SPORT LUCHTVAART KERKNIEUWS RECHTZAKEN VRAGENBUS WOENSDAG 15 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Samenwerkende bonden voor de behartiging der gezinsbelangen. Maandag 13 April heeft te Utrecht in hotel „Pomona" een bespreking plaats ge had tusschen leiders voor den Ned. R. K. Bond voor Groote Gezinnen en den Chris- telijken Bond voor de behartiging der Ge zinsbelangen. Tegenwoordig varen de heeren J. C. van Goudoever en den heer C. J. Pels, respec tievelijk voorzitter en hoofdbestuurslid van den Chr. Bond en het Dagel. Bestuur van den Ned. R. K. Bond de heeren J. W. F. van Meegeren, J. H. Kray en Ir. B. J. W. Reuser. Bericht van verhindering was ingekomen van den edelachtbaren heer F. Grol, bur gemeester van Uilhuizermeeden, secretaris, en den heer J. B. Heutink, hoofdbesturuslid van den C'hr- Bond. Het doel der samenkomst, was om te ko nten tot nadere samenwerking der beide bonden om te bevorderen, dat een gezonde gezinspolitiek zal worden gevoerd. In deze bijeenkomst kwam tot uiting, dat van Prot. Chr. zijde nog niet die medewer king werd verleend aan deze ideëele zaak, waarop toch had mogen worden gerekend. Als resultaat van deze belangrijke sa menkomst mak met reden worden ver wacht, dat voortaan meer daadwerkelijk door beide Bonden aan deze zaak langs de geheele Christelijke linie zal worden gear beid, hetwelk ongetwijfeld zal leiden tot meerdere verheffing, veredeling en bescher ming van het gezin. De Rome-reis van het R.-K. Werklieden verbond. Naar de „Vlkskr." verneemt, hebben zich reeds meer dan 460 deelnemer* gemeld voor de op 11 Mei vertrekkende Verbonas- reis naar Rome ter „Rerum Novarum"-her- denking. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. Uit „Het Leidsche District". De Juniorencompetitie. Uitslagen van Zondag 1.1.: Afdeeling A. R.W.D. IAlphensche Boys 3—0. Afdeeling B. V.V.L. I—S.N.A. I 4-0; Meerburg I— A.S.C. I 12-0; V.Y.B. II—Teylingen II 4—0. Programma voor Zondag a.s. Afdeeling A. O.V.V. I—V.V.B. I (2 u. 30); Alphensche Boys IS.J.C. I (2 u. 30); Leiden ILisse I (2 u. 30); R.W.D. ITeylingen I (1 u.) Afdeeling B. Teylingen IIMeerburg I (1 u.); S.N.A. *1Meerburg II (1 u.) De thuiswedstrijden van R.W.D. worden gespeeld op het Leiden-terrein. De competitieleider: P. J. A. DE VRIND. HOCKEY NEDERLAND—BELGIE. Het Belgisch elftal. De Belgische ploeg, welke Zondag a.s. tegen Nederland uitkomt is volgens het „Hbkl." als volgt samengesteld: Doel: Yandemerghel. Achter: Paguet en Wellens. Midden: Adelst, Baudox, Piiitz. Voor: See-diraayers, Mallieux, Ttfsnsiburg, Beennaert, Vaaidembrandein. InvallersStrauwen en Ronnbouitis. WATERSPORT ZEIL- EN ROEIVEREENIGING „HOLLAND IA". Jaarl. algemeene vergadering. Gistermiddag werd in café .-De Kroon" te 's-Gravenhage de jaarvergadering ge houden van de Zeil- en Roeivereeniging „HoULandda". Het jaarverslag mn den voorzdititer en dat. van den penniaigime-e-siter, hehwe'ik Oip 1 Januari j.l. sloot met een nadeelig saldo van 893 plan. 1100 minder dan een jaar tevoren), werden goedgekeurd. Nadat de voorzitter, de heer Fokker, had medegedeeld, dat voortaan een accoun tant naiport over den finiancieeien toestand zal uitbrengen, werden de heeren van Doorn en Be verse n benoemd tot lid der commissie tot nagaan van het beheer der gelden, welke oommissie aan de hand van voormeld rapport nader verlag zal uitbrengen eventueel ad-vies zal geven over de finan cieel e aangelegenheid der vereeniging. De heeren Ernst Crone en W. H. Huidig werden, zónder hoofdelijke stemming tot bestuurslid gekozen. De voorzitter deelde daarop mede, dat de roeiwedstrijden op 28, 2.9 en 30 Mei en de zeilwedstrijden op 31 Mei ais. zullen gehou den worden. Tijdens de roei wedstrijden zal weer een roeimimimer voor dames imge- lasoht worden voor de acht., de veer, de double scuil en de gewone skiff. Door den Ned. Roeilbond is een proefreglement hier voor opgesteld, aan de hand waarvan deze nummers zul'en verroeid worden. Voorts zal een geheel nieuw nummer op heat-programma vermeld worden- Dit zal zijn het zoog. nummer voor lichte ploegen, welke een bepaald gewicht niet te boven mogen gaan. In -dit nummer (lichte vieren) zal het maximuangewicht voor ied'oren roeier TObg. moeten bedragen en voor de vier roei ers te-zamen 260 kg. Deze roeiers mogen eveneens aan andere wed-strijden deelne men. Bij de zeilwedstrijden aal ook weer een. nummer voor kano's aan het programma toegevoegd worden. Bij de rondvraag gaf een der aanwezigen in overweging de roei wedstrijden internati onaal te maken, ten einde aan de wedstrij den zelf een groot ere attractie, te ver'ecr.en. Er werden hiertegen eenige bezwaren te ■beide gebracht, wat niet wegnam, dat het voorst el ernstig onder de oogen zal worden gezien in 1932, wanneer de vereeniging haar 50-jarig bestaan herdenkt ERNSTIG VLIEGTUIGONGELUK. Twee dooden; zeven gewonden. Gistermiddag is op het traject Berlijn Bre sla-u nabij Rietschen het verkeersvlieg tuig D 1928 neergestort. De bestuurder en de marconist werden gedood en van de acht. andere inzittenden werden er 7 gewond. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. Ernstige benzine-ontploffing. In de woning van den opzichter Roefer te Bunzlau is gistermorgen een ernstige ontploffing ontstaan, waardoor mevrouw Hoefer, het. tweejarig zoontje en het dienstmeisje zoo ernstig werden gekwetst, dat zij naar een ziekenhuis moesten wor den gebracht. Het kind is aan zijn kwetsu ren bezweken. Mevrouw Hoefer had goed met benzine gewasschen. Plotseling ontstond er een ploffing, die zoo herig was, dat de keuken muur instortte, de keukenvensters verbrij zeld werden en nog andere schade werd aangericht. Overstroomingen te Kofno. Tengevolge van den ijsgang op den Me mel werd het ijs in de rivier bij Kofno tot hooge dammen opgestuwd, waardoor het water buiten zijn oevers trad en in ver scheidene deelen der stad de straten on derliepen. Op vele plaatsen moet het ver keer met bootjes onderhouden worden en vierhonderd woningen moesten worden ont ruimd. Aangezien het water voortdurend stijgt, dreigt de overstrooming een gevaar lijken omvang aan te nemen, te meer APOSTOLISCH DELEGAAT VAN INDIE. Onze landgenoot de H.Eerw. Pater Kierkels benoemd. De H.Eerw. Pater H. Kierkels, generaal der Passionisten, is benoemd tot Aposto lisch Delegaat van Indië en titulair-aarts- bisschop van Salamina. „Tijd." Mgr. W. A. van Dinter. Mgr. W. A. van Dinter; Magister-Gene raal der orde van het H. Kruis te St. Aga tha, is thans vrijwel geheel hersteld. Naar wij vernemen heeft Z.H.Eerw. het H. Mis offer wederom opgedragen. Mishandeling, De politierechter te Utrecht veroor deelde op 23 September den schipper D. de V. wegens mishandeling van een meis je tot een ge'dboete van 50 subs-. 25 dagen hechtenis. De sohippeer had tijdens een propagandatocht van de S. D. A. P. die op 29 Juni te Bodegraven werd gehouden de orde verstoord en een meis je mishandeld. Het Amsterdamsche Gerechtshof be vestigde het vonnis- van den Utrecht- schen politierechter. Mishandeling? Voor de rechtbank te Arnhem heeft te recht gestaan C. G., hoofdonderwijzer aan een school te Veenendaal, die op 22 Ja nuari j.l. twee scholieren zou hebben mis handeld door hen een klap op het hoofd te geven en een der jongens bovendien met een liniaal een paar tikken te geven op den schouder. Verdachte erkende de jongens, die tegen zijn order bij de school waren gebleven en niet naar huis wilden gaan, een kastijding te hebben toegediend, maar van een mis handeling was volgens hem geen sprake geweest. Een der onderwijzers, die bij het. gebeurde tegenwoordig was geweest, vond de kastijding ook niet heel erg. De beide jongens verklaarden, dat het gebeurde hen nog lang pijn had veroorzaakt. De officier vroeg met gedeeltelijke vrij spraak een. veroordeeling tot 25 boete of 25 dagen hechtenis. Mr. de Jong pleitte vrijspraak. Y raag: I'k zou eens gaarne willen weten of dit lot uitge-loot is. 't Serienum mer is 13501 No. 01 van het Verkoopkantoor voor Af oskar e Waarden. Am-sterdam. Antwoord: Informeer u aaai het kantoor te Am-sterdam. Vraag: Heeft Pastoor Neuman wer kelijk bestaan'? Ik heb wel eens meer ge hoord dat hij nooit bestaan heeft. Gaarne zo-u ik daar eens antwoord op hebben. A ntwoord: Jammer, dat wij het antwoord schuldig moeten blijven. Vraag. Kunnen oningebonden jaargangen van de Katholieke Illustratie nog gebruikt worden? Antwoord. Ongetwijfeld zullen er wel Leeszalen of Ziekenhuizen zijn, die hierin be langstellen. Informeer u daar maar eens. Vraag. Kunt u mij een adres noemen van een R.K. Tennis- of Hockey-club? Antwoord. Die bestaan hier niet. Vraag. Welke is de kortste weg van Lei den naar Tilburg per auto? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Wassenaar, Den Haag, Rotterdam, De Punt, Rijsoord, Zwijn- drecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenbergschenhoek, Terheyden, Breda, Til burg. Afstand 100 K.M. waar men ook op de rivier W'ilija, die bij Kofno in den Memel uitmondt, binnen eenige uren ijgang verwacht. Men heeft getracht dor middel van dynamiet den ijs- dam te doen springen, maar aangezien dit weinig resultaat opleverde, beeft men deze pogingen gestaakt. FELLE BRAND TE PARIJS. In de spoorwegwerkplaatsen. In de middaguren heeft gisteren in de Staatsspoorwegwerkplaa-tseu van Batignol te Parijs een geweldige brand gewoed. Het vuur ontstond in een naast het hoofdge bouw gelegen kolenopslagplaats en greep buitengewoon snel om zich heen, zoodat spoedig alle andere gebouwen in lichter laaie stonden. Rondom deze gebouwen wa ren groote hoeveedheden benzine en spiri tus in vaten opgestapeld, die alle explo deerden. Het geheele gebouwencomplex, ter lengte van 100 en ter breedte van 260 M. werd een prooi der vlammen. Tegen twee uur 's middags zag de brandweer zich gedwongen 14 particuliere woningen, die in de onmiddellijke nabijheid gelegen war ren te ontruimen. Bij het blusschingswerk, waaraan werd deelgenomen door alle Parij- sche brandweerbrigades, werden een brand meester en twee man levensgevaarlijk ge wond. Een groote brandladder bezweek, met het gevolg, dat twee brandweerlieden omlaag stortten. Zij zijn waarschijnlijk in de vlammen omgekomen. De geheele om geving was afgezet. De politieprefect en de minister van Openbare Werken ver schenen ter plaatse om het blusschingswerk gade te slaan. Tegen vier uur des middags was het grootste gevaar geweken. De schade bedraagt naar schatting vijftig mil- lioen francs. i ENORME B0SCHBRANDEN IN HET NOORDEN DER V. S. Talrijke boerderijen verwoest. Groote boschbranden, aangewakkerd door den storm, hebben in Noord-Wiscon- sin en Boven-Michigan heele dorpen en bon derden alleenstaande boerderijen verwoest. Duizenden boeren trachtten den brand mees ter te worden. De schade bedraagt meer dan een millioen dollar. Handelaar in blanke slavinnen gevat. De Brusselsche politie heeft gisteren een Franschman aangehouden wegens handel in blanke, slavinnen. De man leefde onder een valschen naam en was vroeger reeds wegens diefstal ver oordeeld tot anderhalf jaar gevangenis straf. De arrestatie geschiedde in verband met een aanhouding aan de Fransc-h-Spaansche grens van twee Belgische vrouwen, die op weg waren naar Barcelona en wier papie ren niet in orde waren. Men vond toen een spoor, dat naar den Franschman in Brussel leidde en men mocht er in slagen, den man op te sporen en te arresteeren. Hongerstaking van Joodsche gevangenen te Kaschau. Joden, die te Kaschau in hechtenis ge nomen zijn in verband met een zwendel- zaak, hebben de directie van de gevangenis laten weten, dat zij een hongerstaking zul len beginnen, daar men hun geweigerd heeft zich ritueel voedsel te verschaffen. De gevangenisdirectie heeft naar aanlei ding van deze aankondigng een rapport naar de Rechtbank gezonden, waarin wordt verklaard, dab het. vroeger gegeven verlof, om in eigen voedsel te voorzien, was ingetrokken, omdat de Joden deze ge legenheid gebruikten tot verboden brief wisseling met de buitenwereld. Men zal de zaak drie dagen aanzien; daarna zal men trachten de hongerstakers kunstmatig te voeden. Max Hölz ontsnapt uit de gevangenis. Naar uit Graslitz gemeld wordt, is de communistische wethouder Max Hölz uit Kaltenstein in Saksen er in geslaagd, uit de Graslitzer gevangenis uit te breken. Hij werd verleden week gearresteerd, toen hij met een hoeveelheid communisti sche propagandaliteratuur de Tsjechisch Duitsche grens wilde overschrijden. In den nacht op Zondag, toen de waker hem avondeten bracht, sprong Hölz blik semsnel op, stiet" den man op zijde en ver dween. De vlucht was door Saksische communis ten voorbereid. Voor het huis van bewaring had zich een groote menigte communisten verzameld, die een vervolging onmogelijk maakten. Er werden twee personen gear resteerd. Een van hen heeft bekend Hölz tijdens zijn vlucht een revolver te hebben overhandigd. De „Ober" bleef meester van het slagveld. De geheele pers te Chicago is vol lof voor den Duitschen Oberkellner Franz Abler, die gisteren in de ochtenduren in het cafélokaal „Aiglon", drie bandieten, die een poging deden, het lokaal te beroo- ven, alleen tegemoet trad, twee van hen neerschoot en den derde verwondde. In het lokaal bevonden zich ongeveer 400 mannen en vrouwen toen de drie ban dieten binnenkwamen, en de aanwezigen met revolvers in de hand in bedwang hiel den. De derde ging rond en beroofde de menschen van hun geld en sieraden. Hij was echter nog niet ver gekomen, toen Abler hem tegemoet trad en op kor ten afsiaüd neerschoot. De beide andere bandieten werden resp. door welgemikte schoten gedood en zwaar gewond. Bij zijn verhoor door de politie verklaar de Abler, dat hij meer dan twee jaar lang in de loopgraven met een machinegeweer had geschoten. Dit verzacht en geneest Dooj 30-60-90Cf TubtêOci B.i Apo-h «n D'og.» Hallo, met de radio-studio? Och meneer, vraag eens even of de meneer, die daar bij u staat te zingen, niet zoo hard wil schreeuwen. Hij maakt de kinderen bij ons wakker. Voortaan op Te Breda werd Dinsdag het 50-jarig bestaan gevierd van het 3e REGIMENT Aan de Laakkade te Den Haag heeft Dinsdag een ERNSTIG ONGELUK VELDARTILLERIE. Generaal Kolff en overste Quarles van Ufford inspecteeren plaats gehad, doordat een kraan van de Zand Mij. te 's-Gravenhage omviel, gezelschap der reünisten het regiment, waardoor .©enige werklieden onder den kraan kwamen en in het water vielen. Van een van hen werd een been ver brijzeld De verongelukte kraan.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6