Ruwe esu Roadie Handen dooi* UIT DE OPIGEVING TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 1 FRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 TELEGRAFISCH SERBERICHT naar waarnemingenyerricht in den morgen van 1 April 931. medegedeeld door het Kon. Ned.leteor. instituut te De Hit: Hoogste barometerst.:72.6 ie Haparanda Laagste barometerst.: 17.te Isafjord. Verwachting tot den vond van 2 April: Zwakke tot matigelater toenemende Oostelijke tot Zuid-Ocelijke wind. Aan vankelijk helder tot lit bewolkt. Later toenemende bewolkingDroog weer. Iets zachter. LUCHTTEMPRATUUR: 6.6 gr. C. LICHT OP VOOR IETSERS e.a.: Van Woensdagnamilag 7.01 uur tot Donderdagmorgen 5.08uur. DE ST. ELISABETHVEREENIGING. Naar aanleiding vanhet 70-jarig be staan der St. Elisabetlrer. zal er een tri duüm worden gehouderop 1, 2, en 3 Mei. Voor dit triduum was pater Barr. de Greeve O.F.M. uitgenoogd. Deze heeft nu echter medegedeeld, véiinderd te zijn, daar hij met zijn neeflen Jezuiet een studiereis naar het H. Ind gaat maken. Het bestuur der St. Esabethsver. zal nu een ander bekend predknt als geest, lei der voor het triduum tnoodigen. Gehuwd: H. J. Vantgoed wedr. en N. Vroombout jd. WJ'Ecluse jm. en C. Hogenes jd. S. Janse jm. en W. H. v. d. Zeeuw jd. I. KI uiers jm. en J. La- terveer jd. W. F. Macelis jm. en M. J. de Vroede jd. A. A.Roman jm. en M. Hogewoning jd. A. j. Spierenburg jm. en S. v. d. Plas jd. AA. Vreeken jm. en J. W. C. Onvlee jd. Vijlbrief jm. en T. Verbeek jd. moet men vooral 's avonds inwrijven met Purol, dan zijn ze reeds den volge door schoonmaak of ander werk, weer gaaf en zacht. Purol in doozen van 30, 60 en 90 et. Bij Apoth. en Drog. 3576 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN NOORDWBK R K. kiezers. Gisteraond vergaderde in net Juvenaat een aantal LK. kiezers, groo- tendeels uit de arbeiderskasse. De opkomst hierbij was was slechts maig. De heer Schel vis opende deze bijeenkomt en gaf vooral de verklaring, dat hij en de twee anderen aan de bestuurstafel deze bijeenkonst niet leidden in de kwaliteit als bestuurslic van de Kiesver- eeniging en gaf, alvorens vedere besprekingen te openen, eerst het woord jan den heer Smit, die als arbeidersafgevaardijde de gehouden conferentiën met de burgerfoep had medege maakt, De heer Smit bracil allereerst naar voren, dat het bij de arbeidersgroep steeds heeft voorgezeten, dit jaar de verkiezingen in Noordwijk zoo rustig mogelijk te doen verloo- pen, althans beter dan voorgaande verkie zingen. Dienaangaande waren enkele conferen ties gehouden met de andere groepen, welke onder leiding stonden van den heer W. P. de Vreede. In de eerste bijeenkomst werden twee plannen voor overeenkomst besproken, n.l de nummering der lijslen en het niet met elkanders candidaten bemoeien. Hiermede wa ren partijen het eens in dier voege, dat dan de arbeiders verwachten, dit de wethouders zetel bezet zou worden door een arbeiders- afgevaardigde, welke toezegging zij op die bij eenkomst niet konden verkiijgen. Toen deze door hun gestelde bepaling niet werd aan vaard, heeft spr, verklaard, dat, nu men geen overeenstemming had bereikt, alle besprekin gen en eventueele toezeggingen kwamen te ver vallen. De uitslag dezer besprekingen is na dien bij de voormannen der arbeidersbewe ging gekomen en gezien de tegenkanting, wel ke men ondervonden had voor een arbeiders- afgevaardigde als wethouder, zouden zij deze bepaling laten varen, doch dan één voorwaar de stellen, n.l., dat de burgergroep dan niet de heer C. G. J. Alkemade Sr. als candidaat zou stellen, want, als deze in den Raad zou komen, kwam deze in ernstige aanmerking voor een wethouderszetel en dezen persoon vilde men niet, omdat men hem voor een dergelijke functie te conservatief oordeelde. In de tweede bespreking was deze bepaling bekend gemaakt, waarop de heer de Vreede had opgemerkt, dat de arbeiders de overeen komst verbraken, door zich te gaan bemoeien met de candidaten der tegenpartij, waartegen de heer Smit heeft opgemerkt, dat geen en kele overeenkomst was getroffen, daar hij toch had verklaard, dat, toen men in de eerste conferentie niet tot overeenstemming was ge komen alle besprekingen als niet-gedaan be schouwd moesten worden. Na vele besprekin gen merkte toen de heer de Vreede op, dat het toch te gek was, om iemand uit den Raad te weren en vroeg toen, als de heer Alkemade nu eens geen welhouderszetel zou aanvaarden, of de arbeiders dan nog bezwaren hadden tegen deze candidatuur, waarop zij hadden geant woord, dat de candidatuur-Alkemade voor ben ook bezwaar had als Raadslid, waarop toen door den heer de Vreede en de zoon van den heer Alkemade werd geantwoord, dat zij met bijna volle zekerheid zou aanvaarden. Met deze toezegging kon men echter geen genoegen Voorzitter E. Vernède, Burgemeester. Aanwezig 10 leden. Er is éen vacature. Do voorzitter opent de vergadering en benoemt een commissie van 3 leden, be staande uit de heeren J. Braggaar, W. G. Duijnisveld en W. A. A. J. Baron Schim- melpenninck van der Oye om de geloofs brieven van het nieuw benoemd lid van den Raad D .de Jong (vacature J. W. jak ker) te onderzoeken. De voorzitter schorst de openbare ver gadering Een nieuw raadslid. Bij monde van den heer W. G. Duijnis veld adviseert de commissie den beer D. de Jong tot lid van den Raad toe te laten, daar de geloofsbrieven in orde zijn 1 ovon- den. De voorzitter verzoekt den heer W. A. A. J. Schimmelpenninck van der Oije den heer D. de Jong binnen te leiden en in handen van den voorzitter legt het nieuwe raadslid de bij de wet veieischte eeden af, waarna de voorzitter hem com plimenteert met zijne benoeming. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Een drietal missiven van Ged. Staten meldende goedkeuring van eenige. geno men raadsbesluiten, een missive, van den keuringsdienst inzake keuring van het water der waterleiding, een verslag van de commissie van toezicht op het Lager On derwijs. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Een adres van de vereeniging van leera ren en onderwijzers in de lichamelijke op voeding in Nederland met een bijgevoegd schrijven aan den Minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen en een ver slag van de commissie tot wering vn schoolverzuim. Ook deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. B. en W. stellen den raad voor tot leden der commissie van schatting te benoemen de heeren C. C. Breukink, W. G. Duijnis- vel, C. Eggink Sr. en J. A. Mens. Met al- gemeene stemmen worden de voornoemde heeren benoemd. Wegens liet bedanken als lid van het stembureau in het. eerste stemdistriot van den heer'J. W. Bakker, wordt door B. n W. aanbevolen de heer D. de Jong. Aldus met algemeene slemmen benoemd. Vervolgens worden de pensioensgrond slagen van de gemeenteambtenaren' H. N. van Ameron, W. J. H. A. Boot, C. J. Ku- neken en R. de Nobel als gevolg van eetie periodieke verhooging opnieuw vastge steld. Een ingekomen adres van den heer J. Versteegen, zich beklagende overlast te hebben op zijn tuin van faeoaüen van wo ningen op de Kr-rtenlaan, verzoekende hier in verandering te doen brengen, wordt verzonden naar B. en W. om prae-advies. Door het R. K. Kerkbestuur van de pa rochie van den Heiligen Laurentius wordt verzocht om de benoodigde geiden be schikbaar te stellen voor aankoop banken, krachtens art. 72 der L. O. Wet, en wel 9 banken en 7 voetstukken tot een bedrag van 150.70 voor de R. K. Jongensschool voor uitbreiding speelplaats van de R. K. Meisjesschool, welke kosten geraamd wor den op 10S5 en voor hef aanlegeen van een eleetriscre installatie. B. en W. advi- seeren den Raad de gevraagde medewer king te verleenen. De heer A. Verboom vraagt den voorzit ter of deze werkzaamheden worden uitbe steed. De voorzitter meent dat het be drag niet zoo hoog is voor een aanbeste ding. De heer Verboon meent, dat de werkzaamheden ,der R. K. Meisjesschool zeker een tamelijk bedrag vorderen vo r aanbesteding. De voorzitter ontkent dit niet en zal overleg plegen met het school bestuur, waarna de voorstellen van B. en W. werden aangenomen. Naar aanleiding van een opmerking van den commissaris der Koningin omtrent het bedrag der zekerheidsstelling van den boekhouder-kassier, welk bedrag gesteld is op 5000, stellen B. en W. den raad voor deze zekerheidsstelling te stellen op 6000. Aldus aangenomen. •Vervolgens stellen B. en W. den raad voor een straat van den heer Ingenhoes van Schaik langs de Wijngaardenlaan en de Kempenaerstraat, toebehoorende aan A. O. Durang, over te nemen in eigendom der Gemeente. Wordt goedgevonden. Door den heer B. de Jong is verzocht om vergunning tot het bouwen van een fa briek op een perceel kad. bekend sectie 4 no. 1760, gelegen aan den Rijn. B. en W. stellen den raad voor aan het verzoek van adressant te voldoen. Aldus aangeuomen. Door den heer O. van den Dooi wordt verzocht om wijziging van den termijn voor aanleg stratenplan. De termijn van aanleg is gesteld op één jaar, doch daar op een gedeelte van het terrein nog huurovereen komst is gevestigd, stellen B. en W. den raad voor de termijn te bepalen op 4 ja ren. De heer D. Limburg informeert of de straat zoover mogelijk wordt afgewerkt, wat door den voorzitter bevestigend wordt beantwoord, waarna met algemeene stem men het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. Daarna stellen B. en W. den raa<l voor aan het bestuur van de R. K. H.B.S. „St. Bonaventura" te Leiden een subsidie te verleenen voor twee leerlingen uit deze Gemeente J 95.44 p. 1.: 190.88. Aldus goedgevonden. B. en W. stellen den raad voor eeno verordening vast te stellen betreffende het hooren van ambtenaren-organisaties op het ontwerp Ambtenaren-reglement volgens de nieuwe ambtenarenwet. De voorzitter deelt den raad mede, dat deze verorde ning volgens de ambtenarenwet vóór 1 ►September moet worden gemaakt om de rechtspositie der ambtenaren vast te stel len. Wordt aldus aangenomen. De werkverschaffing en de ongeorganiseerden. Thans komt aan de orde een voorstel van B. en W. om bij de werkverschaffing in den volgenden winter alleen die werk lieden toe te laten tot de werverschaf- fing, die georganiseerd zijn en dus aange sloten zijn* bij eene werkloozenkas. Wan neer de raad dit voorspel aanueemt, zul len de werklieden tijdig aanzegging krij gen zich aan te sluiten bij een werkloozen kas, daar zij in het vervolg dan alleen zullen te werk gesteld worden bij de werk verschaffing, wanneer zij aan voornoemde voorwaarden hebben voldaau. De werkver schaffing heeft in den afgeloopen winter gekost aan de Gemeente de som van 5158.90. De heer D. Limburg juicht het voorstel van B. en W. toe. Dit getuigt van het juisie inzicht van het Gemeentebestuur. Spr. meent, dat thans in de regeling van de werkverschaffing zelf ook verandering moet worden gebracht door het 4 dagen werken te veranderen in drie dagen. Wethouder J. A. Mens ontkent dit, daar men wel het maximum der werkdagen heeft vastgesteld, doch de werklieden bij de werkverschaffingen mogen niet meer, maar wel minder dagen werken. De lieer J. J. Dijkman uieent, dat men aldus de werknemers dwingt zich te orga- niseeren, wat spr.' afkeurt. Spr. vraagt waarheen dan do mooschen naar toe wor den gezonden bij werkloosheid. De voorzitter antwoordt, dat dergelijke nienschen dan naar de armbesturen zullen worden verwezen. Het orgamseeren is een eisch des tijds. Spreker acht het ook niet juist, dat in ons land de werkloozenkas- sen verbonden zijn aau de vakbonden, doch dit is een zaak van de regeering. Wethouder C. Eggink Sr. voelt ook wel de bezwaren van Lien heer J. Dijkman, üok spr. had aanvankelijk dezelfde bezwaren, doch als regeerende macht moet men de zaak wat breeder bekijken en er moet een opvoedende kracht van uitgaan. De heer J. Braggaar kan zich zeer goed vereenigen met het voorstel van B. en W. Het is een plicht van den werknemer zich te organiseeren. De heer L. J. van Leeuwen vraagt, wat bedoeld wordt met personen die consciën tiebezwaren hebben, daar spr. meent, dat dergelijke menschen toch in den regel wel de vruchten willen plukken van de orga nisatie. De voorzitter zegt, dat, wanneer er men schen zijn, die weikelijb godsdienstige be zwaren hebben, bij hooge uitzondering er rekening mede zal worden gehouden. Daarna wordt dit voorstel met algemee ne stemmen aangenomen. Vervolgens wor den nog eenige besluiten comptabiliteit genomen. Bij de rondvraag betuigt de heer J. Brag gaar namens de werklieden, werkzaam op de begraafplaats, zijn dank aan B. en W. dat de zaak in orde is gekomen. Nog een klein griefje is er, n.l. clat hij regen, ook al is het verzuim enkele uren, wordt dit afgetrokken. Spr. vindt dit wat schriel. Daarna wordt de vergadering gesloten en gaat de raad in besloten vergadering. nemen. Toen had men gevraagd om een schrif telijke verklaring, dat A. absoluu* geen wet houderszetel zou aanvaarden. Op dit schrifte lijk gedane verzoek is nimmer eenig antwoord gekomen, zoodat spr. bij deze opkomt tegen de uiting van den heer de Vreede, dat de ar beiders geeischt hebben, dat A. geen wethou derszetel zou aanvaarden, daar deze toezeg ging door hen zelve gedaan is geworden. Even zoo bevreemdde spr. de uitlating van den heer de Vreede over de nummering der lijsten, daar toch dit voorstel ook van de arbeiders was uitgegaan, en spr, is van meening, dat, be wust of onbewust, de heer de Vreede de be sprekingen verkeerd heeft weergegeven. De heer Job. Vink onderschrijft het gesprokene van den heer Smit ,dat van den heer de Vree de en den zoon van den heer Alkemade de toe zegging is gekomen, dat zij wel met zekerheid konden beweren dat A. geen wethouderszetel zou aanvaarden. Betreffende het houden de zer vergadering memoreert de heer Schelvis, dat in een bestuursvergadering dec Kiesver- eeniging is besloten op hedenavond te verga deren, doch dat de voorz. nadien op eigen houtje dit heeft veranderd in Maandagavond, echter dat een samengaan nog tang niet was buitengesloten. Veel werd er nog gesproken over de niet- geldigheid van de vergadering van Maandag, waarna besloten werd een schrijven naar het Bestuur der Kiesvereeniging te zenden en te verzoeken een commissie van onderzoek te doen instellen, welke van de partijen er in zijn recht staat. De heer Schelvis kon volkomen met dit voorstel mee gaan, vooral als een dergelijke commissie het resultaat kan ver krijgen dat de eenheid bewaard blijft. Dit be sluit zal aan de Kiesvereeniging worden me- gedeeld en men zal verzoeken om uiterlijk binnen 8 dagen deze zaak zijn beloop te doen hebben. De heer Schelvis dankte hierna voor de ge voerde besprekingen en hoopte dat ook bij deze verkiezingen de Katholieken in Noord- wijk op een gezamenlijke lijst zouden optrek ken. VOORSCHOTEN. Gevonden. Een belastingmerk een reservewiel met baud een slinger van een auto een broche. Verloren. Een stroomatras een por- temonnaie met inhoud. Geboren: Hendrika, dochter van W.-Vreeburg en B. M. J. G. de Hosson. Getrouwd: J. Langenberg en J. Waasdorp. Gevestigd: M. Oder van Duitsch- land D. Nagtegaal van Leerdam H. Smit en gezin van Wassenaar Th. W. van Steijn van Noordwijkerhout B. Ou wehand en echtgenoote van Katwijk. Vertrokken Joh. Verkerk en ge zin naar Leiden J. S. Ockhorst naar Leiden O. Lnekmann, naar 's-Graven- hage M. C. den Haan naar Woerden J. M. Nieuwenhuize naar 's-Gravenbage. zender alle bestuursleden daarover te raad plegen. Door de drie bestuursleden hier aan wezig is hiertegen opgekomen en zij hebben teen een officieele convocatie doen verspreiden (waarop helaas een tweetal namen van be stuursleden voorkwamen, voor welker vermel ding zij niet gerechtigd waren, welke fout bij volmondig erkent), dat de vergadering op Dinsdag zou plaats hebben. Deze officieele mededeeling is nadien niet herroepen, zoodat het bij spr, vaststaat, dat de vergadering van Maandag niet geldig is. Ook de heer Vink laat zich in dezen geest uit en beschouwt de circulaire, onderteekend door een tweetal bur gers, niet als officieel, terwijl deze alleen was bezorgd bij burgers en middenstanders, hetwelk .hij zeer misleidend vond. De heer Kaptein vond dit eveneens en noemde dit een politie ke streek. Hij betreurt het, dat op dien avond bij de candidaatstelling de naam van den heer Meijer niet was genoemd, terwijl men dezen candidaat toch zeker in den Raad verlangde De heer Schelvis antwoordde hierop dat hij de vergadering van Maandagavond bleef be schouwen als niet geldig, zoodat zij daar geen candidaten behoefden te stellen. Spr. vond BIOSCOPEN. Gasino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. DE AAROBEVINGSRAMP IN NICARAGUA. De staat van beleg afgekondigd. NEW YORK, 1 April (V. DDe re geering van Nicaragua heefl den staat van beleg afgekondigd voor het oardbevings- gebied rondom Managua. Tn totaal heeft men tot dusver 100 lijken uit de puinhoopen kunnen borgen. Onder de dooden zijn vele Aruerikaansche vrou wen en kinderen. Zoo goed als de gehecle bevolking van Managua is dakloos. De dok toren en het verplegend personeel van de Amcrikaansche marinekampen hebben de handen vol werk om de stroomen gewon den te helpen. Hot eeniae gebouw te Ma nagua, dat niet door de aardbeving is ver nield, is het paleis van den president der republiek. Te Managua reeds 1200 dooden. NEW YORK 1 April. (Y.D.) Uit Mana gua wordt gemeld, dat het aantal dooden gestegen is tot over de 1200. Men vreest, dat het totaal aantal dooden zal stijgen tot 2500. Vergeefs wordt in de stad de strijd gevoerd tegen den geweldigen brand, waarbij men door het gebrek aan water echter sterk gehandicapt wordt. Men vreest, 'dat vele gewonden, die zich tus- schen de puinhoopen van de brandende ge bouwen bevinden, slachtoffers van het vuur zullen worden. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN BRAZILIAANSCHE ONDERZEE-BOOT. Verscheidene gewondon. LONDEN, 1 April. (V. D.). Aan boord van de Braziliaansche onderzeeboot „Humayta" heeft een ernstige ontploffing plaats gehad, waardoor verscheidene offi cieren en manschappen ernstig gewond werden. De duikboot lag in de haven van Rio de Janeiro. De oorzaak van de ramp is nog onbekend. Tornado op Florida. NEW-YORK, 1 April. (V. D.) Het plaats je Win terhaven op Florida is gisteren door een tornado geteisterd. Zes personen wer den gewond. Van vele huizen werden de daken afgerukt en honderden palmboomen werden uit deu grond gerukt. Levering van een vliegboot. TRASEMUNDE, 1 April (V.D.) - Heden morgen is de aan Frankrijk te leveren groo- te vliegboot RohrbachRomar uit Trase- munde vertrokken. Aan boord bevinden zich een vertegenwoordiger ran het Fra.n- sehe ministerie voor de luchtvaart, een na vi gat ut, een marconist, de bedrijfsleider vairi de Rohrbach fabrieken, een Duits oho en een Fransche mecanicien. Bij het vertrek liad de vliegboot een totaal gewicht ran 16.400 K.G. De eerste en eenige tusschen- laruling geschiedt te Cherbourg, waar de officieele overdracht aan de Fransohe re geering plaats vindt. Men verwacht, dat de vliegboot tegen half 5 te Oherbourg arri veert. Gandhi's eischen. LONDEN, 1 April (V. D.). In de slot zitting van het Indisch Nationaal Con gres heeft Gandhi eens een overzicht gege ven van de hervormingen, die hij voor In- dië wenseht, wanneer hij zijn wenschen alle zou kunnen verwezelijken. Hij eisebte staatscontrole op de sleutelindust.rie en de bodemschatten van het land, een beper king van de salarissen der staatsambtena ren tot ongeveer 35 pond per maand ver mindering van de uitgaven voor bewape ning met minstens 50 pet., kosteloos school bezoek en volledige controle over het leger en de financiën. Op dit program zou Gandhi trachten de toekomstige regeering van Indië reeds van te voren vast te leg gen. Met 9051 stemmen keurde het con gres dit program goed. Sneeuwstorm in Polen. WARSCHAU, l April. (V.D.V Tenge volge van den plotselingen hevigen sueeuw- val in de omgeving van Wilna moest, het spoorwegverkeer op drie verschillende lijnen gestaakt worden. De thermometer daalde tot tien graden 'onder nul. Giste ren heersehte in geheel Polen een derge lijke lage temperatuur en bijna over het geheele land woedde een sneeuwstorm. LEIDEN, 1 April. Vee. Aangevoerd: 314 runderen, 178 kalveren, 436 schapen, 64 lammeren, 322 varkens, 378 biggen, 9 paarden en 7 bokken of geiten. Prijzen pee stuk: 12 slieren f 120—340: 207 kalf- en melkkoeien 230100, handel flauw; 192 varekoeien f 195320, handel matig: 93 vette ossen en koeien 250420, schoon aan de haak 58—90 cent handel stug: 10 Pinken: 3 vette kalveren en 175 nuchtere kalveren 611, handel traag: 411 vet'e schapen f 3543 en 75 weidosehapen 21 30 handel matig; 257 mestvarkens 14 30, 30 Londensche 3235 cent en 35 Zou ters 34—38 cent per kg. levend gewicht, handel traag; 373 biggen 5—8; 9 paar den 95220; 7 bokken en geiten 59. Kaas. Aangevoerd 13 partijen. Be steed werd voor: le soort Goudsche kans 3435. 2e soort 30—33, le soort Leid- sche 3537 iier 50 kg. Handel voor Goud sche en Leidseho kaas flauw. Aan de Stadswaag gewogen 0 partijen. 217 «tuks, 1R79 kg. Aangevoerd: 14 partijen Goud sche en 4 partijen Leidseh kaas. AMSTERDAM, 1 April. Vee. 295 vette kalveren le kwal. f 0.961.05, 3e kwal. 86 94 cent, 3e kwal. 7585 cent per kg. levend gewicht.; 94 nuchtere kalveren f 613 per stuk: 640 varkens: Vleeschvarkens in 90 110 kg. 51—52 rent. zware 4950 en vet te varkens 4849 cent. per ke. slachtge- wiebt. Aan het abattoir zi»n heden aange voerd negen wagons geslachtp runderen, afkomst ie uit Denemarken. WOERDEN, 1 Anril. Kaas. Aangevoerd 95 partijen, met rijksmerk 3740 en 2e soort f 32- 35. TTardel traag. BOSKOOP, 31 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: OoMen Op helia 0,30—1.10, Hndley f 1.50—2.00, Co lumbia 70—90 cent, "Butterfly 1.90—1.50, Rosalandia. f 1.001.30. K. A. Victoria 0.751 00; Diversen: Tulpen 2135 cent Gerbera 56 cent. Anemonen ie21 cent, Narcissen 17 cent. VEUR. 31 Maart. Groenlenveiling. Kropsla le soort 10.00—13.50, 2e so<v-t 4;008.50, stoofsia 2536 eont. andijvie f 8.50—10.00 per 190 kg.; spinazie per 4 kg. 6095 cent, rabarber 9.00—16.00, radijs 5.00—7.50. Eierenveiling. Op de heden gehouden eierenveiling in café „Het Wapen van Véur" werden aangevoerd22689 kippen eieren 4.305 35. 1442 eendeneieren 3.65 —4.75 per 100 stuks; 29 ganzeneieren 21 24 cent per stuk. 63 kippen f 1.00—2.05 per stuk; 28 konijnen f 0.30—3*1 per stuk; 23 diuven 20—50 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 31 Maart. Vrije vel* ling. Prijzen: kippeneieren 4.50—5.00, eendeneieren 4104.60 per 100 stuks: hanen 1.60, konijnen .0.40—1.70 en dui ven 2530 rent per stuk. WISSELNUTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.42i/2 Londen 12.12L'a New York 2.49i/2 Parijs 9.761/^ Brussel 34 69 Zwitserland 48. Milaan 13.061.'* Madrid 27.271,2 O3I0 66.75 Kopenhagen 66.72 '/2 Stockholm 66.80 Weenen S5.10 Praag 7.39I/? Boedapest Prolongatie 1 1/4 pet. BEURSOVERZICHT Het verloop ran de beurs is de laatste dagen wel verrassend. Was gillenen de beurs tegen de algemeene verwachting m vast gestemd, heden was juist het tegen overgestelde het. geval. Do handel wa* wederom zeer beperkt. Eenige belangstel ling bestend weer voor Aku's, welke van Berlijn scheen uitte gaan; het, fonds kon wederom een klein avonce behalen. Ameri can enkele vrij druk verhandeld en hooger. Philips hadden van verkoopen te lijden en daalden tot ongeveer het laagste peil ran gisteren. Unilever® bleven gemakkelijk op peil. Ned. Fordaandeelen openden zeer vast, maar later reageerden zij weer en moesten de winst weer afstaan. Aoooustie- ken nagenoeg onveranderd. Ofschoon New York voor Kon. Olie veel hoogerc note erin- gen had afgezonden en ook de omzetten aldaar boven het middelmatige uit kwamen, had het fond® een gedrukt voorkomen en verloor het 't gisteren behaalde avance weer. 'fUubbers kalm en enkele pCt*. lager in verband met de verdere reactie der rnb- berprijoen. Tabakken verdeeld. Scnemb-a'» iets hooger. Onkosten lager. Suikers buiten de belangstelling dnoh aan den vaeten kant. Amerikanen kalm en eenigszin® onregelma tig in navolging van Wal&treet.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3