SPORT UIT DE OMGEVING DONDERDAG 16 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BILJARTEN GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST VOETBAL OEFENWEDSTRIJD TE ROTTERDAM. Nederlandsch BondseiftalSochaux F.C. 0-2. Het Bondseiftal, dat op het terrein van Sparta te Rotterdam, gisterenmiddag te gen de Fransche club Socbaux F. C. van de Peugeotfabrieken te Parijs, speelde heeft weinig pleizier van die oefening ge had. Wel speelden de Franschen snel en viel vooral hun verdediging te loven, maar zij hielden er tevens een weinig prettige gewoonte op na. Zij haakten, trapten naast en deden meer niet altijd te con troleeren onregelmatigheden. Voor de rust liet scheidsrechter Van Moorsel nog wel eens wat over zijn kant gaan, maar toen het daarna te erg werd zond hij den reehtsmidden Laurent Sr. het veld uit. De Hollandsche sploeg spande zich niet bijs ter in, vooral niet, toen het niet wilde lukken. De linksachter Weber bracht er al heel weinig van terecht. De middenlinie was behalve Van Heel, die zich echter zichtbaar spaarde, on voldoende en daaronder leed het voorhoe de-spel. De vleugelspelers Wels en Van Nellen, in het bijzonder de eerste speler, verrichten dikwijls heel goed werk, maar Lagendaal deed het ditmaal al ie lauw, terwijl zijn huurlieden Maas en Vente een allesbehalve goeden indruk maakte. Tegen de buitengewoon hechte Fransche achterhoede, die ook van der, uitstekend spelenden Eastman steun ontving, kon de ze voorhoede niet op. Behalve de genoem de spil viel in het Soohaux-elftal, de linksbuiten Miller op. Over het spel in de eerste helft is niet veel te zeggen. Het ging vrijwel gelijk op. Beurtelings werden de doelen bedreigd. Lagendaal kreeg twee kansen, doch schoot beide malen naast. Van der Meulen heeft in eenige moeilijke situaties redding ge bracht. Voor de rust werd er niet gedoel punt. Kort na de hervatting, bij den eersten Franschen aanval, kreeg de rechtsbuiten De Jannes, die naar binnen was geloopen een van het midden gespeelde bal in bui tenspel-positie. De Nederlandsche achter- spelers bleven staan en appelleerden voor buitenspel. De Jannes echter maakte ge bruik van de kans en scoorde langs Van der Meulen, die nog uitliep, maar de bal niet meer kon grijpen (01). Na 20 minuien spelen, wanneer van Nellen den bal mooi opdrijft, wordt hij „gehaakt". De Fran«che reehtsmidden. die al meer gewaarschuwd was. wordt door den scheidsrechter het veld uitgezonden. Verschillende grede aanvallen van de Hollanders volgen nu. Er komt wat meer gang in, maar geluk voor het Fransche doel heeft men niet. Bij een uitval van de Franschen raakte van Heel even buiten het strafschopgebied den bal met den arm. Eastman knalde het leder in een hoekje van het doel en het is 02! In de laatste vijf minuten raakte Vente geblesseerd en moest het veld verlaten. Lagendaal kreeg eèn goed pass-schot. Via de handen van den doelman ging het leder in de richting van het leege doel. Blik semsnel herstelde de keeper zich en sloeg den bal terug het veld in. De scheidsrech ter had niet kunnen constateeren of de bal de doellijn was gepasseerd, zoodat hij dus geen goal gaf. In de laatste minuut maakten een paar Nederlanders het den Franschen doelman lastig, die zich daarop zoo vergat, dat hij den vallenden van Nellen eenige §tompen tegen het achterhoofd toediende. De scheidsrechter had deze euveldaad niet gezien. Het publiek echter des te be ter. Na het eindsignaal werd dan ook het Fransche elftal, dat met applaus be groet was, met gejoel en gefluit uitgelei de gedaan. Ongeveer 10.000 toeschouwers vol eden den wedstrijd. De samenstelling van de beide elftallen luidde als volgt: Nederlandsch Bondseiftal: Doel: Van der Meulen (H.F.C.). Achter: Van Run (P.S.V.) en Weber (A. D.O.). Midden: Breitner (A.D.O.), Te Donke laar (Ensch. Bovs). Van Heel (Feijenoord). Vóór: Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Lagendaal (Xerxes), Maas (Willem II), v. Nellen (D.H.C.). Socbaux F. C.: Doel: Lozes. Achter: Bartell, Ma'tler. Midden: Laurent Sr., Eastman, Lemann. Vóór: De Jannes, Laurent Jr., Maschi- Bot, Billier, Miller. HOLLAND—DU ITSCHLAND. Het Nederlandsche elftal. Het Nederlandsche elftal, dat Zondag 26 April te Amsterdam in het Olympisch Stadion tegen Duitsohland uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Van der Meulen (H.F.C.) aanv. Achter: Van Run (P.S.V.) en Van Kol (Ajax). MiddenPaauwe Sr. (Feijenoord), W. Andriessen Jr. (Ajax), en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Adam (H.V.V.), Tap (A.D.O.), La gendaal (Xerxes), Van der Heijden (Wage- ningen) en Van Nellen (D.H.C.). Reserves: Odijk (De Hollandiaan), We ber (A.D.O.), Breitner (A.D.O.) en Steens (Z.F.C.). Het geheele elftal uit den wedstrijd te gen België is dus geheel gehandhaafd, ter wijl de plaats van den Spartaan Forme- noy wordt ingenomen door Van der Heij den, die ook in den wedstrijd tegen België voor hem inviel. Het Nederlandsch B-elftal. Het Nederlandsch B-elftal, dat tegen Port Vale speelt is als volgt samengesteld: Doel: Van der Windt (V.S.V.). Achter: Diepenbeek (Ajax) en Van der Griendt (V.8.V.). Midden: Sterk (Het Gooi), Klopper (Z. F.C.), Paulissen (P.S.V.), Vóór: Viergever (Sparta), Vente (Nep tunus), Ophorst (H.B.S.), Van Resteren (H.B.S.), en Hamstra (Alcmaria Victrix). WATERPOLO WINTERCOMPETITIE H. Z. B. H. Z. P. C.—L. Z. C. 6—1. In de Bad- en Zweminrichting de Re gentes te Den Haag, had gisteravond de laatste ontmoeting plaats van de winter competitie en wel tusschen de H. Z. P. C. en de L. Z. C. Beide teams hadden inval lers en zoo telde de L. Z. C. een invaller uit het 4e zevental. De ploegen kwamen als volgt in het water: H. Z. P. C.: doel A. Prins; achter v. Leuven, Sirks en Snoeck; vóór Offers, Sohrieder en Eenhoorn. L. Z. C.: doel Hansen; achter Walen kamp, Elzinga en v. Helvert; vóór: Buijs, de la Court en de Reede. Na de uitworp bereikten de Hagenaars het eerst het leder, doch hun schot had geen succes. De eerste worp der Leide- naars had ook geen succes. Nadat de Leid- sche keeper eenige schoten van de Hage naars had gestopt, moest hij voor Offers zwichten, die daarmede zijn club de leiding gaf (1—0). Het spel ging van doel tot doel, zonder dat een der zeventallen bepaald in de meerderheid was. Nadat Prins een keihard schot van Buys gestopt had. Even voor de pauze slaagt Eenhoorn er in den stand op 20 te brengen. Na de hervatting zijn de gasten aanvan kelijk iets in de meerderheid, maar de ge boden kansen worden verknoeid. Spoedig nemen de Hagenaars weer het initiatief in handen en vrij onverwacht maakt Offers 30. De Leidsche spelers, die eenige te genaanvallen ondernemen, zijn niet geluk kig met hun schot. De meeste worpen gaan óf over óf naast. De Hagenaars verhoo- gen regelmatig de score en door Schrie- der wordt het 4—0, die een bal van Prins kreeg toegespeeld. Na een snellen aanval i der H. Z. P. C.'ers wordt het door Schrie- der 50. Dezelfde speler maakt vlak daar op 60. Vlak tegen het einde slagen de Leidenaars er eindelijk in door De la Court de eer te redden (6—1). De wedstrijd stond onder leiding van den Utrechtenaar R. van Senus. „Vad." WIELRENNEN DEN HAAG-BRUSSELRIT. Voor de negende maal. Internationale deelneming. Zondag a.s. wordt voor de neigende maal de tradat-ioneele Den HaagRrusselrit ge houden. Ditmaal heeft de Residentie Ren nersclub „Sparta" bijzonder eer van haar arga.iiiseererüd werk. Immers de beste Ne derlandsche wegrenners en voorts een aan tal bekende buitenlands-cbe krachten nemen deel. Het traject, dat de or wielerclubs, po litie, particulieren en pijlen zal worden aan gewezen, zal zijn: Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Breda Zundert, Antwerpen, Mechelen en Brussel. De afstand bedraagt ongeveer 170 K M. De start vindt plaats op Zondagmorgen 7 uur, bij Hotel Regina. De 11 beste wielerclubs, alsmede een I>ui'tsoh en een Belgisch schreven met vod- ledige teams in als vo'gt Sparta en 's-Gravenhage, beiden Den Haag, Olympoa, Ulysses en Excelsior, allen Amsterdam, waarbij de Bataaf te Halfweg, Feyenoord, Rotterdam, De Pedaa ridders Amersfoort, Vitesse TÏllburg, Het Zuiden Windhoven, De Baronie Breda, Sporting Club de Brux olies Brussed en Postsporfc- vereim. Köln te Keui'en. Onder de deelnemers bevinden zich Am- ton Kuys, Den 'Haag winnaar van den wed strijd in 1930, Jan Maas, Steenbergen, win naar in 1928, Jan v. d. Bos wegkannpioen 1930 van Nederland, Jos. Franssen, oudlka-m- pi'oen van Nederland Ubaohsberg. Kuys bevindt zich im goede conditie en hij is sterk favoriet als de winnaar. Ook de Duitisohers Weck Keulen of Tix Dortmund hebben een goede kans. Bij de vereeniginigen is wel de Bataaf een der favorieten voor de zege. In totaal nemen 108 renners deel. Om trent den rit ze'f kunnen wij nog mededee- Iotl dat tot de pont bij Willemsdorp, waar de deelnemers om 9 30 moeten zijn, geneu traliseerd wordt. Tot hiertoe moeten de renners aohtèr de auto van de wedstrijd- oommiisisie blijven. Aan den overkant te Moerdijik wordt opnieuw ge&ta-rt en hierna is geen verzorging meer toegestaan. Vermelden wij tenslotte nog de winnaars der verschr'lende ritten: 1923: Frans Leddy; 1924: Frans Leddy; 1925: Frans Leddy; 1926: G. Vreeswijk; 1927: J. Aerts; 192*8: J. Maas; 1929: Valen- tijm; 1930: A. Kuys. SCHAKEN Wassenaar—Voorschoten. Voor de oauipetitde van den Schaakbond vaor Leiden en Om®treken, is te Wassenaar de wedstrijd WassenaarVoorschoten ge speeld. De uitslag was: Voorschoten Wassenaar 1' J. van Os Jr.dr. P. Kreukniet.01 2. K. A. WaasdorpA. J. Schilt.. 1/21'2 3. W. H. SohefferF. E. Thiange.. 10 4. J J. BraggaarJ. C. Sonne born 10 5. N. J. v. d. EletIr. J. L. Kleinjan 01 6. A. O van ter TooienC. H. L. V. Valter01 7. A. OudshoornE. C. Houbo't 1/21/2 8. E. Wei©zC. Joh. Kieyiet10 9. W. S. BaartK. Floor01 10. Th. J. Broers SrK. Groene woud 01 4—6 PROF. S0LIEN—PROF. VALKHOF. Solien wint met grooten voorsprong. Op een der geheel gerestaureerde bil jarts hebben gisterenavond de bekende beroepsspelers Soliën en Valkhof in café restaurant „De Harmonie" een partij over 600 caramboles cadre gespeeld. Het be gin was voor Valkhof, die na 7 beurten met 8035 de leiding had. Langzamerhand kwam Soliën er beter in en series van 24, 130, 46 en 58 in de volgende beurten gaven hem al spoedig een grooten voorsprong. Valkhof kon het niet verder brengen dan 35 en 37. Na 10 beurten was de stand 235 tegen 109 in het voordeel van Soliën, na 15 beurt-en 442 tegen 182. Soliën beëindigde de partij in 20 beurten en speelde dus met een gemiddelde van precies 30, Valk hof bleef op 273 staan en maakte dus een moyenne van 13.65. De grootste series van Soliën waren 130, 98, 77, 66 en 58; Valkhof bracht het niet verder dan 39. Na afloop demon streerden beide .profs, fraaie kunst- en fantasiestooten. N00RDWIJKERH0UT. Kiesvereeniging. De vergadering van de R. K. Kiesvereeniging wordt met den chr. groet door der, voorzitter geopend. De notulen voorgelezen zijnde, worden behou dens een enkele wijziging, vastgesteld. Aan de orde is punt 3 van de agenda: Bekendmaking candidaten voor de a.s. raadsverkiezing en aanbeveling. Er zijn 6 lijsten ingeleverd, bevattende tezamen. 26 namen. 19 van deze 26 hebben in hunne candidaatstellint toegestemd. De heer A. H. van Noort vraagt de na men van de onderteekenaars der lijsten be kend te maken. De voorzitter zegt dit niet te kunnen doen. De heer A. H. van Noort zou dit plint aan de uitspraak van de ver gadering willen laten en stelt voor dit in stemming te brengen. De voorzitter ant woordt, dat door het bestuur besloten is noch hier, noch in de Zilk de namen van de onderteekenaars bekend te maken. Na nog eenige discussie tusschen den voorzitter en den heer A. H. van Noort over dit onderwerp, zegt de voorz. ten slotte, dat het bestuur in zijn geheel tegen bekendmaking is, maar het voorstel van den heer van Noort in stemming zal bren gen vóór stemden 76 en tegen 22 leden. Hierna worden de namen der ondertee kenaars voorgelezen. Vervolgens is er gelegenheid candidaten aan te bevelen. De heer v. d. Peijl beveelt de heer J. van der Voet als candidaat voor den gemeenteraad aan, vooral als candi daat voor de arbqiders, omdat van der Voet altijd veel voor de vakorganisatie heeft ge presteerd. Vervolgens zegt de heer A. H. van Noort, dat 'net hem verwonderd dat niemand van de onderteekenaars zijn canclidaat aanbe veelt. Hij zegt, de zittende leden niet in 't bijzonder te zullen aanbevelen, daar ieder in de voorgaande zittingsperiode heeft na kunnen gaan, wat men aan hen heeft in den Raad, maar één uitzondering wil hij toch maken en wel voor den heer E. Oosbdam, de wethouder. Spreker wekt allen op eens gezind op wethouder Oostdam te stemmen. Spreker zegt, dat wethouder Oostdam veel in het belang-der gemeente heeft gedaan en voor alle standen in opgekomen. Ver volgens beveelt spreker J. van der Voet aan. Thans is punt 4 aan de orde: benoeming stembureaux. Voor de raadsverkiezing zijn weer 2 stembureaux noodig, één in het dorp en één in Je Kerkbuurt. Tot voorzitter in het stembureau van het dorp wordt benoemd de heer J. P. Zonne veld; tot leden: B. J. Wessels en J. van der Werf. In de Kerkbuurt: J. van Dijk tot voorzit ter; tot leden: A. Broekhof en M. Braun. Punt 5: Mededeeling De voorzitter zegt in de vergadering in de Zilk te zijn ge weest en deelt mede, dat daar ter sprake kwam of iemand die lid van de kiesver eeniging in de Zilk is en verhuist naar Noordwijkerhout, zonder opnieuw contri butie tè betalen, lid wordt van de vereeni- ging in het dorp, en ook omgekeerd als iemand uit het dorp in de Zilk komt wo nen. In de Zilk is toen besloten, dat, als de kiesvereeniging in het dorp het goed vindt, overschrijving als lid van de eene naar de andere vereeniging, zonder beta ling kan plaats vinden. Dit wordt door de vergadering goedge vonden. Binnen 14 dagen moet echter aan het besturu door de persoon die verhuist, van de verhuizing kennis worden gegeven. Hierna wekt de voorzitter allen op a.s. Woensdag te stemmen op no. 1 van lijst 9. De voorzitter vraagt vervolgens verslag over den uitslag van de controle der^kas van den penningmeester der Centrale Kies vereeniging Noordwijkerhout. De heer A. H. van Noort brengt verslag uit. De in komsten waren 100.70. de uitgaven 59.76, in kas was dus op 1 Januari 40.90. Boeken en kas waren in orde. Rondvraag De heer v. d. Werf vraagt den voorzitter of het niet mogelijk is de menschen uit het stembureau te verwijde ren, die voor een bepaalde persoon propa ganda maken. De voorzitter zegt zijn me dewerking hiertoe te zullen vorleenen. De heer Marijnen vraagt vervolgens te stemmen op de lijst van het dorp en niet op de Zilkerlijst. De heer A. H. van Noort vraagt of er geen schutten geplaatst kunnen worden in het stemlokaaltje. De voorzitter zegt een en ander te zulen bevorderen. De heer E. Oostdam Jac.zn. zegt, dat de stemming op 22 April a.s. voor de verkie zing van de Provinciale Staten wel een beetje over het hoofd wordt gezien; spre ker geeft in overweging, dat het bestuur personen opzoekt die de menschen bij de stemming kunnen voorlichten, en verklaart Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter burgemeester van Gerrevink. Secretaris R. Reitsma. De notulen worden na voorlezing onver anderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. 1. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den Ontvanger der ge meente over het 1ste kwartaal 1931. 2. Toezending van een exemplaar van een der door den Bond van Nederland sche onderwijzers aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschapper, gezonden adres betreffende het onderwijs in de lichamelijke opvoeding. 3. Rapport van de Commissie van Toe zicht op het ager Onderwijs over 1930. 4. Verslag van de Gezondheidscommis sie zetel Katwijk over 1930. 5. Verzoek van de directie van de N.V. Uitgevers-Maatschappij „Ons Oegstgeest" om toezending van de raadsstukkon voorstellen en praeadviezen vóór de raadsvergadering. Wordt gezonden aan B. en W. om advies. 6. Adres van de afd. Oegstgeest van de Vrijz. Dom. Bond tot wijziging van artikel 5 der verordening op de honden in de ge meente Oegstgeest. Wordt gezonden aan B. en W. om advies. De agenda. II. Voorstel B. en W. tot vaststelling /an de instandhouding vergoeding be doeld in art. I le lid L.O.-wet 1921 aan de besturen van bijzondere scholen. Goedge keurd. III. Voorstel tot vaststelling van de in standhouding vergoeding als bedoelde in art. 103 der L.O.-wet aan de bijz. scholen over 1931. Goedgekeurd. IV. Idem over het jaar 1928 aan de bijz. lagere scholen aan de Hooge Morsch en in Duinzicht voor de toegelaten assis tenten. Goedgekeurd. V. Idem betreffende de scholen aan de Hooge Morschweg en aan de Endegeester- straatweg, betreffende het vervolgonder wijs. Goedgekeurd. VI. Idem tot het verleenen van een bijdrage aan het bestuur der R.-K. H.B.S. te Leiden in het tekort op de schoolreke- ning over 1929 voor Oegstgeestsche leer lingen tot een bedrag van 34.50 per leer ling. Goedgekeurd. zelf bereid te zijn gebrekkigen en ouden van dagen, die zelf niet naar het stembu reau kunnen gaan, met zijn auto te ver voeren. Vervolgens geven zich nog enkele personen, die in het bezit van een auto zijn, zich op om dit te doen. Hierna volgt sluiting der vergadering met den chr. groet. OEGSTGEEST. Kcrenbond .,St. Willibrord". De Korenbond St. Willibordus, geves tigd te Wassenaar zal zijn jaarvergadering houden in het gebouw „St. Willibrord" te Oegstgeest op hedenavond. Behalve de ge wone agendapunten, staat op de convocatie tovens vermeld, dat na de vergadering een demonstratie zal worden gegeven met gra- mofoonplaten waarop Gregoriaansche ge zongen, gezongen door de paters van So- lesmcs en van Venraa:. Het belooft een nfooie avond te worden. TER-AAR. De eerste aardbeien. Door den heer J. C. v. d. Jagt werden de eerste aardbeien aangevoerd, zij brachten 59 cent per doos je op. VOORSCHOTEN. Waarin de vrouw belang stelt. Voor Nederlandsch Fabrikaat Havermout en Gortmout werd voor de afdeeling Voor schoten van de R.-K. Dioc. Vrouwenbond in het R.-K. Vereenigingsgebouw een le zing gehouden door den heer W. M. Hart man, vertegenwoordiger van de N.V. Kon. Pellerij „Mercurius", v.h. Gebr. Laan, te Wormerveer, over Havermout en Gort- mout van Nederlandsch Fabrikaat. De heer Hartman begon met er op te wijzen dat onder de tegenwoordige om standigheden de huisvrouwen meer dan ooit de voorkeur moeten geven aan pro ducten van Nederlandsch Fabrikaat. De arbeidende klasse wordt door groote werk loosheid geteisterd. Meer dan 10 pet. der Nederlandsche arbeiders is thans werk loos. En aangewezen op steun, waarvan zij niet kunnen bestaan. Beter den steun is werken. Spr. betoogde dat de Holland sche Huisvrouwen veel kunnen bijdragen tot de zoo hoog noodige werkverschaffing, door zooveel mogelijk voortbrengselen van Nederlandsch fabrikaat te koopen. Spr. vertelde verder dat pl.m, 16 millioen kilogram Havermout ieder jaar in ons land wordt ingevoerd. Door het steeds toene mend gebruik van buitenlandsche merken moesten verschillende Hollandsche fabrie ken worden stopgezet. Die 16 millioen kilo gram kunnen gemakkelijk in ons land wor den gemaakt en zullen aan vele handen werk geven Op vlotte gezellige wijze toonde spreker vervolgens hoe de bereiding van Haver tot Havermout was. Hij liet verschillende doosjes circuleeren, eerst met ongezuiver de Haver, daarna steeds meer gezuiverde, ten slotte haver, die gestoomd, geknipt, ge walst en geroosterd was. In één woord, hij toonde de bewerking van begin tot eind. Na de korte pauze, waarin thee met ,.Mercurius"-gebak, Haverraout-koekjes die van Mercurius-Havermout waren gebak ken, werd hetgeen verteld was verduide lijkt door een reeks lantaarnplaatjes, die 1 fabrieken, en machines toonde. VII. Idem tot het verleenen van subsi die volgens de Nijverheidswet aan de R.-K. Volkshuishoudschool in Duinzicht over 1931. Goedgekeurd. VIII. Advies van B. en W. op het adres van de Comm. van Toezicht op het L.O. inzake het onderwijs in de nuttige handwerken. B. en W. stellen voor geen vakonderwijzeres aa nte stellen, door nut tige handwerken in het leerplan op te ne men waardoor het vakonderwijs tot beter vecht komt. De heer den Ouden prefereert een vakonderwijzeres. Voorstel van B. en W. wordt aangenomen. IX. Voorstel B. en W. tot het verlee nen van subsidie aan de Ver. Wijkverple ging voor alle gezindten ter bestrijding der t.b.c. B. en W. stellen voor 250 subsidie te verleenen. (De vereeniging vraagt 500). Met algemeene stemmen aangenomen. X. Voorstel B. en W. tot aankoop van grond benoodigd voor het doortrekken Rijnzichtweg naar den Rijnsburgerweg. De hger Breda juicht de plannen toe. Aange nomen. XI. Het kohier verlichting belasting wordt vastgesteld tot een bedrag van 779.60. XII. Voorstel B. en W. tot het indie nen van bezwaarschrift tegen aen aanslag in de grondbelasting. De gemeente is voor ongeveer 170 te hoog aangeslagen. Aan genomen. Reclames schoolgeld worden in geheime vergadering behandeld. Rondvraag. De heer van den Burg vestigt de aan dacht van een wagen met koopwaar, die geregeld bij de halte Endegeest des Zon dags standplaats neemt en belemmerend is voor het verkeer. Ook vestigt de heer v. d. Burg de aandacht op het beurzen. De voorzitter zegt onderzoek toe. De heer van Bieda zou betere straatrei niging wenschen in 't oude Dorp. Wordt onderzocht. De heer Varenkamp vestigt de aandacht op de gevaarlijke bocht bij 't Groenekerk- je en zou willen aandringen bij 't Rijk op verbetering. De heer Paardekooper sluit zich aan bij den heer Varenkamp en heeft zich ver baasd over het antwoord van den minis ter aan een Kamerlid (de heer Korsten). Hierna sluiting. Tot slot zegde de presidente, mej. N. van Geest, spr. dank voor zijn prettige en dui delijke causerie en bracht zij, onder het ap plaus der aanwezigen dank aan de direc tie van de N.V. Kon. Pellerij „Mercurius", die het initiatief nam tot een nuttige le zing als deze en kte zij de aanwezigen op voortaan „Nederlandsch Fabrikaat", en „Mercurius" Havermout en Gortmout te gebruiken. WASSENAAR. Aanbesteding. Woensdagmiddag werd door het Schoolbestuur aanbesteed het bij bouwen van 2 leslokalen, een gymnastiek lokaal en een overdekte speelplaats aan de Chr. U.L.O.-school aan den Heerenweg alhier. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. de Wit te Wassenaar voor ƒ51.900; G. v. d. Veen te Den Haag voor 45.900; A. J. Langeveld te Leiden voor 45.000; van Dun en Vink te Noord wijk voor 44.750; G. v. d. Burg te Schipluiden voor 43.780; H. van Leeuwen te Den Haag voor 43.250; P. Breier te Den Haag voor ƒ42.900; H. J. Oppenkamp te Haarlem voor 41.300; van de Wal en Kloppenburg te Utrecht voor 40.844. De gunning werd aangehouden. Hooibergbrand. Door een automobilist werd ten politiebureele kennis gegeven, dat aan den Katwijksche weg een hooiberg in brand stond. De politie toog er op uit en het bleek dat de brand even over de grens der gemeente, dus te Katwijk, was. Terwijl de Katwijksche collega's werden gewaar schuwd, heeft men het uitgooien van het hooi reeds ter hand genomen en het ver- verdere uitmaken later, na nog een poosje samengewerkt te hebben, aan de Katwijk sche collega's overgelaten. Beetgenomen. Door mevr. Kr. alhier, werd bij de politie aangifte gedaan, dat zij van een koopman een kersenboompje had gekocht voor den prijs van 5.ter wijl een vakman verklaarde, dat men haar slechts een bessenboompje van geringe waarde in handen had gestopt. Aanrijding. Op den hoek Lange Kerk- dam-Zijllaan had een aanrijding plaats tus schen de wielrijdster mej. J. en den heer van H. alhier. Het rijwiel van mej. J. werd beschadigd. De schade zal onderling wor den geregeld. Ongeval op bouwwerk. Op het bouw werk van de Johannastiohting aan den Schouwweg alhier kreeg de arbeider van Z. uit Den Haag een ijzeren luik op het lichaam. Door dr. Duetz werden inwendige kneuzingen en spierverrekkingen geconsta teerd, waarna hij per ziekenauto van Goe- mans naar zijn woning te Den Haag werd overgebracht. Gevaarlijke automobilist. Door den heer Kr. uit Den Haag werd aangifte ge daan, dat hij, terwijl hij op het rijwielpad reewi met zijn rijwiel, door een auto plotse ling van den weg werd afgesneden. Het nummer van de auto had hij genoteerd en hij verzocht er, den bestuurder op het on voorzichtige van zijn daad opmerkzaam te willen maken. Gevonden voorwerpen. 1 controlekaart van bouwvakbond; 1 kindertaschje met inh. 1 kinJerportemonnaie met inh.; 1 notitieboekje; 1 sigarettenkoker; 1 heeren handschoen; 1 damesportemonnaie met inh.; 1 handbeschermer; 1 moer van wa gen; 1 shawl; 1 heerenhorloge; 1 dames kraagje.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6