STADSNIEUWS UIT DE PERS KIN^DRJ>PPEL5 LETTEREN EN KUNST DONDERDAG 16 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Het veilinggebouw en het Leidsche Raadhuis! De heer N. v. d. Meer wees erop, dat de spreuk „eendracht maakt macht" hier wel ir.vervulling mag gaan. Want het vei linggebouw is hier met spoed tot stand ge komen, in tegenstelling met het raadhuis te Leiden, waarover men het nog steeds niet eens is! Dit vlot verloop van zaken schrijft, spr. toe aan de eendracht van be stuur en leden, welke eendracht in Leiden blijkbaar ontbreekt. Ook meende spr., dat men hier in de keuze van architecten en aannemers heel wat gelukkiger is geweest als in Leiden! Pastoor Ünel kwam ook te spre ken over de spreuk „eendracht maakt macht", maar op één punt ontbreekt de eendracht. De bloemen namelijk worden naar veilingen in andere plaatsen gebracht, terwijl spr. meent, dat er in de Veen wel zooveel bloemen getrokken worden, dat zij hier geveild kunnen worden. Spr. hoopt, dat in de toekomst geen bloemetje „de Veen" uit zal gaan. De voorzitter van den Raad van Toe zicht, de heer C. H u i g s 1 o o t, antwoord de, dat inderdaad op dit punt de volle een dracht niet is bereikt. Toch wordt er reeds onderhandeld, dat ook hier in de toekomst bloemen geveild kunnen worden. De kans is wel gering, maar toch nog niet afgeketst, om nog in 't a.s. seizoen bloemen hier te veilen. D r. V a n D o o r e n uitte zijn beste wen- schen aan het veilingbestuur en aan de tuinders, voor een goede gang van zaken. De heer Wagenaar onderschreef vol komen, wat gezegd is over het veilen van bloemen. Spr. dankte de verschillende schenkers van bloemen. Spr. hoopte, dal de heeren die de veiling hebben opge sierd met bloemen, ook het veilen van bloe men daadwerkelijk zullen steunen. De burgemeester zeide, de kwes tie van het bloemenvellen niet te hebben durven aanroeren. Spr. wilde in alle ernst aanraden, te zorgen de bloemen in de vei ling te krijgen. Het gemeentebestuur heeft bloemen naar de veiling gebracht laten ook de trekkers dit doen. Spr. ontveinst zich de moeilijkheden niet, maar met kal me onderhandeling, dunkt spr., moet het slagen. Laat men zijn besluit niet over haast nemen. Laat men er ernstig over na denken, dit probleem tot oplossing te bren gen. De heer P. H u i g s 1 o o t. bracht dank voor de spoedige uitvoering der bouwplan nen. De heer O n s t e n k, opzichter, bracht dank voor de waardeerende woorden aan zijn adres gesproken. In gelijken zin sprak de heer Overde- v e s t, aannemer van het werk. De voorzitter besloot de bijeen komst, met de hoop uit te spreken dat alle goede wenschen in vervulling zullen gaan. GEMEENTERAAD. Aan de agenda van den Gemeenteraad van a.s. Maandag zijn nog de volgende pun ten toegevoegd: a. Prae-advies op het verzoek van A. M. Biok, om eervol ontslag als buitengewoon geneesheer aan de gestichten „Endegeëst, Voorgeest en Rhijngeest". b. c.q. Benoeming van een buitengewoon geneesheer aan de gestichten „Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest", voorloopig voor den tijd van één jaar. c. Benoeming van een 2den geneesheer aan de gestichten „Endegeest, Voorgeest, on Rhijngeest", voorloopig voor den tijd van één jaar. d. Benoeming van een Ingenieur le klas se der Gemeentewerken. e. Benoeming van een lid der Plaatse lijke Schoolcommissie. f. Benoeming van vier leden der Schat tingscommissie, bedoeld in art. 57 der Wet op de Inkomstenbelasting. g. Voorstel in zake wijziging van de le voorwaarde, waaronder aan de R. K. Coö peratie „Eendracht", bij Raadsbesluit van 2 September 1930, werd verkocht een ge deelte grond, gelegen aan het verlengde van de Marnixstraat, hoek Molenstraat. h. Voorstel tot verkoop aan Ir. F. H. E. Guljé van een gedeelte grond, gelegen aan het verlengde van de Johan de Wittstraat kad. bekend Sectie P, No. 9b ged. i. Verordening, betreffende de aanslui ting van particulieren aan het gemeente lijk radio-distributie-net. j.-Voorstel tot onderhanasche verpach ting van de tolgelden aan het Zijlhek, als-, mede het gebruik van het woonhuis c. a. aan den Zijldijk onder Leiderdorp en van Je bruggelden aan de Zijl- of Spanjaards- brug, aan J. C. Hey. Plaatselijke Schoolcommissie. Ter aanvulling in de vacature ontstaan in de Plaatselijke Schoolcommissie door ontslagneming van het lid Dr. G. O. E. Lignac wordt het volgende dubbeltal aan bevolen: 1. Dr. C. de Jong; 2. B. F. Krantz Buitengewoon Geneesheer bij de Gestichten. B. en W. stellen den Raad voor, aan den heer A. M. Blok, op diens verzoek, met ingang van 1 Juni 1931, eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking van buiten gewoon geneesheer aan de gestichten „En degeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest". Tweede Geneesheer aan de Gestichten. Ter vervulling van de vacature, ontstaan door het aan den heer Dr. A. Querido ver leend eervol ontslag als tweede geneesheer aan de gestichten „Endegeest". „Voor geest" en „Rhijngeest" wordt voorgedra gen de heer N. Verwey, arts, assistent in de neurologie aan de Rijks-Universiteit, alhier. Ingenieur bij Gemeentewerken. Ter vervulling van de vacature van In genieur bij den dienst der Gemeentewer ken, ontstaan tengevolge van het aan den heer'Ch. G. van der Vlis verleend eervol ontslag, worden door B. en W. voorgedra gen: 1. Ir. D. Y. Lem, assistent-chef van den technischen dienst der Bataafsche Import-Maatschappij, te 's-Gravenhage; 2. Ir. D. A. van Aalderen, ingenieur-hoofd van den technischen dienst bij het water schap „De Regge" te Almelo. Schattingscommissie. B. en W. deeïen den Raad mede, dat de leden van de Schattingscommissie, be doeld in art. 57 van de Wet op de In komstenbelasting 1914, dit jaar moeten af treden, docb krachtens het bepaalde bij art. 60 dier wet terstond herkiesbaar zijn. Thans maken van deze Commissie deel uit de heeren D. van Lith, J. Splinter Gzn., R. Ensingh en J. P. Creyghton. De heer Splinter wenscht evenwel voor eene her benoeming niet in aanmerking te komen; B. en W. vestigen daarom, teneinde u de benoeming te vergemakkelijken, uwe aan dacht op den heer J. A. V erhoog, wonen de Hooge Morschweg 74 alhier. Coöperatie „Eendracht". Bij raadsbesluit van 2 September 1930 werd aan de R. K. Coöperatie „Een dracht", alhier, tegen den prijs van 8.50 per M2. verkocht een gedecite grond, groot pl.m. 396 M2.. gelegen aan het verlengde van de Marnixstraat, hoek Molenstraat, o.m. onder voorwaarde, dat op den grond zouden worden gebouwd een bakkerij met winkel en twee bovenwoningen. De nako ming van deze voorwaarden werd verze kerd door het vestigen van een sertivituut. Het door de koopster thans ingediende bouwplan omvat echter de stichting van een bakkerij c.a. met drie in plaats van twee bovenwoningen. Bij B. en W. bestaan hiertegen geen bedenkingen. Verkoop grond. Van den heer Ir. F. H. E. Guljé, alhier is een aanvraag ingekomen om een stuk grond, gropt pl.m. 522 M2„ gelegen bij de Leidsche Hout, aan het verlengde van de Johan de Wittstraat, te mogen koopen voor den prijs van 15.per M3., voor den bouw van een landhuis. B. en W. geven den Raad in overwe ging, deze verkoop goed te keuren. RADIO-DISTRIBUTIE. B. en W. stellen den Raad voor, een ver ordening betreffende de aansluiting van particulieren aan het gemeentelijke radio- distributie-nct, waaraan wij de volgende bepalingen ontleenen. Aanvraag tot aansluiting. De aanvraag tot aansluiting aan het radio-distributie-net geschiedt door invul ling en inlevering ten kantore van het be drijf van een aldaar verkrijgbaar formulier door den hoofdbewoner van een perceel, die geacht wordt de aanvrage bierdoor voor zijn rekening te hebben gedaan. Dit formulier wordt vastgesteld door Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit en bevat onder meer de toestemming van den eigenaar van het perceel om, tot tenminste zes maanden na afloop van het abonnement, de voor de aansluiting benoodigde leidingen en toe stellen, controletoestellen daaronder be grepen, alsook leidingen en toestellen ten dienste van andere aansluitingen aan te brengen, te hebben en weg te nemen. Weigering van aansluiting. De aansluiting kan, onverminderd het in art. 19 bepaalde, geweigerd worden, indien: 1. de aansluiting hinder voor het distri butie-net c.a. zou veroorzaken; 2. voor de aansluiting vergunning van derden noodig is en die vergunning niet is te verkrijgen op voor de gemeente naar het oordeel van het hoofd van het bedrijf aannemelijke voorwaarden 3. de aansluiting verlangd wordt voor voor het publiek toegankelijke localiteiten als café's, restaurants en dergelijke inrich tingen 4. bij den aanvrager wegens wanbetaling of anderszins de toevoer van electriciteit en (of) gas verbroken is. Indien in een der in het eerste lid van dit artikel genoemde gevallen aansluiting wordt gegeven, kunnen daaraan bijzonde re voorwaarden worden verbonden. Van een weigering van aansluiting, als mede van de overeenkomstig het tweede lid van dit artikel gestelde bijzondere voorwaarden, staat beroep open op B. en W. Plaats en wijze van aansluiting. De plaats van de aansluiting en van alle bijbehoorende leidingen wordt, na overleg met den aanvrager, door of namens het hoofd van het bedrijf vastgesteld. De kos ten van aanleg van de binnenleiding de leiding, welke de aansluit leiding met het aansluitkastje verbindt tot 10 M. van de aansluitleiding, benevens die van het aansluitkastje, zijn begrepen in de bijdrage in de kosten van aansluiting, be doeld in art. 13. Indien tussohen de aansluitleiding en het aansluitkastje meer dan 10 M. binnen leiding moet worden gebruikt, is de aan vrager voor dat meerdere 40 cent per M. verschuldigd. De kosten van eventueele breek-, met sel-, timmer- en verfwerken zijn voor risi co en rekening van den aanvrager. Alle leidingen en toestellen met uitzon dering alleen van de(n) luïdspreker(s) zijn en blijven het eigendom van de gemeente en worden door haar en voor haar reke ning onderhouden. Luidsprekers. De doof den geabonneerde op het dis- tiïbutie-net aan te sluiten of te bezigen luidsprekers behoeven de voorafgaande goedkeuring van het hoofd van het bedrijf. Slechts die luidsprekers worden toege laten, welke een gelijkstroom weerstand hebben grooter dan 1590 Ohm en bij 800 perioden per secunde een wisselstroom- weerstand grooter dan 5000 Ohm. In bijzondere gevallen kan worden toe gestaan, dat luidsprekers, welke meer dan de normale hoeveelheid energie opnemen, aan het distributie-net worden aangeslo ten; alsdan kunnen bijzondere voorzienin gen worden voorgeschreven en (of) daar aan bijzondere voorwaarden, ook van financiëelen aard, worden verbonden. Wijziging of uitbreiding van den aanleg. Het is den geabonneerde verboden de door het bedrijf aangebrachte leidingen en toestellen te wijzigen of uit te breiden of te doen wijzigen of uitbreiden. Indien wijziging of uitbreiding wordt gewenscht, geeft de geabonneerde, daarvan schrif telijk kennis aan het hoofd van het bedrijf hetwelk na verleende goedkeuring- het werk door het bedrijf voor rekening van den geabonneerde doet uitvoeren. Het ontvangen van radio uit het distri butie-net, anders dan door middel van het door het bedrijf aangebrachte aansluit kastje, is den geabonneerde verboden. Vrijwaring tegen schade aan den aanleg. De geabonneerde is verplicht de door het bedrijf aangebrachte leidingen en toe stellen te vrijwaren tegen schade en te zorgen, dat de op de toestellen aange brachte zegels niet worden geschonden. Alle schade en gebreken aan de leidin gen en toestellen, anders dan door het gewone gebruik ontstaan, worden vanwe ge het bedrijf voor rekening van den ge abonneerde hersteld, daaronder begrepen de vervanging van wat tengevolge van zoodanige schade onbruikbaar is geworden. De geabonneerde is verplicht aanstonds aan het bedrijf kennis te geven van in de leidingen en toestellen ontdekte gebreken of daaraan toegebrachte schade. Oplevering van den aanleg. De geabonneerde is verplicht bij het verlaten van het aangesloten perceel of bij het eindigen van zijn abonnement- den geheelen radio-aanleg, met bijbehoorende leidingen en toestellen compleet en in goe den staat op te leveren, bij gebreke waar van hij verplicht is de dientengevolge aan het bedrijf veroorzaakte schade volgens opgave van het hoofd van het bedrijf en binnen een door hem te stellen termijn te vergoeden. Boete. Onverminderd het bepaalde in art. 19 zijn Burgemeester en Wethouders bevoegd bij het veroorzaken van schade of hinder den geabonneerde een boete op te leggen van ten hoogste 100.—. Tarieven. De aanvrager is verschuldigd een bijdra ge ineens in de kosten van aansluiting en een abonnementsprijs per maand. De bijdrage in de kosten van aansluiting bedraagt voor één aansluiting: a. 17.50, indien zij ineens wordt vol daan, voordat tot aansluiting wordt over gegaan; b. 20.indien zij wordt voldaan door betaling ineens van 8.voordat tot aan sluiting wordt overgegaan, en voorts door betaling in twaalf achtereenvolgende maandelijksche termijnen van 1.tege lijk te voldoen met den abonnementsprijs over de eerste twaalf maanden. Indien de bijdrage in de kosten van aan sluiting geheel L voldaan, wordt bij ver huizing den geabonneerde niet opnieuw een bijdrage in de kosten van aansluiting in rekening gebracht,indien de aansluiting in het verlaten perceel ten minste zes maanden vóór de verhuizing is tot stand gekomen. De abonnementsprijs, welke ook is ver schuldigd, indien van de aansluiting geen gebruik wordt of kan worden gemaakt, be draagt binnen het in art, 14 bedoelde mini- mum-tariefsgebied en bij gebruik van ten hoogste één normalen woonkamerluidspre ker er aansluiting 2.per maand. De aanvrager verbindt zich door onder- teekening van het aanvraagformulier ten minste twaalf achtereenvolgende maande- lijksche termijnen ie betalen. Bij niet-vol- doening van één dezer termijnen zijn de overige termijnen onmiddellijk opvorder- baar. Na afloop van het eerste abonnements jaar kan opzegging van het abonnement van kalendermaand tot kalendermaand ge schieden. Bij overlijden, vertrek uit de ge meente of in andere bijzondere omstandig heden, ter beoordeeling van het hoofd van het bedrijf, kan het abonnement ook tus- sohentijds eindigen. De abonnementsprijs kan voor percee- len, gelegen buiten het in art. 14 bedoelde minimum-tariefsgebied, worden verhoogd met 2.per maand voor iedere 100 M. of gedeelte van 100 M., dat het aan te slui ten perceel, hemelsbreed gemeten, buiten dat gebied is gelegen. Voor het gebruik van bijzondere luidspre kers of voor net gebruik van meer dan vier luidsprekers per aansluiting kunnen Burge meester en Wethouders bijzondere tarieven vaststellen. De bovengenoemde abonnementsprijzen zijn gebaseerd op het doorgeven van de pro gramma's van de beide Nederlandsche om- roepstations; wanneer het programma van een derde station wordt doorgegeven, zul len alle abonnementsprijzen met 0.50 per maand worden verhoogd. Het abonnement wordt geacht te zijn in gegaan op den eersten dag van de kalen dermaand, waarin de aansluiting is tot stand gekomen, tenzij de aansluiting ge schiedde na den vijftienden, in welk geval het abonnement ingaat op den eersten dag van de volgende kalendermaand. Minimum-tariefsgebied. Het minimum-tariefsgebied wordt be grensd: aan de Zuid-West-zijde door de spoorlijn LeidenWoerden (stadszijde), gerekend van den Zuidelijken wal van den spoorweg haven af tot aan de kruising van die spoor lijn met de tramlijn Leiden'sGravenhage van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg- maatschappij aan de Zuid-zijde door een lijn, getrok ken van laatstgenoemd snijpunt naar de grens der gemeente Leiden, loopende tus- schen Hoogen Rijndijk en den Nieuwen Rijn aan de Oost-zijde door den Nieuwen Rijn van het laatstgenoemd punt af tot aan de kruising van den Nieuwen Rijn met het Rijn-Schiekanaal, door laatstgenoemd ka naal en door de Zijl tot de Ringsloot van den Stadspolder; aan de Noord-zijde door de Ringsloot van den Stadspolder tot aan het snijpunt met de spoorlijn van de Hollandsche Elec- trisohe Spoorweg-Maatschappij, van hier door die spoorlijn (stadszijde) tot aan het snijpunt met de Slaagh- of Stinksloot, van hier door laatstgenoemde sloot tot aan de- spoorlijn LeidenAmsterdam (stadszijde); aan de Noordwest-zijde van laatstge noemd punt door de spoorl-n Amsterdam— 's-Gravenhage (stadszijde) tot aan de Vink- brug over den Rijn en verder door een lijn, getrokken van de Vinkbrug tot aan den zuidelijken wal van den spoorweghaven na bij de spoorlijn Leiden—Woerden. Tot het minimum-tariefsgebied zal voorts nog gerekend worden te behooren: 1. de strook gronds over een breedte van 60 M. ter weerszijden van den Rijnsburger- weg vanaf den spoorwegovergang nabij het station Leiden tot aan den Warmonder- weg; 2. de aaneengesloten bebouwing gelegen aan de Oegstgeesterlaan, de Mariënpoel- straat, de Kagerstraat en in den rechthoek, gevormd door de navolgende vier zijden: de Nachtegaallaan met Warmonderweg (N.W.), de Ledenberchstraat (N.O.), een ^lijn, evenwijding aan de as van de Fagel- straat, getrokken door de geprojecteerde straat, op de grens van het terrein van den Leidschen Hout (Z.O.) en door een lijn, getrokken door de kliniek voor orthopae- die, even wijding aan den Rijnsburgerweg (Z.W.). Verbreking van de aansluiting. Het. hoofd van het bedrijf is bevoegd zonder voorafgaande waarschuwing en zon der eehige schadevergoeding de aanslui ting van een perceel te doen verbreken, in dien door die aansluiting hinder in het distributienet ontstaat en voorts: 1. indien de leidingen en (of) toestellen zonder de krachtens art. 7 vereischte goed keuring zijn gewijzigd of uitgebreid; 2. onverminderd het bepaalde in de ar tikelen 8 en 17, indien zware schade is toe gebracht aan de door het bedrijf aange brachte leidingen en (of) toestellen of in dien op ©enig toestel aangebrachte zegels zijn verbroken; 3. bij gebruik of toepassing van toestel len of apparaten door den geabonneerde, waarvan het gebruik of de toepassing door het hoofd van het bedrijf is verboden of welke voor aansluiting op het distributie net niet geschikt worden geacht; 4. bij gebruik van meer luidsprekers dan waarvoor de abonnementsprijs per maand is vastgesteld en verschuldigd; 5. indien de geabonneerde in strijd han delt met het bepaalde in het eerste lid van art. 12 en in het algemeen bij overtreding van de verdeer bepalingen van deze veror dening of bij niet-nalevmg van de door het hoofd van het bedrijf krachtens deze ver ordening gegeven voorschriften of van met dezen overeengekomen voorwaarden; 6. bij wanbetaling; 7. bij voortdurende oneenigheden of moeilijkheden met den geabonneerde of bij tegenwerking of lijdelijk verzet zijnerzijds. In de in het eerste lid van dit artikel be doelde gevallen is voor herstelling der aan sluiting 2.50 als vergoeding van kosten verschuldigd. Wanneer het verbreken van de aansluiting door den geabonneerde mocht zijn belemmerd, zijn de daardoor ontstane extra kosten mede verschuldigd. Bij toepassing van dit artikel staat be roep open op Burgemeester en Wethouders. Aansluiting op bestaande netten. Met afwijking van het bepaalde in het tweede lid van art. 13 sub a. en b. zal de bijdrage in de kosten van aansluiting voor één aansluiting op de bestaande netten van de voormalige Eerste Leidsche Radio-Cen trale worden gesteld op 12.50 voor een nieuw te maken aansluiting en op 2.50 voor een reeds bestaande aansluiting; deze bedragen worden bij overneming van de exploitatie ineens aan het bedrijf voldaan. Zoodra het programma van een derde omroepstation wordt doorgegeven, zal voor elke in het eerste lid van dit artikel be doelde aansluiting nog een bijdrage ineens van 5.— verschuldigd zijn. SLEEPENDE MOEILIJKHEDEN. Protest tegen Beroeps-optimisrhe. De Rottea-dmnsche wethouder, de heer A. B. de Zeeuw, schrijft im Hei V o 1 k T©gen.o>ver de meening van de redactie, diai we in Arnhem een goed congres gehad hebben, wilde ik gaarne de mijne stellen. Ik vond dit congres niet goed. Het heeft in plaats van moeilijkheden opgelost, ze misschien sileepende gehouden. Dit is niet de schuld van het congres. Het congres werd geplaatst voor een in cidenteel©' beslissing in verband met een feit, dat ©enige dagen tevoren was bekend gemaakt Strikt had het P. B de aanhangers van „De Socialist" niet aan de vroeger geste'de voorwaarden gehouden. Met de overeen komst inzake de actie bij de Internationale met andere partijen en groepen was voor het P. B. de maat vol. Hoeveel er al in de maat zat. naar het oordeel van het P.B. en naar dat van het congres, is döor de dis cussie niet duidelijk geworden. Daardoor is de besdssing gevallen onder omstandigheden, dat het de vraag is, of de aanhangers van „De Socialist" haar goed verstaan. Het gevolg hiervan kan zijn, dat zij zich vergissen. Mogelijk is. dat de aan hangers van „De Socialist" van oordeel zijn, dat het wat lijden kan. Gewoonlijk winnen dam de durvers en tenters Omdat ik dit vrees, kan ik dit. congres, wat deze zaak betreft, niet gelukkig noe men. En niet beter oordeel ük oveir heit. oongires, voor het andere deel: onze onbwapenings- actie. Door den laeschrijvingsbrief is de schijn gewekt, alsof de overgroote meer derheid van de partij niet tevreden is met de resolutie in 1928. Alsof Albarda, in de Kamer zich daaraan niet ten vole heeft ge houden. A's wij geen orgaan hadden toegelaten welks taak het op den duur wordt, a am vals- gelegenheid te zoeken op de leiding, hadden we op ddt congres werkelijk geen woord be hoeven te verspillen aan de ontwapenings- actie der pair tij. Dan had men niet weken lang behoeven te schrijven en dagen lang te debatteeren over een kweste die goed overwogen, uitnemend voorbereid, voor een paar jaren tot beslissing is gebracht. Ik noem een congres dat een nog op te lossen zaa-k niet oplost en een opgeloste zaak onmoodlig nog eens behandelt, geen goed congres. Dn H.NANNING'S EETLU51-0PW|#<((emD. 1.30 p fl.- 4081 DE AMSTERDAMSCHE PALEIS-RAAD- H UISKWESTI E. Een merkwaardig oordeel. In de „Tijd" keert een oud-Amsterdam mer, architect Krophol' er, zich tegen de voorgenomen verkwanseling vam het Paieis- Raadihuis voor 15 miUiioen. Deze architect vam naam veireenigt zich in zijn bestrijding met het standpunt, dat prof. Beniger in „het Volk" in deze zaak in nam en doet daarbij de volgende onbevan gen bekentenis: „Zonder te widen beweren, dat ons lainld geen verdienstelijke bouwkundigen telt moet de instelling worden afgewezen, dat ten onzent een nieuwe stijl is gescha pen, in den zin dat onze vroegere bouw trant vervangen is door een ge ijbwaardi- gen modernen. Men heeft wel van alles geprobeerd en doet dit n.og telkens iets anders, doch in werkelijkheid is men niet verder gekomen, dan hier en daar een dragelijk straatbeeld, geen gebouw van eenigermate fascine erende bekoring, a's de Haarlemsche Vleeschhal of zoo meni ge oude kerk. Men mag dit niet wijten aan onze bouwmeesters: wij leven nu eenmaal in een tijdperk van geestelijke afbraak en, als uiting daarvan, van lecijkheid. Amsterdam heeft getracht zich daar aan be ontworstelen en dat is op zich zelf reeds schoon, maar de tegenstreven de oorzaken liggen te diep zijn te groot en te algemeen, om in breede lince te kunnen worden overwonnen. Groote voor zichtigheid in X nemen van een besluit, ailis vervat in het onderhavig voorstel, is d'us geboden." Ach, brandweerman, red mijn Rem- brachtl Jewel, mèfrouw. Waor is sen slaop- kaomerl

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10