UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Aanbreien van Kofasen „De Nijvejrffeid" Bericht van Inzet. Steunt de Kerksohapen. N.V. Spaarbank der flip. Deutsche Crediethank Katholieke Pers NAAIMACHINE. H. VESSEUR WOENSDAG 15 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT KATWIJK AAN DEN RIJN. Brand. Twee rietschelften van A. D. en J. K., staande in „De Mient", waren door tot nog toe onbekende oorzaak in brand gcraaki. Om 't feit, dat ze ongeveer een kwartier buiten het dorp stonden en eventueele hulp van de brandweer toch nutteloos zou zijn omdat men toch te laat zou komen, heeft men ze laten uitbranden. De oorzaak moe't, naar vermoed wordt, te vinden zijn hierin dat minnende paartjes daar nogal eens hun rustplaats kiezen. Het wegwerpen van een sigaret is dan voldoen de om dergelijke schade te veroorzaken. LEIDSCHENDAM. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert ap Donderdag nam. te 7.15 1. Notulen. 2. Mededeeliingen en Ingeko men situkiken. 3. Aanbaedrimg gemeende ver slag en het vonsilag der Volkshuisvesting. 4 Bestrating. 5. Aangaan kasgeLdleenrng. 6. Wijziging begrootmngen. 7 .Verordening tot uitvoering van a-rt. 123 k der Ambtena renwet 1929. 8. Benoeming leden schattinigs- commi&sde. 9. Vaststelling kohier atraatbe- laeting 1931. 10. Rond vraag. LISSE. Hanze-handelsavondschool. Gister avond had de uitreiking plaats der diplo ma's van den 3-jarigen cursus der Hanze- handelsavondschool. Under de genoodigden merkten wij op Burgemeester Van Wijn bergen, Pastoor Thoman, Dr. Ruys, ir. R. Volkersz, F. M. Verduyn, dr. Elsinga, in specteur van het Middelbaar Onderwijs, en de leermeesters. Namens het Comité opende de heer F. C. J. v. d. Eerden, die den aanwezigen van harte verwelkomde. De voorzitter besprak het doel van dezen cursus en toonde aan, dat in deze drie jaren door de leerlingen is tot stand gebracht. Dank werd gebracht aan de cursisten voor hun ijver, waardoor zij ten zeerste het diploma hebben ver diend. Vervolgens sprak Kap. Kuipers, als Geest. Adviseur van de Hanze en richtte een kort woord tot de bekroonde cursisten. Blijf zoo doorgaan op het pad der ontwik keling, zei spr., en u zult worden flinke menschen in de maatschappij. Vervol gens bracht dr. Elsinga een woord van gelukwensch aan de leerlingen en aan de leeraren, alsmede aan het bestuur van de Hanze-handelsavondschool en wenschte hun toe een „excelsior". Vervolgens gaf de heer C. Strik, leeraar, een kort verslag van deze 3-jarige periode, waarin het wel en wee van dezen cursus werd naar voren gebracht. Begonnen werd met een 40-tal cursisten, waarvan er 27 terugkeerden in het seizoen 1929. In het seizoen 1930 bleven er 20 over. Hiervan kon aan 15 personen het diploma worden uitgereikt. Spr. hoopte, dat de cursisten op den ingeslagen weg zouden voortgaan. Ver volgens reikte de Burgemeester de diplo ma's aan do navolgende cursisten uit: mej. Möller, mej. M. Zandvliet, de heeren M. Hoes, Th. Langeveld, J. Slootbeek, Jac. v. Dijk, P. Schoone, J. v. d. Eerden, C. Jonk man, F. v. d. Eerden Jr., P. Wessels, J. v. Kesteren, A. Opdam, C. Bon, P. Randsdorp. Vervolgens bracht de Burgemeester zijn oprechte hulde aan het bestuur, leeraren en leerlingen voor het behaalde succes. Ook werd nog ht woord gevoerd door den Pas toor, dr. Th. Ruys en den heer F. M. Ver duyn, die allen hun bewondering uitspra ken voor het moeilijke en leerzame werk, wat door de cursisten is verricht. Namens de dames- en heeren-cursisten, bracht de heer Jac. v. Dijk een woord van dank aan de leeraren voor het genoten on derwijs en overhandigde de leeraren een bewijs van waardeering. Aan het einde dankte de voorz. de rij van sprekers en sloot dezen avond. VOORHOUT. Inzegening St. Agnesgesticht en -scholen. Morgen zal door den Hogeerw. Heer De ken Borsboom de inzegening plaats heb ben van het St.-Agnesgesticht en de R.-K. Meisjesschool en Bewaarschool, alhier. Des morgens om 9 uur wordt er een plechtige H. Mis opgedragen, waarna dooi de hoogste klassen van de Meisjesschool in de Kapel van het gesticht het „Veni crea tor" gezongen zal worden. Vervolgens gaat men omstreeks 10.15 uur over tot het in zegenen der scholen, in tegenwoordigheid van de genoodigden. Daarna zal de inze- ning van het gesticht plaats hebben. In een der zalen van het gesticht komen de genoodigden wederom bijeen, en zal hun lunch worden aangeboden, waaronder ge tegenheid wordt gegeven tot het voeren van het woord. WASSENAAR. Oudersavond. Maandagavond werd in de speelzaal van de fröbelschool een ouders avond gehouden voor de van leerlingen der R.-K. ULO-school voor meisjes. Aan de uit- noodiging van het bestuur, om dezen avond mede te maken, hadden nagenoeg alle ouders gevolg gegeven, zoodat het hoofd der school Zr. Fidelia, aan een volle zaal het welkom mocht toeroepen. Een ge varieerd en uitgebreid programma was door het bestuur opgediend en we mogen veilig zeggen, alles is uitstekend in den smaak gevallen. Het programma werd geopend met de uitvoering van „De Schoonste Feestdag", een cantate van Cath. van Rennes, als een welkomstgroet der ouders. Aan deze can tate werkten alle leerlingen mede. Fleurig en kleurig was de aanblik en schoon en opgewekt de zang. Daarna werd het woord gegeven aan kapelaan Verhagen. In een keurige lezing liet Z.Eerw. zien langs wel ke banen de opvoering der kinderen moet worden geleid. Gezag en vrijheid zijn de beide factoren, die de opvoeding beheer- schen. Er moet evenwel geen blinde ge hoorzaamheid worden gevergd, zooals veel is voorgekomen, want dit is onver standig. Evemin moet men ongebon den middenweg weten te kiezen en bij de kinderen zelfcritiek en gehoorzaamheid kinderen zelfcrtiek en gehoorzaamheid trachten aan te kweeken. Daardoor wordt kracht en vastheid gegeven voor het vol gend leven. Met groote aandacht werd deze lezing gevolgd en door luid applaus deden de aanwezigen van hun instemming blijken Door Zuster Fidelia werd vervolgens medegedeeld, dat in het afgeloopen jaar voor de eerste maal het geheele leerplan der school was afgewerkt. Met genoegen kon worden gememoreerd, dat een vijftal leerlingen aan het MUO-examen had deel genomen en met succes. De genomen proef met den vrijen Woens dagmiddag heeft goed voldaan, zoodat deze vrije middag behouden blijft. Het schoolbe stuur koestert nog slechts een enkelen wensch, n.l. dat binnen korten tijd zou gereed komen het gymnastieklokaal waarvoor de teekening te bezichtigen was. Na deze mededeelingen werd de vraag gesteld, of de ouders nog wenschen koes terden ten aanzien van het onderwijs. Op deze vraag werd geen antwoord gegeven, naar onze meening het beste bewijs, dat de ouders over den gang van zaken in de school uitermate tevreden zijn. Nadat dit punt was afgewerkt, werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld de tentoonstelling van werkstukken der leerlingen te bezichtigen. In een der loka len van de school waren velerlei werken met grooten smaak opgesteld. Vooral de moeders konden hier hun hart ophalen en allerwege hoorde men uitroepen van be wondering voor hetgeen gewrocht was. Middelerwijl werd den aanwezigen een kop geurige thee geboden, waarvan een gretig gebruik werd gemaakt. Het laatste nummer van het programma bevatte de aankondigng van de opvoering van de operette „Reepelsteeltje" door Jo hanna Veth. Ook dit nummer werd vloot en keurig afgewerkt. De geheele aanklee ding was keurig verzorgd, het spel voor treffelijk en de zang gaaf. Alles verliep in de puntjes en strekt hen, die zich zooveel moeite en zorgen gaven, om de meisjes te onderrichten, in het bijzonder Zuster Adel. Arndis en mej. R van Gils, tot eere. Een dankbaar applaus mochten alle me dewerkenden inoogsten. In haar slotwoord bracht Zuster Fide lia alle aanwezigen dank voor hun belang stelling. Een bijzonder dankwoord richtte zij tot kapelaan Verhagen. Zij sprak de hoop uit, dat allen spoedig in de gelegen heid zouden kunnen worden gesteld, om het nieuwe gymnstieklokaal te bezichtigen. De heer Sohuttelnhelm bracht namens de ouders dank voor het gebodene en richtte woorden van erkentelijkheid tot de Moeder-Overste, de eerw. Zusters en het onderwijzend personeel voor de goede zor gen. aan hunne kinderen besteed. Met een driewerf hoera deden allen van hun instemming blijken. BODEGRAVEN. Postduiven—Bodegraven 1—6. In een kalm partijtje heeft Bodegraven Zondag j.l. haar ongeslagen record weten te hand haven en met een 61 overwinning op de Loosduinsche Postduiven de competitie be ëindigd. Vooral voor rust vatte Bodegraven haar taak wat heel gemakkelijk op en, waar de thuisclub er prijs op zou stellen, de kam pioenen een of beide winstpunten te ont futselen. en dus zeer hard van stapel be gon te loopen, was er in de eerste speel helft van een Bodegraven-overwicht geen sprake. Zelfs namen de postduiven bij een snellen doorbraak de leiding, doch kort hierop loste de middenvoor van Bodegra ven 'n hard schot, dat door den Loosduin- schen doelman onvoldoende werd gestopt en A. Boelen was er als de kippen bij, het le der in het net te plaatsen (11). Vrij gemakkelijk verkreeg Bodegraven de leiding, toen een der backs van de thuisclub in het nauwgedreven, niet beter wist te doen, dan de bal hard in eigen doel te plaatsen (12). Met dezen stand ging de rust in. Na de hervatting is Bodegra ven loorloopend in de meerderheid ge weest en al vrij spoedig gaf Zeilstra met een hoog schot den Loosduinschen doel man geen kans (13), waarna A. Boelen met een schuiver den voorsprong tot 41 vergrootte. Wolswijk in het Bodegraven- doel kreeg vrijwel niets te doen, terwijl aan de overzijde de doelman herhaaldelijk aan den tand werd gevoeld. Uit een goed op gezette aanval vergrootte P. Zeilstra nog maals den voorsprong tot 51 terwijl ten slotte de middenvoor der roodzwarten met een uitstekend doelpunt het halve dozijn vol maakte. (61). Met Bodegraven in den aanval kwam het einde van dit gemoede lijke partijtje voetbal. Ondanks het feit, dat Bodegraven met een drietal invallers speelde (Groeneveld, van Ingen en Blonk stonden op de zieken- lijst) was zij toch verreweg de meerdere van de Postduiven en met een volledig elf tal hadden de roodzwarten wellicht kans gehad, de 100 doelpunten in deze competi tie te halen. Thans hebben zij het bij 93 moeten laten. O.D.S. II—Bodegraven II 8—3. De roodzwarte reserves beginnen den moed te laten zakken en zoo gebeurde het nu, dat slechts een negental spelers, waaronder nog de noodige invallers de verre reis naar Dordrecht met een nederlaag moes ten bekoopen. Dat een dergelijk gehavende ploeg nog kans zag, tegen het sterke ODvS II een drietal doelpunten te scoren en zelfs de eerste twintig minuten de leiding met 10 wist te handhaven pleit nog voor de rood-zwart en, die ten slotte natuurlijk voor een veel te sterke tegenstanders het hoofd moesten buigen en met een 83 nederlaag de winstpunten in Dordt moes ten laten. Junioren G.S.V.—Bodegraven. In een bijzonder prettige wedstrijd hebben bo- staande junioren zich voor het eerst in dit seizoen elkaar weer eens bekampt op het G.S.V.-veld. Met rust was de stand nog dubbel-blank, doch nadien wisten de groen zwarten hun meerderheid alleszins ver diend met- twee fraaie doelpunten uit te drukken. Zondag a.s. vindt op het Bode- graventerrein de returnontmoeting plaats. buiten wonen RUIME BURGERWOONHUIZEN 3541 te huur of te koop aan den Leidschen Weg Nos. 185 en 187 te Voorschoten nabij tramhalte „Zilver- fabriek", bev. 6 kfiAers, /Vestibule, gang, keuken en colder, met voor-, fij- en taohtWtuin en voorzien van gas-, electriciteft- ei ,<fral^leiding. Direct te aanvaarden. Huurprijzen van^f 40.— tot 42.— p. maand. Koopsom vanaf 5^)0.tot 6000.Des- ijewensoht gemakkelijke ^ondities. Te bevragen: N.V. Leidsche Expl. Mij. van Onr. Goederen, Sta tionsweg 18 Leiden Telefoon 1649 en Leidsche Weg 185 B, Voorschoten. 40 Haarl.straat40 3558 Vrijdag 17 April 1931, des avonds 7 ure, in het Nota rishuis te Leiden, ten over staan van den Notaris B. H. STUMPEL aldaar, af slag van: 3997 19. De zeer gunstig ge legen terreinen (thans wei land) aan den Kanaalweg nabij het Rijn en Schieka- naal en de Roomburgerlaan te Leiden, samen groot 7.29.22 H.A. benevens de Roomburgerlaan, gr. 1.44.94 H.A., geveild in 9 perc. •taande in bod op: Perc. 1 gr. 1.00.06 H.A25000 Perc. 2 gr-?'1.4^.10 H.Aƒ35000 Perc. V3 gr. 0.~89.50 H.A. .\..r25000 Perc. 4 gr. 0.38. yf H.AI.10000 Perc. 5 gr. O.^k.80 H.A30000 Perc. 6 gr. 0.8060 H.A20000 Perc. 7 gr. 0.87.20 H.A20000 Perc. 8 gr. 0.99.80 H.A30000 Perc. 9 (- oombur- gerlaan) gr. 1.44.94 H.A25000 Samen 220000 Perc. 10: het Winkelhuis Nieuwe Rijn 2626a .aldaar, op 6000; perc. 11: het Bur gerwoonhuis Hooge Morsch- weg 57, op 3250; perc. 12: het huis 4e Binnenvestgracht 72, op 1250. Combinatie van perc. 1 k 3; 4 en 5, 6 k 8 en 1 k 9. WASCHKASTEN JjQP 10.90 -&Z WASCHTAFELS sar 5.90 NACHTKASTJES SLAAPKANOTAFELS sar 4.90 -lat Koopt in April uw bedden goederen, wij geven tijdeljjk 5% korting. 4Ü71 KUIJPERS Deken- en Matrassenhuis Breestr. 138 - Tel. 1586 VERK00PINI X Doijderdag 16 April van S^-wha^en van de R.K. Kerk, Vjlsyjiftirgens om halt elf, bij de.-Wed. TH. VAN DEN BOSCH te^lfeuwkoop. 4007 HET KERKBESTUUR DELFT - K00RNMARKT 70 Hiermede, wordt ter kennis gebracht, da - dp-, buitengewo- ne algemei ne vepgadering van aandeel ïXiderf' zal wor den gehoudjö op Vrijdag 24 April 1931, des/ochtends ten 10.30 uur ten kantore der Bank. Punten van behandeling liggen voor aandeelhouders ten kantore ter inzage. 4069 DE DIRECTEUR. DELFT - K00RNMARKT 70 Hiermede wordt ter kennis gebracht, dat de buitengewo ne alcjéVheene vergadering van aandeelhouder^ zal wor den gehouden op Vrijdag 24 April lltól, d^rochtends ten 10.30 uur j&n kantore der Bank. Punten van behandeling liggen voor aandeelhouders ten kantore ter inzage. 4069 DE DIRECTEUR. Inzak trapmachine Eikenhout kan geheel gesloten, en wor den gebruikt - vóór thee- of bloem tafel, 3 maandorf gele den gekost 195.—ji^oor om standigheden nu^voor 95. spoed. Brieven onder no. 4057 bureau van dit blad. Het Gemeentebestuur van Zoeterwoude zal op Dinsdag 21 April a.s. om 10 uur des voormiddags ten gemeente huize bij inschrijving aanbe steden 4044 „Het schoonmaken van wateren en het onder houden van slooten". Bestek ep voorwaarden zijn iede»en werkdag? van 9—12 uur ter gem^ntesecre- tarie verkrijglw<ffr tegen be taling van 50 oent. Inschrij ving op zegel van 5o cent. Onmiddellijk daarna zul len in het openhaar bij op bod worden verkocht pl.m. 650 takkenbossen, liggende langs den Weipoortschen- en Geerweg. Doet •tmetBRUNINGs VITRAGES en 't wordt een raamweelde"l Bruning's Vitrages zijn mooi, wonderlijk mooi envan oer-degelijke kwaliteit. Ze hebben zoo iets „ongemeens" en bekronen zoo echt Uw schoon maak met hun heerlijke frissche gezelligheid. Koopt Bruning's Vitrages 't zijn de mooiste I DOET. IS ALTIJD GOED! OUDE WETERING genomeix door GELDBELEGEBiafi. Het Kerkbestuur St. Joseph- kerk te onder J. C. VIJVERBERG, Pr. GIRONUMMER 63091 3551

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 8