilijk het bedrijf op gang te houden, waarom dan ook tot ontslag van werklieden moest worden over gegaan. De malaise deed zich sterk gevoelen en oefende een ongunstigen invloed op bet be drijf uit. De toekomst wordt dan ook donker ingezien. De minder gunstige economische toe stand geeft vooral in de metaalindustri? een zonderling beeld te zien, vooral ten aanzien van de prijzen, voor welke werken worden aan genomen. De kettingfabriek is thans geheel voltooid en het reservefonds heeft zijn maximum van ƒ300.000 bereikt. Aan ir. A. M. Touw, technisch directeur, werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend, In zijn plaats is geen nieuwe directeur benoemd zoodat er thans een eenhoofdige directie is. Aan verschillende werken werd in 1930 uit gevoerd voor een bedrag van 1.676.382 tegen 1.120.543 in 1929. Het voordeelig saldo der fabricage rekening, de z.g. bruto-winst, be droeg 125.894. De balanswaarde der gebouwen, werktuigen, gereedschappen ,£nz., bedroeg ultimo 1929 594.823, terwijl in 1930 werd aangeschaft voor 134.439, in totaal derhalve 729.262. Geamoveerd werd voor een balansw. van 3. Voorgesteld werd van de totale balanswaar de van 729.259 af te schrijven 56.097, waar door de balanswaarde wordt teruggebracht tot ƒ673.162. Na aftrek van deze afschrijving, van bijdrage in de kosten van pensioenen, on gevallenverzekering enz. en afschrijving van dub. debiteuren af 293 en toevoeging van een voordeelig saldo ad 6715 der interestreke ning blijft een bedrag van 34.484 ter verdee ling over. zoodat met inbegrip van het onver- deel,d gebleven dividend a.p. ad 2985 een bedrag van 37.470 beschikbaar is ter ver deeling. Voorgesteld werd een dividend ad 6 pet. uit te keeren en een bedrag van 817 als onver deeld dividend op de nieuwe rekening over te schrijven. De balans en de winst- en verliesrekening werden goedgekeurd en tot een uitkeering van een dividend ad 6 pet, werd besloten. De aftredende commissaris, mr. Th. F, A. Delprat, werd herkozen. De balans, welke een eindcijfer aanwijst van 2.323.206, vermeldt aan actief aan onuitgege ven aandeelen 400.000, aan gebouwen na af schrijving ad 920.081, totaal 502.692, .aan werktuigen na afschrijving van 945.827 een totaal van 116.054, aan ketels 'en stoomwerk tuigen na afschrijving van 33.721, een totaal van 4735, aan vaartuigen na afschrijving van ƒ30.991 een totaal van ƒ2344, aan gereed schappen 5380, aan modellen 3649, aan ter reinen ƒ37.540, aan dub. debiteuren 2300, re servefonds Risicobank 15.956, assurantie in vooruitbetaling 487, invaliditeitsverzekering 340, kassa en kassiers 169.165, effectenre kening 216.015, effecten res.fonds 299.558, debiteuren ƒ231.269 en aan inventaris 224.949 De creditzijde vermeldt: kapitaalrekening 1.000.000, per leening 300 mille 120.000, idem 500 mille ƒ500.000, res.fonds ƒ300.000, winstreserve 190.000, afschrijving dub. debi teuren 2300, ongevallenverzekering 2610, dividendrekening onverdeeld 2985, en onaf gehaald 198, totaal 31183, onafgehaalde coupons 155, verschenen rente 7450, credi teuren 77.703, reserve belangen personeel 75.000, reserve voor koersverschillen 5491, ziekteverzekering 2023, vernieuwingsfonds 2804 en zuivere winst 34.484. De verlies- en winstrekening, welke een eind cijfer aangeeft van 132 669, vermeldt ïan de bet: afschrijving gebouwen 27.950, idem werk tuigen 23 027, ketels enz. 385, vaartuigen 807, gereedschappen 1824 en modellen 28101, tezamen 56.097, aan ongevallenver zekering 8399, invaliditeitsverzekering 13.405, ziekteverzekering 6726, pensioenen 13.202, afschrijving dub. debiteuren 293 en zuivere winst 34.484. De creditzijde vermeldt: per saldo interest rekening 6716, winst der fabricagerekening 125.894. Speeltuinvereeniging „Westerkwartier". De speeltuinvereeniging „Westerkwar tier" heeft Zaterdagavond in de Stadsge hoorzaal een feest-propagandaavond ge geven, die door de feestcommissie terdege is voorbereid. Want het is een propa- ganda-avond geworden, zooals wij ze toch maar zelden meemaken. De groote zaal was geheel bezet en er was een programma samengesteld, dat niet alleen geschikt was voor een feest avond, maar dat ook werkelijk van pro pagandistische kracht was. Medewerking verleenden o.a. heb Jon gens-Harmoniecorps „Jong Exce'sior" uit Amsterdam, dat reeds direct bij aan komst in Leiden een muzikale rondwan deling deed door de stad, de Amsterdam- sche Mandolineclub en een Kinderkoor tje samengesteld uit meisjes van leden van „Wes'terkwartier" dat het er met een tweetaai liedjes onder leiding van den heer J. Crama bijzonder goed afbracht. En verder was daar „Aufgepast" Lei den s bekende band, die de geheele zaal reedg' in het begin in een vroolijke stem ming bracht. Tenslotte was er ook nog de eerste Leidsche Buurt- en Tooneelver- eeniging, die een blijspelletje en een klucht ten tooneele bracht. Zoo moest deze avond wel een succes worden en dat is hij geworden, een écla tant succes voor het bestuur van „Wes terkwartier". De voorzitter der feestcommissie de heer Kok opende met een woord van welkom tot de aanwezigen, vooral tot de verschillende autoriteiten en genoodigden en reeds dat deze feestavond werd ge- Gemeentelijke Aankondigingen CANDIDAATSTELLING VOOR DEN GEMEENTERAAD. De Burgemeester van Leiden brengt het volgende ter openbare kennis. Up Dinsdag, 12 Mei a.s., zal plaats heb ben de candidaatstelling voor den Gemeen teraad. Op dien dag kunnen, van des voormid dags 9 uur tot des namiddags 4 uur, bij den Voorzitter van het Hoofdstembureau in eiken kieskring, ter Secretarie der gemeen te worden ingeleverd LIJSTEN VAN CANDIDATEN, als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste ze ventien candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden onderteekend door tenminste 25 personen, die volgens de kie zerslijst, geldende op het oogenblik der in levering, kiezers zijn voor den Gemeente raad binnen den kieskring. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst onderteekenen. De candidaten moeben met vermelding van hun voorletters en woonplaats op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin door de onderteekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de candidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, wordt zij op de lijst ver meld met den naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot onder toevoeging van haar eigen naam, voorafgegaan door het woord „geboren" of een afkorting van dit woord. Bij de vermelding van den candidaat mo gen de voorletters geheel of £en deele door de voornamen worden vervangen. Dezelfde candidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsben, ingeleverd in dezelfden kieskring. Bij de lijst moet worden overgelegd de in art. 4 van het Koninklijk Besluit van 12 December 1917, (Staatsblad No. 692) be doelde schriftelijke verklaring van iederen daarop voorkomendén; candidaat, dat hij bewilligt in zitiPbandicla-atstelling op deze lijst. Indien d3Lcantlidaat\ich buiten het Rijk in Europa blindt, taifi de hierbedoel- de vergaring telégrafisth worden gedaan en is zij niet aan diet officieele formulier gebonden. De inlevering der lijst moet geschieden persoonlijk door één der onderteekenaars. De candidaten kunnen daarbij tegenwoor dig zijn. Van de inlevering wordt een be wijs van ontvangst afgegeven. Formulieren voor de lijsten en voor de schriftelijke verklaring van bewilliging, hierboven vermeld, zijn ter Secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en met den dag der candidaatstelling. In herinnering wordt gebracht artikel 148 der Kieswet, luidende als volgt: Hij, die eene lijst, als bedoeld in artikel 35 inlevert, wetende dat zij voorzien is van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkie zing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor eene geldende lijst zou overblijven, wordt gestraft met gevan genisstraf van ten hoogste DRIE MAAN DEN of eene geldboete van ten hoogste HONDERD TWINTIG GULDEN. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deel neming aan-de verkiezing, eene voor de in levering bestemde lijst, als bedoeld bij ar tikel 35, heeft onderteekend. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 20 April 1931. Stemming. De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag 22 April 1931, van des morgens acht uur tot des namiddags vijf uur, zal geschieden de stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij artikel 72, tweede lid. der kieswet, dat ieder, die volgens de kiezers lijst bevoegd is tot de keuze mede te wer ken, zich binnen den voor de stemming be paalden tijd ter oefening van zijn kies recht moet aanmelden bij het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aan gewezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplichting niet voldoet, wordt, tenzij van een geldige re den van verhindering blijkt, gestraft met geldboete van ten hoogste drie gulden. Indien tijdens het plegen van de over treding nog geen twee jaren zijn verloo pen sedert eene vroegere veroordeling van den schuldige wegens gelijke overtreding onherroepelijk is geworden, wordt geldboe te van ten hoogste tien gulden opgelegd. Tevens wordt de aandacht gevestigd op: Artikel 128 van het Wetboek van Straf- houden om speelmateriaal te kunnen aan- koopen voor de speeltuin, die binnenkort in het Westerkwartier zal worden ge opend. Spr. ging het programma na en vestigde daarbij vooral de aandacht op de tombola, die zonder nieten prachtige prijzen gaf, waarna hij allen een pret- tigen avond toewenschte. „Aufgepast" speelde en „Excxelsior" speelde eenige nummers en wel zoo ver dienstelijk, dat de jongens en hun direc teur, dee heer P. Swager na ieder num mer met een ovatie werden beloond. In- tusschen voerde nog het woord de voor zitter van „Westerkwartier", de heer Lardee, die het ontstaan der speeltuin verenigingen memoreerde en den nadruk legde op de socia'e en cultureele waarde van een Bpeeltuin voor de kinderen. Spr. dankte het gemeentebestuur voor zijn medewerking maar stelde daarbij Amsterdam ten voorbeeld, voor het or- ganiseeren van clubs wel is toegestaan. De schade, die daar vroeger door de jeugd werd aangebracht in verschillende wijken, geeft Amsterdam nu als subsidie tot een bedrag van 70.000 k 80.000. Met een tiende egedeelte van dit bedrag recht, luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgavende, aan eene krach tens wettelijk^ vohr^c^rift uitgeschreven verkiezing deelfieenjt, vfordt gestraft met gevangenisstraflvadrten/hoogte een jaar. Artikel 150a luidende. Hij die bij een verkjzing als gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wor4 gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 20 April 1931. Uitoefening kiesrecht door personen, die in dienstbetrekking zijn. De Burgemeester van Leiden herinnert personen bij wie, en bestuurders van bij zondere ondernemingen en instellingen, waarbij personen, die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, in dienst betrekking zijn: dat zij, volgens art, 55 der kieswet, ver plicht zijn te zorgen, voor zoover niet bij algemeenen maatregel van bestuur vrijstel ling is verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot een te houden stemming mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren, tusschen acht nren des voormiddags en vijf uren des namiddags, daartoe gelegenheid vinde; dat zij, volgens art. 56 van genoemde wet, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen, dat in het arbeidslokaal en, zoo er meerdere arbeidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeids lokaal, gedurende twee werktuigen vóór, en op den tot stemming bepaalden tijd op een zichtbare wijze is opgehangen een door hen of van hunnentwege onderte^éde lijst, de twee achtereéfi>plgende u^en, bo venbedoeld, vermeldende, voor jffk afzon derlijk of groepsgewijfee/of vap allen ge zamenlijk Jp dat, volgens art. 151 kieswet, over treding van bovenstj^TOe voorschriften wordt gestraft met -^hechtenis van ten hoogste veertien delgen of geldboete van ten hoogste vijf^n zeventig gulden. Bij Koninklij*lbesluit van 27 Mei 1929 (Staatsblad No. 265), gewijzigd bij Konink lijk besluit van 13 Augustus 1930 (Staats blad No. 363), is in verband met het voren staande bepaald, dat vrijstelling wordt verleend aan de in artikel 55 der kieswet bedoelde personen en bestuurders van bij zondere instellinge en ondernemingn ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde personen, welke uit hoofde van die dienstbetrekking op den dag der stemming tusschen de in vermeld artikel genoemde tijdstinpene niet gedurende twee achter eenvolgende uren vertoeven in de gemeente waar zij bevoegd zijn aan de stemming deel te nemen, of in een aangrenzende ge meente. Lijsten, op te hangen in fabrieken en werkplaatsen, als in art. 56 der kieswet be doeld, zijn ter gemeentesecretarie ver krijgbaar. De Burgemeester voornoemd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 20 April 1931. Afsluiting passage Oude Vest. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kornis, dat in ver band met de uitvoferiiL fvaiv rioleerings- werken, het gedeellp vaai delude Vest ge legen tusschen de Yelikajffistraat en de Koestraat, vanaf Dinsdag 21 April a.s. tot nadere aankondigingr)v6or het doorgaande rijverkeer, ook met handwagens, zal zijn af gesloten. LEIDEN. Maandag. Ontwikkehngsavond „De Hanze" „In den Vergulden Turk" 8.30 uur. Dinsdag, R. K. Kiesvereeniging, Graan- beurs, 8.15. Dinsdag. „St. Bonaventura", Foyer Stads gehoorzaal, 8 uur. Dinsdag, „Studiefondscollege Hartebrug", Romanuszaal, 8.15 uur. Dinsdag. Afd. Leiden Ned. R. K. Metaal- bewerkersbond, Bondsgebouw S uur. Dinsdag, uoriderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 April a.s. waarge nomen door de apotheken G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastvaat 31, telef. 1313. zouden wij hier, aldus spr., reeds zeer erkentelijk zijn. Spr. beval de aanwezi gen aan lid of donateur van „W ester- kwartier" te worden en besloot tenslotte met een welwillend beroep op de gemeen teraadsleden. ZoZoals gezegd werd het aardige pro gramma vlot afgewerkt. De meisjes der Amsterdamsche Man dolineclub hadden groot succes evenals de beide tooneelstukjes, waarmede de aanwezigen zich zeer vermaakten. Er heerschte den gansohen avond een vroo lijke stemming, die haar hoogtepunt vond in het bal onder leiding van den heer W. F. van Wijk, waarmede deze succes- vollee avond besloten werd. Gehouden verkooping in het Notarishuis al hier, op Vrijdag j.l. ten overstaan van B. H. Stumpel, notaris alhier: de landerijen aan den Kanaelweg alhier, kooper, J. W. P. Kardoes qq. voor 220.000; het winkelhuis, Nieuwe Rijn 26 en 26a, J. C. v. d. Steen qq. voor 7500, Hooge Morschweg 57, L. Kop qq. voor 3750; 4e Binnenvestgracht 72, W. F. Brands voor 1250.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2