KINDERWAGEN MAANDAG 30 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 UIT DE OMGEVING LISSE. Stemming groslijst. De uitslag van de ge houden stemming voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. Uitgebracht in stemdistrict I: 167 stemmen, in II: 44 stemmen, in totaal 211 st., 1 van onwaarde. Hiervan verkreeg de heer Barnhoorn in I: 26 st., in II: 2 st., totaal 28. J. Berbee Gz. in I: 32 st., in II 6 st,, in totaal 38 G. Vreeburg: in I: 28, in II 7 st, in totaal 35 st. F. N. A. Beysens in I: 14, in II: 2 st., in totaal 16 st, L. C. Elfring in I: 12, in II 3, in totaal 15 st. H. v. d. Vlugt Mz. in I: 53, in II: 24 st., in totaal 77 st. De rangorde is als volgt: no, 9 H. v. d. Vlugt Mz., no. 10 J. Berbee Gz,, no, 11 F. N. A. Beysens, no. 12 G. Vreeburg, no. 13: L. F. Elfring en no. 14: Barnhoorn. Roodvonk. In de week van 22 tot en met 28 Maart zijn binnen deze gemeente 2 geval len van roodvonk geconstateerd. Sluiting Tuinbouwcursus. Vrijdagavond is de tweejarige tuinbouwcursus der afd. Lisse van Bloembollencultuur officieel beëindigd. Daartoe waren in het leslokaal met de leer lingen en hun onderwijzer samengekomen de Rijkstuinbouwconsulent, het afdeelingsbestuur, de commissie van Toezicht en enkele ouders, De onderwijzer, de heer W. A. van der Wal van Hiliegom, demonstreerde in een vraagge sprek met z'n leerlingen wat gedurende de 2 winterhalfjaren was onderwezen, waarna de heer Volkersz, rijkstuinbouwconsulent z'n te vredenheid betuigde over de gemaakte vorde ringen en den onderwijzer bedankte voor zijn toewijding voor dit onderwijs. Daarna werden getuigschriften, dat de cursus met vrucht was gevolgd uitgereikt aan de navolgende leerlin gen: J. H. Beukers, J. de Jonge, A. van Kos- sen, W. Buurman, J. van t Riet, C. P. van Reuwijk, H. Noort, J van der Blom, P. Baart- man, L, Tanis. J v. d. Laan, A. van Es, J. Schaap en A. de Groot; aan 2 leerlingen kon geen getuigschrift worden uitgereikt. De afd voorz., de heer Verduyn, reikte toen met een toepasselijk woord aan de drie beste leerlingen een blijvende herinnering aan dezen cursus uit, waarna bij monde van G. Beukers, namens de leerlingen dank werd betuigd aan allen, die hadden meegewerkt, om den cursus tot stand te doen komen en hij dankte den on derwijzer voor de ontvangen lessen, waarna hi) dezen als blijvende herinnering aan een prettige samenwerking een krantenstandaard aanbood en een zilveren vaasje met bloemen. De heer van der Wal bedankte de leerlingen voor deze mooie cadeaux, de aanwezigen voor hun blangstelling en sloot toen met een waar derend en opwekkend woord deze openb. les, HILLEGOM Werkloozen. Gelukkig mindert het aan tal werkloozen flink; het aantal bedraagt vol gens de laatste opgave 109, n.l. 1 fabrieks arbeider, 1 broodbakker, 1 roann en 1 vr. kan toorbediende, 1 snelpersdrukke-, 1 halfwas meubelmaker, 4 timmerlieden, 1 betonwerker, 1 grondwerker, 4 opperlieden, l betontimmer- man en 92 land- en tuinbouw- en bloemist arbeiders. Arbeidsbemiddeling. B. en W. stellen den Raad voor tot leden der Commissie voor Ar beidsbemiddeling te benoemen de heeren: J. Veld. van Zanten, van den Endelaan; H. Monteng, Stationsweg en Th. Stevens, Tres longstraat. Geboren: d. van J. M. PironRietveld z. en d. van H. de Fvogelde Rooy z. v. C de GrootBroekhof z. van C. Warmer damde Wit. Ondertrouwd: E. J. Ruigrok en J. Verhoeven. Overleden: G van Eerden wed. van J. Veen 72 j. KATWIJK Personalia. De voorzitter van de arbi trage-commissie voor het visscherijbedrijf, mr. J v. Kettingen Tromp heeft als zoodanig be dankt. Stemming groslijst. De uitslag der gehouden stemming door leden der R.K. Kiesver, voor de definitieve lijst der gemeenteraadsverkiezing heeft uitgemaakt dat de volgorde der lijst zal zijn no. 1: H. W Grimbergen, no. 2. F. J. Luy- ten, no. 3 Jac, Meijer.' VOORHOUT Eindles Landbouwwinterschool. Woens dag, 1 April a.s., des voormiddags om half elf za' de openbare eindles van R.K. Landbouw winterschool alhier, plaats hebben. Deze les is voor belangstellenden toegankelijk. Trekhondenkeuring. Op 14 April a.s., des voormiddags 9J4 uur, zal de jaarlijksche her keuring worden gehouden van de trekhonden. Deze keuring heeft plaats voor het Gemeente huis. Houders van trekhonden worden erop gewezen, dat de hondenkarren volledig moe ten worden uitgerust. DE KWAKEL Gemeenteraadsverkiezing De verkiezing van leden voor den gemeenteraad zal in deze gemeente plaats hebben op Woensdag 15 Mei Mond- en klauwzeerIn de Zuider Leg- meer alhier is bij twee veehouders het mond en klauwzeer weer uitgebroken. lJk en herijk. In deze gemeente vindt de ijking van maten en gewichten plaats in het Parochiehuis te Uithoorn op Dinsdag 7 April van 1012 u. van 1316 uur Woensdag 8 en Donderdag 9 April van 9.3012 en 1316 u. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Dinsdagmiddag te 2 uur, Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbe sluit d.d. 26 Februari 1931 no. 26 tot het aan gaan van een geldleening van 44000. Voor stel van B. en W. tot ruiling van gronden met de R.K. Woningbouwvereeniging „St. Anto- n-us van Padua" en tot aankoop van een per ceeltje grond gelegen aan de Julaianastraat, behoorende aan genoemde vereeniging. 4. Be handeling begrooting Schoolartsendienst voor het tijdvak 1 April—31 December 1931. 5. Verhuring van een perceeltje weiland gelegen nabij den Koninginneweg. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Bouwverordening. 7. Voorstel van B. en W. tot rioleering van een gedeelte van den 's Gravendarascheweg, n.l. van het perceel no. 38 af tot de zanderijsloot, en het leggen van een trottoir ter plaatse. 8. Verzoek van het Bestuur der Ned, Herv. Schol alhier om overeenkomstig artikel 72 der L O.-wet gelden beschikbaar te stellen voor verandering van inrichting der school en voor nieuwe schoolmeubelen. 9. Voorspel van B, en W tot onbewoonbaarverklaring van de wonin gen. Schoolstraat nos. 18, 20, 22 en 24. 10. Ver zoek van den heer C. Th. Willemse om een straat te mogen aanleggen op een ten Zuiden van de Havenstraat gelegen terrein. 11. Voor stel van B. en W. tot vaststelling van een ver ordening op het beheer van het Grondbedrijf. 12. Verzoek van den heer J. P. de Jong ora eervol ontslag als 4den ambtenaar van den Burgerl. Stand. Benoeming van een 4den amb tenaar van den Burgerl Stand. 13. Wijziging van de Instructie voor den gemeente-ontvanger Benoeming van een waarn gemeente-ontvan ger. 14. Schrijven van den directeur van het postkantoor te Hiliegom, in zake de instand houding van het poststation in „De Zilk". 15. Benoeming van een lid van Stembureau II. Gemeenteraadsverkiezing. Bij 't bestuur der Kiesvereeniging „Recht en Orde" zijn voor de groslijst voor de raadsverkiezing lijsten inge leverd, waarop voorkomen de volgende can- didaten: 1. E. Oosldam Hzn. 2. E. Oostdam Jac.Zn. 3 L. M. van Noort. 4. W. Th? Lange- veld. 5» A. H van Noort 6. J. W. van Parera 7 C. v d Klauw 8. J, van der Voet. 9. M. van der Tocht. 10. P. Arts. 11 H Looijestein. 12 J P. van der Ploeg. 13. N. H. de Klerk. 14. J. van den Burg Czn. 15. Dr. Sengers, 16. H. van Kampen. 17. P. Duivenvoorden Jzn. 18. G A. Verdègaal. 19. J. van den Berg Wzn. 20. C A. van Paridon. 21. Job. Pennings, 22. J. van Schooten Azn. ALKEMADE. Geboren: Anna Christina, dochter van Jae. Turk en K. van Klink Johan na Catharina Maria, dochter van A. H. 'de Mnnnik.en G. C. J. Wezenberg Pe trus Wilhelmus Jozef, zoon van C. P. Zandvliet en M. Loos. Ondertrouwd Hendrik Cornelia van Ttterson, wed. 54 jaar en Jacoha Jo hanna Helena Jansz., jd. 55 jaar Petrus Hendrik van den Bosch, jm 28 jaar en Jo- Voor een mooie soliede, elegant, prima veerend in fijne kleuren uitgevoerd SLAAGT U STELLIG bij HAARLEMMERSTRAAT 96-98-100-113 In onze Etalages ziet U slechts enkele soorten, doch bij eon bezoek aan onze speciale Afdeeling heeft U keus uit ruim 70 üer allernieuwste modellen Prijzen van t 21.90 tot f 60.- VACHTEN 450. 5 95. 7.40. 890 KINDERSTOELEN 4.95, 6.95, 875 LOOPREKKEN 5.95, 7.50, 8.75 HSf Paasch-Reclame! Deze week geven wij bij aankoop van een Wagen van f30 en hooger een ZIJDEN WAGENDEKEN CADEAU hanna Maria Masker, jd. 24 jaar. Overleden Maria. Catharina Ge- rarda Borst oud 1 jaar. OUDE WETERING. Winkelweek. Zooals wij reeds eenigen tijd geleden gemeld hebben zal er alhier een winkelweek worden gehouden. De voorbereidende werkzaamheden zijn thans in zooverre gevorderd, dat het thans mo gelijk is om enkele nader bijzonderheden te kunnen mededeelen. De winkelweek zal worden gehouden van 923 April a.s. De opening" zal plaats hebben in Hotel Van den Bosch op Donderdag 9 April a.s. des namiddags te drie uur door den eei-e- voorzitter. den edeleehtb. heer Burgemees ter. Het eere-comité, bestaat voorts nog uit de heeren Ir. A. O. Riisdük. Dr. A. van der Bijl en Joa Pennimr de Vries. De toegang tot de offiriee1© opening is voor alle deelnemers vrij en hunne aanwe zigheid wordt, zeer op prijs gesteld. Het Comité verzoekt aan alle inwoners om ge durende de winkelweek de vlaggen uit te steken, opdat de plaats gedurende dit evenement een zoo feestelijk en kleurig moaelijk aanzicht zal hebben. Voor de aan de winkelweek verbonden verloting, waartoe van het Gemeente-be stuur reeds toestemming is verkregen, zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. De le prijs is een rijwiel (dames- of heeren), 2e prijs een dressoir; 3e prijs een divan; 4e prijs een Electrische Kamerlamn5e prijs een deken en voorts nog talrijke andere prijzen. Wij spreken gaarne den wensch uit, dat deze eerste Oude Weteringsche winkel week voor de organisatoren een volledig suoces zal afwerpen. ROELOFARENDSVEEN. Aanbesteding. Dezer dagen vond in het gemeentehuis alhier de aanbesteding plaats voor den bouw van een watertoren ten bohoevo van de stiohting drinkwater leiding de Drie Gemeenten. Do uitslag luidde, als volgt: N.V. Beton- en Bouwbe drijf Tubantia te Enschede voor plan I 24.686.— plan II 23.982.— C. J. Kie- bert te Sassenheim plan I 25.450.plan II 25.600.Gebrs. J. P. van Wijk te Alphen aan den Rijn voor resp. 27.800. en 29.700.Tlv L. J. Zitman te Leiden voor 26.000.— en 27.500.— C. M. Dee- renberg te Alphen aan den Rijn voor 27.740.— en 29.680.— S. Strijk te Rijpwetering voor 29.950.— en 28.900. N.V. Visser en Smits te Papendrecht voor 30.300.— en 29.000.Chr. Overdevest te Rijnsaterwoude voor f 32.300.en 31.600; N.V. Sliedrechtsche Betonijzer- bouw P. Volkert voor 32.900.en f 29.909.— C. J. van Berkel te Leimuiden voor 33.450.— en 32.400.— Ir. W. L. Eerkens en Co. te Amsterdam voor f 33.800 en 32.000.— N.V. Betonwerken en Met selbedrijf Gebrs. Langhout te Aalsmeer voor f 34.500.— en 33.400.—. De gunning werd aangehouden, terwijl een bilict niet in aanmerking' kwam daar het niet geze geld was! RIJPWETERING. Eindles Landbouwcursus. Vrijdag avond werd in de R. K. Bijz. School al hier de eindles gegeven van den algemee- nen landbouwcursus. uitgaande van het Departement Rijnsaterwoude van de Hol- landsche Maatschappij van landbouw. Deze eindles werd bijgewoond door den rijkszui- velconsulent uit Den Haag, de heeren Rotteveel en Heemskerk als commissiele den en den Gemeentesecretaris, die we gens afwezigheid van den Burgemeester laatstgenoemde vertegenwoordigde. De gestolde vragen werden door de cursisten vlot beantwoord, zoodat deze cursus een succes mag worden genoemd. Na afloop van de les werd het woord gevoerd door den heer Neep, rijkszui vel consul ent, die eroo wees, dat de cursisten pas aan het begin waren van een nieuwe r-eriode. H" hoonto dat de gegeven leerstof ook in het datreliiksch leven in practijk zal worden gebracht en spoorde allen aan vooral in de wintermaanden hun kennis te verreken door herhaling van het geleerde, het hou den vau een vervolgcursus, besorekineen onderling over den landbouw en veeteelt en door het lezen van tijdschriften op den landbouw betrekking hebbende. Sor. bracht, tot slot nog eeu woord van dank aan de beide leeraren voor liet gegeven onderricht en reikte hierna de getuig schriften uit. Het woord werd vervolgens gevoerd door den heer Heemskerk, die wees op het. degelijke ónderwiis. dat door de beide leeraren was gegeven. Sr>r. spoor de de cursisten aan tot het in prnetiik brengen van het geleerde, want van dezen cursus verwacht hij voor de toekomst zeer goede resultaten en bracht dank aan de leeraren voor de geeeven moeite. Hierna sprak de gemeente-secretaris eon kort woord. Spr. had met zeer veel genoegen en aandacht deze eindles biicewoond en twiifelde niet of de onderwezen leerstof zal in de toekomst strekken tot bloei van den boerenstand. Spr. hoopte dat teeen den win'er wederom een nieuwe cursus met nog grootere deelname zal kunnen ge geven worden en bracht een woord van dank aan de commissieteden. de heeren Heemskerk en Rotteveel, die het initia tief hadden genomen tot dezen cursus. Tot slot richtte de beide leeraren nog een woord tot de cursisten. VOORHOUT. Stemming groslijst De uitslag van de gisteren gehouden stemming in de R. K. Kiesvereeniging over do candidaten, voorkomende op de groslijst voor de ver kiezing van leden van den gemeenteraad' DE OUDE FLESCH. Er was ,een oude, grijze flesch Waar vroeger wijn in zat Maar die men op een vuilnishoop Nu weggesmten had; Wanneor dje flesch eens zingen kon Zooals men zong door haar Dan gaf die ilesch misschien eon les Niet wijs, maar wonderbaar. Zij werd geblazen te Leerdam Van glas zoo teeder groen; De. blazer die het werkje deed Is lang al met pensioen; De flesch werd door een handelaai In wijnen aangewend.... En kostte zoo van de fabriek. Maar anderhalve cent. Toen ging ze naar een kelder toe En werd gevuld met wijn Gekurkt, gebotteld en verzorgd En naar het magazijn. Men plakte voor het. smaakverschil Een etiket er op En kostte m de prijscourant Die zelfde flesch een pop. Zoo ging zij naar een restaurant En kwam bij een diner En in een wiegje, zacht gevoerd Bracht haar de sommelier. Een goede proever dronk haar leeg Tot op den laabsteu drop Toen bracht, alweer dezelfde flesch In eens een tientje op. Toen kocht haar, keurig schoor. gemaakt De koster van de Kerk Ze werd met wijwater gevuld Voor een verheven Werk Toen heeft ze in een arm gezin Iets schoons geopenbaard Toen kostte ze geen halve cent En was millioenen waard. Nu ligt ze op de vuilnishoop Begraven als een mensch: Die al voor lang heeft afgedaan Met eiken aardschen wensch. Weemoedig draagt zo daar het lot Zooals het haar geviel Wat nu nog waaide aan 'tiaar heeft Is enkel maar haar ziel. „Msbd." J. H. SPEENHOF!-'. is als volgt Uitgebrachte stemmen: Stemdistrict 1 239, TT 17S Totaal 417. Van onwaarde: resp. 8, 0 8. J. Oostdam resp. 36. 16. 5-?. P. van den Nouland 35, 52, 107; G. C. Pri-^ 23, 25. 48; F. M. Angevaare 43. 20, 63; A. van der Vlugt" 21. 17, 41Andr. de G»*oot 37, 26. 03: G. Witteman 132, 121, 253; H. J. Ve6ter 101. 67. 168: P. L. van der Hulst 115, 62, 177; W. van der Laan 133. 100. 253: J. van Gent. 15, 1». 29: J. L. Nijgen 95 92, 187; J. H. van der Voet 131. 122. 253 M. van Dam 10, 4. 14: W. van dei noeg 30, 33. 63; L. van der Geer 40. 11. 51: P. A. van Reisen 99. 104. 203; H. Bakker 9, 2. 11C. van Velzen 7, 2. 9. Derhalve zijn als no. 1, 2. 3, 4, en 5 ".e- kozen de heeren: W. van der Laan aftr. met 233. J. H. van der Voet aftr. met 253 en G. Witteman, aftr. met 253 stemmen. Door het bestuur zal de volgorde van deze candidaten worden benaald. Voorts P. A. van Reisen. aftr. met 203 en J. L. Xijssen aftr. met 187 stemmen. KERKNIEUW* Het Kruisheerenklooster te Zoeterwoude. Tot professor in het Kruisheerenklooster te Zoeterwoude is benoemd de zrereprv. zeerrrel. heer dr. H. v. Rooyen. leeraar in het Kruisheerenklooster te Udeti. Pastoor J. C. P. Bos. f Zondagmiddag am half vier is op 73-ja- rigen leeftijd overleden do zecreorw. heer J. C. P. Bos, pastoor van de parochie van den H. Johannes den Dooper te Arnhem. Op heb vliegveld Schiphol te Amsterdam heeft Zaterdag DE HULDIGING plaats gehad van den heer Van Tijen, die, zooals men weet, een solovlucht heeft gemaakt van Amsterdam naar Batavia net zijn Pandervliegtuig „Adelaar''. De heor Van Tijen begeeft zich door een haag van rneis kes in het wit gekleed naar het vliegstation op Schiphol. Zaterdag werd te Staphorst door de N.V. Ontginnings Mij. „Overijssel" op het ont gonnen complex der Staphor starheide een BOOMPLANTDAG gehouden. Z Exc. Minister Ruys de Beerenbrouck plantte den eersten boom, welk moment hierboven in beeld wordt gebracht.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9