UIT DE OMGEVING Waï een Prachthanden! FUROL WOENSDAG 25 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMEENTERAAD VAN ZEGWAART LISSE. „Van Bol tot Bloem". De besturen van de afd. Lisse van de Alg. Ver. van Bloembollencultuur en Kweekers genootschap, hebben het plan overwegen om aldaar ter plaatse de film te vertoonen „Van Bol tot Bloem". Zij zijn daarin ge slaagd en Donderdagavond. 26 Maart zal des avonds om half acht de film vertoond worden. De directie van de Coöp. Veiling ver. H. B. G. stond haar gebouw,, Nemaho" gratis voor dit leerzame doel af. Stemming kiesvereenigïng. Bij de gis teren gehouden stemming voor de nos. 7 en 8 van de groslijst der R. K. Kiesvereeniging werden in district I uitgebracht 785 stem men, van onwaarde 1in distict II 281 van onwaarde 1. De uitslag is aldus: S. F. Barnhoorn in I 0 in II 0, totaal 0; J. Ber- bee in I 0, in II 0, totaal 0; L. Onderwater in I 428; in II 60; totaal 488; G. Vreeburg in I 1, in II 0 totaal 1; F. Beyssens in I o, in II 0, totaal 0; L. C. Elfering in I 1, in II 0, totaal 1C. Schrama in I 353, in TI 220, totaal 573; II. v. d. Vlugt in I 1, in II 0, totaal 1, zoodat C. Schrama op no. 7 en L. Onderwater op no. 8 wordt geplaatst. TER-AAR. Gemeenteraad. Morgenochtend a.s. te 10 uur komt de gemeenteraad in openbare zitting ten gemeentehuize bijeen. Te be handelen punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek Geloofsbrief nieuw benoemd raadslid C. de Boer. 3. Beëediging nieuw benoemd lid C. de Boer. 4. Benoeming wet houder (vac. v. d. Geest). 5. Benoeming Gemeente-Secretaris en Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Aanbeveling: 1. B. J. Hoogenboom, Ter-Aar; 2. J. Luijteu Warmond. 6. Voorstel B. en W. inzake drinkwatervoorziening in den Nieuwkoop- schen polder. 7. Adressen inzake aanslui ting aan het electrisch net. 8. Comptabili teit. Gemeenteraadsverkiezing. De verkie zing van leden van den gemeenteraad zal plaats hebben 16 Juni a.s. Stemming kiesvereeniging. Na de stemming in de R. K. Kiesvereeniging over candidaten voor den gemeenteraad, is de volgorde als volgt vastgesteld: 1. C. Zwet sloot, 2. J. v. Moorsel Azn., 3. G. Onderwa ter, 4. C. van Schie, 5. J. L. M. Bakker. Personalia. Benoemd is tot assistente aan de School met den Bijbel alhier mej. Corn. Hoogendoorn. WASSENAAR. Ziekenzorg. Dinsdagavond hield de Vereeniging voor Ziekenhuis verpleging „Ziekenzorg' in „Het Wapen van Was senaar een ledenvergadering. Door den voorzitter den heer C. Stolk werd deze vergadering met een kort woord geopend, waarin spreker mede deelde, dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging zeer gunstig is geweest en er geen buitengewone voorvallen hebben plaats gehad. A'cen memoreerde spreker dat men in het afgeloopen jaar had be sloten het aantal verpleegda-gen van 30 op 42 te brengen; ook deelde hij nog mede, dat het zich in het afgeloopen jaar heeft voorgedaan, dat in gevallen dat een arts het gebruik van een ziekenauto voor het vervoer van een patient had voorgeschreven, van een auto eener par ticuliere onderneming had gebruik ge maakt, waardoor de kosten beduidend hocger waren dan van de plaatselijke ziekenauto, waai mede de vereeniging een contract heeft. Het bestuur had dan ook gemeend dat in dergelijke gevallen niet of hoogstens het bedrag zal worden ver goed, dat men bij den contractant even eens zou moeten betalen. Nadat door den secretaris-penningmees ter, den heer H. Gros de notulen waren voorgelezen werd door dezen functiona ris het jaarvers'ag gedaan. Uit dit verslag vernamen wij dat de vereeniging in ledental was toegenomen en er in het afgeloopen jaar 19 patiën ten in een ziekenhuis werden verpleegd met in totaal 430 verpleegdagen. Verder ZZ2 en dat tijdens de schoonmaak ES En dit alléén door ze 's avouds in wrijven met Doos 30 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 3254 dat er een batig slot valt te boeken in totaa met het saldo van het vorig jaar bedragende 1904.40. Door den heer K. Huibregtse was na mens de commissie van toezicht schrif telijk rapport uitgebrachtover het ge voerde beheer door den penningmeester. Eenige malen werd door de commissie controle gehouden en steeds bleken de bescheiden en kas zich in volmaakte orde te bevinden. Hierop werd de secretaris-penning meester voor het gevoerde beheer onder dankzegging gedechargeerd. De periodiek aftredende bestuursleden n.l. de heeren C. Stolk, L. Bouma en P. van Rooijen benevens het lid van de commissie van toezicht, de heer K. Hui bregtse, werden na gehouden stemming allen wederom herkozen. Op voorstel van het bestuur werd hier op besloten om het bedrag van entree en van uitkeering en contributie op dezelfde bedragen te handhaven als vorig jaar. Ook wordt besloten dit jaareen be drag van 600 te voegen bij het reeds bestaande reservefonds', zoodat dit fonds au bedraagt 2700. De voorz. spreekt vervolgens de hoop uit, dat.het jaar 1931 wederom een gun stig verloop zal mogen hebben, zoodat het reservefonds op het gewenschte be drag zal kunnen worden gebracht en eventueel door het bestuur voorstellen zullen kunnen worden gedaan om even tueel het aantal verpleegdagen uit te breiden als anderszins. Tens'otte wordt nog besloten aan bo- stuurs'eden, die door het bijwonen der maandelijksobe vergaderingen of zittings dagen, financieele schade mochten lijden, biervoor eeen kleine tegemoetkoming te geven. Het totaal zal een bedrag van 60 evenwel niet te boven gaan. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De prijzen waren als volgt, tulpen per dozijn: Couleur de Cardi nal f 0.550.60, Rubra Max f 0.450.50, La Reine Max f 0.530.58, Vuurbaak f 0.48— 0.64, Pelikaan f 0.65—0.70, Couronne d'or f 0.700.76, Parma f 0.4S0.53, Prins van Oostenrijk f 0.330.37, La Reine f 0.38 0.45, Ibis f 0.450.50, Cram. Bnllant f 0.27— 0.31, Witte due max f 0.30—0.34, Mr. v. d. Hoeff f 0.650.70, Flamingo f 0.380.42, Witte Valk f 0.650.75, Theeroos f 0.40 6.44, Murillo f 0.300.34, Rose Gris-de-lin f-0.240.33, William Copland f 0.400.53, Prof. Rauwenhoff f 0.640.70, Sanders f 0.50—0.55, V^iliiam Pitt f 0.60—0.65, Le N otre f 0.650.7Ó, Bartigon f 0.59—0.65, Cen- teneire f 0.65—0.70, Eilsabeth f 0.69—0.75, Vict. d'Olivierre f 0.640.70, Grand due f 0.450.54. Narcissen per 100: Lucifer f 0.80—1.—, Sir Watkin f 1.30—1.50, Sion f 2.102.40, Ornatus f 0.700.80, Victoria f 1.701.90, Laurens Koster f 1.40—1.60, Gol den Spur f 1.902.20, Emperor f 1.301.50. Hyacinthen wit per bos f 0.300.35. Idem rood en blauw f 0.260.31. VEUR Volksbond. Maandag a.s. houdt de R.K, Volksbond haar maandelijksche ledenverga dering in het Patronaat alhier, des avonds te 7.30 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Strijdlied. 3. Notulen 4. Ingekomen stukken en mededee lingen. 5. Rede van den heer Jac. Steijn. On derwerp: „Het nieuwe belastingstelsel. 6. Be antwoording vragenbus. 7. Rondvraag. 8. Slui ting. ZO ETER MEER—ZEGWAART. Uk. Op 7 en 8 April a.s. bestaat al hier gelegenheid do maten en gewichten te laten ijken en/of herijken. Op 7 April voor hen, wier namen beginnen met de letters A tot en met Mop 8 April N' tot en met Z. NOORDWIJK DE AUTOBUS OP DEN HAAG De N.Z.H. Tram krijgt geen concessie. Bij K.B. zijn ongegrond verklaard de beroe pen, ingesteld door de N.V. Noord-Zuid-Hol- landsche Tramweg Mij. te Haarlem en door de N.V. Gemengd Bedrijf H, T. M. tegen de beschikkingen van Ged, Staten van Zuid-Hol land van 26 Mei 1930, waarbij afwijzend is be schikt op hun aanvragen om elk te krijgen een vergunning tot 't in werking brengen van een autobusdienst tusscben 's Gravenhage (Staatsspoor) en Noordwijk aan Zee (tram station). Beschikkende op de beroepen ingesteld door de N.V. Gemengd Bedrijf H. T. M., de N.V. Noord-Zuid Hollandsche Tramweg Mij. te Haarlem en B. en W. van 's Gravenhage, tegen de beschikking van Ged. Staten v. Zuid- Holland van 19 Aug. 1929, waarbij aan D. Bol huis te Noordwijk aan Zee vergunning is ver leend tot het in werking brengen van een auto busdienst Noordwijk aan Zee en 's Gravenhage is bij K. B. nader de voorwaarde gesteld: Het is verboden in de autobussen der onderneming reizigers op te nemen voor vervoer uitsluitend tusschen Noordwijk aan Zee en Noordwijk-Bin- nen en omgekeerd, voor vervoer uitsluitend tusschen Katwijk aan Zee en Katwijk aan den Rijn en omgekeerd, en voor vervoer uitsluitend tusschen den Leidschen straatweg aan de Via duct der Z. H. El. Spoorweg Mij. en het Staats spoorwegstation te 's Gravenhage en omge keerd. ZOETERMEER. Inenting. Gelegenheid tot kostelooze in- en herinenting bij dokter W. E. Steur alhier besia-at op Dinsdag 31 Maart a.s. des voormidclags 9 uur. Aanbeveling verdient medeneming van het trouwboekje. ZEGWAART. Inenting. Donderdag 26 Maart e.k. houdt dokter J. W. Palte zitting voor kos telooze in- en herinenting. Voor de goede orde wordt medeneming van het trouw boekje aanbevolen. Geboren: Theresia d. van C. Dek ker en van A. C. van de Rovaart. Overleden: Maria Belt, wed. W. H. Verheijen 71 j. Ondertrouwd: C. Rensen 24 j. ta Pijnacker en D. Hikke 23 j. LEIDSCHENDAM Bijzondere Vrijw. Landstorm. In aanslui ting met hetgeen reeds omtrent de Propagan- da-avond van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm alhier werd bericht, kan nog wor den medegedeeld, dat ook Pastoor M. Kam- mers alhier als lid van de op dien avond te installeeren plaatselijke commissie is toege treden, in welke commissie eveneens zullen zitting nemen: W. Keijzer, burgemeester, voor zitter; H. J. van Delft, gemeente-secretaris; Ds. de Wit, Ds. M. Boukema, J. C. M. van Wijk, F. van Heiningen, W. F. Klusman, G. C. Scholtes, J. de Lange en P. den Baars. NOORDWIJKERHOUT. Boerenleenbank. In 't Wapen' van Noord- wijkerhout had de jaarlijksche algemeene le denvergadering plaats van de Coöperatieve Boerenleenbank. De heer P.' Verdegaal open de de bijeenkomst en heette allen welkom. De kassier, de heer J. J. van Noort, deed verslag van den toestand der bank, waarna de rekening en balans over 1930 (reeds uit voerig vermeld) werden vastgesteld. Een daartoe benoemde Commissie vond alle boeken en bescheiden in orde en de kassier oogstte den dank der vergadering. Hierna was aan de orde, de verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens het bedanken van den heer K. J. Noy, die de gemeente gaat verlaten. In zijn plaats werd benoemd de heer Nic. Mens. Tot lid van het bestuur werd herkozen de heer P. Verdegaal. Namens de vergadering sprak de heer P. v. Saase hartelijke woorden van dank en waar deering tot den vertrekkenden heer Noy, voor alles wat deze gedaan heeft in 't belang van de Bank, Geheel belangeloos stond de heer K. J. Noy steeds paraat voor alle zaken de Bank betreffende, en die de laatste jaren met groote schreden is vooruitgegaan. Als blijk van groote waardeering werd uit naam van alle leden een souvenir aangeboden De Raad dezer gemeente vergaderde Maandagvond 1.1. ten Raadhuize. Aanwezig alle leden. Na de gebruikelijke opening werd het nieuwbenoemd verklaarde raadslid, de heer J. Mocrs, beëedigd en met eenige toepasselijke woorden geinstalleerd. De no tulen der vorige vergadering, gelezen door den secretaris worden onveranderd vast gesteld. De mededeelingen, bevattende o.m. pro ces-verbaal van kasopname van den ge meente-ontvanger, wordt voor kennisgeving aangenomen, terwijl een schrijven van den Bond van R.-K. Land- en Tuinbouwarbei- ders en R.-K. Volksbond betreffende werk- loozenzorg in handen van B. en W. wordt gesteld ter fine van advies. Wethouder A. J. van Well. Daarna kwam aan de orde benoeming wethouder. De voorz. noodigde de heeren van Duyvenbode en Lamens uit, het stem bureau te vormen. De uitslag van de ge houden stemming was, dat de heer A. J. van Wel', met 4 van de 7 stemmen, als wethouder werd gekozen. De heeren van Straalen en Lamens hadden ieder 1 slem op zich verecnigd, terwijl 1 stem blanco was uitgebracht. Nadat de gekozene ver klaard had de benoeming te aanvaarden, werd hij door den voorzitter gefeliciteerd en uilgenoodigd op de wethouderliike zetel plaats te nemen. De nieuwbenoemde sprak eenige woorden van dank voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopte op een ge zellige samenwerking in het College van B. en W. Benoemd werden tot leden van het stem bureau de heeren G. van Straalen en A. J. van Welltot plaatsvervangende leden dé heeren J. D. P. van Duyvenbode en J. La mens. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden gekozen de heeren: J. Reeuwijk, D. Riezebos, G. F. Baylé, G. Janson en C. Groenheijde. De volgende heeren werden benoemd tot leden der schattingscommissie inkomsten belasting: E. Huysman Sr., J. Reeuwijk, J. Blonk en A. Muylwijk. Daarna werd voorgelezen het concept- raadsbesluit tot overneming, om niet, het eigendom, beheer en onderhoud van de SASSENHEIM Volksbond. Gisteravond hield de R.K. Volksbond een boetplichtige vergadering in het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer J. Kor- tekaas, opende deze vergadering met den chr. groet en een woord van welkom aan kapelaan Verhoofstad, spreker van dezen avond, den pastoor en de kapelaans der parochie. In het bijzonder wil hij den oud-adviseur een wel kom toeroepen. Spreker hoopt, dat door de woorden, welke kapelaan Verhoofstad zal spreken, den leden eenig sociaal inzicht mo gen krijgen. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. - - Bij de mededeelingen werd bekend gemaakt, dat wegens bedanken van den tegenwoordigen agent der Centr. Volksbank, den heer Krom, het bestuur maatregelen heeft genomen en is benoemd de heer M. A. v. d. Meer. Gelegen heid tot sparen bestaat iederen Woensdag avond van half 8 tot half 9 in zaal 5 van het K.S.A.-gebouw. Vervolgens verkreeg de spreker, kapelaan Verhoofstad, het woord om een propaganda- rede uit te spreken. Met vreugde voldeed de gewijde redenaar hieraan en sprak een woord van eerbied voor den grijzen herder, wiens naam in Sassenheim zoovele malen staat ge schreven, zooals in de kerk, in ziekenhuis, in patronaatsgebouw, enz. Ja zelfs door H.M. de Koningin werd zijneerw. met een eereteeken gehuldigd te midden de vele kennissen, met wien hij gedurende zijn verblijf hier heeft saamgewerkt. Spr. wil dezen avond wederom iets zeggen over propaganda voor den R. K. Volksbond. Spreker schetst dan de malaise, welke er heerscht in het organisatie-leven in onze dagen Al staan we hier in Nederland vooraan op 't gebied van organisatie, er heerscht toch een zekere lauwheid en slapheid. Hieraan moet gewerkt worden, om het echte roomsche leven terug te krijgen. De liefde, welke God aan de menschen gaf, moet door ons worden beoefend, zooals de apostel Paulus beschreven heeft. Maar wat is Molenstraat met trottoir, voor zoover eige naren daartoe bereid zijn. Naar aanleiding hiervan deelde de voor zitter mede, dat twee eigenaren niet ge negen *zijn de tegels in eigendom aan de gemeente af te staan, terwijl een andere eigenaar niet bereid was, Liuar eigendom vrijwillig af te, staan. De eigendommen van die personen werden niet in het con cept ï-aadsbelnit opgenomen. Na eenige discussie werd het gewijzigd concept-raadsbesluit vastgesteld. Een leening voor de Molenstraat. Besloten werd een geldleenig aan te gaan, groot 20.500 in 4 1/2 pet. voor aan koop grond Molenstraat met de Spaar- en Voorschotbank, gevestigd alhier. Vastgesteld werd den verkoopprijs van den grond aan de Molenstraat en besloten dezen te bepalen op 2.50 per M.2, voor hoekhuizen op 4 per M.2. De termijn van ontruiming voor onbe woonbaarverklaarde woningen werd ver lengd met 6 maanden. Wijziging van begrooting 1930 en 1931 werd aangenomen. Bij de rondvraag worden door den heer Lamens inlichtingen verzocht omtrent de mogelijkheid, dat kerkelijke armbesturen voor hare kassen steun vragen aan do gc meente, ten behoeve van armlastigen. De voorzitter antwoordde hierop ont kennend. Naar aanleiding der vraag werden over cn weer door den heer Chardon en vrager opmerkingen over de verhouding die daar door ontstaat tusscben kerk en gemeente, getoetst aan de politieke en kerkelijke op vattingen dier heeren. De heer van Straalen verzocht bij den Provinciale Waterstaat aan to dringen len Zegwaartscheweg niet te hoog te ma ken in verband met de uitpaden die toe ging verleenen tot dien weg. De voorzitter zeide, dat het nog niet be kend was hoe dien weg zal worden gecon strueerd en zoolang te zullen wachten met het maken van opmerkingen. De heer Smits wees nogmaals op den toestand van de sloot naar den Roklteveen- scheweg. Hierna sluiting. die liefde soms ver te zoeken, vooral voor het organisatie-leven I De solidariteit ontbreekt zoo dikwijls, daar waar die noodig is. Recht vaardigheidszin en saamhoorigheid zijn de pij lers waarop onze organisatie is gegrondvest. Verdere middelen om de vereeniging weer op te werken zijn propaganda en ontwikkeling der leden, welke ontwikkeling in de vereeni ging moet worden bijgebracht. Om alle menschen onder de banier te scha ren, van de standorganisatie, waar ze hooren. zijn mannen noodig met moed voor de echte roomsche zaak, mannen die een keurkorps vormen, zooals eens de Gideon-bende, sterk om de overwinning .te behalen. Kennis en welsprekendheid is vereischt, om de maatschappij met zijn liberale en sociale gedachten te herschapen. Daarom moet er ge werkt worden om de leden te scholen in apo logetische en sociale vraagstukken. Spr. spoor de aan, dat velen hieraan zullen deelnemen. Spreker besloot zijn rede met eenige toepas selijke regelen uit dr. Schaepman's werk. Hierna volgde een spontaan applaus. De pastoor dankte den spreker voor zijn duidelijke rede en zeide, dat deze waard was in druk te verschijnen om nog eens gelezen en herlezen te worden. Dank bracht spr. voor de wijze lessen en spr. hoopt, dat de kennis van de leden dezer organisatie groot mag worden. Een woord van dank werd aan den spreker ook gebracht door den voorz.. Spr. beschouw de deze rede als een gewetensonderzoek voor de luisteraars, want ook hier moeten wij be kennen, dat niets wordt gedaan door de leden als het organisatie betreft. Laten wij daarom als echte roomsche mannen toch pogingen doen om ons te scholen voor de toekomst. Naar aanleiding van deze oropaganda wil het be stuur een propagandaclub oprichten; opgaven kunnen geschieden bij het bestuur en bij den heer P. Elstgeest. De geestel. adviseur dankt den oud-adviseur en hoopte, dat de liefde, waarvan hij heeft gesproken, hier moge heerschen, en dat vele leden mogen toetreden in de propagandaclub. Hierna volgde aflezing der presentielijst, waarna rondvraag en sluiting. Dinsdag werd door de cadetten der KON. MILITAIRE ACADEMIE te Den Haag VLIEG OnUEVAL^e 'eSE&V een défilé gehouden voor H. M. de Koningin voor het Huis ten Bosch. Het défilé. het leven gekomen officier-vlieger 2e klas, D. F. Wulfers. De commandant van het vliegveld „De Kooij", kapt. ter zee Remijnsen spreekt aan de groeve.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5