RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 3 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE ROOFMOORD TE CUYK. Twee daders tot 8 jaar veroordeeld. De rechtbank te 's-Hertogenbosch deed heden uitspraak in de zaak van den roof moord te Cuyk. Op 30 Juni van het vorige jaar werd de zwerver B. Tap vermoord in een schuur. Als verdacht van dezen moord hadden terechtgestaan de vrouw B. M. en de 58-jarige zwerver D. van D. De recht bank veroordeelde beide verdachten ieder tot acht jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch van het O. M. had geluid: te gen Van D. acht jaar en tegen vrouw M. 12 jaar gevangenisstraf. MOORDAANSLAG OP ZIJN ECHTGENOOTE. Tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld De Haarlernsche rechtbank heeft heden den 46-jarigen electricien G. J. C. uit L e i- d e n, wegens moordaanslag op zijn te Bloemendaal verblijf houdende echtgenoo- te, overeenkomstig den eisch veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. MOORD TE HAARLEM. Tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Haarlernsche rechtbank heeft heden morgen den 45-jarigen koopman de V„ te Haarlem, wegens moord op den 65-jarigen grondwerker C. veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. De eisch was vijf jaren gevangenisstraf. KANTONGERECHT TE WOERDEN Ongeluk op onbewaakten overweg. J. L. te Rietveld, reed met zijn paard en wagen de onbewaakte overweg over, gelegen te Waarder, zonder op te letten of een trein na derde. De trein kwam, remde nog, maar de machinist kan niet voorkomen, dat een aanrij ding volgde. Het paard werd op slag gedood, de wagen vernield en de voerman kwam wonder boven wonder met den schrik vrij. Verdachte was niet verschenen, zoodat verstek werd verleend. Verdachte heeft tegenover an deren bekend, schuldig te zijn aan deze aan rijding daar hij, alvorens den weg over te gaan, niet beide kanten uitgezien heeft of een trein in aantocht was. De machinist H. W. v. d. H. te Leiden, ver klaarde op tijd de wagen gezien te hebben, direct remde, maar toch niet kon verhinderen dat het paard gedood werd en de wagen ver nield. Hij en een woord van lof is hier op zijn plaats heeft gedaan wat hij kon doen en aan hem is het dan ook te danken dat geen ernstiger gevolgen zijn voorgevallen. De ambtenaar prees dan ook den machinist voor diens opletendheid en eisfchte tegen ver dachte 10.boete of 4 dagen, in aanmerking nemende, dat de schade voor hem groot is ge weest. De kantonrechter stak getuige H., ook een pluimpje op z'n machinistenpet en veroor deelde tenslotte verdachte tot een geldboete van 8 of 4 dagen. T rekhonden-Ieed. J. G. te Rietveld, bij Woerden, reed met z n hondenkar, betgeen niets bijzonders is. Doch G. had de slechte gewoonte op die kar te gaan zitten, ook al was de last zwaar voor de honden, want verdachte was steenkolen handelaar. Zoo gebeurde het nu, dat een recht geaard dierenbeschermer verdachte passeerde en direct constateerde dat dit werkelijk te kras was. De auto van getuige S. hield stil en S nam de wagen en honden tevens eens op. Het resultaat was als volgt. Twee honden to taal uitgemergeld. Een was er blind en had een groot kankergezwel aan de buik. De andere v;as niet veel beter, maar hoorde niet voor een wagen maar in het hok. Toen getuige S, thuis kwam, heeft hij direct naar den burgemeester geschreven om proces verbaal te laten opmaken van deze feitelijke dierenmishandeling. De burgemeester ook al een dierenvriend heeft dit feit onderzocht en het slot was, dat verdachte thans voor de rechtbank verscheen. Verdachte gaf alles toe, doch hij voerde aan slecht te kunnen loopen. De ambtenaar merkte op dat verdachte dus drommels goed weet wat slecht loopen is en zoo was het toch ook met de honden. De arme beesten waren toch ook te ellendig om te loo pen en moesten nog wel „trekken" ook. Een echt staaltje van trekhonden-leed. Eisch 8 of 4 dagen hechtenis. De kantonrechter dankte getuige S. voor zijn sympathieke daad tegenover dieren. Het ware gewenscht, dat meerdere personen deze goede daad opvolgde. Op die manier zou veel dieren- ellende voorkomen worden. Vonnis conform den eisch van het O. M. Kinderachtig aangesteld. W. B. te Bodegraven, was met z'n kor nuiten aan bet sneeuwballen-gooien geweest. Het feit is niet zoo heel erg, hetgeen het O. M. deelde, want, zoo zeide de ambtenaar, in den Haag gebeurde het onlangs dat het geheele parket stond te genieten van kinderen die aan het sneeuwballen-gooien waren. En.... de agenten genoten mee. 't Was een leuk gezicht, in het hartje van den Haag. Niettemin moeten de bevelen van de politie opgevolgd worden en het past verdachte en z'n vrienden niet critiek op dit beleid uit te oefenen. Verdachte zeide wel gesneeuwbald te hebben, doch z.i. had een waarschuwing voldoende geweest. Getuige A., rijksveldwachter te Bodegraven, verklaarde, dat verdachte e.a. een toon aansloegen, die alle netheid te boven gaat. „Wij dit" en „wij dat" en „wij zijn een zoon van B.", die mogen dat wel doen. Ze stelden zich zeer kinderachtig aan, zulke groote lummels, ze moesten zich schamen, Eisch 3 of 2 dagen. Vonnis 1 of 1 dag. T. B te Bodegraven (in de Meije) had de Jachtwet overtreden door een haas te ver voeren in gesloten tijd. Verdachte was niet RIJNSBURG. Personalia. Met ingang van 14 April a.s. is de heer H. C. van Kuyeren alhier benoemd tot onderwijzer aan de R. K. Jongensschool „St. Franciscus" te Velsen- IJmuiden. (Oost). SASSENHEIM. Vergadering Mottigerpolder. De ver gadering van stemgerechtigde Ingelanden werd gehouden Dinsdagmoren in hotel „Het Bruine Paard" voorin, tien uur. We gens ziekte van den voorz., den heer J. W. Marbus, fungeerde als Voorz. de heer L. A. Prins. De rekening over 1930 en de begrooting voor 1931 werden vastgesteld. De omslag werd voor 1930 bepaald op 14.00 per H.A. en geraamd voor 1931 op 13.00 per H.A„ makende over de grootte van den polder, zijnde 83.62.89 H.A., resp. 1.70.81 en f 1.087 18. Medegedeeld werd, dat eenige perceelen, behoorende bij het waterschap „de Zand- sloot", binnen de grenzen van den Motti gerpolder zullen komen, ingevolge Besluit van de Provinciale Staten van Zuid-Hol land. (Provinciaal blad no. 911). Verloren voorwerpen. Een waschmand met inhoud. Nadere inlichtingen verstrekt de poli tie alhier. Gevonden voorwerpen. Een klein6 klavier-sleutel een grijze kinderporte- monnaie, inhoudende pi. een halve gulden een alpacca damesbeursje inhoudende eenig klein geld een zilver kinder-arm- bandje. Geboren Maria, dochter van A. Bol der en J. P. Batenburg Maria Hendrika, dochter van H. J. Schmol en R. F. van Bensbergen Cornelia, zoon van L. Ba tenburg en G. Stelma Henricus Jose- phus Anthonius, zoon van J. C. Verdegaal en M. H. M. Hendrickx. Vertrokken Mej. B. A. Westerik, van Hoofdstraat 82 naar Groenlo Mej. A. J. Landman van Hoofdstraat 314 naar Warmond P. van Veen en gezin van Hoofdstraat naar Sprang C. van Dijk van Zandslootkade 9 naar 's-Gravenhage Mej. M. H. E. M. Turkenburg van Teijlin- gerlaan 39 naar Haarlem Mej. N. Jan sen van J. van Beierenlaan 27 naar Baarn J. B. T. van der Kraan, van Rijksstraat weg 37 naar Leimuiden. Gevestigd: W. P. van Rijn en ge- bin, Hoofdstraat, van Lisse Mej. M. Th. van der Meijden, Bijdorpstraat 13, van Den Haag H. A. Molkenboer en gezin, Ver lengde Kerklaan, van Leiden Mej. J. G. A. Kiebert, Verlengde Kerklaan van Leiden Mej. M. A. Wessels, Floris Schou tenstraat 33, van Lisse S. Eikelenboom, Hoofdstraat 121, van 's-Gravenhage K. J. Westerkamp, Hoofdstraat 188, van Am sterdam. De Raad dezer gemeente vergaderde op Woensdag 1 April, des n.m. half acht. Afwe zig met kennisgeving de heer P. F. Veelen- turf. Voorzitter burgemeester J. van der Meu ten, die de vergadering opent met ambtsgebed. De secretaris, de heer B. den Braver leest de notulen, die onveranderd worden goedge keurd en vastgesteld. De voorz. doet voorlezing van ingekomen stukken w.o. missives van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van raadsbesluiten. Missive van den Minister van O., K. en W.f dat de vergoeding voor L. O. zal bedragen 6170. Missive van den Minister van Staat, houden- d ekennisgeving dat de zomertijd zal aanvan gen 15 Mei en eindigend 4 October. Schrijven van den heer G. Heienoord, dat hij de benoe ming tot lid der commissie voor L. O. aan neemt. Mededeeling van den heer W. C. Schrier, dat hij de benoeming tot plaatsver vangend lid van het stembureau in het 3e dis trict niet aanneemt, en van de heeren W. Lom- merse en P. de Jong, dat zij het aanvaarden. Procesverbaal kasopname bij den gemeente ontvanger. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Een nieuwe onderwijzeres. Daar mej. M. van der Ben, onderwijzeres aan de openbare school, is tegen 1 April we gens a.s. huwelijk, ontslag uit haar betrekking aangevraagd. B. .en W. stellen voor het ge vraagde ontslag aan mej. v. d. Ben. die 10 jaren lang in functie is geweest aan de open bare school alhier, tegen 15 April a.s. op eer volle wijze te verleenen, waartoe wordt beslo ten. De voorz. deelt mede dat ter vervulling der vacature voor onderwijzeres aan de school sollicitanten zijn opgeroepen, en dat een elftat zich heeft aangemeld, waaruit door B. en W in overleg met den inspecteur van het L. O., en het hoofd der school een voordracht is opge maakt, bestaande uit: 1. mej. M. N. J. Krijn, te Den Haag; 2. mej. A. J. Mallema, te 's Heer Arendekerke en 3. mej. P. G. Tuinzaad te Zuid Beemster. Ter bespreking van de voor dracht gaat de Raad in geheime zitting. Na heropening wordt met algemeene stemmen tot onderwijzeres benoemd mej. M. N. J. Krijn te Den Haag. Het kohier hondenbelasting voor 1931 wordt LISSE. Rietschelf afgebrand. Gisterr.amiddag ontstond, door het achteloos wegwerpen van een brandende lucifer of een vonk uit een pijp, brand in een groote rietschelf van den heer J. W. van Reijsen, staande op den tuin „Zandvliet". In een ommezien stond het droge riet in lichte laaie en aan blusschen viel niet te denken, zoodat de schelf tot aan den grond toe wegbrandde. vastgesteld tot een bedrag van 568. De voorschotten aan de bijzondere scholen vo:r 1931 worden vastgesteld, waarvan bere kend per leerling op 14.41, 80 pet. zal be dragen voor de Chr. school op bet dorp 1352, Chr. school aan den Rijndijk 1778.35; R K. school op het dorp 1513.93; R.K. school Oostbuurt 1176; R.K. school Groenendijk 1224 en de U. L .0. school op het dorp, be rekend tegen 20.35 per leerling een bedrag van 88. Naar aanleiding van een verzoek tot het be schikbaar stellen van gelden voor leermid delen voor de 3e klasse voor de M. L. O.- school op het dorp, wordt besloten een bedrag van 198 20 hiervoor disponibel te stellen. In verband met het bedanken van den heer W. C, Schrier als plaatsvervangend lid van het stembureau aan den Rijndijk, wordt hier voor aangewezen de secretaris der gemeente, de heer B. den Braver. Tot lid der schattingscommissie worden her benoemd de heeren J. v. d. Meulen, burgemees ter; D. de Bruijn, wethouder; T. W. Verkleij en A. J. Pannebakker. De brugwachterswoningen. Ingekomen is een schrijven van B. en W. van Koudekerk met verzoek tot goedkeuring van het besluit van den Raad tot het bouwen van twee brugwaebterswoningen, waarvan de kos ten zijn geraamd op 7000. De voorz. geeft een nadere toelichting waaruit blijkt, dat de toe stand van heden niet bestendigd kan blijven, aangezien de brugwachters voor de goede gang van zaken te ver van de brug verwijderd wo nen; wat inzonderheid voor den Zondag groote moeilijkheden medebrengt. Voor den bouw van de woningen is grond gereserveerd bij de brug, en de kosten voor elke gemeente zullen onge veer 100 bedragen per jaar. Na breedvoerige bespreking, waaraan verschillende leden deel nemen, wordt met algemeene stemmen goed gekeurd, onder voorwaarde echter dat de kos ten niet hooger zullen komen dan 7000 en de woningen in de Brugstraat zullen worden ge bouwd. Goedgevonden wordt wijziging der be grooting 1930. Bij de rondvraag niemand der leden het woord verlangend, sluit de voorzitter de ver gadering. de C.-H. partij op een lijst door de C.-H.- partij niet meer gewild is, zal de Anti-Rev. partij alhier met de a.s. gemeenteraadsverkie zing zelf met een lijst uitkomen. Levensgevaarlijk. Een ongeveer 10-jarig meisje hield gisteren in de Dorpsstraat de vrachtauto vast van C. v. d. H. uit Noorden. Bij het versnellen van de vaart draafde het kind achter de auto aan en durfde hem toen niet meer loslaten. Al spoedig was zij hiertoe toch genoodzaakt en kwam natuurlijk hevig te val len. Zij werd gewond aan knieën en handen, was hevig verschrikt, doch kwam er overigens nog goed af. Kinderen mogen hier wel voor gewaarschuwd worden. De Dorpschool. Voor het eerste leerjaar aan de O. L. School in het dorp alhier zijd op 1 April 12 kinderen tot de school toegelaten. WOERDEN Gemeenteraadsverkiezing. Naar we ver nemen zal het katholieke raadslid, de h*er J. J. Ruys, zich niet meer herkiesbaar stellen bij de a.s. verkiezingen. MAANSVERDUISTERING. De avondvoorstelling van het jongste va riété-nummer aan het uitspansel, <le ver duistering van vrouiw Luna, heeft gister avond prompt op tijd een aanvang geno men. De hemellichamen zorgen niet dikwijls voor een publieke vermakelijkheid en a-Ie zij het doen is het altijd een voorstelling van de goede ouderwetsehe soort, maar we gens de zeldzaamheid van het verschijnsel en wegens het feit, dat de wolken altijd zeer zuinig zijn met het toelaten van toe schouwers, trekt de voorstelling steeds veel belangstelling. Bovendien kan men ervan op aan, dat op tijd wordt begonnen en op tijd wordt geëindigd en dat alles geheel volgens het programma verloopt. De tijd voor het houden van de voorstelling was goed gekozen, n.1. van kwart voor 7 tot kwart over 10. Een ieder zou dus het na tuurverschijnsel kunnen gade slaan en veler oogen gluurden dan ook gisteravond uit raampjes en tusschen de gordijnen door naar de mysterieuze hemelbol, die zich langzaam versluierde met de schaduw- sleep van de aarde. Verscheidenen hadden er een wandelingetje naar buiten voor over. Aanvankelijk was de maan verborgen achter de nevelwolken aan den horizon; pas toen het grootste gedeelte van de maan schijf met een aaohgrauwe schaduw was be dekt, durfde zij zich te vertoonen. En of schoon la-ter op den avond verschillende lichte wolkenslierten voorbij de maan scho ven, bleef het verloop van de verduistering goed te volgen. In verschillende andere steden heeft men minder geluk gehad. Zoo lezen wij in de bladen, dat te Amsterdam bijv. de bewol king het gadeslaan van het natuurverschijn sel heeft verhinderd. Het bekende donkere koperkleurige licht van het verduisterde gedeelte viel hier te lande niet waar te nemen. Veel meer was het aschgrauw, waarschijnlijk doordat de lucht met nevels vertroebeld was. GLOBETROTTER-DIPLOMAAT. Wie het buitenland niet kent, kan geen goed diplomaat zijn. Eertijds waren de gezanten vertegen woordigers der keizers en koningen, en zij werden met overeenkomstige eerbewijzen ontvangen. In het Staatsrecht en in het Volkerenrecht mogen de diplomaten als vertegenwoordigers der souvereinen erkend worden, maar in de practische politiek heb ben zij heel wat aan beteekenis ingeboet. Op regelmatige tijden komen de ministers van Buitenlandsche Zaken en soms zelfs de Minister-presidenten op de zittingen van den Volkenbond te Genéve bijeen en het reizen is zóó gemakkelijk geworden, dat bij gewichtige kwesties de staatshoofden direct met elkander onderhandelen, in plaats van dit te laten doen door hun di plomatieke plaatsvervangers. Toch hebben de gezanten nog verschil lende opdrachten te vervullen, die hen tot gewichtige personen maakt. Zij zijn de defi nitieve informators van hun eigen regee ring, zij knoopen betrekkingen aan met vreemde volkeren en zij bevorderen zoo veel mogelijk de politiek, die de Minister van Buitenlandsche Zaken vaak reeds per soonlijk heeft ingeleid. Om daartoe bekwaam te zijn, moeten zij niet alleen vloeiend vreemde talen spre ken; er wordt nog heel wat meer van hen geëischt. Naast juridische kennis verlangt men tegenwoordig van hen ook 'n kijk op de economische wereldtoestanden en de gave, om alle lagen van het vreemde volk goed te begrijpen en in overeenstemming daarmee zich in alle standen vrienden te maken. Want in onzen tijd weet men niet meer, of de onderdanen van vandaag niet de heerschers van morgen zullen zijn. Het is natuurlijk zeer moeilijk, om men- schen te vinden, die aan al deze eischen voldoen en om deze moeilijkheid duurt het vaak zoo lang, eer vacante diplomatieke posten weer ingenomen zijn. Komt het ambt van ambassadeur vrij, dan volgt na de benoeming van een nieuwe gezant meestal een verandering in talrijke an dere posten. Het gebeurt soms dat met de keuze van een nieuwen diplomaat tachtig of honderd nieuwe benoemingen gepaard gaan! De diepere grond van deze handelwijze moet wel gezocht worden in het feit, dat men in het Departement van Buitenland sche Zaken er speciaal veel waarde aan hecht, om de ambtenaren met een zoo groot mogelijk deel van de wereld te doen kennismaken. Wie het buitenland niet kent, kan geen goed diplomaat zijn. Enkele kor te reizen zijn niet voldoende om vertrouwd te raken met het karakter van vreemde volkeren, met de economische toestanden van een land en zijn diverse politieke stroo mingen. Men moet eenige jaren onder zoo'n volk vertoefd hebben, om later den Minis ter van Buitenlandsche Zaken afdoende raad te kunnen geven in zijn politieke on derhandelingen met dat land. En men moet vergelijkingen kunnen maken met an dere volkeren. Het behoort dus tot de diplomatieke op:- leiding, globetrotter te zijn, en zich in de verschillende deelen der wereld thuis te voelen. Daarom ziet er de levensloop der gezanten dikwijls zeer bontkleurig uit. Na de omwenteling van 1918 werden in Duitschland om een practisch voorbeeld te nemen, ook outsiders (buitenstaanders) als vertegenwoordigers van Duitschland naar het buitenland gezonden. Dr. Koester, de Duitsche gezant in Belgrado, die eenigen tijd geleden overleed, is een van dit out siders geweest, die tijdens zijn diplomatie ke werkzaamheid ongeveer door half Europa gereisd iB. Hij woonde hu eens in Riga, dan weer in Belgrado, was eenigen tijd vertegenwoordiger van Duitschland in den Kaukasus, in de republiek Georgië, tot dit gebied door de Sovjet-Unie werd gecon- fisceerd. Doch met het zwervend leven der be roepsdiplomaten is deze loopbaan zelfs niet te vergelijken. Koesters voorganger in Bel grado was dr. Olshausen, die in 1828 tot gezant in Santiago benoemd werd. Alvo rens men hem het ambt in Chiil toever trouwde, moest hij zich zeer nauwkeurig in de andere Zuid-Amerikaansche Staten oriënteeren. Reeds in 1800 was hij vice-consul in Buenos Aires. Toen riep men hem naar Duitschland terug, zond hem daarna als consul naar Assumcian en benoemde hem tegelijkertijd als zaakgelastigde voor Para guay. Maar ook in Oost-Europa was hij langen tijd werkzaam. In 1922 werkte dr. Olshausen in Kowno en vandaar is hij toen naar Zuid-Slavië geroepen. Aldus ziet er de levensloop van bijna iedere Europeesche diplomaat uit. Iedere gezantschapsraad en iedere generaal-consul is ofwel in Oost-Azië of in het Oosten of in Zuid-Afrika werkzaam geweest. Vaak worden de diplomaten in hun eigen land weer terugeroepen. Men heeft in het Departement van Buitenlandsche Zaken experten voor alle landen der aarde noodig en wie langeren tijd „buiten" was, moet nu naar de Quai d'Órsay of Wilhelmstrasse terug, om een ambtenaar uit de afdeeling Australië of Amerika gelegenheid te geven om een overzeesche reis te maken. Bij de Eskimo's: Zoo lekker ah dit jnar hebben de Kerstkaarsjes me nog nooit ge smaakt. VEUR. Kiesvereoniging. Dinsdagavond te 7.30 uur hield de R.-K. Kiesvereeniging „De Eensgezindheid" te Veur een algemeene ledenvergadering in het Patronaatsge bouw. De voorz. opende vergadering met den Christelijken Groet en heette allen* harte lijk welkom. Hij betreurt de slechte op komst, doch hij troost zich met de ge dachte, dat de leden alle vertrouwen stellen in het bestuur. De notulen worden gelezen en onveran derd onder dank goedgekeurd. Aan de orde komt de samenstelling van een groslijst van voorloopige candidaten voor den gemeenteraad van Veur. Er wor den hierover nog al lange besprekingen ge voerd. Enkele heeren zijn voor een politiek advies, omdat de meeste kiezers en kieze ressen nog niet weten, hoe zij moeten stemmen. De voorz., die tegen een politiële advies is, zegt toe op de oproepingskaart een voorlichting te zullen geven, hoe er ge stemd moet worden. Na verdere bespreking wordt besloten in totaal 13 candidaten op de officieele lijst te plaatsen, daar dit aantal voldoende wordt geacht. De groslijst wordt alphabe- tisch vastgesteld, als volgt: W. Blonk, aftr^ J. de Gier, F. van Heiningen, aftr., H. Houthuizen, E. Janssens, A. L. Kins, L. C. de Konig, aftr., D. Raaphorst, aftr., A. J. Schrader, W. van Veen, C. Weerdenburg, aftr., A. Zandwijk en Fr. Zuidwijk. Van de heeren van Been en de Gier is een verzoek ingekomen om achteraan op de lijst te wor den geplaatst, met welk verzoek zooveel mogelijk zal worden rekening gehouden. Tot leden van het stembureau ten be hoeve der stemming voor de officieele lijst worden benoemd de heeren bestuursleden Bontje en Remmerswaal en de leden West geest, Bosmeijer, de Groot en Tettert». De stemming voor de officieele lijst zal plaats hebben op Zaterdag 11 en Zondag 12 April a.s. Tot bestuurslid in de plaats van den heer H. v. d. Berg wordt met meerderheid van stemmen gekozen de heer J. van Beek. Van de rondvraag wordt door enkele heeren gebruik gemaakt, waarna de voorz. onder dank voor de opkomst en de aange name besprekingen de vergadering sluit met den chr. groet. ter terechtzitting verschenen, zoodat er ver stek werd verleend. Getuigen P. P. en J. K, te Bodegraven kwa men verklaren, dat zij gezien hadden dat B. de haas vervoerde. Eisch 40 of 20 dagen. Von nis 30 of 15 dagen. A J. B. te Nieuwkoop, had de Leer plichtwet overtreden door zijn kind niet naar school te zenden. Verd. verklaarde dat, zijn vrouw niet goed bij het hoofd geworden was van de zorgen. Het oudste meisje moest vaak helpen. Eisch 2 of 1 dag. Vonnis 1 of 1 d. ALPHEN AAN DEN RIJN Onbestelbare brieven en briefkaarten. Brieven: Openbaar Ambtenaar Min. Kanton gerecht Alphen, 's Gravenhage S. H. Mis set, Doetinchem Mej. R. Krill, Trans 8, Utrecht Bestuur Chr. Landbouwschool, Sommelsdijk. Brieven buitenland: H. de Jong, Hollijwood Calif. Briefkaarten: Mej. W. v. d. Sluys, den Haag Laan van Meerdervoort, Een briefkaart zonder adres. Gevestigd: van Breda: J. I. J. Basting, suikerbakker, Wilhelminastraat 25 br. Drie bergen: J. D. Blokland, bloemistkn., Conrad- straat 2a Wonseradeel: E. Wolthuizen, ar beider, Hoorn 111 Noord-Amerika, B Scherpbier, civiel ingenieur, Rijnkade 5 Soest: N. Moene wed. C. Bauer, Brittenrust- straat 8 Ferwerderadeel: J. F. van Deuren en gezin, molenbaas, Leliestraat 22 Waar der: H. A. Overbeek en gezin, fabr. arbeider, Kortsteekterweg 3 Monster: M. Broekman en gezin, reiziger, Willemstraat 46 Zeist: J Nagtegaal en gezin, Stationsstraat 29 Delft: J. M. Hoeksema, horlogemaker, Hooft- straat 55 Utrecht: P. van der Wal en gezin Pr Hendrikstraat 69 Leiden: Jobina H. van Wely, Hoornstraat 12 Koudekerk: J. van Velde, timmerman, Gnephoek 74a Enschedé: J Gort, onderwijzer, Zaalbergstraat 33 Haarlemmermeer: J. van Zundert en gezin, arbeider, Zuideinde 32 Haarlemmermeer: B. Hoogwerff, arbeider, Zuideinde 32, Vertrokken. Naar Leiden, Noordeinde 97: E. Samsom Nijmegen, Smetiasstraat 6: A van den Boogaard Huizen: N. M. van Putten Amsterdam, Witte de Witstraat 132: J A .Domburg Wateringen: M. Keijzer Amsterdam: kinderen Wassink Hazerswou- de: J. Francken Oegstgeets: L. Roodenburg wed. H. Kranenburg Dubbeldam: Th, van der Zee Woubrugge: N, J. Peil Zeven hoven: W. Bel en gezin Tiel, Hoveniers laantje J 230: E, Zimmerman Zeist: W, Zeijpveld Alkemade: B. Beenen Ginne- ken c.a.: A. Constandse Ter Aar: A. van Assendelft Scherpenzeel: H. Rietberg Oostburg: J. S. L. de Smit. HAZERSWOUDE Geboren: Dina Pietje d. van L. Groen en en. Ooms. Ondertrouwd: Th. G, van der Zwaan 33 j. en J. M. Gordijn 22 j. C. Stolwijk 39 j. en M. C. van Schaik 39 j. wedude van P. Stol wijk, NIEUWKOOP Gemeenteraadsverkiezing. In de verga dering van de Anti-Rev. Kiesvereeniging alhier die hoofdzakelijk belegd was voor de candi- daatstelling voor de a.s. Gemeenteraadsverkie zing, werd de volgende lijst samengesteld: 1 P. Stam (aftr.), 2. B. A, C. Zaal, 3. J. D. Aart- se, 4. J. H. P. Noordegraaf, 5. van Tienhoven, 6. P. Kapteijn, Daar samenvoeging van de candidaten met

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6