K.R.O. Avond op Vrijdag JO April MEDEDEELING LAATSTE GELEGENHEID HENDRSCK HUDSON en iSNEVA SIGAREN mji\ Fa/HOUTHOFF STADSNIEUWS KERKNIEUWS Agenda - AANDACH^ - ïowerken SLEGTENHORfy-s ZATERDAG 4 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 tot het verkrijgen van toegangsbewijzen en het bespreken van plaatsen.op Maandag 6 April a.s. (TWEEDE PAASCHDAG) des morgens van II tot I uur, in de hal van de Stadsgehoorzaal Leden en Donateurs K.R.O. f0 60 Belasting inbegrepen. - Plaatsbeirekeyrt^O>r plaats. alleen verkrijgbaar tegen betaling van fl. Andere personen EOF* A.s. Vrijdag zijn plaatsbewijzen (indien dan nog Ook voor leden van den K.R.O. Aangezien de Concertavond van Vrijdag a.s. deel uitmaakt van bet Algemeen lwogramma, zal NIET bet geheele Programma per radio worden uitgezonden, o.a. ook de redo van Pastoor Perquin N1ET\\ 3696 MIDDENSTANDS-ORGANISATIES. Commissie van Overleg der 3 Middenstandsbonden. Ver- bod van het geven van ca- deaux aan fancyfairs enz. Dezer dagen kwamen ten bureele van dén Kon. Ned. Middenstandsbond bijeen de dagelijksche besturen der drie Ned. Middenstandsbonden. Volgens toerbeurt werd voor 1931 het voorzitterschap der Commissie v. Overleg door den heer Ed. G. Schürmann, voorzit ter van den Kon. Ned.' Middenstandsbond, overgedragen op den heer C. J. G. Struyc- ken, voorzitter van den Ned. R.-K. Mid denstandsbond. Mededeeling werd gedaan van onderno men stappen tot meerdere versterking van de positie der onderaannemers. Hier omtrent duurt het overleg nog voort. Medegèdeeld wejd, dat door de drie Bon den is geconfereerd met de Broederschap pen van Notarissen en van Deurwaarders, tot wegneming van het zich nu en dan voordoende euvel, dat vliegende winkels worden gehouden in den vorm van publie ke verkoopirigen en dat publieke verkoo- pingen onder valsche vlag worden gehou den. Vastgesteld worden de regelen, zooals deze in den vervolge zullen gelden voor de aangesloten vereenigingen, inzake samen werking en de vorming van Middenstands centrales ter plaatse. Deze regelen zullen thans, met een begeleidend schrijven aan de besturen van de bij de drie Ned. Mid denslandsbonden aangesloten vereenigin gen worden toegezonden. Besproken werd de actie tot bestrijding van de Personeelsorganisatie, meer in het bijzonder van de wijze, waarop verschillen de maatschappijen en ondernemingen mee- nen coöperaties van haar personeel te moeten bevoordeelen, door het beschikbaar stellen van localiteiten, het verleenen van faciliteiten ten aanzien van het vervoer, crediet enz. Besloten werd omtrent dit euvel te con- fereeren met de besturen der Grootwerk geversorganisaties, teneinde aldus te trach ten aan de onbillijke concurrentie, waaraan de gevestigde winkelier wordt blootge steld, een einde te maken. Ten aanzien van de Nederlandsche ver tegenwoordiging op de Arbeidsconferentio te Genève waren ds besturen van oordeel, dat het zeer gewenscht moet worden ge acht, om wanneer kwestie aan de orde ko men. meer in het bijzonder de midden- standsbèdrijven rakende, de Ned. delegatie te doen bijstaan door een" deskundige op middenstandsgebied, teneinde op deze wijze de belangen van den Middenstand te be hartigen. De stappen, in deze richting reeds gedadn, werden voortgezet. Als een ernstige onbillijkheid wordt het gevoeld, dat winkels, hotels, café's enz. nog steëds worden getroffen in de personeele belasting, hetgeen ben aanzien van fabrie ken en werkplaatsen niet geval is. Besloten werd den Mirldenstandsraad te verzoeken stappen te doen. ten einde te bereiken, dat in de toekomst aan deze on billijkheid een einde wordt gemaakt, subsi diair dat hotels, café's en restaurants wor den gelijk gesteld met winkels. Behandeld werd de regeling van het kiesrecht voor de Kamers van Koophandel, waarbij de vergadering tot de conclusie kwam, dat het gewenscht moet worden ge acht, het persoonlijk kiesrecht te vervan gen door een zakelijk kiesrecht, waardoor aan de thans bestaande onjuistheid, dat b.v. kleine coöperatieve vereenigingen van weinig beteekenis is en weer stemmen kun nen uitbrengen, terwijl bedrijven van 10 maal grooteren omvang, dikwijls maar 1 of 2 stemmen kunnen uitbrengen, een einde wordt gemaakt. Besloten werd opnieuw een actie in te stellen tegen het geven door winkeliers van eadeaux aan fancyfairs e.d. en het gedwon gen plaatsen van advertenties in gelegen heidsprogramma's en om algemeen aan de aangesloten vereenigingen in overweging te geven een besluit te nemen, wa?Tdo' het aan de" leden verboden wordt derge lijke eadeaux te geven en advertenties te plaatsen. Ten slotte werd besproken de verkoop door middel van automaten. De vergade ring was van oordeel, dat maatregelen ge wenscht zijn, ten einde te bereiken, dat na de inwerkingtreding van de Winkelslui- tingwet verkoop door middel van automa ten alleeD dan wordt toegestaan, indien de automaten kunnen worden beschouwd als een verlengstuk van een gevestigden winkel, zoodat b.v. door middel daarvan geen andere artikelen mogen worden ver kocht dan die, welke ook in den winkel verkrijgbaar zijn. Aan den Middenstandraad zal worden verzocht na te gaan, welke wetgevende maatregelen tot dit doel zijn te nemen. Rijksweg door Castricum. De Minister van Waterstat heeft beslist dat het plan tot omlegging van den Rijks weg buiten de kom van Castricum, voors hands niet zal weiden uitgevoerd, doch dat de bestaande Rijksweg door de kom van het dorp zal worden verbeterd. Door deze beslissing is het dreigende gevaar, dat de weg door de kom van het dorp tot een dooclen weg zou worden gemaakt, afge vend, hetgeen men zeer nadeelig achtte roor den winkelstand. NED. R. K. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. Bondsbestuursvergadering. Te Utrecht is een bondsbestuursverga^ dering gehouden van bovengenoemde orga nisatie, waarop eenige belangrijke aange legenheden werden afgedaan. Op deze bijeenkomst werd in principe besloten in den aanstaanden zomer weder om een oongres te houden» waarop een of meerdere urgente vraagstukken voor de bedienden aan de orde zullen worden ge steld. De zeereerw. bondsadviseur, Rector J. Bots, stelde zich mede beschikbaar, voor het houden eener inleiding. Verschillende acties weiden vervolgens aan de orde gesteld, waarvan genoemd dient te worden de actie voor den vrijen middag der winkelbedienden. Momenteel is deze actie ondei meer gaande te Haar lem, Dordrecht, Tilburg, Nijmegen, Ensche de en Den Bosch. Hoewel de medewerking van de zijde der Middenstanders over het algemeen niet wordt verleend zooals die gewenscht mag worden geacht, wordt de redelijkheid der argumenten voor den vrijen middag in veel plaatsen zoer wel aangevoeld en ver wacht de bediendenorganisatie dan ook een belangrijk resultaat van de actie, door middel van gemeentelijke verordeningen op de winkelsluitig. Verder werd gememoreerd de actie bij den R. K. Steenfaörieksarbeidersbond „St. Stephanus"; aan de Verzekeringmij. „St. Petrus" zal nog een laatste schrijven wor den gezonden; enkele collectieve arbeids overeenkomsten met coöperatieve instel lingen konder worden afgesloten. Een overzicht werd gegeven over den stand van zaken wat betreft het Handels onderwijs voor Winkelbedienden, waarover de Bond in verschillende plaatsen met de R. K. Middenstandsorganisatie in onder handeling is getreden. Het beleid van het Dagelijksch bestuur werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Een uitvoerige bespreking werd gehou den over den arbeid van gehuwde vrouw. Het bondbestuui sprak zich principieel uit tegen zulken arbeid, daar het dien be schouwt als zijnde niet in den lijn van de roeping der gehuwde vrouw, wier taak niet dient te bestaan in het vervullen eener dienstbetrekking, doch wier plaats moet zijn in het gezin. Waar bovendien in dezen crisistijd de gehuwde vrouw in dienstbe trekking even zoovele kansen beneemt aan de gehuwde mannen om zich en hun gezin door arbeid een bestaan te verschaffen, vertrouwt het bondsbes.tuur in deze op de Volle medewerking van de werkgevers. De belangrijke motiveeringen werden door geheel het bondsbestuur onder streept, waardoor ten deze de houding der katholieke bedienden-organisatie opzich- tens den arbeid der gehuwde vrouw is be paald. In het orgaan van den bond zullen aan dit onderwerp een of meerdere artikelen worden gewijd. Voorts werden vastgesteld de prae-ad- viezen op de amendementen welke door de afdeelingen zijn ingediend op de voorstel len der a.s. buitengewone bondsvergade ring in zooverre deze amendementen be trekking hebben op de voorstellen, welke niet in het kader der voorstellen vervat in het rapport der commissie prae-advies No. 4, vallen. Besloten werd dit jaar wederom een uit gebreide actie te voeren voor de 14-daag- sche vacantie der bedienden. De afdeelin gen zullen daarover bi] circulaire nadere instructies ontvangen. Tevens zal de aan dacht worden gevestigd op het voeren der zoogenaamde zomerpropaganda (excursies, enz.). De bondsraad zal nader met de be sluiten betreffende actie en propaganda op de hoogte worden gesteld. Tweetal onderwijzers te Krimpen geschorst. In de gemeente Krimpen aan de Lek is op onderwijsgebied een kwestie ontstaan, welke geleid heeft tot de schorsing van een tweetal onderwijzers. De aanleiding tot deze onverkwikkelijke geschiedenis is een sedert jaren bestaande wrijving tus- schen een gedeelte van het personeel der openbare lagere school nó. 1 en het hoofd der inrichting. Het conflict is dezer dagen tot een uit barsting gekomen bij gelegenheid van de bevordering der leerlingen. De gebeurte nissen, welke zich hierbij voordeden, wa ren oorzaak van de schorsing van den on derwijzer De J. voor vier weken, en van den onderwijzer P. voor drie weken, voor beiden met inhouding van salaris. Boven dien kreeg de onderwijzeres mevr. De J.- v. K. een waarschuwing, overeenkomstig art. 37 van de Wet. De aanleiding tot de door B. en W. uit gesproken schorsing en waarschuwing is, naar de burgemeester van Krimpen a. d. Lek, de heer G. J. van Oordt, ons mede deelde, „het vervalschen van rapporten door de onderwijzeres en het opzetten van de ouders tegen het hoofd der school". Volgens den heer Van Oordt zouden de geschorscte leerkrachten verder naast hun officieele rapporten aan het hoofd der school op grond van welke rapporten een tiental kinderen niet is bevorderd zelfstandig rapporten aan de ouders heb ben verstrekt, waarin de cijfers anders wa ren gewaardeerd, dan in de officieele rap porten. Meermalen hebben de onderwij zers aldus de burgemeester, reeds tot klachten aanleiding gegeven en zelfs ont- De Directie der N.V. JASNEVA SIGAREN- fABRIEKEN v/li. JASPERS SNELLENS te VALKENSWAARD deelt mede, dat vanaf I üfliai9^ 1931 de ALLEEN-VErVoUP en gr08 der HEERENGRACHT 94 te LEIOEN Telef No. 1972. De Directie der '686 N.V. JASNEVA SIGARENFABRIEKEN J. SNELLENS - H. SNELLENS vingen de twee geschorste personen al eer der een waarschuwing. Hel verstrekken van de zelfstandige rapporten door de onderwijzers heeft tot gevolg gehad, dat onder een gedeelte van de ouders weldra een geest van veront waardiging heerschte. Deze mensehen konden zich nl. niet begrijpen, dat hun kinderen waren blijven zitten, daar de him voorgelegde rapporten daarop niet wezen. Over deze aangelegenheid werd een spoed-ouderavond gehouden, welke o. m. werd bijgewoond door den inspecteur van het l.o. in de inspectie Gouda, den heer H. de Blouw. Het verloop dezer bijeenkomst was zoodanig, dat de heer De Blouw het aan het einde der vergadeirng gewenscht achtte een ernstig waarschuwend woord te richten tot de aanwezigen, om in de toekomst vooral dergelijke avonden te vermijden, daar hij van meening was, dat de wijze, waarop deze vergadering was verloopen, zeer in het. nadeel van het on derwijs geacht moet worden. Van het door B. en W. genomen Schor singsbesluit zijn de onderwijzers in beroep gegaan bij Ged. Staten van Zuid-Holland, welk college thans uitspraak zal doen. Hiermede gaan Yeró£>edev!ijk nog wel eeni ge weken heen. De rppengevallen plaatsen zullen door tijdelijk personeel, bezet wot- den. t>Tel." Het dreigend conflict in den West-Brabantsche landbouw. De vertegenwoordiger van werkgevers- en werknemersorganisaties in den West- Brabantschen landbouw hebben thans be sloten een arbitragecommissie in te stel len, welke in de loonkwestie een bindendp uitspraak zal doen. Deze commissie zal uit drie leden van elk. der beide partijen be staan met een onpartijdieen voorzitter. TOEDIENING H. VORMSEL. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft het H. Vormsel toegediend in het De kenaat Gouda aan: Mannen Vrouwen Gouda (volwassenen) 3 9 12 O.L.Vr. Hemeiv. 92 109 201 H. Joseph 45 50 95 Waddinxveen 45 50 95 Moordrecht 35 15 50 Nieuwerkerk 20 20 40 Boskoop 114 92 206 Schoonhoven 54 61 105 Reewijk 82 64 116 Woerden 152 199 351 Oudewater 158 160 318 Haastrecht» 72 51 123 Totaal 941 922 1803 „St. Bav o". Paaschcommunie van eerherstel. Mogen wij de tallooze leden van het Godvruchtig Genootschap der Paasch-Com- munie van Eerherstel herinneren aan hun eereplicht, om in dezen Paaschtijd, buiten hun eigen Paasch-Communie, minstens één keer uit eerherstel te Communiceeren met het inzicht, hierdoor de plaats te vervan gen aan het Eucharistisch Feestmaal van een dier ongelukkige katholieken, die hun Paaschplicht niet vervullen? En zouden wij alle Katholieken hiertoe mogen aan sporen? Pater JOACHIM S.S. C.C. Na het auto-ongeval bij Groenlo. Deken J. P. P. Oosterbaan te Groenlo is, na een week onder behandeling te zijn ge weest van dr. Murck Jansen te Leiden, Woensdagavond m zijn parochie terugge keerd. De toestand van Z.Eerw. is thans goed vooruitgaande. Ook kapelaan van Soest maakt het uitstekend en heeft intus- schen zijn werkzaamheden gedeeltelijk her vat. Broeder Bertholdus. t In den ouderdom van zeven en zestig jaren is in het Pensionaat „St. Louis" te Amersfoort zacht en kalm overleden de Eerw. Broeder Bertholdus, oud-algemeen Overste der Congregatie. K. J. M. V. ST. PETER KANIS Een voetbalwedstrijd op Tweeden Paaschdag en zijn eventueele ge volgen. Een paar maanden geleden, op een Bonds vergadering, bespraken wij toevalligerwijze met Haarlem en Lisse de mogelijkheid van het spelen van eenige onderlinge wedstrijden. Dat het een gunstige gelegenheid was om eens in nader contact met elkaar te komen, hierover waren de afgevaardigden het allen eens. Maar tevens wil het ons voorkomen, dat deze behendigheidsdemonstratie van tweemaal elf middenstandsjongelingen op het groene veld niet van eenige propagandistische waarde ontbloot is. Sport is immers in de hedendaag- sche maatschappij een woord geworden, dat op velen een -onweerstaanbare aantrekkingskracht uitoefent. Wijzelf hebben het deze week kunnen con- stateeren. Toen per convocatie bekend ge maakt was, dat een P. K.-elftal tegen een elftal van ,de K. J. M. V. uit Lisse zou spelen, kwa men eikele leden, die men anders haast n.et ziet, van hun verknochtheid aan P. K. op het Eigen-Huis getuigen. Er is een wijs spreek woord, dat zegt: vele wegen leiden naar Rome. En zoo schijnen er ook vele wegen te zijn, die naar het Eigen-Huis yan P.K. voeren, hetzij deze dan via de debating-, tooneel-, muziek-, biljard- of sportclub gaan. Ook buitenstaan ders zijn, om het eens ongewoon uit te drukken, op de lucht van het P. K.-elftal afgekomen! In dien dit zou kunnen leiden tot een nadere ken nismaking met de Kath. Jonge Middenst. Ver. in het algemeen, dan zal dit voor het bestuur een reden van vreugde zijn. Een bondsbestuurslid, die wij over deze kwestie eens polsten, was er enthousiast over. Er werd reeds gesproken van een formeele K J. M. V.-competitie. Zoover zijn wij echter nog niet. Wie weet evenwel, wat deze histori sche gebeurtenis, welke de eerste ontmoe ting tusschen twee K. J. M. V -elftallen van den Bond van Kath. Jonge Middenst. Ver eenigingen in het Bisdom Haarlem toch onge twijfeld is, nog kan groeien. In ieder geval kunnen wij allen, die belang stellen in het streven van P. K. aanraden op tweeden Paaschdag naar 't terrein van de R.K Voetbalver. „Leiden" te gaan, waar de voet balwedstrijd om drie uur aanvangt. Op het veld wacht den toeschouwers nog een aardige verrassing! Wat dit is zeggen wij niet. De leden, donateurs en donatrices weten het. De anderen zullen het wel zien. Derhalve alle katholieke middenstanders, jong en oud, op naar het voetbalfestijn van P. K. op tweeden paaschdag! HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND. In het 8e district is gekozen tot hoofd ingeland in de vacature, onl staan door het overlijden van den heer H. Straathof Azn de heer P. J. Heemskerk te Rijpwetering. Ver. voor Logopaedie en Phoniatrie In het Academisch Ziekenhuis alhier is de jaarvergadering gehouden van de vereeniging voor Logopaedie en Phoniatrie (spraak- en stemverbetering). Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er een toeneming in ledental was van 100 pet. In het afgeloopen jaar kon te Utrecht wórden opgericht, in samenwerking met het gemeentebestuur, een polikliniek ter behande ling van spraakgebrekkigen Aan deze polikli niek werd verbonden 'n opteiding tot logopae- dist (spraakkundige), zoodat de vereeniging thans zoowel te 's Gravenhage als te Utrecht een polikliniek met opleidingscursus bezit. In het afgeloopen jaar werd een drietal af deelingen n.l. te 's Gravenhage, Rotterdam en Utrecht, opgericht. Het diploma Logopaedist kon aan een vijftal candidaten worden uit gereikt, terwijl 46 candidaten het getuigschrift voor spreekonderwijs behaalden. Diep betreurd wordt het overlijden van den curator der vereeniging, prof. dr. H. Zwaerde- maker. In zijn plaats werd benoemd prof. dr. P. H. G. van Gilse, hoogleeraar alhier terwijl voorts tot curator wérd benoemd prof. dr. G. E. Ben jamins te Groningen. Op voorstel van het hoofdbestuur besloot de vergadering tot fusie met de vereeniging Spraak- en Zangpaedago- gisch Genootschap. Na de gezamenlijke lunch hield prof. dr. van Gilse een voordracht over: „Enkele na tuurlijke vervangmiddelen ten behoeve van de spraak bij ontleedkundige afwijkingen Deze voordracht werd door de leden en vele genoo- digden onder groote belangstelling aangehoord. N'a eenige gedachtenwisseling ging de verga dering uiteen. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 17. J. Dubbeldam, Kat wijk aan Zee, Lijtweg 3. Koopman in ho- ring. Op de Doezastraat was gisterenmiddag het 12-jarige meisje P. C. aan 't spelen. Zij kwam te vallen en brak een arm. Door de E. H. D. v.-erd het kind verbonden. BIOSCOPEN. Casino. De film: „Beschermt uwe dochters", die deze week in Casino draait, is er een uit de velen van den laat sten tijd, die de ouders willen waarschuwen tegen de zedelijke ge varen, dae hun dochters tegenwoordig van LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentiu»- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoien Van Boc- kel, Jasperse, Meijboom en Rassers. De dienst op 2den Paaschdag wordt waargenomen door de doktoren De Graaff, Kist, de Jager en Timmermans. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen: Eerste Paaschdag door dr. Hugenholtz. Tweede Paaschdag door dr. Varekamp. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dér apotheken wordt van Maandag 30 Maart tot en met Zondag 5 April a.s. (lsten Paaschdag) waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, tel. 406. Maandag 6 April (2den Paasch dag) neemt waar apotheek: C. B. Duyster Nieuwe Rijn 18, tel. 523. WIJ GEVEN I 2e Paaschdag, Litsluite/^als i^lame, bij 6 Foto's, éen schilferende fji kl? afgewerkte ffALON VERGRoi^ÏNG 3732 ÏAU (Fa. M. B0NGÊNAAR) NSEUWE RIJN AR Let op het juiste nummer vele kanton bedreigen. Men zou de vertoo- noing van zulke fikus kunnen toejuichen, ware het niet, dat in vele gevallen de vlag de lading moet dekken. De opschriften waarschuwen, doch de filmbeelden doen die waarschuwingen te niet. Genoemde film behoort tot deze soort en al zijn er ver scheidene coupures in aangebracht, toch hebben deze, naar onze meening, de film niet kunnen redden en moeten we haar on toelaatbaar achten, omdat ze den weg wijst 'om een zonde begaan in een opgenib ;ik van onbedachtzaamheid voor het oog der we reld te verbergen op een wijze, die nooit goed te keuren is. Een goed verstaander heeft slechts een half woord nooddg. Lux or. Het hoofdnummer van deze week luistert naar den titel „inbrekers", een op het oog amusante film met heel aardig spel van Wal y i?rilsch en Lilian Harvey in de hoofd rollen. In wezen en moraal kunnen we dit fiimproduot echter niet aanvaarden. De huwelijkstrouw is hier wel verre te zoeken en om dit een beetje aannemelijk te maken heeft men een lieitalig jong vrouwtje saam- gebracht met een veel ouderen zonderling, die alleen interesse beeft voor zijn mecha nische poppnen, die hij beter naar zijn pij pen kan laten dansen dan zijn naar vrijheid snakkend vrouwtje. Zij flirt met een fatte rig kereltje en vat tenslotte iiefde op voor een zonderlingen „inbreker", aan wien haar echtgenoot haar maar doodgewoon afstaat. T rianon. Het Paaschprogramina van dit theater geeft twee films, luchtig en vroolijk. Het luchtige karakter der eerste hoofdfilm „Show of Shows" noodzaakt ons wel deze voor volwassenen voor te behouden, maar kan toch zeer dikwijls ook op onze bewondering aan spraak maken. Het is een revue, een groote, prachtige revue, niets meer en niets minder. Er zit, als in een revue, geen draad in en zoo is het een draadlooze, die contact geeft nret een uitgelezen stel filmsterren, die en masse het publiek komen vermaken met grap pen, aardige liedjes en de schitterendste ta- fereelen. Er is in deze film van alles wat men zich in een revue denken kan, maar alles is zoo grootsch mogelijk opgezet op Hollywoodsche manier gedécoreerd. Maar daarbij, zooals ge zegd, alleen voor volwassenen. De film „Taptoe'' is een geestig product van Duitschen oorsprong, waar Hans Stüwe, Char lotte Susa en Hans Junkermann de hoofdrol len vervullen. Het is de bekende Duitsche mi litaire klucht met luitenants, oversten en diens vrouwen, dochters u. s. w. Een luitenant, die verliefd is op een zangeresje, overgeplaatst wordt en gedwongen zich te verloven met de dochter van een wijnhandelaar. Maar het zan geresje reist hem achterna en weet de militai ren, tot den generaal toe in haar netten te vangen met de bedoeling de toestemming voor haar verloving met luitenant Oskar af te dwin gen. Dat lukt, zoodat het slot gelukkig is, als steeds. Dit is een aardige, vroolijke film, met gees tige liedjes als „Wenn ara Rhein die Reben blühen", „Süsz singt dein Madel: Gut Nacht" en „Es muss doch an der Liebe etwas dran sein" en andere. De film geeft verschillende aardige scène's, waarom hartelijk gelachen moet worden, jMet een actueel filmjournaal en geestige penteeke- ning van „Flip de Kikker" is dit gedeelte van het programma bijzonder aardig. Het geheel blijft om „Show of shows" voor volwa

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2