UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRAGENBUS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 4 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 April 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hogost-e barometerst.: 765.1 te Valencia.. Laagste barometerst.: 743.4 te Thorshaven. Verwachting tot den avond van 5 April: Meest matige Westelijke tot Zuid-Weste lijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Tijdelijk opklarend. Waarschijnlijk eenige regen. Weinig verandering in temperatilur, overdag iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR: 10.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 7.06 uur tot Zondagmorgen 5.01 uur; van Zondagna middag 7.08 uur tot Maandagmorgen 4.59 uur en Maandagnamiddag van 7.10 uur tot Dinsdagmorgen 4.57 uur. W. A. W0UTERL00D. f Zeer groot was de deelnemende belang stelling bij de uitvaart van den heer W. A. Wouterlood, hedenmorgen op de ka tholieke begraafplaats. Behalve de familie, commissarissen, employé s en personeel der zaak, merkten wij op den hoogeerw. heer deken Homulle, de zeereerw. heeren pastoor Vijverberg, paters drs. de Goede O. F. M., kapelaan v. d. Ven; de voorzitter en secretaris van de K. v. K., de heer Ten Cate Brouwer en mr. Knigge, bestuursleden en leden van de K. v. K.; de secr. van de Leidsohe Ver- eeniging van Industrieelen, mr. Trapman, en zeer vele leden; het Kerkbestuur der parochie van den H. Petrus, leden van het R. K. Parochiaal Schoolbestuur, enz. D9 N.V. „De Leidsche Courant" was- verte genwoordigd door pres.-comm., ged. com missarissen, eenige commissarissen, direc teur, hoofdredacteur en oud-directeur. Als afgevaardigden van de R. K. Werk geversvereniging waren aanwezig de hee ren Franssens en ir. Guljé. De kapel van het kerkhof was veel te klein om allen te „bevatten. De liturgische plechtigheden van de be grafenis werden verricht door den zeer eerw. heer pastoor Th. Beukers, waarna door allen werd gebeden voor de ziele- rust van den overledene, wiens gedachte nis bij allen in hoogachting en eere zal blijven. LEIDSCHE WINKELSTAND. Op de Haarlemmerstraat tegenover de Mon- Père Kerk is vandaag een nieuwe winkel ge opend, welke eigenlijk reeds een oude winkel is De zaak immers van den heer L. Overmeer, die thans in een gloed-nieuw pand is gehuis vest, bestaat reeds vele jaren en heeft een ge vestigde clientèle. Maar juist die drukke be- klanting maakt hel noodzakelijk de winkel uit te breiden en te moderniseeren, en daarom werd het oude huis afgebroken en een nieuw modern gebouw opgetrokken onder de bekwa me uitvoering der aannemers Gebr. v. Dorp, van de schilders v. d. Linden en Verlint en van den timmerman Langeveld. Van buiten z:et de winkel er thans aantrekkelijk uit met een mooie pui en ruime étalage. Van binnen is de afwerkng even keurig en degelijk: vitri ne-kasten aan alle zijden, gevuld met een groote keuze wolgoederen en lingeries, een ge riefelijke toonbank enz. Wij vreezen en hopen het tegelijk, dat de toeloop naar de zaak van den heer Overmeer thans zoo groot zal zijn, dat hij binnen enkele jaren een nog grooter pand zal moeten betrekken. De 14-jarige F. L. te V., wonende Os- en Paardenlaan, raakte op het terrein vati de be- tonfabriek- der firma Wernink bekneld tus- schen een kipkar en een muur. De E. H. D. werd te hulp geroepen en constateerde, dat de jongen een paar ribben had gebroken. Hij is naar het Diaconessenhuis overgebracht. Gevonden voorwerpen. Huissleutels, Lipssleutels, handisohoe- nen, raotorhandsehoen, porbeanonnaie met inhoud, ledige portemomn&ie, autoband met velg, halsdoekje, zilveren heeren-armband- ha-rloge, dekzeil, enveloppe inhoudende beu- geitjes, vulpenibooider, pakje inhoudende vuurwerk, kindertaschje met inhoud, Rl.K. Kerkboekje, mantelceintuur, daimestaschje met inhoud, windikap van een rijwiel, na gelgarnituur, 1 Litermaat., alpaoca beursje met inhoud, Lipsslot. schooltaseh met boe ken, rijwielbelastingolaatje, rij wielbelasting- plaatje in étui, zilveren rozenkrans, me daillon met 2 portretten, Fransch leerboek je, pak vlokkenzeep, zilveren vulpotlood, ledige actenrtasch, vulpotlood, houten rol- sok, bril, klomp, badpak, gymnostieksohoen, slinger van een auto, slang van een la-ve- mentspuit, zilveren dameshorloge met ver guld randje, staart van een kaarslantaarn, trouwboekje van P. C. Langezaal, gouden broche met blauwen steen, rij- en nummer- bewijs van X. Taffijn, zakkam in étui, paar sokken, doublé dames-armbandhorloge, palw, rijwieltasohje inh. fietssleutels enz., leerboek Praotisch Boekhouden, étui met schrijfbehoeften, gouden broche met paarl, cachets jongensjasje, doublé armband, re genhoed, oude roeiboot, zakmes, doos in- ihoudenden bussen groente, eenige foto's, Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat H. ran Rossum, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, uitsluitend aan logeergasten, in hel perceel Langeeracht No. 190, alhier. J. SPLINTER GZN., Wet h.-lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 4 April 1931. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat zij uitsluitend ten aanzien van den door het Marekerk-Comité op 5, 6, 7 en 8 Mei a.s. in het Nufcsgebouw aan de Steenschuur No. 21 alhier, te houden bazar, ontheffing hebben verleend van het sluitingsuur voor winkels. J. SPLINTER GZN.. Weth.-lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 4 April 1931. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het verzoek van a. A. J. van Ber ge Henegouwen om vergunning tofc het op richten van een smederij in het perceel Hoogewoerd No. 169, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie D. No. 951b. H. J. Labree om vergunning tot het oprichten van een kuinerij en kistenmakerij in de perceeleD Koppenhinksteeg Nis. 4, 6 en 8. kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie I Nis. 1893 en 2147; c. de Wed. J. Kooreman, geb. M. van Rijn om vergun ning tot het oprichten van een bewaar plaats van lompen en beenderen in het perceel Langestraat No. la, kadastraal be- kendw gemeente Leiden, Sectie C. No. 18S9; d. F. W. Nijssen om vergunning tot het oprichten van een wasscherij in het perceel Maredijk No. 131. kadastraal be kend gemeente Leiden, Sectie L. No. 519; e. P. Vroom om vergunning tot het oprich ten van een smederij in het perceel Oude Best No. 221, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie H. No. 813 f. M. J. van Went om vergunning tot het oprichten van een smederij in het perceel Hooigracht No. 1, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie I. No. 620 g. J. G. Kluit om vergun ning tot het oprichten van een banketbak kerij in het perceel Aalmarkt No. 18, ka dastraal bekend gemeente Leiden, Sectie C. No. 116; h. J. van Wijk om vergunning tot het oprichten van een herstelplaats van werktuigen in het perceel Levendaal No. 158, kadastraal bekend gemeente Lei den, Sectie D. No. 1553; i. de N.V. Maat schappij voor schoen- en lederindustrie „Bata" te Amsterdam, om vergunning tot het- oprichten van een schoenrenaratie-in- richting in het perceel Turfmarkt No. 2, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie D. No. 3168; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; geven kennis aan het publick, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn alsmede dat opj Zaterdag 18 April e.k. des voormiddags te half elf in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewer ken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te bren gen. houten balk, rijiwie-liponip, zilveren dames horloge aan zwart bandje, rozenkrans, wiel dop van een Budck-auto, mand bolbegoni- a's, zilveren sipeldbroche, bankbiljet a 10.—, schaar, gouden halsketting met medaillon, zilveren halskettinkje met aan hanger, witte geit. dolk met scheede. Gevonden in de electrische tram (Stads- lijn): wandelstok, para-plu ie, paar hand schoenen, gouden dasspeld, kralen halsket ting. Gevonden in een autobus van Stadsver keer. Parapl-uie, handschoenen, daniestasc-hje met inhoud, port-emonnaie met inhoud. Gevonden in het Postkantoor. Rozenkrans met verzilverd kruis, lees boek, huis-sleutel. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten poli tiebureele alhier eiken werk dag, behalve Donderdag en Vrijdag, tus- sohen 1 en 3 uur n.m. HILLEGOM Geboren: z. van M. E. van Dijkvan Dijk z. van M. van de Polvan Zoemren z. van J. C. OudshoornHuisman d. van W. van HeerdeMarseille. Ondertrouwd: J. Duivenvoorden en C. M van de Loo C. H. Weijers en P. D. Her ben. Overleden: W. Pors m. 61 j. F. H. Meyboom, m. 73 jaar. LEIMUIDEN. Inbraak in de pastorie. Hedennacht is in de R.K. pa-storie alhier ingebroken. Door opschuiving van een raam hebben de dieven (of was er maar één?) zich toegang verschaft. Toen heden morgen vroeg de koster zich naar de kerk wilde begeven, zag hij een raam van de benedenverdieping open staan. Al spoedig bleek, dat er ongewenscht bezoek was ge weest. Aan den binnenkant van de kamer was een stoel tegen de deur gep'aatst en door de kamer kgen eenige papieren in wanorde dooreen. Circa 100.aan huis houdgeld wordt vermist. De politie ste't een onderzoek in en heeft duidelijke voetsporen ontdekt, welke wellicht mee zu'len helpen tot de ontdkeking van de daders. OUD ADE Bouwen. Aan den aannemer J. van der Geest alhier is opgedragen om voor rekening van den heer J. Th. A van der Geest alhier te bouwen een woonhuis met varkensschuur. Sproeien komen vroeg in het voorjaaJL /oop tijdig een pot Sprutol L Bij alle Drogisten. 3751 WERKGEVERS EN WERKNEMERS die het voorrecht geniet werk te hebben, uw dagelijksch brood, of zelfs meer dan dat, door uw arbeid te verdienen, toont uw dankbaarheid door de werkloozen en allen, die behoeftig zijn, naar vermogen te steunen. Toon uw dankbaarheid vooral nu, met Paschen1 Voor de Katholieke werkloozen te Lei den is het adres voor gaven en giften aan den R. K. Volksbond. SASSENHEIM. St Am bros i us. Donderdagavond hield de Harmonie- en Zang vereen igiug „St. Am- bros ïus" haar jaarvergadering in het K.S.A.-gehouw. De voorzitter opende met een welkomstwoord en besprak den bloei der vereeniging en hoopt, dat dit zoo in de toekomst mag blijven. Immers, we heb ben dit afgeloopen jaar het 1ste lustrum gevierd en staan nu nog enke-e dagen voor het concours. De secretaris bracht de notulen d^r vo rige vergadering uit, welke onveranderd werden aangenomen. Als eenig ingekomen schrijven werd bekend gemaakt, dat het concours plaats heeft op 17 Mei a.s. en be gint des namiddags 12 uur te Noordwijk. Vervolgens werd verslag uitgebracht door den penningmeester, waaruit bleek dat nog geen winst te boeken valt, omdat de donatiegelden de vereeniging niet in staat stelen haar in stand te houden. Het tekort-wordt echter jaarlijksch minder. Aan. den penningmeester werd een woord van lof gebracht voor zijn nauwkeurig beheer. Als verificateurs werden dit jaar benoemd de heeren J. Zwetsloot en Th. Elsgeeet. Bestuursverkiezing wegens periodiek af treden van den 1ste penningmeester, 1ste secretaris en 2de commissaris en 2de pen- ningmeeeteresse welke me-t algemeene stem men allen werden herkozen. Hierna volgde een geanimeerde rond vraag, waarbij werd besloten dat het be stuur zal overwegen een openlucbtuitvoe- ring voor donateurs. Ook zal overwogen worden om een extra-uitvoering te geven in dien-zelfden geest als vorig jaar, dit in verband met het 5-jarig bes-taan der dames- za-ngvereeniging. Besloten werd de jaarlijk- 8-ohe feestavond op den 2den Zondag na Paschen te houden. Hierna volgt nog eeni ge bespreking over huishoudelijke dingen, waarna de vergadering werd gesloten. VOORSCHOTEN. Een tooneeluitvoering. De da-mestoo- nee'veireeniiginig „Be-rna-dette" zal Maandag, den tweeden Paaschdag e-ene tooneeluit voering geven in het. R.K. Vereenigiingsge- bouw, welke aar vangt "de<s avonds te acht uur. Toegankelijk voor personen van 16 jaar en ouder. Gespeeld zullen worden De Tweede moeder" en „De erfenis". Gemeenteraad. Door de S.D.A.P., af- deeling Voorschoten zijn voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing candidaat. gesteld de heeren: No. 1. J. Bruggaar, afbr.; no. 2. I. de -Reus; no. 3. J. Prent en no. 4. H. Teske. WARMOND. „St. Mathias". Gaarne vestigen wij de aandacht in dit nummer op de advertentie der R. K. Muziek-, Tooneel- en Zangver- eeniging „St- Mathias", voor de uitvoering van het damestooneel op 2en Paaschdag en Dinsdag 7 April te 8 uur in Hotel „de Zon". ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevonden: zilveren dasspeld belas tingplaatje portemonnaie met inhoud damestasch met inhoud een vouwschaartje een Lipssleutel. BODEGRAVEN. Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs zijn heden als werkloos inge- schrven: 1 timmerman, 2 metselaars, 2 op perlieden, 12 losse werklieden, 2 beton werkers, 3 fabrieksarbeiders, 1 schipper, 1 stoker, 1 grondwerker, 1 pakhuisknecht en 1 chauffeur. Inlichtingen aan heeren werk gevers worden gaarne verstrekt. Gevonden voorwerpen. Een medaillon, een belastingmerk. Verloren: een gouden ring en twee reservewielen. Inlichtingen ter secretarie. Geboren: Leendert Teunis, z. van P. Piek en A. Bos. Jacoba, d. van J. Groo- tendorst en M. van Dam. Cornelis, z. van O. A. A. Dullemond en A. M. Slinger land-. Andreas, z. van A. Broeckaert en M. J. A. Balten. Dirk, z. van A. Loenen en G. Kleinveld. Ondertrouwd: J. Luuring 23 j. en A. Hoogendoorn 23 j. A. G. Pijnacker 27 j. en P. Roos 20 j. Overleden: Aagje Blok 73 j. (over leden te Woerden). Gevestigd: A. Wietsma van Zwam- mredam. J. van Elswijk en gezin van Al phen a. d. Rijn. O. Slingerland van Woerden. P." van der Veen van Zwam- merdam. K. Heslinga en gezin van Zwammerdam. Vertrokken: E. K.a Krijger en echt-g. naar Lekkerkerk'. J. H. Willem- sen en gezin naar Mijdrecht. BOSKOOP Te water. Dezer dagen geraakte de 95- jarige C. Droqg achter het Weeshuis te wa'cr. Door spoedig toegeschoten hulp werd hij een ter op het droge gebracht. Gelukkig heeft hij geen nadeclige gevolgen van deze onderdom peling ondervonden. Kostelooze inenting. B. en W. dezer ge meente maken bekend, dat op Woensdag 8 April, des namiddags om half drie (precies) de gelegenheid zal zijn opengesteld tot koste looze inenting en herinenting van de ingezete nen, die zich daartoe in het gymnastieklokaal der openbare lagere school aanmelden. Voor een juiste vermelding in de vaccine- bewijzen van de namen en voornamen en ge boorte-data is het gewenscht, dat bij het nazien worden medegebracht de trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen. Geboren: Gerrit z. van H. de Rijk en J. v d. Akerboom Charlotte Anna Mario d. van G. de Frankrijker en E. Zahnweh De- bora Anna Maria d. van G. J. Houtman en W. A. de Rijk. Ondertrouwd: KI. Kuyf en E. J. Nieu- werf. Getrouwd: E. Bobeldijk 28 j. en J. Hoo gendoorn 30 j. WOERDEN Ziekenhuisverpleging. Het Onderling Fonds voor Ziekenhuisverpleging „Woerden cn Omstreken" houdt de, jaarvergadering op Woensdag 8 April a.s., des avonds 8 uur, in de bovenzaal van Concordia. Op de agenda komen o.m. de volgende pun ten voor: jaarverslag, rekening en verant woording, rapport van de commissie, die de rekening van den penningmeester heeft nage zien, verkiezing van twee bestuursleden (de heeren J. P. v. Breukelen en A. Groenendijk treden af, maar zijn herkiesbaar), voorstel van het bestuur in verband met art. 6a. Brand. Gistermorgen, toen een trein de Overweg bij het Haarlemsche spoor passeerde, raakte door het overslaan van vonken een ge deelte van de spoordijk in brand, wat nogal tamelijke uitbreiding ondervond. Men slaagde er na eenigen tijd in het geheel te blusschen. Voetbal Tweeden Paaschdag speelt V.E. P. I een vriendschappelijken wedstrijd tegen Semper Avanti uit Utrecht. Aanvang half drie Vraag. Reeds eenige jaren ben ik weder- verkooper van petroleum, voor een zekere Maatschappij. Het hoofd der Maatschappij heeft voor mij geplakt, en volgens hem heb ik recht op ouderdomsrente. De Raad van Arbeid zegt, dat ik nog 3 jaar moet plakken, en dit is door mij pertinent geweigerd. Hoe m et dit nu en tot wien moet ik mij wenden? Antwoord. De Raad van Arbeid weet het heusch beter dan het hoofd van de Petroleum- Mij. Wanneer u niet wenscht te doen wat de Raad van Arbeid zegt, dan kunnen wij noch iemand anders u helpen De Raad van Arbeid is in deze het aangewezen lichaam dat u kan inlichten. Vraag: Als ik geld breng naar de Rijkspostspaarbank, kan dan diegene, die het in ontvangst neemt, een zeker bedrag in 2ot-s. stukken weigeren? Het is toch ook een Nederlandsche munt. Antwoord: Koperen munt behoeft niet tot elk bedrag in betaling genomen te worden. De wet verplicht slechts, koperen munt in betaling aan te nemen tot een be drag van 0.25 (één kwartje). Vraag: Mijn man heeft een huurcon tract voor 3 jaar onderteekend. Is bij zijn dood de weduwe hiervoor aansprakelijk? of vervalt deze dan? Indien de weduwe er voor aansprakelijk is, kan dan de verhuur der buiten het contract om straalbelasting vorderen? Antw oord: Een huurcontract vervalt I niet door den ^jood. De weduwe blijft aan- I sprakelijk (wanneer zij tenminste erfgena me is). Gewoonlijk zijn de huurcontracten zóó ingericht, dat de straatbelasting op I den huurder kan worden verhaald. Vraag: Heeft een kamerhuurder, die einde der maand betaalt, en 12 Mei per 1 I Mei opgezegd is, het recht (na de opzeg- ging) per 15 April op te zeggen? Antwoord: Daar u betaalt in termij- nen van den eersten der maand tot den eersten van de volgende maand, wordt ge- j acht, dat u de kamers huurt van maand tot maand en niet van halve maand tot halve maand. Ook het plaatselijk gebruik brengt, voorzoover wij weten, een dergelijke op- ze- "rig niet mee. U hebt dus o.i. niet het recht om de kamers per 15 April op te zeggen. Rectificatie. Vraag. Omtrent het brouwen van bier. Antwoord. Wij hebben gisteren in ant woord op een desbetreffende vraag medege deeld, dat het brouwen van bier voor eigen gebruik zonder meer geoorloofd zou zijn. Men wijst ons erop, dat dit niet het geval is; onze inlichtingen daaromtrent zijn dus niet juist ge weest. Wel is brouwen geoorloofd wanneer men zich onderwerpt aan de desbetreffende be palingen omtrent de accijnzen. AUTO-ONGELUK BIJ GRAVE. Baron van Hövell gedood. Uit Grave wordt ons gemeld: Gister avond omstreeks 11 uur is een auto op het Hoekske te La-ngeboom gemeente Eseha- ren bij Grave tegen den hoek van een huis te pletter gereden. In de auto waren geze ten mr. E. O. J. baron van Höve'I van Wes- terflier en Weezeveld, benevens nog twee andere heeren. een dame en drie kinderen. Baron van Hövell, burgemeester van Eist, overleed ongeveer 2 uur na het ongeval ter plaatse. Zijn lijk is naar het gas-thuis te Grave vervoerd. De overige inzittenden bekwamen wonder boven wonder zoo goed a's geen letsel. Casino: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Voor volwassenen. AUTO TE WATER GEREDEN. Inzittende verdronken. Vermoedelijk door slippen is hedenmor gen omstreeks 10 uur een personenauto op de Weesperzijde te Amsterdam, bij de Grensstraat in den Amstel gereden. In den wagen, die dadelijk onder water verdween, zalen twee personen. Een van de twee, de chauffeur, kon spoedig op het droge wor den gehaald. Een agent van politie begaf zich te water en sneed de kap van de auto open. Door deze opening werd de passagier naar boven gehaald. Hoe snel ook was ge handeld, toch waren 6 minuten verloopen voor men den man, (reeds iemand op leef tijd) op den wal had. Geruimen tijd werden door personeel van de brandweer, die was gealarmeerd, en van den Geneeskundigen Dienst pogingen aangewend om het be wustzijn weer op te wekken. De pogingen hadden geen resultaat. De levensgeesten waren reeds geweken. Naar wij nader vernemen behoort de auto aan den fabrikant D. Knol uit Utrecht In den wagen zat de schoonvader van den fabrikant, de heer A. Adema, die is overle den. Het ongeluk zou zijn gebeurd bij het uitwijken voor een anderen auto, waardoor eerstgenoemde wagen slipte. DE AARDBEVINGSRAMP IN NICARAGUA. Het vuur vernielt wat nog overeind stond. NEW YORK. Een tweede brand, welke is uit.ge broken op de puinhoopen van Ma nagua,, dieigt allea te vernielen wat nog gespaard is gebleven. Het blusschingswerk wordit buitengewoon bemoei'ijikt door ge brek aan water. De Amerikanen zijn thane met kracht bezig de verwoeste gebieden te ontruimen met behulp van vliegtuigen, die ter beschikking zijn gesteld door de Pan- Ameri'kaansche spoorwegen en de marine. Bijna 200 vrouwen en kinderen zijn naar Oorinto gebracht, waar zij zich aan boord hebben begeven van het vrachtschip C'au- mont, dat naar San Francisco zou vertrek ken en aan boord van het marine vaartuig „Relief" dat zijn menschelijke last naar New York zal brengen. EEN NIEUWE ZWARE AARDBEVING In Argentinië. BUENOS AIRES, 4 April (V.D.) l' r wordt gemeld, heeft in de Argentijnsche provincie Tucuman een zware aardbeving plaats gehad. De steden Graneros en Tucu man. zouden zijn geteisterd. Nadere bijzon derheden ontbreken. ZWARE REGENS IN ZUID FRANKRIJK PARIJS, 4 Aprii (V.D.) In Zuid Frank rijk hebben wolkbreuken buitengewone schade aangericht. De rivier Orbe is bui ten haar oevers getreden. Verschillende huizen in den omtrek zijn ingestort, ter wijl bruggen door het wildstroomende wa ter zijn vernield. Vele personen zijn met het reddingswerk bezig. Men doet een on derzoek, of er nog mensohenlevens te be treuren zijn, daar verschil'ende bewoneis uit hun huizen gevlucht zijn. LEIDEN, 4 April. Turf. Aanvoer 60.000 lange turf. Per 1000 stuks f 8.509. Boter. Prima t'abrieksbotcr con trole f 1.50, prima boerenboter f 1.401.50, goede boerenboter f 1.251.35 per K.K. Aangevoerd 5/8, 12/16 vaten, wegende 1255 K.G. Handel matig. Eierenveiling. Totale aanvoer 4618 stuks. Kippeneieren f 4.25—4.80, Eenden eieren f 4.10. Handel matig. AARLANDERVEEN, 3 April Eierenvei ling. Aanvoer 9035 stuks. Prijzen: kippen eieren 3.80—4.90 en eendeneieren 3.00— 4.00 per 100 stuks; kaas 35 cent en boter 65—75 cent per pond. ALPHEN a. d. RIJN, 3 April. Groenten- veiling. Spinazie f 14.—16.50, Dunsel f 38.12 per 100 K.G. Radijs f 6.40—7.— pet 100 bos. Kropsla I f 11.13.Kropsla 11 f 8.per 100 stuks. Eieren. Aanvoer 18000 stuks. Kip peneieren f 4.505.20, Eendeneieren f3.— 4.30 per 100 stuks. Melk. Aanvoer 6300 liter. Middelpr. f 5.50. BOSKOOP, 3 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia f 1.— 1.30, Golden Ophelia f 1.—1.30, Hadley f 1.702.10, Columbia f 0.901.20e Butter fly f 1.40—1.90, Mac Keiler f 1.30—1.50, Ro salandia f 1.1.50, Kilham f 1.401.80, Ger- mania f 0.901.20, K. A. Victoria f 0.80 1.Briorcliff f 1.1.20. Else Paulsen f 0.30, Lathyrus f0.210.30, Viburnum opulus f 1.—, Tulpen f 0.250.41, Cerasus f 5.50— 7.30, Seringen f 0.140.21, Anemonen f 0.23 0.31, Gerbera f 0.81, Narcissen f 0.30, Freesia's f 0.25, Hortensia's f 0.82 per stuk, Sodum f 0.11 per stuk.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3