UIT DE RIJNSTREEK Roode Handen PUROL KERKNIEUW51 ZATERDAG 28 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 LEIMUIDEN. Gemeenteraadsverkiezing. De stem ming voor de leden van den gemeenteraad is door B. en. W. dezer gemeente bepaald op 17 Juni a.s. Verpachting vischwater. Bij de door B. en W. gehouden verpachting van het vischwater der gemeente bleek dat slechts twee inschrijvingsbiljeten waren ingeko men. Het vischwater werd gegund aan B. Kraan voor 356 per jaar. Gehuwd: Gerardus Peet en Jacoba Petronella Laue. Ondertrouwd: Teunis Roest en Jannigje Hendrik Sophia v. Rijn. Nico laas Adriaan van den Berg en Antj Kroon. LISSE. Personalia. Tot onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool van de par. van de H. Engelbewaarders is benoemd de heer J. J. B. Haazevoet van Oudenbosch. Gemeenteraadsverkiezing. Op Dins dag 16 Juni a.s., zal in deze gemeente cle stemming plaats hebben voor de verkie zing van de leden van den gemeenteraad. Filmvertooning. Donderdagavond werd voor een groot aantal belangstellenden (1200 personen) in het gebouw van de Coop. Veilingver. H. B. G. de Multifilm „Van Bol tot Bloem" vertoond. Deze film heeft onze verwachtingen ten zeerste over troffen. Zij geeft alles weer, hetgeen ons het Bloembollenseizoen biedt. De taferee- len uit het buitenland wat betreft het aan de markt brengen, zijn zeer interessant Onder de genoodigden zagen wij den burgemeester baron v. Wijnbergen, voorts do eerw. heeren geestelijken en predikan ten. Tusschen de 3 en 4e akte hield baron v. Wijnbergen een toespraak, waaruit wij kunnen constateeren, dat door 't bezoeken van dezen filmavond, de burgemeester be ter op de hoogte gekomen is van het schoo- ne en drukke bedrijf in deze zeer welva rende gemeente. Het was een zeer nuttige avond. SASSENHEIM. Schaken. A.s. Dinsdag 31 Maart zal de heer G. Bosscha, uit Leiden, een simul- taan-seance geven aan de leden van de Sassenheimsche Schaakclub in de groote zaal van hotel „Het Bruine Paard". Aan vang te 8 uur. Belangstellenden hartelijk welkom. STOMPWIJK. Gemeenteraadsverkiezing. De leden der R.-K. Kiesv. worden er aan herinnerd, dat morgen (Zondag) de stemming plaats heeft voor de candidaten op de R.-K. lijst voor den gemeenteraad. Het siembuerau is geopend van na de Vroegmis tot de Hoogmis en na de Hoogmis tot 12.30 uur. VOORSCHOTEN. Gemeenteraadsverkiezing. In de ver gadering van de A.-R. Kiesvereeniging al hier is de volgende candidatenlijst vastge steld: no. 1. C. Eggink Sr., wethouder, aftr.; no. 2. D. Limbupg, aftr.; no. 3. D. de Jong, aftr.; no. 4 C. Kooy; no. 5. C. Eggink Jr., no. 6. H. de Wever; no. 7. J. van Sant brik; no. 8. G. Buis; no. 9. D. J. van Cuilen- borg; no. 10. A. Graafland. VOORHOUT. Vaccinatie. Woensdag 1 April, des na middags om 2.30 uur bestaat er gelegen heid tot kostelooze in- en herinenting ten huize van dr. H. A. G. Bots, alhier. BODEGRAVEN. Kerkschapen. Ten bate van de paro chiekerk St. Willibrordus werden gisteren verkocht 52 schapen voor 1883, en ten bate van het Wit Gele Kruis 19 schapen die samen 660 opbrachten. Kooper was de heer W. Baas. KOUDEKERK. Burgerwacht. Woensdagavond hield de Vereen, de Koudekerksche Burger wacht op de bovenaal van hotel de Bruin een propaganda-avond. De burgemeester wees in zijn openings woord er op, dat de Burgerwacht destijds rustend verklaard was omdat het toen niet zoo noodzakelijk was om regelmatig te oefenen. De tijden zijn echter veranderd, hetgeen blijken zal uit hetgeen de beide sprekers van dezen avond in het midden zullen brengen. Het woord verkreeg daarop ds. Lang- man uit Wassenaar die in een korte kern achtige rede aantoonde, dat de Burger wacht een noodmaatregel was. Vervolgens verkreeg kapitein Snijders belast met het toezicht op de Burger wachten het woord. Spr. wees er op, dat hij niet de socialistische leer zou bestrij den, doch het Revolutionair beginsel*van de S. D. A. P. en Communisten. In een zeer gedocumenteerd betoog wees spreker op, het ontzettende lijden van de Russische bevolking en op het onder drukken van de vrijheid door een handje vol geweldenaren. Spr. ontleende zijn gegevens bijna uit sluitend aan Russische geschriften en cou ranten. Beide spr. werden met groote aandacht gevolgd. De opkomst was niet groot, doch met het oog op de andere bijeenkomsten van deze avond, toch bevredigend. Een 12-tal nieuwe leden gaf zich onmiddellijk op. ALPHEN AAN DEN RIJN N.V. Gemeensch. Grondbezit. Aan het jaarverslag van de N.V. Gemeenschappelijk Grond- en Huizenbezit alhier, ontleenen wij, dat de balans sluit op een bedrag van 187.573.55. Het actief is hoofdzakelijk be legd in de perceelen in de Lelie- en Tromp straat. Het aandeelenkapitaal bedraagt nomi naal 100.000, waarvan nog in portefeuille 9750. Aan hypotheek is opgenomen een be drag van 86.400. De winst bedraagt 7146.22. het uit te keeren dividend bedraagt even als het vorige jaar 6J^ pet. De vleeschkeuring. Bij de gehouden con trole door den hulpkeurmeester werd gisteren door de politie tegen acht winkeliers proces verbaal opgemaakt wegens het in voorraad hebben van vleesch en vleeschwaren, hetwelk niet voorzien was van het vereischte keurings- Mond- en klauwzeer. Bij een tweetal land bouwers alhier komt onder het vee weer mond en klauwzeer voor. Personalia. Benoemd tot teekenaar-meter ijker bij de Water- en Lichtbedrijven alhier, met ingang van heden, de heer J. J. C. La Fleur. Burgerwacht. De wekelijksche schiet- avonden van de Burgerwacht zullen voortaan gehouden worden iedere Dinsdagavond van 7 uur tot half negen. In de val. Gisteren werd weder de con trole gehouden op de wegen-belasting. Als gewoonlijk vielen er weder eenige slaohtoffers terwijl tegen verschillende autobestuurders proces-verbaald werd opgemaakt wegens het n,iet in bezit hebben van een geldig rij- of nummerbewijs. Bekroningen. Op de te Amsterdam Don derdag gehouden Paaschvee-tentoonstelling be haalde onze plaatsgenooten, de heeren Dings- dag en van der Wel, in de klasse varkens het meest geschikt voor de slaohtbank, de volgen de prijzen: KL 73 fijnst en best gemeste var kens boven 150 kgr. een le en 3e prifs. KI. 75A vleezigste varkens van 100 tot 130 kgr, een eervolle vermelding. KI. 75B: id. van 130 tot 160 kgr. een le en 2e pr. voor de slachtbank Brabantsche origine 2e pr. KL 78: fijnste en Brabantsche irgine 2e pr. KI. 78: fijnste en best gemeste zeug'boven 180 kgr. een le en 3e prijs. Cursus voor politieambtenaren. In de gymnastiekzaal van de Martha-stichting had de officieele opening plaats van de reeks cur sussen voor politie-ambtenarcn georganiseerd op initiatief van de afdeeling „de Rijnstreek" van den Algem. Nederl. Politiebond. Behajve een 25-tal gemeenteveldwachters en dienaren van politie, waren o.m. aanwezig de burgemeester van de gemeenten: Hazerswoude, Koudekerk, Woubrugge, Leimuiden en Ter Aar De eere-voorzitter, jhr. K. W. L. de Muralt, achtte het een verblijdend verschijnsel, dat bij de politie zooveel belangstelling voor deze cursussen blijkt te bestaan, ook van de zijde van de hoofden van Politie. Na nog een harte lijk welkomstwoord tot de burgemeesters uit den omtrek te hebben gesproken, verklaarde jhr. de Muralt de cursussen voor geopend. Hierop werd door burgemeester Boddens Hosang van Woubrugge onder waardeerende woorden het dienstkruis voor 20-jarigen trou wen politiedienst uitgereikt aan den veldwach ter van Woubrugge, den heer Terhorst. Dezelf de onderscheiding werd vervolgens, wegens af wezigheid van den burgemeester van Alphen aan den Rijn. door den eere-voorzitter uitge reikt aan den heer H. van Beek, inspecteur van Politie, en voor 10-jarigen dienst aan den heer H. de Groot, dienaar van politie alhier. De voorz. van de afdeeling, de heer C. Snij ders, complimenteerde namens de afdeeling „de Rijnstreek" voornoemde politieambtenaren met de ontvangen onderscheidingen, schetste vervolgens de veranderde toestanden op poli tioneel gebied en bood tenslotte namens de afdeeling bloemen aan den eere-voorzitter Hierop gaf de heer van den Bosch van Rijp- wetering, een demonstratie van de door hem te behandelen stof (zelfverdediging volgens 'n Russisch systeem). Men was algemeen voldaan over de hierme de te bereiken resultaten en na nog een slot woord te hebben gesproken sloot jhr. de Mu ralt hierop de bijeenkomst. Gevonden voorwerpen. Een porlemon- naie een parapluie lipssleutel dames- tasch portemonnaie met inhoud. NOORDEN R.K. Organisatie van veehouders. Het Comité van Actie „Roomsch Noorden" (was het niet Katholiek Noorden en ware dit ook niet juister?) verspreidt onder de R.K. vee houders alhier een verslag van een gehouden vergadering, waarbij 18 veehouders waren op gekomen, om n.l. te onderzoeker of bij onze roomsche boeren het nut en de noodzakelijk heid wordt ingezien tot organisatie. Daaruit blijkt, dat de voorzitter van het Co mité, de heer J. Mourits, achterenvolgens de volgende 5 vraagpunten behandelde: 1. De heerschende malaise en de regeerings- steun, die op zich laat wachten; de boeren zijn voor 75 pet. op eigen hulp aangewezen. Kan eigen hulp plaats hebben zonder organisatie? 2. De hooge premiën van het vee- en var kensfonds. Zou in organisatie-verband niet wat minder te bedingen zijn? 3. De melkprijs, die in verschillende wijken tot 1.75 cent verschil. Zou een gezamenlijke verkoop niet voordeeliger zijn? Maar hoe? Zonder organisatie? 4. Het wegen van de kaas op de markten, Zijn allen tevrèe met den verloren doorslag? Organisatie maakt sterk. 5. Het reserve-fonds van het K. L. Volvet 150.000). Wat voor zeggenschap heeft de boer daar nog over? Na bespreking gaf de vergadering als haar meening te kennen, dat een en ander overwe ging verdiende en dat nu meer dan ooit de tijd daar is hier een afdeeling van den Dioce- sanen Land- en Tuinbouwfonds te stichten. Besloten wordt omstreeks half Mei een spreker uit te noodigen tot een juiste en afzij dige belichting. De zeereerw. pastoor wekte alle aanwezigen op mede te werken aan de Stichting eener roomsche organisatie en reeds te beginnen met zich le abonneeren op het R.K. Vakblad. en ruwe, schrijnende handen door schoon maak of door nat of ruw werk in het algemeen, worden weer spoedig gaaf, zacht en blank door Vooral ook 'savonds inwrijven. Doos 30 en 60 et- Bij Apoth en Drogisten. BOSKOOP. Personalia. Voor het economisch docto raal examen Indologie te Leiden, slaagde de heer P. Koster alhier. Geboren: Leonardus Cornelis Gijsbertus zb van C. Moerings en M. C. J. Roest Adriana d. van J. Bulk en W, van Abshoven. Getrouwd: D. van Wieringen 28 j. en L. K. v. d. Willik 28 j. WOERDEN Gemeenteraadsverkiezing. De verkiezing voor de leden van den Gemeenteraad dezer gemeente is bepaald op Dinsdag 23 Juni a.s. De candidaatstelling zal plaats hebben op Dinsdag 12 Mei a.s.. van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur. Verdere bijzonder heden zijn vermeld op de aanplakbiljetten. Landbouw cursus. Bij de gehouden eindles van den algemeenen landbouwcursus, gehou den in de chr. lagere landbouwschool alhier werd een diploma uitgereikt aan de volgende personen: T. Lekkerkerker te Gerverskop, G. Nap, te Kamerik, Joh. J. v. Dam alhier, J. Th. v. Dam alhier, M. A. v. Bemmel, alhier, W. v. Bemmel, alhier, P. J .den Boer, Waarder, G. Lekkerkerker en Joh. Lekkerkerker te Gevers- kcp. De diploma's werden uitgereikt door den heer Neeb, rijkslandbouwconsulent. Tegenwoor dig was ook het bestuur van de afd. Woerden van de Holl. Mij. van Landbouw. Als blijk van waardeering werd de leider van den cursus, de heer Cnossen, een geschenk aangeboden namens de cursisten. ZOETERWOUDE Inenting. A.s. Dinsdag bestaat er weder om gelegenheid tot kostelooze inenting en her inenting tegen de pokken. Belanghebbenden kunnen zich alsdan daartoe aanmelden in café „Ik leer nog" aan den H. Rijndijk om 10 uur v.m. Moedercursus. Door de R.K. vereeniging het Wit Gele Kruis op het Dorp alhier is be sloten om in samenwerking met den Vrouwen bond een moedercursus te doen geven, welke begin April a.s. zal beginnen. St. Josephgezellenvereeniging. Het Gezel- lenhuis van de afdeeling Zoeterwoude I is nu voltooid en de feestelijke opening zal plaats' hebben op Tweeden Paaschdag. Wij hebben eens een kijkje genomen en zul len wachten met de beschrijving tot de meubi leering en stoffeering gereed is, maar kunnen niet onze volle bewondering bedwingen over het heerlijk werk dat de frissohe Kolpings- geest hier heeft aangewakkerd. Onder de leiding van den Gezellenvader hebben de gezellen de deugden van arbeid zaamheid en eensgezindheid onder groote vroolijkheid beoefend met het heerlijk resul taat dat zij nu een eigen huis hebben, dat hun veilig toevluchtsoord zal zijn om deugd en godsdienst te bewaren. Binnen enkele dagen verschijnt het officieele programma en zullen wij een en ander mede- deelen over het groote feest dat georganiseerd wordt. Burgerwacht. Donderdagavond werd in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg vcor de oprichting van de Burgerwacht een propagandavergadering gehouden, die door 'n flink getal mannen bezocht werd. De vergadering werd geopend door den edelachtb. heer P. Wap, burgemeester dezer gemeente met een woord van welkom tot de opgekomen gemeentenaren, waarna spr. de historie van de Burgerwacht in herinnering bracht..In de woelige Novemberdagen van 1918 opgericht is deze eenmaal zoo actieve instel ling toen de rust wederkeerde in 1925 geheel ter ruste gegaan. Thans, nu allerwege de belangstelling wordt gevraagd voor den ernst van den toestand, nu het communistisch gevaar steeds grooter wordt kan ook hier niet langer lijdelijk worden toe gezien. Zelfs in onze gemeente zijn revolutio nairen gekomen, de ernst dwingt te zorgen voor een kern, waarop gerekend kan worden. Spr. zal over de Burgerwacht zelf niet verder spreken, hierover zal de heer W. H. Snijders, gepens. kapitein betast met het toezicht op de Burgerwachten, dezen avond het woord voe ren en zal volstaan met eenige mededeelingen Art. 7 der wet op de Burgerwacht heeft aan den burgemeester de bevoegdheid gegeven voor de eerste maal het bestuur te benoemen. Het bestuur bestaat uit de heeren: Th. C. Berg, Th. Kluijters, Godefr. van Leeuwen Azn., M. v. Leeuwen, C. P. J. Paardekooper, A. van Vliet, W. Wessel en Jac. van Bennekom. Tot commandant is benoemd de heer A. van Rem men. Het bestuur heeft tot le voorz. gekozen de heer Godefr. van Leeuwen Azn., 2e voorz. de heer -C. P. J. Paardekooper en tot secreta ris-penningmeester de heer M. v. Leeuwen. Spr. verwelkomt wethouder Noordman en deelt mede, dat de weleerw. heer J. van Dael verhinderd is de vergadering bij te wonen en geeft het woord aan kapitein Snijders. Spr. zal de aanwezigen opwekken de bur gerwacht die rustte, weer actief te maken en geeft een duidelijke beschrijving van het nut van de burgerwacht. Voor de pauze zal spr. de gevaren van revolutie aantoonen door Rus land te behandelen en na de pauze de gevaren van Nederland bespreken. Met nadruk verklaart spr. zich niet te zul len richten tegen het doel van de partijen, maar wel over de middelen die ze gebruiken om tot dat doel le komen. Waar wij eenigen tijd geleden twee redevoe ringen van pater H. de Greeve over Rusland en de elementen van den komenden tijd breed voerig hebben vermeld, kunnen wij over het eerste gedeelte kort zijn. Het spijt ons over deze rede te moeten schrijven, dat het beter geweest ware de zedeschandalen van Rusland niet zóó te bespreken. Ook pater H. de Greeve S J. heeft een duidelijk beeld gegeven, waar aan niemand aanstoot nam, wat van deze be schrijving niet kan gezegd worden. Na de pauze was de rede zeer verdienste lijk en moeten wij onze bewondering uitspre ken over de duidelijkheid waarop spr. aan toonde hoe groot het revolutiegevaar reeds is. De wording van de geestesgesteldheid, zoo als Mara die heeft zien komen in 1848, is na de derde internationale in 1924 geheel gespitst op de komende revolutie. In duidelijke stellin gen toont spr. aan hoe de werkelijke ver houdingen zijn en neemt daar de verschillende partijen onder de loupe, elk voor zich naar de uitspraken van de leiders, met welke mid delen zij hun doel wallen bereiken, beoordee- Komende tot de betrouwbaarheid van het leger, zegt spr., dat na de uitspraak van den heer Albarda in November van het vorig jaar in de Kamer gedaan, met zekerheid kan be paald worden, dat een gedeelte van het leger revolutionair is. Vervolgens houdt spr. een uiteenzetting hoe de vrijwillige landstorm de regeering zal kun nen steunen en hoe de burgerwachten de op komst van het leger kan dekken en hoe de 700 burgerwachten het gezag van de gemeenten kan steunen. Dan behandelde spr. de vraag: „is ons volk revolutionair". Met groote spanning werd de telling van kap. Snijders gevolgd, die met duidelijke ci taten van partijleiders-uitspraken de groepee ring vaststelde. Ook de buitenlandsche verhoudingen wor den door spr. geschetst om de ernst van den toestand aap te toonen. Aan het eind van deze rede werd met een forsch handgeklap het gesprokene gewaar deerd. Bijna alle aanwezigen gaven zich als lid van den Vrijw. Landstorm of de Burger wacht op, zoodat het ledental van de Burger wacht reeds op 60 is gekomen. Dc burgemeester dankte kapt. Snijders voor zijn rede en de aanwezigen voor de opkomst en medewerking. Spr. hoopte dat hier een kern gevormd is waarop in tijd van nood kan worden gerekend, om de heiligste goederen te verdedigen en te beschermen. Nadat met volle borst het Wilhelmus was akngeheven werd de vergadering gesloten. ZOETERWOUDE (H .Rijndijk). Auto-botsing. Gisteravond te zes uur kwamen op den H. Rijndijk nabij den Wei- poortschen weg twee auto's op onverklaarbare wijze in botsing. De auto, komende vanuit Nij megen en bestuur door een zoon van dr. K. uit Zoeterwoude, werd geheel op zijn kant op het voetpad geworpen, terwijl het voorste ge deelte van de andere auto, bestuurd door den heer W. uit Alphen, in elkaar gedrukt was. Persoonlijke ongelukken kwamen niet Voor, Alleen de kwestie aan wie de schuld, is hier de groote puzzle, welke door de politie wordt onderzocht. VAN M'N BOEKENTAFEL Het Katoliek Indisch Bureau-Weg wijzer voor Katholieken, die voorne mens zijn naar Indië te vertrekken en voor, hen die van Indië naar Holland komen. Door den Directeur van het Katholiek In disch Bureau, den heer P. J. F. J. Schnehbelié is de derde uitgave van bovengenoemde uit gave op voortreffelijke wijze verzorgd. Tal rijke artikelen geven wederom voorlichting op ieder terrein, waarop Hollanders in Indië werkzaam zijn, waarbij zijn gevoegd allerlei wenken en mededeelingen, die voor hen, die naar Indië gaan of van Indië terugkomen van zeer groot belang zijn. Het is ondoenlijk alles op te noemen wat omtrent Indië in dit lijvige boekje wordt medegedeeld, want niets is er vergeten. We vermelden daarom alleen de aanvullin gen in deze uitgave opgenomen, n.l. de nieuwe artikelen en programma's van onderwijs-inrich- tingen met betrekking tot Indië, alsmede eene beschrijving van Port-Said en Ceylon met Co lombo, speciaal voor Katholieken, die deze plaatsen op hun reis aandoen. Aanbevelingen van Z. Em. Kard. van Ros- sum, Mgr. Pac. Bos, Mgr. A. J. Verstraelen en Mgr. J. Aerts, sieren deze voortreffelijke uit- gave. Het bureau voor inlichtingen is gevestigd: De Carpentierstraat 153, Den Haag. Reisbureau Rotala Neerlandica. Waarheen in 1931? Het Reisbureau Rotala Neerlandica heeft een boekje het licht doen zien, dat naast een volledig programma van alle in het komende seizoen uit te voeren reizen, veel wetenswaar digs bevat. De reizen van Rotala vertoonen weer een zeldzame verscheidenheid. België, Frankrijk, Duitschland, Zwitserland en Italië, maar ook Joego-Slavië, Afrika, Noorwegen, Palestina, Griekenland en andere landen zijn in het programma opgenomen. Prachtige reizen zijn er: kortere en langere, goedkoopere en duurdere, voor elke vacantie- beurs zal Rotala een aangewezen bureau zijn. Het boekje geeft uitgebreide, interessante be schrijvingen van deze reizen, zooals die naar het 7e eeuwfeest van St. Antonius te Padua e.a. Verder bevat het mooie foto's en waarde volle inlichtingen omtrent pasvisa, vreemde niunten, porti enz. Het boekje is op aan vraag gratis te verkrijgen bij N.V. Reisbureau: „Rotala Neerlandica", Rijnstraat 18a, Den Haag. Nederlandsche Roomsche Reisver- eeniging. Programmaboek 1931. Evenals vorige jaren heeft de Nederland sche Roomsche Reisvereeniging een program maboek uitgegeven, waarin alle reisplannen zijn opgenomen, die in 1931 zullen worden uitgevoerd. Het werkje c.a. 140 pagina's tellend, op zwaar papier gedrukt, maakt in kleurigen om slag, een verzorgden indruk. In de groote verscheidenheid aan reispro gramma's, van de eenvoudigste tot de meer kostbare, zal zoowel de weinig eischende als de meer verwende toerist iets naar zijn gading vinden. Er zijn o.a. verschillende reizen naar Padua uitgeschreven, in verband met het 7de eeuwfeest van den H. Antonius en verder «en groot aantal reizen naar onderscheidene lan den. Iedere roomsche toerist en vacantiereizi- ger zal er belang in stellen. Het boek is op aanvraag gratis verkrijgbaar aan het Centraal Bureau der Ned. Roomsche Reisvereeniging, Prinsengracht 967 Amster dam C, Tel. 37917 en verder bij de secretaria ten van de 25 over het geheele land verspreide afdeelingen. INGEZONDEN STUKKEN Gemeenteraadsverkiezing Voorhout. Geachte Redactie, Verzoeke beleefd opname van onder staand stukje. Üp den vooravond van de eerste stem ming in de R.. K. Kiesvereeniging kom ik ,in het bezit van een strooibiljet, dat een uitnoodiging bevat tot deelname aan de -stemming voor de eerste 5 candidaten der groslijst. Bij wijze van kennismaking zijn •de namen der candidaten, welke Zondag aanstaande op het stembiljet zullen voor komen, toegevoegd, welker volgorde eerder door loting werd bepaald. Wat behelst nu, bij aandachtige lezing, deze uitnoodiging1? „Deelname aan de stemming voor de eerste vijf candidaten der groslijst". Dit nu geeft aanleiding tot verwarring, omdat immers het toegevoegde lijstje met candidaten in wezen mets anders is, dan een voorloopige groslijst, maar dan toch ook een groslijst, waaruit men na een drie tal stemmingen komt tot een definitieve groslijst. Deze laatste lijst nu heeft het bestuur „vermoedelijk" bedoeld, waar het spreekt van: „stemming voor de groslijst". De samenstelling van het strooibiljet kan dus als gevolg hebben, dat enkele kiezers de eerste vijf candidaten van het stembiljet nemen, wat niet in de bedoeling ligt. Men wete nu, dat de keuze uit de bijge voegde waschlijst niet beperkt is tot de eerste vijf, doch dat men aan de hand van het „politiek advies" in het strooibiljet zorgt voor een alzijdige samenstelling van den a.s. Gemeenteraad. U beleefd dankend voor de mij verleen de plaatsruimte, Hoogachtend, J. H. v. d. VOET. DR. H. v. LIESROUT O.S.CR. De zeereerw. hooggel. heer dr. H. van Lieshout O.S.Cr., professor aan het Kritis- heerenklooster te Zoeterwoude, is overgeplaatst naar het Kruisheerenkloos- ter te Diest (België). Prof. v. Lieshout heeft in de jaren van zijn verblijf in het Kruisheerenklooster te Zoeterwoude velen aan zich verplicht, door zijn assistentie in buurt-parochies. zijn lezingen voor studenten en onderwijzers, .zijn wetenschappelijke voordrachten voor nieb-Katholieken, enz.' Onze courant heeft meerdere zeer gewaardeerde artikelen mo gen plaatsen van dezen even bekwamen als gemoedelijken en jovialen priester. Op. dr. v. Lieshout's verdere levensloop ruste Gods rijkste zegen. Deken-Pastoor Oosterbaan. Naar „De Geld. Bode en de Geld. Ach terhoeker" verneemt, is deken J. P. P. Oosterbaan van Groenlo, die gewond werd bij het bekende noodlottige auto-ongeluk, ter verdere behandeling naar Leiden over gebracht. De geneesheer, die Z. Hoogeerw. behan delt, is dr. Murck Jansen. De toestand van deken-pastoor Ooster baan is gunstig. Ook kapelaan A. M. van Soest maakt het goed. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal volgende week alleen audiëntie verleenen op Woensdag, Vrijdag en Zaterdag. Tandarts. Maar juffrouw hoe kunt n zoo bang zijn. Hebt ge het vergenoegde gezioht niet gezien van die juffrouw? En die heb ik nog wel een verkeerde kies ge trokken. Juffrouw tot spoorman: Hoe laat vertrekt de trein naar Dordrecht? O, juffrouw, dan moet u die hebben, die vertrekt in twee minuten naar Dordrecht. Juffrouw: Dat'is gauw, ik dacht dat hij er uren over deed. Jantje. Groetmoe is het waar dat uw bril alles vergroot? Grootmoe. Ja, en wat zou dat? Jantje. Dan moogt ge die wel afzet ten, als ge een stuk taart snijdt. Zeg, Co, als iemand op uwen hoed ging zitten, wat zoudt ge zeggen? Co: Idioot, ezel en domkop! Wel, sta dan recht, ge zit er op! 11 Piet: Wat doe je nu Jan, trekt ge de kous verkeerd aan? Jan: Ja ik zag aan de goeie kant ga ten zie je, en daarom draai ik ze om. Meneer tot jongetje. Ventje waarom huil je zoo. Hi, hi, hihi, ik ben in een modderplas gevallen en nu is m'n broek vuil. Meneer. O, is het dat alleen, dat is zoo erg niet, die klopt je moeder wel weer uit. Ja, maar meneer, hi hi hi, ze trekt 'm eerst niet uit, voordat ze 'm uitklopt.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10