NED OOST-INDIE UIT DE OMGEVING ZATERDAG 4 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 BRUTALE BANKOVERVAL. Vrijdagmiddag heeft in het bijkantoor van een Antwerpsche bank in de bad plaats La Panne een brutale bankroof plaats gehad. Juist op het oogenblik dat de directeur van het kantoor met een tasch, inhouden de Fr. 66.000 aan bankbiljetten de deur uit wilde gaan, kwam iemand binnen om geld te wisselen. Van een oogenblik van onachtzaamheid maakte de onbekende gebruik om de tasch te grijpen, waarmede hij naar een buiten wachtende auto rende, die in vol len vaart wegreed. Onmiddellijk werd naar de grens getele foneerd, terwijl ook per auto een achter volging werd ingezet. Beide auto's kwamen tegelijk bij de grens aan, waar de commiezen den man, een Armeniër, zonder tegenstand te on dervinden, aanhielden. Inbraak in de kanselarij der ridderorden. In den nacht op 1 April werd te Praag de kas van do kanselarij der ridderorden geplunderd. De inbrekers drongen het slot Freudenthal binnen en braken in de kan selarij een brandkast open, waaruit zij een bedrag van 16.000 kronen ontvreemd den. De daders zijn nog niet gevonden. Een zeldzame operatie. Uit Stockholm Wordt melding gemaakt van een hoogst, zeldzame operatie, dezer dagen door een jongen chirurg, dr. Ernst Bergenfeldt, verricht. Twee schooljongens van 15 jaar had den in een gang van de school voor de grap geduelleerd, doch daarbij van scher pe messen gebruik gemaakt en door een ongelukkig toeval was een der knapen iu de borst getroffen. Het mes was tot de hartkamer doorgedrongen. De gewonde werd stervend naar het hospitaal gebracht, waar men zijn toe stand als hopeloos beschouwde. De jonge chirurg wilde echter nog een laatste po ging doen, om het leven te redden en ging daarom terstond tot de operatie over, waarbij hij twee ribben verwijderde en de hartwonde toenaaide. Hij slaagde er in de operatie te volbren gen, voordat de jongen doodgebloed- was. 24 uur lang zweefde de patiënt in doods gevaar, doch thans bevindt hij zich op ■weg naar beterschap. Sechts zeer enkele soortgelijke opera- tis zijn bekend. Enkele jaren geledon heeft ook de Zweedsche chirurg Einar Key, een dergelijke operatie verricht bij een patiënt, die door 'n schot uit een flo bertgeweer in het hart was getroffen. Peruaansche muiters veroordeeld. Volgens een bericht uit Lima zijn 29 onderofficieren en manschappen van het, Peruaansche leger wegens deelneming aan de muiterij op 24 Maart tot gevange nisstraffen van één tot 20 jaar veroordeeld. Aan de muiterij hadden 3 compagnieën van het vijfde regiment infanterie deelge nomen. De muiterij was volgens sommige berich ten een gevolg van communistische propa ganda, volgens andere veroorzaakt door niet uitbetaling van de soldij. Kostbare kroon gevonden. Volgens een bericht van de „British United Press" heeft een boer in de omge ving van Tiflis bij het ploegen een kroon gevonden, die met kostbare edelsteenen bezet is. Naar men zegt, bedraagt de waarde van deze kroon 120.000 gulden. VREESELIJKE DRAMA'S. Eenige Chineezen in de tangsie voor Chineezen te Pladjoe hielden zich onle dig met het Mah Jong-spel. De Chinees Lie Hin werd door de an deren een beetje in de maling genomen en aanvankelijk dacht men slechts aan een beetje plagerij, zonder dat hij zich daar veel van aantrok. Plotseling echter sprong hij op en stak met een piso blati onverwacht een vijftal personen dusdanig, dat vier Chineezen vrijwel op slag dood waren en de Inlandsehe politie-oppasser van de particuliere politie der B.P.M. Kasasn Achmad, binnen enkele uren de geest gaf, meldt hpt Nbl. van Plbg. De onverlaat verwondde vervolgens nog 3 Chineezen en 1 Javaan, De kwetsuren dezer laatsten bleken gelukkig niet le vensgevaarlijk te zijn. De dader stortte zich na het volbrengen van zijn vreeselijke daad in de Moesi met de bedoeling zelfmoord te plegen. Hij werd echter opgepakt door een particulieren wa ker van de B.P.M. en een agent der alge- meene politie, die toevallig buiten dienst daar vertoefden. De slachtoffers werden de volgende dag plechtig ter aarde besteld. De moordenaar werd gevangen gezet. Zooals begrijpelijk is, verwekte dit ont zettende drama veel consternatie. Er was juist openlucht-bioscope en dus weinig bewaking, anders had de man waar schijnlijk nooit zoo veel slachtoffers kun nen maken. In de desa Soemlber Redjo in Zuid- Malang gelegen, had een vechtpartij plaats, die in een waar bloedbad eindigde, meldt de Oqsth. B. Acht inwoners van de kampong, verdeeld in twee partijen kregen oneenigheid over een schuld van 160 die met het oog op de poeasa natuurlijk minstens het dubbele der waarde vertegenwoordigde. Van het eene woord kwam het op het an- MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Kiespij n-Tab|etterfy 60 rt Laxeer-TafclettAi Y 60 ct Zenuw-Taple/tè^y 75 ct Maag-Tabletten 75 ct 3751 Bij Apoth. en Drogisten dere en voordat de desagenooten wisten, wat er feitelijk gebeurde, hakten de twis tenden met groote arits zoo op elkaar in, dat binnen korten tijd vier dooden en twee zwaar gewonden op het gevechtsterrein neerlagen. De dessapolitie kwam te laat, om in te grijpen. Een der vechtersbazen wist te ontsnappen, de andere, die niet ge wond werd, werd gearresteerd. Het gebeurde maakte begrijpelijkerwijze in Soember Redjo diepen indruk. De politie nam de noodige maatregelen om eventueel© „nawerking" van het ge beurde te voorkomen. UIT HET ROOMSCHE LEVEN. De missie op Borneo. In Nederland heeft cenige-n tijd ver toefd Pastoor Stroosnijde-r, in afwachting van zijn motorboot, welke eindelijk begin dezer maand is aangekomen. U kimt begrij pen met welk een vreugde de Pastoor de komst der boot begroet heeft, welke thans onder kundig toezicht der bekende firma Gray te Samarinda reis- en strijdvaardig wordt gemaakt- om daarna het ruime sop te kiezen als „Santa Theresia" met de mis sie-vlag in top. Want waarde lezers, weet u wat het zeggen wil wanneer een der Eerw. Pastoors, Zusters of Broeders ernstig ongesteld en onder geneeskundige behande ing moet gesteld worden, om alsdan in een prauwtje of ander gebrekkig vaartuigje een dag of acht naar beneden te moeten varen; terwijl zij thans met de motorboot binnen twee dagen hulp in nood kunnen vinden! Zoo zijn er thans gevallen waarbij de missie vlngger gediend is en vlugger en ao- tiever kan werken. De clou en vreugde van dit geluk voor onze missie is wel, dat dit heugelijke feit der indaenststelling der mo torboot samenvalt met het eerste vijf en twintigjarige feest der vestiging van de mis- missie in Borneo. Waar ook de plaatsen ter Oostkust van Borne-o door de Pastoors van deze missie enkele malen per jaar bezocht worden, wat dan beteekent een reis van een maand of drie, om plaatsen te bezoeken als Tarakan, Sa marinda Sa-nga D a lam, Sambodja, Ba l i k - papan en Bandjermassin, zoo zal daar ver moedelijk dit jaar reeds een veel gewensch- te verandering in komen. Er zullen zich n.l. te Balikpapan twee Pastoors vestigen, waarvoor reeds met den bouw van een pastorie is begonnen, en de grond voor de kerk reeds gekocht is. Het zelfde is voor Bandjermassin eveneens reeds in voorbereiding. Zoo zullen wij binnenkort ter Oostkust niet meer zoo lang van Pastoorsbezoek verstoken blijven, en zal dit geregelder kunnen plaats vinden, tot groote vreugde van vele Katholieken die hier wonen. Dit alles zijn gunstige omstandigheden. INGEZONDEN STUKKEN Den Haag, 4 April '31. DE STADHUIS-BOUW In het omstreeks 1 April j.l. den gemeente raad van Leiden aangeboden en door plm. 18 inwoners van Leiden en Oegstgeest ondertee kend pleidooi voor het voorloopig ontwerp- Dudok, komt een passus voor, waartegen ik mij verplicht acht, ernstig te moeten protes teeren. Deze insinueerende zinsneden toch, tasten den ernst aan van het adres door 187 vooraanstaande kunstlievende Nederlanders, den Raad op 14 Maart j.l. ter overweging aan geboden, waarin wordt aangedrongen alsnog een of meerdere andere architecten uit te noo- digen, een plan in te dienen tot bebouwing van het beschikbare terrein tusschen Breestraat en Vischmarkt. De door mij bedoelde passus luidt: „Hoe is het mogelijk, zou men zeggen, dat al die personen, of ze nu in Assen, Groningen, Amsterdam of elders wonen zoo precies we ten, hoe de situatie aan Vischmarkt en Nieuwe Rijn is en hoe zij allen de plannen van Dudok in de Lakenhal hebben gezien. Of moeten wij aannemen, dat de personen buiten Leiden, die blijkbaar om hun maatschappelijke positie zijn uitgekozen om voor dit adres te worden be werkt, hier een oordeel hebben uitgesproken, zonder nauwkeurig van den toestand op de hoogte te zijn en zonder van de plannen iets meer te hebben gezien dan enkele verkleinde en daardoor verminkte afbeeldingen? Ik wensch openlijk te verklaren, dat alle onderteekenaars, zonder uitzondering, zoowel uit Leiden zelf, als die wonen in Amsterdam, Rotterdam, den Haag, Haarlem, Utrecht, Gro ningen, Leeuwarden, Assen, Zwolle, Winscho ten, door mij persoonlijk bezocht, niet werden uitgekozen om hun maatschappelijke p o s i t ie, doch uit hoofde hun kunstliefde en tegenwoordige of vroegere relatie met de Uni versiteitsstad Leiden. Ik stel er prijs op te verklaren, dat ieder dezer onderteekenaars door mij niet is be werkt, doch, na volledige inzage te hebben kunnen nemen van weliswaar verkleinde, doch niet verminkte afbeeldingen der platte gronden en gevel teekeningen van het voorloopig plan Dudok uit eigen wil en overtuiging dit adres geteekend heeft. Daar deze insinuatie een onverdiende beleediging is van het werk, dat ik, aangezocht door enkelen der eerstondergeteekenden, vrijwillig en uit persoonlijke diep gevoelde overtuiging op mij nam, verwacht ik, dat bedoelde insinuatie door de 18 onderteekenaars, openlijk zal worden teruggenomen. M. VAN DER SCHRIECK ALKEMADE Vleeschkeuring. In den loop der maand Maart zijn ter Secretarie aangegeven de vol gende slachtingen: bedrijfsslachtingen: 17 koeien, 27 varkens en 3 nuchtere kalveren. Huisslachtingen: 5 varkens. Noodslachtingen: 3 koeien, 45 kalveren, 8 varkens, 4 biggen, 1 paard, 3 schapen en 1 geit. Ingevoerd werd 213 K.G. vleesch. Aan keurloon werd ontvan gen een bedrag groot 317.50. Watertoren. Naar wij vernemen is de bouw van den watertoren te Roelofarendsveen opgedragen aan de laagste inschrijfster: de Beton Mij. „Tubantia" te Enschedé. Vtschakten. Er blijken nog tal van per sonen te zijn, die tot heden nog verzuimd heb ben om ter secretarie een vischakte te komen aanvragen. Daar ook dit jaar de gemeente veldwachters niet meer met de aanvraagfor mulieren rondgaan worden belanghebbenden aangeraden om thans spoedig een aanvrage in te dienen, daar zij anders de kans beloopen nit tijdig in het bezit van een akte te zijn Gevestigd: C. J. Loos van Wassenaar L. Roubos en gezin van Haarlemmermeer G. H. Verbeet van Den Bosch F. van der Speel en gezin van Den Helder A. J. Ver meer van Brandwijk J. van Wieringen en gezin van Haarlemmermeer L. C. S. Lensen van Schoonhoven A. B. Vermeulen van Fijn- aart A. M. C. Cozijn van Noordwijk J. Koek van Hazerswoude A. F. J. Goossens van Schiedam. Vertrokken: J. A. Kraai naar Dor drecht C. Verhaar naar Leiden G. Nie sing naar Den Haag J. M. Steen naar Al phen aan den Rijn C. Horsman naar Waar der C. Strijk en gezin naar Oegstgeest J Drenth en echtgenoote naar Amsterdam C J. Jansen naar Sassenheim J. Verlinden naar Echt M. Remmerswaal naar Sassen heim A. M. Schoonderwoerd naar Wychen Th. F. A. Hogendorp naar Leiden. KATWIJK AAN DEN RIJN R.K. Ver. „St. Franciscus". Genoemde vereeniging hield haar jaarvergadering in het Parochiehuis. Wegens ziekte van den voorz., leidde de vice-president, de heer v. d. Lubbe, de vergadering. Na opening der vergadering, las de secr., de heer W. J. van Leeuwen, de notulen en het jaarverslag. De vereeniging telt thans 238 be talende leden. Het financieele verslag van den penningmeester, den heer F. J. Luyten, luidde alleszins gunstig. Het saldo over 1930 was 265.34, maakte met de overige bezitting een bedrag van 1759.20. De heeren C. v. d. Ma- rel en W. J. v. Leeuwen hadden alles gecon troleerd en in orde bevonden. Den penningmees ter werd dank gebracht voor zijn accuraat werk. Tot controle-commissie voor 1931 wer den benoemd de heeren Nic. Oudshoorn en Nic. J. Winters. De aftredende bestuursleden, de heeren C. v d. Lubbe, F. J. Luyten en W. J. v. Leeuwen, werden met alg. st. herkozen. Een hiervoor be noemde commissie had onderzocht of aanslui ting bij de diocesane Federatie van het „Wit- Gele-Kruis" Avensckeiijk was. Het rapport luidde afwijzend omreden aansluiting zeker niet voordeeliger zou zijn dan de vereeniging thans werkt. Thans volgde een belangrijk be stuursvoorstel, n.l. om de contributie met 2 ct. per week te verhoogen en te brengen op 6 ct. per lid en per week. Zulks als proef voor een jaar. Door deze contributie-verhooging denkt het bestuur een volledige uitkeering te doen van alle kosten welke gemaakt worden bij ge legenheid van een operatie van de leden en diens huisgenooten. Dus een volledige uitkee ring bij operatie. Na eenige toelichting door het bestuur en beantwoording van enkele vragen, betrekking hebbende op dit voorstel, werd dit voorstel met alg. st. aangenomen. Enkele minder belangrijke vragen uit de rondvraag werden door het bestuur tot genoe gen beantwoord, waarna sluiting der vergade ring met gebed. LEIMÜIDEN Op hol. Gistermiddag schrok 't paard van den heer B en sloeg op hol, doch werd spoe dig gegrepen en tot stilstand gebracht, na ech ter eerst een blits van den heer B. omvergere den en een hek vernield te hebben. Wonder bo ven wonder liep 't geval echter nog goed af, daar er op 't oogenblik nogal volk op den weg was. Soiree. De 2de Paaschdag zal in de zaal van den heer J, Sneeboer een soirée gegeven worden, onder leiding van den heer Schrama, humorist te Hillegom. De missie-tentoonstelling. In aansluiting van ons bericht van 30 Maart, betreffende mis sie-tentoonstelling, kunnen wij nog meedeelen, dat deze gehouden wordt op Zondag 12 April, in de voormalige Jongenschool. De tentoon- stelilng zal door den zeereerw. heer pastoor na de hoogmis geopend worden en open blij ven tot 1 uur en verder van twee uur af en ge durende den avond. Aan de tentoonstelling is verbonden een bazar en theetuin. Verder zijn nog aanwezig verschillende attracties, zooals een grabbelton, 't rad van avontuur, sjoelbak ken enz. Nog zal er een verloting gehouden worden van een beddensprei en van al de arti kelen, die op 't einde der tentoonstelling nog niet verkocht zijn. Als 't weer nu maar wat mee werkt, belooft 't een drukke dag te worden en naar wij hopen tevens een voordeelige dag voor den Missienaaikrans. RIJNSBURG Bloemenhandel. Zooals steeds is de Paaschweek een belangrijke week voor kwee kers en handelaars. De vraag is dan altijd aan merkelijk grooter en bet aanbod regelt zich er al naar. De prijzen waren ook nu zeer goed. Betaald werd: Tulpen per dozijn: La Reine Max 4853, Couleur de Cardinal 5054, Ibis 4853, Ru bra Max 4044, Pelikaan 6065, Couronne d'Or 5560, La Reine 3034, Flamingo 40 44, Witte Valk 5460, Cram Brillant 3034, Prins van Oostenrijk 4045, Theeroos 40—44, Mr. v. d. Hoeff 6066, Rose Gris-de-lin 25 30 Grand due 52—56, La Reine 3033, Parma 4045, Rijzijnde Zon 7177, Gris-de-lin 28 32. Proff. Rauwenhoff 6067, Elisabeth 6065 William Copland 4044 Vict. d'Olivierre 50 56, William Pitt 5561, Sanders 4347, Bar- tigon 4956. Uit de kouse kassen: Murillo 3539, Prins van Oostenrijk 4448, Witte Valk 5S-63, Couronne d'Or 6064, Pelikaan 6468, La Reine Max 5156, Couleur de Cardinal 52 58, William Copland 4549, Bartigon 5460. Sanders 4650 ct. Narcissen per 100: Lucifer 0.901.10, Vic toria 33.20, Sion 1.501.70, Ornatus ƒ0.80—0.90, Emperor 2.60—2.80, Golden Spur 2.803.10, Laurens Koster 1.601.80, Sir Watkin 2.20—2.30. Narcissen van de koude grond: Golden Spur 1.401.50, Emperor 1,301.50, Victoria 1.60—1.80. TER AAR. Centrale veiling. De aanvoer was flink vooral .van de spinazie. De prijzen waren goed Spinazie van 3871 ct per kist Sla 2.90 8 70, Dunsel van 3338 ct. per kilo. Radijs 2.50—3.90. Vellingen. De 2e Paaschdag zal er geen veiling worden gehouden. Dinsdag en Woens dag en Vrijdag zijn de veilingdagen voor de volgende week. Uitvoering. Met de Paaschdagen (de 2e) heeft het bestuur van het Patronaat gedacht, om des avonds een uitvoering te geven. Het heeft ook werkelijk een mooi program kunnen samenstellen. Het muziekcorps zal zorgen voor het muzi kale gedeelte. Voor afdeeling tooneel heeft zij weer een sprookjesspel in 3 bedrijven getiteld: „Per vliegmachine naar Droomland", Dit zal opgevoerd worden door leden van het klein en groot Patronaat. Deze gasten hebben we wel eens meer zulk een dergelijk stuk zien spelen, dat bij een ieder in den smaak gevallen was. Komt daarom 2den Paaschdag naar het Pa tronaatsgebouw, des avonds te 7 uur. U zult genieten, vooral van het vlugge spel der Ka bouters, dat menig keer de lachspieren zal op wekken. De entree is zeer laag. VOORHOUT R.K. Landbouwwinterschool. Dezer v i werd aan de R.K, Landbouwwinterschool te Voorhout de openbare eindles gehouden, welke werd bijgewoond door verschillende ouders en leerlingen en autoriteiten, o.a. de heer G. Bulten, burgemeester alhier en voorz. van Com missie van Toezicht. De bijeenkomst stond on der leiding van rector J. P. J. Kok, te Bloe- mendaal, voorz. van het bestuur der school. De directeur der school, ir. G. J. J. Heij- meijer, hield een korte les over de plantenver edeling en erfelijkheidsleer, waarbij de betee- kenis van deze. meer theoretische vakken voor den practischen boer werd uiteengezet. Ir. J. C Bles, gaf een les over de doelmatige vee voeding en wees op de groote financieele be langen, die daarmede voor de practijk gemoeid gaan, terwijl de heer N, A. Commandeur, rijks veearts, enkele der voornaamste veeziekten besprak. Daarna sprak burgemeester Bulten de leer lingen en ouders toe en reikte op verzoek van den voorzitter de diploma's uit aan de vol gende leerlingem C. de Jong van Zoeterwou- de, B. Jannes van Barsingerhorn, J, Könst van Hoofddorp, H. Kroft van Korteraar, C. Klaver van Opmeer, N. Knook van Putmeren, Th. v. Oosten van Mensingeweer (Gr.), R. van Eeden van Noordwijk, en P. v. d. Dries van Hein- kenszand (de laatste met lof). Een leerling be haalde het diploma niet. Aan 5 toehoorders in de vakken groente- en fruitteelt: J. v. Dijk van Rotterdam, A. van Hoef van Amersfoort, C. Jacques van Haarlem, J. Lieshout van Rot terdam en Br. Raphael (A. van Dijk) van Voorhout werd een getuigschrift uitgereikt. Tot de tweede klasse werden bevorderd: P Heemskerk van Koudekerk, R. de Jong van Wijde Worraer, J. Kroon van Spaardam, W. Scheers van Wehl, Th. Scheers van Wehl, H. Straathof van Alphen a. d. Rijn, W. Stuijt van Spanbroek en P. Zuurbier van Egmond-binnen. Een leerling werd niet bevorderd. Vervolgens nam de rector der school, de zeereerw. heer A. Roozen het woord. Spreker betuigde zijn groote tevredenheid over het ge drag en de godsdienstzin der leerlingen. Hij drong er op aan bij de leerlingen steeds hun godsdienstkennis te ontwikkelen en aan te vul len; ook naar sociale ontwikkeling zouden de leerlingen blijven streven; maatschappelijke kennis immers is dringend noodig, vooral in den tegenwoordigen tijd. Tevens sprak hij een woord van waardeering en dank tot directeur en leeraren. Nadat tenslotte br. Overste van het inter naat een gelukwensch had uitgesproken en de leerling N. Knook namens hem en zijn kamera den dank had gebracht aan de leeraren, den rector en de broeders van bet internaat, werd de bijeenkomst door den voorz, gesloten. WASSENAAR Gesneuveld.Gistermorgen is de zware steenen paal, staande op den hoek van de Ouderraeulenlaan gesneuveld tengevolge van een botsing met een auto. Van de auto was aanvankelijk geen spoor te ontdekken, doch later werd hij aangetroffen in garage Jansen, waarheen hij ter reparatie was vervoerd. De bestuurder mej. R. uit Voorburg, verklaarde, dat zij, om een aanrijding met fietsers te voor komen, tegen de paal was opgebotst. Botsing. Nabij Zuidwijk heeft een botsing plaats gehad tusschen een auto bestuurd door K uit Amsterdam en een auto, bestuurd door H uit Vlaardingen. De oorzaak was, dat de bestuurder van de laatste plotseling stopte. Beide wagens kregen materieele schade. Geboren: Hugo z. van H. Noordervliet en W. H. Knijnenburg Theresia d. van G. W. van Kesteren en E. Hellmann Johannes Jozef z. van L. F. A. Bellekom en A. M. de Greef. Ondertrouwd: F. C. W. Noorduyn en S. Bicker Caarten A. l'Ami en E. van Leeu- Overleden: Geertruida Helena Cornelia Teeken vr. van A Sprooker 54 j. Louise Anna Holle vr. van C. R. T, Baron Kraijen- hoff 58 j. Johannes Marinus van de Vlek- kert m. v. L. Bouwman 63 j. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag 1ste Paaschdag Is heb Bondsge- bouw den geheelen dag gesloten. Maandag 2den Paaschdag, gebouw ge opend 's namiddags vanaf 6 uur. Dien dag geen Rechtskundig Bureau, geen cursus van den heer Tobé. Dinsdag Bestuursvergadering Ziekenkas 8 uur. Dinsdag. Zitting Bestuur R. K. Bouw vakarbeidersbond St. Jozef van 7 tot 8 uur kantoor boven. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag. Leden- en Propaganda ver gadering R. K. Werkmeesters 8 uur. Aller opkomst noodzakelijk. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging Pulchri Studio 8 uur, tevens aan melden van nieuwe leden. Zaterdag S-'aar- en -orschptbatik 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Sparen voor de Reiskas van 78 uur. Bibliotheek van 7.308.30 uur. van 7- s uur in het kantoor. Dinsdag 14 April. Ledenvergadering R. K. Volksbond met lezing over de Ziekte wet. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tót 2.30 en van 6.30 tot 10.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 11.30 uur bibliotheek. Geen zitting St. Joscphsspaarkas. Na het Lof prijsbiljarten. Extra prijzen. Maandag bijeenkomst voor de leden van 12.302.30 uur en van 7.0010.45 uur. 8.30 uur prijsbiljarten. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Op de bovenzaal verplichte maandver gadering afd. Gehuwde Gezellen. Men wordt er nog eens aan herinnerd aan de jaarlijksche uitkeering van het ziekenfonds wat alleen op de vergadering wordt uitbe taald. Tevens jaarverslag van ziekenfonds. Woensdag .geen repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 8 tot 9 uur in de Bestuurskamer zitiing R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelin gen. Te half 9 uur op de bovenzaal vergade ring van Studie en Debatingsclub St. Pe trus Canisius waarop een causerie zal worden gehouden over het Courantenbe- drijf. Vrijdag geen repetitie Sympbonie, geen fcurnelub en ook geen Boekhoudcursus. Van 811 uur turnclub Oranje-Zwart. Lokaal Pieterskerkhof. 8.30 uur boekhoudcursus. School Pieters kerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaars. lederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is dê Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen: De maande- lijksche afrekening voor de zolateurs van het St. Petrus Liefdewerk is op Maandag 13 April a.s. De verplichte maandvergade ring voor de afd. Gezellen is op 14 April a.s. Zondag 20 April viering van het eer ste Lustrum der Retraiteclub. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandscbe meisjes op Zondag en Woensdag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 uur. DE GRAAL. Zondagmiddag om 12.30 uur worden alle Graalleden, die medegaan naar Am sterdam op „de Graal" verwacht, waarvan daan we gezamenlijk optrekken naar het Station. Zij nemen zoo weinig mogelijk ba gage mee, voor 's avonds een flink stel bo terhammen, en een beetje geld voor de tram en drinkwaar. Verder leze men nog eens heel nauwkeu rig de Tien Geboden voor het Spreekkoor. Zooals een goed Graallid past- neemt niemand snoepgoed mee. Maandagochtend (2en Paaschdag) om 9.13 uur, vertrekt de trein met de (weinige) meisjes, die op den eersten Paaschdag onmogelijk mee konden. Zij worden tegeu 9 uur verwacht in de hal van het station, vanwaar zij zich met één der leidsters naar Amsterdam begeven. Om 12.10 vertrekt de trein voor de toeschouwers, die tegen 12 uur vóór het) Station verwacht worden, voorzien vaa het bewijsje, dat zij het reisgeld betalen. Men wordt verzocht vooral tijdig aanwezig te zijn, daar dit absoluut noodig is voor de goede regeling. Rond zeven uür zullen allen uit Amster dam vertrekken. Den volgenden Zaterdag zal onder agen da bekend gemaakt woren. welke clubs op „de Graal" gevormd zullen worden en wanneer men zich hier voor opgeven kan.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10