UIT DE OMGEVING SPORT UIT DE RIJNSTREEK ACADEMIENJEUWS STADSNIEUWS MAANDAG 30 MAART 1S31 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BI AD PAG. 2 BODEGRAVEN Boerenleenbank. De waarn. voorzitter., de heer Andr, Veelenturf, opent de vergadering, deelt mede dat de voorzitter, de heer K. Jeu- née afwezig is wegens ziekte en wenscht hem spoedige beterschap. Hij heet allen welkom en hoopt, dat spoedig betere tijden zullen aanbre ken, vooral voor de veehouders en landbou- De secretaris, de heer A. de Vos, leest daar na de notulen voor, die onder dank zonder aanmerking worden goedgekeurd. Aan het jaarverslag van den secretaris ont- leenen wij, dal de verwachting over verlaging van rente helaas werkelijkheid is geworden. De spagfgelden hebben het millioen over schreden, 1147 boekjes zijn voor bijschrijving van rente enz. ingeleverd geweest. Een bij zonder woord van dank was het werk der financieele commissie. Het ledental is statio nair gebleven op 246. De winst bedroeg het afgeloopen jaar ruim ƒ4000. Vervolgens komt het verslag van den kas sier den heer P. v. Niekerk aan de orde. Ontvangsten: Inhoud der kas op Dec, van het vorig jaar 20861.04, ontvangen van de spaarbank 953951.43, terugbetaalde voor schotten J 73267.van de leden in loopende rekening 555371.50. van de Centrale Bank J 441235.81, van verkochte waarden 4000, van afschrijvingen 1000. Op de reserve ge- biachte winst ƒ2043.05, ontvangen rente van voorschotten 9078.40, id, leden in loopende rekening 20531.54, id, coupons 560.id. de Centrale Bank 1255.25, id .jaar-deposito C BJ 4145.83, diverse ontvangsten 599.42, totaal ƒ2099171.27. Uitgaven: Uitgegeven aan de spaarbank 902152.08, gegevem voorschotten 38100. aan de leden in loopende rekening ƒ540717.43 aan de Centrale Bank 534334.03, uitgegeven rente aan de spaarbank ƒ35061.17, id. leden iu loopende rekening 2836.74, id. de Cen trale Bank bijdrage Centrale Bank 225.64 Salaris kassier 2200.afschrijvingen 1000.—, diverse uitgaven 2826.85, op de reserve gebrachte winst ƒ2043.05, inhoud der kas op 31 Dec. van dit jaar 36074.23, totaal 2099171 27. Bezittingen: Inhoud der kas op 31 Dec. van dil jaar 36074.23, uitstaande voorschotten 191865.04, tegoed in loopende rekening van rekeninghouders 416665.63, id, de Centrale Bank ƒ370305.98, tegoed van jaar deposito C B. 100000aandeelen Centrale Bank J 140.aandeel Coop. Grondkap, Bank 100.deposito Oblig. C. B. ƒ8000.vaste goederen 7000.meubilair 1.nog te vorderen rente van voorschotten 1669.21, to taal 1131822 09. Schulden: schuld aan de Spaarbank f 1006887,60, schuld in loopende rekening aan rekeninghouders ƒ91607.25, id, het reserve fonds 29149.65, saldo winst 4177.59. Totaal 1131822 09. De financieel commissie geeft schriftelijk rapport, uitgebracht door den kassier. Op 19 Maart waren de boeken gecontroleerd en schitterend in orde bevonden. De voorz. dankte dp commissie voor haar arbeid. De heer W. P Brunt brengt verslag 'lit van de algemeene vergadering te Utrecht gehouden Bij de volgende verkiezing voor een lid van den Raad van Toezicht, werd de heer T. Ag- terof met 60 van de 70 stemmen herkozen en neemt de benoeming weder aan. Bij de verkiezing van een lid van het be stuur, werd de heer Andr. Veelenturf, aftre dend, met 66 stemmen herkozen. De heer W. Brunt vraagt, of de 2e voorz. de benoeming weder aanneemt, waarop de heer Veelenturf zegt zijn krachten aan de bank te blijven geven. De heer Brunt dankt hem namens alle leden en spreekt in eenige welgekozen woor den zijn vreugde uit, drt de heer Veelenturf zitting in het bestuur blijft houden. De twee plaatsvervangende bestuursleden de heeren J. M A. Moons en H. v. Oosterom, werden bij acclamatie herkozen. Bij punt 9 over gratifciatie Bestuur en Raad van Toezicht, merkt d voorz. op, dat tijdens ziekte van voorzitter en kassier een tweetal bestuursleden de werkzaamheden verricht heb ben, en zegt hun daarvoor hartelijk dank. Daar de werkzaamheden van den kassier steeds grooter omvang aannemen, heeft het bestuur besloten het salaris te verhoogen met 300. De heer Ruting zegt namens de leden, dat al len zich daarmede kunnen vereenigen. Hij prijst den kassier voor zijn accuraat werk en behulpzaamheid. De kassier, zegt allen dank voor de algemeene goedkeuring van het besluit door het bestuur genomen- Toegevoegd wordt bij de financieele commis sie, waarin zitting hebben de heeren de Wind en Heijkoop, de heer v. Briemen. Als afgevaardigder naar de algem. verga dering te Utrecht werden benoemd de heeren Speelman en K. Kooyman, als plaatsvervan gers de heeren de Graaf en S. Baelde. De heer Ruling vraagt, welke de rente slandaard heden is en zegt dat gerapporteerd is, dat J 16000 meer in kas was dan gewoon en vraagt of dit bedrag is verzekerd. De kassier beantwoordt de vrager, zegt dat 9000 minder in de kas was, doch dat op 31 Dec. gestort werd, waarop niet gerekend was. De inbraakverzekering is door het waarborg fonds overgenomen. Spr. deelt mede, daf de rente is vastgesteld op 3 pet. los, 3pet. voor 1 jaar vast en 4J-4 pet. voor crediet en voor schot. De voorz. geeft verder inlichtingen en zegt dat door het bestuur geen andere regelingen kunnen getroffen worden. De heer Ruting wil het bestuur macht'gen ïoo noodig de renlestandaard tusschentijds te wijzigen wat door 't bestuur bevestigd wordt. De voorz. zegt allen dank en sluit de ver gadering. ZEVENHOVEN Kerkschapen. De kerkschapen zijn niet ubliek verkocht, maar onderhands. De 72 hapen brachten op 33.50 per stuk. GROENENDIJK Propag. Club „St. Petrus". Vrijdagavond werd ten huize van den heer D. G. v, d. Voort de algemeene jaarvergadering gehouden der Propag. Club „St. Petrus". Na opening door den voorz., werd, zooals gebruikelijk, verslag uitgebracht over de werkzaamheden der club in het afgeloopen jaar, waarna door den gees- stelijk adviseur de vragen, die gesteld waren door middel van een vragenbus, op zeer dui delijke wijze werden beantwoord. Daarna hield de heer Mank een lezing over het ontstaan en de gevolgen der thans heerschende werk loosheid. De aftredende bestuursleden werden bij ac clamatie herkozen. In de vacature Lourens werd gekozen de heer B, Captein. Nadat de door ekele der aanwezigen gestel de vragen naar aller genoegen werden beant woord werd deze goedgeslaagde jaarvergade ring op de gebruikelijke gesloten. LEIDERDORP Bijl. Vrijw. Landstorm. Alhier is onder voorzitterschap van burge®«ester K. Brug een plaatselijke Commissie gevormd ter onder steuning van de actie van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, Tot leden deze com missie zijn voorts toegetreden de heeren B. G Corts, gemeentesecretaris, ds. J. J. Dijk, N Koot, H. J. Lamers, J Peerenboom, die tevens opgetreden is als plaatselijk leider, en P E, Viervant Tukker. De installatie van deze commissie is be paald op Woensdagavond 15 April a.s., in het gebouw Irene alhier. In deze samenkomst die het karakter van een Landstormavond zal dra gen, zal als spreker optreden mr. dr. N. G, Veldhoen, hervormd predikant te Voorburg en lid van de Gewestelijke Landstormcommissie „Zuid-Holland West". Voorts zal o.m. een Landstormfilm vertoond worden. KOUDEKERK Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert morgen te 10 uur, ten Raadhuize. Agenda: 1. Notulen, 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Stemming inzake crediet voor den bouw van twee brugwachterswonin gen. 4. Stemming betreffende verlaging recog nitie verschuldigd door de commissie van voorbereiding der drinkwatervoorziening der gemeenten: Alkemade, Leimuiden en Rijn- zaterwoude. (Bij behandeling der beide sub 3 en 4 genoemde punten in de vorige vergade ring, staakten de stemmen), 5. Vaststelling ko hier hondenbelasting dienst 1931 en supple toir kohier hondenbelasting dienst 1930. 6. Vaststelling pensioensgrondslag gemeente-op zichter. 7, Benoeming leden schattingscom missie. Periodieke aftreding der heeren Ph. Qualm, D. Dorrepaal. M. Schenkeveld en Ant. van Egmond. 8. Wijziging gemeente-begrooting dienst 1931, 9. Comptabele besluiten. 10. Vast stelling voorschot art. 101 der Lager Onder wijswet 1920 ten behoeve van de Ned. Herv. School te Koudekerk voor het dienstjaar 1931 HAZERSWOUDL Gemeenteraad. De. Raad dezer ge meente vergadert Woensdagavond te 7.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge komen stukk. 2. Ontslag aanvrage Mej. M. van der Ben als onderwijzeres aan de Openbare School; 3. Benoeming onderwij zeres, voordracht: 1. Mej. M. N. J. Krijn Den Haag; II. Mej. A. Y. Mollema, !s-Iieer Arendskerke; III. Mej. P. O. Tuinzaad Zuid-Beemster. 4. Vaststelling kohier hondenbelasting 1931. 5. Vaststelling voorschotten aan de bijzondere scholen voor 1931. 6. Veizoek gelden beschikbaar te stellen voor leermiddelen v. d. derde klasse Chr. U. L. O. School. 7. Benoeming plaatsvervangend lid voor het sleipbu- reau in het 3e district. 8. Benoeming leden schattingscommissie voor de Inkomsten belasting. 9. Goedkeuring van het besluit van den Raad van Koudekerk tot het bou wen van twee brugwachterswoningen. 10. Voorstel tot wijziging begrooting 1930. DE KWAKEL. Stemming groslijst. Uitslag der gros lijststemming op Zondag 29 Maart. Totaal uitgebrachte stememn 211. Blanco 1. On waarde 18. Geldige stemmen 192. Behaald' hebbenA. J. Hoogenboom 258 punten. H. Klijn 495 p., Th. J. Könst 670 p., N. Ne derland 849 p., J. Plasmeijer 362 p., A. Re kelhof 383 p., J. A. Schelling 250 p., P. Sit- vast 492 p., E. Ver laan 525 p., A. Vlasman 453 p., A. Voorn 245 p., C. Th. Zaal 419 p. Alzoo komen op de officieele lijst: no. 1 N. Nederland, no. 2. Th. J. Könst, no. 3 E. Verlaan, no. 4 H. Klijn, no. 5 P. Sitvast, no. 6 A. Vlasman, no. 7 C. Th. Zaal. OEGSTGEEST Stemming groslijst. Gisteren had in het Patronaat de steminjf plaats voor de eerste plaats op de officieele R.K. lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing Uitgebracht werden: 257 stemmen, verdeeld als volgt:'A. J. Dofferhof 8, A. Driessen 0, L. v. Elzen 4, A. H. v. d. Hulst 5, P. J. M. Kort man 81, J. H, Kuiken 2, C. P. J. Paardekoo- per 5, J. W. v. d. Post 0. H. W. Rubenkamp 144, J. Smit 3 en J. A. Verkuyle 5. Als no. 1 is dus op de lijst geplaatst wethouder H. W, Ru benkamp. LEIMUIDEN. VOETBAL DIOC. HAART,. BOND. fl. K. Sportvereeniging V. V. L. Om 12.30 uur moest de wedstrijd V. V. L. IIS. J. C. IV beginnen, doch het 2de wachtte tevergeefs, S. J. C. liet zich niet zien. Te 2.30 uur precies nam de wedstrijd V. V. L. 1—V. A. C. T een aanvang. Er ontspint zich een aantrekkelijken strijd, waarbij V. V. L. echter over alle linies sterker blijkt. Het duuit dan ook niel lang of V. V. L. beeft do leiding, ter wijl zij zelfs voor de rust den stand tot 40 opvoeren. Na de rust vertoont de wedstrijd een heel ander bpeld, want er zit absoluut geen spanning meer in. V. A. C. weet uit een penalty de eer te redden. Verder gebeurt er ni'els bijzonders meer, zood«t het eir-de kwam met een 41 zege voor V. V. I,. De leiding was bij den heer Zoet in goede handen. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Het tweede elftal speelde om 2.30 uur op eigen terrein tegen R. A. V. A. I uit Den Haag, Vanaf den aftrap ontwikkelt er zich terstond een vlug en enthousiast spel, waarbij beide doelen om beurten in ge vaar koujen, doch de resp. verdedigingen geven voorloopig met thuis. Langzamer hand komt A. V. V. iets in de meerder heid en het blijkt, dat her tweede elftal van plan is de puntjes thuis te houden, 'want allen doen hun uiterste best- en niet zonder succes, want spoedig weten zij de leiding te nemen, terwijl zij uit de vele aanvallen nog 2 maal welen te doelpun ten. Ook B. A. V. A. zit nie' stil en zij on dernemen gevaarlijke aanvallen op het A. V. V.-doel, doch de verdediging en in laatite instantie de keeper zijn ongenaak baar en als de scheidsr. het einde fluit, beeft A. V. V. een verdiende 30 over winning behaald. A .V. V. a speelde te Voorburg tegen Wilhelmus a en de A. V. V.'ers moesten tegen een versterkt Wilhelmus elftal met 31 het onderspit delven. A. V. V. b speelde te 1 uur op eigen ter rein tegen V. A. C. b. Het was een aard ice gelijkopgaande wedstrijd. Tot 'enkele mi nuten voor tijd bleef de stand 11, doch in de laatste minuten wist V. A. C. nog maals te doelpunten, zoodat A. V. V. b met 21 verloor, ofschoon een geliik spel- de juiste verhouding ware geweest. Bil JARTEN Nederlaagwedstrijden B. v. Hollandia. De gespeelde wedstrijd tegen de B, v. Flora bracht het volgende resulta at: J C v. d. Beng (Holl.) 200 22 59 9.09 B. v. d Voort (Flora) 147 22 31 6.06 P. M, v. d. Berg 200 36 24 5.55 P H. v. d. Voort 159 36 14 4.41 J Remmelzwaal 150 33 24 4.51 C v. Dam 132 33 15 4— B v. Beelen 136 37 16 3.67 Jer. Koelewijn 150 38 12 3.94 Hollandia 686 car. Flora 588 Nader is door het bestuur der B. v. Hollan- dia besloten, dat door de n os. 3 en 4 150 car. gespeeld worden. ALPHEN AAN DEN. RIJN Gasverbruik. Wij herinneren er onze le zers aan, dat vanaf 1 April a.s. de gelegenheid zal bestaan, zich ten kantore var de Water en Lichtbedrijven op te geven voor het vast rechttarief voor gasverbruik. Aanrijding. Door een autobestuurder R. uit Oegstgeest werd Zaïerdag bij de politie aangifte gedaan, dat hij met zijn vrachtauto was aangereden door den bestuurder van een melkauto W. v. d. St., tengevolge waardoor zijn wagen werd beschadigd. Het ongeval werd veroorzaakt, doordat v. d. St., aldus volgens genoemden bestuurder, bij een landbouwer het erf kwam afrijden en geen richting aangaf. De vleeschkeurings-kwestie. In vervolg op ons bericht van Zaterdagavond dat bij de gehouden controle ter uitvoering van de vleeschkeuringsverordening niet minder dan 8 ■winkeliers werden verbaliseerd wegens het in voorraad houden van vleesch en vleeschwaren niet voorzien van het vereischt wordend keu- r'ngsmerk, kunnen wij thans nog melden, dat door een 7-tal van de 8 gevolg werd gegeven om genoemde vleeschwaren alsnog ter keuring aan de slachtplaats aan te bieden. Door den winkelier C. V. werd zulks echter geweigerd, zoodat bij dezen Zaterdag niet minder dan plm. 80 kgr. vleesch en vleeschwaren in beslag v.erd genomen. Naar het concours De R.K. Gem. Zang vereeniging „Oefening baart kunst" zal 2den Pinksterdag deelnemen aan het te Rotterdam te houden nat. zang- en muziekconcours en uitkomen in de afdeeling „Uitmuntendheid", Geboren: Nicolaas z. van N. Samson en E M. "Preston Gerrit d. van C. Kroes en G van d. Oever Corenelis J Th. J. z. van J. de Jong en J. A. van der Aar Oetje d van P. van den Bosch en M. v. Abshoven Maria Th. d van B. van den IJssel en J. F. G. Sluis Johanne Alberdina d. van L. Sprey en M. Altona Adrianus z. van P. J. v. d Aar en G. Oltgaar. Getrouwd: J, van Leeuwen 29 j. en J, A Domburg 19 j. C. van 't Wout en H. Ver maas 19 j. Overleden: Geertje Hoogendoorn wed van D. Schellingerbout 87 j. Aalbertje var Reenen echtgen. van J. v. Asselt 57 j. Leen dert Zuidam 4 j. Anjo Harryvan echtgen van H. Dijkstra 28 j, ZWAMMERDAM Geboren: Christina Geertruida d. van D appendel en J. W. van Dijk Jannetje d in J. A van Termeij cn M. Wieman. Ondertrouwd: W. van Holst jm. 19 j. e Amsterdam en G. W. de Jong 21 j. Stemming groslijst. Uitslag stemmiiv groslijst van de Gemeenteraaclsverkiezin 2de gedeelte. Uitgebracht 176 geldig1 stemmen. Op J. J. Hocgervorst 156, A. Hi dra, 106, J. J. Straathof 154, P. M. v. d Zon 112, zoodat op de groslijst staat Ho gervorst no. 4, J. J. Straathof no. 5, P. M v. d. Zon no. 6, en A. Hijdra no. 7. WASSENAAR. Botsing. Op den Rijksstraatweg nabij de van der Oudermeulenlaan had Zater dagmiddag een ernstige botsing plaats tus- schen twee auto's. Uit deze laan kwam een auto voor vleesch vervoer van de fir ma .^volr uit den Iiaag, bestuurd door van den B. alhier. Op hetzelfde oogehblik kwam' uit de richting Leiden een luxe-auto met groote vaart. Deze reed op den transport auto in, met het gevolg, dat de wagen na genoeg in elkaar werd gedrukt. De bestuur der liep verschillende vleeschwonden op, welke door dr. Baart de la Faille werden verbonden. Een partij vleencbwaren kwam in het zand terecht. De luxe-auto liep lich te schade op. Beide wagens werden naar garage Nieuw-Wassenaar opgesleept. Op den hoek Katwijksche weg Schoolstraat had Zondagmiddag een bot sing plaats tusschen twee auto's. Beide wagens weiden licht beschadigd. Geboren: Leontine, d van P. K. Pel en A. O. H. Tielenius Kruythoff Johannes z. van J. Veerman en M. C, van Zwol Adriaan z van P. van Hoven en J. Keijzer Marijcke d van R. van der Wel en M. A. Swarttouw Maria Constanlia Josephina d. van C, J, van der Aa en M. H. Smulders Harold z. van J. Baart de la Faille en Jonkvr. E. A. van Fo- reeat Nicolaas Adrianus Joseph z. van J. A. Snelderwaard en M. A. Wensveen Ger- ril Jan z van G. J. Huntelerslag en T. Rem- merjwaal Petrus Leonardus z. van A. van Rhijn en P. J, H. van Leeuwen. Ondertrou w.d: G. van Tol en W. Schutte. Overleden: Christiaan Ludwig Benz 63 j wedr. van M, A. de Kluizenaar Petronel- la Elisabeth Louter 20 j. ongehuwd Gerrit Hermsen 22 j. ongehuwd Jan Jacobus Bru- na 54 j. ongehuwd. Johanna Gertruda Hen- *ica van de Mortel 41 ongehuwd Maria van der Zalm 44 j. ongehuwd Cornells Hoogteijling 89 j. echlg. van W. de Jong Pieternclla Hazendonk 75 j. wed, van C. van den Berg. RIJNZATERWOUDE. Stemming groslijst. Uitslag stemming voor de groslijst voor de Gemeenteraads verkiezing 2de gedeelte. Uitgebracht 64 geluige stemmen. Up A. Th. cle Boer 53, H. L. Heemskerk 55, H. J. Heins 46, (Jhr. Verhaar 38, zoodat op de groslijst komt H. L. Heemskerk no. 4, A. Th. de Boer no. 5, H. J. Heins no. 6 en Ühr. Verhaar no. 7. Noodlanding. Zaterdagmiddag moest een Pandervliegtuig een noodlanding ma ken op 't weiland van clen heer A. v. Eg- mond. Ze geschiedde zonuer ongeval. Na tien minuten kon hij weer opstijgen en zijn vlucht vervolgen. Missie-tentoonstelling. 't Voornemen bestaat, dat de Missienaaikrans alhier op Beloken Paschen een missietentoonsteliing zal houden, waaraan verbonden zijn een tombola en bazar. Nadere bijzonderheden hie'romtreni volgen nog. LEIDEN. Geslaagd: Oainidii'daatsexamen Indisch Recht de heeren TAulen Mas Walsejo (den Haag) en II. M. Haye (Sche verungen). Voorbereidend Kerkelijk examen P. van Wijnen (Gouda). Werkloozenzorg. Sedert de laatste opgave, zijn ingeko men de volgende giften: Van de R. K. Bak kers voor het gemeenschappelijk ontbijt 450 broodjes en krentenbollen, N.N. 10 pond ham en woist; N.N. 5 pond boter en van de vakafdeelingen bluemen ter opluis tering. Bond van Overheidspersoneel ƒ40; N.N. ƒ15.—, N.N. ƒ1.—, N.N. ƒ1.—, Col lectebussen 4.50. Het ontspanningslokaal blijft nog steeds het middelpunt voor de werkloozen. Hier worden nog steeds"per week 350 a 400 kop pen thee en een zeifde aantal koppen kof fie gratis geserveerd. i Met het oog op de a.s. Paaschdagen doen wij nogmaals een beroep op de milddadig heid onze R. K. stadgenooten. Voor de R. K. nerkloozen zouuen wij gaarne a.s. Vrijdag een uitkeering van levensmidde len houden, doch hiervoor is eenig geld noodig en onze kas is zoo goed als ledig. Helpt ons aan onze 150 werkloozen niet alleen een zalig maar ook een vroolijk Paaschfeest te bereiden. Alle bestuuisleden van den R,. K. Volks bond nemen giften voor dit doel aan, ter wijl het gebouw van den Volksbond, Steen- schuur 15, den geheelen dag geopend is en zelfs de kleinste gave in dank ook daar aangenomen wordt. Volksbondnieuws. De eerstvolgende ledenvergadering van .en Ned. R. K. Volksbond afd. Leiden zal plaats hebben op Dinsdag 14 April a.s. Behalve jaarverslag van, den secretaris /.al op dien avond de voorzitter van den Raad van Arbeid, de weled. heer Goslinga, een uiteenzetting geven van de werkin; .-au de Ziektewet, toegelicht met lichtbeeJ Jen. Het bestuur van den R. Iv. Volksbon erzoekt beleefd aan vak- en onderafdee .ngen geen vergaderingen uit te schrijve p Vrijdag 10 April, zulks in vei band me o". K.R.O.-avond in de fcitadsgehoorzc p dien datum. Agenda LEIDEN. Woensdag. Ver. Kleeding- en Schoolkin dervoeding, Pieterskerkgracht 11, 8 uur. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Maart tol en met Zondag 5 April a.s. (lsten Paaschdag) waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502 en D. J.-van Driesum, Mare 76, tel. 406. Maandag 6 April (2den Paasch dag) neemt waar apotheek: C. B. Duyster Nieuwe Rijn 18, tel. 523. Zilveren jubiloum. Donderdag 2 April a.s., herdenkt de heer C. Plaisier den dag, dat hij voor 25 jaar als blikslager bij Tieleman en Dros' Con- .servenfabriekën in dienst trad. Handelsregister K. v. IC. W ij z i g i ng. 28 Maart. Naannlooze Ven noot s.cha.p Klei wa.reSkfc brick „Nieuw Werk lust". Haecrswoude, R ijk'asit&jat.wcig A 14. Ovërl. Ocimm.: G. H. Kieviet, Rotterdam, d.d. 11 Maart 1931. Do te Leiden' tot semi-arts bevorderde student W. M. ilim is bestemd tot reserve officier van gezondheid bij den geneeskun digen dienst der landmacht. Zaterdag slaagden te Amsterdam voor Ned. R. K. Bond van „Groote" schrijvers voor stenografie, de dames A. V. M. Leyen, M. A. H. A. Morsch en C. A. M. Schoon- deigang. Voor Machineschrijven: de dames J. W. van Dam en A. W. F. Brouwer, leerlingen der Mariaschool, Haarlemmerstraat. Een tram van cte H.T.M. is gisteravond tegen 6 uur op het emplacement bij het sta tion ontspoord door verkeerden wissel stand. Het tramverkeer ondervond ruim een half uur stagnatie. De agent van politie le klasse A. J. Ehrenhart alhier is benoemd tot gemeen te-veldwachter te Bleiswijk. Op de hondentenitoonsiteliiriig te Breda, iiii t.gesohre'v en door de „Ky nol ogen-dub „De Baronie" be-haa-'de cle New Found'landeir „Queen Dai.rea" vam den heer H. Creygihton, JLaige Rijndijk, alhier, een eersten prijs en twee speciale prijzen. Gehouden, verkooping in het Notarishuis op Vrijdag j.l. ten overstaan van: 1. A. J. L. van der Heyden, notaris alhier, Weiland met zomerhuis e.a. te Stompwijk, kooper J. Hoogduin, voor ƒ4690; 2. M. G. Bon, no taris alhier, Heerenhuis, Plantsoen 53, Ph. v. d. Drift q.q. voor 10.100; Levendaal 84 en 8-ia, II. A. Couvee, voor 5006; Papen gracht 22, J. Zitman q.q, vo:r 9550; Kocl- desteeg 30, P. F. v. d. Broek, q.q. voor 1750. Bij K. B. is de instrumentmaker bij de verificate van 's Rijks Zeeinstrumenten al hier F. J. van Milaan, te rekenen met in gang van 1 Januari 1931 bevorderd tot len instrumentfnaker. Door commissarissen der Maatschappij voor Toonkunst alhier is, na gehouden examen, uitgereikt aan mej. J. H. Bolke- stein te Haarlem het diploma voor Solo- Zangonderwijs. Hedenmiddag te half een werd de brand weer gealarmeerd voor een brandje ten huize van den heer D. S., Rijnsburgerweg 90. Aldaar was brand ontstaan, op een bo- venachterverdièping, alwaar een elec- trisch waterketeltje was droog gekookt. Het keteltje was gaan gloeien, tengevolge waarvan een n de nabijheid staand bed in brand geraakte. De politie bestreed het vuur met een tweetal minimaxen, terwijl de brandweer met een slang op de watertank het vuur bluschte. Verzekering dekt de schade. Zaterdagavond is de brandweer uilge trokken, omdat er brand zou zi n in het schoener magazijn „Vooruitgang" Haarlem merstraat 192. Het bleek echter, dat een door onbekende oorzaak omstaan brandje beperkt was gebleven tot het zonnescherm. Eenige omstaanders hadden het branden de zonnescherm afgerukt en zoo het vuur gebluscht. De Commissaris van Politie te Leiden Prengt in herinnering de Verordening rege- ende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, 'at een ieder, die een vreemdeling in zijn nnehfing, huis of woning opneemt, bin- ïen 24 uur verplicht is daarvan kennis te loven aan genoemden Commissaris vam dolitie (bureau Vreemdelingendienst Zon- leveldstraat alhier, geopend van 912 tur, van 24 uur en van 7—9 uur). Door aangifte aan het bureau van cle 'c vol king en den Raad van Arbeid, ver- alt bovengenoemde verplichting niet Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2