UIT DE RIJNSTREEK SPORT UIT DE PERS RECHTZAKEN DINSDAG 14 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 KATWIJK Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 15 April 1931, n.m. te balf 8, Punten van be handeling: 1. Vaststelling notulen, 2. Mededee- ling van ingekomen stukken. 3. Benoeming van leden Schattingscommissie Rijksinkom stenbelasting. 4. Voorstellen tot verkoop van grond. 5. Voorstel tot ruiling van grend. 6. Voorstel tot verhuur van land. 7. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de hef fing en een op de invordering van besmette lijke ziekten-gelden. 8. Voorstel tot het geven van een crediet voor den Dienst van Gemeen tewerken. 9. Voorstel tot vaststelling van een verordening, regelend het hooren van vereeni- gingen van ambtenaren in deze gemeente, 10, Voorstel tot vaststelling eener verordening tot wijziging en aanvulling van die op de zeebaden en het strand. 11. Belasting-reclames. 12. Rondvraag. LEIMU IDEN. Tentoonstelling Missienaaikrans. J.l. Zondag werd alhier iin de voormalige jon gensschool de eerste lenteonstebing gehou den door den R.K. Missienaaikrans van alle door de dames van den.Krans gedurende 't jaar ten behoeve vain de Missie vervaardig de artikelen. Deze waren langs de wanden der school allen netjes geëtaleerd en voor allen goed te zien. Alles zag er keurig uit en men stond versteld, hoeveel er in dat eene jaar vervaardigd was. A den lof aan de meewerkende dames voor hunne betoonde activiteit en tevens aan de milddadige geef sters van" de benoodigde grondstoffen en geld. Te half twaalf was de tentoonstelling geopend en de toeloop van belargste'lenden gedurende den dag overtrof verre aller verwachting. De koffie- en theetafel trok vooral na de Hoogmis aan en menigeen maakte dan ook gebruik van 't tegen gerin ge vergoeding te bekomen tasje koffie of thee met een gebakje of koekje. De grab belton had Jt erg druk. De toeloop was zoo groot, da-t jammer genoeg de ton veel te vroeg leeg was en dus niet meer voor leuke verrassingen kon zorgen. De beide sjoelbak ken stonden den geheelen dag niet stil en de kistjes sigaren en doosjes sigaretten vlogen weg, zooda-t. verschillende koeren de voorraad vernieuwd moest worden. De ver koopsters van suikergoed, sigaren en luxe artikelen hadden eveneens hun handen vol werk 't Rad van avontuur stond nooit stil en velen gingen verheugd in 't bezit van een kleedje, theemutskuissen, een taart of een doos cakes naar huis. Nog had eene verlo ting plaats van een t-w eepe rso on-s eigen ge haakte beddesprei. Deze bracht aan lootjes op de kolossale som van 47.50. Ook 't mis sie-busje werd niet vergeten. Kortom al'es liep schitterend van stapel zeer ten genoe- ge avn de dames van den Naaikrans en ran den Zeereerw. Heer Pastoor, die bijna den geheelen dag en avond tegenwoordig was. C.a. half tien achtte de Zeereerw. Herder 't o ogenblik gekomen om te sluiten. Na de verkregen noodige stilte, dankte de Zeereerw. PI eer alle -aanwezigen voor hunne medewerking en steun en vooral de Naaikrans voor hun belangloozen arbeid en sloot de tentoonstelling. Nog komt een woord van dank toe, aan allen die door hun bezoek, hun stoffe ijken steun en deor belanglooze hulp er hebben aan meegewerkt' om deze eerste tentoon-, steling zoo schitterend te doen slage Ver- me'd mag nog worden, dat de netto-op brengst ten bate der Missie ruim 300. bedraagt. s Geboren: Klazina Joanna, d. van J. Th. de Bruin en A. A. van Velzen. Ondertrouwd: A. H. van der Kraan en A. van Schagen. N. Vianen en D. van Grieken. J. Kinkel en A. van Wieringen. G e h u w dN. A. van den Berg en A. Kroon. NOOTDORP. Voetbalsport. L.l. Zondag speelde D.I. O. een competitiewedstrijd tegen S.O.A. III van 's Gravenhage. Er was heel weinig belangstelling. Nadat het beginsignaal gé- geven was, deed D.I.O. de aftrap. Er volgde al aanstonds een zware strijd en het be loofde een heel mooie spannende wedstrijd te worden. Met mooi samenspel weid den keepers druk werk gegeven, maar deze wis ten de doelen van de zwaarste aanvallen te bevrijden, en de bal het veld in te brengen. Rust kwam nog met blanken stand. Na rust ontbrak het ook niet aan animo, ter wijl nu het Nootdorpsche doel met zware aanvallen had.te kampen. Het duurde dan ook niet lang, of S.O.A. wist het eerste doelpunt te behalen. Niet lang daarna ook nummer 2 en 3, zoodat het spel nu spoedig 03 stond. Dat was te veel voor onze D.I.- 0.-speler9, want deze brachten den bal spoedig naar het doel van S.O.A. en wisten ook het eerste punt te maken (I3). Nu was de beurt weer gekomen voor S.O.A. en deze wisten na korten tijd wederom een doelpunt te behalen (14). Ook het einde kwam met dezen stand, een zware neder laag voor D.I.O. D.I.O. I speelde voor de competitie te 's Gravenhage tegen S.V.C. II. Ook deze werden zwaar verslagen met 04. Ge boren: Maria, d. van B. de Bruin en S. Groenewegen. Ondertrouwd: J. Th. Kooiman en G. J. F. v. d. Meer. P. v. Eijk en C. v. Dijk. Overledeji: J. van Leeuwen 64 j. OEGSTGEEST Gemeenteraadsverkiezing. Bij de a.s. raadsverkiezing zal de S.D.A.P. 'met de vol gende candidaten aan de verkiezing deelne men: 1. K. Kruizinga, 2. J. G. Roodbeen, 3. mevr. J. KruizingaHijna, RIJNSATERWOUDE. Raadsvacature. Bij den voorzitter van het Centraal Stembureau is bericht ingeko men, dat de heer J. A. de Bruijn zijn be noeming tot lid van den Raad in de vaca ture ontstaan door. het bedanken van den heer S. J. Weststeijn, heeft aangenomen. TER-AAR. Patronaats-uitvoering. Zondagavond gaf het Patronaat haar laatste uitvoering in het Patronaatsgebouw. Dachten wij aan vankelijk, dat de opkomst niet groot zou zijn, integendeel, ruim zeven uur, was de zaal aardig bezet. De directeur, Kapelaan Kraakman, open de dezen feestavond met den ckr. groet en uitte zijn tevredenheid over de opkomst, en wenscht allen een plezierigen, genoege- lijken avond. Nauwelijks is de directeur verdwenen, of onze Muziekver. heeft zic-h opgesteld op het tooneel, en laat het Roomsche Blijdschap weerklinken door de zaal, gevolgd door nog twee vroolijke nummers, waarvoor zij een dankbaar applaus in ontvangst hadden te nemen. Nog enkele minuten, en dan krengen we te zien het sprookjespel in drie bedrijven van P. Servatius, n.l. „Per vliegmachine naar Droomland". Dit was een mooi stuk. Den geheelen avond was de lach niet uit de zaal. Er werd geschaterd van pret. Het publiek genoot er zichtbaar van; het wa-s een heerlijk op voedkundige, les, hoe onhandelbare kinde ren verbeterd kunnen en moeten worden. Het stuk werd goed gespeeld, het ging vlot af. De rolkennis was knap, enkele spe lers kunnen hun stemmen wel flinker en sterker laten uitkomen, daar er nu somtijds wel eens wat verloren ging achter in de zaal. De rolverdeeling was goed, er zitten onder dit gezelschap inderdaad goede krachben, die veel beloven voor de toe komst. De ensceneering was mooi. Een woord van dank is hier zeker wel niet mis plaatst aan den regisseur, den heer Ant. Hoogervorst. Het is werkelijk een bravour- stuk, om zulke jeugdige spelers, zoo'n zwaar stuk te leeren. Toe te juichen is het ook, dat aan ieder Patronaatslid de gelegenheid gegeven wordt, met het tooneel mede te spelen, dit sterkt de band onderling, dit brengt nog weer eens nieuwe moed er in, onder eenige slappe leden. Het publiek was gul met het applaus voor hetgeen door de jongens gepresteerd werd. Uit de toespraak van den directeur ont- leenen wij, dat men toch heel sympathiek moet zijn voor het Jeugdwerk, zijn steun niet onthouden, het Jeugdwerk mede hel pen opvoeren op een nog hooger peil. In de pauze zaten we te genieten van den pianist, den heer Ant. C. v. d. Hoorn Czn., die ons vergastte op schitterende im provisaties, welke veel succes oogstten. Als slot gaf Arti nog 2 vroolijke num mers, waarna de directeur tot sluiting over ging en dank bracht aan alle medewer- Jienden. Gemeenteraadsverkiezing. De verkie zing van den Gemeenteraad zal gehouden worden op 10 Juni. De eerste snijboonen. Door den heer M. v d. Jagt werden de eerste snijboonen aan gevoerd uit de kas; zij brachten IK ct- Per stuk op. ALPHEN AAN DEN RIJN Aanrijding. Door den autobestuurder J. v. V. werd bij de politie aangifte gedaan, dat hij gistermiddag in den Hoorn werd aangere den door den bestuurder eener luxe aute, uit Vinkeveen, waardoor beide wagens werden beschadigd, Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, Auto-val. Zondag werd door de politie tegen verschillende auto-bestuurders proces verbaal opgemaakt wegens overschrijding van de maximum-snelheid. Personalia. De arbeider-telegrafist P. Th. Fils, werd met ingang van heden overge plaatst naar het Centraal-Station te Utrecht. Motor in brand geraakt. Zondagavond is iD de Prins Hendrikstraat een motorrijwiel, toen de bestuurder zich van benzine wilde voorzien, in brand geraakt. Het vehikel werd zwaar beschadigd. De berijder, afkomstig uit Den Haag, moest dientengevolge per andere gelegenheid zijn bestemming bereiken. Bekroning. Op de hondententoonstelling te Delft behaalde de heer H. Boskamp met een Iersche Setter een eere-prijs voor den bes sten jachthond. AARLANDERVEEN „Ons Belang". De bond van oud leer lingen van landbouw-wintercursussen her dacht de vorige week met een feestelijke ver gadering haar 5-jarig bestaan. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op de besturen van de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Alphen aan den Rijn en van den R.K. Land- en Tuinbouwbond. Ook de heer ir. T. P Huisman, hoofdbestuur4er en secretaris der Holl. Maatschappij v .Landbouw en de heer ir. J. W. Huisman, Rijkszuivelconsulent, waren aanwezig. Bij de opening schetste de voorz. enkele werkzaamheden, welke de vereeniging in haar 5 jarigen loopbaan verrichtte. O.a. is zij de gene welke de veilingsvereeniging tot stand bracht en de vereeniging tot bestrijding van t.b.c. onder rundvee. Verder op zuivelgebied heeft zij nuttig werk verricht door het hou den van kaasdagen, lezingen enz. Ook op het gebied van landverbetering is zij werkzaam geweest. Na de opening werd eerst het Bondslied gezongen, waarna gelegenheid was voor ge- noodigden om te spreken. Daarna hield de heer ir, T. P. Huisman een voordracht: over het organisatieleven der jon gere boeren. Na de pauze werd nog door eenige leden een tooneelstukje opgevoerd, dat zeer in den smaak viel. Tevens werd het program afge wisseld door het optreden van den bekenden humorist J. Atteveld van Amsterdam. KOUDEKERK. Gevestigd: van Herwen en Aerdt: O. de Waal en gezin van Woubrugge: H. Heerde en gezin van Oberhauzen (D): H. Holst van Voorhout: P. W. M. Heemskerk van Ter Aar: J. C. van Dongen en gezin. Vertrokken: naar 's Gravenhae: L. M. van Brugge naar Zwammerdam: R, G. Op- pelaar en gezin naar Leiderdorp wed. A. KranenburgVis naar Gendringen: H. Massop naar Alphen a. d. Rijn: J. van Vel de en H. Hoogeveen naar Katwijk a. Zee: J. Auf der Mauer en gezin naar Valken burg Z.H.: J, Staal en gezin, NOORDEN Naaikrans. Zondagavond gaven een aan tal dames van den R.K. Naaikrans in de St. Franciscuszaal ten bate van die vereeniging een tooneeluitvoering. De zaal was uitstekend bezet. Opgevoerd werd de schets in twee bedrij ven: „De groote erfenis", en de schets in één bedrijf: „Voor de armen", waarna een zestal nog een zangnummertje gaf. Er werd mooi gespeeld en het publiek was ook zeer voldaan Regisseur en souffleur was de heer P. de Jong en pianist de heer P. N. van den Haak uit Nieuwkoop. In de pauze werd nog een taart verloot, waarvan winnaar werd P. Verlaan. WOERDEN Vereeniging KoninginnedagMaan dagavond hield de vereeniging „Koninginne dag" een ledenvergadering in hotel Ruys, die zeer slecht bezocht was. De heer Zon hanteerde de hamer. Hierna geeft de penningmeester een over- zich over de financiën van vorig jaar. Hier uit blijkt, dat er een voordeelig saldo is van J 281.07. Waardoor dit saldo is ontstaan wordt nader door den voorzitter uitgelegd. Hoofdzakelijk is er de oorzaak van de groote toeloop bij het vuurwerk met de groote en tree, de verkoop der programma's en nog eenige andere zaken. Er is toen ook subsidie verleend door B. en W. als garantie, welke niet noodig is gebleken te zijn aan te spreken. Als controle-commissie v#orden benoemd de heeren Klein en van Doorn. De voorz, hoopt, dat de steun der burgerij, die kernachtig heeft geholpen in geld en prij zen, zal blijven voortduren. Zeer optimistisch is spr. wat dit betreft. Spr. vergelijkt ook met andere vereenigingen. Er mag uit geconclu deerd worden, dat bij toekomstige feesten de vereeniging „Koninginnedag" paraat zal zijn De controle-commissie heeft tijdens de ver gadering boeken en bescheiden gecontroleerd en in orde bevonden. Het bestuur stelt voor de koninklijke goe,d- keurin op de statuten aan te vragen. Uitvoe rig zet de voorz. de voor- 'en nadeelen hier van uiteen. Als de vergadering hier meè eens is, zullen de statuten eenigszins gewijzigd moeten wor den. Een gewijzigd voorstel wordt door den voorzitter gedaan, n.l. een concept-reglement samen te stellen en dit aan een volgende ledenvergadering voor te leggen. De statuten toch (van voor tien jaar) zijn eenigszins ver ouderd. In de laatste bestuursvergadering is het idee geopperd om eens een historische op tocht te houden als variatie bij de Koninginne- feesten. De voorz. is een vurig voorstander van dit idee om niet ieder jaar in hetzelfde te vervallen. Er zal geïnformeerd worden naar kosten van costuums enz. om dan van een en ander publicatie te geven. Uit de vergadering worden meerdere stem men gehoord ten gunste van dit voorstel. Door de voorz. wordt als onderwerp ge noemd: het ontstaan van het Oranjehuis, ter wijl uit de vergadering de- aandacht wordt gebracht op den persoon van Willem de Zwij ger. Goedgekeurd wordt, dat het bestuur zich zal belasten met het vormen van een schema waarna zoo spoedig mogelijk op een vergade ring dit zal worden voorgelegd. De voorz, memoreert nog éven het feest in het afgeloopen jaar en constateert, dat er in geen jaren zooveel medewerking is onder vonden van iedereen. Hiervoor brengt hij hartelijk dank. Bij de rondvraag deelt de heer Rooseboom mede, dat het vaandel voor „Koninginnedag" deze week zal arriveeren en waarschijnlijk op den avond van 30 April zal worden over handigd. De heer Renema stelt voor een propagan- da-commissie in het leven te roepen om meer leden te krijgen der vereeniging. De voorz. legt nogmaals de nadruk op 't principe van deze vereeniging: zooveel mogelijk de men- schen zonder entree iets te laten zien. De voorz. wil dit principe handhaven, daar an ders in een stad als Woerden de vereeniging geen lang leven beschoren zal zijn. Na langdurige discussies wordt eindelijk besloten een dergelijke commissie te zullen benoemen op een volgende vergadering. Hierna volgde sluiting der vergadering. Groentenkar in de sloot. Op den Boeren- dijk werd Zaterdag een groentenkar aange reden door een kar,, beladen met stroo. De groentenkar geraakte met de hond te water. De bestuurder kon bijtijds zich voor een nat pak vrijwaren. Een lading aardappelen, kool, fruit en eieren ging hierbij teloor. De liefdadigheidsuitvoeringen. De be langstelling voor de liefdadigheidsuitvoerin gen te geven door het R.K. Dameszangkoor en het Kinderkoor „Zingende Jeugd" blijkt zeer gioot te zijn. De toegangskaarten voor Woens dagavond 15 April (de eerste uitvoering) zijn allen uitverkocht. We deelen dit mede, opdat men zich dan ten spoedigste van een kaart kanv voorzien voor den tweeden avond op Maandag 20 April. Hiervoor zijn nog een be perkt aantal verkrijgbaar bij de bekende adressen a 60 ct. De uitvoeringen vinden plaats in 't Patronaatsgebouw, Hoogewoerd, en vangen aan te half acht. VOETBAL Adam en het Neclerlandsch Elftal. De correspondent ram het „Vad." te Ge neve meldt, dat de Zwit-sensohe voetbalclub de Grasshoppers te Zurich t oe-stemming heeft gegeven, dat onze Nederlaudsche speler Adam in één van de twee aanstaan de wedstrijden ram het Nederiamdéche elf tal voor Nederland zal uitkomen, ofschoon de Gr-assbopePs op de dagen, dat ons e'ftal tegen Duitsehliamd en tegen België spelen meet, zelf een belangrijken wedstrijd voor het Zwiitsersche kampioenschap te spelen heeft. Aan den K.N.V.B. is overgelaten den dag te kiezen, wé ar op zij vam de diensten ram Adam in het Nederland-sell e'ftal ge bruik willen maken. D. W. S.West Frisia en de Hockey- wedstrijd Nederland—België. De promotiewedstrijd D. W. S.West Frisia en de hóc-keylandenwedstrijd Ne derlandBelgië worden Zondag beiden in het Olympisch Stadion gespeld. De voetbalwedstrijd begint om half twee. Na afloop zullen de tribunes worden ont ruimd, waarna om half vier de gelegen heid bestaat om zich van kaarten te voorzien voor den hockeywedstrijd Ne derland—België, die om vier' uur aan vangt. Blackburn Rovers naar ons land. Als slot van de uitgebreide oefencam pagne, die dit voorjaar gehouden is, al dus de „Sportkroniek", en als uitstekende voorbereiding tevens voor den toer, die het Nederlandsch Elftal in Juni naar Scandinavië maakt, worden drie wedstrij den gespeeld tegen Blackburn Rovers, ©en van de beroemdste Engelsohe prof clubs, uitkomende in de eerste divisie van de League, waarin zii memen in heb midden van de ranglijst staat. Die wedstrijden vinden plaats- op Zondag 10, Woensdag 13 of Donderdag 14 en Zondag 17 Mei. De plaatsen, waar zij gehouden worden, alsmede de elftallen, waartegen gespeeld wordt, zullen nader worden vastgesteld. ATHLETIEK R.K. Sportvereeniging „A.S.C." De Sportcommissie heeft besloten bot re organisatie en wel door een tekort- aan spo-rtijver bij de leden. De af deeling athletiek werd met ingang von 1 April opgeheven. Deze sport zal uit sluitend voor dé adspiramiten-gymmastieik- afdeerimg nog praetisoh worden beoefend. De heeren-af-de-eiling gymnastiek-!essen zaïlJlen niet meer gegeven worden; de af dee ling was te klein gew-orden. Ook de reidansen zijn bij het zomersei zoen geen aantrekkelijkheid meer en de lessen worden dan ook niet meer gegeven. Uit deze mededeelingen blijkt dat de- toe stand vam de Sno-rtvereeniging „A.S.C." niet fl-o-risant is. Maar de sportlui hebben het zich zelf te wijten en moeten na de vrucbtelooze pogingen ram de hoofdleiding rnu zelf maar weten of hun Sportvereeniging zal leven of sterven. De Marathonloop van de A. A. C. De start van den op 19 April a.s. te houden Marathonloop van de A. A. C. zal met het oog op den te houden hoc- key-wedstrijd Holland-België, in plaats van 1 uur te precies half twee plaats hebben in het Olympisch Stadion. Het totale aantal deelnemers is 31. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De Competitie. De uitslag van den wedstrijd A. D. O. IS. D. O. I voor de 2e kl. L. B. B. luidt- 1. Mazurel (S.D.O.) 44 S 9 5.50 B. A. Bij Ie-veld (A.D.O.) 125 8 37 1562 C. Schouten A. v. Rijs dam N. N., res. L. Slootjes 59 24 11 2.46 125 24 21 5.20 80 39 13 .2.05 125 39 17 3.20 R. Kantebeen 125 24 30 5.20 C. Ra-nderaat 87 23 14 3.7S A. D. O. 2 punten; S. D. O. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd L. U. T. O. IVS. D. O. III voor de 4e kl, L. B. B. luidt: W. v. d. Kaaij (S.D.O.) A. Joha-, res., (Luto) O. Altori G. Burggraaf N. N. A. J. Lagerwey 12 2.54 12 2.60 75 36 53 35 62 48 1.53 1.29 N. N, res. 73 61 6 1.19 G. Stapper 75 61 8 1.22 L. U. T. O. 1 punt; S. D. O. 1 punt. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. IV—P. v. Cleef III voor de 4e kl. L. B. B. luidt: L. A. v. Iterson (P.v.Cl.) 75 29 17 2 5S N. N. (S.D.O.) 72 28 11 2.57 ONZE TIJD. En de versnelling van het levenstempo. In een artikelenreeks over het moderne indmstrialisme citeert de A. R. Stan daard de volgende schets van onzei^ tijd uit de geschriften van den voormaligen hofprediker Ds. Gerritsen. „Onze tijd is een jammerlijke tijd, een schrikkelijke tijd, een ellendige tijd. Het is alles fabriek, fabriek. Het is alles graf, graf. Wij hebben de mechanische kracht ontketend. Maar zijn op onze beurt door haar onderworpen. Daardoor is het levens-tempo des. men- schen buitengewoon versneld. Van de heele en de halve noten zijn we gekomen tot de trillers. Het bliksemt tegenwoordig overal in de wereld. De telegraaf bliksemt, de telefoon bliksemt, de treinen bliksemen. Niemand heeft in deze daggen meer tijd.. Voort, voort, moeten wij. Geen oogen- blik mogen wij stilstaan. Altijd klinkt de zweep van dien geheimzinniger) drijver, die overal en nergens is, door de lucht. Alles gaat tegenwoordig altijd eventjes. Wij komen „eventjes" een visite, „even tjes" een praatje maken. Wij moeten „eventjes" hierheen, „even tjes" daarheen. Wij gaan „eventjes" naar Utrecht, „eventjes" naar Groningen, „eventjes" zoo noodig naar Berlijn. Wij reizen des daags en wij reizen des nachts wij reizen wakende en slapende. Wij reizen niet meer, wij vliegen. Wij springen op de tram. Wij breken de bee- nen. Wij hebben geen minuut te verliezen. Voor een minuut wagen wij ons leven. Wij hangen met onze oogen aan de wijzers van de klok. „Al zoo laat" mompelen wij en we grijpen naar ons horloge, om den tijd van de klok te controleeren met onzen tijd. Het kon eens zijn, dat wij nog twee minuten te goed hadden. Dart was het mogelijk, dat wij den trein nog haalden. En^ wij gaan weer aan den haal, om den trein te halen, die misschien niet meer te halen is. O, wat hebben we een haastNiemand weet eigenlijk waarom, maar wij hebben tegenwoordig allemaal haast. Wie wandelt er tegenwoordig n-og? Wie kuiert er in onzen tijd nog? Kuieren wat was dat ook weer? Men kuiert niet meer. Men hangt aan een tram, men ligt op een fiets, men snort elkaar voorbij. Men ziet nie.ts, men hoort niets. En al sneller wordt het tempo. Hét wordt een duivelsdans. Eindelijk kunnen wij niet meer en zakken in elkaar. Ge knakt, gedood door de machinale kracht, die ons de zoo noodzakelijke rust had ontnomen." Wedstrijd in „de Harmonie". Morgenavond om 8 uur* zullen de pro fessionals Soliën en Valkhof in café-restau rant „De Harmonie" aan de Breestraat alhier een wedstrijd spelen van 500 car. cadre, na afloop waarvan zij kunst- en.fan- tasiestooten zullen demonstreeren. Men zie de betreffende, annonce in dit num mer. SCHAKEN Schaakmatch Landau—Noteboom. Gisteren werd de Ssibe partij va-n den schaakkamp LaaudaiuNoteboom en de di rect daarop gespeelde negende partij door N ótebo om ge w onnen. Lamdau verloor daardoor de match met 3 1/2, tégen 5 1/2. H. de Roo W. Ranseleaar J. de Roo N. N. P. Roman P. Poelijoe P. v. Cleef 53 31 10 1.70 3.00 0.95 puntenS. D. O. 0 pnt. DE BANKOVERVAL TE EYSDEN. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch deed uitspraak in de zaak betreffende den overval op de 'bank van een agentschap -der 'Ktotterdainsehe Bank ver eeniiginig te Eys- den. De verdachte haden den beheerder P. Steijn mishandeld en vastgebonden en met een revolver bedreigd en maakten 3585 buit. Met bevestiging ran het vonnis der Rechtbank te Maastricht werd de handels reiziger 'Th. D. te Hees veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf en de harndelsTeiziger J. de G. te Maastricht bot 2 1/2 jaar. Beleediging van een burgemeester. Het raadslid Sarden te Stein (Limburg) dat tijdens de raadsvergadering aldaar den burgemeester had beleed i-gd door tegen hem te zeggen: Je bent niks, je weet niks, je hoorde eerder thuis achter een mestkar", had zich voor de rechtbank te Maastricht te raak e van be'eedigkig te verantwoorden. De eisch van het O.M. wa-s een geldboete. De rechtbank uit spraak doende verkaard© den officier niet ontvankelijk i-n zijn eisch. Dierenmishandeling door Pikeur. De 27-jarige pikeur L. M. A. was in hoo ger beroep door het Haagsche gerechtshof veroordeeld: tot S dagen gevan-gerisstvaf we gen* hot sla aai van ©311 paard bij het sprin ger 'e Wassenaa r met ©en beschadig de karwats, waardoor heit'dier wonden aan '- ^'niik bekwam. Conf rm den eisch van de '>v-. r -gen. verwierp de Hooge Kb ad heien het cassatieberoep.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6