UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRAGENBUS WOENSDAG 1 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 Winkel uitgebrand. In de Wattstraat te Eindhoven brak in de comestib'eszaak van den heer J. D. op no. 48 een felle brand uit. De aanwezige voorraad goederen werd een prooi der vlam men, terwijl ook het pand napen-oeg geheel vernield werd. De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting. POKKENGEVAL AAN BOORD VAN HET S.S. „ROTTERDAM". Passagiers en bemanning ingeënt. Uit Rome wordt bericht, dat zoch aaji boord van het Nederlandsche s.s. „Rotter dam", dat zich te Napels bevindt, een ge val van pokken heeft voorgedaan. Op het schip bevonden zich honderdden toeristen. Het geconstateerd pokken-geval is niet ernstig. De zieke is geis-ieerdpas sagiers en bemanning zijn ingeënt. De stran 'ing van den stoomtreiler Reiger IJM. 106. Een der opvarenden van dén op 25 Maart bij Dover gestranden stoomtreiler Reiger IJm. 106, van de Scheopsexplotatie Mij. Do Marezaten te IJmuiden, heeft meegedeeld, dat het schip op den morgen van dien dag op een bank was geloopen. Het schip maak te slagzij en daarom moesten de opvaren den in de scheepsboot gaan. Het was slecht weer, land kon men niet zien. De mannen deden de zwemvesten om en begonnen te roeien. .Maar in de zware branding, kwam men nauwelijks vooruit, en eenmaal had den de 10 mannen den dood voor oogen, teen een zware grond zee over de boot kwam en deze haJf vol water smeet. De kok sloeg over boord, doch men wist hem nog aan zijn haren te grijpen en in de boot te trekken. Na 4 uur rondzwalken kwa-m men bij de pieren van Dover, en de boot werd toen door een motorboot op sleeptouw genomen en de haven van Dover binnengebracht. De opvarenden van de Reiger waren doornat en geheel verkleumd. Zij werden in het zee manshuis te Dover opgenomen en daar van droge kleeren voorzien. Don volgenden dag gingen zij naar Londen, naar den Neder- landschen consul. Zij zouden naar IJmuiden terugkeeren, doch kregen daar bericht, dat de Reiger was afgebracht en dat ze naar Dover moesten terugkeeren. Daar verblij ven ze nu in het Zeemanshuis, in afwachting van het vrijgeven van de Reiger, die door oen visscherssohip uit- 'Rhmsgate te Dover werd binnengesleept. UIT NOODWEER FAILLIET. De operette-acteur Van Bijlevelt. In artistenkringen te Rotterdam gaat volgens de „Avondpost" het volgende ver haal De heer Van Bijlevelt, de bekende ope rette-acteur, die op het oogenblik tezamen met Van Aerschot de operette „Violetta" speelt in Tivoli in de Maasstad, heeft be hoord tot de acteurs, die in Januari van dit jaar door de heeren Soesman en Velle- man, directeuren van het Casino, aldaar, werden geëngageerd voor het spelen van operetten, en dat een maand later al naar huis werd gezonden uit gebrek aan con tanten. De heer Van Bijlevelt had dit echter zien aankomen en was er eerder tusschen- uit gegaan, met het gevolg, dat hij al lang weer ergens anders werkt. Dezer dagen hebben nu de heeren Soesman en Velle- man een eisch van vier mille schadevergoe ding tegen den heer Van Bijlevelt inge diend wegenscontractbreuk. Het zal niemand verwonderen, dat de betrokkene dit naast zich neer heeft gelegd, doch for meel was hij in het ongelijk, daar hij in derdaad contractbreuk had gepleegd, zij het dan, dat na de verdere gestes der di rectie van het Casino, deze eisch wel wat zonderling aandeed. Daardoor kwam het dat de kantonrechter aan de heeren Soes man en Velleman verlof gaf tot het laten gijzelen van den heer Van Bijlevelt en Zondagmiddag j.l., juist in de voorstelling het eigenaardige is, dat de heer Van Bijlevelt in de operette, die hij speelt, de rol van een deurwaarder vervult ver schoen er een echte deurwaarder, die den valschen, met snor en baard en verdere attributen, van het tooneel haalde en over bracht naar het Huis van Bewaring. Brom men, totdat de vier mille waren betaald! Na afloop van de voorstelling waaraan maar zoo goed en zoo kwaad als het ging oen eind was gemaakt, belde de heer Van Aerschot den heer Soesman op met het verzoek Bijlevelt vrij te laten. De heer Soesman dacht er niet aan. Eerst vier mille. De heer Van Aerschot bood 500. Veel te weinig, was het antwoord, het moeten er vijftienhonderd worden. Na ©enig been en weer gepraat, bleek de heer Van Aerschot daartoe niet bereid te zijn, zoodat de zaak eenige dagen aangezien werd. Het kostte door een toevallige om standigheid weinig moeite om den gevan gen genomen acteur te vervangen, en zoo wachtte men af. De Maandag verstreek en de Dinsdag verstreek, totdat tenslotte Dinsdagmiddag do familie van den heer Van Bijlevelt met de heeren Soesman en Vellemaji confereerde en zij het eens wer den op de volgende voorwaarde: direct 750 betalen en voorts zou de beer Van Bijlevelt iedere week 50 bijdragen. Oneerlijke dienstbode. Te Amsterdam is aangehouden een 18- jarige dienstbode, die er tob verdacht word* in een perceel aan den Singel, alwaar zij m betrekking is, uit een slaapkamerkast een bedrag van 337.50 te hebben ontvreemd. Schade door nachtvorsten. Op de steenfabrieken langs den Rijn en de Waal zijn mjlioenen steenen, tengevolge vaai de vorst, stuk gevroren. „MISS HOLLAND". Zij moet naar een andere school. Eenige weken geleden berichtten wij, dat „Miss Holland" niet meer tot de H.B.S. Mauritskade te A'dam, waar zij leerlinge was, is toegelaten, in afwachting van de dienaangaande door B. en W. te nemen definitieve beslissing. Naar „Het Volk" verneemt, heeft de vader van de betrokken leerlinge dezer dagen van B. en W. het bericht ontvangen, dat zijn dochter niet meer tot de H.B.S. zal worden toegelaten „op grond van het feit, dat zij vier maal, in strijd met art. 9 van het huishoudelijk reglement van do openbare middelbare scholen, zonder ver lof de school heeft verzuimd". Echter hebben B. en W. er geen bezwaar tegen, haar in de gelegenheid te stellen haar studie aan een andere, met name ge- noem.Ie H.B.S. te voltooien, waartoe zij zich bij den directeur van die H.B.S. kan doen inschrijven. Een avontuur van Watt Met kan wat beleven.... Er stond in een krant een advertentie, waarbij gegadigden werden opgeroepen om te fungeeren oftewel figureeren als Watt en Watt, de vermaarde filmkomie ken. En er was een Amsterdammer, die het inderdaad niet-alledaagscho figuur en voor komen van den halven Watt vrij aardig bezat en dies solliciteerde hij, omdat hij best wat verdiensten gebruiken kon. Wie weet, welk een Hollywoodsche perspectie ven zich voor hem zouden openen.... Als antwoord op zijn brief ontving hij een telegram (telegrammen zijn altijd ver trouwenwekkend) uit Apeldoorn. Hij moest maar overkomen en zou een tientje per dag gaan verdienen, plus vrij verblijf. Zoo aanvaardde onze Amsterdamsche pseudo-50 pCt. Watt de reis naar de Ve- luwestad. En nog wel met den nachttrein. Op het Apeldoornsche station verwelkom de hem een Duitsche impressario, bracht hem naar een hotel, stelde er hem den heelen Watt voor en droeg hem op zijn haar te laten knippen en een fok-costuum (pje) te huren. Aldus geschiedde. De 1 y, Watten moesten optreden in een bioscoop te Apeldoorn, die het persoonlijk verschij nen van de beide Watten (in dit geval is één en één: anderhalf) aangekondigd had met strooi- en aanplakbiljetten. Ja, de gas ten zouden zelfs per optooht naar het thea ter worden gebracht Edoch, niet steeds is het succes besten dig van duur. Want de bioscoop-directeur ontdekte, dat de impressario niet de echte heerenWatt geëngageerd had en dat de on-echte allesbehalve artisten waren. Van daar heftige ruzie, een volkomen fiasco van de beide Watten, die toch nog even op de planken verschenen, en een spoorloos verdwijnen van den impressario. De Amsterdammer aanvaardde de te rugreis naar Amsterdam, zonder hoofdhaar en zijn porteinonnaie 16.50 aan rei», en andere onkosten lichter. En dat noemde het bioscoop-programma zeker eenoerkomische scène. In Indië zou men zeggen „kassian"„Hbld." N00RDWIJKERH0UT. Wit-Gele Kruis. Hgt Wit-Gele Krui® hield een algemeene vergadering onder voorzitterschap van den EdelAchtb. Heer Burgeraeest er. De zaal was zeer matig bezet, hetgeen misschien aaoi de koude heeft gelegen. Dó voorzitter opent de vergadering met den Oh rist el ijken grc.et en spreekt er zijn voldoening over uit dat de Geestelijke Ad viseur de ZeerEerw. Heer Pastooi Quant ondanks zijn wankele gezondheid en de koude, toch aanwezig is. Spreker spreekt er zijn teileuireteiMing over uit, dat de opkomst van de leden zoo matig is, doch kan het de menschen niet kwalijk nemen dat ze niet gekomen zijn, want het is geen pretje in e©n koude zaal te vergaderen. De secreta ris brengt- verslag uit over het afgeloopen jaar. Aan de beurt va.n aftreding zijn de be stuursledenE. Oostdam Hzn„ en J. van den Berg—VerdegaaJ. Beiden worden bij acclamatie herkozen. De rekening over 1930 wordt vastgesteld, onder dank dankzegging aan den secreta ris-penningmeester voor zijn accuraat be heer. Bij de rondvraag vroeg de heer J. van Dijk of hij goed verstaan heeft dat er een batig saldo is van 1200.en zoo ja, of contributieverlaging kan worden overwo- gen. Do voorzatter zegt, dat er inderdaad een vrij belangrijk saldo is, maar dait het de taak va-u het bestuur is dit saldo weg te werken. Wat toch is het geval Het Wit- Gele Kruis heeft op 'b oogenblik geen be hoorlijke huisvesting, er worden daarom maatregelen getroffen om te komen fcc<t een geschikt lokaal, benevens tot een behoor lijke gelegenheid voor het opbergen der -di verse verplegingsartdkelen. Is eenmaal een behoorlijke berging aanwezig, dan zal de voorraad verplegingsartikelen welke thans vrij primitief is, zeer aanmerkelijk worden uitgebreid. Na de toelichting van den voorzitter zegt de heer van Dijk te kunnen begrijpen dat er va-n contributieverlaging geen sprake kan zijn. De heer Franok vraagt of het Wit-Gele Kruis Die-t kan zorgen voor bakers. Spreker zegt, dat ook in de statuten staat, dat het tot de taak van het Wit-Gele Kruis be hoort in behoorlijke kraam verzorging te voorzien. Het is thans ondoenlijk een baker te krijgen, en een verpleegster slechte tegen een bedrag dat de meesten niet kunnen be talen. Wellicht zou het Wil-Gele Kruis ge negen zijn om een toeslag te verleenen in de verplegingskosten, b.v. voor zooveel de verplegingskosten meer dan 2.— per dag bedragen. De voorzitter zegt, dat inderdaad tot de taak van het Wit Gele Kruis behoort de voorziening van een behoorlijke kraamver- zorging te bevorderen echter kan niemand meer doen dan zijn financieel© krachten hem veroorloven. De bedoeling van int er- pel lant zal wel zijn dat uitsluitend steun wordt verleend aan hen, die financieel niet bij machte zijn alle kosten zelf te betalen. Doch dan gaat men ongelijkheid schepoen tti'sschen degenen die aan het Wit-Gele Kruis oontriibueeren en daarom gelijke rechten meenen te hebben. Zou men alTen helpen, dan put men de kas uit. Het is don voorzitter bekend, dat in de St. Elizabeth Ver. ook al eens over deze aangelegenheid is gesproken, doch men is daar niet tot re sultaat gekomen, omdat men de brschik- king niet had over de meisjes die zieh voor hulp in de huishouding beschikbaar stel'en. Daarna volgt sluiting, der vergadering met den Ghr. groet. N00RDWIJK. Tentoonstelling Teekenschool. In de lokalen van de openbare school werd door de Maatschappij van Nijverheid een tentoonste'linfg van werkstukken geo ga- niseejrd, die door de leerlingen in het cursusjaar 1930!31 werden vervaardigd. Er waren vee' ouders en belangstellen den aanwezig toen de secretaris van het departement Noordwijk den heer C. G.^ J. Alkemade een openingswoord sprak. De voorzitter de heer H. Liefferink kon dit wegens uitstediglieid niet doen. Ook van de Burgemeester, wethouder van Eeden en secretaris Delen was bericht ontvangen, wegens uitstedigheid niet te genwoordig te kunnen zijn. Gaarne opent spr. deze tentoonstelling omdat het am bacht hem na aan 't hart ligt en omdat het ambacht zoo goed is en zoo nuttig zich in zijn vak te bekwamen. Zij die ambachtsonderwijs gevclgd hebben met goed resultaat zullen het in hun vak verder brengen, dan zij die zich hier voor geen moeite gaven. Wanneer men de zalen doorwandelt zal men kunnen zien dat er bevredigend gewerkt is en spr. is er van overtuigt dat hij zich hiermede te zwak heeft uitgedrukt, want alles is perfect in orde. Er bestaan plannen cm in een e.v. cursus weer ge'egenheid te geven tot het volgen van een schilder cursus en spr. hoopt dat er een dank baar gebruik van zal worden gemaakt. Bij het samenstellen van de notulen heeft spr. ontdekt dat het den 25en Maart j.l. 60 jaar geleden is dat er van de eerste werkstukken der toenmalige leerlingen een tentoonstelling werd ge houden en dat hoewel dit niet de 60e tentoonstel'ing is, er toch met vrucht 60 jaar lang is gewerkt door de Mij. van Nijverheid, op het gebied van Anlbachts- teekenonderwijs. Het spijt spr. dat B. en W. dezen avond niet aanwezig kunnen zijn, omdat hij hen gaarne een verbou wing of restauratie van de school, of der lokalen had willen aanbevelen. Plan nen die eertijds werden ontworpen kon den niet ten uitvoer worden gebracht door geen eenstemmigheid betreffende dit punt, in den Gemeenteraad. Hij had hen willen vragen dit punt nog eens na der onder de ocgen te willen zien. Het heeft hem goed gedaan dat er raadsleden zijn die het ambachtsonderwijs een gced hart toedragen en speciaal de voorzitter van de Maatschappij, de heer H. Lieffe rink. Het is voor een buitenstaander zoo moei'ijk te beoordeelen, maar spr. zou een bescheiden restauratie, al was het enkel van de binnen boel, toch graag warm aanbevelen omdat het ten goede zal komen aan cursisten en leeraren, dus aan het onderwijs als zoodanig. Hierna volgde een uitgebreid vers'a-g van den Directeur over de vijf klassen die het onderwijs volgen. Er zijn in to taal 51 leerlingen, terwijl het onderwijs een bevredigend ver'oop had. Het bezoek en het gedrag der leerlingen was zeer goed, terwijl ook de vlijt bevredigend was, doch de directeur hoopte dat dit nog opgevoerd zou worden. Bevorderd werden van le naar 2e klasse: A. Gijzen, W. Haasnoot, W. P. van Kan, C. v. d. Niet, J. v. d. Niet, C. Smit, J. Verhoeven, P. Vcrstcege, P. Vink, Th. Vink, G. A. Oord, niet bevor derd 1 leerling. Van 2e naar 3e klasse: W. de Jong, M Marijnes, J. v. d. Niet, J. Plug Jz., W. Passchier, D. v. Tilburg voorwaarde'ijk J. Barnhoorn. Niet bevorderd 2 leerlin gen, waarvan een wegens vele verzuimen door ziekte. Van 3e naar 4e klasse: F. van Dam, M^van Duin, R. v. d Haak. A. G. Ka- pe', v. d. Kwaak, J. Schrier, O. Ver- wer, O. J. van Tilburg. Niet bevorderd 4 leerlingen waarvan 1 wegens ziekte 1 door te veel overwerk en daardoor ver zuim en 1 door "het groot aantal onge oorloofde verzuimen. Van 4e naar 5e klasse: N. van Bo- hemen, H. J. Broekhof, C. v. Schie, J. Verschoor. Niet bevorderd 1 !eerUng we gens het ste'selmatig de lessen in dezelf de vakken te verzuimen. Aan 7 leerlingen die den 5-jarigen cur sus vo'gden kan het diploma worden uit gereikt n.l. C. Commandeur, P. Cramer P. M. Korbee, J. Passchier, Chr. v. Ve- netiën, A. Wijnands en J« v. d. Wiel. Ook was men weer in de gelerenheid cm extra prijsjes uit te loven daartoe in staat gesteld door het Gemeentebestuur Dit waren prijsjes voor do ijverigste en vlugste leerlingen. le klas: Th. Vink le pri6, J. Ver schoor, 2e prijs. 2e klas: D. Tilburg, W. Passchier en J. v. d. Niet Jz. 3e klas: M. v. Duin, O. J. Tilburg en 'C. v. d. Kwaak. 4e klas: H. J. Broekhof en J. Ver schoor. Be klas: P. M. Korvee le en Chr. v. Vetiën 2e prijs. HOE ZIJN DE 1 APRIL GRAPPEN ONTSTAAN? Reeds van ouds is 1 April de dag der dwaasheden. Kinderen worden uitgestuurd voor de gekste boodschappen, b.v. muggen- vet, ges-ponnen zand, of gedroogde sneeuw, terwijl ook de volwassenen met allerlei trucs elkander in het ootje probeeren te nemen. Niet alleen in ons land, doch bijna over de geheele wereld zijn de Aprilgrap pen bekend. Over den oorsprong van deze gewoonte worden verschillende meeningen gegeven. Veelal ziet men in dit gebruik het nabootsen van het zenden van Christus van Annas naar Caiphas en van Pilatus naar Herodes, daar in de Middeleeuwen op Paschen, welk feest meestentijds in April valt, ook deze scène bij de Passie spelen weid opgevoerd. Anderen zien er een aanduiding op de verandeilijkheid van het Aprilweer in (dat ook wel als ver gelijking in het dagelijksche leven wordt gebruikt, alsmede de uitdrukking April- luimen voor een veranderlijk humeur). In Frankrijk geeft men voor het ont staan van de Aprilmoppen de volgende verklaring. Een vorst van Lotharingen wil de de kalender hervormen en stelde het begin van het jaar op l April. Zijn onder danen waren het echter met deze hervor ming niet eens en staken den draak met den nieuwen Nieuwjaarsdag. Zij verkleed den zich op dien dag als narren en gaven elkander dwaze geschenken. Echter ver telt men in Frankrijk nog een ander ver haal, hetwelk dan meteen de verklaring van „poisson d'Avril" zou geven. Lodewijk XIII zou eens een Prins uit Lotharingen in het kasteel te Nancy gevangen hebben gezet. De gevangene deed alle pogingen om te ontsnappen en op 1 April gelukte hem dit werkelijk. Hij zwom de rivier over en bereikte zoo zijn vaderland. De Lotha- ringers hadden in het geval bijzonder veel schik en noemden den prins „poisson d'Avril". Dit feit wordt echter ook nog wel op andere wijze verteld, üp den len April van het jaar 1634 gingen 's morgens door de poorten van de stad Lunevilie, waar de hertog van Lotharingen met zijn echtge- noote gevangen werden gehouden een een voudig boeren echtpaar met groote korven Kwaak, J. Verschoor Bz., P. Vink M. Marijnes, M. v. Duin, C. J. Tilburg, C. v. Schie, J. Verschoor Ez., W. de Jong, J. v. d. Niet Jz. en A. G. Kapel. Dank werd gebracht voor de prettige samenwerking van leeraars onderling en dank aan de concierge Haasnoot en echt genoot© die belangloos de leeraars eiken avond van een verfrissching voorzien heb ben. Hierna reikte de heer O. G. J. Al kemade de prijzen' uit met een toepas selijk woord, waarna geleg-en-heid werd gegeven om de werkstukken te bezich tigen. WOERDEN. Darr.eszangkoor „Zanglust". Het R.K. Dameszangkoor Zanglust" en het kinder koor „Zingende Jeugd" zullen een uitvoe ring geven op Woensdag 15 April en Maan dag 20 Apriil are. Wat we vain deze Zan- vere? naging de laatste jaren gewend zijn is: steeds een stampvolle zaal en uitbundig succe-s. Niet het minst droeg hier altijd tee bij het met zerg gekozen programma en het o-p waarlijk prachtige wijze ten gehoore brengen van de daarop voorkomend© num mers. Het laatste ja, daar konden we altijd zeker van zijn, als we wisten dat ijverig ge studeerd was onder de eminente leiding van de directeur, de heer S. P. Onneweer. Leiding, die hooge eischen stelt aan het koor. Maar die ook resultaten geeft we'te mogen worden gehoordMen is er deze keer tce gekomen om twee uitvcerimgen te geven. Het programma toch, wat men nu hoopt uit te voeren, wettigt zeer zeker het vennceden dat door één avond aan belang stelling niet kan worden voldaan. Voor het dameskoor is deze keer een ve-scheiden- heid van numme-s "©kozen. Onder de can tates die gezongen worden, is o.a. „De A vond cantate" - van Gathnrina van Rennes. Het kinderkoor, wat natuurlijk weer voor den dag komt met eenige zeer leuke kin derliederen, heeft ''©ze keer een bi'-zonder pracht^rmmTEen operette in drie be drijven, getiteld: „De betcover:! e poenen met zang, dg.rs en spel onder bege'eiding van piano en strikje De.ze kin-deremerette ging d© afgeloopen winter te Utrecht in het gebouw rrlve>,i wr.r>r 'rie ichtere^^ volgen de avonden r'e zaa-1 uitverkocht was. Er is tijd noch moeite gespaard om ze in te studeeren. Eu na een half jaar studie (zooals we vernamen) kunnen we er wel zeker van zijn dat ze „erin" zitWe twijfe len niet of dit nummer zal hèt succesnum mer worden. Tenslotte zij nog te vermelden dat het batig sald-o ran deze avonden ten gce'e komt aan de armen. Zij, die hierheen gaan kunnen verzekerd zijn iets bijzonders te zien en te hooren, terwijl zij tevens de Liefdadigheid beoefenen. Men voorzie zich dus tijdig van kaarten! Plaats en tijd ho pen we zoo spoedig mogelijk mede te dee- len. Diefstal. Door de politie werd heden proces-verbaal opgemaakt teren zekere H. T. alhier, die Zaterdagavond ten nadeele van B, alhier, drie* konijnen had ontvreemd. Vraag omtrent betaling van de on kosten, we ke de expert van een verzeke ringsmaatschappij maakt. Antwoord: Ln 'fc algemeen betaalt op den rug, dat echter niemand anders dan de herttog en hertogin was. De wacht liet de schijnbaar eenvoudige menschen passeeren, maar even buiten de 9tad her kende een boerenmeisje de vluchtelingen. Het meisje haastte zich om dit aan haar minnaar, die soldaat was, te vertellen, doch deze dacht, dat zij hem voor den mal wilde houden en lachte erom. Doch het meisje bleef ernstig volhouden dat het geen grap was, zoodat de soldaat besloot het aan den luitenant te rapportecren. De luitenant hield het ook voor een Aprilgrap en ver telde het op zijn beurt aan den vesting commandant, die er eveneens hartelijk om lachte. Heelemaal gerust was de comman dant er toch niet over en hij liet den offi cier, die de wacht had voor de hertogelijke kamers, naar zijn heer vragen, doch kreeg ten antwoord, dat de hertog nog sliep. Eerst eenige uren later bleek het, dat de vogels waren gevlogen en dat het garni zoen dus leelijk bij den neus was genomen. Het Hollandsche rijmpje „Den eersten April, verloor Alva zijn bril" herinnert aan de inneming van den Briel. welk feit plaats vond op 1 April 1572. Menigeen gelooft dan ook nog, dat de vroolijkheid der Nederlan- aers bij het vernemen van de tijding, dat de Watergeuzen Alva een poets hadden ge bakken, aanleiding r geweest tot het ont staan der Aprilgrappen. Deze voorstelling is echter zeer onwaarschijnlijk, daar reeds vóór dien tijd de Aprilgrappen in andere landen bestonden. Ook onze Zuidelijke na buren kennen 1 April; zij noemen dezen dag „verzenderkensdag", omdat de foppe rij daar bijna hoofdzakelijk bestaat in het zenden van iemand om een belachelijke boodschap naar zijn buurman, die den vra ger op zijn beurt wederom verder stuurt. In het uitdenken van malle boodschappen zijn de Belgen al bijzonder vindingrijk. De Duitschers spreken van April-schickende Engelschen van „al-fools-day" (alle gek- ken-dag), terwijl de Denen iemand „voor April laten loopen". Bekend om zijn April grappen was ook Peter de Groote van Rusand, die er steeds een menigte wist te bedenken, we'.ke echter alle steeds ge tuigden van zijr. ruw en despotisch ka rakter. Tegenwoordig wordt meer en moer aangenomen, dat de dwaze gewoonte van 1 April het overblijsel is van een oud-hei- densch feest, hetwelk met het begin van de lente samenviel. een verzekeringemaatschappij de kosten van haar expert zelf. Da-t ligt in den aard der zaak:. Wanneer het anders is, behoort dat in de polis te zijn uitge drukt. Vraag: Welke is de kortste weg van Alphen aan den Rijn naar Dordrecht via Rotterdam en buiten Rotterdam om? Antwoord: Alphen a. d. Rijn, Bos koop, Waddinxveen, Nieuwerkerk, Rot terdam, Katendrecht, Oosthoek, De Punti Wevershoek, Rijsoord. Zwijndreoht, Dor drecht. De andere route is van Nieuwer kerk via station Kontenoord langs den Ringdijk, voorbij eerste stoomgemaal links af naar 'B-Gravenweg, Capelle a. d. IJssel, Krimpen a. d. IJssel, De Noord, Krimpen a. d. Lek, Elshout, Kinderdijk, A blasserdam, Westeind, Papenclrecht, Dordrecht. V r a a g: Welk is de kortste rijksweg van Voorhout naar Oud Vossemeer? Hoe veel K.M? Antwoord: Voorhout, Oegstgeest, Wassenaar, Den Haag, Delft, Rotterdam, Chariois, GoidsohaJxoord, Klaaswaal, Nu- mansdorp Willemstad, Dinteloord, Steen bergen, Notendaal, Nieuw Vossemeer, Oud Vossemeer. Afstand 100 K.M. Vraag: Wat is de kortste weg van Noordwijk naar Gemert per auto? Hoe veel K.M? Antwoord: Noordwijk, Leiden, Al phen aan den Rijn, Bodegraven, Woer den, Oudenrijn, Utrecht Houten, Schalk wijk, Culemborg, Buuima'sen, Meteren, Waafdenburg, Zalt Bommel, Hedel, 'b Her- tcgenb'osoh Hintham, Berlicim, Hees- wijk, Dinther, Veghel, Erp, Gemert. Af stand 135 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Veur naar Zwolle? Hoeveel K.M? Antwoord: Veur, Voorschoten, Lei den, Alphen a. d. Rijn, Woerden, Ouden rijn Utrecht, de Bildt, Amersfoort, Hoe velaken, Vooithuizen, Oud en Nieuw Mil- ligen, Het Loo, Vaassen, Ernst, Epe, Heerde, Hattem, Zwo'le. Afstand 155 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Zoeterwoude naar Enkhuizen? Hoe veel K.M? Antwoord: Zceterwoude Leiden, Oegst.geest, Sassen'heim, Lisse, Hillegom Bennebrcek, Haarlem, Schoten, Sant poort, Beverwijk, Castricum Limmen, Heiloo, Alkmaar, Koedijk, Sehoorldam, Mennister.buurt Oude Sluis, Westeinde, Helder. Afstand 104 K.M. Vraag: Welke weg moet ik vanuit Alphen aan den Rijn volgen voor een be zoek (per fiet9) aan de bloem bl len vel den als ik ook Warmond aan wil doen? Antwoord: Alphen a d. Rtja Lei den, (Hooge Rijndijk— Zijlsingel, Heeren singel, Maresingel, Haarlemmcrtrekvaart) Warmond, Warmonder weg, Sassenhrim, Lisse, Hil'egrm; terug over den Looe'or weg en Voorhoutschen weg, desrewenscht rog naar Noovdwijk-Binnen en terug over Rijnsburg naar Oegstgeesk Leiden, Al ©hen a. d. Rijn.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14