UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 9 APRIL 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 April 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 772.6 te Vardö. Laagste barometerst.: 738.te Isafjord. .Verwachting tot den avond van 10 April: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke wind. Half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: 15.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 7.15 uur tot Vrijdagmorgen 4.47 uur. H00GMADE. Kerkschapen. Op 8 April heeft alhier de verkooping van kerkschapen plaats ge had op het terrein van den heer Opdam. Voor de R. K. kerk werden aangevoerd 99 atuks. Zij werden verkocht bij opbod en afslag en in combinatie. De 90 stuks in combinatie brachten op 3587; kooper A. v. Loenen en W. Zwetsloot; 6 stuks minde ren brachten op den som van 165, koo per de heer Hakkenberg en 3 stuks larn- s-chapen met 3 lammeren voor 132, kooper de heer Th. Rijkelijkhuizen; alzoo te samen de som van 3884. Daarna verkoop van schapen voor de Ned. Herv. k.rk. Aangevoerd 31 stuks, welken ook verkocht werden bij opbod en afslag en in combinatie. Kooper de heer Hakkenberg voor de som van 1153 >S. RIJNSBURG. Gemeenteraadsverkiezing. De Christ. Hist. Kiesver. alhier stelde als candidaben voor den geme-enteraadC. D. van de Vij ver, H. G. Jonker, K. van Delft Dz., J. van Klaveren, D. Knijff, P. Kort Jr., G. van der Gugten, P. van Delft Cz., G. Vos, D. van Biezen. VOORSCHOTEN. Twee Protestantsche scholen. Woens dagavond werd door de leden van de Ver-" Ceniging met den Bijbel een ledenvergade ring gehouden in een der lokalen van de school. De opkomst der leden was van dien aard, dat in een grooter lokaal vergaderd moest worden. Nadat de voorzitter, ds. H. P. Fortgens, de vergadering had geopend op gebruikelijke wijze, werden achtereen volgens de notulen en de jaarverslagen van den secretaris-penningmeester en hoofd van de school onveranderd goedgekeurd. Uit het veislag van den penningmeester bleek, dat de financieele toestand der ver- eeniging niet ongunstig is en uit het ver slag van het hoofd der school, dat door overschrijding van het aantal leerlingen, n.l. 315, een 8ste onderwijzer moest worden aangesteld. Hierna volgde de belangrijke mededee- ling van het bestuur. Het aantal leerlin gen en de aanwas van nieuwe leerlingen is van dien aard, dat naar uitbreiding moest worden uitgezien, aangezien het aantal leerlingen per onderwijzer te groot wordt. Na zeer vele besprekingen door het be stuur is men allereerst tot het voorstel ge komen, twee scholen te stichten, één op Gereformeerde en één op Hervormde grondslag met het zelfde bestuur. Maar ge zien de mogelijkheid voor het ontstaan van moeilijkheden, meende het gedeelte van het bestuur behoorende tot de Gerefor meerde kerk, dat thans de tijd gekomen was, uit het bes-tuur te treden, te trachten een nieuwe school vereen iging te stichten, benevens een school, zoodat in deze ge meente zouden komen twee scholen met den Bijbel, één op Hervormden grondslag en één op Gereformeerden grondslag. Het Gereformeerde personeel zou door de nieu we schoolvereeniging worden overgenomen. De bestuursleden zouden zitting houden, totdat de nieuwe school gesticht was en dan uittreden. Verschillende stemmen gin gen op uit de vergadering. Er werd gedacht aan jongens-- en meisjesscholen, het bouwen van een school naast de bestaande. Na en kele besprekingen werd het bestuur ge machtigd het plan nader uit te werken, aangezien geen betere oplossing aan de hand werd gedaan. Binnenkort zullen de Gereformeerde ouders worden bijeengeroe pen tot een bespreking en zal tot stich ting van een vereeniging op Gereformeer den grondslag worden overgegaan. Nadat bij de rondvraag enkele punten waren besproken oa. het toezicht bij over blijvende kinderen, werd de vergadering door den vice-voorzitter, den heer D. J. van Cuilenborg, met dankgebed gesloten. ZOETERMEER. Ondertrouwd: W. C. Fieret 24 j. en N. van Rijs 24 j. J. Verheul 28 j. en O. van der Velden 29 j. H. C. Kühlman 26 j. en M. Oosterom 21 j. Overleden: A. Wijntje, 6S j., echtge- noote van K. Visser. ZOETERMEER—ZEGWAART. Kiesvereeniging. In de gehouden ver gadering van de R. K. Kiesvereeniging is de volgende voorloopige groslijst samen gesteld voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad: Voor Zoetermeer zijn het de volgende heeren (alfabetisch): Jos. Berk, Alb. van Dorp, J. A. Duinisveld (aftr.), N. Gareman, J. W. Groenewegen (aftr.), P. L. de Groot (aftr.), G. Havenaar, A. J. J. van Well. Voor Zegwaart (alfabetisch); J. J. Fon taine, Sj. Hoogrna, P. J. Houtman, J. Moers (aftr.), P. J. Smits (aftr.), A. J. M. van Well (aftr.), G. van Wijk. De stemming voor de nummering der plaatsen op de lijsten zal, zoo mogelijk, op Zondag 26 April a.s. plaats hebben. Als bij zonderheid kan worden medegedeeld, dat bij die stemming van het cirkelsysteem ge bruik wordt gemaakt. Gemeenteraadsverkiezing. Op 12 Mei e.k. haeft de candidaatstelling plaats voor de leden van den Gemeenteraad. De candi- datenlijsben voor Zoetermeer moeten ge- teekend zijn door minstens 15 kiezers (essen), die voor Zegwaart door minstens 21 kiezers(essen). Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer, hetwelk de laatste maanden on der vee in deze gemeente heerschte, is thans gelukkig geheel geweken. De kentee- kenen, aangevende de besmettelijke ziekte, zijn alle verwijderd. ZEGWAART. Aanrijding. Op deu Schinkelweg had Woensdagmorgen een aanrijding plaats tusschen de bestelauto van den boterhan- delaar Kr. en de luxe auto van den ver huurder K. Van laatstgenoemd voertuig werd het spatbord beschadigd. Een melkvrachtauto, die het terrein der melkfabriek „Zélandia" opreed, botste met, het achtergedeelte tegen een parkeerendo luxe-auto waarvan een deur werd inge drukt en het glas van een lantaarn werd vernield .Door de politie wordt omtrent de schuldvraag een onderzoek ingesteld. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bouwen De bouw van een vereenigings- gebouw met woon- en winkelhuis in wijk Hoorn is opgedragen, wat betreft het timmer werk aan T. van der Zwam, metselwerk D, Donkers, schilderwerk J. L. van Hellemond, lood- en zinkwerken A. J. van der Lande. Botsing. Gistermorgen is een vrachtauto geladen met zand en bestuurd door B., in de Oranjestraat, vermoedelijk door een stuur- defect, op een stilstaande auto gebotst, be hoorende aan de Leidsche Broodfabriek. Het voertuig werd zoodanig beschadigd, dat het gisteravond met een kraanwagen naar Leiden moest worden gesleept. Fabrieksschoorsteen omvergehaald. Door de firma Kat, vuurwerkfabrikante te Leiden, werd gisteren door middel van boliniet spring stof de plm. 40 M, hooge schoorsteen van de voormalige steenfabriek der firma W. Piek omvergehaald. Het neerhalen dezer reuzen schoorsteen bleek echter lang geen gemakke lijk werk en heeft bijna den geheelen dag in beslag genomen. Eerst gisteravond plm. 7 uur, toen een nieuwe hoeveelheid springstof onder in den schoorsteen tot explosie was gebracht, bezweek het gevaarte. Begrijpelijkerwijze trok deze niet alledaagsche slooping aan beide Rijnoevers bijzonder veel belangstelling. Kerkschapen. Gisteren werden alhier de kerkschapen verkocht. In totaal waren 41 st aangevoerd, die gezamenlijk 1546 opbrach- BODEGRAVEN Volksbond. Dinsdagavond vergaderde de R.K. Volksbond onder voorzitterschap van den heer S. Steenbergen in het Patronaat. Na de opening werden de notulen gelezen en goedgekeurd. De voorz spoorde de leden aan deel te nemen aan de feestviering in Utrecht van het 40-jarig bestaan. Vervolgens kwam aan het woord de heer W. Steinmetz, centraal bestuurder uit Amster dam, met het onderwerp: „Eenige grepen uit de historie der arbeidsbescherming". Spreker hield eenige beschouwingen, mede in verband met de encycliek „Rerum Novarum wees op de plicht van alle georganiseerden om door organisatie te komen tot arbeidsbescherming, en verweet den niet-georganiseerden de ver beteringen van de maatschappelijke positie van vele arbeiders te belemmeren. De kinderwetten van Van Houten in 1874 waren de eerste beschermende wetten. En Engeland was reeds kinderbescherming sinds 1802, waarbij toch nog 12 uur gewerkt mocht worden. Volgens de economist werd hier in Zuid-Holland in 1855 door 5-, 6- en 7- jarigen een soort slavenarbeid verricht in touwslagerijen. De wet Ruys de Beerenbrouck bracht in 1889 een arbeidsinspectie, die evenwel niet geheel voldeed. Naast Talma, die in 1911 zijn wet tot be scherming bracht een voorbereiding van de ziektewet en ouderdomswetten, werd met dankbaarheid Aalberse genoemd, die later als minister ontzaggelijk veel heeft gedaan voor de arbeiders. Vervolgens zette hij duidelijk uiteen de plannen van minister Verschuur over bedrijfs- raden en medezeggingschap. De voorz. dankt den spreker voor zijn schoone en leerrijke rede. Als bestuursleden van het fonds „Hulp in Nood" werden gekozen de heeren A. Wols- wijk, D. Boere en Ad. Ouwendijk. De voorz. sloot daarna de vergadering met een woord van dank. HAZERSWOUDE Kerkschapen. 66 Schapen, hedenmorgen verkocht ten bate der R.K. Kerk, hebben te- samen opgebracht 2682. BOSKOOP Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand Maart 1931 werd aan het postkantoor Boskoop ingelegd 5382, terugbetaald 7745.58. Het laatste boekje door dat kantoor uitgegeven is genummerd 5092. Gevestigd: G. J. v. d. Togt, bouwkun dige, Julianastraat 32 E. Schouten, dames kapsalon, Burgem. Colijnstr. 83 J. Fran ken, coupeur, Reverskoop 7. Vertrokken: T. G. M. Woudenberg, naar Utrecht A. van Wijk naar IJmuiden M, den Boer, naar Ameide. WOERDEN. Ziekenhuisver pleging. Gisteravond had de jaarvergadering plaats in hotel „Concor dia" van het onderling fonds voor ziekenhuis- verpleging. De voorz., de heer Baretta, sprak een hartelijk openingswoord tot de aanwezi gen, waaruit bleek, dat de vereeniging in le dental steeds vooruit was gegaan, terwijl het aantal gevallen zeer groot is geweest, waarin hulp is verleend in ziektegevallen. Zoodat reeds door hem werd meegedeeld, dat het batig satdo dezen keer niet groot is. Na voorlezing der notulen had de voorz. eenige mededeelingen. Omtrent de zekerheids stelling van den penningmeester deelde hij mede, dat het bestuur de verzekering heeft aangegaan bij de N.V. Borgmaatschappij te Amsterdam. De premie wordt door de ver eeniging betaald: is 1 pet. van 2500. Hier verheft de heer v. Ekelen zijn stem tegen. Wat betreft bet loon van den bode heeft het bestuur deze zaak onderzocht. Voortaan zal 5 pet. van de inkomsten wor den gegeven boven 9000, terwijl zijn gewone loon 20 per week bedraagt. Jaarlijks zal deze regeling geschieden. Een maatregel is door het bestuur genomen voor gevallen, dat menschen krachtens hun ambt reeds in een ziekteverzekering zijn. Voor dezen, wier kinderen toch lid mogen zijn van het Onderling Fonds, zal óf man óf vrouw als hoofd van het gezin worden beschouwd. Deze regeling van het bestuur wordt door de ver gadering goedgekeurd. Uit het jaarverslag, dat door de secretaris wordt gelezen, blijkt weer van hoe groote be- teekenis deze vereeniging voor haar leden is. Op 31 Dec. 1929 telde het Fonds 2885 leden en 1560 kinderen. In den loop van 1930 hebben bedankt 10 le den en 10 kinderen: vertrokken zijn er 95 leden en 34 kinderen; overleden 22 leden en 4 kinderen, wat een totale vermindering geeft van 127 leden en 48 kinderen. Toegetreden zijn 239 leden en 123 kinderen, zoodat de stand was op 31 Dec. 1.1. 2997 leden en 1635 kinderen (een groei dits van 112 leden en 75 kinderenl) Er worden geregeld circulaires verspreid ter aanbeveling. Werden er in 1929 135 pa tiënten met 2306 verpleegdagen voor reke ning van het Fonds behandeld, in 1930 waren deze getallen 145 patiënten met 2661 ver pleegdagen en wel 61 patiënten voor opera tie en 84 voor geneeskundige behandeling. Van deze 145 patiënten waren er 17 1. met meer dan 30 tot en met 42 dagen (9 van 42 dagen!) 34 1. met 31 t.m. 30 verpleegdagen (17 van 30 d.). 50 1. met 11 t.m. 20 verpleeg dagen, 44 1, met 10 of minder verpleegdagen. Van deze 145 patiënten werden o.m. behan deld 47 in de St. Franciscus'stichting te Woer den, 44 in het Algemeen Ziekenhuis te Woer den, 20 in het Stads- en Academisch Zieken huis te Utrecht en 12 in de heelkundige Vrou wenkliniek te Utrecht. De rest was over ver schillende andere ziekenhuizen verdeeld. In het verslag wordt tevens dank gebracht voor de zeer goede samenwerking tusschen de bestuursleden onderling en hun ijver voor de zaak. De secretaris krijgt na afloop voor dit keu rig verslag een welverdiend applaus en een dankwoord van den voorzitter. De heer v. Ekeren vraagt dan of er geen statistiek kan worden aangelegd door welke doktoren naar een ziekenhuis wordt gezonden Dan ontspint zich een tamelijk lange dis cussie, waaraan door verschillende leden wordt deelgenomen, over de kwestie van een controleerenden geneesheer. Een bespreking met de heeren doktoren is door het bestuur reeds meerdere malen gepoogd tot stand te brengen, welke pogingen steeds mislukt zijn. De voorz. deelt mede, dat in de toekomst de oplossing in deze kwestie misschien kan wor den gevonden door het aanstellen van een controleerend geneesheer in een zekere kring door de federatie van ziekenhuisverpleging- fondsen. Uit het rapport van den penningmeester blijkt dat het totaal van ontvangsten over '30 vermeerderd met het saldo van t929 bedraagt 12421.31, terwijl de totale uitgaven een be drag vormen van 10511.03. Derhalve een voordeelig saldo van 1910.28. Voor operatiekosten werd gerestitueerd in 1930: 1515 en voor vérplegingskosten 6506.35. Het rapport van de controle-com missie werd hierna voorgelezen, waaruit bleek, dat boeken en bescheiden in de beste orde werden bevonden. Bij de gehouden bestuursverkiezingen wer den de aftredende leden, de heeren J. P, van Breukelen en A. Groenendijk met algemeene stemmen herkozen. Bij punt 8 van de agenda werd de vergoe ding voor secretaris en penningmeester resp, weer vastgesteld op 50 en 200. Na de rondvraag, welke weinig nieuws meer gaf, werd de vergadering door den voorz. op de gebruikelijke wijze gesloten. LAATSTE BERICHTEN zou over de belangen worden heengcloo- pen en daar de inhoud dezer crisiswet be perkt is en ruimte laat haar op verschil lende wijze toe te passen. De commissie heeft nationaal belang te dienen, n.l. voor koming vari voltrekking van de ramp ten plattelande. De voorzitter der commissie de regee- ringscommissaris voor uitvoering van de Tarwewet, ir. S. L. Louwers, verzekerde in zijn antwoord, dat de commissie den be oogden steun aan den landbouw uit het oogpunt van het algemeen belang zal be zien, waarbij misschien onvermijdelijk zal blijken anderen opofferingen op te leggen, doch dat benadeeling van andere belangen zooveel mogelijk zal worden voorkomen. Spr. hoopte, de van verschillende zijde ge duchte bezwaren tot een minimum te kun nen beperken, STUDIEREIS NAAR SPANIE. Met den Parijschen trein zijn gistermid dag de ruim 20 deelnemers aan de reis naar Spanje vertrokken, welke door de Volksuniversiteit te 's-Gra ven hoge in sa menwerking met het Genootschap Neder- land-Spanje is georganiseerd in aansluiting op den in het afgeloopen seizoen gehouden leergang, welke geleid werd door de hee ren prof. Van Dam voor het historisch lite raire en Huib Luns voor het artistieke ge deelte. Het materieele gedeelte van de reis wordt verzorgd door het reisbureau A. R. E. S., welks directeur deze reis meemaakt terwijl als leider van het gezelschap op treedt de heer Otto Tusschenbroek. Do reis duurt drie weken; nadat San Sebas tian én Burgos zijn bezocht, wordt enkc.o dagen te Madrid vertoefd, teneinde ook Toledo, het Escuriaa! en Segovia te be zoeken, waarna gedurende de Feria een drietal dagen te Sevilla wordt doorge bracht, Corv da en Grenada worden be zichtigd en de terugreis wordt gemaakt door Valencia en Barcelona. Aan deze reis nemen verschillende be kende Hagenaars deel; zoo behooren tot het reisgezelschap mgr. dr. Hensen, vroe ger leider van het- Ned. Historisch Insti tuut te Rome, ir. van Manen, dr. Phiiippo en de oud-hoofd-ingenieur leidor der Zui derzeewerken ir. Wortman. Namens het bestuur deed de .directeur het reisgezelschap aan het station uitge leide. Ernstig ongeval. Hedenmorgen had te Dongen eon ernstig ongeval plaats. In de opslagplaats V3n kunstmeststoffen van den heer van der Duswn alhier begon plotseling een groo te pairtij opgestapelde zaloken te verschui ven. De eigenaar van der Dussen en diens knecht F. werden bedolven. Na veel moei te slaagde men er in beiden onder de zak ken vandaan te halen. De heer van der D. scheen er het slechtst aan toe. Hij is in zorgwekkenden toestand naar het zieken huis overgebracht. De bediende F. werd minder ernstig gewond en kon per auto naar huis worden vervoerd. Noodlottige vat. Hedenmorgen struikelde de 73-jarige M. in de Graed v. Roggenstr. te Nijmegen. Hij viel en toen een wandelaar hem wilde hel pen, bleek de man reeds te zijn overleden. Het lijk werd per politic brancard naar de woning vaa den overledene gebracht. Gestikt. Gistermiddag is een bewoners van de Mesdagstraat te Amsterdam, die bezig was met timmerwerk van een tuinhuisje van een ladder gevallen en in een sloot te recht gekomen. Nadat hij uit de sloot was opgehaald, hebben twee agenten nog ge tracht door toepassing van kunstmatige ademhaling de levsngeesten weer op te wekken, echter zonder succes. De man was gestikt. UITVOERING TARWEWET. De Minister van Binnenlandsche Zaken en landbouw heeft, integenwoordigheid van het administratief hoofd van het regee* ringsbureau voor uitvoering van de Tarwe wet, den referendaris der direc'ie van den landbouw "NV. M. Ebbing, lieden geinstal- leerd de commissie van advies en bijstand voor de uitvoering van de Tarwetwet met een rede, waarin hij wij op de moeilijke taak van de commissie, daar in ieder op zicht de indruk moet worden vermeden als TREINBOTSING BIJ MARSEILLE. Dooden en gewonden. PARIJS, 9 April (V.D.) Gisteravond vond nabij Marseille een ernstig spoorweg ongeluk plaats. Een a.rbeiderstrein wiflde juist een tunnel inrijden, toen uit tegen- overgesjte.lxl'e richting een locomotief mot groote snelheid uit de tunnel reed en in botsing kwam mot den ge.reed staanden brein. l>e botsing was zóó hevig, dat ver schel lene wagens van den brein ontspoor den en geheel werden Vernield. Twee ar beiders werden gedood en tien zóó ernstig gewond, dat men voor het leven van de meesten hunnier vreest. Autobus door trein gegrepen. ATHENE, 9 April (V.D.) Op het tra ject AtheneTatod weid een autobus bij den overweg gegrepen door den Orionb- expres en geheel vermeld. Twee personen werden gedood en vier zwaar gewond. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Voor volwassenen. EEN MIDDEN-EUROPEESCH AGRARISCH BLOK? Tegen de Duitsch-Oostenrijksche tol-unio. PARIJS, 9 April. (V.D.). Minister-presi dent Laval had gisteren cee langdurig onderhoud met den minister van buitcn- landsche zaken Briand. In welingelichte kringen meent men te weten, dat de be sprekingen in de eerste plaats liepen over de komende Volkenbondsraadszitting to Genève en wel in bet bijzondor e er hc„ ontwapenings-vraagstuk en de Duitsch- Oostenrijksche tol-overeenkom-t. Besloten zou zijn in de toekomst meer besprekingen te arrangeeren tusschen de ministers ten einde te trachten in Midden-Europa een sterk agrarisch blok te vormen, fiat onaf hankelijk van Duitschland zou kunnen be staan. In dit verband betoogt do „Echo cle Paris", dat. het zeer goed mogelijk is, da:, de Fransche regeering reeds in het begin van de volgende week openlijk mededee lingen doet omtrent het doel van haar po litiek. De uitsluiting in Noorwegen. OSLO, 9 April. (V.D.). Sedert hedenmor gen vroeg zijn in Noorwege' 43.000 arbei ders uitgesloten welk aantal tot 15 April a.s. minstens tot 82.000 zal zijn gestegen. De regeering verklaart, slechts le zullen ingrijpen, wanneer arbeiders en wèrkpe- vers zulks wenschen. Men verwacht een algemeen drankverbod zoolang het ar beidsconflict. duurt. De rijksbemiddelaar deeli. mede. dat de werkgevers een loonsverlaging van 12 tot 15 pet. wenschen door te voeren voor de minimum- en uurlooncn en een loonsverla ging van 15 tot 25 pel. voor de acccordloo- nen. Dc arbeiders eischen daarentegen vermindering van de werkweek van 48 op 42 uur en verhooging van dc uurlooncn met 10 tot 20 pet, beperking van l?et aan tal overuren en verschillende wijzigingen in de algemeene arbeidsvoorwaarden. In zake de loonkwestie bleek overeenstem ming onmogelijk. Op het oogenblik wordt getracht, althans overeenstemming te be reiken voor de kustscheepvaart, in welke bedrijfstak een groot aantal der uitgeslo ten arbeiders werkzaam is. Verzekeringsbedrog. BOZEN, 9 April (V.D.) Eenige dopen geleden vonden boeren in een bergkloof bij Villla«nde>is een jongen man, half gekleed en zwaar gewond. Hij deelde mede, een Dunitacher te zijn, die te Brixen vertoefde voor het ondergaan vam een kuur. Hij ®.n door twee arbeiders zijn overvallen, uitge plunderd e.n in d>e kloof geworpen. Het in gestelde onderzoek wees echter uit. dait de roofoverval gefingeerd was en dflt do jonge maar had willen probeéven vèraêkertegwb o - dirog te plegen. Hij had groote sohiid^n eiuwae toon op de gedachte gekomen een roofoverval te fingeeren en liet zich vpor.i f bij een Duitsohe vorzokering*mian>l-schappij voor een hoog bedrag tegen diefstal verze keren. De jonge man is ter beschikking van de justitie te Bozen gesteld. NIET OPFICIEEL 45fte STAATSLOTERIJ Tiekking van Donderdag 4 April 1931 2c Klasse. 3c Lijst Hooge Prijzen: 16087 ƒ1000.-. 13406 100,-. Prijzen vaa 30,—: 121 1022 1391 1666 1700 174! 2075 2140 2175 2290 2SI6 2981 3105 3128 3641 3680 3776 4761 5171 5515 5799 5983 6124 6150 6484 6820 7027 7304 7389 7413 7440 7449 7492 7629 7631 8299 8568 8680 8879 9088 9329 9392 9410 9620 9923 10116 10276 10413 11470 11510 11543 11685 11781 11829 12127 12340 12420 12592 12682 12795 13469 13744 13748 14192 14551 1466.3 "4887 14912 15155 15717 15872 13972 16135 16349 16516 16527 16894 16909 17013 17053 17.372 17535 17640 17675 17699 17850 18252 1829.3 18546 18667 19160 19175 19146 19810 20178 20256 20363 20793 Verbetering: 2t Klasse, 2e Lijst 4450 in It 3450: 15765 m/z 13865. LEIDEN, 8 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: komkommers 1929, roode- kool 2022, savoyekool j 12—13, pieter selie 69, prei 57, radijs 2—'i, krop salade 614, selderie 1.102.10, rabar ber 57, per 100 kg. kroten gok. J 13— 1 5 witloof 3038, spinazie 915, u'li 915, uien 1.402.50, wortelen S -.10 spruiten I 1020, spruiten II 1S, aardappelen 9. VEUR, 8 April. Eicrenvoiling. Aange voerd 24423 stuks. 22012 kippeneieren 4.05 5.35, 1803 eendoneieren 3.05—1.50 per 100 stuks; 8 ganzeneieien 21 cent, 50 kip pen 8070 cent, 16 konijnen 1.452.75, 17 duiven 2738 cent jier stuk. BOSKOOP, 8 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 50— 70 cent, Golden Ophelia 60—80 cent, Hnd- ley 0.701.20; Columbia 5070 cent. But terfly 0.601.00, Mac Keiler 7000 ccn' Rosalandia. 0.701.00, Kilhani 0.70—1.10 Germania 6090 cent, K. A. Victoria 40 60 cent, Phoebe 0.90—1.1'J, Else Poulsen 1.30—1.S0, Gloria Mundi 1.00—1.80; Diversen: Lathyrus 2030 cent, Tulpen 36 cent, Cerasus Hisakura 4.20, Freesia 16 cent, Anemonen 2025 cent, Gerbera 60—75 cent. STOMPWIJK, 8 April. Eicrenvtiling. Aangevoerd 8500 eieren. Prijzen: bennen- eieren 3.75, kippeneieren 3 75—4.90, eendeneieren 3.75—4.25 per 10U stuks. KOUDEKERK RIJNDIJK, 8 April. Eiorenveiling. Aanvoer. 11910 stuks. Prij zen: kippeneieren 3.804.50 en eenden eioren 3.604.00 per 100 stuks; kippen 0.601.00 per stuk; boter 60—76 cent per pond. LOOSDUINEN, 8 April. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 149 aanvoerder verkocht rm in de week van 13 tot en met 19 April dagelijks te le veren 40590 liter melk. Laagsrc prijs was 4.50 en hoogste 6.70 per 100 liter. ZOETERMEER-ZEGWAART. 8 April. Eierenveiling. Aangevoerd 11.000 stuks eieren. Kippeneieren 4.204.85, Eenden eieren 3.854.25, Kalkoeneieren ƒ8.— per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3