GEMENGDE BERICHTEN BUITENL. BERICHTEN UIT DE OMGEVING HARTOG's ZATERDAG 28 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Met het hoofd tegen een ijzeren pin gereden. Op de Bredaschebaan, onder de ge meente Roosendaal is de 59-jarige timmer man F. Willemen, uit Zegge, tegen een plotseling stoppenden vrachtauto opgere den, waardoor de man met zijn hoofd te gen een pin achter aan den auto terecht kwam. In bewusteloozen toestand is de man aar het ziekenhuis Charitas overge bracht. Het bleek dat de ijzeren pin nabij het oog eenige centimeters diep in het hoofd was gedrongen. Eenige uren later is de ongelukkige overleden. CARBIDKETEL UIT ELKAAR GESPRONGEN. Een arbeider gedood. Hedennacht te ongeveer kwart over één is op het terrein der Amsterdamsche Droogdokmaatschappij, terwijl men daar bezig was met het verrichten van herstel lingswerk een carbidketel met een gewel digen knal in de lucht geslagen. Bij dit on geval heeft een persoon, een z.g. brander, den dood gevonden, terwijl een andere brander ernstige verwondingen opliep. Nader vernemen wij, dat het ongeluk heeft plaats gevonden op een vlot, dat ge meerd lag langszij het s.s. „Groenlo" het welk ligplaats heeft ter zijde van het Ju- lianadok. Üp dit vlot waren de lasschers bezig met het verrichten van herstelli ;s- werkzaamheden bij het roer van het schip. Zij gebruikten daarbij branders, welke ge voed werden door een carbidketel, die mid den op het vlot was geplaatst. Te ongeveer kwarte over één ontplofte deze ketel met een geweldigen knal. Een der lasschers, een 33-jarig persoon, die op een ladder stond, kreeg het grootste gedeelte van den ketel tégen het lichaam, waardoor hij te gen het schip werd doodgedrukt. Van de beide andere personen ,liep er een, even eens 33 jaar oud, brandwonden op. De derde arbeider bleef ongedeerd. De doode is naar het Binnengasthuis vervoerd. De gewonde is, na voorloopig te zijn verbonden door den heer P. R. Fenen- ga, directeur der A. D. M. per auto naar zijn woning vervoerd. BENZINE ONTPLOFFING. Toen mevrouw M., te Dedemsvaart gis teren in de keuken bezig was met het vul len van een benzinekachel, vatte de ben zine vlam door het omvallen van een theelichtje. Een ontploffing volgde, mevr. M. bekwam zeer ernstige, brandwonden en is in zorgwekkenden toestand naar het R.-K. Ziekenhuis te Zwolle overgebracht, waar zij ter verpleigng is opgenomen. Het dienstmeisje, dat zich in de keuken be vond, bekwam brandwonden aan de armen. Verdronken. Donderdag is in het Spuika-naal te Schiedam verdronken de 6-jarige M. v. V. wonende Rozenburgerstraat. Gistermorgen werd bij het dreggen, het lijkje door den vader zelf opgehaald. Lading hagel in het gelaat. Tijdens de jacht kreeg het raadslid P. J. onder de gemeente Echt, de lading hagel uit een jachtgeweer in het gelaat. Eén oog zal J. moeten missen. BRANDEN. Twee boerderijen afgebrand. 22 koeien, vijf kalveren en andere dieren omgekomen. Gisternacht ontstond te Spanga bij Wol- vega brand in de boerderij van J. Oosting. De boerderij brandde geheel af, waarbij de veestapel, grootendeels stamboekdie- ren, 22 koeien, een stier, een paard en vijf kalveren omkwamen. Door overwaaiende vonken vloog de boerderij, die er naast lag, van J. Donker, in brand. Ook deze boerderij ging in vlammen op. Het vee werd echter gered. Winkel en woonhuis uitge brand. Gisteravond is door onbekende oorzaak brand ontstaan in een manufactuurzaak van den heer Snellen aan de Gijsbrecht van Amstelstraat 107 te Hilversum. Winkel en woonhuis brandden geheel uit. De scha de, welke aanzienlijk is, wordt slechts ge deeltelijk door verzekering gedekt. Opposante boeren. Donderdagmiddag zou te Dordrecht de jaarlijkscbe verpachting van hooi- en wei landen der gemeente gehouden worden. Toen de wethouder van Publieke Werken een perceel, dat te weinig deed, liet op houden, otnstond tumult. De boeren wei gerden verder te mijnen en riepen den wet houder scheldwoorden toe, waarna zij de monstratief het veilingslokaal verlieten. Toen de wel houder op straat kwam, werd hij uitgejouwd en zong men hem socialis tische liederen toe. Ook Vrijdagmiddag is de verpachting in het honderd geloopen, toen een perceel werd opgehouden en ve trokken de gegadigden en bloc. Doordat rechercheurs aanwezig waren, bleven vij andige demonstraties achterwege. „Hbld." Een zigeuner in actie. In het Zeeburgerdorp te Amsterdam heeft Donderdagavond 'n Belgisch zigeuner de heele buurt op stelten gezet. In een vlaag van woede had hij in zijn woning de heele boel kort en klein geslagen en kwam daarna de straat oprennen met een mes en een bijl, waarmede hij de voorbijgangers bedreigde. De menschen trachtten zich zoveel mogelijk in veiligheid te brengen. Enkele manne echter grepen den woeste ling om hem desnoods met geweld tot be daren te brengen. Heel gemakkelijk ging dit echter niet. Er ontstond een geregelde vechtpartij en een van de toeschouwers belde in zijn verbouwereerdheid de brand weer op met het verzoek de politie te wil len waarschuwen. Een achttal agenten her stelden in korten tijd de rust in het Zee burgerdorp. De zigeuner is toen alle menschen weer in hun woningen waren teruggekeerd, door de politie naar zijn huis terugge bracht. Proces over een verkeerd-geprijsd artikel. Dezer dagen heeft zich in een der groo- te zaken te 's-Gravenhage het geval voor gedaan dat zich voor een in de etalag» staand artikel een kooper kwam melden, maar dat de winkelchef hem het verlangde niet wilde leveren. Niet omdat de aspirantkooper geen geld had om den prijs, waarvoor het artikel geëtaleerd stond, te betalen, noch op grond dat er niet meer van die artikelen in voor raad waren. Wat was dan wel het geval Het betrof hier een groote bronzen vaas, waarvan de verkooppriis door de firma op 260 was bepaald. Bij vergissing evenwel had de be- trelfende winkeljuffrouw de vaas geprijsd voor 2.60. Aan het beeld hing evenwel nog een klein kaartje, vermeldende den prijs van 260.dat de asp.-kooper niet van bui ten af had kunnen waarnemen. We het vreemd, dat dit bijzonder aan bod spoedig een kooper vond? Echter, zoo als boven reeds werd medegedeeld, is het bij een poging om de vaas voor dezen spot prijs te koopen, gebleven. De winkelchef beriep zich op de ge maakte vergissing en weigerde de vaas te leveren. Doch de „klant liet zich maar niet zoo zonder meer afschepen. Hij haalde er twee getuigen bij en bleef aandringen op het tot stand komen van den koop, waar op hij naar zijn oordeel recht zou hebben. De firma bleef echter ook op haar stand punt staan, met het gevolg, dat de a.s. kooper zich tot een advocaat wendde, die firma schriftelijk sommeerde het verlang de alsnog te leveren. Ook deze aanma ning had geen resultaat, doch de firma voorzag zich eveneens van een advocaat, zoodat uiteindelijk de rechter te beslissen zal krijgen, of hier inderdaad van het tot stand komen van een koop gesproken kan worden. Strenge nachtvorst. Was het sinds het èind der vorige week al heel wat „frisscher" geworden en had menigeen zijn reeds voor den dag gehaal den demisaison weer voor den winterjas geruild, gisternacht heeft het n.l. niet min der dan 6 gr. Celcisus vorst gevroren. Deskundigen verzekeren, dat dit voor den tijd van het jaar een zeer strenge vorst mag worden genoemd. Een 102-jarige. Morgen viert de oudste inwoonster van Groningen haar 102den verjaardag, n.l. de wed. Tjadens-Postema. Zij is merkwaar dig kras en heeft den geheelen winter door haar dagelijksche wandeling achter haar wagentje gedaan. Op de drukste punten steekt zij de straat over zonder eenigen vrees, verzorgt alleen haar huishouding en is zeer pienter. Ook haar gezicht is nog uitstekend. Doofheid is haar eenig ge brek. ONGELUKKEN. Tragisch einde van drie spelende kinderen. In een nabij Boedapest gelegen dorp kropen drie spelende kinderen, tijdens de afwzigheid van hun ouders, in een grooten koffer. Plotseling viel het deksel in het slot, zoodat de kinderen gevangen zaten. De ouders, die eerst na eenige uren thuis kwamen, deden de verschrikkelijke ontdek king, dat hun kinderen gestikt waren. Groote brand in Burma. Te Pakakoe aan de Irrawaddy heeft een geweldige brand gewoed, waardoor over een oppervlakte van 16.000 .vierkanten meter alle huizen en winkels werden ver volgd, waarop de man zijn revolver trok, dakloos. De schade wordt op 300.000 pond sterling geraamd. Inbreker schiet een zijner achtervolgers dood. In den afgeloopen nacht werd te Zoll- chow bij Prenzlau de arbeider Stanewski door een schot in de borst gedood. Een in breker was in de woning van een der ar- j beiders binnengedrongen en toen de in breker ontdekt werd en de vlucht nam, werd hij door eenige arbeiders achter- valgd, waarop de man zijn revolver trok, het doodende 'schot loste en in de duister nis verdween. EEN ONDERHOUD MET OUD-MINISTER AALBERSE. Naar aanleiding van diens zestigsten verjaardag heeft een redacteur van de „Msbd." een onderhoud gehad met mr. Aalberse. De redacteur, die eerst een en ander had opgeteekend uit .e levensloop van mr. Aal berse'tot 1916, vervolgde toen: „Toen bent u hoogleeraar geworden?" Waarom Aalberse geen pro fessor in Leiden werd. Ja, dat zat zoo. Ik had 't eigenlijk moeten worden in Leiden, als opvolger van Greven in economie. Professor worden in Leiden, is voor een Leidschen jongen het summum; eigcnlijl meer dan minister. Het curatorium droeg mij nr. 1 voor, maar de faculteit, hoewel vol lof, achtte me als politicus niet „onbevangen" genoeg voor wetenschappelijk werk. Wij. grinnikten allebei Treub was natuurlijk wel onbevan gen genoeg om 't zelfde vak in Amsterdam te geven, al was hij evengoed politicus Maar Cort v. d. Linden heeft me daarna te Delft benoemd. Ik heb toen alle funé- ties, die ik had, opgezegd, om me aan dat professoraat geheel te kunnen geven. Fi nancieel was 't allesbehalve voordeelig, maar het bezorgde mij toch de twee ge lukkigste jaren van mijn leven. Arbeids wetgeving en Mijnrecht waren de examen vakken, die ik doceerde, en economie er handelsrecht waren vrij. Ik vond het heer lijk, mij zoo geheel aan de studie deze. vakken te kunnen wijden.... Bij de aanvaarding van het ministerschap het program gereed. „Toen kwam dr. Nolens?" Precies, 21 Juli 1918 bood hij mij het ministerie van arbeid aan. Ik weet dien datum zoo goed, omdat het de dag was van mijn staatsexamen en ik op dien dag ook net twintig jaar getrouwd was.... Mijn program was klaar en het was voor mij deconditiasine quanon. Ruys, die de formateur werd, aanvaardde het geheel. Dat program staat voor een groot deel in de memorie van antwoord op de algemeene beschouwingen van 1918. „Het is dus niet onder socialistischen druk in. November gemaakt?" Geen kwestie van: het was aangeno men in 't Regeeringsprogram, en wat die M. v. Antwoord betreft, Vrijdags was zij goedgekeurd in den Ministerraad, 's Za terdags speechte Troelstra te Rotterdam; 's nachts kwam de keizer over de grens, 's Zondags was er Ministerraad, en Dins dags kwam het stuk bij de Kamer in. Maar WEERZINWEKKENDE GODSDIENSTHAAT. Communisten overvallen een bedevaart. Men meldt uit Keulen aan de „Msb.": Het is een eerbiedwaardig, overoud ge bruik bij ons katholieke volk, om voor een ernstige zieke, waarvoor menschelijkerwij- ze geen hulp meer te verwachten is, een z.g. „knieval" te laten verrichten. Deze godvruchtige oefening bestaat daarin, dat men vanaf de woning van den zieke naar een of ander heiligdom ter bee vaart gaat en daar den kruisweg bidt. Ook de terugweg wordt biddend afgelegd. Het is een geheiligde traditie, dat alleen meisjes van onbesproken lee.MSgedrag deze oefening verrichten. J/it katholieke volk hoopt door deze godvruchtige oefening beterschap voor den zieke te verkrijgen of anders een zalig sterfuur. Wanneer ergens een dergelijke bede vaart gehouden wordt, wil ieder fatsoenlijk mensch daar eenig aandeel in hebben en de deelnemende meisjes worden altijd zoo voorkomend mogelijk behandeld. Dezefc dagen werd in een van de voor steden van Keulen, op den Rechter-Rijn- oever, weer een dergelijke bedevaart ge houden. Ze werd echter door een ï.oep jonge communisten onder aanvoering van volwassenen op laffe wijze gestoord. Een groep jonge meisjes ging biddend ter bedevaart langs een binnenweg. De communisten zagen het en begonnen de meisjes uit te lachen en na te jouwen. De meisjes wilden rustig verder gaan, maar zij werden zóó lastig gevallen en er werden zulke weerzinwekkende uitdruk kingen gebezigd, dat de leidster van de bedevaart aan de meisjes, die zich onder den troep communisten bevonden, beleefd verzocht te willen bedenken, dat het hier ging in het belang van een ernstige zieke, die op sterven lag. Zij vroeg heel bedaard om met rust gelaten te worden. Als ant woord een onbeschrijfelijk gejoel. Tenslotte waren er enkele dappere communisten, die de jonge meisjes met groote steenen be gonnen te bekogelen, zoodat het tenslotte onmogelijk werd, de bedevaart voort te zetten. Een klein arsenaal ontdekt. De politie heeft, in samenwerking met de gendarmerie te Floeha in een klein hoenderpark een wapen vondst gedaan. Aangetroffen werden een mitrailleuse, vier legergeweren model'98, twee infante- riesabels, een handgranaat, 180 infanterie- patronen, 13 springstofpatronen en 21 me ter lont, die alle in beslag zijn genomen. Al het materiaal was op deskundige wij ze verpakt en verkeerde in gu den staat, met uitzondering van de munitie, de hand granaat en het lont. De wapens werden onder een hoop stroo ontdekt, terwijl de rest in een kelder be graven was. De eigenaar, die toegaf, van de aanwe zigheid van dit kleine arsenaal te hebben geweten, is geen lid van een politieke par tij, doch -heeft wel communistische sympa thieën. de verwerkelijking van dit program is na tuurlijk verhaast en bevorderd door de tijdsomstandigheden. Het kon zelfs den liberalen toen niet hard genoeg gaan. En natuurlijk herinnerde de oud-Minister zich de interpellatie-Drion in 1921, toen hij in pe Kamer zoo ongewoon fel van zich af sloeg. „U hebt als Minister veel kunnen doen?" Ja, vooral de eerste vier jaar. Heel het departement moest eerst worden ge organiseerd. De ambtenaren hebben onge looflijk gewerkt. En de samenwerking was prettig. Ik heb zelf versteld gestaan over wat afgedaan was, toen ik dit na die ze ven jaar onder oogen kreeg, en de oud- Minister greep naar „Het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid onder Minister Aalberse, 1918—1925", een boek werk, dat hoofdambtenaren van zijn depar tement samenstelden en hun chef opdroe gen, toen deze aftrad. „Was u moe geworden?" Ja, op 't laatste wel. Het departement is zwaar en de verantwoordelijkheid wordt hoe langer hoe drukkender. Niet de wet geving, het uitvoeren, het gewone dage lijksche werk, is 't ergste. Denk u eens even in, dat ik alleen inzake de werkloosheids verzekering een duizend beslissingen naml „Maar u hebt toch ook van uw wetten voldoening gehad?" Zeker. Ik denk nog aan de aanneming van de Arbeidswet. De Kamer deed het nooit gehoorde: zij ging zingen! De socia listen zetten het „Achturenlied" in. Voor zitter Kooien sloot direct de vergadering, maar de leden bleven en de tribunes zaten stampvol. De socialisten waren klaar en iaar verhief zich de heele rechterzijde en net „Wilhelmus" klonk door de zaal. 't Is de eenige keer, dat de Kamer zong! Er zat ook wel muziek in! De woningpolitiek heeft mij de grootste voldoening verschaft: ik ben overtuigd, dao dit mijn meest nuttige werk is geweest. Er gaat zulk een enorme kracht ten goede uit van goede volkshuisvesting. Z. H. Exc. mgr. Aengenent naar Rome. De „Msbd."-redacteur besluit zijn inter view met mr. Aalberse aldus: Iets typeert intusschen dit onverpoosd werkersleven: voor de eerste maal zal Aalberse dit jaar naar Rome gaan. Hij zal er namens Katholiek Nederland spre ken over „Rerum Novarum"; hij zal de reis maken met den bisschoppelijken vriend, die altijd zijn adviseur was.' Onder de Nederlandsche leeken kon de spreker over „Rerum Novarum" te Rome alleen de eerste Minister van Arbeid zijn, die een program verwerkelijkte, dat Leo XIII voor den geest moet hebben gestaan, toen hij zijn encycliek uitvaardigde, veer tig jaar geleden. Vijf dagen in een rubberbootje op zee. Te Buenaventura (Br. Columbia) is met een stoomschip de chef-piloot der Ameri- kaaneohe marine, Verne Warren Harshman, aangekomen, die vijf dagen lang iin een klein, opvouwbaar rubberbootje op den Oceaa.li had rondgezwalkt en ten slotte halfdood door de „Oarigo" werd opgepikt. Harsikman was tijdens een manoeuvre van Amerikaanscihe kruisers met een esca drille marine-vliegibuigen uit San Diego ver trokken. Doordat plotseling een dichte be wolking kwam opzetten, werd het verband tusohen de vliegtuigen verbroken en eenige uren later moest worden vastgesteld, dat Earshman vermist werd. Direct werd een vLoot van 135 vaartuigen en 200 vliegtuigen gerequireerd, om naar den vlieger te zoe ken, doch tevergeefs. Hanshman vertelde omtrent zijn ervarin gen, dat hij tijdens de vlucht had vastge steld, dat zijn reservetanik was leeggeloo- pen en terwijl hij maatregelen nam, om van zijn hoofdtank gebruik te kunnen maken, kon hij niet op de andere machines letten, met het gevolg, dat hij zijn collega's niet kon terugvinden. Na eenige uren van hul peloos rondvliegen was de benzinevoorraad uitgeput en moest de vlieger op zee dalen. Heel voorzichtig streek Harshman op het water neer en bleef ronddrij'ven. Hij bracht zijn rubberbootje naar buiten en plaatste het op een van de vleugels met. een lading, bestaande uit wat drinkwater, een pistool voor het geven van signalen en een vlag. Na eenige uren was er zooveel water in den linkervleugel gedrongen, dat het vlieg tuig begon over te helflen en Harshman krop met zijn bootje naar den rechtervleu gel. Na daar een geheelen nacht te hebben doorgebracht, begon ook die vleugel vol te loopen en de schipbreukeling stapte in zijn bootje en begon zijn zwerftocht over zee. Twee dagen bleef hij ronddobberen in een stroomenden regen en aan het einde van den derden dag sedert zijn noodlanding was Harshman reeds zoo uitgeput, dat hij zelfs niet meer een hongerig gevoel had. Herhaaldelijk moest hij zich toch nog met een stuk hout verdedigen tegen de haaien, die vod verwachting, dat zij spoedig een lekker hapje zouden krijgen, het geluk een handje wilden helpen dioor een stoot tegen het fragiele vaartuigje. Op den vierden dag zag de piloot een schip, dat echter zijn lichtsignalen niet op merkte en toen alle vuurpijlen afgeschoten waren, gooide Harshman zijn pistool weg. De vijfde dag bracht een nieuwe sensatie, een groot Amerikaansch vliegtuig zweefde laag boven de golven, doch het vlekje op den Oceaan trok niet de aandacht van de inzittenden en dra. naderde weer de nacht. Deze bnacht eindelijk redding, want de „Garigo" passeerde zoo dichtbij, dat Harsh man de aandacht van de opvarenden kon trekken en gered werd. Een draadloos be- rioht over de redding kon niet worden uit gezonden, omdat de installatie te zwak was, zoodat er weer twee dagen verliepen eer Harshman's echtgenoote te San Diego de blijde tijding ontving, dat haar man was gered. KATWIJK. Perspnalia. De vele moeders, die ge regeld het consultatiebureau voor zuige lingen bezochten en nog bezoeken, zullen met gemengde gevoelens vernemen, dat ar. Feiser als kinderarts, gaat vertrekken. Met vreugde over zijn benoeming te Rot terdam, doch met leedwezen dat hij het consultatiebureau gaat verlaten. Dr. Fei ser had de harten aller moeders, die daar met hun kinderen kwamen, gewonnen door zijn innemend optreden en zijn groote kunde. Tandheelkundige Inrichting. Voorstraat 4 b d Boulevard Katwijk a'Zee. Spreekuur: 's Maan dags 10—I en 's Woensdag 10—3. Kunsttanden vanaf f2— pijnloostrekken gratis. Plom beeren vanaf f 2.50. Onbreekbare gebitten met voortdurende garantie. 2898 KATWIJK AAN DEN RIJN. W. G. Kruis. Gisterenavond hield de R. K. Ver. „Het Wit-Gele Kruis" haar jaar vergadering in het Parochiehuis. Na ope ning door den voorzitter, den heer O. Braun, las de secr. de notulen en jaarver slag. De vereeniging is volgens dit ver slag groeiend, wat voornamelijk te danken is aan Zuster Damiana, die haar taak nauwgezet vervuld. Na enkele minder be- nancieel verslag door den penningm., den heer Castenmiller. Ook wat de financiën betreft kan men gerust zijn. Er' was een batig saldo. De heeren Hub. v. Paridon en Jac. Rietveld brachten als controle-com missie hierover verslag uit. De penningm. mocht den dank der vergadering aanhoo- ren bij wijze van applaus. Een voorstel om aan te sluiten bij „Kath. Katwijk" werd met alg. st. aangenomen. Ten opzichte van een vroegeer bespreking over het aantal bestuursleden dat lid van de Derde Orde moet zijn, werd thans besloten dat de Der de Orde een of twee bestuursleden aan wijst, die optreden als afgevaardigden van de Derde Orde. De heer v. d. Marei, aftre dend besturusiid, werd met bijna alg. st. herkozen. Na rondvraag, die geen belang rijks opleverde, sluiting der vergadering met gebed. LEIMUIDEN. Kindje verdrenken. In een onbewaakt oogenblik geraakte het 3-jarig kindje van den heer van Veen alhier in een achter het huis gelegen sloot en verdronk. Bloemententoonstelling. Naar wij ver nemen is het Oranje-Comité alhier ook dit jaar weer van plan een bloemententoon stelling te houden. Er zullen weer kleine plantjes aan de deelnemers uitgereikt wor den, die dan opgekweekt moeten worden. In September a.s. zal dan hiermede een tentoonstelling gehouden worden. RIJNZATERWOUDE. Raadsvacature. Bij besluit van den voorzitter van het Centraal Stembureau d.d. 27 Maart j.l. is tot lid van den Raad benoemd verklaard in de vacature ont staan door het bedanken van den heer Chr. Schild, de heer J. A. de Bruijn. WASSENAAR. Gevlucht. De 11-jarige O. A., die de ouderlijke woning was ontvlucht, is na een dag rondgezworven te hebben, terugge keerd. De jongen, die van zijn moeder geld hadontvangen om boodschappen te doen, had daarvoor snoeperij gekocht. Uit vrees voor straf had hij niet naar huis durven terugkeeren. Begin van brand. Bij den slager van der M. in de Molenstraat ontstond een begin van brand, doordat een partij zaag sel had vlamgevat. Met een straal op de waterleiding werd het vuur spoedig ge- bluscht. Schade werd toegebracht aan de zoldering en aan een vloerkleed. Botsing. Op den hoek Langstraat Kerkstraat had een botsing plaats tus- sehen een auto, bestuurd door H. uit Sche- veningen en een motorrijwiel, bestuurd door van B. uit Alkmaar. Beide voertuigen, die niet verzekerd waren, kregen schade. WARMOND. Warmonds Fanfare. Gisteren gaf de Muziekvereeniging „Warmonds Fanfare" alhier haar twintigste uitvoering in Hotel de Stad Rome. De voorzitter der vereeni ging, de heer J. Bergman, sprak een woord van hartelijk welkom tot de aanwezigen, inzonder tot den eere-voorzitter. Van onzen beschermheer, aldus spreker, hebben wij bericht ontvangen, dat hij door ziekte ver hinderd is deze uitvoering bij te wonen., Hierna werd overgegaan tot afwerking van het muziekprogramma. Onder de keu rige leiding van den heer M. Bolderdijk werden diverse nummers ten gehoore ge bracht welke allen een krachtig applaus uitlokten. Inzonder kon ons bekoren Mari- tarit Fantasie sur l'Opera van J. Kessels. Uit dit stuk bleek duidelijk de groote vor deringen die dit korps den laatsten tijd gemaakt heeft. Ook de_ overige stukken waren zuiver van toon Na de pauze wer den een drietal tooneelstukjes opgevoerd n.l. Een meisje van buiten, Armo Rijken en Een angstvolle nacht. Het waren alle drie geestig geschreven stukjes en zij werden vlot gespeeld, zoodat een en ander goed tot zijn recht kwam. De voortdurende lach salvo's die door de zaal vlogen, bewezen dat ook de aanwezigen zich kostelijk amu seerden en wij brengen dan ook gaarne een woord van dank aan spelers en speelsters voor alles wat zij ons lieten genieten. De Warmondsche Fanfare kan weer terug zien op een zeer geslaagden feestavond.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9