ONDERWIJS LAND- EN TUINBOUW LUCHTVAART DONDERDAG 16 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. II HET SPELLING-VRAAGSTUK. De Vries en te Winkel voor het openbaar onderwijs te 's-Gravenhage gehandhaafd. Naar wij vernemen, hebben B. en W. van 's-Gravenhage de volgende circulaire gericht tot de hoofden van het openbaar liooger-, middelbaad- en lager onderwijs: Naar aanleiding van de u bekende aan schrijvingen van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, nopens de schrijfwijze of spelling der Nederland- sche taal, heben wij de aandacht van den Minister er op gevestigd, dat de abituriën ten van scholen voor voortgezet onder wijs in deze gemeente o.a. geschikt moe ten zijn voor de waarneming van admi nistratieve betrekkingen in den dienst van openbare bestuurs-orgajien. Met het oog daarop hebben wij tot den Minister de vraag gericht., of de regeering voornemens is om zeer binnenkort in de van haar uitgaande stukken de door den Minister aangegeven afwijkingen geoor loofd te verklaren bij bepaalde examens. Onder deze omstandigheden moeten wij vasthouden aan den eisch, dat. voortaan bij het onderwijs in deze gemeente de spelling der Nederlandsche taal wordt onderwezen overeenkomstig de regels van De Vries en Te Winkel, met de vereenvou digingen, welke tot dusverre reeds alge meen en in het bijzonder in de van de regeering uitgaande stukken toepassing vinden. Wij begrijpen, dat voor zooverre in den loop van het schooljaar 1930—1931, door een minder juist inzicht in de strekking van de ministerieele voorschriften een an dere spellingwijze in de scholen is toege past, daarvan thans, enkele maanden voor toelatings- en eind-examens niet meer kan worden afgeweken. Wij verlangen ech ter uitdrukkelijk, dat, te rekenen van den aanvang van het cursusjaar 1931—1932 af, met onzen boven omschreven wensch nauw gezet wordt rekening gehouden. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Meisje door een auto overreden en gedood. Gistermiddag om twee uur naderde op den straatweg nabij de gemeente Hark stede een doktersauto uit de richting Groningen. Van de tegenovergestelde zijde kwamen per fiets de gezusters Wichers, wonende te Harksteede. Daar de dokter zag dat er een ongeluk zou plaats hebben, trachtte hij dit nog te voorkomen door het stuur om te gooien, doch één van de zusters-, de 22-jarige Jantje, geraakte onder de auto en was op slag dood. De auto werd ernstig be schadigd. Het lijk is naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. Vrouw door tram overreden en gedood. Gisteravond om half negen is een om streeks 55-jarige vrouw in de Oranjeboom- straat te Rotterdam bij hefc oversteken van den weg gegrepen door een tramwa gen van lijn 3, die snel voorbijreed. De vrouw werd tegen den grond geslin gerd en is met een schedelbreuk naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd, waar bleek, dat zij reeds overleden was. Men heeft de identiteit nog niet kunnen vast stellen. Nog meer doodelijke ongeluk ken le Rotterdam. De zevenjarige C. A. Dekkers, een meis je van den Dordtschen straatweg, is Dins dagavond voor de ouderlijke woning door een auto overreden. Het kind is ernstig gewond naar het ziekenhuis aan den Cool singel vervoerd, waar het aan de verwon dingen is overleden. De vijfjarige P. de Hoop, van den Lan ge Hilleweg, is in de Dordtschelaan door een vrachtauto overreden. Met jongetje is met ernstige verwondingen naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar het bij aankomst bleek te zijn overleden. Door een vrachtauto overreden en gedood. Gistermidda-g is do flietsendo 10-jarige H. V. in de Getferstraat te Enschede door een met steenen beladen vrachtauto van de firma S. overreden. Hij was onmiddellijk dood. Aan de gevolgen overleden. De -16-jarige gehuwde bouwvakarbeider F, M- uit Kerkrade, die Zaterdag door een auto werd aangereden, is Dinsdag in het ziekenhuis te Kerkrade o crleden. Het lijk op de spoorlijn. Het lijk der vrouw die Dinsdagmorgen op de spoorlijn te Voorst gevonden werd, is herkend. Het bleek te zijn -de vijf-en- vijftigjarige mevr. H., geb. T. uit Deven ter. Vermoedelijk is de dame door den laatsten trein naar Zutfen den avond te voren gegrepen. Door een dolle koe gewond. Nabij de Edo Bergsma-brug te En schede sprong een dolle koe uit een vee wagen. Het dier verwondde den heer K. met de horens zoodanig, dat deze met borstkneuzingen naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. BRANDEN. Kind verbrand. Eenigen tijd geleden is in het krimka- naal een strooschip gezonken, waarna men de balen stroo langs den weg heeft gezet. Herhaaldelijk stak de jeugd de vlam in de balen stroo en dit gebeurde ook gister morgen omstreeks 11 uur met het droevig gevolg, da-t het ruim vijfjarig zoontje van J. Helms, te Coevorden woonachtig, in de vlammen is omgekomen. Brand in een kapok bergplaats. Gistermorgen omstreeks half elf brak brand uit in de kapokbergplaats, tevens óók werkplaats van de N.V. de Jong's meu belindustrie aan de Hoofdstraat te Apel doorn. Spoedig was de brandweer met vol ledig materiaal ter plaatse en gaf met vier stralen water. Ook de burgemeester en de commissaris van politie waren aanwezig. Op de bovenverdieping waar de brand door het spelen met lucifers door den zes tienjarigen knecht S. was ontstaan, gre pen de vlammen woedend om zich heen, waardoor de brandweer niet verhinderen kon, dat de geheele bovenverdieping uit brandde, en de daaronder gelegen werk plaats aanzionlijke waterschade leed. Ver zekering op beurspolis dekt de schade. Brand in een bakkerij. Gisteravond om half acht is brand uit gebroken op de zolderverdieping van een bakkerij, gelegen achter een winkel van electrische artikelen aan de Maarten van Heemskerkstraat No. 40 te Haarlem. De bakkerij werd gebruikt door de firma Does burgLannaoy. In korten tijd sloegen de vlammen naar buiten. Met vijf stralen op de waterleiding is het vuur gebluscht. De bakkerij brandde geheel uit. De ifiventaris liep veel waterschade op. De belendende perceelen bleven gespaard. Naar de oorzaak wordt nog een onderzoek ingesteld. Verzekering dekt de schade. jÉware brand in een pakhuis. Gisteravond om halfacht is een zware brand uitgebroken in het pakhuis van het nieuwe Gem. Entrepot aan den Crusius- weg te Amsterdam. Dit pakhuis maakte deel uit van een groot pand, ongeveer 25 jaar oud, hetwelk bestaat uit 5 verdiepin gen geheel uit gewapend beton opgetrok ken. Het strekt zich uit over een afstand van eenige honderden meters langs de kade van het nieuwe dok. Om halfacht zag de portier van de eta blissementen van de Stoomv. Mij. Oceaan plotseling vlammen hoog uitslaan boven het dak van bet, pand. Op do 3e en de 2e verdieping liggen groote voorraden dek bladtabak van de oogst 1928 opgeslagen, die eveneens hooge waarde vertegenwoor digen en vermoedelijk door den stortvloed van bluschwater zijn bedorven. Om ruim 10 uur had de brandweer den vuurhaard in de balen tabak op de 4e verdieping te pakken en spoedig daarna was de brand gebluscht. In het uitgebrande gedeolte van de 5e verdieping waren goederen opgeslagen ge weest van de Fina Woollen Company, een Duilsche Maatschappij. Op de 4e verdie ping lagen goederen van de Neuenburgcr Tabaks factory Smirna Sigaretten Tabak. Omtrent den omvang van de aangerichte schade kon men nog niets anders mededee- len, dan dat deze zeer aanzienlijk moet zijn. De oorzaak van den brand moet ver- moedlijk te wijten zijn aan broeiing in de halen wol. WEER EEN SMOKKELDRAMA. Door Duitsch grensbeambte gedood. Uit. Roermond wordt- aan de „Tel." ge meld: Nabij de NederlandschDuitsche grens bij Spaansch Huuske, gemeente Echt, is gisteren op Duitsch gebied het lijk gevonden van den landbouwer J. Maessen uit Saefelen (D.). Het lijk, dat een schot wonde in den hals vertoonde, is door de Duitsche politie in beslag genomen. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dat M., die met. een ander persoon een zak niais Duitschland wilde binnensmokkelen, door een Duitschen commies is gesom meerd om halt te houden. M. gqpHe toen de zak mais weg en vluchtte in de rich ting der Limburgscbe grens, waarop do grensbeambte hem een schot nazond, waardoor M., zooals thans is gebleken, werd getroffen. Het slachtoffer was ge huwd en vader van een kind. Het ongeluk bij wachtpost 66 te Blerick. In het R. K. ziekenhuis St. Joseph te Venlo worden op het oogenblik nog drie slachtoffers verpleegd van het spoorweg ongeluk bij wachtpost (56, op 20 Februari j.l. Het zijn wethouder Joosten uit Grub- bcnvorst, L. Clevens uit Horst en Ge- leuken uit Venray. Allee drie liepen zeer ernstige beenfracturen op. Over eenige weken zullen ze, geheel hersteld, het zie kenhuis kunnen verlaten. Méér dan 100.000 rupsennesten in één gemeente. Te Liempde (N.-B.) zijn bij het gemeente bestuur niet minder dan ruim 103.000 nes ten van de rups van den bastaardsatijn- vlinder ingeleverd. Per 10 nesten werd één cent vergoed. Men mag aannemen, dat dil dorp dezen zoïïier van de rupsenplaag zal bevrijd zijn. De steekpartij te Kerkrade. De mijnwerker M. S. uit Spekholzer- heide, die Maandagnacht tijdens een vechtpartij te Kerkrade den Joego-Slavi- sohen mijnwerker P. een diepen messteek in den rug had toegebracht, waardoor on middellijk operatief ingrijpen in het zie kenhuis noodzakelijk was, is gisteren ge vankelijk -naar Maastricht overgebracht. Het slachtoffer verkeert in levensgevaar. Tram gederailleerd. Te Beuningen is de Maas- en Waalsche st-oomtram gederailleerd. De machinist werd van de locomotief geslingerd en aan zijn rechterban gewond. De twee voorste wagons kwamen dwars over den weg te staan, terwijl de locomotief ondersteboven viel. Het verkeer was eenige uren gestremd. Inbraken te Montfoort. Te Montfoort hadden een drietal bru tale inbraken plaats. Bij de dames Wol- ters werd door het uitsnijden van een ruit toegang verkregen tot de woning, 300 was- de buit. Bij den heer v. d. Does brak men in en consumeerde slechts eenige eieren. Daarnawerd ingebroken in de villa van derf^heer A. de Goeij. Door het val len van glaswerk schrokken de bewoners wakker, waarna de inbrekers er van door gingen. Met politiehonden yond men 't spoor, doch het vermoeden bestaat dat de lang- vingers per fiet? verdwenen zijn. VERSMAAD APPINGEDAM. Z. M. Langbeen trok verder Men schrijft uit Appingedam aan de „Tel.": Een geweldige berooriug heeft onze plaats bezocht. Een beroering zoo groot, dat zij zelfs doordrong tot de hei lige hallen van het gemeentehuis en daar de Overheid tot drastische maatregelen noopte. Maatregelen, die helaas zonder het goede resultaat bleven, dat zij be oogden. Wat was het geval? Sinds menschen- heugenis vertoonde zioh hier geen ooie vaar. En ziet, nu enkele dagen geleden, zeilde zulk een zegenbrenger onze ge meente binnen en streek zelfs neer op het dak van de kerk, op de torenspits en ten slotte op meer daken. Hij wilde blijkbaar onderzooken, waar het goed zou zijn, een nestplaats tc hebben. Dc bevol king hep te hoop. Men volgde den won derbaren vogel op al zijn speurtochten, men liet hem geen seconde ui. het ver langend oog. Men hoopte in stilte en openlijk, dat de lentebode ergens een plekje zou vinden, dat hem aanstond. Maar ach, de vogel scheen te kieskeurig. En reeds maakte hij aanstalten, welke op een vertrek duidden. Toen greep het ge meentebestuur in, aanstonds vloog een ijlbode met instructies naar den gemeen te-architect en die instrueerde 'op zijn beurt het gemeentefpersoneel. Onmiddel lijk toog men aan hét werk. Op een stuk- gemeenteweiland werd in allerijl een staak opgericht, bekroond me een ver leidelijk wagenrad, fundament, waarop immers ooievaarsnesten zoo gaarne wor den opgetrokken en toen trok men zich bescheiden terug, meenende, dat deze uitnoodiging voldoende zou ijn voor den begeerden vogel. Maar helaas, Z. M. sloeg er geen acht op, keek er zelfs niet naar. Het laatste dak, dat hij bezocht, achtte hij weldra even onwaardig als de rest en toen vertrok hij, zonder zelfs afscheid te nemen. Dc bevolking bleef achter, aan diepe verslagenheid ten prooi. Koning Eidcbaar, de zegen brenger, wenscht© het schutspatronaat van Appingedam niet. te aanvaarden. BUITENL BERICHTEN WEER GIFTIGE GASSEN IN HET MAASDAL. Een paniekstemming. In de omgeving van Tilleur. Ougrée en Sellissin in het Maasdal, zijn gister morgen opnieuw tallooze- personen onwel geraakt, tengevolge van ontsnappende fabrieksgassen. Een kindje van acht maanden verkeer de in zoo ernstigen toestand, dat het nog ternauwernood van den dood kon worden gered. Onder de bevolking is een paniekstem ming ontstaan en de meeste menschen zijn naar andere plaatsen verfrokken. Ook zijn eenige koeien door gas ge stikt. BELGISCH PRIESTER IN CHINA VERMOORD. De Bvussolsc-he correspondent van de. ,,Msb." meldt: Communisten hebben de stad Patung in de provincie Hu-Peh ge plunderd. Zij namen den Belgischen pries ter Marin gevangen en doodden hem. BLUCHERPALEIS TE BERLIJN VERNIELD. Door hevigen brand geteisterd. Het Bliichorpaleis, dat in 1813 door Pruisen aan generaal Blücher was go- schonken, en dat onlangs door hot Amc- rikaansche gezantschap voor 8 millioen mark war aangekocht, is door brand ge heel verwoest. Waardevolle gobelins en schilderijen zijn verloren gegaan. De brand werd om half vier gister morgen ontdekt, en de brandweer be streed hot vuur. Omtrent de oorzaak van den brand is nog weinig bekend. Het Blüch er-paleis is eqn van de fraai ste bouwwerken van Berlijn, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van dc Bran denburger poort. ZOMERTIJD IN BELG IE, FMANKRIJK EN ENGELAND. Op 1 April a.s. In den nacht van 18 op 19 April zal in België, Frankrijk en Engeland de zo mertijd worden ingevoerd, welke tot 4 October zal duren. Verkeersongevallen in Engeland. Volgens een statistiek van het Brit- sche ministerie van Binnenlandsohe Za ken werden in 1930 gemiddeld per dag 20 personen door verkeersongelukken ge dood en 487 gewond. In totaal werden in 1930 7305 personen door verkeersongeluk ken gedood en 177.895 gewond, tegen resp. 6696 en 170.817 in 1929. Felle brand in Opper-Silezië. Uit Neustadt (Opper-Silezië) wordt ge meld: Tengevolge van kortsluiting is te Dittmannedorf in het district Neustadt een groote brand ontstaan, die tien woonhuizen in asch heeft gelegd. Enkele personen worden gewond. Ongeveer 40 personen zijn dakloos geworden. LAGERE TUINBOUWSCHOOL TE ROELOFARENDSVEEN. Eenigen tijd geleden werd te Roelof- arend® veen een vergadering gehouden ter vaststelling van de plaat®, waar een Lage re Tuimbo-uiw'school moest woeden gevestigd. Tot de-ze vergadering waren uitgenoodigd de besturen der omliggende LT.B.-afdee- lnngen, en de Dagelij ksche Best-uren van de omliggende Gemeenten. Op deze vergadering stelde de Burge meester van Alkema-de zeer hooge n prijs op een lagere tuinbouwsc-hood in zijn gemeen te en ook zijn wethouders. Echter ook de Burgemeester van Ter Aar en zijn Wethou ders stellen prijs op zuilik een school. Bij de besprekingen, welike hierop volg den., we-r<j naar voren gebracht, dat de L.T.B.-afdeeling Roelofarends-veeu reeds jaren ge'eden een lagere tuinbouwschool had aangevraagd, en verder .dat i<n Hoelof- a-rends-veen reeds eenige jaren dubbele cur sussen worden gegeven enz. De Burgermeester va-n Ter Aar heeft toen in overeenstemming met zijn Wethouders aan den Voorzitter der Onderwijs-Vereeni- ging. die de genoemde vergadering pre&i- dieerde, verzocht te willen zongen, dat ui Ter Aar een Lagere .Tuinbouwschool zal worden gesticht. Nadat d-e Voorzitter deze toezegging had gedaan, heeft de Burge meester va-n Ter Aar, ©veneen® in overeen stemming met. zijn Wethouders, zich accoord verklaard met de stichting der lagere tuin bouwschool te Roe !o fa-re nds veen. Het totaal-resul taat van deze bespreking is dus, dat Roelofairend'sveen de eerstvol gende lagere tuinbouwschool krijgt en dat Ter Aar op liet sticlitiiilfgsprognauiwa van de Onderwijs-Vereetiiginig va-n den L.T.B. staat A'Tee in overeenstemming met de aan wezigen. Proefneming met een raket-vliegtuig. Een goedgeslaagde proefneming met een raketvliegtuig is gisteren gedaan door den ingenieur Tieleng in de buurt van Osnabrück. Nadat hij eerst, enkele modellen had laten starten, volgde de start van het eigenlijke raket vliegtuig, dat op een hoog te van 2000 M. 2 vleugels ontplooide en daarop langzaam in glijvlucht daalde. Het kwam onbeschadigd dicht in de buurt van de plaat® waarvan gestart was-, op den grond eu word terstond daar op weder voor een tweed© vlucht ge bruikt, die eveneens slaagd". Nog enke'e proefnemingen werden ge daan, die eveneens gunstig verliepen. Ingenieur Tieleng wil over een jaar zijn proeven op grootere schaal herhalen. INGEZONDEN STUKKEN Hooggeachte Stadgenooten A.s. Zaterdag, den 18en April, zullen u op straat bloempjes worden aangebo den. Dit zijn de Emma-bloempjes die vanwege de Ned. Centrale Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose in de maand April door ons hee-le land ver kocht worden. Het zal u bekend zijn dat de op brengst van doze collecte in zijn geheel besteed wo-rdt aan de bestrijding van oen ziekte die ondanks de groote som men gelds die hieraan besteed worden een zeer groot aantal slachtoffers maakt. Dank zij een onvermoeid- actie is het gelukt tot dit resultaat te komen dat tegenwoordig nooit, meer het geld de re den behoeft te zijn dat iemand, lijdende aan tuberculose, niet de verpleging of verzorging kan krijgen die hij noodig heeft. Wanneer wij bedenken dat de kortste verplegingstijd voor een licht ge val in oen sanatorium toch zeker wel op een vier maanden gesteld mag worden en dat de verpleegprijs drie a vier gu'den per dag bedraagt, dat menschen, lijden de aan deze ziekto andere eisohen aan hun woning moeten stellen dan gezonden, dat hun invaliditeit langer duurt dan bij welke ziekte ook, dan begrijpt men hoe 'n verbazend groot kapitaal hiervoor jaarlijks noodig is, dat hier de enkeling door het algemeen geholpen moet wor den. En dit is dan de reden dat wij ook in een tijd dat er zeer veel andere col lectes gehouden worden, ook nu weer uw bijdrage voor dit werk komen vra gen, ook nu weer vol vertrouwen, dat u ook dit jaar uw bijdrage zult willen stor ten, onze collectanten, op u af zullen zenden. Van den bekenden dichter-zanger Clinge Doorenbos die wij om een wat pakkende aanmoediging tot deze collecte vroegen ontvingen wij onderstaand ge dicht. Leest u dit eens aandachtig. Ieder centje dat U strakjes In dat Emmabusje doet, Geeft één Uwer medemensehen Nieuwe levenskvacht en moed. leder duppie, dat U vriendelijk Aan een van die dames geeft, Maakt dat de een of andere stakker Weer een grooter kansje heeft. Ieder kwartje, dat in 't busje Door het grage gleufje gaat Geeft zijn rente honderdvoudig, Geeft een prachtig resultaat. Iedere gulden dio daar tuimelt Met een zilverzwaar geluid. Schakelt duizenden bacillen Tot heil van de Mensohheid uit. En zoo kunnen we maar doorgaan. Want nu komt er ieJ'reriks. Maar U weet: een goed verstaander... Dus wo zeggen verder niks. Het Bestuur der Vereeniging tot, Bestrijding der Tuberculose te Leiden. Uit Leiden vertrokken. N.' C. van den Berg, Waddinxveen, Zuid kade 128 M. C. Broekhof, Weert, St. Jansgesticht. J. R. Broekhuizen, Haag Paul Krugerlaan 109 M. W. C. van dei- Steen— Broos, Edam, Spuistraat 34 L. J. v. d. KaadonBurgersdijk, Ned. O. In- dië J. M. van Dort, Voorschoten, Haag- weg 6 A. Dudok van Heel, Gouda. Westhaven 53 A. J. Ehrenhard en Fam. Bleiswijk, J. Elenbaas en Fam., Voor burg, Broekstraat 58 C. M. van der KrogtFles, Oegstgest, Gest. Duinzicht I. Fontijn, Amsterdam. Leliegr. 64 A. J. v. Blarkom—Francken, Zwolle, Pr. Hendrikstraat 17a A. P. Gouwentak en Familie, Haarlem, Spaanschevaarlstraat 49 J. Gros en Familie. Alkmaar, Oude Gracht 110 W. L. Harmsen,. Haag, Dr v. Welylaan 2 W. F. van der Kaaden, N. O. Indië Chr. A. O. E. Klaaseu, Rotterdam, Coolsingel (ziekenhuis) M. A. Kleyn, Warmond, St. Ludwinagesticht A. Knake, Gouda, Graaf Florisweg K. Kreuning, Kerkwijk, B 36 H. Labor- dus, Voorschoten, Schoolstraat 4 J. C. van der Lelie en Familie, "^Rotterdam, Putsche Bocht 57 G. C. de Liefde Meijer Zwolle, Pr. Hendrikstraat 17a F. A. Montanus en Familie, Voorhout, Mgr. Broerestraat 23 H. A. Offringa, Den Haag, Kanaal weg 94 S. Olderiks. Oegst- geost, Julianalaan 19 P. ,T. Dijkman- Planjer, Bleiswijk A. A. Prins, Am sterdam, N. Amstellaan 191" II J. A. Ribman en Familie, Den Haag, Julina van Stotbeyglaan 193 C. Ruosen en Familie, Oegstgeest, Wannonkerweg 68 P. G. Sabee en Familie, Den Iïaag, L. Beesten markt 162 M. Hakker—Van Santen, Oegstgeest., Do Kempenaerstraat J. G. Scheer en Fam., Brussel, Rue Masui 85 F. J. van Schie, Schiedam, Boerhavelaan 35a Th. E. Sistermana, Den Haag, L. Stoffers en Familie, Amsterdam. Rog geveenstraat. 18hs C. J. Storm. Rotter dam, Henegouworlaan 27 J. Chr. Tege laar, Amsterdam, Kattenburgprpl. 9 D. Tolman, Smallingerland, Boornbergum A 65 C. J. van der Waals, Zwammevdam, Hotel de Rustende Arend G. Walles, Groningen, Korreweg 162 W. J. van dc Water, Den Haag, Lijstorbesstraat 61 G. W. Westerhout, Utrecht, Msr. v. d. We teringstraat 120b G. van Woudenberg Den Haag, Beotsstraat 159. In Leiden gevestigd. M. Abspoel, 3e Gort es tr. 89 M. Baars, hulp in de huish., v. d. Werffstr. 27 A. S. van Beek, verpleegster, Rijns burgerweg 10 B. G. J. vn Bommel, timmerman, Beschuitsteeg 7 E. Boek- sletto, dienstbode, Hoogl. Kerkgr. 14 - J. Bok. Witte Rozenstr. 24 CD. D. t' Bol. dienstbode, Lange-brug 16 J. H. Budde en fam., kok, Hansenstr. 51a A. Clausing, dienstbode, Maredijk 149 M. G. van Dissel, los werkman, Konina- straat 25 J. Drent'h, ged. gezagh. B. B Marienpoelstr. 11 A. M. van Dijk, dienstbode, Warmonderweg 49 R. M. van Eek, ambt. Museum v. Oudheden, Warmond©nv. 45 E. Moehker—Engels, Middelweg la C. van Es en fam.. Tronipstr. 36 C. Fries, kapper, Geere straat 16 F. de Groot, adj. comm. R. v. A., Fagelstr. 30 G. C. Hartmans, Oude Rijn 135a W. van der Heijden en fam., varensgezel, Oude Rijn 27 H. Horn, dienstbode, Rijnsburgerwg 189 J. H. de Jong en fam., dir. Gem. Rein., Cobetstr. 34 E. Keszi, Niouwstr. 36* A. M. Meijer, dienstbode, Utr. Veer 19a E. Mulder, kellner, Gasstraat 40 L. Nehmelman, hulp in de huish., Steenstr. 44 J. E. Kastoe'enOuwerkerk en fam. P. Krugerstr. 22a D. Piket, Mayesin- gel 4Sa K. Th. W. Splinter—Roll wag©. Nieuwe Rijn 65a B. Rösmann. dienst bode. H. Rijnijdijk 2 A. Salewski. dienstbode, Oude Singel 212 G. Scheer Witte Singel ,80 T. Schoemakers, ver pleegster, Rijns burgerweg 10 J. B. Jongerling— Smit. Hartestceg 6 A. van Son, reiziger. Witte Rozenstr. 21 C. H. M. Strang, Rijnsburgerweg 10 A. J. Th. Stijnman, instrumentmaker, Burg- steeg 7 E. Suchanek, dienst bode, Zoc- terw. Singel 87 J. W. M. Timmermans hoekhoudsier, Iloogstr. 1 M. Tkatzik. dienstbode, Vreewijkstraat. 6 M. A. Valkenburgh, chauffeur, R. en Schiekade 55 I. Verwoerd, chauffeur, Witte Ro zenstraat 60 J, L. Vos, winkelbediende, Pelikaanslr. 15a G. van Workum, ver koopster, Korevaarstr. 1 B. Zink, dienstbod©, Rapenburg 62.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11