ACADEMIENiEUWS SPORT MARKTBERICHTEN TELEGRAMMEN ZATERDAG 28 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER '"TrtO MJBF DhZ TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den den morgen van 28 Maart 1931, door het Kon. Ned. Meieor. instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 775.3 te Reykjavik Laagste barometerst. 755.4 te Hernösand Verwachting tot den avond van 20 Mrt.: Zwakke tot matige in het Noorden meest Noordelijke tot Noordoostelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen neerslag. Kouder overdag. LUCHTTEMPERATUUR: 6.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 6.54 uur tot Zondagmorgen 5.17 uur; van Zondagna middag 6.56 uur tot Maandagmorgen 5.15 H. Veendorp. Gisteren heeft de Rotterdamsche dier gaarde afscheid genomen van haar ver dienstelijken hortulanus, den heer H. Veen- dorp, die meer dan zes jaar die instelling heeft gediend. De heer H. Veendorp, die Rotterdam verlaat wegens zijn benoeming tot hortu lanus van den Hortus Botanicus der Leid- sche universiteit, is alumnus van de G. A. van Swieten tuinbouwschool te Frede- riksoord. Na het verlaten van deze inrich ting, was hij in de practijk werkzaam o.a. aan de plantentuinen te Oxford en Am sterdam. Daarna was hij eenigen tijd chef de cultures aan de tuinbouwschool, we ke hij kort te voren als leerling bezocht had. Met 1 Januari 1925 volgde hij op 26-jari- gen leeftijd den heer Wilke op als hortu lanus der Rotterdamsche Diergaarde, wel ke instelling hij thana verlaat. In .het bij zonder hadden de kasplanten «en hun be handeling zijn levendige belangstelling. Hij is o,a. lid van de z.g. vaste keurings commissie en redacteur van het Weekblad van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde. Borstbeen gebroken. Gistermiddag te half zes is de 50-jarige W. F. v. T., in den tuin achter zijn wo ning aan de Potgieterslaan met de bórst terecht gekomen op een stok, waardoor het borstbeen brak. De man werd door den E.H.D. naar het Diaconessenhuis vervoerd. Hedenmorgen kwart voor negen ont stond bij het aanmaken van de kachel ten huize van mej. v. d. W., Nieuwe Rijn 40, brand, doordat een schoorsteenkleed vlam vatte. De bewoonsters wilde het vuur met eenige veerenkussens dooven, doch kwam van kwaad tot erger. De gealarmeerde brandweer bluschte het vuur met eenige emmers water. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een zwart varken en een vaars, welke gisteren op de veemarkt zijn achtergebleven. Vereeniging voor Logopaedie en Phoniatrie. De Nederlandsche Vereeniging voor Lo gopaedie en Phoniatrie zal op 2 April a.s. hier ter stede haar jaarvergadering hou den. Ter gelegenheid daarvan zal prof. dr. P. H. G. van Gilse, hoogleeraar aan de universiteit alhier en curator der Vereeni ging, een voordracht houden over: Enkele natuurlijke vervangmiddelen ten behoeve van de spraak bij ontleedkundige afwijkin gen. Deze voordracht zal des middags te 2 uur gehouden worden in het Academisch Ziekenhuis. Halte Laan van N. 0. Indië. De directie van het Centraal Bureau voor Wijkbelangen Bezuidenhoutkwartier en Omgeving te Den Haag deelt mede, dat op de lijn der H.S.M. tusschen Leiden en Den Haag bij de invoering van de zomer dienstregeling aan de halte Laan van Nieuw Oost Indië zullen gaan stoppen vijf tien treinen naar en elf treinen van Lei den. Voor het examen Steno-Typen in de Ned. Taal van de Ver. v. Dir. v. Pont- scholen slaagden: mej. A. A. van Buuren en de heer J. H. Vallentgoed. Idem voor Maehineschrijven: de dames mr. M. E. Blok, P. C. de Geus-, A. Neu teboom, E. C. C. Roel of s, G. A. ten Wolde en de heeren W. M. v. Appel, C. van Duyn, C. J. Gordijn, allen alhier (Leerlingen van de Pontschool, Steen- sohuur 14). Voor het examen van Apothekers-assi stent slaagden de dames J. C. Dijvendijk (Papendrecht), J. Langerijs (Amsterdam), C. E. Jans (Magelang) en de heer M. H. Bos (Rotterdam). Gisteravond heeft prof. dr. W. de Vreese, bibliothecaris van Rotterdam, voor de Maatschappij der Nederlandsche Let terkunde alhier gesproken over: de woor den flamingant en franskiljon en een paar andere vreemde woorden. Voor den dienst in Ned.-Indië is be stemd de heer G. C. Hartmans, als admi nistratief ambtenaar bij het binnen- landsch bestuur. Hedenmorgen te kwart voor 9 heeft op den Rijnsburgerweg een ongeluk plaats ge had, dat een, naar omstandigheden, bizon der gelukkige afloop had. Van een Brock- way-bus uit Haarlem, bestuurd door den chauffeur A. W., sprong even voor Posthof een voorband. De chauffeur raakte het stuur over den wagen kwijt en reed een bakkersknecht, den 28-jarigen Z. aan, die met zijn bakfiets langs den weg stond. De man met fiets werd door de bus meege sleurd het trottoir op, waarbij een lan taarn-paal werd afgeknapt en een stee- nen hek werd omvergereden. De bakkers knecht kwam onder de bus terecht, doch bleek er wonder-goed te zijn afgekomen. Hij liep slechts een bloedende maaf niet ernstige verwonding boven het oog op. Door een in de nabijheid wonende genees heer werd hij verbonden en door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. De bakfiets liep veel averij op. Van de autobus was de remstang gebroken en de carburateur ingedrukt. Nadat de politie een onderzoek had in gesteld, waarbij bleek dat> de gesprongen band erg versieten was, werd de autobus In de gistermiddag gehouden jaarlijk- sche algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. de Leidsehe Broodfa briek werden balans en winst- en verlies- j rekening goedgekeurd en het dividend na uitkeering van 50 pet. verbruiksdividend bepaald op S pet. (vorig jaar 7 pet.). Tot commissaris in de vacature-F. Dries- sen werd gekozen de heer J. F. X. San ders. Het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft aan „Werkspoor" omgedragen het leveren en opstellen van een bemalingsin stallatie voor het Dieselgemaal, te stich ten aan het in uitvoering zij .e vei bindings kanaal tusschen IJsel en Gouwe ten W. van Gouda. Deze installatie zal bestaan uit drie Dieselmotoren, elk van 6 cylin ders, met een vermogen van 460 E.P.K. bij 260 omwentelingen per minuut, benevens uit drie eentrifugaalpompen piet 70 om wentelingen per minuut; deze pompen zul len bij een opvoerhoogte van 2.15 M. elk 600 M3. water en bij een opvoerhoogte van 3.20 M. elk 420 M3. water per minuut uitslaan. In de film „Meisjeshandel", die de directie van het Luxor Theater deze week vertoont, wordt in beeld gebracht het gevaar, dat. zoovelen meisjes wacht, die op verleidelijke aanbiedingen naar Zuid-Amerika- trekken als „danseressen". De vraag in hoeverre er nog slachtoffer» vallen van dit funest bedrijf moge hiér onbeantwoord blijven, maar in ieder ge val bevat deze film leering en waarschu wing voor meisjes, die hetzij in een on bezonnen oogenblik hetzij in benarde huiselijke omstandigheden op allerlei mooie aanbiedingen ingaan, ook al gaan ze niet naar Zuid-Amerika. Een tragisch beeld wordt in deze film gegeven van de slachtoffers van dit helsch gedoe en voor volwassenen be hoeven we een bezoek niet U ontraden. Men zal na het zien van deze film onge twijfeld tot de overtuiging zijn gekomen, dat. het werk der bestrijding van den handel in blanke slavinnen zeer zeker aller waardeering en steun verdient. De wijze waarop een Duitsch journalist een troepje „danseressen" achterna reist om ten slotte een aantal meisjeshande laars te ontmaskeren, moge wat naïef zijn weergegeven, het doet aan den ernst der film, als middel van voorlichting en waarschuwing, waarmede het Duitsch Na tionaal Comité zeker een goed werk heeft gedaan zeker niets af. Trianon. Een tweetal zeer verschillende films, maar die elk op zich in staat zijn de toeschouwers aangenaam bezig te houden, worden deze week in Trianon vertoond. De eerste is „Mijn Vader en Ik", een zeer aardige film van Harry Liedt- ke, die als vader door zijn zoon weer opnieuw jeugdig wordt gemaakt. Hij is weduwnaar en zij trekken er nu samen op uit, beleven avontu ren, zoo'n beetje liefdesavonturen, worden al lebei serieus verliefd op hetzelfde meisje, kortom een film, waarin de Duitsche film acteur Harry Liedtke volle gelegenheid heeft om zijn talenten op dit gebied te toonen. De zoon speelt niet minder aardig en samen maken zij er een prettige speelfilm van. De film is echter om het wat frivole karakter al leen geschikt voor volwassenen. „Geheimen van Chinatown" is een film voor hen, die houden van griezelen, sensatie enz., waartoe deze film voldoende gelegenheid biedt. Zij geeft den strijd tusschen twee bonden van Cfcineezen, d.w.z. moorden, invallen van de politie en andere sensationeele tafereelen. Een film dus voor wie graag eens griezelen wil. Walace, Beery, Florence Vidor en Warner Oland spelen de hoofdrollen. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen geschiedenis de heer Ch. v. Tsterdael (den Haag); doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heeren N. J. van Leeuwen (Hoofddorp) en J. Verheur (Epe, Geld.); candidaats-examen ind.-recht de heer A. K. Bahoewinangoen (Leiden) en me juffrouw A. Croll (den Haag). LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Maandag. Cursus van den heer Tobé, 8 uur. Woensdag. Propagandistenvergadering Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging Pulchri Studio 8 uur, tevens aan melden van nieuwe leden. Zaterdag N pt- en "^ntbnnk 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Sparen voor de Reiskas van 78 uur. Bibliotheek van 7.308.30 uur. van 78 uur in het kantoor. 1NTERPAR0CHIEELE ST. JO.SEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om'zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iedeven Illen Maandag van de maand, "s avonds om half 9, in de Presi dentskamer van. het GezeMenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 en van 6.30 tot 10.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph Spaar kas wp"-e w>rd' waar-^nom^n door de heeren Leon Bayer en C. v. Oerle. Te 8.30 uur voortzetting Pandoerwed strijden. an I1.30 uur bibliotheek. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Esperantocursus op de boven zaal. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur op de bovenzaal aspirantencur sus. Deze cursus is verplichtend. Woensdag geen repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. Donderdag is de zaal gesloten. Vrijdag geen repetitie Symphonic, geen turnclub en ook geen Bockboudcursus. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de PoedelaArs. lederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. lederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen: Den Gezellen, die geregeld sparen, wordr bekend ge maakt dat op Paaschzondag geen zitting van de St. Josephspaarkas wordt gehou den. R. K. PATR0NATENB0ND. (District Leiden). Secretariaat: Papengraeht. Donderdag geen R. Kath. Ar- beiJsbeurs voor onze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen- Veieeniging, Rapenburg 52, Telefoon 1168. ST. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging Augustus 1837—September 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 8 tot 9 u. Zondag van 11.30 uur bibliotheek. Half 5 conferentie, contributie betalen spaarkas en ontspanning. R. K. DAMES GYMNASTIEK-VEREEN. „KLIMOP". A.s. Vrijdag geen les. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9—10 uur H. Mis met predikatie 1010.15 uur ontbijt; 10.15—10.45 uur bij zonder godsdienstonderricht ter voorberei ding voor de 1ste H. Communie, 10.15 11.30 uur ontspanning. Afd. I 5.306 uur Lijdensmeditatie 6.006.30 uur Lof, 6.30 7.30 uur ontspanning; Afd. IT, III en IV, 6.308.30 uur ontspanning Afd. I. Maandag 5.306.30 Spaarbank en biblio theek. 8.00—9.30 uur Handteekenen. Dinsdag 6.15—7.3C Vlecht- en Cartonna- gewerk; 7.308.45 Lijn, projectie- en ma- chineteekenen; 8.459.00 Recreatie. Woensdag 4.305.45 uur Vlecht en Kar- tonagewerk; 6.45—7.30 Zang; 7.308.00 Lof. van 8.008.30 uur recreatie afd. I, II, Ili; afd. I tot 9 uur. Donderdag van 8.309.45 uur Lijn-, Pro jectie- en Machineteekenen. Van 9.4510 uur Recreatie. Vrijdag van 7.30—8.45 uur Bouwkundig teekenen, feloyd, van 8.459 uur recreatie. Zaterdag 6.00—7.00 Gymnastiek jongste afdeeling; 7.00—8.00 idem hoogste afdee ling; 8.00—10.00 Recreatie, afd. L ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor ünllandscbe meisjes op Zondag en Woensdag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. DE GRAAL. Zondagmiddag tweede algemeene open lucht-repetitie van het Massaal Spreek koor. Alle Graalleden, die op 2en Paasch- dag mee willen naar Amsterdam, worden om 2.30 uur op „de Graal" verwacht, waarvandaan we gezamenlijk naar het terrein optrekken. Maandagavond van 78 uur Volkszang. Voor deze eerste weken is het vooral de bedoeling gezamenlijk een aantal leuke liedjes te leeren om bij het uittrekken te zingen. Maandag-, Dinsdag- en Woensdagavond tusschen 7.309.30 uur kunnen alle Graal leden, die meedoen aan het Spreekkoor in Amsterdam, de onkosten voor deze uit tocht komen betalen in geld of „Wijze Miertjes" (boekje mee brengen om af te laten stempelen). Voor meisjes onder 18 jaar 2.50, voor die van boven 18 jaar 3.25. Woensdag- en Donderdagavond tus schen 7.30 en 9.30 uur, kunnen alle niet- Graalleden, die op den 2en Paaschdag de uitvoering van het Spreekkoor in het Sta dion willen bijwonen, en zich opgeven voor de goedkope reisgelegenheid, hun reisgeld (relour Leiden—Amsterdam voor personen boven 13 jaar 1.68 voor perso nen beneden 18 jaar 0.96) komen beta len, waarvan zij een bewijsje zullen ont vangen, en teven9 nauwkeurig het uur van vertrek en terugkomst zullen hooren. Maandag- en Dinsdagavond wèl, maar Woensdag-, Donderdag- en Vrijdag avond geen repetitie van het Spreekkoor. Op Zaterdagavond worden veer alle Graalleden verwacht. Op 't Graalhuis Hooigracht 31, zijn toegangskaarten (van 2.— tot 0.25) verkrijgbaar voor de uitvoering van het Massaal Spreekkoor door de Graalmeis- jes in 't Stadion te Amslerdam op den 2en Paaschdag. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. WIELRENNEN DE ZES-DAAGSCHE TE PARIJS Hedenmorgen om 6 uur, na 101 uur rijden, was de stand van de Parijsche zesdaagsche als volgt: 1. CharlierDeneef 171 p. Op een ronde: 2. v. KempenPijnenburg 224 p. Op twee ronden: 3. BusschenhagenBroc- cardo 154 p., 4. MontonBresciani 109 p., 5. LurartDuvali 90 p. Op drie ronden: 6. BlanchonnesMarcillac 79 p., 7. PelisserLeducq 69 p. Op vier ronden: 8 ChouryFabre 120 p., 9. RaynandDayen 99 p Op vijf ronden: 10. CoupryBoucheron 184 p.; 11: LemoineGurinbretrire 145 p., 12. MervilFoucause 65 p. 13. Raesde Corte 61 p. Op 11 ronden: 1 RenandPerquex 178 p. De toestand te Cawnpore. LONDEN, 28 Maart. (V.D.). Uit Cal cutta wordt gemeld, dat in de toestand te Cawnpore eenige verbetering is ingetre den, alhoewel sporadisch op sommige pun ten nog enkele overvallen worden ge pleegd. Militaire en politie-patroniües sur- veilleeren door de straten, en ook pant serauto's doen de ronde. Te Cawnpore wordt dienst gedaan door 500 man extra polit ie troepen. Peru in financieele moeilijkheden. NEW YORK, 28 Maart. (V.D.). Door be middeling van haar New Yorkschen finan- cieelen agent heeft de Peruaansche regee ring de National City Bank officieel me degedeeld, dat zij niet in staat is, de op 1 April a.s. vervallende rente voor de door haar opgenomen 24 millinen dollar leening te betalen. Peru heeft in totaal op de Amerikaansche markt voor een bedrag van 88 mililoen dollar aan leeningen op genomen. De Peruaansche regeering hoopt ten spoedigste aan haar verplichtingen te kurinen voldoen. Het grensincident bij Dinxperlo. Wij vernemen, dat de heer L. Jacobi, d'ie «.e vorige week op Neueilamlsoh grond gebied werd gearresteerd. Vrijdag door de l>uiiteehe autoriteiten op vrije voeten ie ge- eteld. Het ongeluk bij de A'damsche Droogdok Maatschappij. Naar aanleiding van het ernstige onge val, dat in den afgeloopen nacht bij de A'daoisohe Droogdok Mij. is. geschied, kaai nog worden gemeld, dat de kstseher, d'ie bij de ontploffing van de oarbidkete-l werd ge dood, de 33-jarige Klaas .Slagboom is. De gewonde, die eveneens 33 jaar oud is, heet H. Hertog*. De man, die thuis wordt ver pleegd, i« er betrekkelijk goed afgekomen. Een zijner beenen is. doordat het door een wegvliegend stu-k ijzer ia getroffen, wat stijf geworden. Naar de oorzaak van de ontploffing is in den loop van den dag door de technici der Amslerdanische Droogdok Mij. en door de Arbeidsinspectie een uit gebreid onderzoek ingesteld. Ofschoon nog niets niet zekerheid vaststaat, wordt het niet uitgesloten geacht, dat er met de autogene laschinstallatie, welke op het vlot werd gebruikt, onvoorzichtig is om gegaan. DE DUITSCH-00STENRIJKSCHE T0L-UNIE. PARIJS, 28 Maart. (V.D.). De douane commissie van den Fransehen Senaat heeft gisteren eenzelfde besluit genomen als de Kamercommissie Donderdag jl. De commissie is van meening, dat de DuitschOostenrijksche overeenkomst, de handelsbetrekkingen tusschen' Frankrijk en de beide betrokken landen ern3tig kan bedreigen en de commissie verzoekt de regeering dringend alle maatregelen te treffen opdat de rechten van Frankrijk, die uit de internationale verdragen voort vloeien, geen schade zullen ondervinden. De voorzitter van de douane-commissie der Fransche Kamer heeft bovendien bij het bureau van de Kamer een interpella tie-verzoek ingediend over de Duitsch Oostenrijksche handelsovereenkomst. Men verwacht, dat minister-president Laval in den loop van de komende week in de Ka mer een verklaring zal afleggen over de houding, die de Fransche regeering voor nemens is aan te nemen. LEIDÈN, 28 Maart. Boter. De prijzen van boter op «Je hed^n gehouden markt gehouden waren als volgt: prima fabrieks- boter (controle) 1.50, prima boerenbnter 1.401.50 en goede hoerenboter 1.25— 1.35 per kg. Aangevoerd 63 achtste en 15 zestiende vaten, wegende 1430 kg. Han del goed. Eieren. Totale aanvoer: 5237 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 3.90 4.90 en eendeneieren 3.854.40 per 100 stuks. Handel goed. Turfmarkt van 23 tot en met 93 Mrt. Lange turf gccen aanvoer, prijs 8.50—9.00 per 1000 stuks. TER AAR, 27 Maart. Coön. Centrale Veiling. Aanvoer 570 kisten spinazie, de handel was vlugger, pi ijs per kist 38—69 cent: sla 70 kisten prijs 7.0011.90. ra dijs f 2.90—4.00, narcissen 5 cent per bos. BOSKOOP, 28 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Golden Op helia 0.701.00. Hadley f 0.801.20, Co lumbia 7090 cert. Butterfly 6090 cent Rcsaliandia O.RO—l.io, Kilh-m 100— 1.30, Gormania 5070 cent, Edith Helen 1.50 Diversen: Tulpen 18 cent. Cerast's Si*"kil ra le soort 3.404.50 en °e soort. '2.00—3.30, Narcissen 14 cent, Gerbera 50 rent. ALPHEN a. d. RIJN, 27 Maart. Groen- tenveilinn. Per 100 kg.: Spinazie f 14.50 —16.00, Dunsel f 42—52, uien f 9.00—«."O, per 100 bos: selderie f 4.205.20, per 100 stuks kropRla T f 11.30. Eierenveiling. Aanvoer 17880 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3.804.60 en een- deneie-en f 3 801 00 per 100 stuks. Melkveiling. Aanvoer 3950 liter. Middenprijs f 6. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Borlijn -59.451 Londen 12.12 New York 2.491/., Parijs 9.75-1', Brussel 34 691/., Zwitserland 47.991 /0 Milaan 13.06X/. Madrid 27.15 Oslo 66.731/2 Kopenhagen 66.71'/n Stockholm 66.78b2 Weenen 85.07 Praag 7.391/^ Boedapest Prolongatie 1 1/4 pet. BEURSOVERZICHT De beurs blijft een kalm voorkomen be houden. De tend enz op de locale markt valt echter nog al mee, gezien de reactie te New-York. Amerikanen lacer in navol ging van Wallstreet-, doch van vorkoops- ciruk was niets te bemerken. De grootste omzetten vonden plaats in Anaconda's, die echter toch minder druk werden ver handeld dan de laatste dagen. Op do locaio markt waren de omzetten bescheiden. Eon kleine beweging ontstond in Unilevers, die in doorsnee vrijwel onveranderd wa ren. Voorts werd eenige belancstclliug aan den dag gelegd voor Philips, die prijshou- dend waren. De overige InduRtrieelen l trokken nauwelijks eenige attentie. Kon. I Olie werden bij opening in een open hoek I verhandeld de koers onderging opnieuw een verlaging. Amerikaansche soorten eer der iqtjj gedrukt. Rubbers aarzelend, doch meerendeels weinig gewijzigd. Tabakken geheel op den achtergrond; voor de Su- matra-soorten kwamen weinig verander de noteeringen tot stand. Scheepv. volko men verwaarloosd. H.V.A.'s gaven nu en dan kleine levensteekenen; zij konden zich handhaven. Mijnaand. zonder affaire.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3