UIT DE OMGEVING In „De Witte Zwaan" WOENSDAG 15 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 De Raad dezer gemeente kwam gistermid dag in openbare Vergadering bijeen. Voorzit ter burgemeester Van Wijnbergen. Aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden goedgekeurd. De voorz. betuigde zijn oprechte dankbaar heid ook namens ouders en familieleden voor zijn plechtige installatie als burgemeester Aan den heer G. J. Wansink, wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid der commissie tot wering van schoolverzuim we gens vertrek naar elders. De heer Eenhuis trouwt graag. 3. Verzoek van den heer G. J. M. Eenhuis, om eervol ontslag als ambtenaar van den Bur gerlijken Stand der gemeente Lisse. 4. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Lisse in de vacature Eenhuis. 5. Wijziging van de verordening, regelende de verdeeling der werkzaamheden van den Burgerlijken Stand in de gemeente Lisse. De heer Eenhuis heeft aan den secretaris den wensch kenbaar gemaakt ambtenaar van den burgerlijken stand te blijven. De heer Sobels vroeg, wat de aanleiding is tot het verzoek van den oud-burgemeester. Weth. Warmerdam zeide, dat de heer Een huis tijdens zijn burgemeesterschap meesten tijds de huwelijkan liet sluiten door zijn amb tenaren.. De heer C. Schrama vroeg, of het goed is als de oud-burgemeester ambtenaar is. De heer A. H. Schrama vroeg, hoe we het aanblijven van den heer Eenhuis als ambte naar van den burgerl. stand moeten beschou wen: als een eer voor hem of als een blamage van den Raad. De voorz. zeide, niet in een anders gedach ten te kunnen treden. Spr. ziet er noch een eer, noch een blamage in. Het is echter een zaak van heel weinig belang. De heer Eenhuis behoeft niet het verzoek in te dienen als ambtenaar van den burgerlij ken stand aan te blijven. Zonder ontslag blijft hij in die functie. Weth. Warmerdam wenschte de bespreking van deze zaak aan te houden, tot nader ge bleken is, om welke reden dit verzoek is in gediend. Hiertoe werd besloten. Aan de Tulpenstraat werd een perceel bouwterrein verkocht, groot 540 M2. aan den heer J. Annaart, tegen den prijs van 4 per M2. In dezelfde straat werd aan den heer Alb. Molenaar een perceel bouwterrein ver kocht, groot 675 M2, tegen denzelfden prijs. De voorz. zeide, dat na de openbare ver- gaderin besloten moet worden, of daar ter plaatse een weg zal worden aangelegd, ja dan neen. Komt er een weg, dan zal daar een hoekhuis moeten komen. Langs de Kanaalstraat werd aan den beer P v. d. Wel een stuk grond verkocht, groot 327 M2. tegen den prijs van 6 per M2. Aan den heer H. A. Koot werd langs de Julianastraat een stuk grond verkocht groot 147 M2. tegen den prijs van 4 per M2. Tuintjes voor de Patronaatsjongens. Door het Bestuur van het R.K. Jongens- patronaat, alhier, wordt verzocht ten behoeve van de Commissie „Tuingroei en Zaadbloe menteelt", onderafdeeling van dat Patronaat, een perceeltje tuingrond beschikbaar te stel len, ter grootte van ongeveer 50 R. R., gele gen achter het voetbalveld, zulks om de Com missie in staat te stellen aan ieder der deel nemers aan „Tuingroei" een stukje grond toe te wijzen, waarop zij onder deskundige leiding en voorlichting de planten en zaadbloemen teelt practisch kunnen beoefenen. B. en W. hebben dit verzoek ampel over wogen en meenen, dat het verzoek voor inwil liging vatbaar is, omdat het als eene andere wijze van subsidieering dan in geld kan wor den aangemerkt. Aangezien zij evenwel al<5 'n proef beschouwd moet worden, stellen B. cn W. er prijs op nadrukkelijk vast te leggen, dat de beschikbaarstelling geschiedt voor den proeftijd van één jaar. Na enkele opmerkingen z. h. st. goedge keurd. B. en W. stellen voor aan de Vereen. „De GEMEENTERAAD VAN LISSE Gasslichting" een subsidie te verleenen van 200. De heer Verduyn vond de subsidie rij kelijk hoog. Weth. Trom antwoordde, dat het lidmaatschap voor de gemeente zeer nuttig is voor het verkrijgen van adviezen voor het gas bedrijf. Het voorstel werd daarna goedge keurd. Een nieuwe gashouder. Reeds meerdere malen is de vernieuwing van gashouder no. 1, die in slechten staat verkeert, in den Raad ter sprake gebracht en met het oog op de invoering van Zondagsrust is zelfs op spoed aangedrongen. Uit een schrij ven van de Gascommissie blijkt, dat de invoe ring van de Zondagsrust bovendien verband houdt met ovenbouw en dat er zich zelfs dan nog technische moeilijkheden voordoen om de al- geheele Zondagsrust in te voeren. Aan de gascommissie en de bedrijfsleiding, die hier voor een open oog hebben, doch de verant woordelijkheid hebben te dragen, meenen B. en W. deze regeling te moeten overlaten. Wellicht ten overvloede merken B. en W. nog op, dat de bestaande gashouder no. 1 eene bergingscapaciteit heeft van 1000 M3. en de reeds vroeger getelescopeerde gashouder no. 2 van 2000 M3. Na vernieuwing van gashou der no. 1 stijgt de totale bergingscapaciteit derhalve met 1000 M3. De kosten van vernieu wing van den gashouder bedragen 30.000 De heer Segers verheugde zich over dit voorstel. Spr. zou willen voorstellen een des kundige te vragen om de oude fundamenten te onderzoeken. Weth. Tromp antwoordde, dat het advies van een deskundige zal worden gevraagd, als de gashouder vergroot wordt tot 2500 M3, waarvoor B. en W. veel gevoelen. Blijft de gashouder op dezelfde grootte, dan is geen uitbouw der fundamenten noodig. De Raad kan thans besluiten een grootere gashouder te bouwen. De heer Kuipers verwondert zich, dat vele leden van het personeel niet accoord gaan met de Zondagsrust. Weth. Tromp antwoordde, dat de nieuwee regeling voor het personeel meerdere werk zaamheden oplevert. De heer A. H. Schrama achtte een gashou der van 2000 M2. voor jaren nog ruim vol doende. De gascommissie heeft vergrooting van den gashouder niet besproken; het kan zijn, dat de commissie deze niet noodig acht. Weth. Warmerdam bepleitte, om eerst de gascommissie te hooren, alvorens tot vergroo ting van de gashouder zou worden overge gaan. Hiertoe werd besloten.' Aiwijzend werd beschikt op een verzoek van den gemeenteraad van Arnemuiden om adhaesie te betuigen aan een adres inzake het gymnastiekonderwijs. Krotten ontruimd. Voorgesteld werd de woningen Stations weg nos. 16, 18, 20, 30, 32 en 36 onbewoonbaar te verklaren. De heer Noorland kan zich ermee vereeni gen om deze huizen onbewoonbaar te verkla ren, doch waar moeten de bewoners heen? De heer Pijnacker achtte 'n groot voordeel van deze maatregel, dat deze woningen, wan neer zij verlaten worden, niet meer opnieuw bewoond kunnen worden. De heer Langeveld vond, dat men het niet te zwaar in moest zien. De' bewoners hebben een half jaar tijd om naar een nieuwe woning uit te zien. De voorz. sloot zich bij het gesprokene van den heer Langeveld aan. Het voorstel werd aangenomen. Voorstel van B. en W. om, ter verbrecding van den Heerenweg, van den heer P. Verde- gaal een perceel grond te koopen groot 50 M2, tegen den prijs van 25 per M2. De heer Segers vond den prijs waanzinnig hoog; spr. zou het gerust op onteigening dur ven laten aankomen. Weth. Warmerdam herinnerde, dat inder tijd de heer' Verdegaal zijn nieuw pand heeft teruggebouwd tegen dezen prijs. De heer Langeveld betuigde er zijn ingeno menheid mede, dat de boomen op 't Vierkant zoo spoedig door jonge zijn vervangen. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Eveneens werd besloten den grond tegen de helft van den betaalden prijs aan het Rijk over te dragen, Eenige comptabiliteitsbesluiten werden ge- De plakkcrij aan banden gelegd. Aan de Kiesvereenigingen is een schrijven gezonden, om aanplakbiljetten alleen aan te plakken op de schutting hoek Boudstraat Heerenweg en op de daarvoor aangewezen borden bij de stembureaux. De heer Sobels vroeg, of de plakkerij niet door de gemeente kon geschieden. Anders ziet men weer, dat het eene biljet over het an dere wordt heen geplakt. Weth. Warmerdam zeide, dat de borden in vakken voor de verschillende groepen ver deeld worden. Plakken van eene groep in het vak van een ander zal streng worden tegen gegaan. Dee heer Noorland vroeg, of het de bedoe ling is ook het plakken op de woningen van de particulieren, die daartoe hun toeslemming verleenen, tegen te gaan. Weth. Warmerdam zeide, dat B. en W. dit liever niet zien. Wanneer de Kiesvereeniging hiertoe kon besluiten, zou dit B. en W. aan genaam zijn. De voorz. deelde mede, dat aan de Midden- standsvereenigingen ter plaatse gevraagd was, hoe zij stonden tegenover sluiting van de winkels op een bepaalden middag per week. Antwoorden zijn binnengekomen, dat een dergelijke regeling niet werd gewenscht. Vergelen is echter aan de vereenigingen van winkelbedienden dezelfde vraag te richten. Alsnog zal ook aan deze belanghebbenden ge legenheid worden gegeven hiui standpunt uiteen te zetten. Medegedeeld werd, dat van de N. Z. H. T. bericht was ontvangen dat einde 1932 de lijn geëlectrificeerd zal zijn. B. en W. werden gemachtigd het terrein achter het voetbelveld te verhuren voor volks tuintjes tegen den prijs van 0.40 per R. R. Besloten werd, dat de drie eerstvolgende Zondagen geen auto's langs den Heerenweg in 't dorp mogen stationneeren met het oog op de bloemendrukte. Bij de rondvraag vestigde de heer A. H. Schrama de aandacht op de sloot bij de 3e Poellaan. Weth. Warmerdam antwoordde, dat de eer ste huizen daar te laag staan om aan het riool te kunnen aansluiten. De heer Noorland zag gaarne een uniforme regeling vastgesteld, ter viering van het jubi leum van gemeentepersoneel. De voorz. zal dit met de wethouders bespreken. Hierna ging de Raad in geheime zitting. ZEGWAART. Gemeenteraadsverkiezing. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen heeft de Staatkundig Gereformeerde Partij, die in den zitting hebbende:: "raad oeen vertegen woordigers hebben, de volgeude candida- ten gesteld: A. Zegwaard, Jae. Karens Mz., D. Huurman, Jan Lengbeek, Adr. Kraal, M. Hoogendoorn en Jac. Rodenburg. Aanrijding. Op het. Lage Einde had een gecompliceerde aanrijding plaats tus- schen drie auto's. Terwijl bakker P. met z'n bestelauto de stilstaande luxe wagen van dokter S. wilde passeeren, trachtte de manufacturier W., dezelfde bewegingsrich ting hebbend als P., met 'n luxe auto deze voorbij te rijden. De breedte van de straat belette dit en een aanrijding volgde. De auto van P. werd tegen die van dokter S. gestooten, waardoor deze werd bescha digd, terwijl de voertuigen van P. en W. flinke schade bekwamen. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. Een van de tien plagen. Maandag werden de bewoners van de Stationsstraat in de nabijheid van .,de tien plagen" opge schrikt door brandgeroep. Het bleek, dat bij Veen schoorsteenbrand was ontstaan, die de omwonenden deed schrikken en alarm maken. Met zout word de brand gebluseht. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 16 April. Huizen, 1875 M. 8.009.15 Gramofoonpl, 10.00—10.30 Zangkoor NCRV. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. Halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.00—12.15 Politieber 12.151.45 Concert 'KRO Trio o, 1. v. P. Lustenhouwer. I.452.15 Gramofoonpl. 2.153.15 Cursus Handwerken. 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.45 Cursus Handenarbeid voor de jeugd. 5.457.15 Piano-recital door Joh. Veen- schreuder. 6.156.30 Gramofoonpl. 6.306.45 Knipcursus. 6.457.15 K. Sluis: „Het broeden en opfok ken van kuikens". 7.137.30 N. Schenkman: „Naar Thueringen Een gebeurtenis in het leven der Ned. Chr. Reisvereeniging". 7.308.00 Politieber. 8.0010.20 Concert door de Stafmuziek van het Zesde Reg. Inf. te Breda, o. 1. v. L. de Mo- rée. In de pauze A. Brom Jr.: „Uit de geschie denis van den orgelbouw". 10.20 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 298 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.009.50 Gramofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3011.00 Gramofoonpl. II.0012.00 Concert. Dina GeesinkVan Bemmel (piano). S. Friedman (zang). Hilde AlexanderBakker (zang), Harry van Oso (zang). 12.002.00 Concert AVRO-kwartet o. 1. v. D. Groeneveld. 2.002.30 Halfuur voor de Vrouw. 3.004.00 Naaicursus. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.30 Concert AVRO-octet o. 1. v. L. Schmidt. M. m. v. Boris Lensky (viool). Wiesje Bouwmeester en Frans Bogaert. 6.307.00 Prof, J. Lindeboom: „Erasmus". 7.007.30 Eng. les Fred Fry. 7.308.00 H. Hollander. 8.008.15 Gramofoonpl. 8.1510.15 Concertgebouw-orkest, m de pauze G. Spit: ,,Dc luchtverbiading Amster damBatavia met Zeppelins". 10.15 Vaz Dias. 10.3011.15 Clinge Doorenbos leest eigen gedichtjes. 11.1512.00 Gramofoonpl. ZCETERMEER. Gemeenteraadsverkiezing. Door de Staatkundig Gereformeerde Partij zijn voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen de volgends Candida ten gesteld: J. C. v. Dorp (affcr.), Ar.t. Bosellz, C. Weening, J. M. van der Ta-s, W. Bos en B. Vis. Botsing. Maandag had op de Dorps straat een botsing plaats T.usschen de auto beladen met varkens, van den vrachtrijder P. uit. Bleiswijk en de ledige vrachtauto van den fouragehandel der firma V. al hier. De beide voertuigen namen na de aanrijding een plaats in. dat het verkeer gestremd was. De bestuurders der voer tuigen beschuldigden elkaar van het voor gevallene. De politie stelde een onderzoek in, dooh zorgde eerst, dat het verkeer doorgang kon vinden. Den landbouwer R.. die met een ge deelte vnn z'n gezin in een met een paard aangespannen wagen zich ter kerke begaf, overkwam het volgende. Op ongeveer 500 Meter van de stal verwijderd viel het paard op den Voorweg plotseling dood ne der. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden er goed af, zelfs werd geen nvaterieele sc-hade aangericht. Bij onder zoek bleek dat het paard aan een hartver lamming was doodgebleven. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door R, Foort. 1.20 Concert. 2.202.50 Gramofoonpl. 3.20 Kerkdienst. 4.05 Dansmuziek. 4.50 Concert. Orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Berichten. 7.00 Zang door S. Wilson. 7.20 Lezingen. 8.30 Concert. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Concert. 10.5512.20 Dansmuziek. „R a d i o- P a r i s;', 1723 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Concert. Orkest en solisten. Kal und borg, 1153 M. II.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert en zang. 7.208.20 Orkestconcert en voordracht. 8.209.20 Tooneeluitzend. 9.3510.20 Orkestconcert. Brussel, 508.5 M. 508.5 M.: 5.20 Kamermuziek. 7.05 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Koor, orkest en soli. 338.2 M.: 5.20 Orkestconcert. 7.05 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Orkest en solitse. Langenberg 473 M. 6.257.20 Gramofoonpl. 9.3511.15 Gramofoonpl: 11.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Concert. Orkest en bariton. 7.209.20 Militair Concert. 9.20 Berichten. Daarna tot 11.20: Orkest concert. Z e e s e n, 1635 M. 5.4011.20 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.15—1.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.506.50 Lezingen. 6.50 Orkestconcert. 8.05 Hoorspel „Das Marchen von Charlie Chaplin" van H. Ludkigg en K. G. Hollander. 9.20 Berichten en daarna dansmuziek. n? m; (Reclame) 401!) ZOETERMEER-ZEGWAART. Voetbal. Zondag behaalde hei eerste elftal der voetbalvereeniging ,.D. S. O." het kampioenschap in de tweede afdeeling van den Leid schelt Voetbalbond. Hiermede promoveert het naar de eerste nfdceling. Iïet kampioenschap werd ongeslagen ge haald. Van de 13 gespeelde wedstrijden werd er geen vetloren. Schietwedstrijd. Op Donderdag 2') April a.s. heeft de. uitreiking der brevel- ten plaats aan don koningschutter en de scherpschutters van den Bijz. Vrijw. Land storm. Mede worden dien avond de prijzen uitgereikt van de gehouden va«tenbaan- wedstrijd. Verschillende autoriteiten zui len aanwezig zijn. De lr.ndstormfilm zal vertoond worden. FEUILLETON Uit het Duitsch van ADOLF HER ZOG. Ah, ha, zei Schoner glimlachend en hij nam met een bewonderenden blik het fijne, flinke meisje nog eens op. Een vol maakte schoonheid was ze niet in elk op zicht, maar haar gezicht drukte zooveel zielsbeschaving, geestkracht en reinheid van hart uit, dat dit ruimschoots opwoog tegen een enkele onregelmatig trekje. Onder zijn blik sloeg ze haar oogen neer. AU u zoo goed wilt zijn niet meer zoo sorabor te kijken, zult u nu ook den redacteur leeren kennen, vervolgde hij. Aan dat gevaar zal ik me dan maar blootstellen. Welnu, mejuffrouw Meneer de redacteur? U was zoo vriendelijk onze courant 't eorste romaninanuscript van uw hand ter lezing te zenden. Het vertrouwen, dat u in ons oordeel stelt, vereert ons. Uit uw werk heb ik de overtuiging gekregen, dat de schrijfster een knap stel hersens heeft, maar meer nog een medelijdend hart voor alles wat arm en berooid is. Is dit laatste tirade ook redactie- stijl 1 Zeker, maar ik heb er nog méér uit geleerddat het karakter van iemand, die zulk een boek heeft geschreven, veel te goed is, om zich door critek van de groote massa te laten besmeuren of belachelijk maken. En dat zou gebeuren- als ik niet uw vriend was en dit zou voorkomen. Want de roman is, wat zijn tendepz en zijn uitgangspunt betreft, onjuist. U hebt ge schreven wat uw goed hart u ingaf, in plaats van rekening te houden met. de mi serabele- menschheid. Ziet u, voor deze soort- sociale schrijverij is een zekere moed noodig, brutaliteit zelfs. En ik ben blij, dat ik zeggen kan, dat u dien moed niet bezit, absoluut niet bezit, daarvoor bent u te veel, wat ik in uw sexe het meeste waardeer en hoogacht: 'n liefdevolle vrouw. Hij stond op en vervolgde: Dit is riu de redacteur, die tegen u gesproken heeft. Gertrud von Wald zat zwijgend op haar stoel. Ze had zooveel van haar werk ver wacht en ook zoo gerekend op financieel succes, dat zij, nu ze haar verwachtingeii vernietigd zag, bijna in tranen uitbarstte. Haar gemoedstoestand ontging Schoner niet en hij ging naast haar staan. U gelooft toch, dat ik het goed met u meen Ja, antwoordde zij bijna onhoorbaar. Ik zou uw roman wel uit louter vriend schap kunnen publiceeren, ging hij verder, maar wat zoudt U dan aan uw honora rium hebben U zou blij zijn als u door het terug te betalen uw naam kon be schermen tegen het gepraat van de men- schen. Ik ben uw vriend ik hoop, dat u dat gelooft en daarom ben ik verplicht u een welgemeenden raad te ge. U hebt een rijk hart, een rijke fantasie en een on miskenbaar talent. Als u roeping voelt om te schrijven, neem dan uw materiaal uit uw eigen omgeving, al schijnt die ook niet zoo belangrijk als dat verschrikkelijke so ciale vraagstuk. Een vrouw is nooit mooier en liever dan wanneer ze zich volkomen als vrouw geeft. Hij gaf haar de hand. Dus, waarde juffrouw von Wald, u brengt me spoedig eens wat anders, om me te toonen, dat u het vertrouwen in uw vriend Schoner niet verloreu hebt. Wilt u? Ze was nog bleek en haar oogharen wa ren verrad e-lijk vochtig. Ze stond op en stak hem met een weemoedig lachje de hand toe. U moet me wel erg kinderachtig vin den s zei ze zacht. Omdat ik me voor uw oogen bijna niet kon beheersehen. U zult uw zelfbeheersching wel weer gauw terugkrijgen, kalmeerde Schöner vriendelijk. Gaat u nog niet direct naar huis, maakt u eerst nog een kleine wande lingVindt u goed, als bewijs dat u geen wrok tegen me koestert, dat ik met u mce- wandelMisschien worden we onderweg geïnspireerd door een motief, dat n beter „ligt" dan socialisme en communisme. De uitwerking van een ander motief door uw kundige handen zie ik binnenkort als een waardevolle bijdrage voor ons blad. gaarne tegemoet. Nu, wat denkt u er van Wilt u mij vandaag a-ls metgezel accepteeren? Gertrud von Wal,d was getroffen door de innemende manier waarop hij haar do bitter pil verguldde. Ik ben bang, zei ze, dat ik op uw kostbaren tijd beslag leg. Da; vat ik op als een toestemming, meende Schöner, cn hij greep naar zijn hoed. Glimlachend schudde ze het hoofd. Er zal niet veel anders opzitten, antwoord de ze. Inderdaad. Afgezien van mijn eigen belangstelling voor u, hoe zou ik mijn vriend Barenfeld onder de oogen durven komen, die mij op het hart heeft gedrukt voor uw heil te zorgon, alsof hij uw bloed eigen broer was 1 - Gaat u maar mee. verklaarde ze lachend. Uw argumenten zullen mij an ders nog verpletteren! Hij zag haar vol bewondering aan. Hij was verbaasd over haar elasticiteit om zich over iets onaangenaams heen te kunnen zotten en hij werd meegesleept door haar frissche aantrekkelijkheid. Buiten was de milde, zoete zomerlucht om hen heen. Laten we een eindje gaan roeien op den Rijn, stelde Schöner voor. Maar waar denkt u aan, meneer Schöner? protesteerde het meisje. an stel ik voor een wandeling te ma ken langs den Rijn. Maar waarom zouden twee bevriende menschen niet rustig een eindje mogen spelevaren als men huil het wandelen niet verbiedt 1 We kunne omslaan en in 't water val len, merkte ze laconiek op. Dat zou heerlijk zijn, antwoordde hij onverschrokken. Ik zou naar u duiken, u naar boven brengen en u zoo aan don riviergod ontrukken. Aan den oever zou ik u neerleggen, uw naam roepen totdat u weer bijkwam en uw oogen zoudt opslaan met, een blik. waarmee gewoonlijk redders van menschenlevens aangezien worden, die uit dankbaarheid bovendien soms nog wel eens méér dan een blik krijgen Lieve hemel, zuchtte het meisje, had ik u toch maar op uw redactie gela ten Ik zwijg, antwoordde Schöner, -- maar alleen, omdat het mij een dubbel a<- noegen is uw vriendelijke stem te hooren. Maar ik zal niet vriendelijk meer te gen u spreken. O, daar dwing ik u wel toe. Dat zal u niet lukken. Hoe gaat het met uw moeder? Ah, ziet n wel Gertrud von Wald aarzelde even. Toen echter keek ze haar metgezel met aen war men blik aan en zei: Het is aardig van u. om aan mijn moeder te denken. Zc is zoo lief. Vertelt u mij nog eens wat meer van haar. Hij was nu ernstig. En Gertrud ver telde: Mijn vader was „Regierunsral" en be gon juist vóór zijn dood carrière tc maken. Daar mijn moedor alleen op haar pensioen was aangewezen, trok ze zich heelcmual te rug en Icofde eigenlijk alleen voor mij. Ik heb heol veel aan haar te danken. Ze leefde ontzettend zuinig om mij 'n opvoe ding te geVon, die, als vader geleefd had, niet beier had kunnen zijn en haar eenige geluk was, het mij aan niets tc laten ont breken. Zoo was het in mijn prilste jeugd on zoo is het nu 1102. Mijn kleine proeven van litterair werk volgde zc met groote be langstelling en zo was altijd erg blij als er iets van .mij gedrukt word. Die vreugde heb ik dus dezen keer be dorven, zei Schöner berouwvol. Het meisje schudde het hoofd. Toch niet, meneer Schoner. Ze is niet kleinzielig en heeft een groote mate van menschen- kennis. Zuo praatten ze een tijdla.no voort. Bij liet afscheidncmon vroeg hij of iiij haar .spoedig weer eens op een wandeling mocht vergezellen. Ik zal er eens over denken, antwoord de ze, terwijl ze sneller ademde. - Voor vandaag nemen we in elk geval afscheid Hij drukte haar de hand Tot weer ziens dan. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11